Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 257218 articles
Browse latest View live

Випуск новин за 18:00: Нові рейтинги кандидатів у президенти. Зовнішня політика України

$
0
0
У випуску новин за 14 лютого станом на 18:00 – соціологічні опитування, дані яких оприлюднені КМІС станом на лютий 2019, Зеленському віддають найбільшу кількість голосів виборців. А на другому й третьому місцях Порошенко та Тимошенко. Стратегічний зовнішньополітичний курс України визначатиме переможець виборів президента, але кандидати вже озвучують кожен своє бачення.

Також у випуску:

Чому рейтинг Зеленського стрімко росте та чи можуть настрої виборців змінитися за місяць.

Які насправді повноваження має президент України.

 


+Відео

Боксеркам дозволили битися у спортивних хіджабах

$
0
0
Міжнародна асоціація любительського боксу (AIBA) дозволила боксеркам битися в спортивних хіджабах.

Таке рішення було прийнято після наради в Стамбулі, повідомляє Boxingscene.com.

Рішення прийнято у зв'язку з релігійними причинами, через які деякі спортсменки хотіли б виступати в спеціальному вбранні.

Варто зазначити, що носіння хіджабів під час змагань також існує і в інших видах спорту: волейболі, баскетболі та фехтуванні.

Що таке хіджаб?
Жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. Хоча хіджаб передбачає покриття всього тіла та голови, крім обличчя та долонь (саме така форма є обов'язковою), нерідко мусульманки закривають навіть обличчя та долоні. У деяких мусульманських країнах носіння хіджабу є обов'язковим згідно із законодавством.

Першою серед таких країн є Саудівська Аравія, в якій жінки повинні обов'язково носити хіджаб тільки чорного кольору разом із нікабом. Також носіння хіджабу є обов'язковим в Ірані, де його ще називають "чадра". У кількох мусульманських країнах світу, серед яких Афганістан, Ірак, Малайзія та Судан, форми одягу жінок чітко прописані в законодавстві.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

 

Олімпіакос – Динамо: онлайн матчу Ліги Європи

$
0
0
Київське "Динамо" у першому матчі 1/16 фіналу Ліги Європи зіграє проти грецького "Олімпіакоса". Матч відбудеться в Афінах. І це буде перша офіційна гра "Динамо" у 2019 році.

Команди підходять до цього матчу у доволі різних станах. Якщо "Динамо" грало лише товариські матчі на зборах (і не зажди надто вдало), то "Олімпіакос" перед цим на вихідних поступився своєму головному конкуренту – ПАОКу, за який виступає українець Євген Шахов.

Матч "Олімпіакос" – "Динамо" розпочнеться о 19:55.

 

 

Отруєння Скрипалів: стало відоме справжнє ім'я третього підозрюваного у справі

$
0
0
Справжнє ім'я третього підозрюваного в отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері – Денис Сергеєв. Він – ймовірний працівник ГРУ Росії з вигаданим іменем Сергій Федотов.

Раніше 24 канал повідомляв, що кілька років тому Федотов намагався отруїти болгарського підприємця Омеляна Гебрева за допомогою отруйної речовини класу "Новачок".

Група журналістів-розслідувачів з Bellingcatстверджують, що російська влада в останні 2 місяці намагалася видалити з відкритих джерел згадки про Сергеєва. Те саме стосується інформації про агентів ГРУ Анатолію Чепігу (вигадане ім’я – Руслан Боширов) і Олександра Мішкіна (Олександра Петрова).

Сергій Федотов Сергеєв отруєння Скрипалів Солсбері
Третій підозрюваний в отруєнні Скрипалів

Що відомо про Дениса Сергеєва?Народився 17 вересня 1973 року в Ушаралі в Казахстані. Така ж дата народження і у вигаданого Сергія Федотова. Він служив в армії в Новоросійську, а на початку 2000-х вступив у Москві до Військово-дипломатичної академії ("Консерваторія ГРУ").

У 2004-2012 роки Сергеєв був акціонером або директором у восьми фірмах, які імітували назви великих компаній. На сьогодні вони ліквідовані. Інші акціонери цих компаній також були працівниками ГРУ. Розслідувачі припускають, що фірми могли використовуватися для створення правдоподібних легенд для розвідників або для відмивання грошей.

У 2009 році Сергєєв нібито отримав кредит на понад мільйон доларів. Як місце роботи він вказав нібито зареєстровану в Ризі компанію Loveren Style Ltd. Слідів існування компанії авторам розслідування знайти не вдалося.

Що відомо про отруєння Скрипалів? 4 березня 2018 року у британському містечку Солсбері нервово-паралітичною речовиною "Новачок" отруїли колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Їм вдалося вижити, проте тривалий час і батько, і донька перебували в лікарні.

Британське слідство з’ясувало, що отруїли Скрипалів працівники ГРУ Росії Олександр Петров (справжнє ім’я – Олександр Мішкін) та Руслан Боширов (справжнє ім’я – Анатолій Чепіга).

Bellingcat і The Insider з’ясували, що Петров і Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.

Закордонний паспорт на ім'я Федотова Сергеєв отримав у 2010 році. Крім отруєння болгарського бізнесмена і замаху на Скрипалів, автори розслідування стверджують, що Сергеєв має стосунок до приватної військової компанії "Вагнер" та спробі перевороту в Чорногорії. Крім того, Сергеєв нібито їздив до Лондона перед голосуванням щодо Brexit і в Барселону перед референдумом про незалежність Каталонії.

15 лютого – Стрітення Господнє: традиції та прикмети

$
0
0
15 лютого християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. У 2019 році свято припадає на п'ятницю. Це одне із 12 найголовніших церковних свят у році, хоча і не є вихідним.

Стрітення Господнє: історія свята

Стрітення є сороковим днем після народження Ісуса Христа. У цей день Діва Марія принесла немовля в Єрусалимський храм на посвяту. Там новонароджений Ісус вперше зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною, які одразу ж впізнали у малюкові нового Месію.

Старцеві Симонеону було провіщено жити, аж поки той не зустріне людського спасителя. Побачивши Ісуса, він одразу ж заявив, що цей малюк – син Божий, спаситель людського роду. Його слова підтвердила пророчиця Анна.

Стрітення офіційно почали відзначати у Візантійській імперії у 542 році за правління імператора Юстиніана. Свято символізує зустріч людства з немовлям Ісусом, зустріч Старого і Нового Завітів, а в народі також вважається, що в цей день зима зустрічається з весною. Саме слово "Стрітення" у старослов’янській мові означає "зустріч" або ж "радість".

Стрітення Господнє 2019
Стрітення Господнє 2019

Традиції на Стрітення

На Стрітення у церквах особливим чином святять воду і свічки. Стрітенська вода вважається такою ж сильною і цілющою, як і водохресна. Нею можна поїти хворих дітей, окропляти нові речі.

Якщо на Стрітення з дахів звисали бурульки – їх збирали і розтоплювали, додаючи у воду. Таку воду вважали цілющою, здатною вилікувати як рани чи внутрішні захворювання, так і вберегти від злого ока і відьмацьких чар. Нею освячували воїнів перед битвою, господарі кропили худобу на першому вигоні, а пасічники окроплювали вулики в початку сезону.

А Стрітенські свічки називали "громичними", бо їх запалювали під час грози, щоб уберегти будинок від біди. Освячену Стрітенську свічку запалювали, коли над домом гуляла страшна негода, коли виникали труднощі при пологах, коли у селі пожежа або катаклізм, коли людину схопить "чорна хвороба" (епілепсія), коли людина помирала (аби спокійніше перейти їй у світ інший).

Що не можна робити на Стрітення

Це велике християнське свято, тож у цей не можна лаятися, сваритися, прибирати, вишивати, прати, працювати в городі. Також не можна митися в лазні, оскільки це вимагає багато приготувань – колоти дрова, носити воду тощо.

Також не радили на Стрітення вирушати у далеку мандрівку. Через мінливу погоду у цей період мандрівника могли спіткати різні неприємності, тож люди колись остерігались далекої дороги. Існувало навіть прислів’я: "На Стрітення вирушиш в дорогу – скоро додому не повернешся".

Стрітення Господнє: прикмети

– На Стрітення уважно стежать за погодою: якщо день буде сонячним – слід чекати врожайного року, а якщо засніжить і вдарять морози – весна буде пізньою, дощовою та холодною.

– День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла.

– Якщо на Стрітення дорогу перемітає – весна буде пізньою і холодною.

– Якщо в цей день сніжок – весною буде дощик, тобто весна буде затяжною і дощовою.

– Передбачити погоду могла і курка: якщо нап’ється біля порогу води – весна буде теплою і ранньою.

– Як на Стрітення з стріх капає, ще велика буде зима.

– Цього дня відлига – на ранню й теплу весну, сніг – на дощову, тривалу, а коли хуга – весна буде пізня й холодна.

– Якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів.

– Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.

– Якщо на Стрітення сонце визирає з-поза хмар, то весна не забариться, а якщо цього дня не буде видно сонця, то 24 лютого вдарять морози.

– Як сонце ясне на Громницю буде, то снігу випаде більше, ніж перед тим.

"Обіцяти – ще не одружитись": де в ЄС найчастіше реєструють шлюби

$
0
0
Із одруженням у Європі ситуація дуже неоднорідна. Литва і Румунія – лідери серед країн Євросоюзу за кількістю шлюбів у співвідношенні до кількості населення.

Такі дані Євростат оприлюднив у День закоханих.

Так, із найбільшою охотою одружуються у Литві – там у 2017 в середньому налічувалося 7,5 шлюбів на 1000 жителів. Не дуже відстає Румунія із показником 7,3, а за нею слідують Кіпр і Латвія – обидві із показниками 6,8. Закриває п’ятірку "найуспішніших" Мальта – там показник 6,3.

Натомість найнижчі показники за кількістю шлюбів зафіксовано в Словенії – 3,1, Італії та Люксембурзі – по 3,2. Також нечасто одружуються у Португалії 3,3.

Одруження

Зазначимо, середній показник для Євросоюзу загалом становить 4,3 шлюби на рік на 1000 мешканців.

Вєсті.UA: Депутати пояснили, що таке кохання. Квест повернення в Україну від МВС

$
0
0
У свіжому випуску програми "Вєсті. UA" за 14 лютого – напередодні Дня всіх закоханих українці політики розповідали, що ж таке любов. Для одних – це дружина чи чоловік, для інших – Україна, але найбільш велелюбним виявився Ляшко. МВС України все частіше розвертає назад росіян, які порушили наше законодавство, але так можна робити не лише з росіянами, але й з українськими хабарниками.

Також у випуску:

Звідки Кива взяв гроші?

Радикальні загони Ляшка.


+Відео

Де у Львові вулиця-сад: історія житлового комплексу від краківського архітектора

$
0
0
У місцевості Персенківка у Львові є вулиця Енергетична, колись вона мала назву над Яром. У 1928-1929 роках за проектом відомого краківського архітектора Вацлава Новаковського, випускника Львівської Політехніки, тут збудували 9 подібних триповерхових будинків з чотирисхильними дахами.

Ця житлова дільниця отримала назву "Власна стріха".

Будинки "Власної стріхи" по периметру оздоблені клінкерною цеглою. Клінкерне облицювання мають тяги на фасаді, вхідні портали та вікна. Фасади будинків сегментовані красивими карнизами.

будинки Львів Енергетична
Сучасний вигляд будинку на вулиці Енергетичній у Львові

Об'єм будинків розділений на кілька частин. На багатьох фасадах виступають трикутні еркери. Любов до гострих кутів проявляється в міжчассі архітектури ар-деко та функціоналізму (де вже почали плавно скруглювати всі кути).

Дивлячись на такі трикутні еркери можна одразу здогадатись, що будинок проектували на зламі 20-30 років.

Фасад членований горизонтальними тягами. Багато де ще зберігся оригінальний тиньк і навіть дах. Власне, ця червона дахівка – посилання до "дворкового стилю" (модерністичний стиль, імітує еклектичні вілли), в якому теж зводили будинки в цей час.

На кожному будинку присутній орнамент з трикутників та ромбів, чи то у фасаді, столярці вхідних брам чи виконанні балконів. Такі елементи нагадують нам форми ар-деко, власне, його львівського варіанту – кришталкового стилю. В стилістиці ар-деко також виконані вікна – видовженої геометричної форми з сегментованими шибами.

Кожен будинок має вікна на кут з простінками. Де-не-де збереглись оригінальні решітки для квітів.

Вся забудова відсунута від червоної лінії. Навколо будинку архітектор запланував цілі сади та палісадники, які розмежовують будинки та відділяють від вулиці.

Житлова архітектура міжвоєнного модернізму дуже багато значення надавала здоровому способу життя та відпочинку, а також близькості до природи. Людина, живучи в місті, мала свій невеликий сад, а якщо не сад, то хоча б палісадник, невелику зелену зону перед помешканням.

Інтер'єри сходових кліток дуже прості, проте планування квартир нагадує про увагу до особистого простору в модерністичній архітектурі. Широкі коридори, роздільні кімнати та просторі кухні.

Я познайомилась з пані, яка проживає в цьому житловому комплексі, і вона провела мене до однієї з сусідніх квартир, яка саме була виставлена на продаж. На жаль, власник квартири не тримав її в належному стані. В помешканні практично не залишилось автентики, хіба що двері між кімнатами та віконна столярка.

Жінка розповіла, що в міжвоєнний час в цих оселях проживало багато польських військових. Після приходу радянської окупації – з квартир зробили комуналки.

квартира Енергетична Львів
Інтер'єр квартири в будинку на вулиці Енергетичній у Львові

Жили великим колгоспом. Нічого в цих квартирах рідного не залишилось. Більшість – це були новоприбулі... Мало хто цінував чуже майно...

Розказує про спогади своєї прабабці, яка пам'ятає, що одразу по війні тут біля будинків, якісь військовополонені копали теплотрасу, адже будинок не мав централізованого опалення.

будинок Енергетична Львів
Енергетична – вулиця-сад у Львові

У кожному такому будинку була запроектована своя котельня в підвалі. На даху розміщувалась пральня та сушарня. Зараз з усіх цих приміщень зробили квартири: і де пральня була, і де котельня, навіть в підвалах, каже жінка.

В блозі використана інформація з "Osiedlia, kamienicy i mieszkania nowoczesnego Lwowa", Julia Bogdanova, "Architektura mieszkaniowa", Jakub Lewicki, книжка "Lwów: Miasto, architektura, modernizm". Pod redakcją Bogdana Cherkesa i Andrzeja Szczerskiego.

Оригінал: modernism.lviv-online.com

Всі фото автора


Треба готуватися до гіршого: у Путіна нервово відреагували на нові можливі санкції США

$
0
0
У Росії нервово відреагували на нові можливі санкції США, які американці готують у відповідь на агресію Кремля проти України. Через це, в РФ вважають, що наразі немає надії на якесь покращення відносин Москви і Вашингтона.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зауважив, що в цій ситуації варто "готуватися до гіршого", передає ТАСС. Він звинуватив Вашингтон у русофобії, незважаючи на те, що сама РФ є країною-агресором.

Теоретично треба завжди сподіватися на краще, але готуватися до гіршого. Але в даному випадку, при настрої і в Конгресі, і в Сенаті США сподіватися на поліпшення двосторонніх відносин або хоча б стійку ремісію цієї хвороби русофобії наразі не доводиться. Ми бачимо прояви цієї хвороби. Це така шалена русофобія, абсолютно емоційна і не ґрунтується на експертних даних,
– заявив Пєсков.

На думку речника Кремля, США своїми заходами нібито намагаються витіснити російські компанії зі світових ринків.

У свою чергу представник МЗС РФ Марія Захарова назвала плани США щодо нових санкцій проти РФ "медичним випадком"і закликала не ставиться до цього серйозно.

"Говорити серйозно про чергові розмірковування американських законотворців в даному випадку язик не повертається, тому що люди, які створюють закони, все-таки повинні розбиратися в праві не тільки внутрішньому, а й міжнародному", – сказала вона.

Які нові санкції США можуть ввести проти РФ?1. Санкції проти російських банків, які підтримують зусилля РФ щодо підриву демократичних інститутів в інших країнах.

2. Санкції, спрямовані на інвестиції в російські проекти зі зрідженого природного газу за межами РФ. Також законопроект передбачає санкції, пов'язані з російським суверенним боргом.

3. Санкції щодо російського кіберсектора. До цієї частини відносяться санкції щодо російських політичних фігур, олігархів і членів їхніх сімей, а також інших осіб, які сприяють незаконним і корупційним діям.

4. Санкції, що стосуються російської агресії в Україні. Так, сенатори пропонують внести в санкційні списки 24 працівників Федеральної служби безпеки Росії, які вважаються причетними до захоплення українських моряків у Керченській протоці.

5. До того ж, у відповідь на дії РФ в Україні сенатори пропонують ввести обмежувальні заходи проти кораблебудівного сектора РФ у разі, якщо Росія буде порушувати свободу судноплавства в Керченській протоці.

Оскаженілий тренер накинувся на арбітра й ледь не відлупцював його: відео

$
0
0
Головний тренер баскетбольного клубу "Голден Стейт" Стів Керр був вилучений у матчі регулярного чемпіонату НБА з "Портлендом". Тренера вивів з себе арбітр поєдинку.

За чотири хвилини до кінця останньої чверті форвард "Ворріорс" Дреймонд Грін отримав неспортивний фол першого ступеня за порушення правил на центровому "Трейл Блейзерс" Заку Коллінсу.

З цим рішенням рефері був явно не згоден головний тренер "воїнів". Керр почав сперечатися з суддею і дуже швидко втратив контроль над собою.

53-річний фахівець у нападі люті кинув планшет на паркет, після чого продовжив полеміку з арбітром. Рефері нічого не залишалося, як видалити запального наставника до кінця зустрічі, виписавши попередньо Керру два технічні фоли.

Як виявилося згодом, Керр нервувався не даремно, оскільки його підопічні програли 107:129. Однак "Голден Стейт" все одно продовжує лідирувати в турнірній таблиці західної конференції.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Готівковий курс валют 14 лютого: долар подорожчав

$
0
0
Курс гривні щодо долара 14 лютого на готівковому ринку впав на декілька копійок. Ціна євро не змінилася.

Євро у четвер коштував так само, як у середу, свідчать дані сайту finance.ua. Європейську валюту купували по 30,49 грн, а продавали по 30,94 грн.

Долар купували по 27,06 грн (+7 копійок), а продавали по 27,30 грн (+5 копійок).

За курсом валют від НБУ 14 лютогодолар подорожчав на 9 копійок і коштував 27,09 грн. Євро додав у ціні 12 копійок і підріс до 30,62 грн.

Зазначимо, починаючи з середини січня 2018 року, долар повільно падав з позначки 28,88 грн аж до кінця весни. Найдешевше американська валюта в цьому році коштувала 28 травня – 26,09 грн. Відтоді почалося поступове подорожчання долара. Великий стрибок спостерігався у липні – за місяць валюта додала в ціні більше гривні. Починаючи з вересня ціна долара несуттєво коливається в районі позначки у 28 гривень.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на кінець січня – 22 числа євро коштував 35,62 грн! Після цього на початку лютого євро просів до рівня 33,3-33,5 гривні і цілу весну продовжував падіння. Мінімальна вартість євро у 2018 році становила 30,64 грн. Починаючи з 1 червня 2018-го євро відновив ріст, а починаючи з кінця вересня європейська валюта знову почала падати, втративши за півтора місяця понад 1 гривню у ціні. Нагадаємо, абсолютний антирекорд був в далекому лютому 2015 року – 37,35 грн/євро.

Яка приємна процедура може замінити заняття в залі

$
0
0
Гаряча ванна – це не лише приємна процедура, яка розслаблює та зменшує рівень стресу, вона має ефект фізичних вправ. Дослідники виявили, що саме висока температура сприяє зміцненню м'язів, підвищенню загального тонусу, а також нормалізації рівня цукру в крові.

У дослідженні взяли участь чоловіки з надмірною вагою та обмеженими можливостями, пише Journal of Applied Physiology.

Спершу вони 15 хвилин перебували у кімнаті, температура повітря у якій сягала 27°C. Після цього часу частина чоловіків занурилися у воду з температурою 39°C по шию.

Учасники занурювалися у воду з температурою 39°C по шию
Учасники занурювалися у воду з температурою 39°C по шию

Експерти виявили, що гаряча ванна посприяла збільшенню концентрації у крові інтерлейкіну-6, цитокіну, які маютьпротизапальні властивості.

Дослідники зазначили, що ця процедура також підвищення вироблення оксиду азоту – з’єднання, яке допомагає розслабити судинні стінки та знижувати артеріальний тиск.

Кількатижневий експеримент показав, що у людей стабільно знижувалися показники рівня глюкози натщесерце та інсуліну. Також вчені зафіксували зменшення ознак хронічного запалення. За словами експертів, цей ефект експерти зіставили з ефектом від фізичних вправ.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Спроба вирішити за українців закінчиться втечею у Ростов, – Солонтай про повноваження президента

$
0
0
Президент України не має права одноосібно вирішувати стратегічно важливі для України питання. Утім, він має дійсно дуже багато повноважень.

Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів політолог Олександр Солонтай.

За його словами, виборці насправді далеко не повністю розуміють повноваження президента. Адже у своїх кампаніях кандидати розставляють кожен свої акценти, а в результаті – жоден не дає відповіді на всі важливі питання.

А проте, якщо президент захоче вирішувати за Україну і за українців і натягне на себе повноваження, якими він не володіє, то закінчиться це втечею в Ростов і "за поребрик",
– наголосив експерт.

І додав, що у президента і без того дуже і дуже багато повноважень: "Президент призначає чотири сотні голів райдержадміністрацій, понад двадцять голів обласних адміністрацій. А є ще ж посольства, військова, оборонна сфера, забезпечення дії конституції, правової держави. Також квота у кабміні і право подавати законопроекти у ВР. І це я не говорив навіть про ДУС (Державне управління справами – 24 канал), "Укроборонпром", АП і так далі".

Повний перелік повноважень президента можна прочитати у Конституції України

Детальніше: http://kodeksy.com.ua/konstitutsiya_ukraini/statja-106.htm

"Стільки повноважень, скільки є у посідача української царсько-президентської посади, немає у жодного керівника цивілізованої країни з європейських демократій", – підсумував Солонтай.

Дивіться відео інтерв'ю Олександра Солонтая 24 каналу:

 

Єпископа УПЦ МП Гедеона не впустили в Україну: що відомо про його антиукраїнську діяльність

$
0
0
Єпископа Московського патріархату Гедеона (в миру – Юрія Харона) не пустили в Україну після повернення з-за кордону. Прикордонники затримали священика на паспортному контролі в аеропорту "Бориспіль", коли він прибув із Франкфурта.

В Німеччині він перебував транзитом. У нейтральній зоні Гедеон провів ніч і вже зранку вилетів назад, до США, звідки прибув в Україну.

Прикордонники уточнюють: це не депортація.

Герон Юрій Харон депортація священика
Протокол Держприкордонслужби щодо Гедеона

Юрія Харона просто не припустили через кордон, бо він позбавлений українського громадянства, а його закордонний паспорт, по якому він виїжджав з країни, не дійсний. 

Не пропустили, тому що у нас було відповідне доручення від одного із правоохоронних органів, де вказувалось, що даний громадянин позбавлений українського громадянства і відповідно всі його паспорти є недійсними,
– сказав речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Проте священик заявляє, що справжня причина – гоніння на церкву.

"Мене не пустили, мотивуючи тим, що громадянство скасовано, хоча 15 днів тому я вилітав, ніяких проблем не було, ніяких рішень судів, ні рішення президента. Це релігіозний, політичний тиск і свавілля", – сказав священик Юрій Харон.

Геодон УПЦ МП московський патріархат
Священика не впустили в Україну, бо він не має документів

Що відомо про єпископа Гедеона?В миру Юрій Харон народився в Одесі. У 1991 році перебрався жити до США. До Києва приїхав у кінці 90-х років. Тоді ж священик отримав місце в елітному столичному приході – Іллінській церкві на Подолі.

До Америки навідувався часто, останній раз їздив скаржитися конгресменам та сенаторам на гоніння, яких мовляв зазнає прокремлівська православна церква в Україні.

За даними LB.ua, Гедеон не міг автоматично отримати українське громадянство, оскільки ще в 1991 році емігрував з Росії до США.

Антиукраїнська діяльність Гедеона

Священик вже давно проводить антиукраїнську пропаганду. 

Проводячи аналогію з Гремом Філліпсом, якого тут не хочуть бачити, така сама з ним позиція України. Він оскаржує заяву Верховної Ради щодо надання Томосу. А нещодавно почав розповідати, що в Україні притисняють православ'я, хоча він незаконно збудував величезний МАФ,
– розповів народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко.

МАФ – це нелегальна капличка, яку московські попи збудували біля фундаменту Десятинної церкви, на території національного музею історії Києва. Юрій Харон же був настоятелем каплиці.

Юрій Харон Герон Десятина церква УПЦ МП депортація священика
Незаконна капличка біля Десятинної церкви

Щоб знести забудову, архітектори навіть організовували акції протесту і в знак протесту влаштували вогнище біля дверей незаконної будови. За що навіть потрапили під арешт, а капличка як стояла, так і стоїть, хоч історики й судяться з релігійною громадою.

Ми взяли на себе відповідальність виступити в інтересах громади, а не Мінкульт в інтересах збереження Софії Київської,
– заявила директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська.

У 2018 році з'ясувалося, що Гедеон ще й громадянин Росії. Про необхідність депортації заговорили ще тоді, але церковнослужителі цієї ж каплички чутки коментувати відмовляються. Свого намісника захищають.

У російських ЗМІ вже влаштували справжню істерику, мовляв Гедеона витурили за його релігійні погляди. Долучилися до цього галасу і проросійські медіа в Україні.


+Відео

ТОП-14 фільмів про любов до Дня Святого Валентина

$
0
0
День Святого Валентина – це не лише квіти та подарунки. Це час для теплого затишного вечору в компанії зворушливих кінострічок. Ми зібрали для вас декілька фільмів, які точно не залишать вас самотніми та створять хороший настрій.

1. ''Коханий з майбутнього'' (''About Time'' 2013) – романтична комедія, сюжет якої обертається навколо молодого Тіма Лейка та дівчини Мері. У віці 21 року, батько Тіма розповідає сину, що чоловіки в їхній родині вже багато поколінь мають здатність подорожувати в часі.

Закоханий юнак, який зазнає постійних невдач з Мері, вирішує знову і знову повертатися в часовому просторі і змінювати деталі першого побачення, які на його думку були неідеальними. Проте одного разу все йде не так, і Тім вирішує своїми силами все змінити на краще.

''Коханий з майбутнього''(відео):

2. ''P.S. Я кохаю тебе'' (''P.S. I Love You'' 2007) – історія про двох закоханих – Голлі та Джеррі, які прожили в шлюбі 9 років. Проте їхнє щастя тривало недовго, – чоловік помер від пухлини. Життя Голлі зруйнувалось в один момент, через що вона впадає у важку депресію.

Але згодом, дівчині невідомо звідки починають приходити листи від її чоловіка: Джеррі перед своєю смертю написав їй декілька порад, щоб вона почувала себе краще. Крок за кроком, Голлі прислухається до слів її покійного коханого та виходить з депресії.

''P.S. Я кохаю тебе'' (відео):

 

3. ''Вічне сяйво чистого розуму'' (''Eternal Sunshine of the Spotless Mind'' 2004) – романтична напівфантастична драма розповідає про зустріч Джоела та Климентину в День Святого Валентина. Закохана пара після довгих і тривалих стосунків розуміє, що через їхню деяку несхожість характерами та вподобаннями, ситуація далі продовжуватись не може.

Завдяки можливості стирати зі своєї пам’яті будь-які спогади, Климентина вирішує стерти та забути все, що пов’язувало її з Джоелом. Чоловік вирішує зробити те ж саме, проте деякі спогади для нього особливо цінні, і в процесі стирання пам’яті він вирішує все залишити і завоювати серце Климентини знову.

''Вічне сяйво чистого розуму'' (відео):

 

4. ''Гордість і упередження'' (''Pride and Prejudice'' 2005) – чудова британсько-французька екранізація роману англійської письменниці Джейн Остін. Події в фільмі відбуваються в Англії у 18 столітті. Родина містера Беннета та його жінки виховує 5 прекрасних дочок. В розквіт їхньої юності батьки намагаються забезпечити щасливе життя своїм дітям, проте неодружених чоловіків все ж ніяк їм не вдається знайти.

Але одного разу по сусідству з сімейством Беннетів з’являється багатий холостяк містер Бінглі, в колі друзів якого з’являєтсься і містер Дарсі. Серед дівчат назріває неприязнь одне до одного, тому що кожна старається закохати в себе чоловіків. Проте лише одна дочка Елізабет завойовує серце неприступного Дарсі.

''Гордість і упередження'' (відео):

 

5. ''Скотт Пілігрим проти всіх'' (''Scott Pilgrim vs. The World'' 2010) – фільм, знятий за мотивами серії коміксів, що розповідає про історію одного 20-річного хлопця Скотта Пілігрима. Рок-музикант, незважаючи на популярність серед дівчат, має стосунки з однією старшокласницею Найвс. Однак згодом Скотт випадково зустрічає дівчину своєї мрії – Рамону. Але не все так просто. Дівчина, яка має яскраву зовнішність, не підпускає до себе хлопця. Забувши про Найвс, Скотт ставить перед собою інше завдання – завоювати серце Рамони.

''Скотт Пілігрим проти всіх'' (відео):

 

6. ''Любий Джон'' (''Dear John'' 2010) – фільм розповідає про стосунки двох закоханих людей – Джона і Саванну, які протягом двох тижнів знайомства починають свою історію кохання. Хлопець служить в армії збройних сил США і під час відпустки обіцяє своїй дівчині, що через рік служби він повернеться. В час розлуки вони надсилають одне одному листи, проте в один момент відгуки стають все сумніші – їхнє майбутнє перериває терористична атака на дві вежі-близнюків.

''Любий Джон'' (відео):

 

7. ''Щоденник пам'яті'' (''The Notebook'' 2004) – прекрасна історія кохання простого сільського хлопця Ноя та багатої панянки Еллі, які всупереч погроз батьків розвивають свої стосунки. Проте з часом Еллі прислухається до старших і покидає хлопця. Ной тим часом був на Другій світовій війні. Коли після війська він повертається додому – Еллі вже знаходить собі багатого нареченого Лона. Проте після довгої розлуки Еллі зустрічає Ноя і розуміє, що почуття ще досі не згасли.

''Щоденник пам'яті'' (відео):

 

8. ''Віднесені вітром'' (''Gone with the Wind'' 1939) – класика кіно, яку хочеться переглядати знову і знову. Юна Скарлет О'Гара має у житті все, що забажає. На тлі вічних розмов про неминучу війну, дівчина мріє про заміжжя на Ешлі Уілксі, – багатому та красивому власнику сусідньої плантації. Проте згодом, Скарлет дізнається, що омріяний чоловік вибрав іншу супутницю життя, а громадянська війна в США, за словами невипадкового у її житті чоловіка Ретта Батлера, вже от-от розпочнеться.

''Віднесені вітром'' (відео):

 

9. ''Відпустка за обміном'' (''Holiday'' 2006) – хто ще досі відчуває дух різдвяних свят, пропонуємо переглянути веселу романтичну комедію, в центрі якої опинились дві не зовсім щасливі жінки. Айріс Самкінс – авторка весільної колонки одного з популярних видань разом з чоловіком живе у затишній англійській провінції. Жінка закохана в свого чоловіка, проте вона знає, що він має іншу пасію. В іншому куточку світу, Аманда Вудс, власниця каліфорнійського рекламного агентства, теж дізнається, що коханий їй зраджує.

Доля двох жінок пересікається зовсім випадково, коли вони знаходять один одного на сайті обміну житлом на час відпустки. Експеримент, на який вони пішли, змінив їхнє життя назавжди.

''Відпустка за обміном'' (відео):

 

10. ''Світло між двох океанів'' ( ''The Light Between Oceans'' 2016) – неймовірна історія кохання Тома та Ізабель, які всупереч викликам долі намагаються знайти своє щастя. Родинне гніздо забуло, що таке радість. Парі закоханих після багатьох спроб не вдається завести дітей. Життя молодих змінюється, коли на берег моря прибуває човен з мертвим чоловіком та немовлям. Пара сприймає це як знак і впродовж декількох років виховує дитину, проте вони не здогадуються, який важливий вибір постане перед ними зовсім скоро.

''Світло між двох океанів'' (відео):

11. ''Мій король'' (''Mon roi'' 2015) – французька екранізація, в основі якої лежить історія про жінку Тоні, яка через травму коліна проходить важку реабілітацію. В період фізичного відновлення, Тоні задумується та переосмислює своє непросте минуле, в якому її чоловік Джорджіо, по здогадках жінки, довгі роки щось від неї приховує. Непрості стосунки двох людей, які подарували їм сина, досі не можуть знайти справжньої істини.

''Мій король'' (відео):

12. ''Найкраще в мені'' (''The Best Of Me'' 2014) – Доусон Коул і Аманда Кольєр ще в підлітковому віці не тямили себе від щастя, коли разом проводили час. Життя хлопця було непростим, через що батько дівчини заборонив їм спілкуватись. Доусон внаслідок випадкових подій потрапляє за грати, а життя Аманди докорінно змінюється. Через 21 рік вони зустрічаються на поминках колишнього сусіда Доусона, де чоловік дізнається про життя його колишньої коханої. Здається, почуття за стільки років згасли, проте вони двоє розуміють, що зустріч ця невипадкова і зовсім скоро вона змінить їхню долю.

''Найкраще в мені'' (відео):

13. ''Почати знову'' (''Begin Again'' 2013) – легенда американського шоу-бізнесу Ден та Грета – скромна співачка та музикант, яку кинув зірковий хлопець, зовсім випадково зустрічаються в одному з нью-йоркських пабів.

Пісня Грети, яка лунає зі сцени бару, змушує Дена полишити думки про невдалий бізнес та самогубство, на яке він зважився піти. Зустріч двох молодих людей дає новий шанс кожному, щоб почати своє життя так, як вони мріють.

''Почати знову'' (відео):

14. ''Вік Адалін'' (''The Age of Adaline'' 2015) – молода жінка Адалін внаслідок жахливої катастрофи помітила у собі неймовірну особливість. Незважаючи на теплі стосунки з чоловіком та донькою, Адалін розуміє, що вона більше не старіє. Щоб не виникло будь-яких підозр, жінка покидає сім’ю і їде з рідного дому.

Їй неймовірно важко, адже життя, позбавлене можливості старіти поряд з коханими людьми, все більше обтяжує героїню.

''Вік Адалін'' (відео):

 

 

 


Випуск новин за 19:00: Зростання рейтингу Зеленського. Єпископа УПЦ МП не впустили в Україну

$
0
0
У випуску новин за 14 лютого станом на 19:00 – КМІС оприлюднив лютневі рейтинги кандидатів у президенти України, згідно з якими Володимир Зеленський отримав майже 27% голосів виборців, Петро Порошенко – 18%, а Юлія Тимошенко – 16%. Єпископа Московського патріархату Гедеона (в миру – Юрія Харона) не пустили в Україну після повернення з-за кордону через проблеми з документами.

Також у випуску:

Чи є серіал "Слуга народу" частиною президентської кампанії кандидата-шоумена.

Зовнішньополітичні цілі кандидатів у президенти України.


+Відео

McLaren представили новий болід та пілотів: фото

$
0
0
Команда McLaren провела презентацію свого нового боліда MCL34. На ньому пілоти виступатимуть у сезоні 2019 року.

Команда залишила основні кольори лівреї з минулого сезону – жовтий та синій. Залишили вони й постачальника двигунів – Renault

У 2019 році за McLaren виступатимуть інші пілоти. Замість Фернандо Алонсо, який пішов з Формули-1, та Стоффеля Вандорна, будуть їздити Карлос Сайнс та Ландо Норріс.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Коли зима з весною зустрічається: прикмети, традиції та обряди Стрітення Господнього

$
0
0
Про українське свічникарство, яке й дотепер існує, а також саморобні громничні свічки – "трійці", народні прикмети та вірування Стрітення Господнього (Громниці), коли зима із весною насправді стрічається.

Основним лютневим святом українці здавна вважають Стрітення Господнє, яке цього року відзначаємо 15 лютого. В цю пору для молоді у селах закінчувалися вечірні гуляння, бо й у прислів'ї сказано: "Прийшли громниці – прощайте вечорниці!".

На Стрітення люди уважно придивлялися до природних прикмет, хотіли пришвидшити весну, тепло, закликали гарний врожай. Про це свято в народі складено багато приповідок, приказок. Наші предки вірили, що в такий день весна насправді зустрічається із зимою. Якщо цього дня снігом (крупою) сіє, то навесні вчасно будуть дощі. Інша прикмета: якщо відлига – незабаром скресне ріка, розтане лід.

Коли перший грім чули раніше настання весни, то вважали, що він віщує якусь біду. Не випадково Стрітення в народі ще називають "громницями": "Стрітення – Громниці – весни провідниці".

Старші люди казали:

Стрітення повертає птиць до гаїв, а орача – до плуга.

Після свята можна вже було починати роботу в садах: прочищати дерева, кущі, обрізати річні молоді пагінці, щоби пізніше, коли почнеться сокорух, прищепити їх. Відгрібали сніг від стовбурів, щоби сонце обігрівало дерево. А на ті ділянки, де снігу було мало, його переміщали, щоб була волога або, навпаки, – прокопували канавки, щоб зайва вода відійшла. Діти майстрували й розвішувати у садках годівнички для пташок. Ґазди в той час приступали до ремонту сільськогосподарських знарядь, очищали від сміття поля під оранку.
У храмах на Стрітення освячувалися свічки, що їх було наділено великою Божою силою, яка лікує, захищає житло, оберігає від хвороб як душу, так і тіло, допомагає дівчатам передбачити свою долю тощо.


Свічки-"трійці" у храмах

Таку свічку берегли вдома і протягом року використовували для різних потреб. А ще свічку, освячену у церкві на Стрітення ("Стрітеніє"), називали громничною, бо запалювали перед образами під час грому.

Але насамперед, після освячення, громничну свічу селяни запалювали перед своїми ворітьми й обходили з нею все подвір'я, вірячи в те, що вона захистить все живе у дворі від поганих очей і невидимих руйнівних сил. Нею також випалювали хрещики (хрести) над вхідними дверима, вікнами і в хаті на геренді (сволоку).


Свічка-трійця" занурюється у воду під час освячення води на Водохреще

Дівчата-відданиці на такій свічці ворожили, щоб "з полум'я взнати, з якого боку сватача чекати", топили віск і у застиглому в холодній воді скрапуванні пробували розгледіти власну долю.

Коли у сім'ю приходило нещастя або траплявся падіж на худобу, тоді свічкою-громницею знову обкурювали все довкола: хату, стайню, увесь двір. Коли ж хтось із членів родини довго не міг відійти в небуття, йому давали в руки цю свічу, щоб "муки зцілила і душу з грішним тілом розлучила".

Під час сильних злив, буревіїв, щоб вітри не знищили достиглі поля і не спалила їх блискавка, громницю запалювали в хаті. Нею або гранню (жаром) з печі обкурювали запряжених биків, коли йшли на першу оранку, "щоб тепло у борозни лягло і рясними сходами проросло". Як свідчить краєзнавець Ю. Чорі, "виряджаючи когось із рідних чи близьких у далеку дорогу, давали освячену громничну свічку потримати в руці; відламували від неї шматочок воску й клали до кишені, щоб у дорозі була на підмозі".

Перебуваючи в експедиційних відрядженнях, доводилося бачити, що і в наш час, в селах Домашино Великоберезнянського та Річка Міжгірського районів Закарпаття, виливають (сукають) свічки. У першому з воску, додаючи в розчин купований парафін, виливають аж три види свічок: звичайну тонку, потовщену висотою до 30-50 см і "трійцю".


Саморобні свічки і серед них" трійця"

У селі Стужиця свічку-"трійцю" і раніше сукали вручну. Навколо колеса прив'язували довгу 50-70см конопляну нитку (горючу). У великій посудині нагрівали віск, зливали його на нитку, а внизу підставляли миски, куди він скрапував. Віск на нитці затвердівав і товщав. Коли свічка ставала достатнього розміру, її знімали і ще теплою розкачували, щоб стінки рівномірно розгладжувалися. Потім її ділили на дві-три частини й різали на кавалки.

Тепер для виливання саморобних свічок використовують металеві трубки, які розміщують на дерев'яній прямокутній дошці із вирізаною формою свічки-"трійці". У трубку посередині пропускають ґнот (нитку) із цвяхом на кінці, отвір знизу затикають клинцем у вигляді кружальця з буряка, а зверху поволі ллють із кантя (горня) розігрітий віск.
Коли віск у трубці набере форми, охолоне і затвердне, прибирають клинець і поливають гарячою водою, щоби з металевої трубки добре вийшла свічка. Потім її кладуть на згадану дерев'яну дошку, на якій вирізана форма трійці, і ще теплі три воскових вироби формують в одну свічку-"трійцю".


Свічки в інтер'єрі хати на експозиції Закарпаття

Нижня частина, де з'єднуються три свічки, звісно, найтовстіша. Щоб вони не розпалися, їх наскрізь протикають і скріплюють дерев'яним кілочком, обливають воском і зовні оздоблюють трьома-чотирма поперечними восковими пасочками. Раніше всі місця на з'єднанні обв'язували конопляною грубою ниткою чи клоччям, і обливали зверху воском, що закривав нитки і рельєфно виступав випуклими смугами.

Юлія Дякунич (1951 р.н.), яка щороку ллє свічки для храму свого села, розповіла:

Ллємо свічки біля церкви громадою, бо це важкий процес. Особливо декількох людей потребує лиття "трійці", одна людина не може справитися, треба одночасно вдвох-трьох, щоб її зробити. Двічі на рік це робимо – перед святом Михайла і на Петра й Павла, коли храм у селі. Коли "трійця" вже готова, я пензликом на стінках свічок малюю традиційні взори черленою, зеленою, жовтою, синьою барвами. Лем синьою і коричневою рисую хрест, а останніми кольорами рисую листя, косички (квіти), крапки.

Барви розводяться на парафіні, "увесь час вони мають бути гарячими, бо не будуть чипатися до свічки". Свічі-"трійці" у церкві тримають троє леґенів і запалюють їх кожної служби тричі.


Саморобна свічка-"трійця". Їй приблизно 50 років, сфотографована у с. Домащино Великоберезнянського району Закарпатської області. Виготовлена Дякунич Юлією

Віск у досліджених селах використовували по-різному: для освітлення житла, різних ворожінь, насилання чарів, проти хвороб, у релігійних обрядах. Господарі, які мають велику пасіку, стараються на Стрітення виготовити собі свічку саме із воску, бо він забирає негативну енергетику, і беруть його лише з тих вуликів, які торік були освячені стрітенською водою. Не рідко на Стрітення святили спочатку пасіку, а вже потім – обійстя.

Самі свічки святили також на Йордан, Трійцю, Маковія, у Чистий Четвер. Коли дійство відбувалося на Водохреще (19 січня), всі парафіяни із священиком йшли із хоругвами й запаленими "трійцями" до потоку. Там освячували воду, свічі й сухі квіти – крішпан, розмарин, васильки, якими потім обкурювали худобу, челядника і хворих. Освяченою перед Великоднем, у страсний четвер, свічею окурювали при хворобах, примовляючи:

Як дим розходиться, так би і хворота розійшлась.

Стрітенська свічка в народі обожнювалася, позаяк має неабиякі магічні властивості. Її дбайливо берегли упродовж року і використовували як лікувальний, заспокійливий засіб, а також проти злих духів. Одну і ту ж свічку можна було святити на всі церковні свята, аж до дванадцяти разів, тоді вона стає особливо помічною.

Заберу права і зазначу в декларації: валентинки із зображеннями політиків та скандальних суддів

$
0
0
Громадськая організація DEJURE опублікувала на своїй сторінці у Facebook сатиричні привітання до Дня всіх закоханих з одіозними суддями та політиками.

На валентинках зображені: голова Вищої кваліфікаційної комісії (ВККС) Сергій Козьяков, голова Вищої ради правосуддя (ВРП) Ігор Бенедисюк, суддя Деснянського райсуду Києва Олена Журавська, адвокат, замголови Адміністрації президента (АП) Олексій Філатов та сам президент Петро Порошенко.

Петро Порошенко
Петро Порошенко / Фото DEJURE

Для кожної із сатиричних листівок DEJUREобрала фрази, які найбільше характеризують героїв валентинок: так, Журавська "обіцяє" "забрати твої права, аби завжди їздив зі мною", а Філатов – "точно зазначити тебе у декларації".

Суддя Олена Журавська тимчасово позбавила водійського посвідчення учасницю автопробігу до Межигір’я без її безпосередньої присутності
Суддя Олена Журавська / Фото DEJURE

Нагадаємо, суддя Деснянського райсуду Києва Олена Журавська під час Революції Гідности тимчасово позбавила водійського посвідчення учасницю автопробігу до Межигір'я без її безпосередньої присутності. А також без зазначення прізвища інспектора, який зупинив активістку та виписував протокол. Про рішення щодо активістки Майдану у своїй декларації доброчесності суддя не зазначила , та ще йне внесларішення до реєстру судових рішень, попри вимогу закону.

А під час кваліфікаційного оцінювання до Верховного Суду заявила, що взагалі не знала про те, що позбавила водійських прав саме учасницю Революції Гідності. Незважаючи на ці факти, суддю Журавську обрали секретаркою Ради суддів України.

Замголови АП Олексій Філатов відповідає за судову реформу, частиною якої є, зокрема, електронне декларування для суддів. Саме завдяки відкритому доступу до декларацій громадськість дізнається про сумнівні статки деяких суддів або ж сімейні зв'язки, які можуть спричиняти конфлікти інтересів під час здійснення правосуддя. При цьому, сам Філатов чомусь не вказав у своїй електронній декларації цивільну дружинуАнну Бабич, успішну юристку фірми "AEQUO", з якою вони спільно проживають та виховують сина.

Олексій Філатов чомусь не вказав у своїй електронній декларації цивільну дружину Анну Бабич, успішну юристку фірми “AEQUO”, з якою вони спільно проживають та виховують сина.
Олексій Філатов / Фото DEJURE

Сергій Козьяков
Сергій Козьяков / Фото DEJURE

Зображення валентинок та деталі про кожного із героїв сатиричних листівок тут.

Фундація DEJURE – це громадська організація, створена у 2016 році експертами-правниками з метою сприяння розвитку правовладдя та реформ у сфері правосуддя в Україні.

Конгрес США має намір серйозно збільшити допомогу Україні

$
0
0
Конгрес США пропонує збільшити розмір допомоги для України у бюджеті на 2019 рік. Вона має зрости на 75 мільйонів доларів – така цифра є суттєво більшою, ніж минулорічна.

Згідно з новим кошторисом, для України передбачили 445,7 мільйонів доларів, повідомляєпрес-служба посольства України в США.

Це на 25 мільйонів більше, ніж допомога у 2018 році. Так, що у Конгресі США представили проект "Закону щодо асигнувань Державного департаменту, зарубіжних операцій та суміжних програм на 2019 фінансовий рік", який узгодили сенаті палата представників.

Окрім того, там передбачають можливість виділення коштів під надання Україні кредитних гарантій.

Таким чином, сукупний обсяг коштів для підтримки України у 2019 бюджетному становитиме 695,7 мільйонів доларів. Це на 75 мільйонів доларів більше, ніж було передбачено асигнуваннями 2018 року,
– йдеться у документі.

Зазначимо, в ООН заснували об’єднанийфонд гуманітарної допомоги Україні.Помічниця генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсула Мюллер закликала донорів долучитися до нього, щоб допомогти жителям Донбасу, які страждають від збройного конфлікту. Багато країн уже пожертвували чималу суму.

Viewing all 257218 articles
Browse latest View live




Latest Images