Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261742 articles
Browse latest View live

Ухвалення закону про мову: перемога чи провал

$
0
0
Мовне питання в Україні гостро стоїть уже сотні років, оскільки мова – це одна з ознак існування нації, а нам надто довго намагались довести, що у нас нема ні того, ні другого. Проте нещодавно ухвалений закон про мову далеко не всім до вподоби. Ба більше, існує думка, що його ухвалили не у той час. І за сьогоднішніх умов – це грає не на руку українцям.

Звідки пішло мовне питання

Ще за царських часів різноманітними указамиРосійська Імперія обмежувала сферу вживання української:забороняла друк книг, викладання українською, переписувала державні постанови російською мовою, ліквідувала козацькі школи, а також запроваджувала використання російської мови у церквах.

Ренесанс для національної ідентичності почався разом з першими визвольними змаганнями 1917-1922 років. Тоді українці змогли повернути свою державність, проте не на довго. Спроби українізації робив навіть гетьман Скоропадський, який сам був російськомовним. Він розумів принциповість мовного питання для самоідентифікації нації. Можна сказати, що для нього українізація відносилась не до культурних питань, а до питань національної безпеки. 

Другу хвилю українізації запустили, як це не дивно, більшовики. І не подумайте, що вони відмовились від своїх хворобливих ідей про єдину громадянську ідентичність – так званий "радянський народ". Просто після перемоги у громадянській війні їм треба було набратися сил, заслужити лояльність населення і стабілізувати потенційно проблемні регіони, серед яких була й Україна.

Так розпочаласяполітика так званої коренізації.А коли радянській державі уже нічого не загрожувало з середини, то почався інший спосіб вгамування українців –голодомор. Далі була русифікація і переселення народів. У результаті чого більшість українських міст забули рідну мову. Але вона збереглася у селах і невеличких містах. Через що почала вважатись чимось типу ознаки провінційності.

Внаслідок українізації розширили сферу вживання української мови
Внаслідок українізації розширили сферу вживання української мови

А потім Радянський Союз розвалився і почався новий етап відродження українства. Багато у чому він почався тому, що мовне питання насправді було байдуже більшості політичних еліт, що боролись за владу та фінанси. Тому воно стало скоріш способом отримання симпатій україномовного електорату, який хотів українізації, на Заході. І російськомовного, який хотів щоб від нього з українізацією відстали, на Півдні та Сході.

Ще у 1994 році на президентських виборах Леонід Кучма говорив про зміцнення статусу російської мови й укріплення зв'язків з Росією. А у 1997 на парламентських виборах комуністи, прогресивні соціалісти та інші, вимагали підвищити статус російської мови. У 1998 році в парламенті створили ситуативне міжфракційне об'єднання "За рівноправність мов на Україні" до якого увійшло понад 200 нардепів.

А з 2004 року питання про статус російської мови, як другої державної, на тривалий час узурпувала "Партія регіонів". Заява Януковича про намір зробити російську мову другою державною забезпечила йому значну підтримку Сходу та Півдня України. А далі у російської мови була стандартна група підтримки – Янукович, Симоненко та Вітренко. "Партія регіонів" обіцяла відстоювати право людей думати, говорити й навчати дітей рідною мовою.

Напередодні президентських виборів 2010 року Янукович знову пообіцяв, що у разі обрання президентом зробить все для того, аби російська мова стала другою державною в Україні. 2012 року був ухвалений "Мовний закон "Ківалова – Колесніченка", який дозволяв використовувати регіональну мову, якою розмовляло понад 10% населення регіону.


Віктор Янукович прагнув зробити російську мову другою державною 

Водночас декілька обласних рад ухвалили рішення, згідно з яким російська мова набула статусу регіональної. А вже після закінчення Революції гідності, політики вирішили одразу взятися за мову. І Верховна Рада проголосувала за скасування згаданого закону. Зроблено це було у найкращих традиціях українського парламентаризму: кривими руками й несвоєчасно.

А все тому, що у цей самий час вже повним ходом йшла анексія Криму і мовне питання лише підкинуло масла у вогонь російської пропаганди. Ідея скасувати закон саме тоді була настільки невдалою, що це згодом визнав навіть Петро Порошенко. 

До слова, виконуючий обов'язки президента Олександр Турчинов тоді не підпис указ за анулювання скандального закону. Багато людей не знає, але закон був чинний на всій території України аж до кінця лютого 2018 року, коли його скасувала вже не Верховна Рада, а Конституційний суд. Після цього в Україні більше уже не було ніякого закону про мову.

 

Ухвалення нового закону про мову

Верховна Рада 25 квітня проголосувала за закон про мову, який мав тисячі правок та довгий період припадав пилом. І, здавалося, б нічого страшного. Українізація почала йти швидшими темпами. Окремо можна подякувати російській пропаганді, нашим активістам і СБУ, які сильно скоротили кількість візитів російських артистів в Україну. Крім того, на хвилі антиросійських настроїв породжених війною частина людей вирішила змінити свою мову спілкування на українську.

І не треба цього знецінювати. Повірте мені, дорослій людині не так просто прийти й почати говорити іншою мовою, не змінивши при цьому оточення або країну проживання. Не так просто відповідати на питання чому, не переходячи на російську, якою говорить співрозмовник. І витрачати свій час на вивчення граматики та поповнення словникового запасу.

Через це багато людей стали спілкуватись українською у соціальних мережах. І мені особисто приємно бачити те, як російськомовні у побуті люди починають писати у мережі суто українською. І здавалось б, логічним продовженням цих процесів став новий мовний закон, який нарешті дає розуміння, що українська мова такий же державний символ, як герб, прапор та гімн. Але його проблема полягала у тому, що його ухвалили надто пізно. І відчуття, що його ухвалення спеціально затягувалось до виборів псує усе враження.


Що передбачає закон про мову

І проблема тут не лише у тому, що мовне питання знову виглядає спекулятивно – ми до цього вже звикли. Проблема у тому, що цей закон ще не встигнуть імплементувати, до того як наступна Верховна Рада спробує скасувати його своїми руками, або зробить запит у Конституційний суд.

Насправді цей закон треба було ухвалювати значно раніше. По-перше, під час активної фази бойових дій, у російськомовного населення було б куди менше аргументів проти. По-друге, його імплементація почала б відбуватись за чинної влади й був би шанс, що цей закон залишиться не лише на папері, а запрацюють ті ж самі мовні інспектори.

Ну і найголовніше – щоб не давати антиукраїнським політичним силам такого потрібного їм повітря. Адже уламки "Партії регіонів" останні роки шукали для себе сенсів, з якими можна іти до виборців. І поки що найкраще до чого вони додумались – це пообіцяти їм розміняти питання національної безпеки на дешевий газ та зниження комуналки. Ну а тепер їхня робота буде сильно спрощена. Їм достатньо буде почати залякування своїх виборців тим, що у них заберуть право спілкуватися російською. І дарма. що це маячня.

Вілкул спекулював тим, що закон про мову обмежуватиме права звичайних українців
Вілкул спекулював тим, що закон про мову обмежуватиме права звичайних українців

Політика українізації ЗМІ виштовхне значну частину людей у російське інформаційне середовище, з відповідною ідеологічною повісткою. Навряд це буде масовим явищем, але аудиторія російських каналів в Україні точно зросте. А в епоху інтернету та супутників, перекрити їм мовлення буде неможливо.

З хорошого можу додати, що тепер з кожним роком російські ВНЗ ставатимуть усе менш привабливими для українського студента. Але цей процес потроху відбувався і так.

Як же треба було вчинити нашій владі

Ухвалення мовного закону раніше 2019 року дало б час на його впровадження. Крім того, чим ближче до 2014 року, тим легше було б пояснювати людям чому нам треба відмежовуватись від усього що пов'язано з країною-агресором. І не кажіть що це й так очевидно. Це очевидно вам, а збільшення рейтингів колишніх регіоналів, яких незрозуміло чому не посадили до в'язниці, показує, що є й інші люди.

А якщо вже не вийшло мовного бліцкригу, то не треба було чіпати мову якийсь час. На жаль, уже згаяно вікно, коли імплементація закону пройшла б легко. І владі уже може банально не вистачити ресурсів добитись того, щоб він працював. А новій владі, яка прийде восени, на це може не стати політичної волі.

У найкращому варіанті він буде існувати на папері та не матиме суттєвого впливу на практиці. Проте він точно додасть аргументів на виборах і можливостей отримати місця у парламенті "Опозиційному блоку". Хоча навіть більшовики розуміли, що спочатку треба розв'язувати питання суверенітету, і якщо для цього треба якийсь час загравати з мовними вподобаннями окремих регіонів – то це не проблема.

І зрозумійте правильно, я за українізацію і національну безпеку. У довгостроковій перспективі ці питання тотожні. Саме тому українізація не обов'язково має бути різкою. Головне, щоб вона була незворотною. Тому спілкуйтеся українською у побуті, соціальних мережах, створюйте україномовний продукт, який буде цікавішим, ніж його російськомовні аналоги.

І ні в якому разі не змушуйте інших говорити вашою мовою шляхом хамства, погроз та неповаги до його особистості. Я ще не бачив жодну людину, яку б українізувала Ірина Фаріон. Зате багатьох людей чудово українізували російські танки на Донбасі. І дуже хочеться вірити, що вони зробили українізацію незворотною. І я зараз не про закон.


+Відео

Фумігатор від Xiaomi для захисту від комарів: усю партію розкупили за 20 хвилин

$
0
0
Нещодавно Техно 24 повідомляв, що компанія Xiaomi випустила свій новий фумігатор Mi Mijia Mosquito Repeller. Тепер новинка надійшла у продаж і усю партію — 30 тисяч примірників — розкупили менш ніж за 20 хвилин.

Як пише Mydrivers, партію Mi Mijia Mosquito Repellerрозкупили за 18 хвилин і 20 секунд.

Характеристики.Це друге покоління фумігатора. Новинка отримала квадратну форму із закругленими краями — витончений дизайн.

Тож він гарно впишеться в інтер'єр вашої квартири або будинку. Пристрій працює із пластиною з діючою речовиною на основі піретроїдів всередину. Вентилятор обдуває пластину і розпорошує речовину в повітрі. У комплект входять три пристрої.

Mi Mijia Mosquito Repeller.

Mi Mijia Mosquito Repeller став дуже популярним

Один фумігатор може боротися з комарами на площі 28 квадратних метрів, тож три штуки можна розставити у різних кімнатах.

Чому такий популярний.Перша, і найочевидніша причина — скоро літо, тож проблеми з комарами якраз на часі. Інша причина популярності пристрою — ціна. Комплект із трьох штук у роздрібі коштує 20 доларів (540 гривень).

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Історії життя кримчан: що насправді змінила анексія

$
0
0
Більшість кримчан голосували за Росію у 2014 році. Майже всім кримчанам живеться краще останні 5 років. Вони стали багатшими та щасливішими. Усе це міфи російської пропаганди, які розвінчала команда журналістів "Крим.Реалії" від "Радіо Свобода".

Журналісти записали ексклюзивні історії жителів Криму з різними політичними позиціями і поглядами.

Вони розпитали людей, які були за і проти референдуму 2014 року, які під час анексії підтримували Україну або ж за власним бажанням перейшли під російський прапор.

Відео: анонс програми "Крим.Реалії"

Що насправді змінила анексія – дивіться у програмі "Крим. Реалії" на 24 каналі о 18.00 та читайте на сайті 24 каналу о 18.40.

Луческу несподівано обійшов Лобановського у рейтингу найтитулованіших тренерів світу

$
0
0
Легендарний український наставник Валерій Лобановський увійшов до трійки найбільш титулованих тренерів в історії світового футболу.

Про це повідомляє авторитетне видання Goal.com.

Друге місце у рейтингу найтитулованіших тренерів посів екс-наставник "Шахтаря" Мірча Луческу. Румунський спеціаліст здобув 32 трофеї з 6-ма клубами.

Одразу за Луческу розташувався легендарний тренер Валерій Лобановський, який завоював з "Динамо" 30 титулів.

Очолює список Алекс Фергюсон, який здобув 49 трофеїв з "Абердіном" та "Манчестер Юнайтед". Також в 10-ку також потрапили Жозе Моуріньо і Хосеп Гвардіола, у них по 25 трофеїв.


Топ-10 найбільш титулованих тренерів у історії футболу

Раніше видання France Football поставило Валерія Лобановськогона шосте місце в рейтингу найкращих тренерів в історії футболу.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

В Україні не відновлюватимуть церкву Київського патріархату, – Мінкульт

$
0
0
Інформація про нібито відновлення діяльності Української православної церкви Київського патріархату не відповідає дійсності, заявили в Міністерстві культури.

У Мінкульті нагадали, що діяльність такого релігійного об'єднання як УПЦ-КП було припинено шляхом об'єднання і приєднання до утвореної Православної церкви України. Так вирішив помісний собор колишньої УПЦ КП 15 грудня 2018 року – напередодні об'єднавчого собору.

А наказом Мінкульту від 30 січня 2019 року було зареєстровано статут релігійної організації "Київська митрополія ПЦУ". Цим наказом було визнано такими, що втратили чинність, низку наказів Мінкульту щодо діяльності УПЦ КП.

В міністерстві резюмували, що релігійне об'єднання УПЦ-КП і релігійна організація "Київська патріархія УПЦ" фактично та юридично припинили свою діяльність.

Епіфаній Філарет ПЦУ УПЦ МП
Між Епіфанієм та Філаретом розгорівся конфлікт щодо УПЦ КП

9 травня патріарх Філарет заявив, що Київський патріархат, який він очолював до об'єднання церков у ПЦУ, досі існує. Окрім того, між ним та предстоятелем ПЦУ Епіфанієм вже виник конфлікт.

Після цього у ЗМІ поповзли чутки про відновлення в Україні УПЦ КП. А Епіфаній заявив, що УПЦ КПстала предтечею отримання автокефалії ПЦУ. Однак ідея повернення до такого Київського патріархату, яким він був до Собору, може розколоти Помісну церкву. Це означатиме повернення в ізоляцію, втрату Томосу та всіх здобутків церковної незалежності.

Як створювали Православну церкву України?У жовтні 2018 року у Стамбулі Синод Вселенського патріархату дозволив Україні створити Єдину помісну церкву. 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Православну церкву України. Її предстоятелем став Епіфаній– митрополит Переяславський та Білоцерківський. А кафедральним собором ПЦУ став Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

До новоствореної Православної церкви України перейшли вже понад півтисячі парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату. Найбільше – на Волині, де до ПЦУ приєдналося понад 110 парафій.

Не тільки Реал – гравець збірної України уже має ще один варіант продовження кар'єри в Іспанії

$
0
0
Андрій Лунін не може поскаржитись на відсутність пропозицій щодо наступного сезону. Голкіпер збірної України та Реала, який грає в оренді за Леганес, уже має декілька варіантів на 2019/20 рр.

Як повідомили у програмі El Transistor на радіо Onda Cero, 20-річний український воротар може залишитись там, де на нього не дуже розраховували. Принаймні Леганес, де Лунін відіграв лише 3 матчів чемпіонаті Іспанії та 2 в Кубку, повернувся до питання продовження оренди відразу двох гравців Реала. Крім Андрія, це ще атакувальний півзахисник Оскар Родрігес, який забив 4 голи і зробив 4 асисти і став ключовим виконавцем.

Реал знайшов нового конкурента Луніну – екс-воротар Барселони і ще 5 гравців на вхід, 5-8 "жертв" на вихід

Після продовження контракту з Маурісіо Пеллегріно Леганес потроху вибудовує плани на наступний сезон. Реал був дуже розчарований тим, що Лунін практично не грав в оренді, але зараз ситуація може змінитись, якщо 34-річний Куельяр покине клуб з передмістя Мадрида. "Пепінерос", вочевидь, мають запропонувати новий план розвитку для українського голкіпера, якщо розраховують на нього і повернулись до прохання щодо продовження оренди.

Equipo ganador ️

Допис, поширений Andrey_Lunin (@lunin_andrey)

Також інформують, що конкурент іншого українця, Василя Кравця, Хонатан Сілва залишиться в Леганесі, який скористається опцією викупу лівого латераля за 3 мільйони євро.

"Гра стільців": Лунін та Куртуа ризикують стати причиною першого великого конфлікту Зідана з керівництвом Реала

Відзначимо, що вартість Луніна на Трансфермаркт впала на 3,5 млн євро за час виступів за Леганес порівняно з ціною, яку він отримав після переїзду на Бернабеу (8,5 мільйона). "Вершкові" могли б запропонувати Андрію місце другого воротаря лише за умови, що Кейлор Навас покинув би Реал, вважає AS. У Мадриді на воротарській позиції також грає син головного тренера Зінедіна Зідана – Лука, якого француз не хотів би відпускати.

Лунін відчуває любов фанатів Леганеса, які, зокрема, довго не випускають його авто з проханнями про автограф

Цікаво, що у свіжому номері іншої мадридської газети Marca стверджують таке: "Українець , схоже, залишається єдиним із шести провідних орендованих гравців, хто має солідні шанси стали частиною Реала на сезон 2019/20". В Андрія кращі позиції, ніж у зіркових Хамеса Родрігеса та Матео Ковачіча, а також Мартіна Едегора, Рауля Де Томаса і Тео Ернандеса.

Нагадаємо, Лунін за свої 5 офіційних матчів після трансферу в Реал пропустив лише 3 голи. Натомість парирував 2 пенальті та у 3-х зустрічах зберіг свої ворота сухими. Його оренда в Леганесі спливає влітку 2019-го, а про бажання середняка Прімери продовжити її термін ще на рік говорили ще й на самому початку його кар'єри в Іспанії. Гра за молодіжну збірну України на Чемпіонаті світу U-20, який стартує невдовзі, може підвищити його акції на іспанському ринку.

Випуск новин за 13:00: "Самопоміч" йде на вибори. Узгодження дати інавгурації

$
0
0
У випуску новин за 11 травня станом на 13:00 – партія "Самопоміч" йде на вибори в парламент і братиме участь у них самостійно. Садовий сказав, що жодного об’єднання з іншими політсилами не планується. Верховна Рада має остаточно призначити заповітну дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Узгодити її пообіцяли парламентарі не пізніше 14 травня.

Також у випуску:

Представник держдепартаменту США Курт Волкер заявив, що Росія на Донбасі погіршила життя навіть російськомовних, яких прийшла "захищати".

У Донецькому СІЗО вбили неповнолітнього хлопця, зараз там проводяться обшуки камер.

У Зеленського та Порошенка обмінялись зверненнями щодо дати інавгурації, від якої залежить розпуск парламенту.


+Відео

Проросійські бойовики обстріляли мирне селище на Донеччині: фотодокази

$
0
0
Проросійські бойовики 10 травня обстріляли селище Травневе на Донеччині з ручного протитанкового гранатомету. На щастя внаслідок обстрілу ніхто не загинув та не зазнав поранень.

Українські спостерігачі зафіксували:

  • на вулиці Тихій, 14 від розриву гранати на городі утворилася вирва;
  • на вулиці Центральній, 17 внаслідок розриву гранати на городі поблизу будинку вибуховою хвилею вибито віконне скло;
  • на вулиці Центральній, 40 граната розірвалась прямо перед подвір'ям, внаслідок чого утворилася вирва.

 


Цукрова залежність: що це і чим вона небезпечна

$
0
0
Швидкі вуглеводи (цукри) допомагають правильно функціонувати організму. Вуглеводи у помірних кількостях і в правильній формі дуже корисні.

Лікар-дієтолог Марина Когай назвала основні функції вуглеводів.

1) Джерело енергії:

Це другий за швидкістю спосіб отримання аденозинтрифосфату, який є джерелом енергії. Основне джерело енергії для мозку (мозок поглинає близько 70% глюкози).

2) Резервна: глікоген – це джерело вуглеводів в організмі.

4) Структурна:у комплексі з білками входить до складу мембран і рецепторів, ферментів і гормонів, а також багатьох інших з'єднань.

5) Беруть участь в синтезі ДНК і РНК.

6) Захисна: участь в імунітеті і дезінтоксикаційній роботі печінки.

7) Харчові волокна, які також є вуглеводами, покращуютьроботу травної системи, виводять з організму ендотоксини, важкі метали, холестерин та інші шкідливі речовини, годують корисні бактерії.

Що таке цукрова залежність

Сьогодні цукор додають практично в усі продукти. Головна небезпека вуглеводної залежності полягає в тому, що вона вміло маскується під поганий настрій, голод, передменструальний симптом, вроджену любов до борошняного і солодкого, брак якихось, мабуть, "солодких" речовин в організмі і багато іншого.

До простих вуглеводів відносяться вироби з борошна, солодкі страви, соки, газовані води, смажені страви та інше. Люди не насичуються цими продуктами, як тільки підшлункова знизить рівень інсуліну в крові, голод повернеться знову. Сьогодні прості вуглеводи в надлишку в раціоні сучасної людини.

Водночас численні дослідження показали, що надлишок вуглеводів в харчуванні веде до низки проблем зі здоров'ям.

Причому ожиріння і цукровий діабет – це лише верхівка всіх проблем.

До яких проблем може призвести цукрова залежність

• синдром хронічної втоми,
• тривожність,
• депресія,
• фіброміалгії (болі в м'язах),
• головний біль напруги і мігрень,
• зниження імунітету,
• хронічний синусит,
• синдром подразненої кишки і спастичний коліт,
• захворювання печінки,
• аутоімунні захворювання,
• онкологічне захворювання,
• хвороби серця,
• гормональні порушення, в тому числі гіпотиреоз,
• молочниця і інші проблеми, пов'язані з candida та іншими дріжджами,
• синдром дефіциту уваги з гіперактивністю.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Скандальний Ібрагімович кумедно симулював пенальті і отримав покарання: відео

$
0
0
Форвард "Лос-Анджелес Гелаксі" Златан Ібрагімович отримав два штрафи від дисциплінарного комітету МЛС за симуляції в рамках матчу Ліги.

Швед впав у штрафному майданчику, симулюючи контакт з воротарем, але суддя не побачив порушення. "Гелаксі" матч програли з рахунком 1:3. Ібрагімович не забив.

Про розмір грошового покарання не повідомляється. Також за симуляцію на 86-й хвилині зустрічі оштрафований півзахисник "Коламбус Крю" Джонатан Дос Сантос. Він отримав аналогічне покарання. 

У поточному сезоні Ібрагімович забив 9 голів у 9 матчах сезону МЛС. Також на його рахунку 2 асисти.

На даний момент "Лос-Анджелес Гелаксі" знаходиться на другому місці турнірної таблиці, відстаючи від лідируючого ФК "Лос-Анджелес" на 2 очка.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Садовий заявив, що готовий боротися за посаду прем'єр-міністра

$
0
0
Голова "Самопомочі" Андрій Садовий заявив, що готовий очолити список "Об’єднання "Самопоміч" на майбутніх парламентських виборах та зможе поборотися за посаду прем’єр-міністра.

Про це він розповів однопартійцям під час звітного з’їзду "Самопомочі", який відбувається у суботу, 11 травня, у Києві.

"Я б дуже хотів, щоб після інавгурації нового Президента таланти і успішні менеджерські здобутки були використані для розбудови нашої країни. Моя діяльність на посаді міського голови Львова плавно добігає кінця. І як я вже казав раніше, не маю наміру балотуватися в наступній каденції", – зазначив Садовий.

Він запевнив, що готовий йти в парламент, очолювати список "Самопомочі", якщо буде довіра однопартійців.

Я готовий боротися за посаду прем’єр-міністра і наводити лад в країні,
– заявив Андрій Садовий.

Як "Самопоміч" буде взаємодіяти з Зеленським на посту президента?Андрій Садовий стверджує, що "Самопоміч" завжди діяла в інтересах України. Відтак, чи підтримуватиме його політсила новообраного президента Володимира Зеленського, стосуватиметься рішень, які той ухвалюватиме. Мер Львова додав, що спочатку потрібно подивитися на перші кроки майбутнього президента та кого він пропонуватиме на важливі посади. Якщо політика Зеленського буде проукраїнською та стоятиме на захисті інтересів держави, "Самопоміч" готова конструктивно та якісно співпрацювати з ним.

Дивіться відео: як відбувався з'їзд "Самопомочі" 

 

Заборона на аборт: акторка Еван Рейчел Вуд закликала зробити вазектомію обов'язковою

$
0
0
В американському штаті Джорджія посилили закон про заборону абортів, а саме це стосується заборони на переривання вагітності на терміні більше шести тижнів. Така ініціатива отримала назву "закон про серцебиття". Американська акторка Еван Рейчел Вуд висловила своє обурення стосовно таких обмежень для жінок.

Зазначається, що за порушення закону, що набере чинності 1 січня 2020 року, жінок навіть можуть покарати на позбавлення волі до довічного ув'язнення і засудити на смертну кару. Акторка прокоментувала ініціативу на своїй сторінці в Twitter, пише видання Page Six.

Благаю. Нас використовували і домагалися достатньо. Тепер вони хочуть контролювати наші тіла. Я навіть не можу почати пояснювати, які жахливі наслідки будуть у цього закону. Допоможіть. Будь ласка. Вони хочуть перекреслити рішення "Роу проти Уейда" (історична постанова суду, за яким жінка має право переривати вагітність до тих пір, поки плід не стане життєздатним (приблизно 28 тиждень вагітності). Незліченна кількість жінок просто помре! Не мовчіть!
– заявила Вуд.

Вона запропонувала ввести обов'язкову вазектомію для чоловіків, звернувшись й до тих, хто підтримує заборону на аборти.

Ввести обов'язкову вазектомію до тих пір, поки ти не захочеш мати дітей. Адже все можна повернути. Давайте, хлопці! Давайте рятувати життя! О, що, тяжко? Чому ж? Тому, що це твоє тіло і ми не можемо робити вибір за тебе? Ось це так!
– додала вона.

Деякі користувачі підтримали слова Еван Рейчел Вуд і навіть поділилися своїм досвідом у запобіганні небажаної вагітності та процедурі вазектомії.

Вазектомія – це хірургічна операція, при якій проводиться перев'язка чи видалення фрагмента сім'явивідних проток у чоловіків. Ця операція приводить до стерильності при збереженні статевих функцій.

"Зробив вазектомію в 2006 році і зворотну операцію в 2008 році. У 2009 і 2010 у мене народилися діти, і в 2012 році я знову зробив вазектомію. Хлопці, просто зробіть це!" – написав один з підписників.

Хто така Еван Рейчел Вуд? Американська актриса і співачка, номінантка на премії "Еммі" і "Золотий глобус".Однією з найбільш значних робіт для Еван стала роль підлітка в драмі "Тринадцять". Однією з її останніх робіт став фільм-мюзикл "Через Всесвіт".

Що Росія зараз робить у Чорному й Азовському морях: заява Міноборони

$
0
0
Росія постійно блокує величезні акваторії Чорного й Азовського морів. Найбільшу активність країна-агресор наразі проявляє в західній частині Чорного моря, де вона незаконно захопила підводні родовища нафти і газу України.

Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко під час брифінгу розповів, що ситуація в морських акваторіях Азовського і Чорного морів досі залишається складною.

Російська Федерація на постійній основі під приводом навчань блокує значні акваторії. Особливою є активність РФ в західній частині Чорного моря, а саме навколо незаконно захоплених наших родовищ нафти і газу на підводному шельфі, які постійно охороняються силами і засобами Чорноморського флоту. І те, що стосується наших виключно економічних зон, також є постійно під контролем бойових кораблів Росії,
– сказав він.

Чиновник додав, що наразі контроль проходу кораблів через Керченську протоку залишається прерогативою Кремля, що є порушенням міжнародного права щодо вільного цивільного судноплавства.

Водночас, ВМС ЗСУ вже розгорнули комплекс сил і заходів для охорониекономічної діяльності українських портів у Бердянську і Маріуполі, аби унеможливити загрози від РФ з морського напрямку.

Петренко також додав, що для військово-морської активності України є важливим збільшення інтенсивності присутності іноземних кораблів у портахі в акваторії Чорного моря загалом. Він нагадав, що напередодні в Одесі завершив перебування корабель-розвідник ВМС Великобританії, який вже вдруге за останні 5 місяців заходить в українські порти. Окрім того, в Україні з початку року вже побувала постійна військово-морська група НАТО у складі двох фрегатів Іспанії і Канади та ракетний есмінець США.

"Це дозволяє вирішувати три основні завдання: по-перше, це є фактором стримування, балансування тієй домінуючої військово-морської присутності, яку має Росія в Чорному морі. По-друге, це допомога вітчизняним Військово-Морським Силам в освіті і підготовці. Щоразу відбуваються заходи, як з курсантами Одеської академії, так і з офіцерами Командування ВМС, що дозволяє підвищувати їх професійні навички. І третє це те, що стосується власне виконання завдань оборонної реформищодо розгортання нових органів управління ВМС та створення тих військово-технічних спроможностей, які дозволять реагувати на загрози з морського напрямку на ранніх стадіях їх виникнення", – підсумував Петренко.

Як Росія напала на Україну в Азовському морі?25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки прикордонний корабель Росії протаранив буксир українських військових. Свій крок у Росії аргументували тим, що нібито судна ВМС неправомірно увійшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і прямували до Керченської протоки.

Також Росія захопила 2 українських кораблі та взяла в полон 24 українських моряків. Їх згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО. Усі українські моряки заявили слідству в РФ, що є військовополоненими. Попереднє слідство у справі моряків триватиме у Росії до 25 травня.

Вже майже рік Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може сягати більше тижня. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.

24 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла українську резолюцію по Азову, де Україна вимагає звільнення моряків і політв'язнів у Росії.

"Манчестер Юнайтед" після провального сезону покинув зірковий футболіст

$
0
0
Півзахисник англійського "Манчестер Юнайтед" іспанець Андер Еррера офіційно покине клуб після закінчення поточного сезону.

У Twiiter "червоних дияволів" з'явився відеоролик з прощальним посланням 29-річного хавбека.

Футболіст покине клуб як вільний агент цього літа, оскільки керівництво "Манчестер Юнайтед" не змогло з ним домовитися про продовження контракту.

На "Олд Траффорд" Еррера переїхав улітку 2014 року з "Атлетіка" (Більбао). Його трансфер обійшовся манкуніанському клубу в 36 млн євро. За п'ять років в Манчестері на клубному рівні гравець провів 189 матчів і забив 20 м'ячів.

З командою виграв 4 трофеї – національні кубок, Кубок ліги й Суперкубок, а також Лігу Європи. Першим клубом іспанця була "Сарагоса". Продовжить кар'єру Еррера, найімовірніше, у французькому ПСЖ.

У свою чергу "Манчестер Юнайтед" провалив сезон. Команда може фінішувати максимум на 5-у місці в чемпіонаті Англії. МЮ вилетів зі всіх кубків і в наступному сезоні зіграє тільки у Лізі Європи.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Вічна тема: 5 ретро позашляховиків OldCarLand-2019

$
0
0
Досвідчені колекціонери і прості шанувальники ретротехніки особливо шанують в якості об'єкта для відновлення і володіння автомобілі-позашляховики. Часто вони виявляються найцікавішими експонатами ретро-форумів, і OldCarLand-2019 не виняток.

У тому, що всюдиходи і повнопривідні позашляховики викликають у ретрофанів підвищену повагу, немає нічого дивного: і в технічному плані вони цікавіше інших, і шарм у них свій, особливий: тут і романтика непізнаних країн, тут і військові модифікації. Тому цього разу ми вирішили вибрати кілька найцікавіших експонатів на весняному Oldcarland'e і розповісти про їхні особливості.

“Москвич-410” (1957 – 1961 рр.)

Нещодавно відреставрований вітчизняний всюдихід з колісною формулою 4х4 представив харківський клуб "Самохід". Машина являла собою найпопулярніший сьогодні клас кросоверів-позашляховиків: комфортабельний кузов легкового типу з потужним шасі, призначеним для поганих доріг.

Незважаючи на скромну енергоозброєність, машина була хороша на бездоріжжі і користувалася популярністю у споживача. І якщо б автозаводу АЗЛК не знадобилося звільнити виробничу лінію для розширення випуску експортних "Москвичів" у звичайному, задньопривідному виконанні, "чотириста десятий" став би справжнім бестселером не тільки в Союзі. Тим більше, що в світі в ту пору подібних моделей практично не вироблялось.

ГАЗ-67 (1943 – 1953)

Вітчизняний позашляховик, народжений напередодні найбільш кровопролитної війни ХХ століття, являє собою приклад раціональних технічних рішень і високих експлуатаційних характеристик. Інший легкий утилітарний автомобіль, настільки пристосований для умов війни, тоді було не варто і шукати. Тому він завжди буде популярним експонатом на "Олдкарленді", і бажаним об'єктом для колекціонування. Між тим, відновлювати таку машину нелегко, як і знайти оригінальні комплектуючі до неї. Оскільки більша частина повнопривідних "газіков" загинула під час війни.

УАЗ-469 (1972 р.)

Безкомпромісний позашляховик, простий і раціональний за конструкцією, виявився настільки вдалим, що по суті виробляється і донині. Але численні модернізації призвели до того, що автомобіль в найпершій модифікації став справжньою рідкістю. На фестивалі показаний автомобіль якраз в такій версії – зразка 1976 року. Ательє Vintage Motors провело повну реставрацію з використанням оригінальних деталей і в ці травневі дні він вперше показаний публіці.

Land Rover Series IIА (1961 – 1971 рр.)

Машина, яку вважають легендою в половині країн світу – у всякому разі, у тих, де не знали, що таке наші "газіки". Проста і сувора машина, придатна для їзди там, де немає ні фірмового сервісу, ні доріг. Автомобіль, який щорічно захищає кольори британського прапора на фестивалі OldCarLand, підтримується власником в прекрасному технічному стані і навіть бере участь у змаганнях на Кубок України з ралі на ретроавтомобілях.

Dodge WC 51 (1941 – 1945 рр.)

Універсальний автомобіль, розроблений американцями не як транспорт, а як "носій зброї" (звідси і назва моделі – weapons carrier, WC). На території нашої країни називався по-своєму: "Додж "три чверті", через його номінальну вантажопідйомность в 750 кг. Такі автомобілі купувалися для Червоної армії в Америці під час Другої світової і служили нашим дідам як артилерійські тягачі. "Додж "три чверті" незмінно присутні на кожному Oldcarland і незмінно користуються популярністю у публіки. І не тільки через свій харизматичний зовнішній вигляд, але і завдяки тому, що час від часу переміщаються по доріжках музею авіації, викликаючи непідробний захват глядачів і учасників.

Рекомендація Авто24

Фестиваль OldCarLand проходить з 9 по 12 травня з 09.00 до 20.00. Ціна квитка 150 грн., дітям до 12 років та учасникам бойових дій вхід вільний. Квитки продаються в тому числі і в Інтернеті https://kiev.karabas.com/ua/old-car-land.


"Голден Стейт" став другим учасником півфіналу плей-офф НБА: відео

$
0
0
Баскетбольний клуб "Голден Стейт" став другим учасником півфіналу плей-офф раунду НБА. "Ворріорс" перемогли "Х'юстон".

Х'юстон – Голден Стейт 113:118 (28:27, 29:30, 30:25, 26:36)

Перед цим поєдинком рахунок у серії був 3:2 на користь "Ворріорс", але "Рокетс" мали перевагу, оскільки матч відбувався на їх паркеті. Перша чверть, як і весь поєдинок, була дуже напруженою. Команди по черзі виходили вперед, але не змогли піти у відрив. У другій 12-хвилинці ситуація не змінилася і на велику перерву баскетболісти пішли за рівного рахунку на табло 57:57.

Третя чверть залишилася за гравцями "Х'юстона", які зуміли її виграти в 5 очок. На початку останньої чверті перевага господарів була 7 очок, після чого "Ворріорс" почали скорочувати відставання й згодом навіть вийшли вперед. "Голден Стейт" вирвався вперед +8 і вже не відпустив перемогу.

Таким чином, "Ворріорс" стали другими після "Мілуокі", хто зіграє у півфіналі. Їх суперником стане переможець пари "Портленд" – "Денвер" (3:3). В іншому півфіналі зіграє "Мілуокі" й переможець пари "Філадельфія" – "Торонто".

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

 

"Самопоміч" піде на вибори до Ради з відкритим списком та 80% нових облич

$
0
0
У майбутньому виборчому списку партії "Об’єднання "Самопоміч" на виборах до Верховної Ради буде до 70-80% нових облич.

На сьогодні "Самопоміч" уже має кістяк: це депутати Верховної Ради, які пройшли вишкіл, сказав лідер партії, мер Львова Андрій Садовий на 18-му звітному з'їзді партії.

І, власне, ви визначатимете, яка буде їх позиція у списку. Але 70-80% – це будуть наші лідери з областей, представники різних професійних спілок, громадських організацій, люди, які гідні працювати для держави у цей непростий час, – наголосив Садовий.

Політик також запевнив, що не він прийматиме рішення, хто і яке місце посідатиме у списку, а обласні осередки та з'їзд партії.

Садовий зауважив, що ті, хто злякався, або хотіли мати 100% гарантію, відходять у сторону. А ті, хто лишається, відчувають плече один одного, і готові разом йти до перемоги, наголосив Садовий.

Список від "Самопомочі" на виборах до парламенту буде відкритим, сказав голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олег Березюк. У цьому списку буде менше третини людей, які вже були в парламенті, при цьому буде більше двох третин людей, які є активними політичними діячами на місцях і ніколи не були у вищих ешелонах влади, але є достойними, бо їхні області їх підтримують.

8 травня з партії "Об'єднання "Самопоміч" вийшли нардепиВікторія Войціцька, Олександр Данченко, Іван Мірошніченко, Олена Сотник та Олександр Опанасенко. Раніше про намір вийти з фракції оголосили нардепи Єгор Соболєв та Семен Семенченко.

Як "Самопоміч" взаємодіятиме з Зеленськимна посту президента?Садовий стверджує, що "Самопоміч" завжди діяла в інтересах України. Відтак, чи підтримуватиме його політсила новообраного президента Володимира Зеленського – залежатиме від рішень, які той ухвалюватиме. Садовий додав, що спершу треба подивитися на перші кроки майбутнього президента, та кого він пропонуватиме на важливі посади. Якщо політика Зеленського буде проукраїнською та стоятиме на захисті інтересів держави, "Самопоміч" готова конструктивно та якісно співпрацювати з ним.

Коли пройдуть вибори до Верховної Ради? Парламентські вибори заплановані на 27 жовтня. Виборці голосуватимуть у загальнодержавному окрузі (за політичні партії) та в одномандатних округах (за кандидатів-мажоритарників).

Виборчий процес стартує 29 липня – з цієї дати можна висуватися у нардепи. Партії обиратимуть своїх представників у парламент, або деякі політики висуватимуться самі. Документи до ЦВК для реєстрації треба подати не пізніше, ніж 13 серпня. Завершиться реєстрація 18 серпня.

Результати виборів ЦВК має оприлюднити не пізніше, ніж 16 листопада. А 6 грудня ЦВК повинна офіційно зареєструвати обраних нардепів та видати їм посвідчення. Перша сесія новообраної Ради має пройти до 16 грудня.

вибори до Верховної Ради 2019 парламентські вибори партії хто проходить

Легендарний екс-форвард Барселони та Челсі став свідком трагічної поразки свого сина: не обійшлося без сліз

$
0
0
Дмитро Джулай став очевидцем матчу між Португалією та Ісландією (4:2), де вирішувалася доля путівки у чвертьфінал Євро-2019 (U-17).

Оскільки цього дня матчі відбувалися у різних містах, відвідати відразу два було нереально, тож потрібно було вибирати. У дублінського поєдинку між Італією та Іспанією була гучніша афіша, але у Лонгфорді португальціта ісландцінапряму вирішували, хто вийде до чвертьфіналу слідом за угорською збірною. Тож подорож була привабливішою. Як і будь-яка можливість побачити нове для себе місто і, особливо, новий стадіон.

Попервах його трибуни заповнювали переважно рідні гравців обох команд. Згодом почали підтягуватися й місцеві любителі футболу, хоча й не всі з мешканців Лонгфорда, як з’ясувалося, знали, що місто приймає матчі континентальної першості. “Чемпіонат Європи? У Лонгфорді?”,– здивовано перепитав ісландців юнак, якого вони запитали, де можна поїсти поруч зі станцією.

лонгфорд

Невеличкий вокзал розташований неподалік від головної вулиці Лонгфорда, а ось на стадіон треба їхати на таксі. Водій із сумом згадав виліт господарів і продемонстрував неабияку завбачливість. “Треба цього малого (йшлося про Джо Ходжа) випустити якомога швидше за першу збірну, а то буде нам потім ще один Деклан Райс.

Місцевий клуб із 2007 року лише три сезони провів у елітному дивізіоні, тим не менш його охайний стадіон залишає приємніше враження, аніж деякі столичні арени. Та й матч зрештою вийшов одним із найемоційніших на цьому етапі.

Дублінське небо вміє дурити: Німеччина та Ісландія розчарували, Іспанія – у плей-офф

Ісландці мали невеличку перевагу ще до початку. Їх влаштовувала нічия. Але відверто грати на цей результат вони не збиралися. Навпаки, у деяких епізодах починали пресингувати досить високо, а якщо займали позиції ближче до свого штрафного майданчика, то були готові до маневрів португальців у цій зоні. Команда Еміліу Пейшенамагалася перевести гру до центральної зони або ж до штрафного завдяки коротким передачам і якраз тоді ісландці позбавляли їх необхідного простору. При цьому флангові захисники долучалися до атак лише до певного моменту і майже не виконували забігань аж до лінії воріт.

Коли ж португальцям вдавалося закріпитися у центрі поля, вони використовували довгі передачі для зміни напрямку атаки. Але зараз у півзахисті немає гравця калібру Флорентіну Луїша (чемпіона Європи Ю17 три роки тому), тож і цим спробам не вистачало солідності й довершеності.

Результативна комбінація вийшла своєрідним гібридом. Атакували лівим флангом, але замість спроб пройти через короткий пас Жерсон Соузавиконав хорошу передачу на дальню штангу, і Бруну Таварешзабив з льоту. Гол ніби й не назвеш випадковим, але водночас він не був підкріплений ґрунтовною грою. Мабуть, саме цим відрізняється ця португальська збірна Ю17 від команд кількох попередніх скликань.

Перевага в рахунку протрималася шість хвилин. Йоханнессонскористався пасом Гудйонсена. У ісландців, може, й ніхто особливо не виділявся індивідуально, але командну роботу виконували на хорошому рівні й уникали разливих контрастів, притаманних їхнім діям у двох перших турах.

гудйонсен

Легендарний Ейдур Гудйонсен (праворуч) приїхав, щоб підбадьорити ісландських юнаків і, зокрема, свого сина

Уникали. Аж до першої хвилини другого тайму. Після пасу назад Олафур Хельгасонелементарно не влучив по м’ячу. Помилкою голкіпера скористався Фабіу Сілва, який по перерві замінив у центрі нападу Тьягу Томаша. На цю неприємність ісландці відреагували дуже добре. Вели атаки спокійно, наполегливо, поки португальці вирішили діяти “по рахунку”. Тоді знову можна було переконатися, що запасу міцності для такої гри команді бракує. До голу Еллертссоназмушували працювати голкіпера Йоханнессон та Інгасон, який чудово увійшов у гру з лави запасних.

Настала черга португальців активізуватися. Тавареш опинився вже на лівому фланзі й захисники не простежили за одним із найактивніших гравців суперника. Потужний удар Бруну воротар парирував точно на голову Паулу Бернарду. Залишалося 14 хвилин основного часу й ісландці ще могли встигнути бодай зрівняти. Однак чорний день Хельгасона ще не завершився.

Після дальнього удару Філіпе Крузам’яч влучив у перекладину й полетів вгору. Коли він опускався, здавалося, що голкіпер має спокійно упіймати й розпочати атаку. Натомість м’яч оминув Хельгасона й від газону відскочив у ворота. Після такого оговтатися було неможливо.

І коли пролунав фінальний свисток, ісландці зробили те, що робить чимало пацанів їхнього віку в таких ситуаціях. Плакали в обіймах матерів.

Хоч команда вилетіла, не варто забувати, що це лише третій виступ Ісландії на Євро Ю17, тож вихід до фінальної частини вже став важливим досягненням. Після гучних успіхів першої збірної воно може здатися не таким суттєвим, але кожен подібний досвід, кожна нова участь у континентальних чемпіонатах різних вікових категорій працюватиме зрештою й на Strákarnir okkar.

Дмитро Джулай, спеціально для Футбол 24 із Лонгфорда (Ірландія)

Оголошено номінантів Каннського фестивалю 2019: перелік

$
0
0
Представники Каннського фестивалю 2019, що відбудеться цього року 72 раз поспіль, оголосили список номінантів. Серед заявлених робіт також присутня і українська стрічка EVGE ("Додому") кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

Міжнародний Каннський кінофестиваль вже менше, ніж за місяць відгримить у курортному місті Канни. Кіноподію з 14 по 25 травня традиційно відвідають найкращі представники Голлівуду та європейського кінематографу. Відтак, за декілька тижнів до фестивалю організатори оприлюднили список заявлених кінострічок.

Уконкурсну програмуміжнародного Каннського кінофестивалю 2019 року увійшли 19 картин. За головну "Золоту пальмову гілку" поборються картини Педро Альмодовара, Ксав'є Долана, братів Жан-П'єр Люка Дарденнів, Терренса Маліка та інші. Фестиваль, зокрема, відкриє кінострічка The Dead Don't Die режисера Джима Джармуша.

В програмі "Особливий погляд" представлено 16 кінострічок, серед якихє українська– під назвою EVGE режисера Нарімана Алієва. Кінокартина розповідає історію кримського татарина Мустафи, двоє синів якого відправились жити у Київ після анексії Криму.

У позаконкурсній програміпокажуть 5 фільмів, на спеціальних показах– 6, і на опівнічних– 1 фільм. Повний перелік фільмів ви можете переглянути на офіційному сайтіКаннського фестивалю.

Що відомо про Каннський фестиваль?Це міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку у курортному місті Канни (Франція, Лазуровий берег). Вперше його провели у 1939 році і відтоді щороку у травні відбувається одна з наймасштабніших кіноподій світу. Фестиваль, зокрема, входить до так званої "Великої п'ятірки" (Big Five) найпрестижніших кінофестивалів (разом із фестивалями у Венеції (Італія), Берліні (Німеччина), Санденсі (США) та Торонто (Канада). Близько 35 тисяч професіоналів з різних галузей приїжджають у Канни, щоб оцінити кінострічки або отримати нагороди.

Найвищою нагородою Каннського фестивалю є "Золота пальмова гілка", а другий за рангом приз – "Гран-прі". Щодо програми фестивалю, то впродовж 10 днів відбуваються десятки показів, які представлені у наступних категоріях: головна конкурсна програма, програма "Особливий погляд", позаконкурсна програма, спеціальні покази, програма короткометражних кіно та інші. Також щороку для Каннського фестивалю призначають нового очільника журі. 

Як Зеленський буде обирати кандидатів на головні посади в Україні

$
0
0
Кандидати, які захочуть очолити Адміністрацію Президента, Міністерство закордонних справ, Службу безпеки, Генпрокуратуру та Раду національної безпеки і оборони за президентства Володимира Зеленського, повинні пройти кілька співбесід та отримати оцінку по набору критеріїв.

Радник обраного президента Олександр Данилюк в інтерв'ю LIGA.net розповів, що кандидатів на топ-посади мають затвердити всі інтерв'юери, які розглядатимуть їх кандидатури.

Цей підхід (систему відбору кадрів, – 24 канал) підтримав Володимир Зеленський. Він формує Номінаційний комітет з трьох-чотирьох, максимум, п'яти ключових членів своєї команди. Вони розглядають всіх претендентів за низкою заздалегідь визначених критеріїв. У результаті, має бути прийнято, бажано, консенсусне рішення, і дана відповідна розгорнута рекомендація президенту для прийняття остаточного рішення,
– пояснив Данилюк.

За його словами, ймовірно, комітет може запрацювати найближчим часом. На першому етапі потрібно буде відібрати "дуже багато" людей – глав Адміністрації Президента, РНБО, МЗС, СБУ, ГПУ та їх заступників. Проте, команда Зеленського не має на меті поміняти одразу усіх чинвоників, а очільники відомств мають самі собі обирати заступників.

Данилюк наголосив, що тому відстоює ідею відкритого формування команди, адже якщо в команді новообраного президентапочнуться "договорняки, квоти, списки – якісні люди у владу не підуть".

Експерт додав, що глава Адміністрації президента також має бути схвалений номінаційним комітетом, але останнє слово – за Зеленським.

"У будь-якому випадку, остаточне рішення – за президентом. Він зацікавлений, щоб йому підібрали професійних людей, в яких він буде впевнений", – підсумував Данилюк.

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату можуть визначити на засіданні Верховної Ради 14 травня.

У Верховній Раді вже зареєструвалип'ять постанов щодо дати інавгураціїЗеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко та Віктор Балога пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня, а члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін – 19 травня та 1 червня.

Viewing all 261742 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>