Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261692 articles
Browse latest View live

Обмеження АМКУ створять перешкоди в роботі Дніпровського коксохімічного заводу

$
0
0
Обмеження у вигляді зобов'язань реалізовувати значну частину продукції третім особам, які після п'яти років розгляду Антимонопольний комітет наклав на Дніпровський коксохімічний завод " (ДКХЗ), створюватимуть серйозні перешкоди в роботі підприємства, зокрема й у частині планування обсягів виробництва.

Таку думку 112.uaозвучив голова Федерації металургів України Сергій Біленький у статті "Монопольне право Антимонопольного комітету: Чому АМКУ роками гальмує бізнес-операції?".

Через п'ять років з моменту отримання заявки Антимонопольний комітет надав дозвіл міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійної групи компаній "Метінвест" на купівлю понад 50% акцій "Дніпровського коксохімічного заводу". При цьому АМКУ передбачив ряд обмежень при здійсненні цієї операції.

"Обмеження, які накладено рішенням АМКУ у вигляді зобов'язань реалізовувати значну частину продукції третім особам, створюватимуть серйозні перешкоди в роботі підприємства, зокрема й у частині планування обсягів виробництва (з урахуванням постійно мінливої кон'юнктури ринку). Поки діятимуть накладені АМКУ обмеження, "Метінвест" не отримуватиме того економічного ефекту, який міг би бути", – сказав Біленький.

Згідно з накладеним АМКУ обмеженням, протягом 7 років "Метінвест" зобов'язаний продавати не менш ніж половину окремих видів продукції заводу (пек, масло кам'яновугільне поглинальне, коксовий горіх, дрібниця) третім особам, не пов'язаним з нею. Як відомо, ДКХЗ спеціалізується на виробництві коксу, смоли сульфату амонію і продуктів переробки. Відомості про обсяги реалізації продукції протягом усього часу дії обмежень група повинна подавати до АМКУ.

Відомо, що коксохімічне виробництво – це В2В і може ефективно функціонувати тільки якщо вбудовано у вертикально-інтегрований виробничий ланцюжок. Це одна з причин, з якої російська група "Євраз" у 2014 році, виходячи з бізнесу в ГМК України, почала шукати покупця на актив, а не залишила його собі, говорять учасники ринку.


Гройсман розповів про зустріч із Зеленським

$
0
0
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що нещодавня зустріч із новообраним президентом Володимиром Зеленським була "ознайомчою". Однак висновки робити рано.

Розмова із Зеленським, яка відбулась 24 квітня, залишила по собі "нормальні враження", сказав прем'єр "Інтерфаксу".

"Це була така ознайомча зустріч. У мене вона залишила абсолютно нормальні враження. А далі ми подивимося, як буде розвиватися подальша взаємодія", – сказав Гройсман.

При цьому Гройсман зазначив, що після інавгурації новообраного президента співпрацювати мають усі гілки влади. Протистояння може гальмувати розвиток держави.

Не може будь-яка політична доцільність домінувати над інтересами держави, це моя принципова позиція. Я думаю, що потрібно дати всім гілкам влади сповна реалізувати свої повноваження,
– заявив Гройсман.

Прем’єр зазначив, що завжди сприймав і підтримував усі розумні ідеї, з якої б гілки влади вони не виходили.

Зазначимо, Володимир Гройсман розповів, що йде на парламентські вибори – наразі збирає людей у майбутню команду. Прем'єр-міністр наразі небагатослівним щодо своєї партії, однак каже, що там мають бути з "досвідом і розумінням".

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

У Верховній Раді вже зареєструвалип'ять постанов щодо дати інавгурації Зеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко та Віктор Балога пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня, а члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін – 19 травня та 1 червня.

"Рома" завдала "Ювентусу" першої поразки у чемпіонаті з Роналду у складі: відео

$
0
0
Матч чемпіонату Італії між "Ромою" та "Ювентусом" у неділю, 12 травня, закрутив інтригу у чемпіонаті Італії. А також став першою грою, в якому Роналду програв у Серії А.

Рома – Ювентус 2:0
Голи: Флоренці, 79, Джеко, 90+3

"Ювентусу" у цьому матчі нічого не було потрібно. Команда вже стала чемпіоном Італії, тож могла грати у своє задоволення. Натомість "Рома" ще бореться за потрапляння в Лігу чемпіонів. Тож їй обов'язково треба було перемагати "б'янко-нері".

Але саме "Ювентус" створив перші гольові нагоди у цьому матчі. Спочатку небезпечно пробивав Куардадо. А згодом Дібала. В обох моментах вище всяких похвал зіграв Міранте, парирувавши обидва удари.

"Рома" на це відповіла ударом Пеллагріні. Але футболіст влучив у перекладину воріт. Виручила рамка воріт і "Рому", коли пробивав Дібала. Перед тим м'яч відбив Міранте, і лише після цього він відлетів у штангу.

У другому таймі моментів було менше. Зате були голи. Правда, перше взяття воріт Роналду не зарахували через офсайд. Зате коли забивав Флоренці у протилежних воріт, положення поза грою не було, як би не сигналізував К'єлліні. Пас в дотик на капітана "вовків" віддав Джеко, і той вже без проблем перекинув Щенсни та забив гол.

Другий гол у матчі "Рома" забила у доданий арбітром час. Відзначився Джеко.

Таким чином "Рома" набирає 62 очки. Стільки ж у "Мілана". Тож команди ділять 5-6 місце у турнірній таблиці. До четвертого "Інтера" (відтак і Ліги чемпіонів) лише одне очко. Але "Інтер" має матч у запасі. Третя "Аталанта" на відстані трьох очок.

"Ювентус" же переможець чемпіонату Італії. Команда програє лише третій матч Серії А, і перший, в якому зіграв Роналду. До цього португалець пропустив матчі проти "Дженоа" та "СПАЛ", які "Юве" програв на виїзді.

Врятує від смерті: створили наноліки від передозування кокаїном

$
0
0
Бразильські дослідники з Федерального університету штату Гояс розробили препарат, який може врятувати життя людині після передозування кокаїном.

Вчені провели всі можливі лабораторні дослідження над морськими свинками, пише Globo.

Гризуни отримували ін’єкції кокаїну, доза яка є смертельною для більшості людей.

Після чого вчені вводили наноліки. Навіть у найкритичніших випадках через три хвилини після введення препарату він нормалізував стан тварин.

Тести ліки на тварин показали 100% ефективний результат.

Наноліки діють так: вони зв’язують наночастинки наркотику і не дозволяють йому впливати на організм. До того ж, препарат здатний нормалізувати тиск. Виводиться він через печінку природнім шляхом.

Для проведення тестування на людях, дослідникам потрібно залучити фармацевтичні компанії.

За словами вчених, подальші розробки цього препарату допоможе створити універсальні ліки для боротьби й з іншими отруйними речовинами. Таким чином, це може врятувати багато життів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Влада хоче зберегти все як є – болото, в якому квакають олігархічні сили, – Олег Березюк

$
0
0
Верховна Рада має терміново скасувати депутатську недоторканність і ухвалити закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками.

Так вважає лідер фракції "Об’єднання "Самопоміч" Олег Березюк.

"Сьогодні є два важливі законопроекти до розгляду і по цимбалах, чи цей парламент буде достроково розпущений, чи добуде свій термін. Закон України про скасування недоторканності, закон України про вибори на пропорційній основі з відкритими списками є запорукою того, що такого хаосу, як зараз в майбутньому не буде. І це буде подарунок цього парламенту, який багато зробив, майбутньому парламенту. А таке враження, що хочеться зберегти все як є – оце болото, в якому квакають олігархічні сили".

Березюк зауважив, що нардепи займаються не тим, що обіцяли:

"Ми говоримо про що завгодно, але тільки не про те, що обіцяв ще чинний президент і парламент. Ні слова не звучало про скасування депутатської недоторканності. Бо феодальну недоторканність дуже страшно віддати тим, хто не покарав зло, коли обіцяв. Цей закон має бути внесений в парламент і проголосований.

Чому не говоримо про вибори до Верховної Ради за відкритими списками? Бо хочеться провести вибори в будь-який термін для того, щоб залишити можливість пропхати свою олігархічну кліку в парламент і далі керувати державою".

Також "Самопоміч" закликає не боятися йти на дострокові вибори. Люди все одно виберуть того, кого вони вважають за потрібне.

Так само партія не бачить проблеми з датою інавгурації. Олег Березюк наголошує:

"Це не нас обрали 73%. Новообраний президент обіцяв, отримав підтримку і ми зобов’язані підтримати ту дату, яку він хоче: хоче швидше – хай стає до виконання обов’язків швидше і виконує свої обіцянки. Це його робота, а все решта – це від лукавого".

"Люди спостерігають, вони створили нову форму електоральної революції, якої ще не було, бо хочуть спокою, стабільності, добробуту і вільної суверенної української держави, яка поважає людей", – підсумував Березюк.

Євробачення-2019: що відомо про всіх виконавців та їхні пісні

$
0
0
Євробачення-2019 пройде в Тель-Авіві. Перший півфінал конкурсу відбудеться 14 травня, другий – 16 травня, а фінал, де визначиться переможець Євробачення, – 18 травня. Україна в цьогорічному пісенному конкурсі участі не бере.

Уже всі країни-учасниці обрали своїх представників на Євробачення-2019. До конкурсу в Тель-Авіві залишилося менше місяця.

Список учасників Євробачення-2019 усіх країн

В першому півфіналі Євробачення-2019 виступлять 17 країн-учасниць:

Словенія: Зала Краль та Гашпер Шантл – Sebi
Білорусь: Зена – Like it
Чорногорія: D mol – Heaven
Кіпр: Tamta – Replay
Сербія: Невена Божович – Kruna
Польща: Tulia – Fire of Love (Pali się)
Угорщина: Йоці Папаї – Az én apám
Чехія: Lake Malawi – Friend of a Friend
Фінляндія: Даруде і Себастьян Рейман – Look Away
Естонія: Віктор Крон – Storm
Португалія: Конан Осіріс – Telemoveis
Ісландія: Hatari – Hatrið mun sigra
Грузія: Отар Немсадзе – Sul tsin iare
Австралія: Кейт Міллер-Хейдке – Zero Gravity
Сан-Марино: Серхат – Say Na Na Na
Греція: Кетрін Дуска – Better Love
Бельгія: Еліот – Wake up

Всі конкурсанти вже презентували свої пісні, з якими представлять свої країни на Євробаченні. Пропонуємо ознайомитись із ними.

Словенія: Зала Краль та Гашпер Шантл – Sebi

Zala Kralj & Gašper Šantl – новий словенський дует, який об'єднався у 2017-му році. До зустрічі обидва артисти були зосереджені на розвитку своєї кар'єри на музичній сцені Словенії.

Білорусь: Зена – Like it 

Зіна Купріянович, народилася 17 вересня 2002 року в Мінську. Будучи молодою артисткою, співачка отримала безліч нагород, серед яких – перше місце на дитячому конкурсі "Слов'янський базар" у Вітебську 2014 року. У 2016 році Зена була голосом Моани, головної героїні в російській версії однойменного фільму Disney.

Чорногорія: D mol – Heaven 

D mol – молода чорногорська вокальна група з шести осіб, яка сформувалася в приватній музичній школі Daniel Alibabic. Наставником групи є Alibabic – колишній учасник колективу No Name, а також представник Чорногорії на Євробаченні-2005 в Києві.

Кіпр: Tamta – Replay 

Tamta народилася і виросла в Грузії. Вона переїхала до Греції у віці 22 років і взяла участь в телешоу "Грецький ідол", посівши друге місце. Наразі є однією з найуспішніших і найвпливовіших виконавців в грецькій поп-музичній індустрії, а також вважається однією з найкращих вокалісток Греції.

Сербія: Невена Божович – Kruna 

Невена Божович представлятиме Сербію після перемоги в Нацвідборі. Це не перший досвід участі в конкурсі – Невена посіла третє місце на дитячому Євробаченні-2007 і була учасницею групи My 3, яка представляла Сербію на Євробаченні-2013.

Польща: Tulia – Fire of Love (Pali się)

Все почалося в жовтні 2017 року, коли Depeche Mode опублікували на своїй офіційній фан-сторінці цікаву фолк-версію одного зі своїх головних хітів Enjoy the Silence, створену чотирма унікальними і талановитими дівчатами зі Щецина. Сьогодні Tulia є представницями Польщі на Євробаченні-2019.

Угорщина: Йоці Папаї – Az én apám

Музика завжди звучала в родині Йоці Папаї, оскільки його батько був керівником великого циганського оркестру. У 4 роки він вибрав той же шлях, що і Папаї-старший, коли вперше взяв у руки гітару – інструмент, з яким відтоді не розлучається.

Чехія: Lake Malawi – Friend of a Friend

Lake Malawi – інді-поп-група, заснована у 2013 році Альбертом Черни. Спочатку Lake Malawi збиралися реалізуватися за межами Чехії і весь репертуар гурту був англомовним. Гурт вже знайомий українській публіці, адже їх запрошували виступати на українському Нацвідборі.

Фінляндія: Даруде і Себастьян Рейман – Look Away 

Даруде є одним з найуспішніших фінських артистів сучасної епохи. У розпал трансового буму початку 2000-х років Даруде, він же Віллі Віртанен, створив сингл "Піщана буря". Цей трек став одним із найпродаваніших танцювальних синглів в історії електронної танцювальної музики.

Естонія: Віктор Крон – Storm 

Віктор Крон народився у 1992 році в Швеції. Він виріс в музичній родині, його бабуся була співачкою, а дідусь – скрипалем, але тільки коли батьки купили йому першу гітару у віці 12 років, він став займатися музикою. У 14 років почав співати і писати власні пісні, а коли йому було 18, отримав можливість поїхати до Сполучених Штатів, щоб складати музику в Теннессі, Нью-Йорку і в культовій студії Capitol Records в Лос-Анджелесі.

Португалія: Конан Осіріс – Telemoveis 

Конан Осіріс – псевдонім 30-річного Тіаго Міранди. Він народився в Лісабоні 5 січня, того ж дня, що і Хаяо Міядзакі, режисер анімаційного фільму "Конан – хлопчик з майбутнього", яким надихнувся Тіаго. Друга половина його псевдоніма, Осіріс, походить від символу відродження і воскресіння в єгипетській міфології.

Ісландія: Hatari – Hatrið mun sigra 

Колектив Hatari позиціонує себе як "антикапіталістична група виконавців технічної продуктивності БДСМ" і з гордістю представляє Ісландію на Євробаченні-2019.

Грузія: Отар Немсадзе – Sul tsin iare

Отар Немсадзе народився 18 червня 1989 року в місті Горі, розташованому в східній частині Грузії. У віці трьох років мама почала вчити його співу, і, як бачимо, вельми успішно. У 2013-му році Отар брав участь в шоу "Голос країни" у команді Святослава Вакарчука.

Австралія: Кейт Міллер-Хейдке – Zero Gravity 

Кейт Міллер-Хейдке – співачка та автор пісень, яка подорожує світами сучасної естради, фолку та опери. Вона випустила чотири студійні альбоми в Австралії, досягнувши мультиплатинового статусу. Її останній альбом O Vertigo дебютував під номером чотири в чартах австралійських альбомів, побив рекорди австралійського краудфандингу і був номінований на премію ARIA.

Сан-Марино: Серхат – Say Na Na Na 

Цього року Серхат вдруге представлятиме Сан-Марино на Євробаченні. Він є досвідченим співаком, автором пісень, музичним продюсером, а також продюсером телевізійних шоу. Проте за освітою він стоматолог.

Греція: Кетрін Дуска – Better Love 

Кетрін Дуска – греко-канадська співачка і авторка пісень, яка наразі проживає в Афінах. Її відомий дебютний альбом Embodiment був випущений 2016 року Minos EMI/Universal Records, а 2018 року її сингл Fire Away був обраний для офіційної телевізійної рекламної кампанії на канадському телебаченні.

Бельгія: Еліот – Wake up

Еліот представлятиме свою країну на 64-му конкурсі Євробачення в Тель-Авіві. Його пісня Wake Up була написана П'єром Дюмуліним. П'єр доклав руку до City Lights – меланхолійної поп-балади у виконанні Бланш, яка зайняла четверте місце на конкурсі Євробачення-2017.

В другому півфіналі Євробачення-2019 виступлять 10 країн-учасниць:

Австрія: Paenda – Limits
Вірменія: Srbuk – My love
Латвія: Carousel – That Night
Румунія: Ester Peony – On a Sunday
Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
Північна Македонія: Тамара Тодевська – Let me love you
Мальта: Michela Pace – Chameleon
Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade
Росія: Сергій Лазарев – Scream
Хорватія: Roko Blažević – The Dream

Всі конкурсанти вже презентували свої пісні, з якими представлять свої країни на Євробаченні. 

Австрія: Paenda – Limits

Співачка та мультиінструменталістка Паенда (Габріела Горн) зробила собі ім'я на сцені зі складним електро-попом. Дівчина сама пише музику і слова, а також займається продюсуванням свого продукту.

Вірменія: Srbuk – My love

Вірменська співачка Србуі Саргсян більше відома за сценічним ім'ям Srbuk. У 2010-му році дівчина зайняла друге місце вірменського шоу "Х-Фактор", а минулого року брала участь в українському шоу "Голос країни", де посіла четверте місце.

Латвія: Carousel – That Night

Гурт Carousel складається з Sabine Žuga та Maris Vasilevsky. Вони працюють разом із 2015-го року та виступають у стилі інді-поп.

Румунія: Ester Peony – On a Sunday

Естер Піоні (справжнє ім'я Alexandra Creţu) – румунська співачка й автор пісень. Її пристрасть до музики з'явилася в дитинстві, коли вона жила з родиною в Монреалі, Канада. Популярною дівчина стала у 2014-му році завдяки виконанню каверів на відомі треки.

Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju tokës

36-ти річна Йоніда Малічі відома тим, що зображує Джульєту в албанській музичній версії "Ромео і Джульєтти" разом з Alban Skënderaj. Йоніда виступить на Євробаченні з піснею про емігрантів, які покинули свою рідну землю задля пошуку щастя на чужині.

Північна Македонія: Тамара Тодевська – Let me love you

Тамара Тодевська вже виступала на сцені Євробачення від своєї країни у складі тріо у 2008-му році, але цього разу вона буде виступати сольно. Її сестра Тіана Дапчевіч також підкорювала сцену Євробачення. Це було у 2014-му році у Копенгагені й Тамара тоді стала бек-вокалісткою своєї сестри.

Мальта: Michela Pace – Chameleon

Переможниця мальтійського талант-шоу The X Factor, сімнадцятирічна Мікела Пач, навчається в школі-консерваторії для дівчат у Вікторії. На проекті її тренером був Keith Debono, який співпрацює з Ira Losco, що представляла Мальту на пісенному конкурсі в 2002-му та 2016-му роках.

Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade

Дункан Лоренс (справжнє ім'я – Duncan de Moor) – 24-річний нідерландський співак, музикант, продюсер, який закінчив рок-академію в Тільбургзі, що на сході Нідерландів. В 2014-му році Дункан брав участь у The Voice of Holland під своїм справжнім ім'ям. Він зміг дійти аж до півфіналу зі своєю наставницею IIse DeLange, яка у складі гурту The Common Linnets посіла друге місце на Євробаченні-2014.

Росія: Сергій Лазарев – Scream

Сергій Лазарев вже брав участь у Євробаченні у 2016-му році з піснею You Are the Only One. Тоді він посів третє місце.

Хорватія: Roko Blažević – The Dream

Роко Блажевич вже встиг потрапити у скандал "з плагіатом". Його сценічний образ нагадує виступ на Євробаченні-2008 азербаджанського дуету Ельнура Гусейнова та Саміра Джавадзаде. Композиція "Мрія" була написана Жаком Ходеком, представником Хорватії на Євробаченні у 2017-му році та з віршами Чарлі Мейсона. The Dream виконується англійською та хорватською мовами.

Житло для безпритульних надрукують на 3D-принтері: фото і відео вражають

$
0
0
Влітку 2019 року у країнах Латинської Америки планують збудувати комплекс соціального житла. Він буде особливий тим, що будинки надрукують на 3D-принтері.

Над цим проектом працює бюро Fuseproject у співпраці зі швейцарським дизайнером Івом Беаром, пише designboom.

Чим унікальний проект?

Проект має на меті забезпечити житлом безпритульних, аби убезпечити їх як від фізичної, так і від екологічної небезпеки.

Технологію 3D-друку для цього проекту вирішили застосувати, щоб спрямувати інновації на користь соціально незахищеним верствам населення, які зазвичай в останню чергу відчувають їхній позитивний вплив.

інтер'єр будинку 3D-принтер
Інтер'єр будинку, який збудують на 3D-принтері

Для цього проекту бюро Fuseproject співпрацює з неурядовою організацією New Story, яка виступає за скорочення глобальної безпритульності, та забудовником ICON.

Ми переконані, що дизайнери, будівельники та технологічні інноватори можуть збільшити масштаби проектування житла, яке покращило б життя бідного населення в усьому світі,
– аргументує бюро.

Дизайнери працювали над тим, аби проект гармонійно вписувався в місцевий ландшафт та культуру.

 

 

Житло збудують влітку 2019 року, а нові мешканці зможуть поселитись у своїх будинках вже на початку 2020-го.

Кожен будинок має на меті забезпечити індивідуальні житлові потреби. Навісний дах забезпечить додаткову тінь і захищатиме від опадів, а також може стати місцем для активностей біля помешкання.

Покрівля даху буде пристосована для того, щоб надбудувати ще один поверх, якщо родина буде збільшуватись. Колір фасаду мешканці зможуть обирати самостійно.

будинки 3D принтер
За потреби в будинках можна бути добудувати ще один поверх

Будівництво матиме дуже стислі терміни – друк і монтування деталей будинку триватиме всього добу. Точної локації такого інноваційного комплексу соціального житла поки не повідомляють.

Поселення, збудоване на 3D-принтері: дивіться відео

Архітектурне бюро SOM спільно з астрономами показали, як може виглядати перше поселення на Місяці.

Кампанія #KyivNotKiev дісталась Німеччини: першим змінив назву на коректну аеропорт Мюнхена

$
0
0
Аеропорт у Мюнхені став першим летовищем у Німеччині, де долучились до кампанії, розпочатої українським МЗС, щодо правильного написання Києва латиницею. Напис Kiev вже виправили на коректний – Kyiv.

Із проханням змінити назву згідно із українською транслітерацією до адміністрації аеропорту звернулось Генеральне консульство України у Мюнхені.

"Дякуємо керівництву аеропорту та всім, хто адвокатує кампанію #CorrectUA в Німеччині", – зазначили у дипустанові. 

 

Чому важливо писати Kyiv замість Kiev?Україна є незалежною вже 28 років, проте й досі назву нашої столиці Києва перекладають на англійську з російської. Саме тому восени 2018 року у Міністерстві закордонних справ розпочали кампанію #CorrectUA. Вона має популяризувати написання латинськими літерами назв українських міст – #KyivNotKiev, #KharkivNotKharkov, #LvivNotLvov, #OdesaNotOdessa. Після цього аеропорти світу поетапно на своїх табло почали виправляти правопис українських міст.

Які ще аеропорти почали писати Kyiv замість Kiev?

  • Одними з перших транслітерацію Києва змінили аеропорти Польщі.
  • Правильного написання Києва дотримуються у Греції, Данії та на Кіпрі.
  • У міжнародних аеропортах Тбілісі та Батумі також змінили правопис Києва, Львова та Одеси у латинській транскрипції. Тепер на табло в цих аеропортах написано Kyiv замість Kiev, Lviv замість Lvov і Odesa замість Odessa.
  • Назву Kiev на Kyiv змінили на своїх інформаційних табло також аеропорти Стамбула і Бухареста.
  • Правильну англомовну назву Києва тепер пишуть і в Лондонському аеропорті Лутона.
  • Коректна назва української столиці з'явилась у міжнародному аеропорту Тель-Авіва "Бен-Гуріон".
  • Аеропорт імені Лестера Пірсона у Торонто (Канада) теж змінив транслітерацію українських міст відповідно до національного стандарту України.
  • Аеропорт Біллунн, який є одним із найбільших аеропортів Данії, змінив некоректне написання назви української столиці Kiev на правильне – Kyiv.
  • Міжнародні аеропорти Чорногорії та Австрії також підтримали кампанію #KyivNotKiev.

При цьому писати Kyiv замість Kiev відмовилися "Міжнародні Авіалінії України". Свою відмову там пояснили тим, що офіційна транслітерація Міжнародної асоціації повітряного транспорту IATA передбачає саме варіант Kiev.


"Євробляхери" готують акцію протесту на 15 травня

$
0
0
15 травня відбудеться акція протесту власників авто на іноземній реєстрації. Головна вимога – відміна драконівських штрафів за експлуатацію євроблях та демократизація умов розмитнення авто.

Зараз, за офіційними даними ДФС, вартість розмитнення авто сягає 250-650%від його митної вартості. Крім того є і інші витрати пов’язані з корупційною сертифікацією, оплатою послуг брокера та поставкою автомобіля на облік.

Одна з головних вимог протестуючих – відміна коефіцієнту віку у формулі розрахунку акцизу. Саме цей коєфіціент робить розмитнення вживаних авто таким дорогим. Також у списку вимог значиться відтермінування драконівських штрафів (до 170 тис грн.) за керування автомобілем з іноземною реєстрацією.

Нагадаємо що за офіційними даними ДФС за пільговий період було розмитнено 218 тисяч легкових авто, 140 тисячі з них – колишні "євробляхи". На час прийняття пільгових умов розмитнення за офіційними даними в Україні знаходилось більше 600 тисяч авто з іноземною реєстрацією. За неофіційними даними їх кількість сягала декількох мільйонів. Очевидно, що переважна більшість автомобілів не була розмитнена, бо вартість розмитнення виявилась надто висока.

Нагадаємо, що з 24 травня 2019 року за керування автомобілем з іноземною реєстрацією передбачені драконівські штрафи (до 170 тис грн.). Втім, на практиці застосування цієї норми закону може мати небажані наслідки, оскільки кількість не розмитнених автомобілів надто висока, а їх власники згуртовані та скоординовані.

Екс-голкіпер "Карпат" Мартищук розповів, як команда зіграла договірний матч з "Металістом"

$
0
0
Екс-голкіпер Карпат Юрій Мартищук розповів про договірний матч "Металіст" - "Карпати", що відбувся 19 квітня 2008 року. Сама гра закінчилася перемогою харків'ян 4:0, але матч згодом визнали договірним. Тоді "Металіст" позбавили бронзових медалей чемпіонату.

Деталі цього матчу та домовленостей Юрій Мартищук розповів у програмі "Великий футбол". Спорт24 приводить слова колишнього воротаря "Карпат" повністю.

"Я живу з цим 11 років, і ці 11 років, напевно, ніхто не знає, що я відчуваю і що це для мене. Я відчуваю, що я з собою тягну якийсь зайвий вантаж. Якусь вагу. Не фізичну, а душевну. І для мене важливо щоб це закінчилось.

Це була база ФК "Карпати". Ми збирались перед тренуванням. Я був у кімнаті у себе, це було за 2 дні до матчу. Приходить Коля Іщенко до мене в кімнату, в той період я був із Худоб’яком, ми жили разом і ми були разом в кімнаті. І він розказує так (його слова): "Є варіант здати гру. За 110 тисяч доларів. Кожен футболіст в основному складі який вийде, отримає по 10 тисяч доларів". Далі він дає слово нам. Я відповідаю перший. І говорю: "Я в такі ігри не граю". На цьому питання було закрите. Ігор Худоб’як при мені також говорить, що він здавати не буде. Після цього Коліні слова, підкреслюю, Коліні слова: "якщо хоча б один футболіст не здає гру, команда здавати гру не буде!" І він виходить з кімнати.

Як приносили гроші, хто їх приносив. Я цього не знаю, бо я цих грошей не бачив.

Іщенко йде іншим напрямком, він збирає команду, кістяк. І вони домовляються здати гру. В тому числі, Ігор Худоб’як також був і переді мною казав, що не здає гру. Але він був згідний дальше грати. Єдиний футболіст, якому взагалі не повідомили, це був Петрівський Тарас. Йому не сказали, що гру здають. Всі інші 17 осіб знали. Далі. Ми приїжджаємо в Харків. У мене є якісь думки, що може таке бути, а може і не бути. І Коля Іщенко підходить до мене за день до гри. Я тоді в основному складі, знав що буду грати. І я переживаю. Він підходить і каже: "ніхто гру здавати не буде. Ми виходимо і граємо, і б’ємось".

Лащенков у свої забив, плюс червона карточка. Пацан відпрацював по повній програмі свою "десятку".

Гра відбувається таким чином, що через деякий період я бачу, що все-таки гру здають. Як я це бачу: ми програвали 2:0, і я помітив Іщенко з Лащенковим, вони сміються, вони один одному посміхаються. Ми програли, а вони посміхаються. Другий тайм, в мене сльози на очах проривались. Але я вже нічого змінити не міг.

Потім ми приїхали на збори до Угорщини і почали тренування. Приїхав Петро Петрович Димінський, і викликав команду до себе. Цей кістяк, який брав участь, президент викликав до себе в номер. Він включив нам аудіо запис, де були слова Лащенкова про здачу. Далі він сказав написати нам пояснювальні записки.

Після того, як ми вийшли, команда ще раз зібралась без керівництва. Ми так поговорили. Пам'ятаю, що хлопці відмовились писати пояснювальні, а я підняв бучу. "Пацани, ви знаєте, що я гру не здавав і гроші ніякі не брав. Ви маєте це сказати". Мене після цього в клубі ніхто не чіпав. Але в мене був ще півторарічний контракт. Звісно, Петру Петровичу не сподобалось, мовляв, як це Мартищук не здав, а грав гру? Тобто, всі вже на вудочці, на гачку. А Мартищук ні.

Я зайняв позицію не говорити. І я мовчав. На жаль, ця позиція була погана для мене, програшна. І я зараз дуже шкодую. Тисячу разів пошкодував, що я не розповів правду.

На той період, коли прийшло рішення КДК ФФУ (штраф 10 тисяч доларів, прим.), нам уже не платили зарплату. Я рік не отримував гроші. Для мене це було проблематично.

Я не міг заявитись на чемпіонат, мені сказали, мовляв, ми вас не заявимо. І тоді я звернувся до всіх футболістів. Це був Василь Кобін, який сказав "Юра, яку тобі суму треба грошей". Питання 10 тисяч доларів, щоб я міг продовжити грати у футбол, бо федерація мені забороняла. І вони пішли на зустріч, ФФУ, і сказали, що можу у розстрочку платити ці гроші. І Василь Кобін відразу перерахував 2 тисячі доларів. Ігор Худоб'як 1000 доларів. І мені залишалось ще 7 тисяч, але Коля Іщенко відразу мені відмовив. Я дзвоню до Колі, кажу "Коль, пацани скинулись, тепер твоя черга". Він мені каже: "Іди на**й".

В мене була справа принципу. Я гроші не брав, і я не буду платити ці гроші. Якщо би повернути час назад, я би однозначно не стояв би у стороні. Я би розказав. Я би раніше все це закрив би.

Мене мучить ця історія. Бо я гроші не брав. Я хочу, щоб вони зараз сказали, що Мартищук не здавав гру. Вони мають знайти у собі сили признати це, бо я з цим живу".

Нагадаємо, 2 серпня 2013 року CAS визнав матч "Металіст" – "Карпати", що відбувся 19 квітня 2008 року і завершився перемогою харківського клубу з рахунком 4:0, договірним. Клуби зобов'язали заплатити 25 тисяч доларів штрафу. З команд не зняли 9 очок, але "Металіст" позбавили бронзових медалей у сезоні 2007/2008. Тоді ж Євгена Краснікова змусили заплатити штраф у розмірі 10 тисяч доларів. Йому заборонили займатись будь-якою діяльністю, пов’язаною з футболом, протягом 5 років.

На футболістів Пшеничних, Іщенка, Кобіна, Федоріва, Налєпу наклали заборону професійно займатися футболом протягом 3 років з додатковим випробувальним періодом на 2 роки, а також штрафні санкції у розмірі по 10 тисяч доларів. На футболіста Сергія Лащенкова накладено заборону професійно займатися футболом протягом 5 років та штрафні санкції у розмірі 10 тисяч доларів.

Щодо футболістів Кірильчика, Кожанова, Мартищука, Ощипка, Фещука, Худоб`яка, Голодюка, Ґодвіна, Женюха, Зеньова, Кополовця, Петрівського, Ткачука, які також брали участь у згаданому матчі, однак не апелювали до CAS, рішення АК ФФУ залишили чинним: штрафні санкції у розмірі від 5 тисяч до 10 тисяч доларів та умовна дискваліфікація на три роки з випробувальним терміном 2 роки.

"Там – внутрішні проблеми, Хацкевича "плавлять": легендарний капітан збірної України оцінив кризу Динамо

$
0
0
"Футбол 24" обговорює 28 тур УПЛ разом із Юрієм Шелепницьким, першим капітаном в історії збірної України.

– Динамо звело внічию третій домашній матч поспіль. Що з настроєм команди? Чому вона не б’ється за власний престиж, за свого тренера?

– Щоб відповісти на це запитання, потрібно перебувати всередині команди. Зрозуміло, "динамівці" на фініші чемпіонату втратили мотивацію. З іншого боку, для справжнього професіонала втрата мотивації – неприпустима. Він повинен віддаватися на 100 відсотків у кожному матчі, незалежно від суперника.

Не подобається тренер? Давайте його змінювати! Отже, не будемо виконувати його настанови, не викладатимемося повністю. Недопрацює один футболіст або двоє, а страждає ціла команда.

– Ви натякаєте на те, що Хацкевича "плавлять"?

– Я не можу цього стверджувати прямо, бо не володію інформацією із середини команди. Але збоку складається враження, що у Динамо – якісь внутрішні проблеми.

– Олександрії вдалося перервати 10-матчеву "суху" серію Шахтаря. Востаннє "гірники" пропускали ще у грудні минулого року. Чого тут більше: надійності оборони чи все ж слабкості суперників команди Фонсеки?

– Тут наявні обидва фактори. Клас Шахтаря – на порядок вищий від усіх інших. "Гірники" лідирують з відчутним відривом у плані грошей, інфраструктури, кадрів і так далі. Клубна система працює чітко та злагоджено, тому результат – закономірний.

– Львів програв усі 6 матчів другого етапу. Що ця команда робить у першій шістці?

– На даний момент вони сильніші від шести клубів із другої групи, от і все. Львів – типова команда "з нікуди". Отже й результат демонструє відповідний. Успіхів досягають ті клуби, де упродовж кількох сезонів проводиться послідовна робота – ось як в Олександрії.

Натомість до Львова привезли безліч невідомих легіонерів, відбувається незрозуміла тренерська чехарда. Можливо, перед цією командою стоять якісь інші завдання, про які ми не знаємо. Але можу сказати точно: у футбольному плані – це не те, що потрібно.

– Де-факто, чемпіон уже відомий. Бронзовий призер – також. Як і п'ятірка клубів, які виступлять у єврокубках. Ви ще знаходите для себе якусь інтригу у першій шістці?

– У цьому вся проблема нашого футбольного господарства. Ми самі не знаємо, де шукати інтригу. Серйозних ігор – обмаль. Чемпіонат – нецікавий. Багато чого зрозуміло заздалегідь. Що, хіба фінал Кубка України цікаво буде дивитися? Мінімальний інтерес полягає хіба в тому, що, можливо, відкриємо для себе якісь нові імена, коли тренери, над якими не тяжітиме турнірна ситуація, випустять на поле молодих гравців.

– Натомість у другій шістці інтрига зберігається чимала – на виліт стоять одразу чотири клуби. Ризикнете спрогнозувати, хто вилетить у Першу лігу?

– Можу висловити хіба що суб'єктивну точку зору. Мені б дуже не хотілося, аби вилітав Чорноморець – я там провів кілька років своєї кар'єри. Вболіваю за Карпати – це візитна картка всієї Західної України. А от Олімпік та Арсенал… Кому вони потрібні? Хіба що їхньому ж керівництву. За обома клубами немає численної вболівальницької армії. За кого футболістам грати? За кого битися? Тому мій вибір – очевидний. Виліт Арсенала та Олімпіка буде найменш помітною втратою для елітного дивізіону.

Сторінка автора у Facebook

Календар стрижок на травень 2019: цікаві поради

$
0
0
Місячний календар стрижок допоможе визначити сприятливий та несприятливий день для кардинальної зміни іміджу. У ньому йдеться про рекомендації на кожен день, які стосуються маніпуляцій з волоссям.

За допомогою місячного календаря стрижок, де підібрані рекомендації на кожен день, можна легко покращити своє життя та дізнатися на що варто очікувати у майбутньому. 

За місячним календарем на травень 2019 року циклічна зміна фаз місяця буде проходити в такій послідовності:

Новолуння – 5 травня о 1 годині 45 хвилин.
Повний місяць– 19 травня в 00 годин 11 хвилин.
Зростаючий місяцьз 6 по 18 травня 2019.
Спадаючий місяць 1 – 4, 20 по 31 травня 2019.

З урахуванням особливостей впливу місяця на долю та стан людини, ось поради, коли краще стригти волосся в цьому місяці:

1 травня (середа) – вдалий день для стрижки та фарбування волосся. 

2 травня (четвер) – цього дня стрижка приверне до вас позитивну енергію.

3 травня (п'ятниця) – цього дня краще утриматися від зміни іміджу і перенести похід до перукаря на інший день.

4 травня (субота) – не стрижіть волосся цього дня, щоб не накликати у своє життя депресію.

5 травня (неділя) – якщо підстригти волосся у цей день, у вас можуть виникнути проблеми у спілкуванні з близькими та друзями.

Місячний календар стрижок на травень 2019 – коли стригти волосся
Місячний календар стрижок на травень 2019 – коли стригти волосся

6 травня (понеділок) – невдалий період для стрижки, зміну іміджу краще відтермінувати.

7 травня (вівторок) – стрижка цього дня відкриває усю вашу енергію та надасть працьовитості та бадьорості на довгий період. 

8 травня (середа) – гарний день для стрижки та фарбування волосся. 

9 травня (четвер) – стрижка та фарбування волосся спровокує у вашому житті сварку. 

10 травня (п'ятниця) – новий колір волосся та стрижка підвищать вашу впевненість в собі.

11 травня (субота) – вдалий день для будь-яких маніпуляцій з волоссям.

12 травня (неділя) – стрижка у цей день дозволить уникнути проблем зі здоров'ям. 

13 травня (понеділок) – стрижка цього дня принесе добробут.

14 травня (вівторок) – день благополучний для будь-яких маніпуляцій з волоссям. 

15 травня (середа) – день результативної зміни іміджу. 

Сприятливі дні для стрижки волосся: 16, 17, 20, 21 травня та інші дати
Сприятливі дні для стрижки волосся: 16, 17, 20, 21 травня та інші дати

16 травня (четвер)  – стрижка приверне увагу оточуючих і, можливо, вам вдасться зустріти свою другу половинку.

17 травня (п'ятниця) – ідеальний час для стрижки волосся та зміни зачіски. 

18 травня (субота) – день не є надто вдалим для стрижки, відтермінуйте похід до перукаря. 

19 травня (неділя) – цього дня треба утриматися від стрижки. 

20 травня (понеділок) – стрижка у цей день принесе вам енергію та достаток. 

21 травня (вівторок) – стрижка волосся у цей день принесе вам щастя, а також залучить красу та здоров’я. Фарбування волосся принесе у життя успіх.

Стрижки у травні 2019 року: стан волосся залежить від стрижки за місячним календарем
Стрижки у травні 2019 року: стан волосся залежить від стрижки за місячним календарем

22 травня (середа) – стрижка та фарбування волосся зробить вас більш успішними та працьовитішими. 

23 травня (четвер) – стрижка цього дня вийде ідеальною та неодмінно підніме настрій. 

24 травня (п'ятниця) – найбільш популярний день для маніпуляції з волоссям. Після стрижки волосся почне скоро рости.

25 травня (субота) – цього дня краще уникнути будь-яких маніпуляцій з волоссям. 

26 травня (неділя)  – візит до перукаря позитивно вплине на стан вашого здоров’я. Особлива користь буде від стрижки гарячими ножицями. 

27 травня (понеділок) – стрижка цього дня може призвести до розчарування.

28 травня (вівторок) – стрижка дозволить зберегти зачіску та красу на довгий період. 

29 травня (середа) – не благополучний день для стрижок зранку, після 12:00 години можна здійснювати будь-які маніпуляції.

30 травня (четвер) – вдалий день для класичних стрижок. З волоссям можна експериментувати як заманеться. В будь-якому випадку стрижка матиме позитивний результат.

31 травня (п'ятниця) – сприятливий день для фарбування волосся. 

У ЄС назвали два головні завдання Зеленського на посаді президента

$
0
0
Основним завданням новообраного президента Володимира Зеленського в найближчі роки стане виплата державних боргів України та завершення контракту з Росією на транзит газу в Європу.

Єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоганнес Ган напередодні зустрічі глав МЗС Євросоюзу у Брюсселі розповів, що новообраному президенту важливо показати свою незалежність від олігархічних структур.

За словами представника ЄС, Зеленський був обраний на виборах, як несистемний кандидат, але нинішній політичний клас усе ще при владі.

Головним завданням нового президента України в 2019-2020 роках стане виплата величезних держборгів. У ці роки країна повинна буде погасити заборгованість, що перевищує 30% річного бюджету... Це не проста проблема, і необхідно знайти її рішення, люди повинні сфокусуватися на цьому,
– сказав він.

Другим завданням для Зеленського є вирішення проблеми щодо транзиту російського газу територією України.

До слова, 7 травня у Києві відбулася зустріч Зеленського і Гана. Останній привітав новообраного президента і наголосив, що Євросоюз готовий підтримати його у проведенні усіх реформ, які принесуть користь українцям. Також Ган підкреслив, що перемога дає Зеленському мандат для боротьби з корупцією та олігархами.

Коли Зеленський офіційно стане президентом?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату можуть визначити на засіданні Верховної Ради 14 травня.

У Верховній Раді вже зареєструвалип'ять постанов щодо дати інавгурації Зеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко та Віктор Балога пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня, а члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін – 19 травня та 1 червня.

Російські паспорти для Донбасу матимуть обмежені можливості, – розвідка

$
0
0
Російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу, будуть дійсні лише на території Ростовської області Російської Федерації.

Про це на брифінгу повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію української розвідки.

24 квітня президент Росії Володимир Путін схвалив указ про спрощену видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу. Вже 1 травня Путін підписав ще один указ – про спрощений порядок отримання російського паспорта для окремих категорій громадян України. Цей спрощений порядок стосується українців із окупованого Криму.

За словами речника Міноборони, серед жителів окупованого Донбасу росте невдоволення особливостями надання російського громадянства. Зокрема, обурення нібито викликає те, що оформлений паспорт для більшості буде мати позначку про "обмежені можливості" та буде дійсний лише на території Ростовської області.

При цьому керівництво так званих "республіканських силових структур" почало проведення заходів по виявленню осіб, які висловлюють невдоволення особливостями отримання паспортів РФ для проведення з ними відповідної профілактичної роботи",
– сказав Гуцуляк.

Раніше також повідомлялось, що Євросоюз не має наміру запроваджувати нові санкції проти Росії через рішення Володимира Путіна роздавати російські паспорти на Донбасі. Там наразі сподіваються на пошук діалогу.

Як реагує Україна на паспорти Росії?Новообраний президент Володимир Зеленський у відповідь на наміри Путіназаявив, що мовою загроз з Україною говорити не варто. Він наголосив, що "Сьогодні, після анексії Криму та агресії на Донбасі, з "общего" у нас залишилося тільки одне – це державний кордон".

Порошенко назвав неприпустимим спрощення видачі російських паспортів жителям Донбасу. За його словами, Росія досі зберігає "агресивні наміри" щодо України.

Про загрозу від Кремля попереджає і міністр оборониУкраїни Степан Полторак. Він розповів, Росія продовжує нарощувати свою військову присутність на кордоні з Україною, а тому існує загроза повномасштабного наступу. Окрім того, країна-агресор розгортає ракетні комплекси поблизу нашого кордону та посилює угруповання у Криму, що точно "не веде до миру".

Капітан "Динамо вибачився, що накричав на жінку-арбітра в матчі із "Зорею"

$
0
0
Півзахисник "Динамо" Сергій Сидорчук прокоментував епізод в матчі минулого туру УПЛ із "Зорею" (1:1), коли він накричав на арбітра Катерину Монзуль в зв'язку зі спірним рішенням.

Сергій Сидорчук в шоу "Профутбол" вибачився перед арбітром матчу проти "Зорі" Катериною Монзуль.

Може, на емоціях і накричав на неї. Якщо вона буде дивитися, хотілося б вибачитися перед нею. Вважаю, там не було фолу. Я їй сказав, що не можна за такі фоли штрафні ставити,
– сказав Сидорчук.

До слова, епізод відбувся на останній хвилині. Гравець киян залишився незадоволений штрафним, після якого "Зоря" зрівняла рахунок.

Як сказав після гри півзахисник "Динамо" Андрієвський, гравець "Зорі" Сілас, на якому був призначений фол, зізнався в тому, що порушення не було.

Після цієї нічиєї "Динамо" набрало 62 очки, а відставання від "Шахтаря" тепер становить 11 очок.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram


48-річна Наомі Кемпбелл заінтригувала знімком з новонародженим малюком у День матері: фотофакт

$
0
0
День матері пройшов, а привітання і несподівані дописи від зірок продовжують підривати мережу. Однією з онайбільш обговорюваних селебріті стала знаменита на весь світ топ-модель Наомі Кемпбел. Вона розбурхала мережу несподіваною світлиною з дитиною, яку оприлюднила саме у День матері.

Попри успішну кар'єру, світове визнання та контракти на мільйони доларів 48-річна Наомі Кемпбелл так і не зазнала щастя в особистому житті, а також досі немає дітей. Хоча супермодель неодноразово говорила в інтерв'ю, що готова стати матір'ю навіть без вірного супутника поруч.

А світлина, яку Наомі Кемпбелл опублікувала кілька годин тому на своїй сторінці в Instagram, неабияк занепокоїла її прихильників. На фото, яке зірка оприлюднила саме у День матері, вона тримає на руках новонароджену дитину.

Щодо коментування знімка модель була доволі лаконічною – поставила кілька емоджі у вигляді сердець. Проте її шанувальники засипали її питаннями щодо всиновлення дитини, а також не забули про компліменти, у яких стверджували, що материнство їй личить.

Наомі Кепмбелл
Наомі Кемпбелл / Instagram / @naomi

У Швеції відновили справу проти скандального засновника WikiLeaks Ассанжа

$
0
0
Шведська прокуратура відновила закриту два роки тому справу проти засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачували у згвалтуванні.

Про це повідомляє ВВС.

Розслідування справи відновили на прохання адвоката ймовірної жертви. Сам Ассанж усі звинувачення заперечує.

Він уникав екстрадиції до Швеції протягом семи років після того, з 2012 року переховувався у посольстві Еквадору в Лондоні.

Рішення про відновлення розслідування, ймовірно, порушить питання щодо того, який запит про екстрадицію має мати перевагу: Швеції чи США.

Що відомо про справу Ассанжа?У 2010-му проти засновника сайту WikiLeaks, що публікує таємну інформацію, порушили справу про зґвалтування. Крім того, у США засновнику WikiLeaks загрожує довічне ув'язнення за публікацію на своєму сайті секретних документів у 2012 році.

​Пізніше звинувачення у сексуальному насильстві у Швеції з нього були зняті.

1 травня 2019 року у Лондоні Ассанжа було засуджено до 50 тижнів ув’язнення за дії 2012 року. Тоді він не з’явився на засідання суду щодо його екстрадиції до Швеції і сховався від правосуддя в посольстві Еквадору.

Інавгурація Зеленського: які дати пропонують фракції у Раді

$
0
0
У Верховній Раді вже зареєстрували п'ять постанов щодо дати інавгурації обраного президента Володимира Зеленського. Відповідні законопроекти внесли позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога, Віталій Купрій і члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін. Перші два пропонують провести захід 19 травня, третій – 20 числа, а представники фракції чинного президента – 19 травня та 1 червня.

Першим запропонував провести інавгурацію 19 травня 2019 року Сергій Міщенко. Його "Проект постанови про проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги українському народові новообраним президентом України" було зареєстровано 3 травня.

19 травня – символічна дата для інавгурації. Інавгурація президента, вибраного на вільний виборах, в країні, яка із зброєю в руках боронить свою землю – це навпаки вшанування тих, хто загинув в боротьбі за Незалежність. І це дуже символічно! Оскільки складення присяги українському народові є обов'язковою умовою вступу на посаду президента України, то представники нинішньої поки чинної влади роблять все можливе, аби відтермінувати дату інавгурації, відтак і обраного президента права розпустити Верховну Раду та призначити дострокові парламентські вибори,
– пояснив політик свій крок.

На його переконання, навмисне затягування свідчить про те, наскільки голові парламенту Парубію та його команді хочеться якнайдовше протриматися на своїх посадах. Тому і вдавались вони до порушень, зокрема відмовившись попередні рази реєструвати цю постанову.

Крім того, він оприлюднив статистику, скільки раніше минало від дати виборів до дня інавгурації. Відповідно до цих даних, якщо інавгурацію Зеленського призначать на 19 травня, то мине 28 днів. Зауважимо, що це поки найбільше за усіх інших гарантів, щоправда стільки ж днів є і в Ющенка, "але тоді було три тури та суди".

Згодом до вимоги Зеленського провести інавгурацію 19 травня приєднався Віктор Балога. Його проект постанови, зі схожою до документу Міщенка назвою, у парламенті було зареєстровано 6 травня.

Ні, це не прохання команди Зеленського. Я реально з ним не є знайомим і ні з ким з його штабу ні про що не говорив. Це моя особиста ініціатива. Моя мотивація проста — якщо нова команда хоче якомога раніше розпочати роботи, то в цьому немає нічого поганого. Навіть, якщо Зеленський хоче це зробити, щоб мати час на розпуск парламенту, то особисто я цього не боюся,
– зауважив він.

Як підкреслив парламентар, ніхто з політиків не повинен боятися виборів. Водночас ніхто з політиків не має триматися за крісло – лишній тиждень при владі не врятує ні Порошенка, ні його команду: він мав п‘ять років

"Якщо ми як депутат працювали добре — народ обере нас знову. А якщо ми прийшли в Раду, щоб перевдягнутися в дорогий костюм і купити круту машину, отже в наступному скликанні будуть інші люди", – додав Балога.

Третю постанову щодо дати інавгурації Зеленського вніс Віталій Купрій. Спершу він вимагав, аби Зеленський склав присягу як президент України 19 травня, проте згодом вирішив змінити дату інавгурації на один день, тобто на 20 травня. Річ у тім, що 19 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Зареєстровано законопроекту №10270-2 було7 травня.

Зауважимо, ще до другого туру президентських виборів Купрій у Раді оголосив про створення міжфракційного об’єднання "За наступного президента Зеленського!"Як пояснював він такий крок, "терпіти" Порошенка більше не можна, а треба підтримати "нову кров". За його словами, сформували об'єднання "декілька депутатів", але прізвищ нардеп не назвав.

Фракція "Блок Петра Порошенка"

Також постанову щодо дати інавгурації Зеленського внесли і представники "Блоку Петра Порошенка" Олександр Сугоняко таСергій Каплін. Як мовиться на сайті українського парламенту, документ від першого зареєстровано10 травня: парламентар пропонує, абиінавгурація обраного президента відбулася 1 червня.

Щодо Капліна, то він вніс пропозиціюпровести інавгурацію 19 травня, однак зробити це у два етапи.Проект його постанови Верховна Рада отримала 7 травня. 

13 травня стало відомо, що БПП збирається на термінове засідання, аби визначитись, за яку дату інавгурації Зеленського голосувати. Воно відбудеться одразу після того, як профільний комітет ухвалить рішення щодо постанови про дату інавгурації.

"Цього тижня, я підтримую голову ВР, парламент визначить дату інавгурації новообраного президента України. Фракція БПП буде голосувати не за одну постанову. Одразу після рішення відповідного профільного комітету ми збираємо фракцію і визначаємось, за що будемо голосувати", – прокоментував глава БПП Артур Герасимов. 

За його словами, лідер партії Петро Порошенко готовий передати повноваження президента України Зеленському і не має заперечень проти будь-якої дати.

Фракція "Об'єднання "Самопоміч"

Парламенська фракція підтримає ту дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, яку він сам пропонує– 19 травня. Садовий пояснив, що "Самопоміч" не бачить жодних причин для затягування" церемонії.

Також, партія не проти, аби Верховна Рада була розпущена і парламентські вибори відбулися раніше, аніж восени 2019 року.

Коаліції реально нема і це всі розуміють. Але на нові вибори варто йти з новими виборчими правилами. Зміни так зміни,
– підсумував Садовий.

Фракція "Батьківщина"

Заступник голови фракції Сергій Соболєв заявив, що "Батьківщина" за те, аби інавгурація Зеленського відбулась якнайшвидше.

"Я думаю, чим швидше президент почне виконувати свої повноваження, тим стабільніша буде ситуація в країні та ззовні. Ми підтримуємо ту дату, яка є швидше – 19 травня, значить буде 19", – зазначив він. 

Що наразі відомо про питання дати інвагурації Зеленського?30 квітня Центральна виборча комісія офіційно оголосила про перемогу Зеленськогона виборах президента України. За нього проголосували понад 73% виборців, а вже 3 травня офіційне видання Верховної Ради "Голос України" їх опублікувало. Відповідно до закону, не пізніше ніж за 30 днів має відбутися інавгурацію новоспеченого гаранта, тобто до 3 червня.

У команді Зеленського раніше заявляли, що інавгурація має відбутися якомога раніше (імовірними датами вони називали 28 або 30 травня), бо той у такому разі матиме змогу розпустити парламент. Щоправда, за деякий вже почали наполягати на 19 травня.Проте конкретна дата проведення інавгурації стане відомою лише після того, як її визначить Верховна Рада або сам голова парламенту. Найближче пленарне засідання з цього питання має відбутися з 14-го по 17 травня. Спікер Парубій, запевняв, що робитиме все, аби це відбулося якнайшвидше, відтак дату інавгурації Зеленського Рада може оголосити вже 14 травня.  


Коли Зеленський стане президентом: інфографіка 24 каналу

"Зінченко зробив все можливе і навіть більше". Авторитетні журналісти вважають його однією з причин чемпіонства Ман Сіті

$
0
0
Олександр Зінченко вдруге поспіль виграв чемпіонат Англії у складі Манчестер Сіті. У цьому сезоні він став одним з відкриттів найсильнішої команди АПЛ та основним лівим захисником для Пепа Гвардіоли. Оцінки фулбеку від англійської преси за титульний матч проти Брайтона та компліменти за вклад у чемпіонство – в нашому матеріалі.

Знаменитий факт – якщо Зінченко виходить у старті Манчестер Сіті на матч чемпіонату, "містяни" неодмінно виграють. В останньому турі команді потрібна була перемога над Брайтоном, щоб оформити титул, тому Пеп Гвардіола вирішив не випробовувати долю та випустив Олександра з перших хвилин.

Брайтон – Ман Сіті: рекордсмен Зінченко – чемпіон Англії-2019: трохи золотої ілюзії для Ліверпуля і феномен Гвардіоли

Підсумок відомий – Манчестер Сіті став чемпіоном Англії, а українець довів свою виграшну серію в лізі до 22 поєдинків за два роки. У цьому сезоні Зінченко потрапив у топ-5 непереможних футболістів АПЛ. Ба більше, всі свої 14 матчів він виграв.Розкішне досягнення.

Декілька слів про гру Сашка з Брайтоном. Довелося серйозно попрацювати на оборону, адже суперник 60% атак проводив через фланг українця. "Чайки" акцентовано перевантажували його край зміщеннями форварда Мюррея та двох центрхавів Гросса і Каяла. Теплова карта Брайтона чітко показує, що основні події на половині поля Сіті відбувалися в зоні відповідальності Зінченка.

Головна зброя проти Олекса – верхові закидання. Брайтон активно їх використовував, що призвело до аномальної статистики. Зінченко вступив у 7 повітряних єдиноборств – з відривом найбільший результат (у центрбеків Сіті 1-2 верхові дуелі) в команді. 5 українець програв.

Найбільшої критики заслуговує результативна помилка на ближній стійці після кутового, коли Мюррей виграв у нього боротьбу та відкрив рахунок. Чому Зінченко на стандарті грав проти найкращого бомбардира опонентів – загадка. Загалом же свою норму на матч у дві вдалі дуелі на другому поверсі він виконав.

"Внизу" Зінченко особливих проблем не мав. Відзначимо приємну статистику: найкращий у команді за вдалими відборами (3) та перехопленнями (3), другий за виносами (2) та підбираннями (7).Захисна карта Олександра приємно вражає.

Через солідну увагу Зінченка обороні структура Манчестер Сіті в поєдинку з Брайтоном мала незвичний вигляд – правий захисник діяв вище за лівого. Такого в Сіті по сезону майже не спостерігалося. Зазвичай Вокер в початковій стадії атак грає на одній лінії з центрбеками, а вчора активніше за Зінченка ходив вперед. Попереду в "містян" не було звичного перекосу вліво, а Олександр залучався до атаки рідше стандарту.

Як наслідок, українець не потрапив у лідери команди за кількістю передач – унікальна ситуація. Він став лише п'ятим і навіть не набрав 80 пасів. Точність непогана (90%), але одна з найгірших у вчорашньому складі Сіті. Ширину на фланзі Зінченка створювали вінгери, тому він постійно зміщувався ближче до центру.

Звідти видав декілька хороших верхових передач в напрямку чужих воріт, чим додав непередбачуваності атакам гостей. Це те, чого бракувало минулого тижня з Лестером. А от з кросами знову не склалося – всі 5 спроб подати у штрафний майданчик виявилися невдалими, хоча за задумом деякі виглядали досить перспективно.

Загалом поєдинок проти Брайтона гравець збірної України може записати собі в актив.Так вважаємо не лише ми, а й англійські журналісти. Авторитетні Sky Sports та Daily Mailпоставили йому середні бали в команді – 7 та 7.5 відповідно.

Такої ж думки ESPN– 7 балів для Олександра, як і для більшості гравців Сіті. "Брайтон намагався вимкнути його з оборони зусиллями Мюррея, навантажуючи зону верховими передачами. Однак Зінченко продовжував добре боротися та відмінно підтримував атаку", – пише кореспондент по Манчестер Сіті Джонатан Сміт.

Дотримується загальної тенденції Independent– знову оцінка 7. "Не найкращий, але й не найгірший у футболці Сіті. Заслуговує, щоб про нього говорили більше, як про правильний вибір на лівий фланг оборони, йому ж лише 22 роки", – йдеться в статті.

Місцева газета Manchester Evening Newsвиділила Зінченка одним з найкращих у складі "містян" – 8 балів. "Дуже розумно відіграв зліва: вибирав ідеальні моменти для підключень в атаку та повернень в оборону. Впорався з прямим опонентом Нокертом", – вважає видання.

Респектабельний The Guardianоцінив гравців Манчестер Сіті не за вчорашній матч, а загалом за весь чемпіонат. Журналіст Джеймі Джексон поставив українцю 8 балів з 10 – серед захисників лише Ляпорт отримав більше. "По ходу сезону ставав дедалі важливішим елементом команди, закриваючи лівий фланг оборони, поки Менді безпросвітно лікувався" – нахвалюють Зінченка.

The Timesвиділив основні аспекти чемпіонства Манчестер Сіті. Одною з причин вдалих виступів "блакитних" Пол Хірст називає відмову Гвардіоли від Делфа на користь Зінченка на лівому фланзі оборони.

"Делф був ключовим виконавцем в попередньому сезоні, однак у цьому році його гра залишала бажати кращого. Попри травми Менді, Гвардіола вирішив не повертати в склад Делфа, що стало дуже правильним кроком. Зінченко також не лівий захисник, але значно мобільніший, креативніший і спокійніший", – інформує автор.

Іспанський журналіст і біограф Пепа Гійом Балаге поділився для BBCсвоїм баченням причин успіху Ман Сіті, також відзначивши українця: "Два гравці неочікувано вдосконалили свою гру. По-перше, це Бернарду Сілва. Другий, хто перевершив сподівання, – Олександр Зінченко. Він проявляє неймовірний інтерес до навчання, дуже любить гру.

Зінченко відчуває себе особливим, адже перебуває серед еліти, а Гвардіола дозволив йому залишитися в команді та використовував на повну. Він не природній лівий захисник, але настільки хотів грати в цьому колективі, що зробив все можливе і навіть більше, щоб адаптуватися".

Видання The Sunзробило окремий матеріал про Зінченка, де акцентує увагу на його досягненні. "OLEK THE ZINVINCIBLE", – так обігрується англійське слово "непереможний".

Вболівальники у Twitter знову змінили свою думку щодо Зінченка. Після Лестера мережа в основному критикувала українця, однак непоганий виступ проти Брайтона – і в топах знову компліменти. Прогресом Олександра захоплюються, а позитивні коментарі збирають десятки лайків.Ось деякі з них:

"Чому ніхто не говорить про Зінченка? 22-річний центрхав, який мусив діяти на позиції лівого фулбека, виграв всі 22 гри в АПЛ. Неймовірно".

"Дуже радий за Зінченка. Залишився боротися за своє місце та отримав винагороду".

"Не думаю, що нам потрібен новий лівий захисник. Зінченко прекрасно закриває цю позицію".

"Офіційно: Зінченко – найкращий лівий захисник Манчестер Сіті".

Суд вирішує, чи штрафувати Зеленського за показаний бюлетень: фото

$
0
0
13 травня суд у Києві має прийняти рішення, чи карати Володимира Зеленського за те, що він показав свій заповнений бюлетень під час виборів на камери.

За інформацією кореспондента 24 каналу, засідання розпочалось в Оболонському суді. 

Слухання стосується адміністративного протоколу, який був складений ще під час другого туру виборів, коли Володимир Зеленський показав журналістам свій бюлетень.

Максимальний штраф, який можуть присудити майбутньому президенту, – 850 гривень. Головним суддею є Владислав Дев'ятко, який розглядав справу екс-президента Віктора Януковича.


Фото із зали засідання

До залу суду прийшли уповноважені представники Володимира Зеленського, зокрема, Сергій Кальченко. Самого майбутнього президента немає. Під час засідання суддя озвучив заяву Зеленського з проханням розглянути справу без його присутності. 

суд зеленський
Представники Зеленського

Також під час суду на екрані показали сюжет телеканалу "1+1" про те, як Зеленський показав бюлетень. 

зеленський суд
На екрані телевізора транслюють сюжет "1+1"

 

 

Viewing all 261692 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>