Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261642 articles
Browse latest View live

Зірка "Відчайдушних домогосподарок" Фелісіті Гаффман потрапила до в'язниці: деталі

$
0
0
У США відбувся розгляд справи про шахрайство, в якій фігурує голлівудська акторка Фелісіті Гаффман. Зірка, найбільш відома за участю у серіалі "Відчайдушні домогосподарки", визнала свою провину та відбуватиме покарання у в'язниці.

Як повідомляє Associated Press, розгляд справи відбувся у понеділок, 13 травня, у Вищому суді округу Сан-Франциско. Голлівудська акторка Фелісіті Гаффман була учасницею судового процесу та під час допиту визнала свою провину. Зірка зізналась, що насправді організувала шахрайську схему, від якої постраждали абітурієнти. 

За інформацією прокурорів, 56-річна Фелісіті Гаффман намагалась дати хабар у розмірі 15 тисяч доларів під час вступної кампанії до університетів. Гроші мали повпливати на складання іспитів її доньки та зарахування дівчини до престижного ВНЗ. За неправомірні дії судді назначили Фелісіті Гаффман штраф у розмірі 20 тисяч доларів та позбавили акторку волі на 4 місяці.

Що відомо про резонансну справу

У березні 2019 року у ЗМІ спалахнула резонансна новина: до американського суду подали позов проти зірки "відчайдушних домогосподарок" Фелісіті Гаффман. Батьки абітурієнтів заявляли, що стали жертвами шахрайської схеми, яку організувала акторка. 

За даними слідства, акторка Фелісіті Гаффман та її колега Лорі Лафлін є шахрайками, через яких абітурієнти не змогли поступити до престижних коледжів та університетів. Серед порушників закону нараховують ще 50 осіб, які вступили у змову, щоб підірвати конкурсні надходження студентів в елітні коледжі та університети.

Я розумію, чому мого сина не прийняли в коледж – все це через змову багатих людей і директорів навчального закладу. Я злюся і сумую, оскільки відчуваю, що мій син, моя єдина дитина, був позбавлений можливості вчитися в коледжі не тому, що погано готувався, а тому, що багатії вирішили, що їхні діти пройдуть без труднощів – за допомогою грошей, брехні і підкупу,
– заявила одна із жертв схеми Дженніфер Кей Той.

Поки правоохоронці з'ясовували всі деталі корупційної справи, акторська кар'єра Фелісіті Гаффман і Лорі Лафлін пішла на спад. Зірки втратили роботу, після чого видалили свої сторінки у всіх соціальних мережах.


Окупанти на Донбасі глушать мобільний зв’язок за допомогою спецтехніки, – спостерігачі

$
0
0
Поблизу Горлівки спостерігачі ОБСЄ зафіксували вантажівку військового типу "Урал" зі встановленою на щоглі системою глушіння мобільного зв’язку.

Водночас, спостерігачі повідомляють, що приблизно на 2 години втратили зв’язок мобільного оператора Vodafone. Відновився він аж тоді, коли патруль переїхав до іншого місця, на відстань приблизно 2 кілометри на схід.

Інцидент трапився 11 травня. Про нього йдеться у звітіСпеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Зазначимо, що це далеко не перший випадок, коли проросійські бойовики глушать сигнал українських мобільних операторів на Донбасі.

Зокрема, спостерігачі фіксують на Донбасі роботу таких типів російських систем з постановки радіоперешкод та радіоелектронної боротьби (РЕБ), зокрема Р330 "Житель", "Леєр-3" РБ-341В, 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Билина", "Торн", "Тірада-2", "Репеллент-1".


Російські "Леєр-3" і "Красуху-2" фіксують на Донбасі

Що таке РЕБ?Це вид озброєння, який застосовують у галузі радіоелектронної боротьби.
Він призначений для забезпечення заходів із завоювання панування в ефірі, а також – захисту своїх стратегічних систем управління військами і зброєю від навмисних перешкод противника.
Окрім цього озброєння РЕБ забезпечує порушення роботи стратегічних систем управління військами противника, зниження ефективності застосування його бойових засобів завдяки поширенню радіоелектронних перешкод.

 

Ніякої екстрадиції не було: Крючков отримав закордонний паспорт та повернувся до Німеччини

$
0
0
Після гучної екстрадиції з Німеччини до України та судового процесу екс-власника компанії "Енергомережа" та фігуранта журналістського розслідування "Схем" Дмитра Крючкова не лише випустили під заставу, а й повернули йому закордонний паспорт. Бізнесмен без перешкод повернувся до Німеччини.

Російський паспорт політичного біженця

Крючков отримав повідомлення, що йому повертають закордонний паспорт, просто під час інтерв'ю журналістам "Економічної правди". Видання запевняє, що Крючков того ж дня повернувся до Німеччини.

На жаль, невідомо, чи мовилося про український закордонний паспорт. Утім, зі слів самого Крючкова відомо, що у нього є паспорт політичного біженця, виданий Росією.

Це міжнародний паспорт. Він виданий РФ, але за погодженням з європейською стороною. Це паспорт для переміщення між кордонами. Я без віз перетинаю кордон. Він має статус згідно з Конвенцією про права біженця від 1958 року. У всьому світі таких паспортів десь 1200,
– зізнався Крючков.

Щоправда, додав, що для повернення до України під присягою суду Німеччини відмовився від статусу біженця і цього паспорту на вимогу німецької сторони.

Крючков
Дмитро Крючков розповів, що мав російський паспорт політичного біженця

У цьому ж інтерв'ю бізнесмен переконував, що ніякої екстрадиції не було: мовляв, подав заяву на повернення самостійно і під присягою підтвердив своє добровільне рішення.

Арешт через перевищення швидкості

У квітні 2018 року Крючков за кермом їхав з Женеви до Відня, перетинаючи територію Німеччини: "У Баварії я перевищив швидкість – мене наздогнала і зупинила поліція". У базі даних поліції, мовляв, фігурувала інформація від українського НАБУ, що Крючкова розшукує Інтерпол.

Чоловіка затримали. Але його захисники зв'язалися з центральним бюро "Інтерполу" у французькому Ліоні і звідти повідомили, що Крючков "не є суб'єктом розшуку" з 2016 року. До з'ясування подальших обставин Крючкова випустили під заставу. 

Мене ніколи не було в розшуку ні в Україні, ні в Європі,
– заявив Крючков.

І додав: "Ми щотижня зверталися в МВС і отримували відповіді, що я не перебуваю в кримінальній базі розшуку України. Не було мене і в базі розшуку Інтерполу". А в Україну Крючков начебто повернувся лише для того, щоб "розібратися найближчим часом з цією справою", у якої "немає перспективи для суду".

Що відомо про "справу Крючкова"?У лютому 2018 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування про причетність оточення Порошенка до афер в енергетиці. Вони опублікували записи телефонних розмов людей з голосами, схожими на голоси Дмитра Крючкова та Ігоря Кононенка, братів Ігоря і Григорія Суркісів та інших осіб. Ці люди обговорювали незаконні оборудки з обленерго.

У квітні 2018 року Крючкова арештували у Німеччині на вимогу НАБУ, але 17 травня 2018 року він вийшов під заставу. 

У листопаді 2018 року прокурори САП оприлюднили підозру Крючкову. В Антикорупційній прокуратурі зазначали, що мовиться про заволодіння бюджетними грошима у розмірі 424 мільйони гривень.

15 квітня 2019 року екс-нардеп Дмитро Крючков прилетів у київський аеропорт "Бориспіль", де його затримали детективи НАБУ. Це трапилося перед другим туром виборів, тож активно у ЗМІ обговорювали ймовірність того, що Крючков буде свідчити проти президента Петра Порошенка та його оточення.

17 квітня Солом'янський райсуд Києва арештував Крючкова з альтернативою застави у 7 мільйонів гривень. 19 квітня Крючковвийшов зі слідчого ізоляторапід заставу.

Хто такий Дмитро Крючков та у яких розкраданнях його підозрюють – детально у матеріалі 24 каналу

Як у САП прокоментували виліт Крючкова до Німеччини

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України дозволили виїхати до Німеччини Крючкову на 10 днів. З нього дійсно зняли електронний браслет і повернули закордонний паспорт. Заступник голови САП Володимир Кривенко пояснив, що дозвіл на виїзд Крючкову надали за сімейними обставинами (щоб чоловік зміг бути присутнім на операції свого сина). Прокурори очікують повернення Крючкова вже 20 травня.

Найсуворіший англійський арбітр божевільно святкував перемогу своєї команди на стадіоні: відео

$
0
0
Відомий англійський арбітр Майк Дін став головною зіркою матчу плей-офф Другої футбольної ліги Англії.

У плей-офф Другої футбольної ліги Англії (четвертий за силою дивізіон) "Транмер Роверс" у гостях зіграв внічию з "Форест Грін Роверс". Завдяки перемозі в першому матчі, "Транмер" вийшов у фінал плей-офф, який пройде на стадіоні "Вемблі" у Лондоні.

Особливим поєдинок зробила присутність на трибунах знаменитого англійського рефері Майка Діна. У цей день він був не при виконанні обов'язків, а відвідав поєдинок як простий уболівальник. Дін був на секторі виїзних фанатів і божеволів після фінального свистка.

Майк Дін народився у Мерсисайді, в місті Беркенгед. "Транмер Роверс" якраз звідти. Дін підтримує свій клуб з дитинства.

У цьому сезоні Майк побив рекорд – виписав 100-у червону картку в АПЛ. Більше нього футболістів з поля не видаляв ніхто. Рекордну червону отримав Ешлі Янг з "Манчестер Юнайтед". Дін також найдосвідченіший суддя АПЛ. Він працює у Прем'єр-лізі 19 сезонів, за цей час відсудив 482 матчі й призначив 158 пенальті.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

АМКУ зволікав з рішенням щодо Дніпровського коксохімічного заводу 5 років, – Каленков

$
0
0
П'ять років, які знадобилися Антимонопольному комітету (АМКУ) на розгляд заявки групи "Метінвест" на придбання Дніпровського коксохімічного заводу, в умовах досить високої конкуренції серед виробників коксу в Україні та відсутності будь-яких бар'єрів для імпортерів є безпрецедентним терміном.

Таку думку 112.uaозвучив голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков у статті "Монопольне право Антимонопольного комітету: Чому АМКУ роками гальмує бізнес-операції?". 

"З урахуванням досить високої конкуренції серед виробників коксу в Україні та відсутності будь-яких бар'єрів для імпортерів, ситуація видавалася досить ясною. Комітет міг розглянути питання протягом місяця, нехай навіть і року… Але п'ять років... Це скидається на упереджене і неповажне ставлення до всієї галузі українського ГМК, яка з нетерпінням чекала на рішення щодо одного з найважливіших та провідних підприємств галузі", – сказав Каленков.

Він зазначив, що як керівник асоціації, яка представляє всі підприємства галузі українського ГМК, зацікавлений у тому, щоб умови роботи в Україні були ринковими і ніхто не зловживав монопольним становищем: "Це нормальна практика, коли при здійсненні концентрації сумлінні компанії звертаються до АМКУ по дозвіл. Що ненормально в ситуації, з якою ми маємо справу, так це термін розгляду питання – цілих п'ять років".

Каленков також зазначив, що в цій справі не може не викликати занепокоєння витік конфіденційної інформації, яку подавали до комітету заявники. Як наслідок, це завдало шкоди представникам галузі. "Ми серйозно стурбовані, оскільки і процедура, і саме рішення АМКУ викликають сумніви в неупередженості щодо їх ухвалення. Поглинання – це типова процедура в ГМК в Україні й у світі, тому ми би хотіли, щоб підходи в тих питаннях, які розглядають нині і розглядатимуть у майбутньому, були більш об'єктивними. Я не суддя і не слідчий, щоб оскаржувати рішення комітету або ж звинувачувати когось у заангажованості, але згідно з моїм суб'єктивним поглядом, все скидається на те, що рішення комітету з ДКХЗ ухвалювалося необ'єктивно і заангажовано", – сказав Олександр Каленков.

Як відомо, Антимонопольний комітет України (АМКУ) протягом п'яти років розглядав звернення групи "Метінвест" щодо дозволу на придбання Дніпровського коксохімічного заводу (ДКХЗ) – одного з найстаріших і знакових підприємств гірничо-металургійного комплексу України. "Метінвест" подав заявку щодо дозволу на придбання підприємства ще у 2014 році. Це сталося після виходу його колишнього власника, російської групи "Євраз", з активів у ГМК, які їй належали. Зазначимо, що після п'яти років, які знадобилися АМКУ для розгляду справи, винесення рішення в останній момент також було перенесено на більш пізній термін: з 11 на 19 квітня.

АМКУ передбачив у своєму рішенні обмеження, які є безпрецедентними, як і строки розгляду комітетом заявки. За словами експертів, вони створюватимуть серйозні перешкоди в роботі підприємства, зокрема й у частині планування обсягів виробництва (з урахуванням змін у кон'юнктурі ринку).

Хто з міністрів піде у відставку за президентства Зеленського: назвали імена

$
0
0
Міністр оборони України Степан Полторак, міністр закордонних справ Павло Клімкін та генеральний прокурор Юрій Луценко скоріш за все не залишаться на своїх посадах після набуття повноважень новообраним президентом Володимиром Зеленським.

Як зауважив радник майбутнього президента Дмитро Разумков в ефірі ICTV, чиновники, які підуть у відставку, "повинні будуть передати справи та проінформувати нових людей" щодо роботи у відомствах. За його словами, "це їх добра воля і обов’язок".

"Я ніколи не даю 100%, але 99%, що цього не станеться", – відповів він на запитання, чи лишаться Клімкін і Полторак на міністерських посадах.

Разумков вкотре підкреслив, що очільник ГПУ Юрій Луценко також має піти у відставку – "генпрокурор має мати хоча б юридичну освіту". Проте, його на посаді утримати може тільки Верховна Рада.

Також радник Зеленського прокоментував заяву Павла Клімкіна про те, що Україна готова відмовитися від дотримання Мінських угод, якщо представники Німеччини, Франції та інших країн в Раді Європи погодяться зняти санкції з Росії. Разумков наголосив, що наша країна в жодному разі не повинна виходити з домовленостей.

Це дуже серйозна заява з боку міністра, тому що до "Мінська" прив'язана велика частина санкцій, які здійснюються по відношенню до Росії. І так легко відмахнутися від цього процесу, мені здається, є неправильним,
– заявив радник майбутнього президента.

Раніше інший радник Зеленського Олександр Данилюк розповів, що кандидати, які захочуть очолити Адміністрацію Президента, Міністерство закордонних справ, Службу безпеки, Генпрокуратуру та РНБО за президентства Володимира Зеленського, повинні пройти кілька співбесід та отримати оцінкупо набору критеріїв від Номінаційного комітету. Він буде сформований з кількох ключових членів команди новообраного лідера, які й розглядатимуть всіх претендентів на топ-посади в Україні. Проте, команда Зеленського не має на меті поміняти одразу усіх чинвоників, а очільники відомств мають самі собі обирати заступників.

Коли Зеленський офіційно стане президентом?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату може визначити Верховна Рада 15 травня.

У Верховній Раді вже зареєструваликілька постанов щодо дати інавгурації Зеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога та депутат від БПП Сергій Каплін пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня і 26 травня, нардепи Андрій Тетерук, Юрій Береза, Михайло Хміль, Остап Єднак, Олексій Мушак – 28 травня, а ще один член БПП Олександр Сугоняко – 1 червня.

інавгурація зеленського
Що відомо про інавгурацію Зеленського

Цитати Святослава Вакарчука, які надихають

$
0
0
Сьогодні, 14 травня, легендарний музикант та вокаліст Святослав Вакарчук святкує 44-ий день народження. В Україні не знайдеться людини, яка б не знала цього артиста. Однак не тільки творчість Святослава Вакарчука надихає прихильників, а і його цитати, до яких прислухається весь світ.

Фронтмена гурту "Океан Ельзи" Святослава Вакарчукасміливо можна назвати легендою українського шоу-бізнесу, адже його концерти об'єднують десятки тисяч людей, а квитки на музичну подію розхоплюють за лічені дні. Таку популярність колектив отримав через пісні, які стають близькими для кожного слухача. Окрім цього, неймовірний тембр голосу Святослава Вакарчука, його манера виконання пісень та запальні танці на сцені – запорука успіху "Океану Ельзи". 

Попри стрімку вокальну кар'єру лідер популярного гурту знаходить час на спілкування з прихильниками. Щодня Святослав Вакарчук ділиться своїми думками з українцями, даючи їм натхнення на перебудову держави та розвиток. Настанови та поради лідера гурту "Океан Ельзи" не тільки мають велике значення для кожної людини, але й вчать бачити те, що часто упускаємо через буденні турботи, розуміти те, що інколи не може осягнути наш розум, робити так, як підказує наше серце, а не як каже розум, пропагувати українське і з гордістю казати: "Ми – самобутня нація, сильна та мудра". 

Журналісти LifeStyle 24 вирішили підібрати цитати Святослава Вакарчука, які мотивують. 

Про Україну та життя

Революція Гідності змусила багатьох переосмислити свою роль в державі. Відтак українці більше звертають увагу на те, що саме вони є рушієм прогресу в державі. Цю думку озвучує і Святослав Вакарчук. 

Патріотизм – це любов. Люблять не за щось, а тому що не можуть не любити.Не дивіться на Україну, як на землю своїх батьків. Дивіться на неї, як на землю своїх дітей. І тоді прийдуть зміни…

– Для того, щоб не гинути на чужих війнах, нам потрібно виграти війну з власною байдужістю, власним страхом та власною безвідповідальністю.

– Людина, яка немає принципів – ніколи не стане щасливою… Нація, яка не має принципів – ніколи не стане успішною.

Досить у всьому звинувачувати ментальність. Ментальність — це жити так, як жили твої батьки. І все. Ти можеш жити по-іншому… Якщо захочеш.

– Твоя віра — це і є твоя мотивація! Диявол у кожного свій, а Бог у всіх один.

– Коли тебе постійно б’ють в підворітті більші та сильніші за тебе, в тебе є вибір: вічно плакати, або піти на секцію боксу. Вибирати тобі!

Про кохання та музику

Дві теми – кохання та музика – мабуть, є ключовими для кожного артиста. Так, Святослав Вакарчук не обійшов увагою це питання та нагадав українцям, що означає мати любов у серці. 

– Любов – це таємниця. Ти слухаєш музику, і у тебе мурашки по тілу. Чому? Це відчуття. Те ж саме і у відносинах між чоловіком і жінкою. Ти або відчуваєш любов, або ні.

Якщо у вас є кохана людина — відстань не має значення!

Щиро виконана народна музика моментально викликає мурашки на шкірі. Штучно виконана народна музика змушує захотіти закрити вуха.

Про питання музики та приналежності до нації Святослав Вакарчук підняв на проекті "Голос країни", де вокаліст був зірковим суддею. На зауваження Потапа про виконання української пісні іноземцями фронтмен гурту "Океан Ельзи" відреагував миттєво та сказав слова, які розчулили кожного в залі. 

Дивіться відео коментаря Святослава Вакарчука про українську пісню та націю:

 

Окрім цього, Святослав Вакарчук переконаний, що багато українських співаків не співають душею, що відчувається під час їх виступу. Артисти мотивуються грошима, що заважає їм здобути справжню національну славу. 

– Музиканта псує ситість. Це не коли ти багато заробляєш, а коли прокидаєшся і здається, що все, що хотів, ти вже зробив. На мою думку, The Beatles зламали стереотипне уявлення ніби художник повинен бути голодним. Свої головні шедеври вони записали починаючи з альбому "Ruber Soul", коли вже були всюди затребувані і забезпечені.

Коли на концерті є справжній обмін енергією між залом і сценою, інше немає значення: ні репертуар, ні стиль, ні смаки. Без шансів на провал.

– Єдина різниця між бездарною попсою і бездарним андеграундом в ціні. Перше – коштує дорого. Друге – не коштує нічого.

– Я дуже вдячний всім фанам за підтримку, про яку деякі інші музиканти можуть тільки мріяти… Але, навіть маючи нуль фанів і шанувальників, я б діставав задоволення від кожної ноти, яку створив. Це і є основний сенс моєї діяльності.

Мудрий та виважений, ґречний і гострий на слово, творчий і нетиповий, ніжний та чуттєвий – ось таким ми знаємо Святослава Вакарчука. Легендарний співак, якого хочеться слухати як на сцені, так і поза її межами. Інтелектуал, який надихає весь світ своїм голосом та думками. Саме він дає поштовх нації для змін, саме він мотивує людей до вдосконалення, саме до його думки прислухаються мільйони. 

Популярне жарознижувальне може призвести до крововиливу у мозок

$
0
0
Нове дослідження вчених з Тайваню підтверджує, що низька доза аспірину, яку щодня приймають для профілактики серцевих захворювань та інсульту, пов'язана з підвищеним ризиком крововиливу в мозок у людей.

Вчені з Медичного коледжу Університету Чанг Гун в Тайвані проаналізували дані 13 попередніх робіт. У них понад 130 тисяч людей віком від 42 до 74 років без серцевих захворювань або інсульту отримували аспірин або плацебо для профілактики цих станів, пише DailyMail.

Експеримент показав, що у всіх вікових групах був підвищений ризик внутрішньочерепного крововиливу.

Люди які взяли плацебо мали ризик крововиливу в мозок 0,46%. 

Для тих, хто приймав аспірин, ризик склав 0,63%.

Приймати аспірин в низьких дозах кожен день раніше рекомендували літнім людям через здатність ліків запобігати тромбозам. У людей, що мають жирові відкладення в артеріях, відомі як атеросклеротичні бляшки, бляшки можуть обриватися і викликати згортання, перешкоджаючи припливу крові до серця або мозку. 

Дослідження вчених з Тайваню доводить: щоденний прийом аспірину в малих дозах є в кращому випадку марною тратою грошей для здорових літніх людей. У гіршому випадку, це може підвищити ризик внутрішньої кровотечі в мозок і привести до передчасної смерті.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.


У своїй промові Філарет натякнув, що його змусили відмовитися від очолення ПЦУ

$
0
0
Патріарх Філарет під час служби у Володимирському соборі фактично натякнув, що його змусили підписати відмову від очолення ПЦУ. І зробили це, за його словами, чиновники.

Про це повідомила кореспондентка 24 каналу у прямому ефірі.

Філарет заявив, що наразі йде боротьба всередині самого православ'я.

Йде боротьба за те, бути чи не бути в українській державі незалежній церкві. Багато чиновників, не розуміючи того, що відбувається, або навпаки – розуміючи це – допомагають, щоб в Україні не було такої церкви, а щоб вона була залежна,
– сказав патріарх у своїй промові.

Сам Філарет незадоволений тим, що Епіфаній погодився, щоб українська церква була певним чином митрополією – тобто частиною церкви із центром у Константинополі. Патріарх наполягає на тому, аби Київський патріархат існував окремо з центром у столиці України.

Служба Філарета у Володимирському соборі
Служба Філарета у Володимирському соборі

Проте, варто наголосити, що вселенський патріарх Варфоломій особисто просив предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія не висуватися на пост главинової церкви на Об'єднавчому соборі УПЦ.

Зазначимо, щоактивісти написали заявупатрарху Філарету, у якій запевнили, що розбрат у нарешті утвореній ПЦУ становить загрозу націоналній безпеці та стане найкращим подарунком Кремлю. Вони закликали всіх церковних представників до порозуміння та єдності заради збереження Православної церкви України.

Лист активістів до Філарета
Лист активістів до Філарета

Нагадаємо, Філарет кілька днів тому розіслав запрошення на спільну зустріч майже усім єпископам ПЦУ, окрім предстоятеля ПЦУ Епіфанія. Сам патріарх заявив, що майже за 5 місяців з часу утворення Православної церкви України вони жодного разу не правили літургію разом. Тому, священослужитель запросив настоятеля ПЦУ разом провести службу у Володимирському соборі у Києві.

Проте, предстоятель Єдиної церкви 14 травня має давно заплановану поїздку в Маріуполь, тому й не прийде на цю службу. Зазначимо, що вінтак і не з'явився у Володимирському соборі.

Що відомо про конфлікт Філарета й Епіфанія?Почесний патріарх Православної церкви України Філарет допустив розкол православ'яі стверджує, що уповноважений скликати Собор. Також, він наполягає, що Київський патріархат досі існує. За його словами, перед створенням ПЦУ була домовленість, згідно з якою Епіфаній нібито мав представляти церкву за кордоном, а керуватиме нею повинен Філарет.

Однак у Мінкульті кажуть, що інформація про нібито відновлення діяльності Київського патріархату не відповідає дійсності. Там нагадали, що діяльність УПЦ КП було припинено шляхом об'єднання і приєднання до новоствореної Православної церкви України на Помісному соборі 15 грудня 2018 року. Вже 30 січня 2019 року було зареєстровано статут релігійної організації "Київська митрополія ПЦУ". Тому, релігійне об'єднання УПЦ КП і релігійна організація "Київська патріархія УПЦ" фактично та юридично припинили свою діяльність.

На конфлікт вже реагують архієреї новоствореної Єдиної церкви. Так, митрополит Івано-Франківської-Галицької єпархії Іоасаф Василиків та митрополит Хмельницької єпархії Антоній Махота підтримали Епіфанія та закликають не допустити ізоляції Української церкви.


+Відео

Закон про українську мову: які міфи поширює "Опозиційний блок"

$
0
0
"Опозиційний блок" вніс до парламенту чотири постанови про скасування закону про мову. Переконують, що він утискає конституційні права людей. Чим заважає їм історичний закон і які міфи про нього поширюють екс-регіонали – читайте у матеріалі 24 каналу.

Спікер парламенту Андрій Парубій впевнений, що на засіданні нардепи швидко відхилять подання від "Опозиційного блоку".

Чому нардепи оскаржують закон

Серед авторів подань – Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Нестор Шуфрич, Михайло Папієв. Хоче скасувати закон і голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новинський. Ламаною українською на погоджувальній раді він пояснив, що вважає його неконституційним. А от журналістам запевнив, що державну мову ще вивчає. І російською розповів про мовних інспекторів.

Вводиться інститут мовних інспекторів в будь-якому місті. Запитують українською, а відповідаєш російською, то зразу ж складають протокол і виписують штраф на власника закладу. Що буде робити власник закладу? Звільняти з роботи. Це вже дискримінація щодо мовного принципу,
– заявив голова фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський.

Чи діятимуть в Україні мовні інспектори

Співавтор документу Тарас Шамайда переконує, що розповіді про мовних інспекторів – це черговий міф від "регіоналів". З'явиться лише мовний омбудсмен, до якого можна поскаржитися на порушення своїх прав. А штрафувати за сервіс російською ніхто не буде. Спершу винесуть попередження.

Ці штрафні санкції почнуть діяти через три роки після набуття чинності закону. Ніяких інспекторів, поліції мовної, патрулів мовних, про які розповідають всяку брехню промосковські депутати, не існує в мовному законі,
– наголосив Шамайда.

Перша заступниця голови комітету з питань культури і духовності Ірина Подоляк пояснила, що люди не вивчивши функції мовних інспекторів обурювалися, тому автори змушені були прибрати такий пункт зі закону.

Ми прибрали мовних інспекторів ще у першому читанні, тобто до другого читання їх вже не було. Натомість в інших державах, наприклад, в Естонії мовні інспектори є. В нашому суспільстві це викликало додатковий резонанс, 
– пояснила Подоляк. 

Яку функцію мали виконувати мовні інспектори?У першій редакції законопроекту було передбачено, що в Україні запрацюють мовні інспектори. Це люди, які мали право штрафувати за порушення визначених законом вимог обов'язкового застосування державної мови.

Інспектори могли навідатись з перевірками, до прикладу, до чиновника або до кіоску з пресою, лише тоді, коли про них надійшла скарга про порушення норм мовного закону.

Коли закон набуде чинності

Після розгляду скарг "опоблоківців" закон нарешті підпише чинний гарант Петро Порошенко. Набуде чинності він за два місяці після публікації. 

Закон запрацює частинами. Для збільшення частки української в ефірі телеканалам дали аж п'ять років. Друкованим ЗМІ – 2,5 роки, а сайтам – 1,5 роки. Шамайда сказав, що це можна зробити швидше, але у Раді пішли на поступки лобістам інтересів російськомовних медіабізнесів.

Новообраний президент Володимир Зеленський сам українську наразі вивчає. І пообіцяв проаналізувати документ.

мовний закон
Що потрібно знати про закон

 

 


+Відео

Новий "вбивця": топовий смартфон Redmi отримав назву

$
0
0
Напередодні презентації бренд Redmi запропонував користувачам вгадати назву першого флагманського смартфона компанії. Фанати китайського виробника зробили свій вибір і керівництво Redmi нарешті назвало першого представника флагманської лінійки.

Чому смартфон отримав таку назву? Як повідомляє 4PDA, у голосуванні за назву флагмана Redmi більшість користувачів із запропонованих варіантів вибрали K20 – саме так і буде називатися майбутній смартфон.

Генеральний директор Redmi Лю Вейбін пояснив в соціальній мережі Weibo, що в рамках лінійки K будуть випускатися моделі з топовою продуктивністю, а літера K в назві означає Killer (вбивця). Ймовірно, що нас чекає черговий "убивця флагманів" з Піднебесної.

Redmi K20
Redmi K20 стане новим "вбивцею флагманів"

Основні характеристики. За наявною інформацією, Redmi K20 отримає 6,39-дюймовий Full HD+ з вбудованим сканером відбитків пальців, процесор Snapdragon 855, потрійну основну камеру з роздільною здатністю 48 Мп, висувну фронтальну камеру на 20 Мп, акумулятор ємністю 4000 мАг з підтримкою швидкої зарядки потужністю 27 Вт, ІЧ-порт, 3,5-міліметровий аудіороз'єм і модуль NFC. Також очікується анонс моделі Redmi K20 Pro з поліпшеними характеристиками.

Дата презентації.Глава Redmi також обіцяв оголосити дату презентації флагмана, але на момент написання новини ця інформація ще не була озвучена.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Випуск новин за 12:00: Промова Філарета. Реакція ЄС на видачу паспортів на Донбасі

$
0
0
У випуск новин за 14 травня станом на 12:00 – Філарет під час служби у Володимирському соборі натякнув, що чиновники змусили його підписати відмову від очолення Православної церкви України. Євросоюз невдовзі може запровадити санкції проти Росії через паспортизацію жителів ОРДЛО. Глава МЗС Естонії закликав ЄС не визнавати паспорти, видані жителям окупованих територій Донбасу.

Також у випуску:

За минулу добу терористи 9 разів порушили режим тиші на передовій.

Петро Порошенко в останні тижні рясно роздає нагороди та звання, проте переважно "своїм людям".

Україну на Каннському кінофестивалі представлятимуть одразу дві стрічки: фільм "Додому" Нарімана Алієва та "Анна" від Декеля Беренсона.


+Відео

Естетика балетних па: чуттєвий фотопроект

$
0
0
Американський фотограф Нісіан Г'юз зачаровує своїми "балетними проектами", які розкривають всю красу, граційність та чуттєвість цього виду мистецтва.

Г'юз не знімає балерин в образах, у яких ми звикли їх бачити на сцені – пачки, купальники, підібране волосся.


Фото Нісіана Г'юза

Зазвичай, танцівниці позують перед камерою у футболках, сорочках, шортах, спідньому та на пуантах. Проте навіть останні часом "губляться", і замість них у кадрі з'являються кросівки. 


Фото Нісіана Г'юза


Фото Нісіана Г'юза

Фотограф, перш за все, ставить собі за мету вихопити естетичний рух та емоцію, яка його супроводжує.


Фото Нісіана Г'юза


Фото Нісіана Г'юза

Балет у роботах Нісіана Г'юза: дивыться галерею

Всі фото – Nisian Hughes

У центрі Львова виникла черга із українців, які отримують італійську пенсію. Фото дня

$
0
0
##SHOW_GALLERY##

14 травня у центрі Львова утворилась черга з українських пенсіонерів, які колись працювали в Італії та отримують італійську пенсію. Представники італійського посольства другий день поспіль приймають пенсіонерів з усієї Західної України у львівському офісі на вул. Джохара Дудаєва, 2. У такий спосіб італійці хочуть пересвідчитись, чи серед українських отримувачів італійських пенсій нема «мертвих душ». Таку перевірку проводять двічі на рік.Право на пенсію від італійського уряду отримують українці віком від 65 років, які не менше 5 років офіційно працювали в Італії і сплачували там податки. Вони отримують від 100 до 400 євро на місяць залежно від розміру сплачених податків.

Фото ZAXID.NET

Шахтар – Інгулець: прогноз букмекерів на фінал Кубка України

$
0
0
Донецький "Шахтар" та "Інгулець" зіграють у фіналі Кубка України. "Гірники" є фаворитом у протистоянні з клубом з Першої ліги й спробують виграти Кубок України в тринадцятий раз. Букмекери оцінили шанси команд на перемогу.

Прогноз на матч "Шахтар" – "Інгулець"

Фінал Кубка України – не місце, де можне недооцінювати суперників. Так що навряд чи варто чекати, що "Шахтар" вийде на гру проти "Інгульця" без бойового настрою. Адже "помаранчево-чорні" мають нагоду в цьому сезоні в черговий раз оформити золотий дубль – покласти медалі чемпіонату у кубок.

Але й "Інгулець" не така проста команда, як видається на перший погляд. Команда це довела, обігравши трьох представників УПЛ – "Маріуполь", "Карпати" та "Зорю". Та варто відзначити, що ці матчі клуб проводив на своєму полі (за винятком гри проти "Карпат", яку довелося грати в сусідній Олександрії). А матч проти"Шахтаря" буде на нейтральному полі – у Запоріжжі.

Варто очікувати запеклої боротьби зі сторони "Інгульця". Але більше шансів на перемогу саме у "Шахтаря". "Гірники" у своєму складі мають більше високоякісних гравців, які можуть самостійно вирішувати долю матчу. І вони зіграють у фіналі.

До слова, жодна з букмекерських контор не надто вірить у перемогу "Інгульця". Якщо коефіцієнти на перемогу "Шахтаря" коливаються в районі 1,09-1,13, то на їх суперників – від 15,50 до 20,00.

Прогноз PariMatch

Експерти з PariMatch приймають ставки на перемогу "Шахтаря" у цьому матчі з коефіцієнтом 1,10. На те, що "Інгулець" таки створить сенсацію та переможе у цьому матчі – 18,00. Нічия в основний час – 10,75.

Щодо підсумкової перемоги, то шанси "Шахтаря" – 1,02, в "Інгульця" – 15,00.

І навіть якщо матч дійде до серії пенальті, то і тут шанси "помаранчево-чорних" вищі – 18,00 проти 35,00 у "Інгульця".

Букмекери також очікують чималу кількість голів. Ставка на "тотал матчу більше 3,5" становить 1,88. "Менше 3,5" – 1,93.

Прогноз 1xbet

Букмекери 1xbet оцінили шанси "Інгульця" перемогти у цьому матчі показником в 20,00. Перемога "Шахтаря" – 1,13. нічия у матчі в основний час – 9,1.

Щодо шансів на здобуття Кубка України, то коефіцієнт на "Шахтар" – 1,04. Ставка на "Інгулець" має коефіцієнт 11,00.

Щодо голів, то експерти не надто вірять у те, що обидві команди заб'ють. Коефіцієнт на те, що гравці і "Шахтаря", і "Інгульця" відзначаться у цій зустрічі – 2,17. Що такої події не буде – 1,69.

Прогноз "Фаворит спорт"

Їх експерти прогнозують перемогу "Шахтаря" з коефіцієнтом 1,10. Перемога "Інгульця" – 18,00. Нічия – 10,75.

Перемога "Шахтаря" у кубку України – 1,02. На те, що трофей відправиться до Петрово – 15,00.

Вищі шанси "Шахтаря" перемогти і в додатковий час, чи у серії пенальті. Щодо екстра-тайму, то шанс "гірників" перемогти 12,00. Шанси "Інгульця" – 30,00. У серії пенальті коефіцієнт на перемогу донеччан – 18,00, "Інгульця" – 35,00.

Матч фіналу Кубка України "Шахтар" – "Інгулець" відбудеться у середу, 15 травня. Початок зустрічі о 21:00. Онлайн-трансляція, відео голів та огляд матчу – на сайті Спорт24.


Добкин-младший снова пришел в Раду обдолбаным (ВИДЕО)

$
0
0
Во вторник, 14 мая, одиозный народный депутат Дмитрий Добкин появился в зале заседания парламента в хорошем настроении духа. И, судя по всему, совершенно неспроста. По крайней мере, поведение Допы-младшего, указывает на то, что он снова нюхнул чего-то запретного.

Видео и фотки явно неадекватного нардепа опубликовал на своей странице в Facebook журналист Ян Доброносов.

Судя по видеозаписи, Дмитрий Добкин совершенно не в состоянии усидеть на одном месте в зале ВР. По крайней мере, "успокоить" свои руки и ноги политик явно не мог.

"Спокойно усидеть трудно", - подписал видео с Добкиным-младшим Доброносов.

К слову, ничего нового в том, что Дмитрий Добкин долбит в Раде, нет. Именно этого политика связывают с выводом наркомании на новый уровень после того, как его запечатлели принимающим неизвестные препараты за колонной в зале ВР. А сразу же после употребления брата Допы начало безбожно штырить.

Попадался на подобном нардеп неоднократно, после чего в соцсетях поднимались цунами хайпа. А комментировал видеозаписи со своим участием Дмитрий Добкин очень просто. Говорил, мол, не судите, да не судимы будете. Так что косвенно даже признавался в своей зависимости.

Парубій підписав закон про українську мову як державну

$
0
0
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про функціонування української мови як державної. Рада відхилила усі постанови про скасування цього закону.

Верховна Рада відхилила усі чотири проекти постанов, якими деякі народні депутати пропонували скасувати результати голосування у другому читанні та в цілому за законопроект 5670-д про функціонування української мови як державної.

Жоден із проектів постанов, рекомендований Комітетом з регламенту Ради до розгляду у парламенті 14 травня 2019 року, не набрав необхідних 226 голосів, щоб вважатися ухваленим. Отже, скасувати результати голосування за мовний закон, як хотіли депутати з фракції "Опозиційний блок" та деякі позафракційні депутати, не вдалося. 

"Сьогодні історичний день. Зараз я підпишу Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У найближчі години або дні його підпише президент України. Він буде опублікований у "Голосі України" і стане законом", – сказав Парубій, підписуючи документ.

Отже, відхиливши ці постанови, Рада розблокувала можливість голові парламенту підписати закон про мову, що голова Ради Андрій Парубій невідкладно зробив. Тепер закон повинен підписати президент України, а чинності він набуде після публікації у виданнях "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

Що передбачає закон про українську мову як державну: інфографіка 24 каналу

Мова

Верховна Рада України прийняла в цілому закон про функціонування української мови як державної 25 квітня 2019 року.

 

 


+Відео

Друга частина фільму "Маліфісента": мережу підкорює трейлер з Анджеліною Джолі

$
0
0
Невдовзі всі кіномани зможуть переглянути довгоочікуване продовження казкової історії фільму "Чаклунка" або ж "Маліфісента". У мережі вже презентували трейлер, який стрімко набирає популярності.

Ще у 2014 році автори кінострічки презентували першу частину "Чаклунки" (Maleficent). Непересічний сюжет про принцесу Аврору та відьму Малефісент, яку майстерно зіграла Анджеліна Джолі, захопив глядачів. Відтак довгих 5 років кіномани очікували, коли ж з'явиться продовження фантастичної історії. 

Зйомки кінострічки "Чаклунка: Володарка темряви" розпочались ще в квітні 2018 року. Та минуло більше, ніж рік, як автори презентували перший довгоочікуваний трейлер до фільму. Згідно з роликом, події відбуватимуться через кілька років після того, як чаклунка наклала закляття на принцесу. Окрім цього, видно, що між Малефісентою та королевою Інгріт розпалиться запекла боротьба.

Я пам'ятаю цю історію про злу відьму і принцесу, яка була проклята. Історія стала легендою. Але це не казка. Багато полюють на невинних. Думаю, що такі, як ти, погодяться,
– заінтригувала Анджеліна Джолі у тизері. 

Відомо, що режисером кінострічки став Гоакім Роннінг, найбільш відомий завдяки фільмам "Пірати Карибського моря: Помста Салазара" та "Бандитки". Вражає й акторський склад стрічки "Чаклунка: Володарка темряви". Окрім Анджеліни Джолі, глядачі зможуть спостерігати за майстерною грою Мішель Пфайффер, Ель Фаннінг і Еда Скрейна. Світова прем'єра фільму запланована на 18 жовтня 2019 року.

"Чаклунка: Володарка темряви": дивіться перший офіційний трейлер 

 

У Формулі-1 з'явився новий європейський етап

$
0
0
Вже з наступного сезону у Формулі-1 буде новий європейський етап. Керівництво перегонів домовилося з трасою Зандворт у Нідерландах про повернення сюди Формули-1.

Угода між Формулою-1 та трасою Зандворт розраховано на три сезони. Перший етап відбудеться вже у 2020 році. Очікується, що Гран-прі Голландії стане першим європейським етапом в наступному чемпіонаті. Його титульним спонсором стала компанія Heineken.

Причиною для повернення Формули-1 в Нідерланди стали успіхи голландського гонщика Макса Ферстаппена, який виступає за Red Bull.

Однак щодо нового етапу є ряд запитань. В першу чергу про те, чи залишиться гран-прі Іспанії у наступному сезоні. Зокрема, контракт на проведення Гран-прі Іспанії завершився разом з гонкою в Барселоні, яка відбулася 13 травня. Представники цього етапу, як і раніше сподіваються домовитися з Liberty Media про продовження співпраці. При цьому вони легко погодилися відмовитися від ролі першого європейського Гран-прі сезону. Та не відомо, чи у керівництві Формули-1 погодяться збільшити кількість етапів. Адже з 2020 року з'явиться ще й етап у В'єтнамі.

Також занепокоєння викликає те, що новий етап у Нідерландах перетягне до себе частину фанатів, які відвідували інші європейські етапи. Відтак у них впаде кількість глядачів на трибунах.

На ці питання поки у Формулі-1 немає відповіді.

Зандворт приймав перегони чемпіонату світу з невеликими перервами з 1952 по 1985 рік. Зазвичай вони проходили в травні-червні, іноді навіть відкриваючи сезон, як в 1962 році. В останні роки організатори чемпіонату ставили гонку на серпень.

Від Київського моря до спальних районів Вільнюса: де знімали серіал "Чорнобиль" від HBO

$
0
0
На початку травня відбулася прем'єра американсько-британського серіалу "Чорнобиль" про аварію на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.

Над кіновиробництвом міні-серіалу із 5 епізодів працював американський телеканал HBO та британський Sky. Перші серії уже можна переглянутиу вільному доступі.

Нерухомість 24 з’ясувала, що відомо про місця зйомок міні-серіалу "Чорнобиль".

Перед творцями серіалу стояло завдання якнайкраще відтворити автентичну епоху радянського міста у середині 1980-х.

Художник-постановник серіалу Люк Хал каже, що таку атмосферу ще можна відшукати в українських та литовських містах. За його словами, особлива увага була приділена Києву, де "збереглося багато монументальних та унікальних архітектурних об'єктів того часу".

Як пише видання "Хмарочос" відомо, що в Україні зйомки відбувались на території двох столичних університетів, національної бібліотеки та на узбережжі Київського моря.

У першій серії "Чорнобиля" з київських локацій можна побачити Інститут гідробіології на проспекті Героїв Сталінграду, що на Оболоні.

Чорнобиль серіал Київ Інститут гідробіології
Інститут гідробілогії у Києві з'явився у серіалі "Чорнобиль" від HBO

Фасад цієї будівлі схожий на будівлю прип’ятської міської лікарні МСЧ-126, куди після аварії на ЧАЕС привозили перших постраждалих.

Чорнобильську АЕС замінили на Ігналінську атомну електростанцію у Литві, яку повністю припинили експлуатувати у 2009-му.

серіал Чорнобиль атомна АЕС Литва
Ігналінська атомна електростанція у Литві з'являється в серіалі "Чорнобиль"

Прип'ять у серіалі замінили на місто-супутник Висагінас біля Ігналінської АЕС. Після закриття станції це місто потроху "вимирає", сьогодні його називають "містом безробітних атомників".

Місто зводили на березі озера посеред лісу і заставили типовими радянськими 5- та 9-поверхівками. Щоправда, за словами творців серіалу, вулиці Висагінаса не підійшли, аби повністю відобразити атмосферу Прип'яті.

Для цього краще підійшов спальний район Вільнюса Фабіенішкес переважно із 9-поверховою забудовою. Зйомки відбувались у травні 2018 року.

серіал Чорнобиль Вільнюс зйомки
Спальний район Вільнюса на кадрах серіалу "Чорнобиль"

Чорнобиль серіал Вільнюс зйомки
Район Фабіенішкес у трейлері серіалу про "Чорнобиль"

На знак вдячності місцевим мешканцям творці серіалу пообіцяли привести в порядок громадський простір – на алеї висадили троянди, відмили графіті і навіть збудували новий дитячий майданчик.

Литва Вільнюс серіал HBO
Спальний район Вільнюса використали для зйомок серіалу "Чорнобиль"

Контрольну кімнату реактору ЧАЕС обладнали в одному приміщень закинутої килимової фабрики у Вільнюсі.

Серіал "Чорнобиль": дивіться відео трейлеру

Читайте також:

Viewing all 261642 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>