Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261592 articles
Browse latest View live

Чому підсумкову декларацію саміту "Східного партнерства" підписала тільки Могеріні

$
0
0
"Східному партнерству" – 10 років. З цієї нагоди у Брюсселі відбулася зустріч 28 глав держав і урядів країн ЄС і шести керівників країн програми "Східне партнерство" – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Попри святковий привід, досягти згоди щодо спільної декларації країнам не вдалося. У чому причини – аналізували журналісти 24 каналу.

Навіщо створили "Східне партнерство"

У травні 2009 року Європейський союз запустив ініціативу "Східне партнерство". Її мета – забезпечити зближення ЄС із шістьма колишніми республіками СРСР: Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови й України.

На момент запуску ініціативи кожна з країн-учасниць була по-різному готова до активізації інтеграції з ЄС. Мовиться і про рівень економічного розвитку, і про роботу демократичних інституцій чи реалізацію прав людини в тій чи іншій країні. ЄС не заявляв про наміри розширюватися на схід, але прагнув підтримати стабільність у цих державах. У тому числі малася на увазі і політична, і фінансова підтримка – для проведення реформ.

Економічні й політичні реформи мали б призвести до:

• підписання угоди про асоціацію з ЄС,
• створення зони вільної торгівлі,
• лібералізації візового режиму з ЄС,
• розвитку енергетичної галузі,
• підтримки стабільності й безпеки у регіоні.

Не всі країни "Східного партнерства" у часі його створення чітко заявляли про свої наміри євроінтеграції. Щодо Азербайджану були претензії у системних порушеннях демократичних цінностей, тісний зв'язок Білорусі з Росією про угоду з ЄС навіть не дозволяв говорити, а Вірменія просто відмовилась від наміру підписувати угоду про асоціацію – під тиском тієї ж Росії.

До слова, доля Вірменії спіткала і Україну: екс-президент Віктор Янукович у 2013 році неочікувано відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. Саме це стало каталізатором революційних змін у країні.

Чого за 10 років досягли країни "Східного партнерства"

Угода про асоціацію з ЄС– Україна уклала її у червні 2014 року, після Революції Гідності та зміни влади. Того ж року це зробили Грузія та Молдова. 

Безвіз: з часом громадяни і Молдови, і Грузії, й України отримали право відвідувати ЄС з туристичною метою у безвізовому режимі.

Відкриття зони вільної торгівлісприяло збільшенню обсягів торгівлі між Україною та ЄС, а також українські виробники запровадили європейські стандарти.

Низка реформ: децентралізації, державної служби, антикорупційні, підтримка малого й середнього бізнесу тощо.

"Східне партнерство": що це таке і як впливає на простих українців – у матеріалі 24 каналу

Чим незадоволені учасники "Східного партнерства"

Дипломати та політики усіх шести країн-членів ініціативи незадоволені результатами: мовляв, "Східне партнерство" потребує зміни формату.

Україна, наприклад, вимагає, щоб її амбіції щодо вступу в ЄС були чіткіше визначені та підтримані. Молдова та Грузія, які також є лідерами євроінтеграційних процесів, часто говорять про необхідність створення окремої гілки "Східного партнерства".Гілки, яка передбачатиме певну програму для України, Молдови та Грузії, а для Азербайджану, Вірменії й Білорусі – іншу.

Делегація Азербайджану, як пише "Радіо Свобода", висловила невдоволення текстом документу, оскільки він не порушував питання територіальної цілісності цієї країни (Азербайджан має територіальний спір із Вірменією через район Нагорного Карабаху).

Через усі ці розбіжності країни не змогли домовитися про підсумкову декларацію ювілейного форуму "Східного партнерства". В опублікованій заяві не було жодної конкретики, натомість було визначення спільного прагнення "продовжувати розвиток стратегічного партнерства". Утім, замість підписів усіх учасників саміту документ містить підпис тільки голови – Високої представниці ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні.

Як у ЄС реагували на результати саміту

Федеріка Могеріні, пише "Інтерфакс",  пояснила відсутність тези про прагнення країн проекту "Східне партнерство" вступити в ЄС святковою тональністю саміту: "Мовиться про річницю, свято, в ході якого ми відзначаємо весь накопичений прогреспротягом цих останніх років". При цьому Могеріні нагадала про програмний документ "Східного партнерства" ("20 результатів до 2020 року", прийнятий у 2017 році) та закликала докласти зусиль для досягнення поставлених цілей.

Глава МЗС Чехії Томаш Петршичек наголосив: "Формат партнерства довів, що він є успішною політикою. Але нам необхідно обговорити, що ми будемо робити після 2020". Серед іншого, на думку міністра, ЄС має ухвалити рішення про нові можливості для країн, які виконують Угоду про асоціацію і прагнуть подальшого зближення з ЄС.

Я вважаю, що має бути чітка європейська перспектива для цих країн. Наразі потрібно надати певну стратегічну перспективу для найбільш просунутих держав, таких як Україна, Грузія та Молдова, забезпечивши їх практичними результатами співпраці,
– заявив Петршичек.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що країни-учасниці ініціативи "Східного партнерства" наблизилися ближче до Європейського Союзу, аніж інші країни-сусіди ЄС.

Східне партнерство мало свої успіхи, свої виклики, але також і моменти високої драми. Як це було у листопаді 2013 року під час саміту у Вільнюсі, де президент Янукович відмовився від Угоди про асоціацію для України, про що він пізніше гірко пошкодував,
– сказав Туск.

І додав: "Набагато більше ще треба здійснити. Але немає сумніву, що наші країни-партнери наблизилися значно ближче до ЄС, аніж наші інші сусіди". "Ми не лише сусіди. Ми члени однієї європейської родини", – підсумував президент Європейської Ради.

Європейський комісар з питань сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган не бачить проблем у відсутності узгодженої спільної заяви з нагоди саміту "Східного партнерства". Він заявив, що не вважає ухвалення такого рішення важливим: "Ви порівняйте зусилля, які ми витрачаємо на узгодження заяв, і нереальні досягнення. Була би моя воля – я би точно віддав перевагу досягненням".


Найкращий бомбардир Нідерландів завершив футбольну кар'єру

$
0
0
35-річний Робін ван Персі провів свій останній поєдинок на офіційному рівні та оголосив про завершення кар'єри футболіста. Свій останній сезон гравець провів у Фейєнорді, де й розпочинав професійну діяльність.

Забити у прощальному матчі форварду, щоправда, не вдалося.

Проте в кінці другого тайму в цьому матчі футболісти обох команд влаштували для Робіна ван Персі коридор пошани.

Загалом у цьому сезоні він продемонстрував хорошу результативність, записавши на свій рахунок 16 голів. Завершив кар’єру екс-форвард "Арсенала" та "Манчестер Юнайтед" у статусі найкращого бомбардира у історії збірної Нідерландів – 50 забитих м’ячів у 102 матчах. 

Окрім того, Персі за свою кар'єру футболіста завоював 7 трофеїв, включаючи Кубок УЄФА і перемогу в чемпіонаті Англії. Також він отримав з командою срібло на ЧС-2010 і бронзу на чемпіонаті світу-2014.


+Відео

Квитки на усі потяги з України до Польщі можна буде придбати онлайн

$
0
0
Раніше онлайн-сервіс продажу залізничних квитків не дозволяв купувати місця у потягах до Польщі, крім окремих рейсів. З 15 травня 2019 року така можливість з'явиться.

Придбати онлайн квитки на будь-який рейс з України до Польщі зможуть усі охочі – пообіцяв на своїй сторінці у Facebook голова правління "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

"Онлайн-продаж квитків на всі напрями до Польщі запускаємо на https://booking.uz.gov.ua. Раніше це було доступно лише для окремих рейсів. Пасажири справедливо нарікали на незручність сервісу. Укрзалізниця максимально прискорювала фінальні домовленості з польськими колегами", – написав він. 

Також чиновник запевнив, що серед пріоритетних питань – намір додати до онлайн-послуг можливість придбати квитки на "Бориспільський експрес", який сполучає залізничний вокзал у Києві з аеропортом "Бориспіль".

Конституційний суд завдав удару кампанії Порошенка і швидко "поЗЕленів": шокуюче розслідування

$
0
0
Конституційний суд останні тижні постійно в центрі уваги, як і його голова – Станіслав Шевчук. Спочатку удар по закону про незаконне збагачення, який одночасно завдав удару по кампанії кандидата Порошенка. Потім – зустріч з представником Зеленського, позбавлення візи в США, конфлікт навколо інавгурації. У програмі "Наші гроші" – про позеленіння Конституційного Суду та роль брата його керівника.

Конституційний суд в Україні має надзвичайні повноваження.

Одним своїм рішенням він може відмінити покарання за незаконне збагачення, скасувати люстрацію чи визнати закон про мову неконституційним.

І якщо вам здається, що він далеко-далеко від людей – він насправді надзвичайно важлива інституція. Вона має значення в історії – як порохова бочка. Суд може вирішити найважливіші питання, які будуть мати значення для історії України,
– наголосила адвокат Тетяна Козаченко.

Адвокат Тетяна Козаченко
Адвокат Тетяна Козаченко

Пам'ятаєте, як у 2010 році Віктор Янукович сконцентрував усю владу в своїх руках? Це, знову ж таки, дозволило йому зробити рішення Конституційного суду. Тож не дивно, що кожна влада намагається отримати контроль над КС.

Нинішній склад Конституційного суду очолює Станіслав Шевчук. Зараз під ним захиталося крісло. Частина суддів КС готові проголосувати за його дострокове звільнення. А сам Шевчук уже відкрито заговорив про конфлікт з командою Петра Порошенка. І встиг провести щонайменше одну конфіденційну зустріч з ключовим представником наступного глави держави.

Окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу,
– заявив Петро Порошенко. 

станіслав шевчук
Станіслав Шевчук

Одне зі свідчень конфлікту між Порошенком та Шевчуком – скасування статті про незаконне збагачення. Скандальне рішення, яке Конституційний суд прийняв у лютому, у розпал передвиборчої кампанії – било по іміджу Порошенка. І питання навіть не в тому, що в Порошенка не хотіли знести цю статтю. Там вважали невчасним момент. Момент, вкрай невигідний для Порошенка як кандидата.

Суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін пояснює: яке питання виносити на розгляд і коли – у КС вирішує тільки одна людина. Його очільник.

У голови КС є виключне повноваження формувати порядок денний на свій смак, на свій розсуд. Решта суддів можуть бути лише "прохачем", я застосую таке слово. Тобто вони приходять і говорять: я готовий, моя справа готова, я прошу поставити в порядок денний,
– розповів Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду у відставці.

віктор шишкін
Віктор Шишкін

Невдовзі, у березні 2019, голова КС Станіслав Шевчук прийняв у власному кабінеті переговорника з команди Зеленського-Коломойського – Андрія Богдана. 

За день до цього у нас з Володимиром Зеленським зустрічала посол США і було піднято питання про рішення Конституційного суду про "незаконне збагачення". І я поїхав до свого товариша, з яким дружу понад 10 років, голови Конституційного суду Станіслава Шевчука,
– сказав Андрій Богдан, представник Зеленського і адвокат Коломойського.

андрій богдан
Андрій Богдан

Це саме той Богдан, який одночасно і адвокат олігарха Ігоря Коломойського, і штабіст Володимира Зеленського. Для Коломойського – він інформатор про справи у Зе-команді. 
 
Ну і нарешті голова Конституційного суду сам розповів про свої проблеми з командою Порошенка. Дав інтерв’ю, в якому звинуватив Петра Олексійовича у політичному тиску.
 
шевчук про порошенка
Шевчук про Порошенка
 
Тож давайте познайомимося з цим братом, про якого Шевчук згадав в інтерв'ю. Раніше його звали Денис Шевчук.Але після революції влітку 2014 року він змінив ім’я. Тепер він Рулав Одд.  Ви можете пам’ятати Шевчука-Одда по історіям зі ЗМІ. Його називали "фейковим" організатором Євромайдану, бо він єдиний оголошував про саморозпуск мітингарів. А ще сам себе делегував на круглий стіл Кравчука у грудні 2013 року.
 
рулав одд
Рулав Одд (Денис Шевчук)
 
Але зараз ми розкажемо про інше. Брати Шевчуки ну дуже близькі. І пов’язують їх не тільки родинні стосунки, але й робочі. За нашими даними, Рулав Одд приїжджав до Станіслава Шевчука в КС і навіть спробував завести своїх людей у структуру суду. Натомість Шевчук для родини брата винайняв держдачу.
 
Закритий паркінг Конституційного суду. В'їзд на територію за парканом тримають два шлагбауми та охоронці. Пропускають виключно службові авто – у розпорядженні кожного судді однакові Toyota Camry. 7 березня ми фіксуємо на службовому паркінгу КС чорну Suzuki Vitara. Авто стоїть на території суду, а потім спокійно їде геть. Власник цієї машини не суддя і навіть не працівник Конституційного суду. Господар автівки – тесть Рулава Одда, брата голови Конституційного суду. 
 
денис шевчук і станіслав шевчук
Авто тестя Рулава Одда
 
Сам тесть живе у Харкові, а автомобілем у Києві користується родина брата голови КС. Ми кілька разів фіксуємо цю машину поруч з КС. А ще зустрічаємо у 16 кілометрах від нього – біля будинку, де мешкає брат голови Конституційного суду і його дружина. Будинок розташований на території закритого комплексу "Пуща-Водиця" Державного управління справами. Тут же помічаємо ще одне авто, яким користується родина Оддів.
 
денис шевчук
Авто, яким користується родина Оддів
 
Машини їдуть ось до цього будинку. Елітний маєток на 550 квадратних метрів на закритій території з 2019 року офіційно орендує Катерина Одд – дружина брата Голови Конституційного суду.
 
денис шевчук будинок
Елітний маєток на 550 квадратних метрів
 
Перші фотографії Катерини Одд у Пущі-Водиці з підписами "мой двор такой красивый" з'явились у соц мережах у 2014-му році. Тоді і до кінця 2018-го року цей маєток для родини брата орендував Станіслав Шевчук, голова КС.

 

Фото з будинком в соцмережі на сторінці Катерини Одд

Рулав Одд настільки близький брату, що Станіслав Шевчук кілька років поспіль вказував його у своїй декларації поруч з дружиною та сином
І скоріш за все причина – будинок. Держдача, яку орендував Шевчук, у 2015 році різко стрибнула в ціні. Пояснити таку розкіш могли тільки доходи Рулава Одда.
Брат голови КС – бізнесмен. Але специфічний. Як заробляє гроші цей бізнес ілюструє одна зі справ ГПУ. Прокуратура відкрила її ще в липні 2017 року, коли Шевчук був просто суддею, а не головою Конституційного Суду.
 
Справа стосується державного підприємства "Укрхімтрансаміак" та приватної "Української морської транспортної компанії". Співзасновник фірми – брат голови Конституційного суду. Державне підприємство у 2016 році уклало з фірмою Рулава договір про надання допоміжних послуг на 10 мільйонів гривень.
 
шевчук денис
Схема з фірмами
 
Але ніякі послуги фірма брата голови КС держпідприємству не надавала. Принаймні так каже слідство. Тож близько 10 мільйонів гривень, за версією ГПУ, просто вивели і поділили між своїми.

Ми виявили цю схему, ми її підсвітили, а далі ми не маємо права втручатися ні в одну сферу влади,
– стверджує нардеп Сергій Мельничук.

Народний депутат Сергій Мельничук у 2017 році очолював міжфракційне депутатське об’єднання, де серед іншого розбирали ситуацію на ДП "Укрхімтрансаміак".
 
сергій мельничук
Сергій Мельничук
 
Тоді у парламенті виявили фінансові порушення на ДП і роль у схемах з розкрадання бюджету компанії брата голови КС. Відтоді минуло вже два роки – підозри в ГПУ досі не підписані. Тож з одного боку, у Луценка ще у 2017 відкрили справу щодо фірми брата голови КС. З іншого – в якийсь момент ця справа там почала припадати пилом.

Хтось притримує розгляд справи,
– пояснює Мельничук.

Але Шевчук про неї не забув і, звісно, при кожній згадці причетність брата до корупційної схеми спростовує.
 
шевчук
Шевчук про брата і корупційну схему
 
Тим часом брат нарощував у КС власний вплив. У вересні 2018 року Станіслав Шевчук підписав подання на розгляд суддів про призначення заступником Секретаріату суду Вадима Гончаренка. Колишнього менеджера з бізнесу, пов’язаного з його братом.

Гончаренко теж родом із Харкова. Диплом юриста отримав тільки у 2016 році, натомість майже 12 років працює у сфері геології і надр на держслужбі. До того, як і Рулав Одд, працював у бізнесі. Обоє керували компаніями Олега Кіяшка.

схема кіяшка гончаренка шевчука
Схема Гончаренка, Кіяшка, Одда

У соціальних мережах усі троє дружать і нині. При чому цілими родинами. У розділі друзів Кіяшка та Гончаренка і діти, і батьки родини брата голови Конституційного суду. Вони не просто підписані одне на одного, наприклад, в особистих привітання з днем народження Гончаренко називає одда дорогим другом. той у відповідь його рідним.

Соцмережі Кіяшка, Гончаренка, Одда

На пропозицію призначення Гончаренко в Секретаріат звернули увагу кілька суддів Конституційного суду. Тож ймовірний ставленник брата посаду не отримав. Але історію не забули

шевчук
Лист суддям
 
Михайло Чужмир, Дмитро Лабоженко, Денис Нев'ядомський. Цих людей також можна зайти у переліку друзів родини Оддів. І знову ж таки, взаємні привітання і обміни теплими словами.
 
друзі шевчука
Цих людей також можна зайти у переліку друзів родини Оддів
 
друзі шевчука
Взаємні привітання і обміни теплими словами
 
Усіх трьох друзів Одда у лютому 2019 року Станіслав Шевчук призначив своїми позаштатними радниками.
 
друзі оода призначення шевчука
Друзів Одда у лютому 2019 року Станіслав Шевчук призначив своїми позаштатними радниками
 
Але попрацювали у суді вони недовго. Після закидів колег щодо незаконності розпоряджень, Шевчуку довелось звільнити усіх позаштатних радників. Та згадки про них теж увійшли до Листа, яким судді закликали Голову КС до відставки.
 
За іронією долі судді Конституційного суду підписали його саме в той день, коли Шевчук приймав у своєму кабінеті представника Зе-каманди Андрія Богдана. А вже за два тижні брат голови Конституційного суду Рулав Одд – позеленів. Звісно, не буквально, але публічно. Одразу після першого туру президентських виборів, його фотографію у соціальній мережі прикрасив недвозначний логотип "Зе! Команда".
 
шевчук і зекоманда
Фото із логотипом "Зе-команда!"
 
Трохи пізніше брат голови КС чомусь прибрав цю аватарку. А в самому КС почали розглядати порушення його очільника.
 
Станіслав Шевчук, Голова Конституційного суду: Питання в тому, що як питання сформолював Ігор Дмитрович – воно вже само містить звинувачення голови. Я не можу таке суб'єктивне ставити. Треба нейтральне ставити запитання, я готовий його поставити на голосування.
Олександр Тупицький, суддя Конституційного суду: З урахуванням того, що ви вже поскасосували розпорядження, звільнили чи увільнили цих позаштатних радників, і політизації питання ми можемо обговорити внутрішньо, не привселюдно сьогодні.

тупицький суддя
Олександр Тупицький, суддя Конституційного суду

Після півгодинної суперечки більшістю суддів питання Шевчука відправили на розгляд постійної комісії з питань регламенту та етики. Два тижні вона збиралася на закриті засідання. Шевчук звинувачень не визнавав. Натомість комісія винесла вердикт – порушення Шевчука істотні і системні. Усі підстави для звільнення є.

Ми кілька тижнів намагались поговорити зі Станіславом Шевчуком, на дзвінки від не відповідав, через прес-службу теж не вийшло. А наші повідомлення у соцмережах залишились непрочитаними.

Журналістка: Зараз у нас має бути інавгурація новообраного президента, і у нас під запитанням Голова суду. Скільки часу потрібно для того, щоб звільнити суддю і обрати нового?
Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду у відставці: Ну, це може бути і в один день, при бажанні. Це може розтягнутись на два-три тижня, а може бути і за один день – сьогодні звільнили і тут же обрали.

Попри розлади з командою старого президента і, як виявилося, 10-річну дружбу з окремим представниками нового, доля Голови Конституційного суду наразі у руках самих суддів. 14 травня колеги Шевчука мають вирішити звільняти чи лишати його у КС.

Колись нардеп Лозовий вніс скандальну поправку до Кримінально процесуального кодексу, про яку згодом, коли накал зійшов, – всі забули. Як прокурорам працюється в нових умовах і що це за поправка – дивіться у програмі "Наші гроші".


+Відео

"Нафтогаз" запропонував знизити ціну газу для населення на спеціальних умовах

$
0
0
У додаткових угодах, які розіслала НАК "Нафтогаз України" своїм партнерам, мовиться про нову ціну блакитного палива при постачанні на умовах покладання спеціальних обов'язків. Нова ціна майже на 4 відсотки нижча від тієї, що діяла у квітні.

У Департаменті з комунікацій НАК "Нафтогаз України"зазначили, що нова ціна визначена з урахуванням вимог постанов Уряду від 8 травня 2019 року.

У компанії наголосили, що нова ціна складає 5 990 гривень за тисячу кубометрів без урахування ПДВ і вартості доставки. Вона на 245 гривень за тисячу кубів або майже на 4 відсотки нижча ніж та, що діяла у квітні.

Зокрема у "Нафтогазі" нагадали, що згідно старі норми передбачали вартість газу для потреб населення на умовах покладання спеціальних обов'язків на рівні 7 184,8 гривні ща тисячу кубометрів без ПДВ і вартості транспортування.

Як змінювалась ціна на газ?Кабінет міністрів у листопаді минулого року підвищив ціну на газ для населення до 8,55 гривень за кубічний метр.

НАК "Нафтогаз" за дорученням уряду на початку квітня зменшив ціну на газ для побутових споживачів. Тому, за квітень українці отримають нові платіжки – замість 8,55 гривні за кубометр газу, прийдеться заплатити 8,38 гривні. А ціна газу для промисловостібула знижена з 1 квітня. Це стало можливим завдяки тому, що в Європі газ зараз подешевшав.

Таке рішення в "Нафтогазі" пояснили тим, що в березні його компанії скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів.

Все, що потрібно знати про ЗНО-2019

$
0
0
Перше ЗНО у 2019 році розпочнеться 21 травня – це буде тест із математики. Основна сесія триватиме до 13 червня, а результати всіх іспитів випускники зможуть дізнатися до 25-го червня. Які документи потрібно мати з собою, коли приходити на тестування, читайте у статті журналістів 24 каналу.

Якщо ви вже зареєструвались на проходження ЗНО, то у вас є право скласти тести максимум із чотирьох предметів. Результати ЗНО з трьох предметів випускникам 2019 року зарахують як державну підсумкову атестацію, тест переведуть на шкалу від 1 до 12 балів.

У випадку, якщо ви повторно складаєте тести, то обов'язковими для вас будуть лише 3 предмети.

Українська мова та література (обов'язково)
Математика або історія України ХХ – початку ХХІ століть (один з двох предметів обов'язково)
Третій предмет на вибір (можна обирати з восьми дисциплін – біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови).

Коли відбудеться тестування?

Основна сесія ЗНО-2019 пройде 21 травня – 13 червня.

Графік проведення ЗНО-2019:

Математика – 21 травня
Українська мова та література – 23 травня
Іспанська, німецька, французька мови – 27 травня
Англійська мова – 28 травня
Фізика – 30 травня
Історія України – 4 червня
Юіологія – 6 червня
Географія – 11 червня
Хімія – 13 червня

Як отримати запрошення-перепустку та дізнатись місце проведення

З 26 квітня на особистих інформаційних сторінках учасників ЗНО-2019 розміщені запрошення-перепустки, де вказані адреси пунктів тестування. До 20 травня необхідно самостійно сформувати і роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Цей документ обов'язковий для допуску на пункт тестування!

Отримати доступ до персональної сторінки можна за номером сертифіката про реєстрацію для участі в ЗНО та пін-кодом, зазначеним в ньому.Такий сертифікат повинен був надійти учасникам тестування поштою. Адреси пунктів проведення ЗНО-2019 – в мобільному додатку Моє ЗНО.

Які документи потрібні на ЗНО?

Для допуску до участі в ЗНО-2019 на пункт тестування в день іспиту необхідно взяти з собою:

– оригінал сертифіката учасника ЗНО з голограмою;
– оригінал документа, серія та номер якого зазначені в сертифікаті (паспорт або свідоцтво про народження);
– запрошення-перепустку.

Також варто взяти 2-3 ручки, але лише чорного кольору, адже ручки іншого кольору просто не зчитає комп'ютер. Можна принести з собою воду – у прозорій пляшці без етикетки.

Коли будуть відомі результати ЗНО-2019

Результати основної сесії ЗНО-2019 з усіх навчальних предметів будуть розміщені на особистих інформаційних сторінках учасників тестування до 25-го червня 2019 року:

1) до 14 червня оголосять результати тестів з математики, української мови та літератури, фізики;

2) до 20 червня – з біології та іноземних мов (англійська, французька, іспанська, німецька);

3) до 25 червня – з історії України, географії та хімії.

Додаткова сесія ЗНО – коли пройде

Зареєструватися для участі в додатковому тестуванні можна під час проведення основних тестів ЗНО-2019.

На це мають право ті, хто не зміг взяти участь в основній сесії ЗНО з наступних причин:

  • хвороба в день проведення ЗНО з певного навчального предмета під час основної сесії;
  • стихійне лихо (пожежа, повінь, землетрус, військові дії, техногенна катастрофа тощо) в день або напередодні проведення ЗНО з певного предмету;
  • викрадення одного з документів, необхідних для допуску на пункт ЗНО, але не раніше ніж за п'ять календарних днів до дня тестування з предмету;
  • смерть родичів (кровних або чоловіка / дружини), яка збіглася з проведенням тестів, але не раніше ніж за сім календарних днів до ЗНО.
  • участь у міжнародних і всеукраїнських змаганнях, конкурсах, олімпіадах, що проводяться міністерствами освіти і науки, культури або молоді та спорту в дні тестування;
  • різке погіршення стану здоров'я під час участі в тестуванні на одному з пунктів ЗНО і неможливість завершити іспит;
  • порушення процедури проведення ЗНО в ході тестування, що підтверджено рішенням регламентної комісії.

Зробити заявку на додаткову сесю ви можете не пізніше 5 робочих днів та подати заяву в регіональний центр – разом з документом, що підтверджує причину неучасті в основній сесії.

У 2019 додаткову сесію ЗНО буде проведено з 26 червня по 12 липня.

Математика – 26 червня
Німецька мова – 27 червня
Французька мова – 1 липня
Іспанська мова – 2 липня
Українська мова та література – 3 липня
Фізика – 4 липня
Англійська мова – 5 липня
Історія України – 8 липня
Біологія – 9 липня
Географія – 10 липня
Хімія – 11 липня

Основні дати ЗНО-2019, дивіться інфографіку:
Основні дати ЗНО-2019 – інфографіка
Як пройде ЗНО-2019 – інфографіка

Юнацька збірна України з футболу розпочала підготовку до ЧС-2019 з нічиєї

$
0
0
Юнацька збірна України (U-20) з футболу в рамках підготовки до ЧС-2019 зіграла товариський матч з першоліговим "Колосом".

Україна U-20 – "Колос" 1:1
Голи: Цитаішвілі, 6 – Морозко, 86

"Збірники" першими відкрили рахунок ще в першому таймі, проте за 5 хвилин до кінця матчу "Колос" зміг зрівняти рахунок.

Окремо варто зазначити, що не дивлячись на товариський характер матчу, поєдинок аж ніяк не відрізнявся миролюбністю, гравці часто йшли в стик, пару раз поштовхалися після фолів, а арбітр навіть показав пару жовтих карток.

Наступний спаринг підопічні Петракова проведуть в суботу, 18 травня. У суперниках – однолітки з ПАР.

До слова, чемпіонат світу U-20 пройде в Польщі з 23 травня по 15 червня. Збірна України в груповому раунді зустрінеться з командами США (24 травня), Катару (27 травня) і Нігерії (30 травня).

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Випуск новин за 9:00: Втрати на фронті. Нова голова Конституційного суду

$
0
0
У випуску новин за 15 травня станом на 9:00 – знову обстріли на передовій, бойовики гатять із забороненого Мінськом озброєння. Вперше за останній тиждень є втрати на фронті: у вівторок, 14 травня, обірвалося життя українського військового – 25-річного харків'янина Антона Безверхнього. Конституційний суд звільнив свого голову. Встигли обрати нову очільницю – це Наталія Шаптала.

Також у випуску:

Лещенко готовий до зняття недоторканності і до допиту в ГПУ.

Сьогодні почесний патріарх православної Церкви Філарет скликає журналістів на брифінг, щоб висловити свою офіційну позицію щодо подій останніх днів у ПЦУ.

А у Харкові можуть примусово прибрати волонтерський пункт, активісти – проти.


+Відео

Росіянин заплатить штраф, бо сфотографував напис на стіні із образою Путіна

$
0
0
Суд в російському Ярославлі оштрафував місцевого жителя через "образу влади". Той опублікував у Facebook фотографії з графіті "Путін пі*ор" на будівлі обласного управління МВС.

Тепер Ярославля Кирило Попутніков заплатить 30 тисяч рублів, хоча житель пояснював – хотів лише вказати на акт вандалізму, пише DW.

Графіті із таким написом з’явилось ще 31 березня. Тоді генпрокуратура Росії почалавимагати від низки новинних сайтів, аби вони видалили фото напису.

Судді у своєму висновок у зазначили, що Попутніков "усвідомлював протиправність своїх дій" та "розумів непристойне значення слова".

Натомість в експертному висновок в матеріалах справи йдеться про те, що неможливо визначити, "чи співвідноситься об'єкт оцінки (в графіті, – 24 канал) з президентом Росії Путіним".


Зафарбоване графіті/ Джерело: Ярославль LIVE

Згідно з новим законом про неповагу до влади, Генпрокуратура повинна звернутися до "Роскомнагляду" "з вимогою обмежити доступ до інформаційних ресурсів, що поширюють зазначену інформацію, в разі її невидалення".

Що за законопроект?У Росії тепер в інтернеті будуть блокувати ті матеріали, що ображають суспільство, державні символи та інститути влади Росії. При виявленні в інтернеті подібних матеріалів генеральний прокурор Росії або його заступники будуть звертатися у "Роскомнагляд". Вони вимагатимуть заблокувати ресурс, поки інформація не буде видалена. Після виявлення фейкових новин в інтернеті "Роскомнагляд" буде відразу блокувати сайти, що поширюють їх. Онлайн-виданням буде надана можливість "негайно" видалити такі новини. Традиційних ЗМІ ця заборона не торкнеться. Окрім того, держдума також ввела штрафи за образу державних символів та інститутів.

Дана Інтернешнл повернулася на сцену Євробачення-2019 через десятки років після тріумфу: відео

$
0
0
Перший півфінал Євробачення-2019 відбувся у Тель-Авіві напередодні, 14 травня. На сцені пісенного конкурсу виступила минулорічна переможниця Нетта Барзілай, а також попередня тріумфаторка Ізраїлю Дана Інтернешнл, яка перемогла у 1998 році.

Вчора, 14 травня, шанувальники Євробачення-2019обрали першу детсятку фіналістів, які змагатимуться за перемогу в суботу, 18 травня. Однак, попри неймовірні виступи учасників Євробачення-2019, гості мали змогу побачити на наймасштабнішій сцені Ізраїлю кількох зіркових гостей. Серед них виявилася 50-річна Дана Інтернешнл.

Хто така Дана Інтернешнл?

Dana International (справжнє ім'я Шарон Коен) народилася в Ізраїлі 2 лютого 1972 року. Знаменита ізраїльська співачка відома також як транссексуалка. У 1998 році вона перемогла на пісенному конкурсі Євробачення з піснею Diva. Пізніше, у 2011 році, вона спробувала здобути перемогу для своєї країни ще раз із піснею Ding Dong, однак їй не вдалося пройти у фінал.

Під час перерви у першому півфіналі Євробачення-2019 вона виконала свою версію пісні Just The Way You Are, яку співає відомий Бруно Марс. Під час виступу Дани Інтернешнл чимало чоловіків у залі почали обійматися та цілуватися.

Дана Інтернешнел
Дана Інтернешнл на Євробаченні-2019 / Getty Images

Виступ Дани Інтернешнл на Євробаченні-2019: відео

 

Є у молоці та жувальних гумках: популярна добавка може спричинити рак

$
0
0
Вчені з університету Сіднея та інших наукових організацій дійшли до висновку, що популярна харчова добавка на основі наночастинок Е171 – діоксид титану — може викликати зміни в мікрофлорі кишківника.

Під час експерименту вчені дослідили вплив діоксиду титану на кишківник гризунів, пише New Atlas.

Виявилося, що харчова добавка не змінює видовий склад кишкових бактерій безпосередньо. Але вона може впливати на активність певних генів, що контролюють стан слизової оболонки. При цьому вона сприяє формуванню бактеріальних плівок. Вони призводять до запальних процесів і раку товстого кишківника.

Однак дослідники зазначають, що поки рано говорити про те, що добавка Е171 становить небезпеку для організму людей. На думку фахівців, необхідно провести низку досліджень. Вчені також закликали посилити контроль за використанням всіляких харчових добавок.

Е171 застосовується в харчовій промисловості для відбілювання в майонезі, жувальних гумках, молоці, рибних консервах, хлібобулочних виробах та інших продуктах.

З січня 2020 року у Франціїне будуть виробляти або імпортувати харчові продукти, в яких присутня харчова добавка E171.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

"Голден Стейт" перемогли у першому матчі фіналу Західної конференції НБА: відео

$
0
0
У США відбувся перший матч фіналу Західної конференції НБА – "Голден Стейт" приймали "Портленд".

Чинні чемпіони не мали особливих проблем із суперником, попри те, що на початку матчу проґавили ривок "Портленда" 0:5.

Хоча інтрига у матчі могла повернутися, коли "Портленд" зумів відігратися з -17 до -6 у третій чверті. Та ГСВ свою перевагу не упустили, наприкінці матчу довівши її до розгромної. Відтак саме "Ворріорс" повели у серії у фіналі Західної конференції.

Голден Стейт – Портленд 116:94 (27:23, 27:22, 23:26, 39:23). Рахунок у серії 1:0

Найрезультативнішим гравцем матчу став Стефен Каррі з "Голден Стейт". Він реалізував 9 з 15 триочкових, набравши за гру 36 очок. До цього він додав 7 передач та 6 підбирань. Його рідний брат Сет Каррі у "Портленді" зумів закинути лише один дальній кидок (з чотирьох спроб).

 

День вишиванки: історія та традиції свята

$
0
0
День вишиванки в Україні у 2019 році припадає на 16 травня. У це свято українці одягаються у вишиванки та прогулюються своїми містами.

Всесвітній День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. День вишиванки не має ніякого політичного підґрунтя, свято покликане популяризувати українську культуру і традиції.

День вишиванки: історія свята

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.

День вишиванки у Києві
На День вишиванки у містах організовують марші у вишиванках

У цей день організовують цікаві конкурси у мережі, наприклад, "Найкраща вишиванка" або "Найкраще фото" у вишиванці. У 2015 році була започаткована акція "Подаруй вишиванку захиснику", яка набула світових масштабів – у ній взяло участь близько 50 країн світу. Вишиванки передали бійцям АТО, які брали участь в бойових діях на Донбасі.

У цей день фото у вишиванках викладають у мережу не лише жителі України, а й далеко за кордоном.

Історія вишивки та традиції

Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.

За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.

У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Кожен регіон мав свої візерунки. Легко впізнати Борщівську вишиванку з Тернопільської області. Тут переважає чорний колір. Існує легенда, під час татарського набігу загинули всі місцеві чоловіки, тож жінки з навколишніх сіл заприсяглися впродовж 7 поколінь вишивати тільки чорні сорочки.

Борщівська вишиванка
Борщівська вишивка чорними нитками

Буковинська сорочка завжди з яскравими квітами. Космацька – з помаранчевими та жовтими барвами. Полтавчани люблять вишивати білим по білому.

Мали вишивальниці й своє свято – День Варвари 17 грудня. В цей день не можна було ні прибирати, ні прати, ні глину місити, а тільки вишивати.

Мода на вишиванки

У 19-му столітті Іван Франко почав поєднувати вишиванку з європейським костюмом і започаткував своєрідну моду.Сучасники згадували: "Де б він не з'являвся, неодмінно привертав увагу своїм піджаком та вишиваною сорочкою поміж пишних комірців та краваток".

День вишиванки в Україні
Українська вишиванка відома в цілому світі

У кінці 19 століття про український традиційний одяг заговорила вся Європа, яку важко чимось здивувати. В 1876 році Олена Пчілка видала альбом українських вишивок. Українські орнаменти зачарували тамтешніх модниць, а в самій Україні розпочалися перші наукові дослідження вишивки.

Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та модні доми – Жан-Поль Готьє, Джон Ґальяно, Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana. А в 2015-му американський Vogue опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону.

Зірки шоу-бізнесу теж у захваті від українських вишиванок. У період проведення Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році в Україні Мадонна купила собі українську вишиванку. Також полюбляють носити вишиванки Міла Куніс, Діта фон Тіз, Сандра Буллок.

Знаменитості у вишиванках
Голлівудські зірки та закордонні співачки прекрасно виглядають у вишиванках

Сьогодні ж дівчата не повинні вишивати собі вишиванку до весілля – її можна легко придбати. Але традиція вишивати також відроджується. Майстрині комбінують різні орнаменти та візерунки, популярною є квіткова вишивка. Та й сам крій сорочки змінився — йде в ногу з часом. Якщо в давнину переважно вишивали червоними, чорними та білими нитками — сьогодні палітра набагато більша.

Крім Дня вишиванки, українці все частіше вдягають національний одяг на інші великі свята, державні та релігійні, – День Незалежності, День Конституції чи День прапора, Великдень, Різдво.

Український кутюр’є Оксана Караванська про вишиванки

Оксана Караванська про вишиванки
Оксана Караванська розповіла сайту "24" про значення вишиванки у світі

"Перший і основний секрет її популярності – у неймовірній красі української вишиванки. Другий секрет – неймовірна кількість орнаментів, рисунків і вишивок з усіх регіонів України. Вони всі настільки між собою різняться! Це ж неймовірне розмаїття! Третє – всі ті неприємні моменти, які відбуваються у нашій політиці, те все, чого зазнає Україна у світі, сьогодні, звичайно, вже не стоїть на піку і на часі. Але тоді, коли весь світ хотів підтримати Україну, він звернувся до культури, до її історії, її витоків. Коли люди бачать українські вишиванки, вони просто не можуть відмовити собі у тому, аби придбати таку красивенну річ.

Вишиванками ми показали світу всю ту красу, яка створювалась не знаменитими художниками, а створювалось українською пересічною, абсолютно звичайною жінкою, яка сиділа вечорами і вишивала абсолютно те, що їй у голову ішло. Якщо не мала сильного таланту до вишивання, то "передирала" візерунки у подружок.

У мене бабця дуже красиві вишиванки вишивала, і вона мені розказувала, що рисунки свої вона нікому не давала. Коли вона ішла до церкви, то її товаришки стояли з листочками і просто перемальовували. Це те, що є загально побутове, народне, загальноукраїнське. Коли народ вміє створювати таку красу, то він уже є високого культурного рівня. Тобто, країна заслуговує на право називатися "культурною"".

Не забудьте до четверга підготувати свою найкращу вишиванку, щоб долучитися до цього яскравого і патріотичного свята!

Хто в Україні призначає силовиків: інфографіка

$
0
0
Президент є головнокомандуючим Збройних сил та очолює Раду національної безпеки та оборони. Водночас, він призначає впливових силовиків на посади як самостійно, так і за поданням прем’єр-міністра, Міністра оборони, Міністра внутрішніх справ, голови Державної прикордонної служби.

А на декого з представників силового боку президент подає подання, а Верховна Рада затверджує їх на посадах.

Незабаром Володимир Зеленський стане Президентом України і Верховним Головнокомандувачем. Кого з представників силового блоку він матиме право призначати – дивіться в інфографіці.

Нацгвардія, поліція, призначає президент, призначення силовиків
Кого в силовому блоці призначає президент

Мар'ян Швед приєднався до "Селтіку" і вже провів перше тренування: фото та відео

$
0
0
Півзахисник збірної України Мар'ян Швед приєднався до своєї нової команди, шотландського "Селтіку", і вже провів перше тренування в загальній групі.

Про це повідомляє офіційний сайт шотландського клубу.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Welcome to Glasgow, Marian! ️

Публикация от Celtic FC (@celticfc)

Здорово, нарешті, бути в "Селтіку". Дуже радий, що перейшов в цю команду, я дійсно з нетерпінням чекаю початку моєї кельтської кар'єри. Уже провів кілька прекрасних днів, тренуючись із "Селтіком", попрацював як завжди дуже продуктивно.

"Перебуваючи в Україні, я постійно стежив за іграми "Селтіка". Дуже сильно радів чемпіонствам. Вважаю, що 8 разів поспіль виграти чемпіонат Шотландії – феноменальне досягнення. Шалено радий за клуб, тренерів та своїх нових партнерів по команді, – заявив Швед після тренування в новому клубі.

Спорт 24 писав, що "Селтік" підписав Шведа в січні за 2 мільйони євро, але спочатку залишив його у "Карпатах" до кінця сезону. Однак сторони вирішили, що хавбек раніше покине Львів і прибуде у Глазго.

Для Шведа "Селтік" – вже не перший закордонний клуб. З 2015-го по 2018 він виступав за другу команду "Севільї", зігравши лише 11 матчів у Сегунді В.

У нинішньому сезоні Швед забив 15 голів і зробив 4 асисти в 26 матчах за "Карпати" у всіх турнірах.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram


За мотивами відеогри Mortal Kombat знімуть новий фільм: деталі

$
0
0
Перша екранізація Mortal Kombat не отримала визнання критиків, проте фанати досі вважають її найкращим фільмом за мотивами відеогри. Однак незабаром на екрани може вийти нова стрічка за мотивами "Смертельної битви".

Портал Variety розповів про зйомки нового фільму у всесвіті "Смертельної битви".

Що відомо про новий фільм?Виробництво картини почнеться вже в травні 2019 року, знімати кіно будуть в Австралії, а займеться їм американська компанія New Line Cinema. Ця ж студія, нагадаємо, випустила і культовий фільм 1995 року.

Трейлер фільму за мотивами Mortal Kombat (1995 рік) – дивіться відео

Продюсером стрічки призначили Джеймса Вана, який працював раніше над "Акваменом", а режисером – Саймона Маккуойда, для якого ця робота стане дебютом. За сценарій відповідає Грег Руссо. Всього в створенні картини задіяно 580 осіб.

Дата виходу. Дата виходу фільму ще невідома, але він, за інформацією ЗМІ, стане найбільшим проектом, знятим в Південній Австралії, та інвестує 49 мільйонів доларів у економіку країни.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Випуск новин за 10:00: Маршрутне таксі в Києві. Пробація замість в'язниці

$
0
0
У випуску новин за 15 травня станом на 10:00 – доїхати на роботу кияни тепер зможуть на маршрутці із комфортом таксі. Сервіс автобусів Uber Shuttle працюватиме з 7 ранку до 21 години вечора. Замість в'язниці – комфортне життя поруч із рідними. Тепер у тих, хто збився зі шляху, з'явився шанс: довчитися, знайти роботу та навіть позбутися шкідливих звичок, і при цьому залишитися на волі.

Також у випуску:

Конституційний суд звільнив свого голову Станіслава Шевчука та обрав нову очільницю – Наталію Шапталу.

У вівторок, 14 травня, обірвалося життя українського військового – 25-річного харків'янина Антона Безверхнього.

В Каннах відбувається кінофестиваль, де представлені дві українські кінострічки.


+Відео

13-річна вінничанка з синдромом Дауна перемогла у міжнародному конкурсі краси

$
0
0
Днями у Чехії відбувся міжнародний етап конкурсу Interbriliant World Spring 2019. 13-річна вінничанка з синдромом Дауна, яка представляла Україну, змогла вибороти 1 місце і отримати заповітну корону.

Про перемогу сонячної дівчинки Марії Гнатик повідомила її мама Тетяна на своїй сторінці у Facebook.

Її донька виграла у міжнародному конкурсі краси Top Model Interbriliant World Spring 2019 у номінації "Зірка, що сходить". Конкурс проходив у Чехії, а 13-річна Марія виявилася першою дитиною, яка представляла Україну на конкурсі такого рівня.

Марія стала абсолютною переможницею. 1 місце у конкурсі Top Model Interbriliant World Spring 2019 … У категорії 13-15 років для учасників з мінімальним досвідом участі в конкурсах,
– написала мама Марії, Тетяна Гнатик.

 

Водіям дозволено "фільмувати" службове посвідчення поліцейського та його дії

$
0
0
Часто поліцейські забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки, а особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.

Конституція забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. А публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям.

При цьому, Законом "Про інформацію" передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. До того ж не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Отже, інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою. Закону, який забороняв би фотографувати або знімати на відео службове посвідчення або дії поліцейського не існує.

Тому, на місці зупинки водієві не заборонено "знімати" на телефон як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото-, відео зйомка на місці може стати у подальшому єдиним доказом незаконних дій інспектора.

Нагадаємо що згідно закону про національну поліцію на вимогу громадянина поліцейський зобов'язаний пред’явити службове посвідчення. Відмова інспектора пред’явити службове посвідчення є грубим порушенням закону.

Чому інфекції у холодну пору такі смертоносні: назвали причину

$
0
0
Американські вчені з'ясували чому люди частіше заражаються і вмирають від грипу в зимові місяці – цьому сприяє низька вологість.

Експерти провели дослідження над генетично модифікованими мишами, пише YaleNews.

Всі гризуни перебували в камерах з однаковою температурою, але з нормальною або низькою вологістю. Після цього їх заражали вірусом грипу А.

Експеримент показав, що низька вологість знижує ефективність, з якоювійки на поверхні клітин дихальних шляхів видаляють вірусні частинки та слиз.

Також зменшувалася здатність клітин в легенях відновлювати пошкодження, які спричинені патогенами.

При цьому у мишей у камерах з низькою вологістю спостерігалися порушення в роботі вродженого імунітету, що характеризується виробленням інтерферонів та інших сигнальних з'єднань. Останні попереджають інші клітини про віруси.

Для полегшення симптомів грипу та прискорення одужання вчені радять збільшити вміст водяної пари в повітрі в приміщенні за допомогою зволожувачів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Viewing all 261592 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>