Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 264644 articles
Browse latest View live

Як дві краплі води: кадри з фільмів, які повторюють картини відомих художників

$
0
0
25-річний письменник та режисер Вугар Ефенді створив проект Film Meets Art, у якому зібрав кадри з фільмів, що дублюють картини знаменитих художників.

Ідея Ефенді – продемонструвати, як тісно між собою пов'язані різні види мистецтва та дослідити вплив одне на одного навіть через століття.

"Живопис надихає кіно, кіно надихає живопис. Як любитель обох, я просто хотів зазирнути у фільми, режисери яких надихались відомими картинами протягом всієї історії", – пояснив Ефенді. 

"Народження Венери" Сандро Боттічеллі VS "Пригоди барона Мюнхгаузена" Террі Гілліама

"Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі VS "Вроджена вада" Пола Томаса Андерсона

"Офелія" Джона Еверетта Мілле VS "Меланхолія" Ларса фон Трієра

"Острів Принца Едуарда" Алекса Колвілла VS "Королівство повного місяця" Веса Андерсона

"Архітектура при світлі місяця" Рене Магрітта VS "Шоу Трумана" Пітера Віра

"Слони" Сальвадора Далі VS "Шалений Макс: Дорога гніву" Джорджа Міллера

"Світанок" Одда Нердрума VS "Клітка" Тарсема Сінгха

"Бонапарт на Сен-Бернарському перевалі" Жака-Луї Давида VS "Марія-Антуанетта" Софії Коппола

"Аббатство у дубовому лісі" Каспара Давида Фридріха VS "Легенда Г'ю Гласса" Алехандро Гонзалеза Іньярриту

"Смерть Марата" Жака-Луї Давида VS "Про Шмідта" Александра Пэйна

 


Як допомогти людині з анорексією або булімією

$
0
0
Пацієнти з анорексією відчувають сильний страх перед їжею, і це ускладнює підтримку домовленостей про харчування або фізичної активності.

В кінці листопада 2017 в Нідерландах з'явилися нові стандарти догляду за пацієнтами з розладами харчової поведінки. Вони призначені для всіх, хто має справу з хворими з анорексією, булімією, приступами переїдання й униканням або обмеженням приймання їжі, розповів психотерапевт Сергій Кістеньов.

1. Будьте терплячі! Пацієнти з анорексією хочуть самі контролювати свою модель харчування й фізичною активністю та самим керувати ними. В лікарнях у них нерідко забирають цей контроль. В результаті хворий може злякатися або впасти в паніку.

2. Показуйте свою підтримку під час приймання їжі хворим, спонукайте до цього. Водночас проявляйте емпатію і показуйте, що розумієте їхній страх і труднощі, пов'язані з прийманням їжі.

3. Будьте обережнішими з похвалоюпри успішному прийнятті їжі. Деяким людям компліменти дуже допомагають, але у деяких вони викликають протилежний ефект, через почуття сорому.

4. Не гнівайтесь. Хворий відмовляється від їжі не через впертість, а через страх. Засудження і погрози лише погіршать вже присутній страх і викличуть почуття провини.

5. Не сприймайте обман, погрози, маніпулювання на власний рахунок.Здебільшого все це виникає через страх.

6. Намагайтеся творчо обмірковувати програму разом з хворим, але точно дотримуйтеся досягнутих домовленостей. Задайте кордон, в рамках якого у хворого є вибір. Тоді у нього буде відчуття, що він чимось керує.

 
Анорексія – що це?
Повна відсутності апетиту за об'єктивної потреби організму в харчуванні.

7. Якщо хворий витягає зонд для годування, спокійно говоріть про це. Спробуйте переконати його не витягувати зонд.

8. Застосовуйте примусове годування лише при гострій небезпеки для життя людини.

9. Підтримуйте хворого під час процедури примусового годування. Після процедури вислухайте розповідь без будь-яких суджень, пропозицій готових рішень або спростувань. Вислухайте і покажіть розуміння.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Філарет першим підписав документ про припинення діяльності УПЦ КП: фотодоказ

$
0
0
Почесний патріарх Православної церкви України і колишній очільник УПЦ КП Філарет був першим, хто поставив підпис під проектом постанови Помісного собору, у якому йшлося про ліквідацію УПЦ.

Спеціальний Собор УПЦ КП теж скликав Філарет. Він відбувся 15 грудня 2018 року, вранці, перед Об'єднавчим собором. На останньому, шляхом об’єднання Української православної церкви Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви, а також частини православної церкви Московського патріархату, було створено Православну церкву України. Про це мовиться у спеціальному роз’ясненні прес-службиПЦУ.

Там додають: проведення Собору з визначеним порядком денним, зокрема про ухвалення рішення щодо припинення діяльності УПЦ КП, було попередньо в тому ж храмі схвалене всім єпископатом УПЦ КП, а проект рішення зачитали та одноголосно схвалили архієреї.

Після цього Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкрив засідання Собору УПЦ КП. На ньому проект постанови одноголосно схвалили учасники Собору. Першим серед членів президії поставив свій підпис під проектом постанови Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як голова Собору,
– йдеться у роз’ясненні.

Того ж дня, але вже на Об’єднавчому соборі було створено Православну церкву України.

"Об'єднавчий собор майже одноголосно ухвалив статут ПЦУ, згідно з яким її очолює настоятель, митрополит Київський і всієї України. Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на тій самій ієрархічній посаді... Відбулися таємні вибори, за підсумками яких був обраний митрополит Епіфаній. Всі учасники собору визнали дійсність цього обрання", – нагадали в ПЦУ.

Вони також розмістили фото постанови, під якою підписався Філарет.

Православна церква України постанова конфлікт у ПЦУ Філарет
Постанова про припинення діяльності УПЦ КП, підписана патріархом Філаретом

Що відомо про конфлікт у ПЦУ між Епіфанієм і Філаретом?Колишній голова УПЦ КП і нинішній почесний патріарх ПЦУ Філарет звинуватив главу церкви митрополита Епіфаніяу відмові від домовленостей, досягнутих під час Об'єднавчого собору 15 грудня. За словами Філарета, сьогодні в Українській православній церкві відбувається "розділення, двовладдя, і це може призвести до сумних наслідків".

Так, за словами Філарета на Соборі начебто досягли домовленості про те, що керуватиме новоствореною церквою в Україні він, а за кордоном її представлятиме митрополит Епіфаній. Проте цього не сталося.

Водночас він зробив декілька гучних заяв про те, що Київський патріархат досі існує і, що його не потрібно відновлювати. У Мінкульті, до речі, цю інформацію спростували.

Почесний патріарх тепер допускає розкол православ'я і стверджує, що уповноважений скликати Собор.

У стилі скандинавів: дружина Андре Тана презентувала оригінальну лінію одягу в Києві

$
0
0
Home Wings-куточок скандинавського щастя: у центрі Києва пройшла презентація особливої лінії одягу від Аліни Харечко, яка є дружиною дизайнера Андре Тана. Бренд включає оригінальні піжами та домашній одяг, а також простір, куди можна прийти для відпочинку.

Аліна Харечко прагнула створити у гамірному Києві куточок у скандинавському стилі Хюґе, де буде збережена атмосфера затишку і комфорту вікінгів. І їй це успішно вдалось. Ароматна кава, самобутня бібліотека, вид на ботанічний сад, підвісні гойдалки, гамаки, безліч фото-зон та  – це все поєднали в одному бутику. 

Дружина Андре Тана втілила свій скандинавський преокт
Дружина Андре Тана втілила свій скандинавський проект / прес-служба

Дизайнер Андре Тан допоміг втілити проект дружини. Для бренду він розробив ескізи піжам, які вже отримали чималу популярність серед зіркових гостей заходу. За словами Аліни Харечко, ідея про Home Wings у неї зародилась давно, а її реалізація виправдала всі очікування знаменитості. 

"У мене була мрія створити диво-місце для дівчаток в стилі хюґе, де, закинувши ноги на м'яке підвіконня і загорнувшись у плед, можна читати книги з бібліотеки або працювати, проводити зустрічі, де є смачну каву і якісні десерти, де проходять майстер-класи для справжніх дівчаток: про харчування, про здоров'я, про бізнес, а ще можна купити піжаму в якій кожна дівчина буде виглядати розкішно не тільки на вечірці, а й вдома і відразу зробити фотосесію для себе коханої в численних фото-зонах. Я дуже старалася зробити цей простір максимально затишним і сама особисто вибирала кожен елемент декору", – розповіла Аліна Харечко.

Підтримати оригінальний проект прийшли зіркові друзі Андре Тана. Зокрема, телеведучий Володимир Остапчук з родиною та Гайтана, яка взяла із собою маленьку донечку Сапфір-Ніколь. 


Нова колекція одягу від дружини Андре Тана – Аліна Харечко / прес-служба

Збірна Канади з хокею ледь не зганьбилася у матчі з Францією, шведи зім'яли Австрію: відео

$
0
0
На чемпіонаті світу з хокею у Словаччині відбулися чергові поєдинки. Швеція впевнено обіграла Австрію, а Канада ледь не осоромилися в поєдинку з Францією.

Канада – Франція 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)

Збірна Канади в непростому поєдинку перемогла французів. У першому періоді заокеанська збірна закинула три шайби й здавалося, що матч можна завершувати.

Проте у другому періоді Франція відіграла одну шайбу. На старті останнього періоду французи скоротили відставання до 1 шайби й змусили Канаду увімкнутися. Розлючені канадці швидко відповіли закинутою шайбою й потім розвинули успіх. Після чотирьох турів Канада посідає друге місце в групі A.

Швеція – Австрія 9:1 (5:0, 2:0, 2:1)

Збірна Швеції після поразки в першому турі виграла три матчі поспіль. Цього разу від шведів дісталося збірній Австрії. Найбільш активними шведи були в першому періоді, в якому закинули 5 шайб.

У наступних двох періодах збірна Швеції збавила оберти й дозволила Австрії навіть відзначитися у своїх воротах. Завдяки переконливій звитязі шведи піднялися на третю сходинку в групі B. Австрія – 7-а.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

"Извинись за Екб": патриарху Кириллу крупно утерли нос

$
0
0
В четверг, 16 мая, на здании на заборе здания управления патриархии в Москве вывесили баннер со словами "Извинись за Екб".

Об этом сообщают РосСМИ.

Акцию против патриарха Кирилла провела "Ассоциация народного сопротивления". Мероприятие было ярким (участники зажгли дымовые шашки – прим. ред), но коротким.

Все произошедшее участники перформанса сняли на камеру, после чего поспешили ретироваться. Но сам факт акции чего только стоит! Подумать только, под самым носом у главаря РПЦ позажигали фаера и попросили извиниться. Хотя странная просьба. Лишь Рамзан Кадыров может просить извинений.

Как бы там ни было, но на место ЧП прибыли правоохранители и составили протокол. Отметим, что протест "Ассоциации" напрямую связан с событиями, которые разворачиваются в Екатеринбурге. С 13 мая там проходят несанкционированные акции против строительства храма на месте сквера в честь 300-летия города.

Напомним, вот уже несколько дней в Екатеринбурге продолжается акция протеста жителей против строительства очередной церкви в местном парке. Причём митинг этот очень показателен.

 

Вєсті.UA: Яку назву повинні мати політичні партії в Україні. Ляшко тікає з країни

$
0
0
У свіжому випуску програми "Вєсті.UA" за 16 травня – політики старої генерації заговорили про ребрендинг. "Вєсті.UA" пофантазували та допомогли їм у цьому. Не секрет, що Ляшко король дешевого епатажу в українській політиці, він нікому не дає сумувати. Але якщо вірити останнім соцопитування, партія Валерійовича ризикує пролетіти на виборах у Раду. Тому радикал вже замислився над новою кар'єрою.

Також у випуску:

Скільки кандидати у президенти витратили на агітацію.

Мертва петля для Капліна.

Друге пришестя Вакарчука.


+Відео

Сценарії для Ради після інавгурації Зеленського: чи можливо уникнути розпуску?

$
0
0
Ймовірність розпуску Верховної Ради одразу після інавгурації Володимира Зеленського є досить високою. Однак не всі народні обранці готові миритися з такою ситуацією та бажають ще принаймні півроку користуватися перевагами мандату. І така можливість у них може бути. Розповідаємо, як Рада може уникнути розпуску та яким політичним силам це найбільш вигідно.

Як можна уникнути дострокових виборів і які для них підстави?

Президент може достроково розпустити парламент, згідно з Конституцією України. Однак це потрібно зробити не пізніше, ніж за півроку до закінчення строку повноважень Верховної Ради. Оскільки каденція чинного скликання парламенту триває до 27 листопада, то розпустити Раду можливо до 27 травня.

У разі, якщо парламент не розпустять достроково, вибори до Верховної Ради відбудуться 27 жовтня.

Верховна Рада
Основні умови для розпуску Ради

Кандидат юридичних наук, адвокат Василь Мірошниченко у коментарі 24 каналу зазначив, що на сьогодні найбільш імовірним розвитком подій є саме ініціювання Зеленським розпуску Верховної Ради одразу після інавгурації. Тоді ж будуть призначені дострокові вибори.

У парламенті розкол: частина депутатів активно за дочасні вибори. І саме те, що призначили інавгурацію на 20 травня, показує, що ймовірність їх проведення дуже висока,
– пояснив експерт.

Є спосіб "відтягнути" розпуск парламенту: нардепи можуть оголосити про розпуск коаліції і після цього матимуть 30 днів, щоб створити нову. Протягом цього періоду розпустити Верховну Раду буде неможливо. У випадку, якщо депутати не створять нову коаліцію за цей час (не зберуть список із 226 нардепів), то парламент зрештою буде розпущено.

Коаліція депутатських фракцій була заснована 27 листопада 2014 року. Тоді до неї увійшли фракції Блоку Петра Порошенка, "Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії Олега Ляшка, "Народного фронту", "Батьківщини". В її складі було 302 депутати. Пізніше "Самопоміч", Радикальна партія і "Батьківщина" заявили про вихід із коаліції.

Верховна Рада також здатна "сама себе розпустити", якщо більшість депутатів проголосують за таке рішення. Тобто голосуванням приймається відповідна постанова, призначаються дочасні вибори. Але такий сценарій експерт називає малоймовірним: багато депутатів уже не потраплять до нового складу, тому хочуть якомога довше покористуватися статусом, захищеністю, недоторканністю.

Ще одна підстава для розпуску парламенту президентом: 150 депутатів, скажімо, складуть свої мандати, а ті, хто їх висував (йдеться про "списочників"), обнулять списки, щоб не було ким їх замістити. Тоді не буде кворуму і Раду муситимуть розпустити.

Тут ситуація дещо ускладнилася. Раніше було достатньо, щоб 150 депутатів склали мандати і це автоматично означало б розпуск Верховної Ради. Однак зараз у випадку, якщо хтось із депутатів складає мандат, він заміщається тим, хто йде наступним за списком. Тому просто скласти мандати недостатньо. Потрібно ще, щоб ця політична сила обнулила список – тобто позбавила права бути депутатом усіх, хто до нього входить.

Яким політсилам вигідні дострокові вибори?

Є різні позиції, залежно від електоральних перспектив. Тобто ті, хто були "прохідними" на президентських виборах, виступатимуть за розпуск. Вони бачать свою перспективу саме в дочасних виборах, оскільки до осені можуть втратити той рейтинг, який мають.

Василь Мірошниченко зазначив, що йдеться передусім про політичні сили екс-регіоналів, зокрема Юрія Бойка та Олександра Вілкула. Зараз їхні партії могли б набрати немало голосів, а до осені все може змінитися.

Значна частина БППтеж за дочасні вибори. Партія бачить свій єдиний шанс – піти на ці вибори зараз, поки у Порошенка ще досить високий рейтинг (якщо говорити про перспективи проходження у парламент).

До осені їхній рейтинг може зрівнятися з рейтингом "Народного фронту": "виринатимуть" корупційні скандали, пов’язані з оточенням Порошенка, і розслідувати їх будуть більш жорстко. Від БПП відколеться УДАР, наприклад, це вже зрозуміло. І це теж забере частину голосів,
– говорить Василь Мірошниченко.

Що стосується "Народного фронту", то, за словами експерта, ця сила категорично проти дострокових виборів і буде пручатися до останнього: "Вони не проходять ніяк і їх ніхто не збирається брати з собою на хвіст".

Ті, хто зараз співпрацює зі Святославом Вакарчуком, також готові йти на вибори хоч завтра – його рейтинг сьогодні є досить високим, а що станеться до осені – питання.

Безумовно, негайно йти на вибори готові і прихильники Зеленського, хоча у парламенті їх наразі не так багато. Партії "Слуга народу" сьогодні прогнозують 30% голосів виборців. Це означає, що третину нового парламенту можуть становити депутати від цієї політсили. До осені ж значну частину рейтингу можна втратити.

Тому для Зеленського формальна причина проведення дострокових виборів є, юридична також – відсутність коаліції,
– пояснив експерт.

Проте є щеінші фактори, які можуть вплинути на хід подій. Наприклад, напередодні у США заявили, що Зеленському необхідно "позбутися" олігархів – Коломойського й інших.

"Якщо фінансові і медійні спонсори Зеленського будуть наполягати, щоб вибори відклали до вирішення усіх спірних питань та до отримання певних гарантій, що "нікого не скинуть з паровоза революції", то можливо, що вибори відбудуться таки за графіком у жовтні", – зазначив експерт.

 

 


В процесорах Intel виявили нову уразливість: як уникнути витоку даних

$
0
0
Спеціалісти з кібербезпеки виявили нову небезпеку для власників комп'ютерів із процесорами Intel. За допомогою уразливості ZombieLoad зловмисники можуть віддалено викрасти чужі дані.

У чому проблема?Як повідомляє 4PDA, у компанії Intel підтвердили існування уразливості ZombieLoad і розповіли, що вона складається з чотирьох помилок в мікрокоді процесорів.

Злому піддаються всі персональні комп'ютери і хмарні сервера, побудовані на базі чіпів Intel, випущених починаючи з 2011 року. На пристрої з процесорами AMD ця проблема не поширюється.

Як працює шкідливий код? Суть ZombieLoad полягає в здійсненні атаки на процесор шляхом подачі великої кількості інформації, яку той не здатний обробити. Для запобігання збою чіп звертається до мікрокоду, виконуючи перезавантаження. Одна з помилок дозволяє в цей момент отримати доступ до всіх даних, які оброблялися ядрами процесора. При нормальній же роботі у додатків є доступ тільки до їх власних даних.

Яка небезпека від вірусу?За допомогою ZombieLoad зловмисники можуть дізнатися, які сайти переглядає користувач в режимі реального часу, вкрасти його паролі і маркери доступу від платіжних систем і заволодіти іншою цінною інформацією. Однак для цього людині потрібно завантажити на свій комп'ютер заражене програмне забезпечення і запустити його.

 

Заходи безпеки. Apple, Google, Microsoft, Amazon та інші великі корпорації вже почали поширення оновлень, що захищають від ZombieLoad. Intel також випустила відповідні патчі для всіх підданих уразливості процесорів.

У компанії відзначають, що внесені в мікрокод виправлення будуть очищати буфер процесора при перевантаженні, запобігаючи тим самим можливості доступу шкідливого програмного забезпечення до даних інших додатків.

Як захиститися від витоку даних?Для забезпечення безпеки користувачам macOS слід оновитися до версії 10.14.5, що містить всі необхідні виправлення. Microsoft також випустила відповідний патч для користувачів Windows через Windows Update.

Якщо на вашому комп'ютері відключена автоматична установка оновлень, слід включити цю опцію або завантажити нову версію мікрокода для процесорів Intel зі спеціального сайту Microsoft.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Євробачення-2019: що відомо про учасників другого півфіналу та їхні пісні

$
0
0
Євробачення-2019 вже сьогодні відзначиться другим етапом грандіозного шоу в Тель-Авіві, яке розпочнеться о 22:00 за київським часом. У другому півфіналі виступить 18 учасників, з яких лише 10 зможуть потрапити у фінал, що відбудеться 18 травня. Сьогодні ми розповімо про учасників другого півфіналу великого пісенного конкурсу.

НСТУ не змогла домовитися з переможницею Нацвідбору-2019 MARUV, а інші фіналісти теж відмовилися представляти Україну на Євробаченні цього року. Через це Україна ухвалила рішення не брати участь в пісенному конкурсі в Тель-Авіві, що відбудеться у травні цього року.

В другому півфіналі Євробачення-2019 виступлять 18 країн-учасниць:

Вірменія
Ірландія
Молдова
Швейцарія
Латвія
Румунія
Данія
Швеція
Австрія
Хорватія
Мальта
Литва
Росія
Албанія
Норвегія
Нідерланди
Північна Македонія
Азербайджан

Всі конкурсанти вже презентували свої пісні, з якими представлять свої країни на Євробаченні. 

Австрія: Paenda – Limits

Співачка та мультиінструменталістка Паенда (Габріела Горн) зробила собі ім'я на сцені зі складним електро-попом. Дівчина сама пише музику і слова, а також займається продюсуванням свого продукту.

Вірменія: Srbuk – Walking Out

Вірменська співачка Србуі Саргсян більше відома за сценічним ім'ям Srbuk. У 2010-му році дівчина зайняла друге місце вірменського шоу "Х-Фактор", а минулого року брала участь в українському шоу "Голос країни", де посіла четверте місце.

Латвія: Carousel – That Night

Гурт Carousel складається з Sabine Žuga та Maris Vasilevsky. Вони працюють разом із 2015-го року та виступають у стилі інді-поп.

Румунія: Ester Peony – On a Sunday

Естер Піоні (справжнє ім'я Alexandra Creţu) – румунська співачка й автор пісень. Її пристрасть до музики з'явилася в дитинстві, коли вона жила з родиною в Монреалі, Канада. Популярною дівчина стала у 2014-му році завдяки виконанню каверів на відомі треки.

Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju tokës

36-ти річна Йоніда Малічі відома тим, що зображує Джульєту в албанській музичній версії "Ромео і Джульєтти" разом з Alban Skënderaj. Йоніда виступить на Євробаченні з піснею про емігрантів, які покинули свою рідну землю задля пошуку щастя на чужині.

Північна Македонія: Tamara Todevska – Рroud

Тамара Тодевська вже виступала на сцені Євробачення від своєї країни у складі тріо у 2008-му році, але цього разу вона буде виступати сольно. Її сестра Тіана Дапчевіч також підкорювала сцену Євробачення. Це було у 2014-му році у Копенгагені й Тамара тоді стала бек-вокалісткою своєї сестри.

Мальта: Michela Pace – Chameleon

Переможниця мальтійського талант-шоу The X Factor, сімнадцятирічна Мікела Пач, навчається в школі-консерваторії для дівчат у Вікторії. На проекті її тренером був Keith Debono, який співпрацює з Ira Losco, що представляла Мальту на пісенному конкурсі в 2002-му та 2016-му роках.

Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade

Дункан Лоренс (справжнє ім'я – Duncan de Moor) – 24-річний нідерландський співак, музикант, продюсер, який закінчив рок-академію в Тільбургзі, що на сході Нідерландів. В 2014-му році Дункан брав участь у The Voice of Holland під своїм справжнім ім'ям. Він зміг дійти аж до півфіналу зі своєю наставницею IIse DeLange, яка у складі гурту The Common Linnets посіла друге місце на Євробаченні-2014.

Росія: Сергій Лазарєв – Scream

Сергій Лазарєв вже брав участь у Євробаченні у 2016-му році з піснею You Are the Only One. Тоді він посів третє місце.

Хорватія: Roko Blažević – The Dream

Роко Блажевич вже встиг потрапити у скандал "з плагіатом". Його сценічний образ нагадує виступ на Євробаченні-2008 азербаджанського дуету Ельнура Гусейнова та Саміра Джавадзаде. Композиція "Мрія" була написана Жаком Ходеком, представником Хорватії на Євробаченні у 2017-му році та з віршами Чарлі Мейсона. The Dream виконується англійською та хорватською мовами.

Ірландія: Sarah McTernan – 22

Молдова: Anna Odobescu – Stay

Швейцарія: Luca Hänni – She Got Me

Данія: Leonora – Love Is Forever

Швеція: John Lundvik – Too Late for Love

Литва: Jurijus – Run with the Lions

Норвегія: KEiiNO – Spirit in the Sky

Азербайджан: Chingiz – Truth

Готівковий курс валют 16 травня: євро і долар майже не змінились

$
0
0
Курс гривні щодо євро та долара 16 травня на готівковому ринку зберігає стабільність.

Долар купували по 26,22 грн (+3 копійки), а продавали по 26,47 грн (так само, як і напередодні), свідчать дані сайту finance.ua.

Євро у четвер купували по 29,29 грн (+1 копійка), а продавали по 29,70 грн (-2 копійки).

За курсом валют від НБУ 16 травня долар подорожчав на 21 копійку і коштував 26,37 грн. Євро теж додав у ціні – 12 копійок – і коштував 29,49 грн.

Зазначимо, найдорожче у 2019 році долар коштував в середині січня – 28,33 грн. З цього часу долар постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 грн (це найнижчий показник в поточному році). Протягом березня-квітня спостерігалися стрибки долара – нижче чи вище 27 грн. Після другого туру виборів американська валюта стрімко падає, втрачаючи щодня по 5-15 копійок. У бюджеті-2019 закладений прогноз курсу доларана рівні 29,4 грн.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на середину січня 2019 року – 10 числа євро коштував 32,65 грн. До середини березня європейська валюта впала до 30 грн. Потім був незначний стрибок, а після виборів гривня впевнено зміцнюється. Нагадаємо, абсолютний антирекорд був в далекому лютому 2015 року – 37,35 грн/євро.

Чому долар "стрибає"?Курс гривні в Українігнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.

Найефективніший гравець Динамо – ритуальна жертва Хацкевича, сенсаційні дані

$
0
0
Назарій Русин забиває голи і приносить очки Динамо, але в будь-якій незрозумілій ситуації головний тренер Олександр Хацкевич робить з нього головного винуватця. І це вже просто абсурдно.

Минуло 2 сезони без Ліги чемпіонів і трофеїв (Суперкубок України не беремо до уваги як малозначущий трофей, що складається з одного матчу). Динамо досі тренує Хацкевич, хоча будь-хто з його попередників уже давно б не втримався на гарячому стільці. У соцмережах вже навіть цілий флеш-моб запустили, відраховуючи кількість днів до завершення чинного контракту, який ще можуть і продовжити як цілком реальний варіант. Та навіть коли білоруський наставник просто допрацює до кінця і піде собі, все одно цікаво: у чому ж річ, причина такого небаченого в Києві "безсмертя"?

"У Динамо – якісь внутрішні проблеми". Чому Львів – команда "з нікуди", де шукати інтригу, або Чи "плавлять" Хацкевича

Може, в Ігоря Суркіса закінчились амбіції? Так ні ж, як мінімум на внутрішньому фронті хочеться перемог і титулів. Немає грошей на трансфери? А як же тоді бути з тим фактом, що київський клуб підписав за останні 2 трансферні вікна гравців на 23,8 млн євро. Ну добре, припустимо за Супрягу заплатили 6,5 мільйона чисто віртуально – з наступного перепродажу. Все одно виходить 17,3 проти 7,5, отриманих з продажу (дані Трансфермаркт).

Візьмемо головні аргументи Хацкевича (деякі з них ретранслює у своїх інтерв'ю Ігор Суркіс) на користь збереження своєї посади – довіряємо молодим, сприяємо їхньому росту, команда повністю оновилася, багато травмованих, інших ресурсів немає, як і... форвардів, тому немає кому грати. Особливо збентежила така цитата пана Олександра, сказана після нічиєї проти Зорі: "Ми за цей рік і так повністю оновилися. Але щоб на довгій дистанції претендувати на щось серйозне, необхідна конкуренція, потрібне підсилення".

Так, дивимось. У травні 2018-го гра з тією ж командою Вернидуба. Бойко, Кендзьора, Кадар, Бурда, Миколенко, Шепелєв, Циганков, Гармаш, Шапаренко, Вербіч, Бєсєдін. Порівнюємо з недавньою зустріччю "повністю оновленої команди". Бєсєдін і Вербіч травмовані, але й крім них, чоловік 7-8 так само регулярно виходять в основі й у цьому сезоні, тому мали б бути цілком зіграні. З оновлення це Де Пена, Андрієвський і Русин, Цітаішвілі на заміни виходить. Ок, ще травмовані Соль та Дуелунд, але останнього Хацкевич, як і більшість бразильців Краснікова (Буено і Че Че швидко сплавили, Сідклей міцно засів у запас), відверто ігнорував, випускаючи лише зрідка.

"Мені боляче дивитись, що Динамо не хапає зірок з неба, так далі тривати не може", – відомий телеведучий

Ну, і ми ледь не забули, мабуть, головний козир екс-наставника збірної Білорусі для утримання на посаді. "Футболісти низької виконавської якості". Мовляв, ми, тренерський штаб, як можемо, їх витягуємо-витягуємо, а вони не тягнуть, тому й результатів нема і гра більше схожа на муку, ніж насолоду. Якщо ви не помітили, цей тренер значно частіше покладає всю вину на гравців, ніж визнає, що якісь його тактичні моменти не спрацювали, і пояснює свої помилки.

Найпоказовіший випадок з форвардами. Саме у "відсутності нападників" та слабкій реалізації криється ледь не найбільша причина невдач, запевняє Хацкевич і дружні йому експерти. Головною ж проблемою в атаці був і залишається Назарій Русин. Принаймні така теза вимальовується в голові, якщо уважно прочитати прес-конференції наставника. Він начебто не тягне рівнем, поступається габаритами і технічною майстерністю усім конкурентам. Ну, типу в усьому не дотягує.

Хацкевич навіть тоді, коли хвалить 20-річного нападника за старання, примудряється добити його у другій частині свого спічу порівняннями з кол-центром, відсутністю результату тощо. Так, немає жодної впевненості, що Русин виросте у топ-бомбардира хоча б на рівні УПЛ. Однак саме цей наставник за підтримки президента озвучує мантри про молоду команду та потребу всіляко підтримувати і розвивати талантів як свій особливий шлях. І, якщо хто не в курсі, то навіть Роналду, коли по 60-70 голів за сезон клав у Реалі, марнував безліч крутих гольових моментів.

Подібні епізоди, як у Русина проти Зорі, траплялись і з багатьма видатними форвардами. І деколи це дійсно виглядало так, ніби на полі не дуже майстерний футболіст, але тренери з цього не робили трагедії. З таким успіхом можна було вбити на зародку кар'єри й таких, як Філіппо Індзагі чи той же бомбардир-рекордсмен УПЛ, а нині тренер нападників Динамо Максим Шацьких. Не всі снайпери повинні бути зразком технічного вишколу, якщо у них є інші свої козирі, як ось стартова швидкість, вдалий пошук моментів чи непогана реалізація.

Коли його запитали про відсутність Сідклея, Хацкевич заговорив про лише 1 гол та відсутність гольових передач за енну кількість матчів. Що ж, підемо його шляхом – сухих цифр, які не завжди показують всю картину, але для декого є абсолютом. Русин забив 5 голів за сезон УПЛ 2018/19, ще декілька у спарингах. Не так багато, скажете ви? Залежить з чим порівнювати.

Адже у перерахунку на зіграні хвилини саме Назарій, найбільш критикований футболіст команди, є найефективнішим! Дивіться: 20-річний українець – найточніший у Динамо за ударами у площину воріт (65,2% від усіх, дані Wyscout) і гольовою конверсією (реалізує 30,4% від загальної кількості ударів), забиваючи в середньому кожні 124 хвилини в чемпіонаті України, або 156 у всіх турнірах.

"Русин – єдиний у Динамо, у кого є моменти, але його не підтримують, а звинувачують", – Несенюк

У того ж Франа Соля, який наразі є сильнішим, досвідченішим і багатограннішим, але все ще травмованим нападником, гольова конверсія наближена, проте навіть дещо нижча (30,2%), причому в попередньому клубі він ще й пенальті пробивав. Іспанець у складі київського клубу забивав кожні 124 хвилини (в УПЛ) і раз на 148 загалом, але відіграв обмаль (4 матчі). Найкращий бомбардир Динамо Віктор Циганков відзначається раз на 167 хвилин в УПЛ і на 235 у всіх турнірах. Другий найрезультативніший Беньямін Вербіч забиває раз на 240 хвилин. Третій бомбардир Микола Шапаренко відзначається кожні 211 хвилин в УПЛ і 228 в усіх турнірах.

В Артема Бєсєдіна, чию травму Хацкевич з жалем згадував не раз (у контексті як нам бракує такого форварда), 1 гол припадає на 557 хвилин. Порівнявши навіть ці показники, Русин аж ніяк не виглядає таким провальним, щоб замість нього ставити Де Пену чи ще молодших гравців у напад. Більше того, він не програє нікому в нинішній команді. Цей нападник, звісно, провалює деякі матчі (а назвіть хоча б 3-4 гравці цього Динамо, в яких цього не трапляється взагалі), але чи стає без нього дуже краще? У зустрічах з Чорноморцем та Зорею команда втрачала перемогу вже після того, як Русина знімали з поля, зате двічі він ставав джокером, стаючи золотою заміною Хацкевича на вагу 3-х очок.

Голи Назарія загалом мають вирішальний характер. Завдяки ним Динамо заробило очки з Олександрією, Зорею та Чорноморцем, а також перемоги над Олімпіком і Львовом – не так і мало для гравця, який відіграв трохи більше тисячі хвилин! А Хацкевич і далі говорить про клас і майстерність конкурентів, яких "наразі немає" в Русина. До слова, загалом по сезону Назарій у середньому кладе 0,58 м'яча за 90 хвилин при 0,51 очікуваного гола xG, тобто реалізовує навіть трохи більше, ніж повинен був би, вираховуючи імовірність моменту перетворитися на взяття воріт.

Русин взяв на себе відповідальність за результат у матчі проти Зорі

На жаль, білоруський керманич в цьому одержимому пошуку причин командних невдач усе більше стає схожий на жрицю Леді Мелісандру з "Гри престолів", яка для того, щоб навернути до своєї віри та шляхом маніпуляцій утримати довіру свого короля вимагала ритуальних жертв, як-то спалення його родичів. Наставник Динамо так само без тіні жалю кидає у вогонь Русина і Ко, бо це ледь не єдине, що зараз після провалу результатів і не найпривабливішої гри, може втримати його при посаді.

Така собі ритуальна жертва. Не важливо, коли новачок Де Пена хибить з кількох метрів чи віддає пас не туди, псуючи нагоду забити – він молодець, усе робить добре, його тренер хвалить і відзначає без всяких "але". Подібної ж поблажливості від Хацкевича молоді українці (той же Шапаренко), як і ті ж бразильці, часто не отримували. І ось наші хлопці, яким і так дістається від вболівальників і преси, переносять додатковий стрес. Бо хтось же ж мусить бути цапом-відбувайлом. Якщо тренер не бере відповдальності на себе і не шукає проблем у собі, значить...

Динамо розглядає варіант продовження контракту з Хацкевичем

І щодо розвитку молодої команди. Вибачте, але 5 на всіх матчів за сезон УПЛ для 20-річних Попова, Алібекова та Смирного, 5 виходів на заміну Цітаішвілі – це якось дуже смішно. Тим паче, що здебільшого це вимушені дії, зумовлені травмами і дискваліфікаціями інших гравців, ніж якась послідовна віра у талант хлопців. Тим паче, що боротьбу за трофеї знову завчасно програно – Шахтарю, в якого так само вагомі кадрові проблеми, травми, перебудова і поява молоді.

Загалом при Хацкевичу можна говорити про розвиток лише одного молодого – Миколенко у свої 19 виглядає лідером на полі та навіть увірвався в національну збірну України. Можна б сюди Шапаренка записати, але дуже вже складні взаємини тренера зі своїм плеймейкером, якого надто часто записують у винуватці поганої атакувальної гри та надовго відправляють "виховувати" то в дубль, то в запас. Ті ж Циганков і Шепелєв вибухнули ще при Реброві. А постійна публічна критика того ж молодого Русина – це напевно, такий хитрий педагогічний хід тонкого психолога, просто зрозумілий не кожному?

Суркіс розповідав, що колишній півзахисник Динамо ледь не єдиний на планеті, хто готовий працювати і правильно розвивати цю молодь. Якщо ж брати сухі факти і цитати, то якось все це не в'яжеться. Варіантів є 2: визнати, що і це талановите покоління практично безперспективне, як вже відвертіше натякає їхній наставник, або дати їм ще один шанс у вигляді якісних змін на тренерській лавці. Цій команді, мов повітря, потрібен свіжий погляд збоку, бажано від фахівців із західної Європи. Звісно, гарантій успіху нової стратегії ніхто не дасть, але чи є у нинішнього проекту імені Хацкевича хоч якась імовірність перерости в щось успішне?

Випуск новин за 19:00: Принципи партії Вакарчука. Коломойський в Україні

$
0
0
У випуску новин за 16 травня станом на 19:00 – Святослав Вакарчук оголосив про створення партії "Голос" і назвав її основні принципи – інтереси громадян України, рух у Європу, один закон для всіх, вільна економіка без олігархів і влада, яка підзвітна громадянам України. Олігарх Ігор Коломойський у ніч на 16 травня прилетів в Україну після майже дворічної відсутності.

Також у випуску:

Інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського відбудеться 20 травня. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада на засіданні.


+Відео

Мовне питання може стати частиною плану мобілізації виборців

$
0
0

На перший погляд видається дивним, що тема української мови як державної викликає таку бурхливу дискусію. Здивування мине, якщо пригадати, що і Російська імперія, і Радянський Союз максимально можливо сприяли вкоріненню російської мови в Україні, аж до створення міфу про російську та українську мовну єдність. За допомогою Валуєвського циркуляра 1863 року й Емського указу 1876 року царат завдав потужного удару українській мові й українській нації як спільноті.

Нагадаємо, що стаття 10 Конституції України визначає українську мову як єдину державну мову, хоча держава зобов'язується сприяти розвитку російської та інших мов національних меншин. Не вдалося змінити цю статтю, запровадивши ще й російську мову як другу державну, навіть за правління Віктора Януковича. У 2012 році було ухвалено лише Закон про основи державної мовної політики (так званий «закон Ківалова-Колесніченка»), який значно розширив сферу використання російської мови в багатьох регіонах країни. 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав цей закон таким, що не відповідає Конституції.

Момент ухвалення закону був дуже символічним: 25 квітня був Чистий Четвер, напередодні Великодня. 278 парламентарів проголосували за мовний закон, представники опозиційного блоку та інші проросійські сили заявили про намір подати апеляцію до Конституційного суду відразу після набуття документом чинності. Якщо згадати, що парламентські вибори в Україні мають відбутися восени, то мовне питання може виявитися частиною плану мобілізації виборців. І повірте: Росія підтримуватиме діяльність своїх союзників в Україні інформаційною істерією.

Цікавою є реакція на ухвалення закону фіналістів президентських перегонів. Чинний президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати його, щойно він потрапить на його стіл. Це й не дивно, адже мова в контексті зміцнення позицій України була частиною передвиборчої тріади глави держави: «Армія! Мова! Віра!». Порошенко встигає підписати закон до кінця травня 2019 року, коли Володимир Зеленський перейме найвищу посаду в державі (стаття була написана ще до підписання закону головою ВРУ і президентом, – ZAXID.NET). Натомість шостий президент України має намір ретельно вивчити закон, аргументуючи це тим, що він був ухвалений під час президентської кампанії і є дуже політизованим. Дозволю собі уточнити, що Зеленський тепер справді щодня розмовляє українською, але він здобув свою славу як російськомовний комік.

Варто також зазначити, що Зеленський не має рації. Законопроект був розроблений парламентарями і фахівцями близько двох років тому. До закону внесли понад дві тисячі поправок, через що тривалість обговорення цього питання розтягнулася на три тижні. Це свідчить не стільки про бурхливі дебати, скільки про застосування обструкції та блокування закону, аби він не мав впливу на президентську кампанію.

Закон не містить жодних дискримінаційних приписів, законодавці відмовилися, наприклад, запроваджувати інститут мовних інспекторів. Цей документ надає українській мові статус, визначений Конституцією України, поступово збільшуючи сферу її використання на практиці. Після десятиліть русифікації, на які українське суспільство не завжди реагувало твердо, нові норми мовного права опоненти змін тепер використовують як елемент залякування та інформаційної війни. Немає, однак, нічого брутального в тому, щоб вимагати використання української мови від державних чи місцевих посадових осіб, адвокатів та суддів чи медичних працівників. А надання пріоритету українським ЗМІ є проявом розсудливості, а не дискримінації.

25 квітня Верховна Рада реалізувала лише конституційне положення про статус української мови як державної. Щоправда, це рішення було ухвалено в контексті тривалої гібридної війни з Росією. Можливо, це головна загроза для закону: Кремль намагатиметься максимально дискредитувати рішення українського парламенту і навіть торпедувати його руками своїх васалів в Україні. Цей чинник потрібно враховувати під час аналізу подальшого розвитку ситуації. Українська політична еліта допустилася помилки, не ухваливши закону про мову в більш сприятливі для країни часи.

І ще один момент: ухвалення закону про мову вже зазнало критики з боку Угорщини, яка посилалася на права національних меншин. Хоча ініціатор закону Микола Княжицький запевняє, що статус мов національних меншин буде регулюватися майбутнім законом, який ухвалять протягом шести місяців, насправді важко очікувати цього від Верховної Ради в період виборчої лихоманки. Україна повинна підготувати аргументи для Ради Європи та Європейського Союзу, в яких проросійські політики вже готуються висловити «глибоку стурбованість» рішенням українського парламенту.

Текст опубліковано у межах проекту співпраці між ZAXID.NETі польським часописомNowa Europa Wschodnia.

Попередні статті проекту: Україна – ЄС: гарячий фініш переговорів, Україна – втеча від вибору, Східне партнерство після арабських революцій, У кривому дзеркалі,Зневажені, Лукашенко йде на війну з Путіним, Між Москвою й Києвом, Ковбаса є ковбаса, Мій Львів, Путін на галерах, Півострів страху,Україну придумали на Сході,Нове старе відкриття, А мало бути так красиво, Новорічний подарунок для Росії, Чи дискутувати про історію, Мінський глухий кут.

Оригінальна назва статті: Ukraińcy nie gęsi, iż swój język mają.

На Донбасі загинув український оборонець з Івано-Франківська: фото

$
0
0
За день на Донбасі ворог 6 разів відкривав вогонь по українських позиціях. В результаті обстрілу загинув український військовий з Івано-Франківська Василь Джус. Ще один військовослужбовець ЗСУ отримав поранення.

Обстріли проросійські бойовики здійснювали з мінометів, БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Окупанти вели вогонь поблизу таких населених пунктів, як Водяне, Новотроїцьке, Кам’янка, Богданівка, Новозванівка і Павлопіль.

Український військовий загинув на Приазов’ї під час двостороннього бою. Він потрапив під мінометний обстріл.

Загиблий – військовослужбовець Івано-Франківської бригади тактичної авіації повітряного командування ''Захід'', прапорщик Василь Джус, 1974 року народження.

Військовослужбовці Повітряних сил та вся Україна сумують за побратимом. Висловлюємо глибокі співчуття родині,
– мовиться у повідомленні повітряного командування "Захід".

 


У сукні за 6 тисяч доларів: Меланія Трамп приголомшила образом на урочистій вечері

$
0
0
Президент та перша леді США дедалі частіше демонструють на публіці ніжні почуття. Так, під час щорічної вечері Історичної асоціації Білого дому Дональд і Меланія Трамп показали ніжні обійми та поцілунки.

Як відомо, щороку у Східній залі резиденції президента США влаштовують знаковий захід – вечерю на честь Історичної асоціації. Цю некомерційну організацію заснувала у 1961 році тодішня перша леді США Жаклін Кеннеді. Відтак щороку глави Білого дому відзначають річницю створення урочистою вечерею. 

Дональд і Меланія Трамп вирішили не порушувати традицій. До запрошених гостей вони вийшли у розкішному та елегантному вбранні, яке прикувало увагу всіх учасників вечері. Зокрема, для урочистого заходу чарівна Меланія обрала чорну сукню з колекції Akris, вартість якої сягає 6 тисяч доларів. До вбрання перша леді підібрала туфлі на підборах та лаконічні прикраси. Водночас Дональд Трамп постав перед гостями у класичному чорному костюмі, білій сорочці та метелику. 

Історична асоціація Білого дому була реальним партнером мого офісу упродовж останніх трьох років, допомагаючи фінансувати цю роботу і просувати важливу історію і вічну красу резиденції. Тому хочу подякувати вам усім за те, що ви сьогодні тут, 
– наголосила під час виступу Меланія Трамп. 

Однак не тільки ефектна поява привернула увагу до президентського подружжя. Дональд і Меланія показували ніжні стосунки на публіці. Зокрема, до учасників вечері вони вийшли, тримаючись за руки, а під час урочистого заходу пара ніжно обмінялась поцілунками. 

 

Заступник голови Адміністрації Президента Єлісєєв подав у відставку

$
0
0
Костянтин Єлісєєв, заступник голови Адміністрації Президента, що займався зовнішньою політикою, подав у відставку. Поки він лише написав відповідну заяву, щоправда найближчим часом її може узгодити ще чинний український президент Петро Порошенко.

Як пише видання "Європейська правда" з посиланням на джерела в АП, Єлісєєв написав і вже подав заяву про відставку.Співрозмовник ресурсу висловив упевненість, що її задовольнить ще чинний український гарант Петро Порошенко (Порошенко перебуватиме на цій посаді до 20 травня, коли відбудеться інавгурація переможця останніх президентських виборів Володимира Зеленського – 24 канал).

Також представник АП зазначив, що зараз орган відкриває простір для нової команди. Відтак, можна припустити, що такий крок Єлісєєва власне і є пов’язаним зі вступом на посаду президента Володимира Зеленського, який змінить тут Петра Порошенка. Єлісєєв прийшов у Адміністрацію Президента в липні 2015 року за президенства Порошенка.

Журналісти 24 каналу намагаються з’ясувати, наскільки правдивою є вищезазначена інформація. Поки її нам в Адміністрації Президента ані підтвердили, ані спростували. Щоправда, сам Єлісєєв у ефірі телеканалу "Прямий" заявив, що інформація про відставку відповідає дійсності. 

16 травня, коли було оголошено дату інавгурації, я подав президенту прохання про відставку. У такий спосіб я хочу, як кажуть, очистити простір для нової команди. Це нормальна європейська практика. Ви знаєте, я – європеєць, багато років працював за кордоном – у Франції, у Нью-Йорку і в Бельгії 9 років. Я є прихильником європейської демократичної традиції,
– зауважив він. 

За словами Єлісєєва, після того, як прийшла нова команда, в Адміністрації Президента не тримаються за крісла та за владу, натомість спокійно її передають і підготували всі досьє.

"Я навіть є готовим покласти на свій стіл пріоритети, над якими варто працювати для мого наступника, якого, на жаль, поки що не знаю. І я відходжу в бік і є готовим, зі свого боку, в міру моїх можливостей допомагати, радититощо. Але нехай заходить нова команда, нехай зробить краще, ніж це було. Ми тільки будемо аплодувати", – додав він.

Що відомо про Костянтина Єлісєєва? Народився він 14 вересня 1970 року в Красноармійську (нинішня назва – Покровськ) на Донеччині. В Адміністрації Президента курував зовнішньополітичний напрямок. До цього понад 5 років був послом України в ЄС.

Крім того, у 1994-му та 1997 року Єлісєєв був одним із керівників українських державних структур щодо ООН. З березня 1999 по листопад 2000 він був головним консультантом відділу двостороннього співробітництва Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента, а у 2004-му займав посаду директора Кабінету міністра закордонних справ. 13 травня 2013 року – його було призначено Уповноваженим України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів.

Має ордени "За заслуги" III і II ступенів. Останнім Порошенко його нагородив 4 травня 2019 року "за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм".

Це вже не перша втрата в Адміністрації Президента після того, як Володимир Зеленський здобув перемогу на останніх президентських виборах. Зокрема, 11 травня Порошенко звільнив з посади заступника голови президентського секретаріату Олексія Філатова,який перебував на цьому місці з липня 2014 року. Філатов відповідав за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема у галузі судоустрою, за розробку та впровадження судової реформи, а також за представництво Президента України у судах.

Навіщо Вакарчуку політика та чи зможе він пройти до Ради: думка політолога

$
0
0
Про партію Вакарчука "Голос", їх шанси пройти до влади, стосунки Коломойського та Зеленського, розпуск Ради та перші кроки нового президента – у прямому ефірі 24 каналу розповів політолог Олег Саакян.

Про похід Вакарчука до влади

– Партія "Голос" Святослава Вакарчука має позиції правоцентриської партії ліберального толку, які були окреслені. Якщо послухати самого музиканта і його команду, то можна зрозуміти ідеологічні рамки, в яких буде рухатися політична сила.

– Перспективи партії Вакарчука кращі, ніж малюють соціологи. Тому що будь-яке дослідження до того, як політик заявив, що піде до влади, він демонструє лише певні сподівання, наміри і це дуже некоректно. Якщо ми подивимося соціологію новообраного президента Володимира Зеленського до того, як заявив, що піде в політику, то він був аутсайдером.

– Якщо ми б подивилися соціологію по Ігорю Смішку за рік до виборів, то теж було зрозуміло, що це абсолютний аутсайдер. Потім побачили зворотню картинку. Тому, скоріше за все, реальну підтримку Вакарчука побачимо десь за два-три тижні після того, як він оголосив про свої амбіції.

голос вакарчук вибори
Представники партії "Голос"

– Треба дивитися, яка є стеля для набрання рейтингів, тому що цілком ймовірно, Вакарчук може претендувати на виборців, які умовно не знайшли свого кандидата в другому турі президентських виборів. Також він може взяти тих виборців, які голосували за Петра Порошенка, як за менше «зло» по відношенню до Володимира Зеленського.

– У новообраного президента він може взяти того виборця, який знаходиться на Західній та Центральній Україні, молодшого та середнього віку для якого Зеленський був менше зло по відношенню до Порошенка. Це 15-20%.

– Святослав Вакарчук завжди перебував у суспільно політичному полі і в статусі лідера думки. Тому від політики далеко він не відходив, але й не занурювався. Напевно, він зробив висновки з минулого походу до влади і зрозумів, що в політику треба йти в суб'єктному стані, а не об'єктному. І тому зараз вирішив створити свою політичну силу. Судячи з того, що він говорив – це буде не той Вакарчук, що 15 років тому.

 

Стосунки Коломойського та Зеленського

– Якщо суд виправдає інтерес Ігоря Коломойського і не в одній інстанції. То всі скажуть: зрозуміло, що президент від Коломойського і суди куплені. Якщо рішення будуть не в інтересах олігарха, то скажуть: посварилися і президент намагається від нього дистанціюватися. Це знову ж таки політична вмотивованість і Коломойський піде в міжнародні суди доводити, що це була політична вмотивованість, бо їх тісно пов’язували.

– У цій ситуації Зеленському важливо дистанціювватися і зайняти продержавницьку позицію. Більше того, вже зараз видно кілька точок розлому у них з Коломойським. Візит Коломойського в Україну– це не стільки предмет перемовин і домовленостей із Зеленським, скільки інструмент тиску на нього.

Чому Зеленському невигідна визначена дата інавгурації

Міжнародні гості не встигнуть приїхати, буде представленість не в тому обсязі, в якому хотіли б. Організувати щось грандіозне за чотири дні теж буде дуже складно. Команда Зеленського готувалась до інавгурації на вихідний день.

"Плани провести інавгурацію на вихідний день були пов'язані з вулицею, а саме, щоб люди могли зібратись. Тепер це понеділок – робочий день. По-перше, великої кількості осіб зібрати не вдасться, по-друге, перекривання вулиць може бути сприйнято вкрай негативно, а з цього починати власну президентську каденцію було б не дуже розумно.

Чого чекати Раді після інавгурації Зеленського

– Після оголошення дати інавгурації 20 травня парламент поставив Зеленського перед вибором– розпускати Раду чи ні. В будь-якому випадку Зеленському прийдеться виправдовуватись перед власними виборцями.

– Якщо він розпустить парламент, то йому потрібно буде пояснити, що ж такого зробила Верховна Рада, що треба її розпускати? Якщо він не запустить механізм дочасних виборів, то він має пояснити власним виборцям, чому він маючи тиждень для того, аби розпустити Раду цього не робить.

П'ять перших кроків Зеленського: чи реально їх виконати

Соціологічні служби сформували список з п'яти перших кроків, які очікують від екс-шоумена українці.

Щовимагають українці?

  1. Подати до Верховної Ради законопроект, що скасовує депутатську недоторканість не лише з депутатів, але й з суддів та безпосередньо президента.
  2. Забезпечити повернення українських військовополонених.
  3. Ініціювати розпуск Верховної Ради.
  4. Гарантувати стабільність української валюти.
  5. Закінчити війну на Донбасі.

– Усі ці кроки є надзвичайно важливими для України, проте не всі люди розуміють наслідки цих дій. Наприклад, питання війни та миру. На жаль, війна стала подразником для українського суспільства. Цей подразник дезорієнтує людей і сіє тривогу. Ба більше, пересічний громадянин не знає, що він може зробити, аби наблизити кінець війни на українських умовах.


+Відео

У центрі Києва можна безкоштовно пройти тестування на ВІЛ

$
0
0
У Києві з 14 травня можна пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію.

Фонд Олени Пінчук спільно з Київським Центром СНІДу відкрили кабінет для експрес-тестування на ВІЛ в центрі Києва. Пройти перевірку може кожен охочий. Перший місяць кабінет буде працювати в тестовому режимі у такому графіку: з понеділка по п'ятницю з 14:00 до 20:00.

Який процес здачі аналізу?

У кабінеті вам усно повідомлять про ваш результат, але не нададуть довідки. Також ви отримаєте безкоштовну консультацію. Якщо вам потрібна довідка результату – потрібно при собі мати паспорт.

 
Віл – що це?
Це ретровірус, який впливає на ДНК, а також на нервову систему. Ця інфекція вбиває клітини людської імунної системи. В результаті хворий страждає від усіх бактерій навколо, навіть найнезначніших. Її імунітет стає надзвичайно ослабленим. СНІД без ВІЛ існувати не може. А от ВІЛ без СНІДу – цілком.

Що робити, якщо тест "позитивний"?

У такому разі одразу на місці робиться повторний аналіз іншим методом. І якщо вже і другий показує позитивний результат – виписується довідка за документом. Вас консультують і відправляють на остаточний тест у центр СНІДу, який є у кожній області та великому місті по всій Україні. Для цього третього аналізу забір крові береться тільки з вени. Цей аналіз вже вважається остаточним.

Безкоштовний аналіз на ВІЛ у Києві
Безкоштовний аналіз на ВІЛ у Києві

Що таке "Вікно"?

Це часовий проміжок між моментом коли сталася "ризикована ситуація" до виявлення антитіл ВІЛ-інфекції в організмі.

Що робити, якщо у вас був ризикований контакт з ВІЛ-позитивною людиною?

При умові, якщо від моменту ризикованого контакту пройшло не більше 72 годин і ви за цей час звернулися за допомогою до центру СНІДу за постконтактною профілактикою – ви можете уникнути інфікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Танець каменю і скла: чим вражають найвищі споруди Тбілісі

$
0
0
Дві 37-метрові вежі-близнюки виросли у столиці Грузії. Вони однакові за формою і розміром, але кардинально різні водночас.

Будівлі Axis Towers висотою 147 метрівє найвищими у Тбілісі і розташовані у районі Ваке, яке називають районом тбіліського "бомонду". Одна з веж виконана з білого каменю, інша – оздоблена чорним склом, пише Dezeen.com.

У "білій" вежі є житлові квартири, готель, офіси і фітнес-зал, а на верхівці можна провести час у затишному барі, звідки відкривається неймовірний краєвид на місто як вдень, так і вночі.

 

Найвищі споруди Тбілісі – вежі Axis Towers

Спіральна форма споруд була спроектована таким чином, щоб протистояти сильним вітрам та ймовірним землетрусам, оскільки Тбілісі розташоване у сейсмічно активній зоні.

Грузія Тбілісі вежі Axis Towers
Найвищі будівлі Тбілісі

Над оригінальним склінням найвищих веж у Тбілісі працювала бельгійська компанія Reynaers Aluminium.

Грузія Тбілісі вежі найвищі будівлі
"Біла" вежа виконана із каменю і з оригінальним склінням

Данське архітектурне бюро UNStudio представило проект нового фінансового центру, який планують збудувати у Тбілісі – будівля варажає інноваційними рішеннями та футуристичним виглядом.

Viewing all 264644 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>