Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261892 articles
Browse latest View live

Під Києвом в аварію потрапили три автомобілі, водія Fiat вирізали рятувальники: фото

$
0
0
Напередодні ввечері близько 19-ї години під Києвом сталося ДТП. Аварія трапилася на трасі Київ – Ковель – Ягодин недалеко від села Пилиповичі. Учасниками зіткнення стало відразу три автомобілі, кілька людей постраждало.

Рятувальникам довелося вирізати одного з водіїв із понівеченої машини. Про це Інформатор повідомляєз посиланням на прес-службу ГСЧС в Київській області.

Учасниками зіткнення стали Fiat Doblo, Kia Rio і мікроавтобус Ford Transit. Заблокованим в своєму автомобілі виявився саме водій Doblo. Рятувальникам вдалось деблокувати чоловіка і його успішно передали медикам.

Місце події із зображенням на карті:

Також бригада швидкої допомоги госпіталізувала і водія мікроавтобуса. Після цього надзвичайники розчистили місце аварії. Крім них і медиків на місці також працювали поліцейські, яким і належить з'ясувати причину і подробиці події.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно


П’яний депутат міськради на Київщині на смерть збив батька з сином: водію оголосили підозру

$
0
0
У Київській області між містом Яготин і селом Сотниківка автомобіль Chevrolet Niva зіткнувся з мотоциклом Jawa. У результаті як сам мотоцикліст, так і його пасажир загинули на місці. Також відомо, водій легковика перебував у стані алкогольного сп’яніння. Подія трапилася близько 18:00 6 травня.

Як з’ясували правоохоронці, Chevrolet Niva виїхав на зустрічну смугу, а опісля сталося його зіткнення з мотоциклом.

В результаті аварії водій і пасажир мотоцикла, жителі села Сотниківка, від отриманих травм загинули на місці. Їм було 32 та 57 років. Тіла чоловіків відправили на судово-медичну експертизу задля встановлення причин їхньої смерті. Також як докази з місця інциденту вилучено автомобіль та мотоцикл – їх поліцейські помістили на майданчик тимчасового затримання транспортних засобів.

За інформацією прес-служби Нацполіції у Київській області,порушником виявився 32-річний житель Яготина, який водночас є депутатом міськради. Його вже затримали. Слідство встановило, що на момент ДТП алкоголь в крові водія лекговика становив 2,0 проміле (допустима норма – 0,2).

ДТП, Яготин, Київщина, депутат, мотоцикл
П'яна ДТП за участю депутата міськради на Київщині 

На місці події працювали керівництво та слідчо-оперативна група Яготинського відділення поліції, експерти-криміналісти, працівники Слідчого управління поліції Київщини, а також медики.

За фактом інциденту відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу про порушення правил безпеки дорожнього руху. Наразі триває слідство, правоохоронці встановлюють обставини смертельної ДТП.

Депутату 7 травня повідомили про підозру у скоєнні смертельної аварії, повідомив прокурор Київської області Максим Киричук. Якщо суд визнає депутата винним, йому загрожує до 10 років в’язниці з позбавленням права керувати авто на 3 роки.

Політиків вже не вперше ловлять на керуванні авто у стані алкогольного сп’яніння. Зокрема, на початку квітня на Столичному шосе в Києві патрульні після гонитви зупинили автомобіль Audi. Його водієм виявився колишній народний депутат від "Батьківщини" Ігор Скосар: власне він так і представився правоохоронцям. За результатами перевірки на алкотестері, в організмі водія виявили 2,39 проміле алкоголю. 

Зауважимо, що з листопада штраф за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння складає від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень. Крім того, у порушника забиратимуть права терміном до трьох років.

Готівковий курс валют 7 травня: долар серйозно впав

$
0
0
Курс гривні щодо євро та долара 7 травня на готівковому ринку продовжив зміцнення. Долар втратив понад 10 копійок.

Євро купували по 29,39 грн (на 8 копійок дешевше, ніж у понеділок), а продавали по 29,83 грн (-9 копійок), свідчать дані сайту finance.ua.

Долар купували по 26,32 грн (-11 копійок), а продавали по 26,59 грн (-11 копійок).

За курсом валют від НБУ 7 травня долар додав у ціні 2 копійки і коштував 26,5 грн. Євро подорожчав відчутніше – відразу на 13 копійок, підскочивши до позначки 29,67 грн.

Зазначимо, найдорожче у 2019 році на готівковому ринку долар коштував в середині січня – 28,33 грн. З цього часу долар постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 грн (це найнижчий показник в поточному році). Протягом березня-квітня спостерігалися стрибки долара – нижче чи вище 27 грн. Після другого туру виборів американська валюта стрімко падає, втрачаючи щодня по 5-15 копійок. У бюджеті-2019 закладений прогноз курсу доларана рівні 29,4 грн.

Подібна ситуація з євро. Піковий період припав на середину січня 2019 року – 10 числа євро коштував 32,65 грн. До середини березня європейська валюта впала до 30 грн. Потім був незначний стрибок, а після виборів гривня впевнено зміцнюється. Нагадаємо, абсолютний антирекорд був в далекому лютому 2015 року – 37,35 грн/євро.

Чому долар "стрибає"?Курс гривні в Українігнучкий. НБУ сьогодні не відповідає за курс валют і штучно не підтримує його. Завданням Нацбанку є досягнення низької стабільної інфляції. Що ж до стрибків долара, НБУ в основному пояснює їх сезонністю гривні, оскільки ми – аграрна країна. Коли аграрний сектор закуповує валюту – провокує попит, а отже – і зростання курсу. Відповідно, після того, як аграрники зароблять гроші та продадуть зароблену валюту – створять пропозицію, курс знижується. Детальніше читайте у статті: Чому дорожчає валюта та що варто знати, щоб спокійно жити.

Видача паспортів РФ на Донбасі: цинічна реакція Коломойського

$
0
0
Український олігарх Ігор Коломойський не бачить нічого незвичайного в тому, що Росія спростила процедуру отримання свого громадянства українцям на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Про це він розповів журналістам програми "Наші гроші" під час інтерв'ю у своєму офісі в місті Герцлія, Ізраїль.

Денис Бігус нагадав Коломойському про те, що напередодні російський президент Володимир Путін підписав указпро спрощений порядок отримання громадянства РФ для жителів окупованих територій на Донбасі.

Що передбачає скандальний указ Путіна?Заяву на видачу громадянства РФ від жителів окупованих територій України повинні розглядати не довше трьох місяців. Особи, які постійно проживають на територіях ОРДЛО можуть отримати паспорти РФ без обов'язкових іспитів чи дотримання вимоги щодо проживання в Росії терміном у понад п'ять років.

Основні умови зміни громадянства – наявність паспортів самопроголошених "ЛНР" і "ДНР". Охочим потрібно буде їхати в Ростовську область, на місці паспорти отримуватимуть лише проросійські бойовики.

Журналіст наголосив, що такий крок президента РФ вимагає реакції від новообраного президента Володимира Зеленського.

Якої реакції? Треба плюнути в портрет Путіна? Якісь заяви? На що вони повпливають? Вчора зробили заяву ж, що це неприпустимо. А Захід висловив стурбованість. А ще ООН збереться, скажуть там, що це погано. Кому це цікаво? Мені це нагадує історію, коли Остап Бендер казав, що Захід нам допоможе. Ніхто нам не допоможе й не допоміг,
– відповів олігарх.

У відповідь журналіст зауважив, що новий президент навіть не може висловитися щодо конфлікту з Росією.

"В нас старий президент п'ять років висловлювався. І що, стало легше нам? Чи Крим повернули? Чи війна на Донбасі припинилася? Порошенко висловлювався з будь-якого приводу: чи школу відкрили, чи в Керченську протоку людей відправили. Для чого ж це тоді робили?", – зазначив Коломойський.

Першу частину інтерв'ю з Ігорем Коломойським дивіться тут.

Як правильно ходити в туалет

$
0
0
Для гастроентерологів те, як людина ходить в туалет і як часто, є вагомим фактором наявності або відсутності шлунково-кишкових захворювань, зокрема, раку.

Лікар-гастроентеролог Катерина Пазенко зазначає, що нормою випорожнень на день є не менш, як 3 рази.

Звичайні туалети є не такими безпечними, ніж підлогові туалети.

Це дослідили вчені з Стенфордського Університету. Вони довели, що положення "присівши" є найбільш функціональним, сприяє кращому випорожненню кишечника, профілактики розвиток запорів, геморою, раку прямої кишки, тощо.

Річ у тому, що на сучасних унітазах людина сидить під кутом 90 градусів. У цьому положенні м'язи тазу здавлюють пряму кишку і не дають спорожнити кишківник.

У положенні "присівши" (під 35 градусів) м'язи тазу розслаблені, руху калових мас нічого не заважає.

Як правильно ходити в туалет
Як правильно ходити в туалет

Що робити, щоб вберегтися від хвороб

Вчені пропонують на період дефекації ставити стільчик під ноги. Цей простий спосіб є хорошою профілактикою захворювань товстої і прямої кишки.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Принц Чарльз вперше прокоментував народження сина Меган Маркл

$
0
0
Син британської королеви Єлизавети II принц Чарльз прибув у Берлін з офіційним візитом. Компанію йому склала дружина Камілла Паркер-Боулз.

Планується, що Чарльз і Камілла проведуть у Німеччині чотири дні, під час вони відвідають Лейпциг та Мюнхен. Також британське королівське подружжя вже зустрілося з канцлером Ангелою Меркель. 

Для виходу герцогиня приміряла пальто молочного кольору, яке поєднала з чорно-білими туфлями на невисоких підборах і клатчем зі шкіри пітона.

У Берліні принц Чарльз прокоментував народження первістка Меган Маркл і принца Гаррі – хлопчика, ім'я якого стане відомим незабаром.

"Ми дуже щасливі після таких новин і не можемо дочекатися, щоб побачити малюка, коли приїдемо", – йдеться у пості.

Камілла Паркер-Боулз і принц Чарльз ангела меркаль
Принц Чарльз, герцогиня Корнуольська і Ангела Меркель у Берліні / Getty Images

Ломаченко офіційно отримав шанс битися за пояс WBC: названо суперника

$
0
0
Світова боксерська рада WBC офіційно зобов'язала українського чемпіона світу за версіями WBO й WBA у легкій вазі організувати бій за свій пояс.

WBC зобов'язала команди Ломаченка і британського боксера Люка Кемпбелла почати переговори про бій за свій пояс.

Відповідне рішення після розгляду заявки українця на поєдинок за титул WBC у вівторок, 7 травня, було оголошено організацією.

Поборотися за титул WBC боксери отримали, оскільки Майкі Гарсія заявив, що відмовляється від титулу. У свою чергу Кемпбелл вже встиг кинути викликЛомаченку й боксери можуть зустрітися восени.

Саме до цього часу Ломаченко має відновитися від травми. У бою проти Ентоні Кролли українець травмував руку.

Наразі свій останній бій Ломаченко провів 12-го квітня й жорстко нокаутував британця Ентоні Кроллу.

Хто такий Люк Кемпбелл?
31-річний британський боксер, Олімпійський чемпіон 2012 року. На професійному ринзі провів 22 бої, 16 виграв та двічі програв. Його зріст 175 см, а розмах рук – 180 см. Останні три бої виграв, зокрема, 15-го березня переміг мексиканця Адріана Янга.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Середня зарплата українців в доларах досягла рівня 2013 року

$
0
0
Середня заробітна плата в Україні в доларовому еквіваленті досягла рівня 2013 року. Найнижчий рівень середньої заробітної плати у доларах був у 2015 році – 172 долари.

Середня заробітна плата в Україні в березні 2013 року становила 3 тисячі 212 гривень при курсі 8,16 гривні за долар або 394 долари, пише Ukraine Nowу себе на Facebook-сторінці.

У березні 2019 року середня зарплата становила 10 тисяч 237 гривень при курсі 26,6 гривень за долар або 385 доларів.Це на 22,1% більше, ніж рік тому.

Крім того, середня заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій в березні 2019 року перевищила показник 2018 року на 21%.

зарплата українців в доларах
Середня заробітна плата в Україні у 2013-2019 роках// Інфографіка Ukraine Now

Яку зарплату отримують українці? Найвищу зарплату в березні отримували в Києві – 16 тисяч 207 гривень. А найнижчу – в Чернівецькій області – 7 тисяч 437 гривень. У більшості областей розмір зарплати коливається в межах від 7 тисяч до 9 тисяч гривень.

Щодо зарплат по галузях, то найвищі зарплати в Україні отримують у сфері "Фінансова та страхова діяльність" – 20 тисяч 453 гривні, найнижчі – "Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги" – 6 тисяч 750 гривень і "Тимчасове розміщування й організація харчування" – 6 тисяч 848 гривень.


Андрій Шевченко відзначив легендарного голкіпера, якому забив історичний гол у фіналі Ліги чемпіонів

$
0
0
Спекотна рубрика "Футбол 24". Підбиваємо підсумки тижневої активності українських та світових селебрітіс.

Наші. "Легендарність цього фото зашкалює"

У суботу Динамо не зуміло обіграти Олександрію, звівши свої шанси наздогнати Шахтар практично до нуля. Тамаш Кадарочікує на ймовірні оргвисновки від президента клубу.

кадар

Беньямін Вербічна свіжому повітрі оговтується від операції.

вербіч

Тайсонблизький до свого п'ятого титулу чемпіона України, а тому має повне право звозити матір у Париж.

тайсон

Наш англійський чемпіон Олександр Зінченкоприймає найдорожчих гостей – рідних батьків.

зінченко

Ярославу Ракицькомувистачило кількох місяців, щоб стати чемпіоном РПЛ. "Ти не вмієш по-іншому. Мій чемпіон!"– підсумувала його дружина Ольга.

Як гравці збірної України та Шахтаря, Срна і сестра привітали Ракицького з чемпіонством Росії

ракицький

Роман Яремчуквже змирився, що у цьому сезоні його Генту чемпіонство не світить.

яремчук

Так само, як і "бронза" для Зорі. Але хавбек луганців Владислав Кочергінне засмучується і робить коханій Каріні (з якою познайомимо вас у Бонусах) розкішні сюрпризи.

кочергін

У прекрасному гуморі відпочиває один із численних легіонерів Карпат – Родріго Варгас. Цьому форварду недостатньо навіть 13-ти матчів, щоб забити в УПЛ бодай один гол. Сподіваємося, біля Оперного театру вболівальники Варгаса не впізнали.

варгас

"Легендарність цього фото зашкалює",– вважає Олександр Панков. Він приймає у своєму пабі нових гостей, серед яких екс-капітан та екс-наставник Динамо в одній особі – Анатолій Дем'яненко.

демяненко

"Який приємний сюрприз – бачити тебе знову!– не стримує своїх емоцій Андрій Шевченко, зустрівши Джанлуїджі Буффона. – Великий чемпіон і велика людина!"Ось де максимально легендарне фото.

буффон шевченко

Світ. "Роздягнути" Ліверпуль

Сьогодні визначиться перший фіналіст Ліги чемпіонів. Минулого тижня ось ці хлопці – Іван Ракітічта, насамперед, Ліонель Мессі– буквально "роздягнули" Ліверпуль (3:0).

мессі ракітіч

Між обома матчами проти мерсисайдців Леозаймався своєю сім'єю. Мінімальна фотосесія.

мессі

У період вирішальних битв сезону зірки клубів, які пролетіли повз касу, впадають у депресію. Карім Бенземавідверто заливає горе, наприклад...

бензема

Марселоне розкисає лише завдяки підтримці дружини Клариси Алвес.

марсело

Кріштіану Роналдузнервовано шнурує стильні мешти.

роналду

Ну а Неймарнамагається приховати свій відчайу широких панталонах.

неймар

А ось Лоренцо Інсіньєзвик отримувати задоволення від скромних досягнень. У неділю його гол приніс Наполі "срібло"чемпіонату Італії.

інсіньє

Роналдіньюдарує радість.

роналдінью

Легендарний угорець Габор Кірай, попри 43-річний вік, досі стоїть у воротах Халадаша. Проте вже має вірного компаньйона для спокійної пенсії.

кірай

Його іспанський колега – культовий Сантьяго Канісаресвийшов на пенсію ще 11 років тому і зараз виглядає ось так. "Я поєднав три свої захоплення: поле, сім'ю і мотор", – усміхається Санті.

канісарес

Екс-форвард Динамо і Говерли – білорус Володимир Маковський (праворуч) ділиться знахідкою: зустрів Геннадія Туміловича. Основний голкіпер збірної Білорусі кінця 90-х – початку 2000-х прославився своїми п'яними витівками.

"Після першого тайму випивав чарку віскі. Казав, для куражу". Надихаючі історії для киян, які зіткнулися із "сухим законом"

тумілович маковський

Ну а Лоріс Каріусвже традиційно очікує наших Бонусів. Чим йому ще зайнятися?

каріус

Бонуси. Чорноморська перлина

Її звати Каріна. Вона – велике кохання Владислава Кочергіна, хавбека Зорі.

Скупу інформацію черпаємо з її Instagram-профілю. Там вписані рідні (улюблені) міста – Донецьк, Запоріжжя, Одеса, а також номінація "віце-міс Перлина Чорного моря (літо)".

Фотографії Каріни – значно промовистіші.

Сторінка автора в Instagram

Вагітна Кіра Найтлі засвітилася на вулицях Парижа у леопардовій сукні

$
0
0
У столиці моди Парижі потрібно дотримуватися загальноприйнятих неофіційних правил і для виходу на вулицю обирати найбільш стильні образи. Так, вагітна Кіра Найтлі засвітилася перед папараці в сукні з леопардовим принтом, який на сьогодні є одним з найпопулярніших трендів.

Всього кілька днів тому голлівудська акторка шокувала фанатіврадісною новиною – другою вагітністю, прийшовши на світський захід. Після офіційного виходу у своєму новому стані Кірі Найтлі більше немає що приховувати, тому вона почала частіше з'являтися перед камерами папараці.

Днями актриса продемонструвала стильний вихід у сукнівід марки Chanel, представником якої вона є, а тепер показує, як носити речі з трендовими принтами.

Вулицями Парижа Кіра Найтлі пройшлася у леопардовому вільному платті довжини міді, поверх якої одягнула чорну шкіряну косуху. Оскільки майбутнім мамам не дозволено мерзнути, голлівудська зірка взула високі замшеві чоботи на невисоких стійких підборах. Її образ доповнила сумка-шопер від Chanel і сонцезахисні окуляри з оправою в тон до сукні.

Кіра Найтлі
Кіра Найтлі / Getty Images

Apple може представити на WWDC 2019 не лише програмне забезпечення

$
0
0
Мережеві джерела повідомляють про те, що компанія Apple розглядає можливість демонстрації оновленого Mac Pro на заході WWDC 2019. Відзначимо, конференція розпочнеться 3 червня.

Що може представити Apple?Як правило, конференція присвячується програмному забезпеченню, але демонстрація пристрою, над яким Apple працює більше двох років, також має сенс.

Як повідомляє, Mac Pro орієнтований на вимогливих користувачів і розробників. Саме така публіка збереться на WWDC 2019. У повідомленні також йдеться про те, що Apple може знову вести розробку власного зовнішнього монітора. Він також може з'явитися на майбутній конференції.

Інші новинки, над якими працює Apple.За даними джерела, ймовірність появи цих пристроїв на WWDC 2019 висока, але компанія веде розробку й інших новинок, можливий час анонсу яких не озвучено. Йдеться про розробку оновленого MacBook Pro з 16-дюймовим дисплеєм і новим дизайном. А також про оновлену модель з дисплеєм на 13 дюймів, яка підтримує установку 32 ГБ оперативної пам'яті.

Як правило, такі новинки анонсуються Apple восени, тому їх майбутня поява на конференції WWDC малоймовірна.

Що відомо про WWDC 2019?Відзначимо, щорічний захід WWDC 2019 почнеться 3 червня 2019 року. Незважаючи на розпливчастість чуток стосовно апаратних рішень, які можуть бути представлені на конференції, варто очікувати чимало цікавих анонсів оновлень різного програмного забезпечення, що використовується в продукції Apple.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Чи коректно порівнювати Пілсудського і Бандеру, АК і УПА?

$
0
0

Історичні долі поляків і українців тісно пов’язані між собою. Обом народам довелося терпіти чуже панування, більшовицьке правління і німецьку окупацію. Вони мусили боротися за свою свободу. Тому серед українських істориків впродовж деякого часу існує тенденція порівнювати історію визвольної боротьби обох народів, щоб показати спільні риси і схожість у методах боротьби з ворогом.

Що ж до історії польсько-українського конфлікту, то наголос робиться на певній симетричності обох протиборчих сторін між собою, яка затушовує значні відмінності між ними. Водночас боротьба і військові злочини 1942–1947 років подаються як війна двох рівних супротивників («друга польсько-українська війна»), котрі керувалися схожими патріотичними ідеалами і застосовували однакові методи.

Терористична діяльність Української військової організації (УВО), а потім й Організації українських націоналістів (ОУН), спрямована проти польської держави, порівнюється з аналогічною діяльністю Бойової організації Польської соціалістичної партії (БО ПСП) проти російського окупанта. Отже, Степан Бандера стає відповідником Юзефа Пілсудського, лідера БО ПСП. Обидва були терористами «за благу справу» і стали лідерами своїх національно-визвольних рухів, які боролися за незалежність. Отож, культ Бандери як національного героя в Україні є таким самим правомірним, як культ Пілсудського в Польщі.

Порівняння такого кшталту, однак, грішать на надмірне спрощення, не беручи до уваги суттєвих відмінностей між цими організаціями, з погляду ідеологічних засад і методів боротьби. Як члени БО ПСП, так і УВО-ОУН чинили грабунки банків, пошти та грошових транспортів задля отримання коштів для власної діяльності. Перші і другі скоювали замахи на політиків і державних чиновників, у першому випадку – на росіян, у другому – на поляків. На цьому, проте, закінчуються принципові подібності.

Терор польських соціалістів був спрямований майже винятково проти справжніх російських гнобителів польської нації, у ситуації, коли не було можливості легальної боротьби за національні цілі. Тим часом українські націоналісти вбивали передовсім польських поміркованих політиків, котрі були готовими до діалогу і компромісу з українською стороною. Звідси і вбивства Тадеуша Голувка та міністра внутрішніх справ Броніслава П'єрацького. Також вони намагалися вбити Юзефа Пілсудського і планували замах на волинського воєводу Генрика Юзевського. Проте ніколи не чинили замахів на провідників польської націоналістичної правиці, наприклад, на Романа Дмовського.

Терор УВО-ОУН був великою мірою скерований проти власних співвітчизників. Загальна кількість жертв замахів 1921–1939 років невідома. Проте можна покластися на часткові дані дослідника українського націоналістичного руху Олександра Мотиля. За його словами, у задокументованих нападах УВО-ОУН загинуло 36 українців, 25 поляків, 1 росіянин і 1 єврей. Серед жертв були фактичні чи ймовірні зрадники з лав власної організації або заслужені громадські й політичні активісти, котрі прагнули до порозуміння з польською владою. Ці люди намагалися використовувати всі легальні можливості, аби діяти задля соціального, економічного та культурного розвитку українського населення Польщі. Слід пам'ятати, що в 1920-х роках у Другій Польській Республіці відбувалися цілком демократичні парламентські вибори, що давало українцям можливість взяти рівноправну участь у політичному житті держави. Пізніше ці можливості були обмежені, але вони все ще існували. Цим Польща відрізнялася від царської і радянської Росії.

Націоналісти боялися як вогню будь-якого компромісу та поліпшення польсько-українських відносин. Вони дотримувалися теорії «перманентної революції», згідно з якою, застосування насильства сприяло дестабілізації ситуації на територіях, населених українцями, підтримуванню стану постійної напруженості і тривоги. Прийняття принципу «що гірше, то краще» означало, що українським націоналістам не залежало на покращенні долі українців у Польщі. Якраз навпаки: вони хотіли спровокувати додаткові репресії та дискримінацію з боку польської влади, щоб викликати ненависть звичайних українців до поляків.

Перший тест на міцність відбувся 1922 року, коли УВО через фізичне та моральне насильство переконала українське населення Східної Галичини бойкотувати перші вибори до Сейму та Сенату Республіки Польща. У рамках саботажної акції бойовики УВО вчинили кілька сотень пожеж, нищили комунікації, убили 22 поліціантів і солдатів польської армії, а також 13 українських угодовців. Серед жертв був видатний український поет Сидір Твердохліб. До бойкоту виборів долучилася більшість легітимних українських політичних партій. У результаті до Сейму потрапило тільки п’ятеро українських депутатів від примирливої Української хліборобської партії. Це було величезною політичною помилкою. Адже був шанс провести до Сейму 30 українців з Галичини, які разом з 20 депутатами, обраними українцями з Волині та Холмщини (котрі не бойкотували виборів), могли сформувати сильну депутатську фракцію. З огляду на розпорошення польського парламенту на численні малі групи, це дало б реальну можливість боротися за законні права українського населення в Польщі.

У 1928 році в менш сприятливих політичних умовах до Сейму потрапило 46 українських депутатів. На жаль, вони були розділені на кілька конкурентних фракцій. Політики найпотужнішої партії – Українського національного демократичного об’єднання (УНДО) – виявили природну схильність до компромісу з урядом. Вони хотіли забезпечити кращі умови для розвитку українських кооперативів, шкільництва, культурно-просвітницьких організацій, преси тощо. УНДО не відмовлялося від боротьби за незалежність України, але в очікуванні належного моменту для боротьби турбувалося про зміцнення українських позицій в Польщі.

Очікуване залагодження польсько-українського конфлікту та поліпшення становища українського населення становили смертельну загрозу для стратегії, ухваленої активістами ОУН. Їхньою метою було викопування нездоланного рову між українцями і поляками за принципом: мета виправдовує засоби. Тому 1930 року вони організували велику саботажну акцію, наслідком якої стала польська акція пацифікації у Східній Галичині та загострення політики уряду щодо українців. Це завадило намаганням нормалізувати польсько-українські відносини, на 5 років створило зайві страждання звичайним людям. Поміркованих політиків УНДО, таких як заслужений голова «Просвіти» Михайло Галущинський, залякували, вони отримували листи з погрозами від ОУН. А він був одним з істинних патріотів і лідерів національного руху, хоч нині й цілковито забутий.

У 1933 році головою Крайової Екзекутиви ОУН став Степан Бандера – абсолютно безкомпромісний чоловік. Він зробив ставку на індивідуальний терор проти представників польської влади та українців, котрі вважаються колаборантами. 15 червня 1934 року у Варшаві його люди скоїли зухвалий напад на міністра внутрішніх справ Броніслава П’єрацького. Реакцією польської влади були масові арешти серед членів ОУН та створення табору в Березі Картуській, до якого потрапили політичні противники правлячого табору. 25 липня 1934 року був убитий директор української гімназії у Львові Іван Бабій, колишній офіцер УГА, великий український патріот. Він загинув за те, що не дозволив агітацію ОУН на території школи. Він прагнув захистити учнів та школу від репресій з боку поліції. Для Бандери це була зрада.

Після вбивства Бабія нарешті підняв свій голос митрополит Андрей Шептицький, котрий засудив діяльність українських терористів як аморальну. Проте в очах молодих радикалів заарештований поляками лідер нападників Степан Бандера став великим героєм, особливо завдяки опубліченню його твердої постави під час судового процесу. Його фанатизм найкраще описують слова, які він промовив у заключному виступі на львівському процесі: «Наша ідея в нашому понятті є така велична, що коли йде про її реалізацію, то не одиниці, не сотні, а мільйони жертв треба посвятити, щоб її таки зреалізувати».

Про відсутність симетрії між ОУН і БО ПСП, а також їхніми провідниками (Бандерою і Пілсудським), свідчать насамперед ідеологічні засади, на які опиралися ці організації. Польська соціалістична партія мала демократичний, лівацький і незалежницький характер. Вона збирала до своїх лав не тільки поляків, але й польських євреїв і представників інших національних меншин.

ОУН прийняла за свою націоналістичну доктрину Дмитра Донцова, засновану на соціальному дарвінізмі, який припускав, що нація – це вид, який бореться за місце для себе, винищуючи інші види (нації). Слабший повинен підпорядкуватися сильнішому. Нація як вид була для Донцова і націоналістів вищою цінністю, важливішою за Бога. Демократію було рішуче відкинуто на користь «націократії», тобто тоталітарної диктатури нації, яка гарантує виняткові права тільки етнічним українцям. На практиці така влада ґрунтувалася б на диктатурі лідера і вузької партійної еліти, яка мала б керувати масами і прищеплювати їм безмежну віру в ідеологічні догми, проголошені провідниками. Усі партії та політичні організації, окрім ОУН, мали бути заборонені.

Про ці тоталітарні прагнення найкраще свідчить ставлення бандерівців до мельниківців після розколу в ОУН. Влітку 1941 року дійшло навіть до вбивств активістів ОУН-М. Бандерівці викрали і вбили дружину свого політичного конкурента Тараса Бульби-Боровця. Вони також вкрали назву його збройної організації – Українська повстанська армія (УПА).

Як стверджує Георгій Касьянов, український радикальний націоналізм мав чіткі риси тоталітарного та антидемократичного революційного руху. По суті, він також відкидав традиційні християнські цінності. У Декалозі українського націоналіста 1929 року ми знаходимо шокуючі за своєю суттю слова: «7. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи; 8. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації». У той самий час Михайло Колодзінський писав: «Треба крови, даймо море крови, треба терору, заведім пекольний, треба пожертвувати матеріяльні добра, не лишім собі нічого. Маючи на меті вільну українську державу, йдім до неї всіми засобами й всіми шляхами. Не стидаймося мордів, грабіжів й підпалів. У боротьбі нема етики».

Серед істориків виникають суперечки щодо зв’язків ОУН з фашизмом і нацизмом. Багато хто цей зв’язок заперечує, проте факти говорять самі за себе. Багато даних свідчать, що молоді українські націоналісти були зачаровані фашизмом, захоплювалися Муссоліні і Гітлером. Організація була співфінансована нацистською Німеччиною та виконувала для неї шпигунські завдання. На з’їзді українських націоналістів у Кракові у квітні 1941 року було офіційно прийнято багато фашистських принципів, символів і ритуалів: принцип «Одна нація, одна партія, один вождь», чорно-червоний прапор, який символізує кров і землю, а також фашистське привітання. Окрім того, в ідеології та практиці ОУН з’явилися расистські та антисемітські нотки. Український історик-емігрант Джон-Пол Химка дійшов висновку, що «ОУН фактично була типово фашистською організацією».

Фальшиву симетрію ми також досить часто бачимо в способі подання польсько-українського конфлікту під час Другої світової війни. За словами Володимира В’ятровича та деяких інших українських істориків, з 1942 року тривала регулярна польсько-українська війна, ініційована нібито поляками в Холмщині. У світлі цього бачення історії це була сутичка двох рівних противників – Армії Крайової (АК) та Української повстанської армії. Обидві сторони прагнули очистити спірну територію від «чужого населення» усіма можливими способами. Обидві сторони скоїли воєнні злочини проти цивільного населення, а спроби зупинити ці злочини, здійснені командирами обох армій, виявилися «недостатньо ефективними».

Наведені вище тези не знаходять підтвердження у відомих нам фактах та документах. Почнемо зі самої ґенези конфлікту. В українській літературі роками стверджувалося, що «волинську різанину» викликали масові вбивства української інтелігенції, скоєні польськими боївками в Холмщині 1942 року. Звістки про польські злочини, принесені втікачами з Холмщини, нібито призвели до спонтанного спалаху антипольської акції на Волині. Останніми роками історик Ігор Галагіда довів, що такого не було. До травня 1943 року вбивства українських національних активістів, вчинених поляками в Холмщині, не мали масового характеру. Також не було якоїсь хвилі біженців за Буг. Отже, антипольська акція ОУН-Б на Волині навесні 1943 року не мала нічого спільного з подіями в Холмщині.

Тут варто нагадати, що прологом до «волинської різанини» стали події 1939 року. Ідеолог ОУН Микола Сціборський оголосив ще 1933 року, що в момент спалаху повстання «селяни без жалю порахуються з дідичами, що є агентами польської окупації, а також із військовими і цивільними колоністами». У вересні 1939 року ОУН, як справжній союзник Німеччини, розгорнула масштабні диверсійні акції проти розпорошених відділів Війська Польського та поліції. Також чинилися напади на польські села – траплялися випадки вбивства цілих колоній. За даними польських істориків, тоді загинуло дві тисячі поляків у Галичині і тисяча на Волині. Самі бандерівці визнали, що в той час знищили 796 поляків.

«Антипольська акція», вчинена в березні 1943 року на Волині, а потім перенесена до Галичини, як свідчить її перебіг, не була стихійним народним повстанням, як це намагаються зобразити. Вона була добре організованою, системно проведеною військами УПА етнічною чисткою. На Волині рішення про її початок ухвалив Дмитро Клячківський, «Клим Савур», котрий керував Волинською ОУН-Б. Пізніше Центральний Провід ОУН-Б схвалив антипольські дії «Клима Савура». Головнокомандувач УПА Роман Шухевич постановив застосувати такі методи для «очищення» від поляків земель Східної Галичини. Хоча у нас немає наказів у письмовій формі, ми маємо достатньо інших доказів запланованого, винищувального характеру акції.

Одне зі свідчень залишив Тарас Бульба-Боровець, котрий хотів побудувати українську державу на зовсім інших ідеологічних засадах, посилаючись на демократичні традиції УНР. Під час переговорів з бандерівцями про об’єднання сил він почув від них побажання «очистити всю повстанську територію від польського населення». Він відкинув цю пропозицію. У пізнішому відкритому листі до керівництва ОУН Бандери від 4 серпня 1943 року він чітко висловив свою позицію з цього питання: «Чи правдивий революціонер-державник може підпорядкуватися проводові партії, яка починає будову держави від вирізування національних меншин та безглуздого палення їхніх осель?».

На відміну від УПА, з польського боку Армія Крайова ніколи не мала планів і намірів проводити такі масові акції геноцидального характеру. Керівництво Армії Крайової застерігало від сліпої помсти, забороняло вбивства жінок і дітей. Польські, відносно нечисленні акції у відповідь, під час яких також були скоєні воєнні злочини, як правило чинилися окремими командирами (здебільшого не інтегрованими в АК) й охоплювали одне або кілька сіл.

Порівнюючи УПА і АК, треба також звернути увагу на різний характер обох сторін конфлікту. Армія Крайова була армією польської підпільної держави, яка підпорядковувалася законному польському уряду, що перебував у Лондоні. Її політичним запліччям була коаліція чотирьох найбільших демократичних політичних партій, які діяли в еміграції та в підпіллі. АК, отже, була справжнім представником держави і нації. А УПА була фактично збройною організацією одного угруповання – бандерівської фракції ОУН. Вона не могла репрезентувати українську державу (яка ще в жодній формі не існувала) і від її імені не могла вести війну проти Польщі та поляків.

Складно також говорити про регулярну війну УПА з АК, оскільки під час «волинської різанини» влітку 1943 року збройних відділів АК на тих теренах ще не існувало, а противником УПА було абсолютно беззбройне цивільне населення або спонтанно організована сільська самооборона. Наслідком такої диспропорції сил та використовуваних методів і стала велика різниця у втратах, яких зазнали обидві сторони конфлікту. У 1942–1947 роках у ньому загинуло близько 100 тисяч поляків і кільканадцять тисяч українців.

Нарешті варто ще дещо зазначити щодо порівняння обох національних героїв – Юзефа Пілсудського та Степана Бандери. Фактично ці постаті є непорівнювальними. Вони походили з інших поколінь, дотримувалися різних систем цінностей, діяли в інші епохи і за допомогою інших методів. Коли Бандера став широко відомим, Пілсудський перебував уже наприкінці свого життя. Польський лідер у молодості був соціалістом і демократом. Пізніше він відійшов управо, навіть став диктатором, але ніколи не акцептував шовінізм й антисемітизм. Можна з ним порівняти Симона Петлюру, але не Бандеру, котрий від самого початку своєї політичної кар’єри був фанатичним націоналістом, симпатизував фашизму. Це правда, що він не був безпосередньо причетний до ухвалення рішень про геноцидну антипольську акцію ОУН-УПА, але він створив бандерівську фракцію, яка скоїла цей злочин. Щобільше, він пізніше її не засудив, а це означає, що він акцептував злочинні методи. Тому він несе повну моральну відповідальність.

Пілсудський був головним архітектором відродженої польської держави. У 1920 році під час Варшавської битви він зупинив Червону армію, врятувавши Європу від більшовицького вторгнення. Бандера, як стверджують деякі українські історики, насправді нічого великого не досягнув. Не здобув у боротьбі української держави, не зупинив більшовицького терору в Україні. Можна навіть сказати, що головним його досягненням був розкол в Організації українських націоналістів.

Притягувати за вуха симетрію у спільній історії поляків та українців немає сенсу. В принципі, можна порівняти між собою дуже різні організації, персонажі та явища, але ніколи не треба забувати про засадничі і фундаментальні відмінності між ними. Надмірні спрощення ведуть нас на манівці й віддаляють від пізнання історичної правди.

Переклад з польської. Оригінал статті «Fałszywa symetria» опубліковано у виданні «Kurier Galicyjski».

Стрілянина в Києві: суд обрав запобіжний захід чоловікові, який поранив журналіста

$
0
0
У Києві чоловік влаштував стрілянину у закладі "Портер Паб", в результаті поранено українського журналіста Володимира Рунця. Стрільцем виявився учасник війни в Донбасі Володимир Регеша, якому суд 7 травня обрав запобіжний захід. Стрільця відпустили під особисте зобов'язання народних депутатів.

За інформацією видання "Еспресо", ввечері 6 травня чоловік під час сварки у закладі вистрілив із мисливського карабіна в підлогу. Відвідувачі відібрали зброю, однак, зловмисник повернувшись зі свого авто, приніс пістолет Макарова й знову почав стріляти.

Інцидент стався, коли Рунець разом з подругою в компанії знайомих відпочивали на літній терасі закладу. До них підійшов колишній чоловік супутниці потерпілого – Регеша з позивним "Санта". Між людьми виник словесний конфлікт. Далі підозрюваний пішов до авто, дістав зброю, повернувся і почав стрілянину.

стрілянина
Стрілянина сталася в київському пабі на вулиці Героїв Дніпра

Всього, за даними поліції, було зроблено 6 пострілів. Одним з них Рунець був поранений у стопу. Потерпілого було забрали до лікарні і прооперували.

журналіст
Журналіст Володимир Рунець

стрілянина
В результаті стрілянини постраждав український журналіст

Пізніше стрілець самостійно здався поліції, прийшовши в Оболонський райвідділ.

київ журналіст
Чоловік стріляв у закладі двічі

Що відомо про Володимира Рунця?Український журналіст, який у 2014-2017 роках працював воєнним кореспондентом 24 каналу. Нині є кореспондентом американського телеканалу "Настоящее время" (спільного проекту "Радіо Свобода" та "Голосу Америки").

Випуск новин за 19:00: Вибух на Дніпропетровщині. Смертельна ДТП на Прикарпатті

$
0
0
У випуску новин за 7 травня станом на 19:00 – у Марганці, що на Дніпропетровщині, у чоловіка в руках розірвалася граната, він загинув на місці. Поліція затримала підозрюваних у смертельній ДТП на Прикарпатті.

Також у випуску:

У Києві відбулися збори суддів Вищого антикорупційного суду, на яких 38 суддів обрали головою органу 37-річну Олену Танасевич. Вона очолюватиме орган протягом трьох років.

Кремль заохочує українців їхати до Росії, обіцяє спростити оформлення дозволів на тимчасове перебування на території Федерації.

Що відомо про команду майбутнього президента Володимира Зеленського.


+Відео

Хочу, щоб моє повернення записали Зеленському, – Коломойський розповів, чому живе в Ізраїлі

$
0
0
Український олігарх Ігор Коломойський, який зараз проживає в Ізраїлі, заявив, що з України він виїжджав не через президента Петра Порошенка.

Про це він розповів журналістам програми "Наші гроші" під час інтерв'ю у своєму офісі в місті Герцлія, Ізраїль.

Коломойський наголосив, що проти нього немає кримінальних справ чи виписаних підозр.

Я міг їздити без проблем. Проте в мене багато справ у господарських судах з НБУ, з "Приватбанком". Я не був менеджером, я акціонер. Через закон, прийнятий у 2015 році, про відповідальність акціонерів, я відповідаю за все, що відбувалося в банку з того часу по момент націоналізації,
– сказав олігарх.

"По секрету, я банком й не займався... З 2010 року я жив у Швейцарії, у 2014 році я повернувся в Україну, чесно попрацював і поїхав. Я не поїхав через Порошенка, я був між Україною та Женевою, іноді в Ізраїлі. В Україну приїжджав по бізнесу. Сім'я жила у Швейцарії", – уточнив Коломойський.

Зараз я довго не з’являюся в Україні – такого раніше не було. НБУ міг подати на мене в суд і закрили б мене. Зараз (після обрання Зеленського – 24 канал) немає політичного підтексту, щоб просто так це зробити. Я надіюся, що Адміністрація Президента не буде керувати судовою гілкою влади та всіма іншими,
– заявив український олігарх.

"Не хочу статистику покращувати Порошенку, що при ньому багато олігархів повернулося. Коломойський повернеться – запишуть Порошенку. Хочу, щоб повернення записали Зеленському", – підсумував Коломойський.

Першу частину інтерв'ю з Ігорем Коломойським дивіться тут.


Яскраві та закохані: найкращі зіркові пари Met Gala 2019

$
0
0
Яскравий та масштабний модний захід відгримів напередодні, 6 травня, у Нью-Йорку. На традиційній світській події зібралося чимало зірок, серед яких, як завжди, найулюбленіші пари Голлівуду та інших галузей шоу-бізнесу. LiseStyle 24 зробив для вас підбірку найкрасивіших пар, які відвідали Met Gala 2019.

Зіркові пари завжди привертають найбільше уваги, адже ефекту завжди вдвічі більше. Тим паче, якщо кожен з двох весело всміхається, із задоволенням позує перед камерою і не приховує почуттів до партнера. Так, на рожевій килимовій доріжці, попри все перераховане раніше, зіркові пари вражали ще й своїми образами, адже Met Gala 2019 створений саме для яскравих виходів!

Так, на модному заході виблискували Софі Тернер і Джо Джонас, які всього кілька днів тому одружилися, Кім Кардашян і Каньє Вест, Пріянка Чопра і Нік Джонас, легендарний Шерлок Бенедикт Камбербетч з Софі Хантер, а також заручені Джей Ло та Алекс Родрігес. Потішило своєю присутністю новостворене подружжя Ідріс Ельба і Сабріна Даур, старожили шоу-бізнесу Жизель Бундхен і Том Бреді та наймолодша мільярдерка планети Кайлі Дженнер зі своїм бойфрендом Тревісом Скоттом.

Софі Тернер і Джо ДЖонас Met Gala 2019
Софі Тернер і Джо Джонас на Met Gala 2019 / Колаж: LifeStyle 24

Ідріс Ельба і Сабріна Даур
Ідріс Ельба і Сабріна Даур / Колаж: LifeStyle 24

Бенедикт Камбербетч і Софі Хантер
Бенедикт Камбербетч і Софі Хантер
 / Колаж: LifeStyle 24

Кайлі Дженнер і Тревіс Скотт
Кайлі Дженнер і Тревіс Скотт / Колаж: LifeStyle 24

Жизель Бундхен
Жизель Бундхен і Том Бреді / Колаж: LifeStyle 24

Дженніфер Лопес і Алекс Родрігес
Дженніфер Лопес і Алекс Родрігес
/ Колаж: LifeStyle 24

Кім Кардашян і Каньє Вест
Кім Кардашян і Каньє Вест / Колаж: LifeStyle 24

Росія звільнила з полону двох українців: відомі імена

$
0
0
Окупаційна влада анексованого Криму звільнила двох українських рибалок з Херсона – Руслана Кондратюка та Андрія Морозова.

Український омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebookнаписала, що про звільнення їй повідомила уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова.

"Вона (Тетяна Москалькова, – 24 канал) повідомила мені, що у рамках наших з нею попередніх домовленостей, були звільнені разом зі своїм судном утримуванні на території окупованого Криму два херсонські рибалки – Руслан Кондратюк та Андрій Морозов", – йдеться у повідомлені. 

Українці прямують до своїх рідних на Херсонщину. Хлопці уже перетнули КПВВ "Чонгар". Людмила Денісова написала на Facebook-сторінці, що наразі вони чекають своїх рідних, щоб разом відправитися додому. Цю інформацію їй підтвердили українські прикордонники.

Що відомо про звільнених українців?У вересні 2018 року жителів Херсона Руслана Кондратюка та Андрія Морозова затримали прикордонники ФСБ Росії під час пришвартування моторного човна через поломку мотора на кримському березі озера Сиваш. Їх звинуватили у "незаконному перетині кордону".

За підрахунками Вашингтонської юридичної компанії Perseus Stategies, понад 230 людей незаконно перебувають у заручниках Російської Федерації. Жертвами переслідувань з боку російської влади стають як опозиційні політики та громадські активісти, так і представники релігійних та національних меншин, ЛГБТ-активісти, а також громадяни України та проукраїнські активісти.

Футболіст збірної України отримував серйозні погрози від клубу

$
0
0
Агент футболіста збірної України Івана Петряка Іван Пироженко розповів деталі конфлікту українського футболіста з угорським клубом "Ференцварош".

За словами агента, Петряк, який все ще належить донецькому "Шахтарю", отримував погрози на свою адресу від гендиректора клубу Ороша Пала.

Орош Пал розповідає фанам, не нам, виправдовуючи свою бездіяльність, погрожуючи Івану та його вагітній дружині. В Ороша є дитина? Як він може собі дозволити? Наприклад, фани пишуть, загрожують, цю провокацію створив Орош Пал, сказавши їм, що Петряк хоче тільки грошей, що він – зрадник.

Це не той випадок. Іван сказав чотири дні тому, що хоче залишитися, але рішення щодо майбутнього має бути вже прийнято. Я бачив тільки слова і коментарі від однієї сторони. Якщо фанати хочуть зробити висновки, вони повинні вислухати нас,
– цитує Пироженка csakfoci.hu.

Нещодавно стало відомо, що Іван Петряк наступний сезон проведе у стані головного конкурента "Ференцвароша" – "МОЛ Віді". Агент футболіста заявив, що клуб не доклав зусиль, аби викупити гравця у "Шахтаря".

У "Ференцвароші" Петряк нинішній сезон проводив на правах оренди з "Шахтаря". За цей час хавбек встиг стати одним з лідерів команди, провівши 28 матчів і забивши 6 голів в чемпіонаті Угорщини.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Порошенко звільнив командувача Нацгвардії і призначив нового виконувача обов'язків

$
0
0
Президент України Петро Порошенко звільнив командувача Національної Гвардії України Юрія Аллерова.

Указ президента №196 від 7 травня 2019 року оприлюднено на офіційному сайті голови держави.

"Звільнити Аллерова Юрія Володимировича з посади командувача Національної гвардії України", – йдеться у документі.

Юрій Аллеров повідомив "Громадському", що рішення про звільнення було його ініціативою. Напередодні він написав заяву про відставку.

Я подав у відставку за сімейними обставинами, він (Петро Порошенко – ред. 24 канал) її задовільнив,
– сказав Аллеров.

Аллеров додав, що готовий продовжувати працювати на цій посаді,якщо його призначить Володимир Зеленський. Однак наразі він буде звільнений згідно з законом.

Згідно з законом "Про Національну гвардію України" командувач НГУ призначається та звільняється на посаду президентом України за поданням міністра внутрішніх справ.

Іншим своїм Указом Петро Порошенко призначив виконуючим обов'язки командувача Національної Гвардії генерала-лейтенанта Миколу Балана.

Що відомо про Юрія Аллерова?Він український військовий, генерал-лейтенант, головний інспектор Міністерства оборони України. Кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня. Петро Порошенко призначив Аллерова командувачем Національної гвардії України у грудні 2015 року.

Коломойський пояснив, чому немає конкретних рішень від Зеленського

$
0
0
Ігор Коломойський вважає, що обрання президентом Володимира Зеленського – це можливо експеримент, але ситуація в Україні така, що гірше нікуди.

Таку думку олігарх висловив в інтерв'ю програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

"Ми перебуваємо на дні. Ви живете в Києві й ви цього не відчуваєте. А з Ізраїлю видно всю картину. Вся панорама, а з Києва не видно. Мені, наприклад, все зрозуміло. Ми маємо 116 мільярдів ВВП на душу населення припадає 2700 доларів в рік, тобто 230-240 доларів на людину. А в Польщі – 630 мільярдів на те ж саме населення", – пояснив мільярдер.

На запитання журналіста: "В нового президента є якесь уявлення, як зробити це як у Польщі, а не як у Венесуелі?". Коломойський відповів: "Ви не розказуйте про Венесуелу. Ми ж розуміємо, хто це все влаштував, як там все відбувається".

Він вважає, що сьогодні по-іншому, ніж сказати щось популістичне, не можна.

З чого ви взяли, що у нього (Зеленського, – 24 канал) немає плану дій? Якщо ви хочете конкретики, то зразу виникнуть запитання – як і де ви це будете реалізовувати. На ці запитання є відповіді, але просто треба розуміти, яку дорогу ти вибираєш,
– заявив мільярдер. 

За його словами, зараз МВФ робить з багатої країни бідну: "Так він робив зі всіма країнами, в яких був. Довів до ручки".

За його словами, якщо Зеленський не буде брати від нього трубки після інавгурації, то він більше не подзвонить до нього і наслідків від цього ніяких не буде. Він наголосив: "Ви зрозумійте, коли звичайна людина Зеленський і людина Зеленський, яка стала президентом – це різні позиції, погляди, тобто місце посади визначає погляди людини".

Зараз на нього всюди тиск – адвокат Коломойського, охорона Коломойського, машина Коломойського, тобто всюди Коломойський. То можливо йому треба взяти паузу і сказати, що немає ніякого Коломойського. Ви ж розумієте, що це все придумана історія?,
– додав олігарх.

 

обіцянки Зеленського
Обіцянки Володимира Зеленського

Viewing all 261892 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>