Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261692 articles
Browse latest View live

Ледь жевріє: сумна статистика українського автопрому

$
0
0
В квітні на вітчизняних підприємствах виробили всього 139 транспортних засобів, що на 80% менше, аніж рік тому.

Найбільш жалюгідний результат показали виробники вантажівок – в квітні було випущено всього 1 комерційний авто (без врахування результатів "засекреченого" КрАЗу). Легковиків склали на 87% менше, ніж рік тому – 79 "Шкод" на заводі "Єврокар". Негативну динаміку показали і автобусники – вони виробили 59 одиниці, що на 5 менше, аніж у квітні 2018-го.

Загалом з початку року в Україні було виготовлено 1880 од. автотранспортних засобів або на 31,4% менше, ніж за 4 місяці 2018 року. З них легкових автомобілів – 1587 шт. (-33,4%); комерційних – 15 шт. (-85,1%); автобусів – 278 шт. (+9%).


Розпуск парламенту: чи вдасться Зеленському дотиснути Порошенка?

$
0
0
Запуск командою Зеленського відеопетиції про розпуск українського парламенту – ще один крок до призначення дострокових виборів Верховної Ради. Що означає відеопетиція і чи призведе вона до позачергових виборів, – в матеріалі 24 каналу.

Порошенко важко прощається з президентською посадою

В Зеленського не приховують: їм вигідні дострокові вибори. На хвилі високого результату на президентських виборах партія "Слуга народу", говорить голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, може перемогти і стати центром формування коаліції. В такому випадку вибори пройдутть не 27 жовтня, а влітку. Але підписати указ про розпуск парламенту за умови наявності юридичних підстав Зеленський може лише після інавгурації. А припиняти достроково повноваження нардепів, згідно Конституції, – не пізніше 27 травня (за півроку до кінця каденції парламенту).

Проблема в тому, що в парламенті немає єдиної думки щодо датиінавгурації Зеленського. "Самопоміч" і "Батьківщина" підтримують найшвидше її проведення. А фракції діючої коаліції – БПП і "Народного фронту" – проти інавгурації 19 травня, як пропонують у Зеленського. Нардепи посилаються на те, що це День пам’яті жертв політичних репресій. В БПП зареєстрували постанову про проведення інавгурації аж 1 червня.

Відтягнути мить прощання з президентською посадою – особисте бажання Порошенка. А відеопетіція за проведення дострокових виборів – ще один елемент психологічного тиску на депутатів – противників Зеленського,
– наголошує Володимир Фесенко.

Порошенко
Порошенко важко віддати президентську булаву 

Політолог Віктор Небоженкозазначає: в останні дні свого перебування на посаді президента Порошенко робить все, щоб продовжити агонію свого режиму, затягуючи демократичну передачу влади Зеленському.

Порошенко не просто чіпляється за владу, даючи привід для Заходу дивуватися і знущатися над млявою українською політико-конституційною машиною, яка не може змусити впертого, властолюбного політика виконати свій обов'язок і покинути місце служби. Дії Порошенка дискредитують звання Президента України, дестабілізуючи верховну владу в Україні. Практика саботажу і шантажу старої влади поступово переходитиме і на інші рівні і гілки влади,
– переконаний Віктор Небоженко.

Як вплине відеопетиція на прискорення парламентських виборів?

В Зеленського заявили: щоб петицію розглянув новообраний глава держави, відео має набрати мільйон переглядів.

Ми запитали у людей на вулиці, що вони думають щодо розпуску Верховної Ради. А зараз запитуємо вас – залишити чи розпустити? Нагадуємо, що після мільйона переглядів новообраний президент зверне увагу на це питання в першу чергу,
– мовиться в описі до відео.

Відеопетиція про розпуск Ради

Але з юридичної точки зору така петиція не має сили. Її треба зареєструвати на сайті Верховної Ради або президента. І навіть у такому випадку це ще ні про що не говорить.

В команді Зеленського грають у віртуальні ігри. Мільйон переглядів можна і накрутити. Але краще – десять тисяч людей на мітингу біля Верховної Ради. Перегляди на депутатів особливо не вплинуть. А тисячі людей на акції протесту – так,
– переконаний Фесенко.

Виграти Зеленському, наголошує політолог, допомогло не те, що так суперефективно спрацювала віртуальна кампанія. А настрої проти Порошенка, втома і недовіра до нього і діючих політиків. А продовження гри у віртуальність може призвести до поразки.

Хоча, зазначає він, на парламентських виборах ця петиція може допомогти партії Зеленського. Але для більшості українців дата проведення не принципова.

Ризики дострокових виборів парламенту

На думку Володимира Фесенка, сценарій дострокових виборів складний і ризикований. Якщо нардепи не призначать інавгурацію на 19 травня або іншу компромісну дату, то цим створять конфронтацію між новообраним президентом Зеленським і парламентом. У команді Зеленського домінуватиме позиція, що з нинішньою Верховною Радою ні про що не домовишся, треба йти на дострокові вибори.

І, швидше за все, посилатимуться на сумнівне рішення Окружного адміністративного суду Києва, який постановив витребувати у Верховної Ради відомості із зазначенням прізвищ народних депутатів, які входять до складу коаліції. Але відповіді так і не отримав. Тобто немає формальних підтверджень про існування коаліції.

За яких умов можуть розпустити Верховну Раду, дивіться інфографіку:

Верховна Рада
Для розпуску парламенту є три підстави. Але в Зеленського можуть обійти закон?  

Хоча, говорить Фесенко, є відчуття, що у Зеленського на формально-юридичні нюанси не дуже звертають увагу. У цьому перший ризик– юридичний, який може потім зіграти проти Зеленського. Другий ризик– політичний. Для Зеленського принципово важливо, щоб рішення про розпуск було підтримано урядом і ЦВК.

Якщо парламент і уряд не підтримають указ про розпуск, порахують його протиправним і антиконституційним, це означає виникнення політичної кризи. Провести вибори буде складно. Якщо команда Зеленського програє, то це стане клеймом слабкого президента,
– вважає Володимир Фесенко.

Це, зауважує експерт, може привести до поступового обмеження повноважень президента – реальної і неформальної влади. Фахівець наголошує: командам Порошенка і Зеленського треба починати переговори про передачу влади. А між ними немає ніякої взаємодії, що погано.

Віктор Небоженко називає Порошенко "шатуном" і підкреслює: найгірше те, що останні провокаційні дії колишнього президента Порошенка розгойдують напівзруйновану державу. Порошенко, за його словами, своїми діями продовжує послаблювати державу і тим самим допомагає Кремлю утримувати Україну в своїй орбіті.

 

 

Росія погрожує Україні знищенням військової техніки у Криму

$
0
0
Влада країни-окупанта має намір утилізувати українську військову техніку, що залишилася в Криму після анексії. Аби цього уникнути, Київ повинен забрати її до закінчення десятирічного терміну.

Саме такий термін нібито передбачений міжнародними нормами, заявив голова комітету з оборони Держдуми Росії Володимир Шаманов, пише "ТАСС".

Він вважає, що це, "перш за все, завдання керівництва України".

Виходячи з міжнародних норм, протягом 10 років вони повинні або забрати, або через 10 років ми будемо змушені це утилізувати. Тому що те, що не перебуває в експлуатації, занепадає і приходить в непридатність,
– стверджує Шаманов.

У Росії також додають, що нібито "сучасних зразків техніки там не бачать, а інші їм не цікаві". 

Зазначимо, ще у січні 2018 року президент Росії Володимир Путін заявляв, що країна-окупант "готова повернути Україні військову техніку із окупованого півострова".

Що про це кажуть в Україні?Проти. Глава українського МЗС Павло Клімкін пояснив, що Київ не погодиться на "пропозицію" Кремля. Це матиме для України негативні як юридичні, так і політичні наслідки. Окрім того, це дозволить країні-окупанту продовжити агресію. Тому до завершення війни та повернення територій Україна не повертатиме цю техніку. Окрім того, Клімкін наголосив, що ніякої офіційної заяви не було.

Княгиня Монако засвітила стильний образ: що одягнула 41-річна Шарлін на турнір з регбі

$
0
0
Королівська сім'я Монако у повному складі відвідала вирішальний турнір з регбі Sainte Devote, що проходив на стадіоні Людовика в Монако. Відвідчуючи спортивний захід, княгиня Шарлін вирішила не дотримуватися королівського дрес-коду і віддала перевагу неймовірно стильному, хоч і незвичному, образу.

41-річна княгиня Шарлін, яка до одруження з Альбером II була учасником Олімпійських ігор, завжди з задоволенням складає компанію своєму чоловікові під час його офіційних візитів на міський стадіон.

Тому на міжнародному турнірі з регбі королівське подружжя та їхні діти у повному складі засвітилися перед камерами журналістів. І, якщо князь Альбер II, одягнув класичний костюм, який обирає для більшості офіційних виходів, то його дружина Шарлін постала у доволі неформальному вбранні.

Вона одягнула бежеві штани-карго від Louis Vuitton та стильну шкіряну куртку. У такому ж вільному стилі прийшли на турнір з регбі їхні діти, близнюки Жак і Габріела, однак поверх футболки маленька принцеса накинула піджак з логотипом і надписом "Монако". Стильним аксесуаром для трьох представників королівської сім’ї слугували сонцезахисні окуляри.

Княгиня Монако з чоловіком
Княгиня Монако, Шарлін та її чоловік Альбер ІІ / Instagram / @rroyalfamilyy

Королівська сім'я Монако
Княгиня Монако, Шарлін та її чоловік Альбер ІІ / Instagram / @rroyalfamilyy

Діти княгині Монако
Діти князя Альбера ІІ та княгині Шарлін / Instagram / @rroyalfamilyy

 

Американський легкоатлет у стилі супермена "залетів" на фініш заради перемоги: відео

$
0
0
Американець Інфініт Такер виграв перемогу у забігу на 400 метрів, фінішувавши у стрибку у стилі супермена.

На турнірі EC Outdoor Track & Field Championships у місті Фейєтвілль Інфініт Такер лідирував майже весь забіг. Але після останньої перепони його наздогнав ще один американець Роберт Грант. Відтак, щоб не втратити перемогу, Такер вдався до дещо неочікувано рішення – застрибнути за фінішну пряму.

Зважаючи, що фініш у бігу фіксується по плечах або грудях (торсу), Такер, фактично, не порушив жодних правил. Тож його перемога є чистою.

У соцмережах цей фініш вже назвали "стрибком супермена".

 

Які смартфони Huawei та Samsung першими отримають Android 10 Q

$
0
0
Через кілька днів після офіційного анонсу операційної системи Android 10 Q компанія Huawei оголосила список пристроїв, які отримають нового "зеленого робота". Окрім того, журналісти з порталу SamMobile назвали девайси від компанії Samsung, які можуть отримати Android Q.

Як повідомляє 4PDA, насамперед Huawei має намір оновити до десятої версії Android вісім флагманських смартфонів.

Це пристрої так званої першої хвилі, які отримають нову версію Android першими. Ймовірно, що в майбутньому Huawei розширить список підтримуваних моделей.

Які смартфони Huawei оновляться до Android 10 Q:

У випадку з пристроями Samsung офіційної інформації поки ще немає, але портал SamMobile склав список найбільш ймовірних кандидатів на оновлення до Android 10 на основі традиційної політики компанії з підтримки своїх пристроїв.

Розраховувати на Android Q можуть власники наступних моделей:

  • Galaxy Fold
  • Galaxy S10e/S10/S10+
  • Galaxy S9/S9+
  • Galaxy Note 9
  • Galaxy A9 (2018)
  • Galaxy A7 (2018)
  • Galaxy A6 (2018)/A6+ (2018)
  • Galaxy A80
  • Galaxy A70
  • Galaxy A50
  • Galaxy A40
  • Galaxy A30
  • Galaxy A20
  • Galaxy A20e
  • Galaxy A10
  • Galaxy J6/J6+
  • Galaxy J8/J8+
  • Galaxy M10
  • Galaxy M20
  • Galaxy M30
  • Galaxy Tab S4
  • Galaxy Tab S5e
  • Galaxy Tab A 10.1 (2019)
  • Galaxy Tab A 10.5 (2018)

У випадку з пристроями Samsung список не фінальний і в реальності може відрізнятися від планів південнокорейської корпорації.

Хто ще може отримати Android 10? Відзначимо, бета-версію Android Q можуть випробувати власники всіх поколінь Pixel, а також деяких смартфонів від ASUS, Nokia, Huawei, LG, OnePlus, OPPO, Sony, Vivo, Xiaomi та інших компаній.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділіТехно

Феномен швидкого економічного росту Південної Кореї: цікаві факти

$
0
0
Південна Корея – економічне диво, яке відбулося за одне покоління. Лише у 1953 році тут завершилася війна. Нині країна – серед 12 найсильніших за обсягом ВВП країн світу.

Ось декілька фактів про Південну Корею, які розкажуть про її здобутки і так званий феномен, завдяки якому вдалося досягнути такого рівня економіки.

Головні здобутки:

• Південна Корея – серед 12 найсильніших за обсягом ВВП країн світу.

• На 5 місці у світі – за експортом високотехнологічної продукції.

•  Це батьківщина Hyundai, Samsung, Kia та LG.

південна корея
Південна Корея – батьківщина Hyundai

•  Південна Корея практично немає природних корисних копалин, зокрема, газу та нафти.

• А 70% продуктів імпортує з інших куточків світу.

Феномен швидкогоросту економіки:

► Феномен у тому, що ставку уряд зробив на свій єдиний ресурс – людей.

► Корейці винятково працьовиті та принципові. Працюють по 10 годин щодня, мають один вихідний на тиждень.

► Корейці не купують японських товарів, бо Японія – колишній окупант.

корейці
Корейці – відповідальні працівники

► Керівництво країни змусило багатих корейців інвестувати в промисловість.

► Натомість влада підтримала бізнес пільговими кредитами і держзамовленнями.

► Як наслідок, країну назвали прикладом успішного втручання уряду держави в економіку. 

південна корея
Економічне диво в Південній Кореї відбулося за одне покоління

південна корея
Сьогодні країна серед 12 найсильніших за обсягом ВВП у світі


+Відео

Силове звільнення окупованого Донбасу: що може завадити Україні зробити такий крок

$
0
0
Якщо Україна все ж вирішить звільнити силовим шляхом окуповані території на Сході України, успіх такої операції передусім залежатиме значною мірою від позиції Кремля. У такому разі Кремль може відкрито вторгнутися на українську територію з метою захисту своїх громадян, які нібито потерпатимуть від дій українських військових. Щоправда, такий варіант все ж можуть розглянути.

Колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв переконує, що на звільнення окупованих Кремлем українських територійна Сході України знадобиться менше ніж добу. За його словами, головне в такому разі – дуже швидка дія, щоб дійти до українського кордону та там закріпитись. А далі, каже він, на звільненій території одразу ж мають розпочати спеціальні заходи Національна гвардія, Національна поліція та інші силові структури.

Як зауважив секретар парламентського Комітету з нацбезпеки Іван Вінник, Сергій Наєв чи не найкраще є ознайомленим із загальною військовою ситуацією, з театром потенційних військових дій на Сході України, оскільки він тривалий період часу здійснював повноваження командувача Об’єднаних сил", передає УНІАН.

Парламентар підкреслює, що колишній командувач ОС добре розуміє, якими силами та засобами доведеться стикатися Збройним силам у разі ухвалення такого рішення та отримання команди на наступ з метою виходу на кордон з Росією та звільнення окупованих територій.

"Дійсно, після того буде питання вже поліцейської операції – зачистки цієї території силами Нацгвардії та Нацполіції", – додав нардеп.

Водночас, вважає Вінник, успіх такої операції значною мірою залежатиме від позиції Кремля.

"Незрозуміло, як Росія діятиме. Вже сьогодні зроблено заяви, що будуть роздаватися російські паспорти громадянам України, які проживають на окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях. Вже вистачає осіб, які нараз перебувають з російським громадянством на окупованих територіях", – зазначив політик.

На його переконання, російська військова відповідь полягатиме у прямому відкритому вторгненні на території України з метою захисту громадян РФ.Ті ж, на думку Кремля, потерпатимуть від дій ЗСУ у випадку сценарію, який запропонував Сергій Наєв. Зокрема, секретар парламентського Комітету з нацбезпеки нагадав, що на території Росії поблизу кордону з Україноюзосереджено значне військове угруповання РФ.

"Декілька фактично військових корпусів, які зосереджено на російській території та "заточено" під потенційно атакувальні дії у бік України. У такому разі незрозуміло, якою буде відповідь РФ", – пояснив він.

На думку Вінника, якщо українська дипломатія, українські політики, новий верховний головнокомандувачзможуть отримати зрозумілі запевнення з боку або гарантів Будапештського меморандуму, що РФ не протидіятиме Україні в силовому звільненні цих територій, або такі ж запевнення з боку Росії, яка також є підписантом Будапештського меморандуму, тоді такий варіант може бути розглянуто.

Що таке Будапештський або Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку́ з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї?Це міжнародна угода про неядерний статус України, яку 5 грудня 1994 року уклали Україна, США, Росія та Велика Британія. Угода містить пункти, що надають Україні гарантії недоторканності, територіальної цілісності та безпеки. Вищезазначений документ є обов'язковим до виконання всіма сторонами, всіма учасниками меморандуму без винятку. В 1995 році Генеральна Асамблея ООН прийняла меморандум як офіційний документ.

Додамо, Наєв стверджує, що наразі питання силового звільнення окупованих територій як Криму, так і Донбасу перед Об’єднаними силами не стоїть, оскільки офіційний Київ визначив основний шлях здобуття перемоги у війні з Росією як політико-дипломатичний.

Крім того, він розповів, що Росія має плани щодо рішучого наступу на Українута може почати агресію з понад десяти напрямів на лінії зіткнення на окупованому Донбасі.

Безпосередні такі плани у ворога є. Ми знаємо загрозливі напрямки на лінії зіткнення, і таких напрямків налічується понад десять. Ми передбачаємо дії у відповідь – на цих напрямках всі засоби постійно є готовими реагувати. Також ми відстежуємо загрозливі ділянки кордону Луганської області та Росії, Азовського моря в межах ООС. В усіх цих напрямках готові реагувати на активні дії ворога,
– заявив військовий.

Якими є останні плани Путіна щодо окупованих територій? 24 квітня президент Росії Володимир Путін схвалив указ про спрощену видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу. Вже 1 травня Путін підписав ще один указ – про спрощений порядок отримання російського паспорта для окремих категорій громадян України. Цей спрощений порядок стосується українців із окупованого Криму.

Україна, окуповані території, Луганська область, Донецька область
Окуповані території у Луганській і Донецькій областях 

Українська держава не визнаватиме такі російські паспорти своїх громадян. Окрім того, українців застерегли: держава знатиме, хто отримав фейковий паспорт Росії. Крім того, уряд Росії ще розгляне законопроект про спрощення отримання дозволу на тимчасове проживання та посвідки на проживання українців на території РФ. У зв'язку з такою ситуацією окупаційна влада на Донеччині вирішила до 1 червнязапровадити "спрощений механізм" перетину кордону з Росією, щоб доправляти людей для отримання російських паспортів.

Україна, Росія, Донбас, Україна, Кремль, напад
Звідки Росія може напасти на Україну: інфографіка 24 каналу 


Форсаж через 18 років: як змінилися актори улюбленого фільму

$
0
0
Драйвовий фільм про нелегальні перегони розбурхав громадськість майже миттєво. Актори стали популярними, а виходу нової частини всі чекали з великим нетерпінням. Давайте поглянемо, як за 18 років змінилися актори, що знімалися у кінокартині.

Форсаж 8встановив новий світовий рекорд за зборами у перший вікенд у світовому прокаті. Стрічці вдалося заробити понад 532 мільйонів доларів! Але від по-справжньому крутого першого фільму в новій частині мало що залишилося, хіба що незмінний Він Дізель. Хочете поглянути, як змінилися актори стрічки за ці роки?

Джордана Брюстер

Джордана Брюстер у Форсажі  - фото 327219
Джордана Брюстер у Форсажі

Актриса знімалася не у всіх частинах. Другу і третю їй довелося пропустити, бо тоді робота в кіно дуже сильно заважала навчанню, та й сама Джордана обіцяла батькам у що б то не стало закінчити інститут. Сьогодні 39-річну актрису можна побачити в американських серіалах і телешоу. У великому кіно (як і в Форсажі 8) актриса практично не приймає участі.

Джордана Брюстер 2019  - фото 327221
Джордана Брюстер 2019

Він Дізель

Він Дізель у Форсажі  - фото 327222
Він Дізель у Форсажі

Він Дізель дуже серйозно підійшов до зйомок у фільмі і пройшов спеціальну підготовку в школі каскадерів. Також на зйомках Він зблизився зі своєю коханою по фільму Мішель. Але через кілька місяців ідеальних стосунків пара розійшлася. Однак актори зізнавалися, що, незважаючи на розрив, дискомфорту під час зйомок вони не відчували. У 2009 році Він повернувся у Форсаж і виступив продюсером картини. За три роки Він став ще більшим і більш мужніми, а його м'язи міцнішими.

Він Дізель 2019 - фото 327223
Він Дізель 2019

Мішель Родрігес

Мішель Родрігес у Форсажі  - фото 327224
Мішель Родрігес у Форсажі

Мішель є старожилом всієї франшизи Форсажу. Актриса знялася у всіх його частинах і планує продовжити цю традицію до самої кульмінації історії фільму. В цьому році актрисі виповнилося 40 років. Хочеться відзначити, що на новорічні свята 2019 року вийшла фантастична картина "Аліта. Бойовий ангел" від режисера Джеймса Кемерона. У цьому фільмі Мішель виконає одну з головних ролей.

Мішель Родрігес 2019  - фото 327225
Мішель Родрігес 2019

Чед Ліндберг

Чед Ліндберг у Форсажі  - фото 327226
Чед Ліндберг у Форсажі

Актор знявся всього лише в першій частині фільму, але його роль не залишилася непоміченою. Після виходу Форсажу Чеда стали активно запрошувати на зйомки у різних фільмів, а його кар'єра пішла в гору. Сьогодні 42-річний актор відомий за роллю Еша в серіалі Надприродне.

Чед Ліндберг 2019  - фото 327227
Чед Ліндберг 2019

Сунг Канг

Сунг Канг і Він Дізель у Форсажі  - фото 327228
Сунг Канг і Він Дізель у Форсажі

Життя Сунга Канга кардинально змінилося, коли його затвердили на роль в успішному фільмі Потрійний форсаж: Токійський дрифт (2006). Уже в 2007 році він грає в таких високобюджетних картинах як Міцний горішок 4.0 (2007) і Війна (2007), під час роботи над цими картинами, йому довелося попрацювати з такими зірками як Брюс Вілліс, Джет Лі та Джейсон Стетхем. Крім усього іншого Сунг продовжує зніматися і в інших проектах.

Сунг Канг 2019 - фото 327229
Сунг Канг 2019

Галь Гадот

Галь Гадот у Форсажі  - фото 327231
Галь Гадот у Форсажі

Галь Гадот – ізраїльська актриса і модель, яка отримала світову популярність, виконавши роль супергероїні Чудо-жінки в комікс-блокбастерах Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості і Чудо-жінка. Акторська біографія Галь, за словами самої актриси, це суцільні повороти зі щасливими випадковостями. Девізом зірки стала фраза "Рухайся завжди вперед, щастя чекає за поворотом!".

Галь Гадот 2019  - фото 327232
Галь Гадот 2019

Пол Вокер

Пол Вокер у Форсажі  - фото 327233
Пол Вокер у Форсажі

Брайан О'Коннер (герой Пола) спочатку був копом, якому доручили зловити банду Домініка (Він Дізель). Спочатку він начебто збирається ловити злодіїв, але потім передумує, а після і сам втягується в розбійне життя. У 2013 році актор Пол Вокер, який виконував цю роль, загинув у автокатастрофі.

Нові прогнози букмекерів на Євробачення-2019: кому пророкують перемогу

$
0
0
Букмекери продовжують робити свої прогнози та ставки на переможця Євробачення-2019. Нідерландам, як і раніше, пророкують перемогу на музичному конкурсі, однак країни, що були на другому і третьому місці, значно змінили свої позиції. Тепер Росія, яка раніше мала друге місце, опинилась на четвертій сходинці, а Італія знизилась у рейтингу до шостої позначки.

64-й міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2019відбудеться в Ізраїлі, у Тель-Авіві. Півфінал співочого шоу відбудеться 14 травня, другий півфінал – 16 травня, а фінал конкурсу, в ході якого визначать переможця, проведуть 18 травня. 

Євробачення-2019
Коли дивитись Євробачення-2019 / 24 Канал

Після гучного скандалу з MARUV, яка перемогла у Нацвідборі Євробачення-2019, Національна суспільна телерадіокомпанія України ухвалила рішення відмовитись від участі в головному конкурсі в Ізраїлі. Через це позиція України в рейтинговій таблиці зникла. Раніше Україна навіть не входила в топ-10 кращих, а після перемоги на відборі MARUV Україна піднялася в рейтингу і посіла четверте місце.

Прогнози на переможця у конкурсі Євробачення

Останні букмекерські прогнози з'явились на офіційному сайті пісенного конкурсу Євробачення перед першим півфіналом конкурсу. Місце переможця, як і раніше, пророкують Нідерландам. Країну представить виконавець Дункан Лоренс з піснею Arcade. Друге місце, яке раніше посідав учасник від Росії Сергій Лазарєв з піснею Scream, тепер зайняв 4 позицію, в той час як його місце зайняв представник Швеції – Джон Лундвік з піснею Too Late for Love. Третє місце тривалий час займала Італія – виконавець Mahmood з піснею Soldi, однак зараз трійку лідерів закриває Франція зі знаменитим співаком-андрогіном Білалом Хассані, який виконає пісню Roi. У десятці перших розмістились представники країн Росії, Азербайджану, Італії, Швейцарії, Австралії, Мальти та Ісландії.

Євробачення 2019
Букмекерські прогнози на Євробачення-2019

Чому розгорівся скандал довкола участі MARUV у Євробаченні-2019?MARUV перемогла у фіналі Нацвідбору Євробачення-2019 та отримала право представляти Україну на пісенному конкурсі. Проте чимало українців висловлювалися проти виступу артистки на конкурсі від України, адже MARUV продовжує гастролювати Росією. Співачка свої концерти в Росії аргументувала тим, що цими виступами сприяє "миру між країнами".

При цьому MARUV заявила, що вважає Крим територією України, але не змогла однозначно відповісти на питання про війну на Донбасі. Співачка сказала, що це дуже складне запитання для неї, адже її близькі втратили домівки на Донбасі, і їй про це дуже важко говорити. MARUV додала, що "хоче, аби настав мир, і щоб нарешті це закінчилося".

Без Епіфанія: Зеленський оприлюднив відеозвернення релігійних лідерів до жителів Донбасу і Криму

$
0
0
У відеоролику українські релігійні лідери закликають жителів окупованих територій до милосердя, поваги та миру. Вони наголошують, що продовжують молитися за тих українців, які перебувають в анексованому Криму та на Донбасі.

Так, відеозвернення релігійних лідерів країни оприлюднив на своїй Facebook-сторінці майбутній український лідер Володимир Зеленський.

Так, починає відеозвернення патріарх Філарет. У ролику до жителів Донбасу російською звертається також очільник УПЦ МП Онуфрій. Він закликає "всіх, від кого це залежить припинити розмовляти один з одним за допомогою гармат та автоматів".

Так, до українців на окупованих територіях звернулися:

  • почесний патріарх Православної церкви України Філарет;
  • настоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій;
  • настоятель Української греко-католицької церкви Святослав;
  • муфтій Криму Айдер Рустемов;
  • головний рабин Одеси й півдня України Авраам Вольф;
  • муфтій Саїд Ісмагілов;
  • головний рабин Дніпра і Дніпропетровської області Шмуель Камінецький;
  • головний рабин Харкова та сходу України Мойше Москович;
  • головний рабин Києва Мойше Реувен Асман;
  • головний рабин Донбасу Пінхас Вишецький.

Примітно, що після конфлікту між патріархом Філаретом і настоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм, останній в ролику не з’являється.

Про який конфлікт мовиться?Почесний патріарх новоствореної Православної церкви України Філарет допустив розкол православ'я і стверджує, що уповноважений скликати Собор. Також, він наполягає, що Київський патріархат досі існує. Він також розповів про існування домовленості, згідно з якою Епіфаній нібито має представляти церкву за кордоном, а керуватиме нею повинен Філарет.

Однак у Мінкульті кажуть, що інформація про нібито відновлення діяльності Української православної церкви Київського патріархату не відповідає дійсності. Там нагадали, що діяльність УПЦ КП було припинено шляхом об'єднання і приєднання до новоствореної Православної церкви України на Помісному соборі 15 грудня 2018 року.

Вже 30 січня 2019 року було зареєстровано статут релігійної організації "Київська митрополія ПЦУ". Тому, релігійне об'єднання УПЦ КП і релігійна організація "Київська патріархія УПЦ" фактично та юридично припинили свою діяльність.

Сам Зеленський, оприлюднивши відео, подякував релігійним лідерам за те, що вони приєдналися до його створення.

Результатом зустрічей із релігійними лідерами стало послання миру для мешканців Криму та Донбасу. Дякую всім, хто погодився. Ми з вами! Ми разом! Ми – одна країна!
– наголосив майбутній президент України.

Відеозвернення релігійних лідерів України із посланням миру

 

Україна отримала новий корабель-розвідник: що насправді за цим ховається

$
0
0
Нещодавно Міністерство оборони заявило про визначну перемогу. Нещодавно військо-морські сили України отримали новий корабель-розвідник. Його було спущено на воду в доках київського заводу "Кузня на Рибальському".

Що відомо про новий корабель-розвідник

Міністр оборони Полторак, який був присутній на урочистій церемонії спуску судна на воду, назвав цю подію справжнім проривом. Він заявив, що аналогів такого судна в Україні немає.

І це правда. Адже військовий експерт Іраклій Джанашія дізнався, що такого повільного розвідувального корабля немає в жодної країни світу.

Загалом, розвідувальні кораблі мають відзначатися високою швидкістю. Вона має становити не менше, ніж 22 вузли (тобто 40 кілометрів на годину) – аби переслідувати й виявляти підводні човни, які рухаються зі швидкістю 20 вузлів.

В цьому й полягає одне з головних завдань морської розвідки. Інше важливе завдання розвідувальних кораблів – в разі виявлення ворожих цілей швидко зникати з небезпечного сектору. 

Але у розвідувального корабля, який передали українським морякам, швидкість лише 11,5 вузлів, що вдвічі менше, ніж у підводних човнів. Тобто він не просто не дожене підводний човен, а й є одним з найбільш повільних морських суден в принципі.

Чому ж так? Виявляється, що це – просто відремонтованийрадянський риболовний сейнер, моделі 70-х років минулого століття. Всього таких було 400 штук.


Такі сейнери завод "Кузня на Рибальському" будувала останні сорок років

Чому частину старих кораблів віддали державі

Після радянських часів цей корабельний завод опинився в руках Петра Порошенка. Він володів ним до останнього часу, аж поки буквально кілька місяців тому не продав колишньому політику та бізнесмену Сергію Тігіпку. Але перед тим, як продати йому завод, Петро Олексійович, очевидно вирішив прилаштувати залишки недобудованих кораблівдержаві. 

Зокрема, на території "Кузні" зберігаються п'ять таких недобудованих і закинутих риболовних сейнерів. І один з них було вирішено переробити в розвідувальний корабель, просто перефарбувавши і встановивши на нього додаткове обладнання.

Дарма, що за технічними характеристиками, це судно ефективно розвідку здійснювати не зможе.Але, якщо українські платники податків пригощають, чому б не сплавити їм цей непотріб? До речі, ми заплатили з вами за це непорозуміння 80 мільйонів доларів з наших же кишень. 

За ці гроші можна було б купити, наприклад, п'ять сучасних американських бойових катерів "Айленд". Тим більше, що раніше Порошенко як верховний головнокомандувач оголосив розбудову українських військово-морських сил за доктриною так званого москітного флоту.


Так виглядає американський бойовий катер "Айленд"

Тобто, замість купівлі десятка великих крейсерів чи есмінців, було вирішено закупити сотню чи дві швидких патрульних чи торпедних катерів. І хоч оголошене президентом було одне, по факту зроблено зовсім інше.

Які ще оборудки здійснювали на заводі

Коли Сполучені Штатизапропонували нам безкоштовно передати кілька малих бойових катерів "Айленд", наше Міноборони майже два роки не розв'язувало це питання. Натомість, "Кузня на рибальському" ударними темпами перефарбовувала старий риболовний сейнер під розвідувальний корабель.

І це ще добре, що підприємство Порошенка само здійснювало ці роботи. Бо в іншій оборудці через нього просто прогнали бюджетні гроші. Наприклад, в 2017 році було оголошено тендер на ремонт флагману нашого флоту – крейсеру "Сагайдачний". За умовами конкурсу, виконавець робіт повинен був мати доступ в акваторію Чорного моря.

Але тендер чомусь виграв завод Порошенка "Кузня на рибальському", розташований в Києві. Хоча, здається, столицю України з берегів Дніпра, на береги Чорного моря ще не перенесли.

Отож, гроші від ремонту тоді отримала президентська "Кузня", але підрядником по ремонту крейсера вона найняла Іллічівський судноремонтний завод, розташований в Одеській області. Таким чином, підприємство глави держави заробило на цій посередницькій операції на рівному місці не менше 10 мільйонів гривень.

При чому, один з дизельних двигунів "Сагайдачного" невдовзі після цього ремонту зламався. Прокуратура навіть намагалася через це судитися з президентським підприємством, але безуспішно. І Петро Олексійович з бізнес-партнерами продовжили кувати великі гроші на своїй "Кузні" вже на інших державних контрактах.


Фрегат "Гетьман Сагайдачний"

Втім, знаєте, можливо, в історії з розвідувальним кораблем є справді хитрий і тонкий задум нашого військового командування. Можливо, вони думають, що найефективніше проводити морську розвідку, прикинувшись риболовним судном. Ну, щоб увагу до себе не привертати. Он же президент Порошенко успішно прикидався реформатором останні п'ять років.

І нічого, знайшлося чимало людей, які йому повірили. Тільки ось нам, через помилкові рішення військового командування більше не хочеться ризикувати ані життям, ані свободою наших моряків. 


+Відео

Олімпійська чемпіонка Клара Гусєва загинула у Москві: її збила машина

$
0
0
У Москві внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинула Клара Гусєва. Вона була олімпійською чемпіонкою та чемпіонкою світу з ковзанярського спорту.

Клара Гусєва (після шлюбу Нестерова) 12 травня була на смерть збита автомобілем на південному заході Москви. Їй було 82 роки, повідомляють російські ЗМІ.

"Клара Гусєва загинула в дорожньо-транспортній пригоді, її збила машина. На жаль, лікарі не змогли врятувати її життя. Про дату і місце прощання і похорону стане відомо пізніше", – повідомив голова комітету по роботі з ветеранами Союзу ковзанярів Росії Рамір Курамшин.

Клара Гусєва загинула у Москві

Гусєва виборола золото Олімпіади в 1960 році в Скво-Веллі. Швидкісне катання жінок на ковзанах було вперше включено в програму Олімпійських ігор. У 1960 році Гусєва перемогла на дистанції 1000 метрів на чемпіонаті світу в класичному багатоборстві серед жінок в Естерсунді (Швеція).

День вишиванки 2019: дата свята та афіша подій

$
0
0
День вишиванки в Україні відзначатимуть в четвер, 16 травня. Традиційно, цього дня українці одягають сорочку, яка прикрашена орнаментованою вишивкою. До святкування Дня вишиванки долучаються усі мешканці з різних міст України.

Всесвітній День вишиванкивідзначається щороку в третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одиним з найбільш старовинних українських атрибутів. В історичних книжках можемо прочитати ствердження Геродота, який розповідав, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України.

Кожен регіон України – незрівнянний у техніці виконання унікальних вишиванок. Кожна майстриня з різних місцевостей по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. В кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.

Історія свята

У давнину українці виражали себе завдяки вишитій на чоловічій або жіночій сорочці візерунком. Носили повсякденні та святкові сорочки. Вишиванки з новою хвилею ожили серед українців. У кожному регіоні країни жила певна етнічна група, яка мала притаманні своїй місцевості візерунки та традиції.

День вишиванки 2019
День вишиванки 2019

Історія вишивки на території сучасної Україні бере початок ще до нашої ери. Люди протягом століть створювали та удосконалювали різні техніки вишиття. Кожен орнамент на сорочці був не просто так, а мав особливе місце, значення та магію, оскільки українці вірили, що той чи інший візерунок несе певну захисну силу від біди та нечистої сили. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.

Афіша подій на День вишиванки в Україні 

Київ

День вишиванки у Києві
День вишиванки у Києві

У Києві 16 травня на Поштовій площі пройде грандіозний народний показ вишиванок від української дизайнерки Юлії Магдич під назвою ВишиванкаDAY. На ньому будуть присутні зірки шоу-бізнесу та відомі гості. Розпочнеться показ о 8 годині ранку і триватиме дві години.

Львів

День вишиванки у Львові
День вишиванки у Львові

Масштабний Фестиваль Вишиванки у Львові проходитиме в четвертий раз. Розпочнеться він традиційно урочистою масовою ходою від пам’ятника Михайла Грушевського до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Гостей та мешканців міста чекатиме частування козацьким кулешем та величезним пляцком. Також в програму святкування входить концерт, майстер-класи та конкурси. 

Лукашенко вимагає від Росії компенсувати мільйонні збитки через нафту

$
0
0
Росія повинна компенсувати мільйонні втрати Білорусі через надходження забрудненої нафти. Із Володимиром Путіним Олександр Лукашенко ще не говорив, однак сподівається, що той все розуміє.

Точну суму збитків Білорусь назве трохи пізніше – після ревізії нафтопереробних заводів, заявив лідер країни Олександр Лукашенко, пишеБелта.

Однак лідер країни наголошує, що сума – величезна. Постраждав нафтопровід, обладнання там та на нафтопереробних заводах. Лукашенко каже, що через це Білорусь тратила сотні мільйонів доларів.

Розхлябаність і розхитаність на території Росії, а це тисячі кілометрів. І величезна труба була забруднена отруйною нафтою,
– заявив він.

Лукашенко пояснив, що питання конкретної суми і механізму компенсації від поставки неякісної російської нафти з президентом Росії не обговорювалося. Проте, за його словами, Володимир Путін в публічних виступах визнавав наявність шкоди.

"Він розуміє, що треба збиток компенсувати. Він сам сказав, що це величезні втрати для Росії, іміджеві втрати. А в центрі цього збитку лежить Білорусь. Ми найбільше втратили від цього. Він публічно визнав, що це величезний збиток.", – упевнений президент Білорусі. 

Білоруський лідер зазначає, що росіяни не повинні це оскаржувати і країни "розберуться, хто кому що винен".

Чому виник скандал із російською нафтою?Погіршення якості російської нафти марки Urals на ділянці магістрального нафтопроводу "Дружба" у Білорусі помітили ще 19 квітня. У ній виявили вміст хлорорганічних сполук, які у сто разів перевищують допустиму норму. Ці сполуки можуть зіпсувати теплообмінне обладнання і каталізаторні системи нафтопроводу, а також дуже швидко зіпсувати обладнання на нафтопереробних заводах. Транзит нафти 25 квітня припинили Польща і Україна. Відновили транзит територією України 11 травня. 


Чому не варто достроково розпускати Верховну Раду: думка експерта

$
0
0
Новообраний президент Володимир Зеленський вважає, що потрібно достроково розпустити Верховну Раду. Натомість, деякі експерти запевняють, що цього робити не варто, адже парламент не готовий до таких подій.

Про це розповів експерт з політичних питань Олександр Солонтай у прямому ефірі 24 каналу.

Солонтай наголосив, що він проти розпуску Верховної Ради.

Я вважаю, що це антидержавна позиція – достроково запускати вибори до ВР. Україні потрібно підкорегувати деякі правила до парламентських виборів: відкриті списки, статус народного депутата тощо. І тому нам потрібен на це час, адже Верховна Рада не готова до позачергових виборів,
– заявив експерт.

Чергові парламентські вибори в Українімають відбутися 27 жовтня. Відповідно до закону, дострокові вибори можуть відбутися наприкінці липня-початку серпня 2019 року. Вибори пройдуть за старою змішаною системою.

В яких випадках можуть розпустити парламент
В яких випадках можуть розпустити парламент

Розпуск Ради: які підстави і що про це треба знати?Згідно з Конституцією України, президент може достроково розпустити парламент, але це потрібно зробити не пізніше, ніж за півроку до закінчення строку повноважень Ради. Каденція чинного скликання парламенту триває до 27 листопада. Тож розпустити Раду можливо лише до 27 травня. Будь-який розпуск парламенту після цієї дати буде не конституційним.

Підстави для розпуску парламенту: якщо протягом місяця фракції не сформували коаліцію, протягом 60 днів після відставки уряду не призначили новий склад, або народні депутати місяць не збираються на пленарні засідання. Наразі єдиний можливий сценарій – це відсутність коаліції.

Якщо парламент не розпустять достроково, то наступні вибори до Ради відбудуться 27 жовтня.

Але, за словами Солонтая, саме це питання "вперлося" в питання інавгурації новообраного президента.

Де зробила помилку Верховна Рада? "Вони мали в перші дні після другого туру президентських виборів призначити дату інавгурації через місяць, приблизно на 2-3 червня. Тобто депутати мали ухвалити дату інавгурації наперед, а 14 травня зібратися і сказати, що вони готують це, зокрема редагують закон про президента, про імпічмент, про взаємовідносини з ВР, про недоторканість депутатів тощо", – відповів експерт.

Солонтай додав, що нещодавно Верховна Рада ходила на затяжні канікули. "Депутати назвали це роботою в округах та комітетах, але насправді вони всі відпочивали. Проте, є депутати, які реально працювали, бо вони розуміють, що за півроку парламентські вибори", – додав експерт.


+Відео

Східне парнерство: що це таке і як впливає на простих українців

$
0
0
Коли в розмові з друзями або колегами мова заходить про ЄС, зазвичай все зводиться до теми безвізового режиму. Але ж це далеко не все! Відносини між ЄС та Україною активно розвиваються. Зокрема – в рамках Східного партнерства, якому цьогоріч виповнилося 10 років. Звичайно, "безвіз" – один із найбільш значних результатів співпраці, але є й інші.

Наприклад, децентралізація, розвиток регіональної економіки та експорт. Вперше з моменту здобуття Україною незалежності ЄС став її найбільшим торговим партнером – на його частку припадає понад 42% усієї торгівлі країни.

Хто імпортує товари з України
Імпорт в Євросоюз перевищив імпорт в Росію

Вікіпедія каже, що Східне партнерство – це спільна ініціатива Європейського Союзу, його держав-членів та шести Східних країн-партнерів. Ця ініціатива регулює відносини ЄС з Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною:  "Східне партнерство допомагає реалізації торговельних і економічних стратегій та угод між ЄС та його східноєвропейськими сусідами". Але що ця домовленість означає на практиці? Яку користь отримують від неї звичайні громадяни?

Щоб відповісти на ці запитання, проект "Східне сусідство ЄС" зібрав деякі факти та статистику, які пояснюють, як саме Україна співпрацює з ЄС та яким чином ці відносини впливають на життя громадян вже сьогодні.

Що таке Східне партнерство? Чи означає це членство в ЄС?

Східне партнерство об’єднує ЄС, його країни-члени та Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдова й Україну. Впродовж останніх десяти років партнери разом працювали над розвитком демократії, зміцненням економіки й державних структур, захищали навколишнє середовище, розвивали безпечне та надійне енергопостачання, а також рівні можливості для всіх. Усі ці зусилля спрямовані на загальне покращення якості життя громадян у країнах-партнерах.

Східне партнерство не означає членство в ЄС, але воно зближує країни з Європейським Союзом настiльки, наскільки кожна з країн цього хоче.

Для чого ЄС це партнерство? Чому ЄС повинен витрачати гроші своїх платників податків на допомогу іншим країнам?

Вигода Європейського Союзу вкрай зрозуміла: надійні, безпечні та процвітаючі сусіди – запорука стабільності, безпеки й процвітання самого ЄС. Сильніша Україна – це й сильніший Європейський Союз. Як зазначив член Європейської Комісії з питань політики сусідства Йоганнес Ган, "ми повинні експортувати стабільність…, щоб не імпортувати нестабільність".

Йоганнес Ганн про вигоду для ЄС
Йоганнес Ганн про вигоду для ЄС: "Експортувати стабільність, щоб не імпортувати нестабільність"

Східне партнерство відкриває для українського та європейського бізнесу доступ до нових ринків та нових споживачів. Особливо цьому сприяють угоди про вільну торгівлю (глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС та Україною). Партнерство також відкриває нові можливості для туризму та освітніх обмінів. Молоді люди з України та ЄС тепер простіше можуть обмінюватися досвідом, подорожувати та спілкуватися.

Отже, ЄС інвестує гроші, але як це контролюється? Куди йдуть ці гроші, і яким чином вони витрачаються?

Фонди ЄС, як внутрішні, так і зовнішні, – предмет жорсткого контролю та звітності з боку Європейської Комісії. Процедури контролю та аудиту налагоджені таким чином, щоб можна було максимально оцінити користь фінансованих проектів. Окрім цього, фінансовий аудит контролює, чи було витрачено гроші належним чином. Наприклад, коли фінансування отримує державний бюджет, гроші виділяються тільки тоді, коли виконуються всі необхідні умови, в тому числі й щодо звітності. ЄС не буде виділяти фінансування, поки не переконається, що всіх необхідних умов дотримано.

Боротьба з корупцією – одне з основних завдань співпраці ЄС із країнами-партнерами. Тому багато проектів ЄС спрямовані саме на посилення правової системи, прозорості та ефективного державного управління.

Боротьба з корупцією – одне із ключових завдань співпраці
Боротьба з корупцією – одне із ключових завдань співпраці

Успішне інвестування європейських грошей сприяє зміцненню економіки й суспільства в кожній із країн та гарантує, що, наприклад, українці можуть повною мірою користуватися всіма перевагами отриманих Україною грошей.

Так у чому конкретна користь для України?

Україна – пріоритетний партнер для Європейського Союзу. Це партнерство підкріплюється Угодою про асоціацію та глибоку й всеосяжну зону вільної торгівлі, яка набула чинності у 2017-му році. Це означає, що український експорт до Європейського Союзу постійно зростає (на 27% у 2017 році) – зараз частка ЄС у всій українській торгівлі становить більш ніж 42%.

Окрім цього, українські компанії отримали кредити ЄС на суму майже 200 млн євро, що дозволило їм створити тисячі нових робочих місць.

Співпраця з ЄС допомогла скоротити бюрократичну тяганину для бізнесу та громадян, а також покращити обслуговування населення – в усіх областях країни було відкрито 27 нових центрів надання адміністративних послуг.

Чимало підприємців змогли отримати гранти від ЄС та відкрити свій бізнес
Чимало підприємців змогли отримати гранти від ЄС та відкрити свій бізнес

ЄС також надає підтримку переселенцям зі сходу України: 500 тисяч громадян отримали гранти ЄС, з них півтори тисячі осіб – це підприємці, які змогли відкрити власний бізнес.

Українці можуть подорожувати, навчатися та підвищувати професійний рівень в ЄС. Відтоді як у червні 2017 року набув чинності безвізовий режим, жителі України здійснили майже 2 млн безвізових поїздок до ЄС, понад 7000 українських студентів та викладачів скористалися програмою обміну Erasmus+.

А для мене?

Усі ці можливості відкриті для кожного. Ось декілька прикладів. Фермер Андрій Сорокаотримав від ЄС кредит з низькою відсотковою ставкою на модернізацію обладнання. Зараз він обробляє 300 гектарів землі, зміг підвищити зарплати та покращити умови працi на своїй фермі. Інший приклад – вчителька середньої школи з Новопілля (Криворізький район) Дарія Арцимєєва. Вона вивчає європейські методи викладання в школах:

Ми можемо показати українським дітям, що все можливо,
– каже Дарія.

Жителі невеликого мicта Жмеринкивідчули користь від енергоефективності – міський бюджет заощадив 80 тисяч євро за рік на опаленні та електроенергії. Дві місцеві державні школи та два дитячі садки отримали фінансування ЄС на модернізацію – тепер і дітям взимку тепло, і батьки можуть заощаджувати.

Тетяна Дюжевачерез війну залишила рідний Луганськ. Через проблеми зі здоров’ям їй, мабуть, було ще важче, ніж іншим, влаштуватися на новому місці. Тетяна отримала підтримку ЄС на купівлю швейного обладнання – тепер вона має роботу та може забезпечити себе сама.

Це цікаві історії, але як я можу скористатися грантами? Де шукати корисну інформацію?

Сайт EU NEIGHBOURSвідстежує та публікує інформацію про всі актуальні можливості, які пропонує ЄС. Що б це не було – навчальна поїздка для молодих професіоналів до Фінляндії, стажування в Європейському Парламенті, фінансування ініціатив у галузі енергоефективності, тренінг із цифрових технологій для громадських організацій чи семінар з маркетингу для малого бізнесу – ви зможете знайти всі можливості в спеціальному розділісайту EU NEIGHBOURS.

Якщо ви – представник малого бізнесу чи підприємець, рекомендуємо заглянути на сайт EU4Business. Молодим людям, які цікавляться обмінами та освітою в ЄС, варто ознайомитися зі сторінкою Національного офісу Erasmus+ в Україні. Також стежте за інформацією на сайті Представництва ЄС в Україніта на його сторінках у соціальних мережах.

Десять років співпраці з ЄС – що далі?

За останнє десятиріччя завдяки зусиллям ЄС та Українизросла торгівля, відкрилися кордони, було запущено механізми економічного розвитку та покращення якості життя для українців.

Але ще багато чого необхідно зробити: ЄС та його східні партнери визначили 20 ключових цілей, які мають бути досягнуті вже до наступного року – і в енергетиці, і в транспорті, і в підтримці громадянського суспільства та незалежних ЗМІ, і ще багато інших позитивних змін.

 

Порошенко у Брюселлі зустрівся зі Столтенбергом: деталі перемовин

$
0
0
Чинний український президент Петро Порошенко у Брюсселі провів зустріч з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Сторони, зокрема, обговорили питання співпраці, передусім з метою посилення безпеки в акваторії Чорного та Азовського морів.

Під час зустрічі зі Столтенбергом Порошенко зауважив, що законодавчо визначений курс євроатлантичної інтеграції України є незмінним. Крім того, за його словами, такий курс має потужну підтримку в українському суспільстві.

Відтак, чинний український президент висловив сподівання, що країни-члени НАТО підтримають євроатлантичні прагнення України. Порошенко переконує, Україна вже сьогодні є готовою розпочати виконання плану дій щодо членства у Альянсі.

У підсумку сторони наголосили на важливості наступного Саміту НАТО в Лондоні для фіксації таких український амбіцій. Водночас було обговорено питання підготовки запланованого на липень 2019 року візиту до України Північноатлантичної Ради НАТО.

Крім того, український гарант відзначив важливість подальшого розвитку співробітництва України та НАТО, передусім з метою посилення безпеки в акваторії Чорного та Азовського морів. Також Порошенко підкреслив, що необхідно посилювати тиск на Росію з метою звільнення полонених українських моряків.

Єнс Столтенберг, зі свого боку, відзначив реформи, які упродовж останніх 5 років було запроваджено в Україні, зокрема ті, що наблизили Україну до членства в НАТО. Натомість Порошенко подякував йому за послідовну консолідовану підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за практичну допомогу щодо зміцнення обороноздатності України.

До слова, нещодавно Верховна Рада ухвалила постанову про проведення весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО у КиєвіРада проголосувала за проведення Парламентської асамблеї НАТО у Києві. Захід відбудеться з 22 по 25 травня 2020 року та пройде в Україні вперше.

Раніше директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова заявляла, що Україна не може у короткий термін стати членом НАТО. А для того, щоб вступити у Альянс у майбутньому, Києву важливо і далі продовжувати процес реформ і зміцнювати оборонну сферу країни.

Вступ України до НАТО за прискореною процедурою у разі успішного виконання Річних національних програм співробітництва України з Альянсом є неможливим. Найперше – потрібне консенсусне політичне рішення НАТО про надання плану дій щодо членства, який є невід'ємною частиною процесу набуття членства. По-друге, реформи мають бути реалізованими. Не існує короткого шляху до членства в НАТО. Ми маємо інструменти, за допомогою яких ми можемо допомогти та надати підтримку, стимулювати Україну у цих реформах, і мовиться про Річну національну програму,
– наголосила вона.

Що таке НАТО? Це військово-політичний союз, міжнародна назва англійською – North Atlantic Treaty Organization. Організацію було створено 69 років тому у Вашингтоні. З того часу Альянс стоїть на сторожі безпеки країн-членів та партнерів, серед яких є Україна. Членами НАТО є 29 країн Північної Америки та Європи. Штаб-квартира розташовується у Брюсселі (Бельгія).

Що відомо про підтримку українців євроатлантичної інтеграції України?Згідно з результатами дослідження, яке провела Соціологічна група "Рейтинг" 16-23 січня 2019 року, 46% українців підтримали б референдум про вступ в НАТО, 32% проголосували б проти. Всього опитали 6 тисяч українців віком від 18 років. Допустима похибка не перевищує 1,3%.

 

 

Лідер "Шахтаря" та збірної України повернувся до тренувань

$
0
0
Лідер півзахисту донецького "Шахтаря" Марлос відновлюється після операції. Гравець "оранжево-чорних" у понеділок, 13 травня, більшу частину часу працював у загальній групі.

Однак невідомо, чи Марлос зіграє у фіналі Кубка України. Натомість гравець може бути готовий до матчів збірної України, які відбудуться на "Арені Львів" 7 та 10 червня. Суперникам "синьо-жовтих" виступлять збірні Сербії та Люксембургу відповідно.

 

Поки ж "Шахтар" зіграє проти "Інгульця" у фіналі Кубка України. Матч відбудеться 15 травня на "Славутич-Арені". Початок о 21:00.

Вже у неділю, 19 травня, "Шахтар" на цьому ж стадіоні зіграє проти луганської "Зорі" матч чемпіонату України.

В Німеччині хочуть виписати штраф за перевищення швидкості голубу

$
0
0
Замість дозволених 30 км/год він летів зі швидкістю 45 км/год.

В німецькому місті Бохольтер (Північний Рейн - Вестфалія) фоторадар дорожньої камери в середині лютого сфотографував голуба, який летів з перевищенням швидкості. Рухатись на цій вулиці можна не швидше, ніж 30 км/год, а радар зафіксував 45 км/год.

Знімок "лихача" був розміщений на Фейсбук-сторінці міста Бохольтера. Однак лише нещодавно, після публікації в світових ЗМІ, птах став міським селебріті. Поліція розшукує злочинця – адже штраф за це правопорушення у 25 євро має хтось сплатити.

Viewing all 261692 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>