Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261692 articles
Browse latest View live

Конституційний суд завдав удару кампанії Порошенка і швидко "поЗЕленів": шокуюче розслідування

$
0
0
Конституційний суд останні тижні постійно в центрі уваги, як і його голова – Станіслав Шевчук. Спочатку удар по закону про незаконне збагачення, який одночасно завдав удару по кампанії кандидата Порошенка. Потім – зустріч з представником Зеленського, позбавлення візи в США, конфлікт навколо інавгурації. У програмі "Наші гроші" – про позеленіння Конституційного Суду та роль брата його керівника.

Конституційний суд в Україні має надзвичайні повноваження.

Одним своїм рішенням він може відмінити покарання за незаконне збагачення, скасувати люстрацію чи визнати закон про мову неконституційний.

І якщо він здається, що далеко-далеко від людей – він насправді надзвичайно важлива інституція. Вона має значення в історії – як порохова бочка. Суд може вирішити найважливіші питання, які будуть мати значення для історії України,
– наголосила адвокат Тетяна Козаченко.

Адвокат Тетяна Козаченко
Адвокат Тетяна Козаченко

Пам'ятаєте, як у 2010 році Віктор Янукович сконцентрував усю владу в своїх руках? Це, знову ж таки, дозволило йому зробити рішення Конституційного суду. Тож не дивно, що кожна влада намагається отримати контроль над КС.

Нинішній склад Конституційного суду очолює Станіслав Шевчук. Зараз під ним захиталося крісло. Частина суддів КС готові проголосувати за його дострокове звільнення. А сам Шевчук уже відкрито заговорив про конфлікт з командою Петра Порошенка. І встиг провести щонайменше одну конфіденційну зустріч з ключовим представником наступного глави держави.

Окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу,
– заявив Петро Порошенко. 

станіслав шевчук
Станіслав Шевчук

Одне зі свідчень конфлікту між Порошенком та Шевчуком – скасування статті за незаконне збагачення. Скандальне рішення, яке Конституційний суд прийняв у лютому, у розпал передвиборчої кампанії – било по іміджу Порошенка. І питання навіть не в тому, що в Порошенка не хотіли знести цю статтю. Там вважали невчасним момент. Момент, вкрай невигідний для Порошенка як кандидата.

Суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін пояснює: яке питання виносити на розгляд і коли – у КС вирішує тільки одна людина. Його очільник.

У голови КС є виключне повноваження формувати порядок денний на свій смак, на свій розсуд. Решта суддів можуть бути лише "прохачем", я застосую таке слово. Тобто вони приходять і говорять: я готовий, моя справа готова, я прошу поставити в порядок денний,
– розповів Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду у відставці.

віктор шишкін
Віктор Шишкін

Невдовзі, у березні 2019, голова КС Станіслав Шевчук прийняв у власному кабінеті переговорника з команди Зеленського-Коломойського – Андрія Богдана. 

За день до цього у нас з Володимиром Зеленським зустрічала посол США і було піднято питання про рішення Конституційного суду про "незаконне збагаченні". І я поїхав до свого товариша, з яким дружу понад 10 років, голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку,
– сказав Андрій Богдан, представник Зеленського і адвокат Коломоського.

андрій богдан
Андрій Богдан

Це саме той Богдан, який одночасно і адвокат олігарха Ігоря Коломойського, і штабіст Володимира Зеленського. Для Коломойського – він інформатор про справи у Зе-команді. 
 
Ну і нарешті голова Конституційного суду сам розповів про свої проблеми з командою Порошенка. Дав інтерв’ю, в якому звинуватив Петра Олексійовича у політичному тиску.
 
шевчук про порошенка
Шевчук про Порошенка
 
Тож давайте познайомимося з цим братом, про якого Шевчук згадав в інтерв'ю. Раніше його звали Денис Шевчук.Але після революції влітку 2014 року він змінив ім’я. Тепер він Рулав Одд.  Ви можете пам’ятати Шевчука-Одда по історіям зі ЗМІ. Його називали "фейковим" організатором Євромайдану, бо він єдиний оголошував про саморозпуск мітингарів. А ще сам себе делегував на круглий стіл Кравчука у грудні 2013 року.
 
рулав одд
Рулав Одд (Денис Шевчук)
 
Але зараз ми розкажемо про інше. Брати Шевчуки ну дуже близькі. І пов’язують їх не тільки родинні стосунки, але й робочі. За нашими даними, Рулав Одд приїжджав до Станіслава Шевчука в КС і навіть спробував завести своїх людей у структуру суду. Натомість Шевчук для родини брата винайняв держдачу.
 
Закритий паркінг Конституційного суду. В'їзд на територію за парканом тримають два шлагбауми та охоронці. Пропускають виключно службові авто – у розпорядженні кожного судді однакові Toyota Camry. 7 березня ми фіксуємо на службовому паркінгу КС чорну Suzuki Vitara. Авто стоїть на території суду, а потім спокійно їде геть. Власник цієї машини не суддя і навіть не працівник Конституційного суду. Господар автівки – тесть Рулава Одда, брата голови Конституційного суду. 
 
денис шевчук і станіслав шевчук
Авто тестя Рулава Одда
 
Сам тесть живе у Харкові, а автомобілем у Києві користується родина брата голови КС. Ми кілька разів фіксуємо цю машину поруч з КС. А ще зустрічаємо у 16 кілометрах від нього – біля будинку, де мешкає брат голови Конституційного суду і його дружина. Будинок розташований на території закритого комплексу "Пуща-Водиця" Державного управління справами. Тут же помічаємо ще одне авто, яким користується родина Оддів.
 
денис шевчук
Авто, яким користується родина Оддів
 
Машини їдуть ось до цього будинку. Елітний маєток на 550 квадратних метрів на закритій території з 2019 року офіційно орендує Катерина Одд – дружина брата Голови Конституційного суду.
 
денис шевчук будинок
Елітний маєток на 550 квадратних метрів
 
Перші фотографії Катерини Одд у Пущі-Водиці з підписами "мой двор такой красивый" з'явились у соц мережах у 2014-му році. Тоді і до кінця 2018-го року цей маєток для родини брата орендував Станіслав Шевчук, голова КС.

 

Фото з будинком в соцмережі на сторінці Катерини Одд

Рулав Одд настільки близький брату, що Станіслав Шевчук кілька років поспіль вказував його у своїй декларації поруч з дружиною та сином
І скоріш за все причина – будинок. Держдача, яку орендував Шевчук, у 2015 році різко стрибнула в ціні. Пояснити таку розкіш могли тільки доходи Рулава Одда.
Брат голови КС – бізнесмен. Але специфічний. Як заробляє гроші цей бізнес ілюструє одна зі справ ГПУ. Прокуратура відкрила її ще в липні 2017 року, коли Шевчук був просто суддею, а не головою Конституційного Суду.
 
Справа стосується державного підприємства "Укрхімтрансаміак" та приватної "Української морської транспортної компанії". Співзасновник фірми – брат голови Конституційного суду. Державне підприємство у 2016 році уклало з фірмою Рулава договір про надання допоміжних послуг на 10 мільйонів гривень.
 
шевчук денис
Схема з фірмами
 
Але ніякі послуги фірма брата голови КС держпідприємству не надавала. Принаймні так каже слідство. Тож близько 10 мільйонів гривень, за версією ГПУ, просто вивели і поділили між своїми.

Ми виявили цю схему, ми її підсвітили, а далі ми не маємо права втручатися ні в одну сферу влади,
– стверджує нардеп Сергій Мельничук.

Народний депутат Сергій Мельничук у 2017 році очолював міжфракційне депутатське об’єднання, де серед іншого розбирали ситуацію на ДП "Укрхімтрансаміак".
 
сергій мельничук
Сергій Мельничук
 
Тоді у парламенті виявили фінансові порушення на ДП і роль у схемах з розкрадання бюджету компанії брата голови КС. Відтоді минуло вже два роки – підозри в ГПУ досі не підписані. Тож з одного боку, у Луценка ще у 2017 відкрили справу щодо фірми брата голови КС. З іншого – в якийсь момент ця справа там почала припадати пилом.

Хтось притримує розгляд справи,
– пояснює Мельничук.

Але Шевчук про неї не забув і, звісно, при кожній згадці причетність брата до корупційної схеми спростовує.
 
шевчук
Шевчук про брата і корупційну схему
 
Тим часом брат нарощував у КС власний вплив. У вересні 2018 року Станіслав Шевчук підписав подання на розгляд суддів про призначення заступником Секретаріату суду Вадима Гончаренка. Колишнього менеджера з бізнесу, пов’язаного з його братом.

Гончаренко теж родом із Харкова. Диплом юриста отримав тільки у 2016 році, натомість майже 12 років працює у сфері геології і надр на держслужбі. До того, як і Рулав Одд, працював у бізнесі. Обоє керували компаніями Олега Кіяшка.

схема кіяшка гончаренка шевчука
Схема Гончаренка, Кіяшка, Одда

У соціальних мережах усі троє дружать і нині. При чому цілими родинами. У розділі друзів Кіяшка та Гончаренка і діти, і батьки родини брата голови Конституційного суду. Вони не просто підписані одне на одного, наприклад, в особистих привітання з днем народження Гончаренко називає одда дорогим другом. той у відповідь його рідним.

Соцмережі Кіяшка, Гончаренка, Одда

На пропозицію призначення Гончаренко в Секретаріат звернули увагу кілька суддів Конституційного суду. Тож ймовірний ставленник брата посаду не отримав. Але історію не забули

шевчук
Лист суддям
 
Михайло Чужмир, Дмитро Лабоженко, Денис Нев'ядомський. Цих людей також можна зайти у переліку друзів родини Оддів. І знову ж таки, взаємні привітання і обміни теплими словами.
 
друзі шевчука
Цих людей також можна зайти у переліку друзів родини Оддів
 
друзі шевчука
Взаємні привітання і обміни теплими словами
 
Усіх трьох друзів Одда у лютому 2019 року Станіслав Шевчук призначив своїми позаштатними радниками.
 
друзі оода призначення шевчука
Друзів Одда у лютому 2019 року Станіслав Шевчук призначив своїми позаштатними радниками
 
Але попрацювали у суді вони недовго. Після закидів колег щодо незаконності розпоряджень, Шевчуку довелось звільнити усіх позаштатних радників. Та згадки про них теж увійшли до Листа, яким судді закликали Голову КС до відставки.
 
За іронією долі судді Конституційного суду підписали його саме в той день, коли Шевчук приймав у своєму кабінеті представника Зе-каманди Андрія Богдана. А вже за два тижні брат голови Конституційного суду Рулав Одд – позеленів. Звісно, не буквально, але публічно. Одразу після першого туру президентських виборів, його фотографію у соціальній мережі прикрасив недвозначний логотип "Зе! Команда".
 
шевчук і зекоманда
Фото із логотипом "Зе-команда!"
 
Трохи пізніше брат голови КС чомусь прибрав цю аватарку. А в самому КС почали розглядати порушення його очільника.
 
Станіслав Шевчук, Голова Конституційного суду: Питання в тому, що як питання сформолював Ігор Дмитрович – воно вже само містить звинувачення голови. Я не можу таке суб'єктивне ставити. Треба нейтральне ставити запитання, я готовий його поставити на голосування.
Олександр Тупицький, суддя Конституційного суду: З урахуванням того, що ви вже поскасосували розпорядження, звільнили чи увільнили цих позаштатних радників, і політизації питання ми можемо обговорити внутрішньо, не привселюдно сьогодні.

тупицький суддя
Олександр Тупицький, суддя Конституційного суду

Після півгодинної суперечки більшістю суддів питання Шевчука відправили на розгляд постійної комісії з питань регламенту та етики. Два тижні вона збиралася на закриті засідання. Шевчук звинувачень не визнавав. Натомість комісія винесла вердикт – порушення Шевчука істотні і системні. Усі підстави для звільнення є.

Ми кілька тижнів намагались поговорити зі Станіславом Шевчуком, на дзвінки від не відповідав, через прес-службу теж не вийшло. А наші повідомлення у соцмережах залишились непрочитаними.

Журналістка: Зараз у нас має бути інавгурація новообраного президента, і у нас під запитанням Голова суду. Скільки часу потрібно для того, щоб звільнити суддю і обрати нового?
Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду у відставці: Ну, це може бути і в один день, при бажанні. Це може розтягнутись на два-три тижня, а може бути і за один день – сьогодні звільнили і тут же обрали.

Попри розлади з командою старого президента і, як виявилося, 10-річну дружбу з окремим представниками нового, доля Голови Конституційного суду наразі у руках самих суддів. 14 травня колеги Шевчука мають вирішити звільняти чи лишати його у КС.

Колись нардеп Лозовий вніс скандальну поправку до Кримінально процесуального кодексу, про яку згодом, коли накал зійшов, – всі забули. Як прокурорам працюється в нових умовах і що це за поправка – дивіться у програмі "Наші гроші".


+Відео

"Нафтогаз" запропонував знизити ціну газу для населення на спеціальних умовах

$
0
0
У додаткових угодах, які розіслала НАК "Нафтогаз України" своїм партнерам, мовиться про нову ціну блакитного палива при постачанні на умовах покладання спеціальних обов'язків. Нова ціна майже на 4 відсотки нижча від тієї, що діяла у квітні.

У Департаменті з комунікацій НАК "Нафтогаз України"зазначили, що нова ціна визначена з урахуванням вимог постанов Уряду від 8 травня 2019 року.

У компанії наголосили, що нова ціна складає 5 990 гривень за тисячу кубометрів без урахування ПДВ і вартості доставки. Вона на 245 гривень за тисячу кубів або майже на 4 відсотки нижча ніж та, що діяла у квітні.

Зокрема у "Нафтогазі" нагадали, що згідно старі норми передбачали вартість газу для потреб населення на умовах покладання спеціальних обов'язків на рівні 7 184,8 гривні ща тисячу кубометрів без ПДВ і вартості транспортування.

Як змінювалась ціна на газ?Кабінет міністрів у листопаді минулого року підвищив ціну на газ для населення до 8,55 гривень за кубічний метр.

НАК "Нафтогаз" за дорученням уряду на початку квітня зменшив ціну на газ для побутових споживачів. Тому, за квітень українці отримають нові платіжки – замість 8,55 гривні за кубометр газу, прийдеться заплатити 8,38 гривні. А ціна газу для промисловостібула знижена з 1 квітня. Це стало можливим завдяки тому, що в Європі газ зараз подешевшав.

Таке рішення в "Нафтогазі" пояснили тим, що в березні його компанії скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів.

Угорські винищувачі перехопили російський літак над Балтикою

$
0
0
Пілоти Військово-повітряних сил Угорщини перехопили російський літак Ан-26, який перебував у повітряному просторі країн Балтії без дозволу.

У Міністерстві оборони Угорщинизазначили, що 13 травня з бази Об’єднаного протиповітряного центру НАТО, яка базується у Німеччині, були підняті по тривозі кілька винищувачів військово-повітряних сил Угорщини.

У рамках міжнародних норм, угорські пілоти Повітряної поліції Балтії розпізнали російський літак Ан-26 та піднялися у небо Балтії для його перехоплення, оскільки той перебував у повітряному просторі без відповідних дозволів та узгоджень. 

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації інцидент наразі ніяк не прокоментували.

Починаючи з 1 травня 2019 року майже сотня військових включно з пілотами чотирьох винищувачів JAS-39 Gripen проводять патрулювання повітряного простору Литви, Латвії та Естонії з метою забезпечення безпеки. Місія пілотів триватиме протягом чотирьох місяців.

Військові Угорщини позмінно підсилюють Групу резервних засобів протиповітряної оборони військових підрозділів Балтії з Іспанії та Великої Британії під спільним командуванням НАТО на летовищі у литовському місті Шяуляй.

У літак Ангели Меркель врізався автомобіль

$
0
0
Літак моделі Global 5000, яким користується Ангела Меркель, потрапив в аварію в аеропорту Дортмунда. У момент зіткнення за кермом машини нікого не було. Наразі слідчі намагаються зрозуміти, яким чином стався інцидент.

Внаслідок інциденту було пошкоджено фюзеляж літака. Чому транспортний засіб почав рухатися, стане ясно після розслідування. 

Представниця аеропорту Дортмунда Давіна Унгруе повідомила виданню Bild, що перед аварією Ангела Меркель деякий час провела в салоні автомобіля разом з жінкою, яка перебувала за кермом.

Наразі у поліції припускають, що жінка, яка керувала автівкою, перш ніж вийти з салону, забула поставити авто на ручне гальмо, саме тому воно і покотився до літака канцлерки.

У Дортмунд Ангела Меркель прилетіла, щоб поспілкуватися з учнями університету Вупперталя, а також зустрітися з жителями міста і відсвяткувати з ними 70-річчя з моменту прийняття Головного закону ФРН. Після аварії вона повернулася до Берліна на військовому вертольоті.

Це не перший інцидент, пов'язаний з урядовим літаком Global 5000, який зроблений компанією Bombardier. У квітні 2019 року борт був змушений здійснити аварійну посадку в берлінському аеропорту Шенефельд. Незабаром після вильоту пілоти втратили контроль над керуванням і прийняли рішення повернутися. Під час приземленні літак вильнув вправо, так що сів повз межі посадкової смуги на поле торкнувшись землі обома крилами.

Фінансування NASA суттєво збільшили для освоєння Місяця та Марсу

$
0
0
Президент Дональд Трамп прийняв рішення виділити в бюджет Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору додатково 1,6 мільярда доларів на освоєння Місяця та Марсу.

На своїй сторінці у Twitter очільник Білого дому наголосив, що саме його адміністрація зосередила увагу на NASA та відновила важливість організації.

Ми повертаємося на Місяць, а потім вирушимо на Марс. Я вношу поправки до бюджету, щоб включити додатково 1,6 мільярда доларів для того, щоб ми могли повернутися в космос по-справжньому!
– заявив він.

Директор NASA Джим Брайденстайн висловив вдячність Дональду Трампу та заявив, що це саме та допомога, яка необхідна агентству для того, щоб просуватися вперед і відправити ще одного чоловіка і першу жінку на Місяць.

Раніше віце-президент США Майкл Пенс заявив, що політикою чинної адміністрації є повернення американських астронавтів на Місяць протягом п'яти років. У свою чергу, директор NASA Джим Брайденстайн зазначив, що Сполучені Штати найближчим часом встановлять свою постійну присутність на Місяці.

Тут варто зазначити, що постійної присутності людей на поверхні Місяця не передбачається. Йдеться про розміщення роверів та інших зондів, а також астронавтів, які будуть повертатися туди і назад на тривалий час, щоб займатися наукою. Проект також передбачає побудову місячної орбітальної станції на зразок МКС.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Гороскоп на 14 травня для всіх знаків зодіаку

$
0
0
Гороскоп на сьогодні, 14 травня 2019 року, передбачає день у який бажано взятися за роботу – енергії буде вдосталь, щоб позакривати "хвости". Читайте гороскоп на 14 травня 2019 року для всіх знаків зодіаку далі в матеріалі.

Сьогодні багато хто буде чутливим до краси навколишнього середовища. Варто йти на прогулянку або на виставку. Мистецтво та причудливі предмети допоможуть відволіктися від буденності. Читайте гороскоп на кожен день для всіх знаків зодіакуу нас на сайті.

Гороскоп на 14 травня для всіх знаків зодіаку

Овен (21 березня – 20 квітня)

Гороскоп на травень 2019 для Овнів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Овнів 

Овнам сьогодні варто очікувати на успіх – вам вдаватиметься точно, легко та зрозуміло висловлювати свої замисли, що сприятиме успіху.

Беріться за усе з завзяттям, але не кваптесь – для поспішних дій зараз невдалий час, та й виснаження вам ні до чого.

Телець (21 квітня – 20 травня)

Гороскоп на  травень 2019 для Тельців

Гороскоп на 14 травня 2019 для Тельців

Стабільність – головне слово для Тельців у цей день. Найімовірніше, що все йтиме так, як ви планували, і на ваш комфорт та плани ніхто не зазіхатиме.

Зі сторони видаватиметься, що цей день ви проведете нудно, та насправді нотки консерватизму вам будуть до вподоби. Можливі неочікувані витівки близьких, проте ваш внутрішній спокій ці ситуації не похитнуть.

Близнюки (21 травня – 21 червня)

Гороскоп на  травень 2019 для Близнюків

Гороскоп на 14 травня 2019 для Близнюків

Ваше вміння зважувати всі за і проти при кожному рішенні сьогодні стане у нагоді. Ймовірно, ви зможете вдало застосувати його на роботі, що у подальшому позитивно вплине на покращення вашого матеріального становища. Час сприятливий для виважених дій та неквапливих рішень.

Рак (22 червня – 22 липня)

Гороскоп на  травень 2019 для Раків

Гороскоп на 14 травня 2019 для Раків

Постарайтеся не приймати імпульсивних рішень. Візьміться собі на озброєння строгість та обережність у виборі – таке озброєння врятує від неприємностей.

Лев (23 липня – 23 серпня)

Гороскоп на  травень 2019 для Левів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Левів

Є високі шанси почати хвилюватися через свого партнера. Критичним представникам знаку може видатися, що ця людина перешкоджає вашому особистісному зростанню і розвитку. Імовірно, ви захочете вимагати набагато більше свободи, ніж раніше. Бажано набратися терпіння і тихо перечекати цей потенційно вибухонебезпечний період.

Діва (24 серпня – 23 вересня)

Гороскоп на  травень 2019 для Дів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Дів

Сьогодні для Дів день буде сприятливим для зміни іміджу – можна відвідати перукаря, розібрати речі в гардеробі.

Важливих справ починати не рекомендують. Запрацьовані представники знаку можуть дати собі поблажку та працювати не на всі 200%.

Терези (24 вересня – 23 жовтня)

Гороскоп на  травень 2019 для Терезів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Терезів

Загалом, ви чуйна людина, але сьогодні на Терезів можуть нападати приступи егоїзму. Усвідомлення своєї схильності до егоїзму, хай і мінливої, позитивно вплине на ваше розуміння себе. Про що знаєш – того не боїшся!

Скорпіон (24 жовтня – 22 листопада)

Гороскоп на  травень 2019 для Скорпіонів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Скорпіонів

Сьогодні рекомендують відвідати рідних та близьких. Тим, у кого є діти, варто приділити своїй малечі сьогодні більше часу. Прогулянки на природі також зайвими не будуть.

Стрілець (23 листопада – 21 грудня)

Гороскоп на  травень 2019 для Стрільців

Гороскоп на 14 травня 2019 для Стрільців

Нічого не бійтеся, якщо хочете досягти успіху, а цей день додасть вам рішучості. Швидше за все сьогодні вам легко вдаватиметься тверезе мислення, що допоможе чітко сформулювати свої цілі та завдання.

Козеріг (22 грудня – 20 січня)

Гороскоп на  травень 2019 для Козерогів

Гороскоп на 14 травня 2019 для Козерогів

Дуже ймовірно, що на вас цей день чекає багато спокус. Ймовірно, вам закортить з'їсти подвійну порцію торта чи випити зайвий келих вина. Будьте обережними, піддаючись таким "маленьким пристрастям".

Також сьогодні ви можете легко втратити контроль та втрапити у ситуацію, на залагодження якої знадобиться надто багато зусиль.

Водолій (21 січня – 20 лютого)

Гороскоп на  травень 2019 для Водоліїв

Гороскоп на 14 травня 2019 для Водоліїв

Водоліям сьогодні бажано зайнятися організацією активного відпочинку на найближчі вихідні. Не бійтеся та не лінуйтеся проявляти інтерес та ініціативу. Не зайвою буде й імпровізація у ситуаціях вам незнайомих та нових.

Спілкування з рідними буде протікати у дуже позитивному руслі, можливі корисні нові знайомства. Справи початі у цей день матимуть добре продовження.

Риби (21 лютого – 20 березня)

Гороскоп на  травень 2019 для Риб

Гороскоп на 14 травня 2019 для Риб

Сьогодні добрий день, щоб потурбуватися у першу чергу про себе. Відкиньте на другий план обов’язки перед іншими та виділіть більше часу на влаштування власного життя.

Це ж стосується і поточних справ чи роботи – візьміться за діло, яке вам до душі, а не те, яке в пріоритет поставили ваші колеги чи родичі.

Американські сенатори підготували санкції проти "Північного потоку-2"

$
0
0
Сенатори Тед Круз (республіканець) і Джин Шахін (демократ) підготували законопроект про санкції проти європейських компаній та суден, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

Журнал Foreign Policy повідомив про підготовку відповідних обмежень з посиланням на копію документа. Сам документ наразі не оприлюднено, однак Bloomberg з посиланням на власні джерела підтвердили його існування.

Обмеження спрямовані проти суден, що використовуються для прокладки глибоководних трубопроводів, які є у західних енергетичних компаній і які винаймає Росія для будівництва "Північного потоку-2". Підприємцям, які продають або здають в оренду такі судна, сенатори пропонують заборонити в'їзд в США, а також заморозити їхні активи в цій країні.

Законопроект містить також санкції проти осіб, що надають фінансову або технічну підтримку чи страхування цих судів.

Проект документу передбачає контроль над двома компаніями, які отримали контракти на прокладку труб для "Північного потоку-2": швейцарської Allseas та італійської Saipem. Автори ініціативи закликають також посилити тиск на "Газпром" і п'ять компаній-партнерів по проекту: Uniper і Wintershall з Німеччини, Anglo-Dutch Shell, OMV з Австрії та Engie з Франції.

Що таке "Північний потік-2"?Це друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу в рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. "Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Вже побудовано приблизно 1170 кілометрів газопроводу.

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява "Північного потоку-2" збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Культова іграшка 90-х Tamagotchi повертається на ринок з новими функціями

$
0
0
Японська компанія Bandai, яка займається виробництвом відеоігор та іграшок заявила, що хоче відновити виробництво свого популярного у 1990-і роки продукту – кишенькових електронних звірят Тамагочі.

Головним завданням, як і 20 років тому залишається годувати та ростити свого віртуального вихованця і не дати йому померти. Іграшка виконана у формі такого знайомого з дитинства яйця яке стало дещо більшим. Називається вона Tamagotchi On і займає половину долоні.

Новинка отримала 2,25-дюймовий кольоровий екран, інфрачервоний порт для "зв'язку" з іншими тамагочі і, що найбільш цікаво, Bluetooth, за допомогою якого можна підключитися до смартфону.

Нові іграшки Тамагочі
Тамагочі повертаються на ринок з новими функціями

Видання Engadget розповіло, що серед нових функцій є можливість знайомити свого вихованця з іншими тамагочі за допомогою інфрачервоного порту і навіть одружити їх. Після весілля може з'явитися потомство, а на одному пристрої можна зібрати до 16 поколінь улюбленців. Більш того, можна передати опіку над тваринкою своєму другу. Тамагочі "переїжджає" на інший ґаджет і таким же чином може повернутися назад.

ТАмагочі знову на ринку
Іграшку можна передзамовити вже зараз, продажі стартують влітку

На Amazon вже можна оформити попереднє замовлення на Tamagotchi On. Вартість іграшки становить  60 доларів, а продажі розпочинаються вже цього літа наразі в Японії та США.

 


Є кілька ризиків для Зеленського у випадку розпуску парламенту, – експерт

$
0
0
Якщо нардепи не призначать інавгурацію Зеленського на 19 травня, то новообраний президент може ініціювати дострокові вибори парламенту. Але цей сценарій складний і ризикований.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Відтягнути мить прощання з президентською посадою – особисте бажання Порошенка. А відеопетиція команди Зеленського за проведення дострокових виборів – ще один елемент психологічного тиску на депутатів,
– наголошує Володимир Фесенко.

Що відомо про можливий розпуск парламенту?Згідно з Конституцією України, президент може достроково розпустити парламент, але це потрібно зробити не пізніше, ніж за півроку до закінчення строку повноважень Ради. Каденція чинного скликання парламенту триває до 27 листопада. Відповідно розпустити Верховну Раду можливо лише до 27 травня. Будь-який розпуск парламенту після 27 травня буде не конституційним. Команда Зеленського запустила відеопетицію про розпуск Верховної Ради. Щоб цю петицію розглянув новообраний глава держави, відео має набрати мільйон переглядів.

Відеопетиція про розпуск Ради: відео

 

На думку політолога, сценарій дострокових виборів складний і ризикований. Якщо нардепи не призначать інавгурацію на 19 травня або іншу компромісну дату, то цим створять конфронтацію між новообраним президентом Зеленським і парламентом. У команді Зеленського домінуватиме позиція, що з нинішньою Верховною Радою ні про що не домовишся, треба йти на дострокові вибори.

Як говорить Фесенко, є відчуття, що у Зеленського на формально-юридичні нюанси не дуже звертають увагу. У цьому перший ризик– юридичний, який може потім зіграти проти Зеленського. Другий ризик– політичний. Для Зеленського принципово важливо, щоб рішення про розпуск було підтримано урядом і ЦВК.

Якщо парламент і уряд не підтримають указ про розпуск, назвуть його протиправним і антиконституційним, це означає виникнення політичної кризи. Провести вибори буде складно. Якщо команда Зеленського програє, то це стане клеймом слабкого президента,
– вважає Володимир Фесенко.

Це, зауважує експерт, може призвести до поступового обмеження повноважень президента – реальної і неформальної влади. Фахівець наголошує: командам Порошенка і Зеленського треба починати переговори про передачу влади. А між ними немає ніякої взаємодії, що погано.

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня. У Верховній Раді вже зареєстрували кілька  постанов щодо дати інавгурації Зеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко та Віктор Балога пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня, а члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін – 19 травня та 1 червня.

Верховна Рада

 

 

Українські бійці дали жорстку відсіч ворогу на Донбасі: знищено окупанта

$
0
0
Окупаційні війська Росії 13 травня 9 разів обстріляли позиції українських захисників, але отримали адекватну відповідь. Бійцям ЗСУ вдалося знищити одного окупанта та ще двох поранити.

Підконтрольні Росії бойовики обстрілюючи українські позиції 2 рази застосували заборонене Мінськими домовленостями озброєння – 82-міліметрові міномети.

Окупанти весь день гатили по військових Збройних сил з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Загалом бойовики обстріляли сили ООС в районі населених пунктів Лебединського, Богданівки, Авдіївки, Новотроїцького, Мар'їнки, Новотошківського, Луганського та Станиці Луганської.

Втрат серед військових Об'єднаних сил немає. На кожний обстріл противник отримав адекватну відповідь. За даними розвідки, 13 травня одного окупанта було знищено, ще двох – поранено,
– додали у штабі.

Водночас, українські військові не відкривали вогонь у відповідь на обстріли бойовиків в межах ділянки розведення сил біля Станиці Луганської.

З початку доби, 14 травня, ворожих пострілів з боку окупаційних військ РФ не зафіксовано.

 

Як правильно міряти пульс

$
0
0
Необхідно постійно стежити за артеріальним тиском і частотою серцебиття, адже зміни цих двох показників часто можуть сигналізувати про проблеми глибоко всередині організму. Щоб контролювати стан здоров’я, необхідно знати, як правильно виміряти пульс.

Кардіолог Ольга Савоніна зазначає, що пульсова хвиля виникає при виштовхуванні крові з лівого шлуночка в аорту і поширюється по артеріях.

При дослідженні пульсу важливо врахувати:

  • частоту
  • ритмічність
  • напругу

Частота пульсу підраховується за 30 секунд і множиться на 2 або за 15 секунд і множиться на 4. А при неправильному ритмі протягом 1 хвилини.

Ритмічність пульсу визначається по регулярності пульсових хвиль і вони повинні бути через однакові проміжки часу. Якщо цього немає – значить пульс неправильний (аритмічний).

Розрізняють пульс твердий і м'який. Ступінь напруги пульсу залежить від рівня артеріального тиску. Чим вище артеріальний тиск, тим напруженіший пульс.

Як правильно вимірювати пульс

1. Поверніть руку долонею вгору.

2. Іншою рукою обхопіть кисть так, щоб три пальці лежали на променевій артерії біля основи великого пальця (як на фото).

Три пальці повинні лежати на променевій артерії біля основи великого пальця
Три пальці повинні лежати на променевій артерії біля основи великого пальця

3. Намацавши променеву артерію притисніть її, і ви відчуєте курсову хвилю як удар або поштовх.

4. Порахуйте кількість ударів, як я було вказано вище.

Норма серцевих скорочень

  1. У чоловіків 60-80 ударів на хвилину.
  2. У жінок – на 5-10 ударів більше.

Під впливом різних факторів частота пульсу може коливатися в досить широких межах. У здорової дорослої людини:

  • Найменша частота пульсу є в положенні лежачи.
  • У положенні сидячи пульс частішає на 4-6 ударів.
  • У положенні стоячи – ще на 10-14 ударів.

Змінюється частота серцевих скорочень протягом доби:

  1. З 8 до 12 години – вона максимальна.
  2. До 14 години, пульс поступово уповільнюється.
  3. З 15 години знову кілька частішає, досягаючи найбільшої величини до 18-20 години.
  4. А в середині ночі, коли людина спить, пульс найповільніший.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Українець створив авто на водні за $400: відео

$
0
0
Старенький "Мерседес" тепер їздить на суміші бензину з воднем.

Українець встановив на своє авто водневу установку, яка розчеплює воду та подає водень в камеру згоряння разом з бензином. Цей прилад обійшовся йому у $400. З чого складається ця установка та як вона працює – дивіться на відео:

Разом з тим, користувачі мережі YouTube розкритикували цей винахід. Коментатори кажуть, що він неефективний та вибухонебезпечний.

Володимир Зеленський – дитя кліку в "Часи Рататуя", – Le Temps

$
0
0
Перемога шоумена Володимира Зеленського на виборах Президента України – до чого тут мишеня Рататуй.

"Стрімкий зліт нового українського президента доводить, що глобальний світ, керований соціальними мережами, не знає кордонів і тепер сильно впливає на пострадянський простір, який видавався раніше недосяжним для змін", – пише професор геополітики в Бізнес-школі ICN (Нансі) Олександр Мельник на сторінках швейцарської газети Le Temps у статті "Володимир Зеленський – дзеркало нового світу".

Насамперед, у цьому варто вбачати внесок України у світовий "протест заради протесту": змучені загальним обуренням народи йдуть на вибори, щоб скинути еліти, не маючи при цьому ніяких планів на майбутнє,
– зазначає автор статті.

Мельник називає сучасні часи "епохою Рататуя".

Дитя кліку Володимир Зеленський подібний до НЛО, яке впало з неба, він є дзеркалом нашого часу, де неймовірне стає банальним у кровозмішувальному зв‘язку між вимислом і реальністю. Це й зрозуміло, бо якщо XII століття було "Часом соборів" (Нотр-Дам де Парі), то нове тисячоліття можна вважати "Часом Рататуя" (це щуреня в анімаційному фільмі стає кухарем). По суті, тепер ми всі – "Рататуї", у принципі здатні вийти за межі минулої епохи,
– міркує Мельник.

"З точки зору геополітики, із українських виборів варто зробити три уроки, які служать джерелами обережного оптимізму", – вважає експерт. І перераховує:

"По-перше, незалежність України, визнана міжнародним правом, тепер остаточно досягнута, навіть якщо розташування курсора переговорів Києва з Москвою швидше вказуватиме на пошук взаємоприйнятних мирних рішень, завдаючи шкоди військовій конфронтації. У будь-якому випадку, Україна більше не повернеться в російське лоноі не буде частиною "Євразійського союзу" (щось на кшталт другого СРСР без комунізму), який був дорогий серцю Володимира Путіна кілька років тому.

По-друге, дух Майдану надихає і найближчими роками надихатиме майже всіх активних учасників українського політичного ландшафту. Інакше кажучи, в Україні міцно утвердилася демократія.

По-третє, український курс на Європу отримує згоду з боку українського суспільстваі підтримуватиметься новим президентом. Це добра новина для ЄС за місяць до вирішальних виборів. Немає сумнівів у тому, що нове дихання, необхідне для Ренесансу Європи, здатне прийти зі Сходу".

Головні новини 13 травня: заява Клімкіна про відмову від мінських угод і нові дати інавгурації

$
0
0
Глава МЗС України Павло Клімкін здивував гучною заявою про ймовірну відмову України від мінських угод. Нардепи запропонували вже декілька варіантів дати інавгурації Володимира Зеленського. Розкол у ПЦУ: Філарет виступає із суперечливими заявами. Як виглядає інтер'єр Нотр-Даму після масштабної пожежі. Такими були головні новини понеділка, 13 травня, в Україні та світі.

Чи відмовиться Україна від мінських угод?

Україна готова відмовитися від дотримання мінських угод, якщо у Раді Європи погодяться зняти санкції з Росії. Таку гучну заяву зробив очільник МЗС Павло Клімкін.

Річ у тім, що дипломати з Німеччини лобіюють у Раді Європи питання про скасування санкційного тиску на Росію. У цьому їх підтримують колеги з Франції та низка інших держав. Зауважимо, що саме Німеччина і Франція є учасниками нормандської четвірки. Вони допомагали впроваджувати мінський процес, аби зменшити інтенсивність воєнних дій на Донбасі.

Якщо ви підете (на зняття санкційного тиску – 24 канал), як хочуть декілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що Мінська у нас відтепер немає, і його вбила не тільки Росія, його вбили також ви,
– сказав Клімкін під час брифінгу у Брюсселі.

Проте жалю стосовно відмови від мінських угод, на його думку, бути не має. Бо Україні не потрібна "порожня декларація, де тільки слова міняють місцями" – їй потрібен дієвий механізм.

В коментарі 24 каналу аналітик Kyivstratpro Тарас Семенюк наголосив: заява Клімкіна про вихід України з мінських угод – відповідь на небажання європейців посилювати антиросійські санкції після указу Путіна про спрощене надання українцям в ОРДЛО і Криму громадянства РФ.

Україна вимагає від Європи більш жорстких санкцій через указ Путінапро спрощене російське громадянство для українців. А європейці вважають, що санкції шкодитимуть врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі,
– зауважує Тарас Семенюк.

Міжнародник підкреслює: перший сигнал того, що європейці не готові посилювати санкції, був після захоплення Росією українських кораблів і військових у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Тоді покарали лиш кількох працівників ФСБ, які, можливо, ніколи і в Європі не були.

Що таке мінські домовленості?"Мінський протокол" або "мінська тристороння угода", "мінське перемир'я", "Мінськ-1" – угода про перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. У розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники так званих "ДНР" та "ЛНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Підписи Захарченка та Плотницького під протоколом стоять як автографи приватних осіб. Текст угоди не передбачає будь-якого визнання Донецької і Луганської "народних республік", а лише закріплює за підконтрольними проросійським бойовикам територіями двох областей "особливий статус" у складі України.

Дати інавгурації Зеленського

У Верховній Раді вже зареєстрували аж шість постанов щодо дати інавгурації обраного президента Володимира Зеленського. Сьому можуть зареєструвати у вівторок, 14 травня. Відповідні законопроекти внесли позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога, Віталій Купрій і члени БПП Олександр Сугоняко та Сергій Каплін. Перші два пропонують провести захід 19 травня, третій – 20 і 26 травня, а представники фракції чинного президента – 19 травня та 1 червня. Своєю чергою, депутати із фракції "Народний фронт" пропонують свій варіант – 28 травня.

інавгурація Зеленського дати дата інавгурацї Зеленського
Про інавгурацію Володимира Зеленського – в інфографіці 24 каналу

Усі зареєстровані проекти постанов про дату інавгурації Зеленського розглядатиме Верховна Рада. Але тільки після того, як їх вивчить комітет Ради з питань регламенту. Наразі інформація про дату засідання цього комітету – суперечлива.

Планове засідання комітету повинне відбутися у середу, 15 травня. Однак, позачергове засідання може відбутися вже у вівторок, 14 травня. У самому комітеті кажуть, що поки що розпорядження щодо проведення позачергового засідання – немає.

Більше про те, коли у Раді все ж визначаться із датою інавгурації й чому з цим питанням виникли проблеми – у матеріалі.

Розділення ПЦУ?

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет допустив розкол православ'яі стверджує, що уповноважений скликати Собор. Філарет заявив, що через вкрай рідкісне спілкування з настоятелем ПЦУ Епіфанієм "церква розділилася".

Порушується те, про що ми домовилися і що ухвалив архієрейський собор. Пішли шляхом неправди. Він повинен співпрацювати зі мною як з патріархом... Ми спілкувалися 4 або 5 разів за 5 місяців – хіба це спілкування? Через те, що спілкування немає, церква розділилася. Тому зараз моє завдання, як патріарха, зберегти Київський патріархат, зберегти українську церкву,
– заявив Філарет.

Він розповів, що визнає настоятеля Православної церкви й нібито перед її створенням була домовленість, що Епіфаній буде представляти церкву за кордоном, а керуватиме нею Філарет.

Патріарх переконаний, що Українська православна церква Київського патріархату, яку розпустили ще в грудні 2018 року під час Об'єднавчого собору, досі існує, адже "Київський патріархат може ліквідувати той, хто його створив".

Окрім того, Філарет заявив, що архієрейський собор, на якому ПЦУ отримала Томос, був собором Константинопольського патріархату, а не Київського. Священнослужитель також допускає розкол Православної церкви України: "Допускаю. Але ми створимо єдину церкву".

А ось у Мінкульті кажуть, що інформація про нібито відновлення діяльності Української православної церкви Київського патріархату не відповідає дійсності.

До речі, 13 травня новообраний український президент Володимир Зеленський оприлюднив на своїй Facebook-сторінці відеозвернення релігійних лідерів України до жителів окупованого Криму та Донбасу. Примітно, що у ролику не знімався настоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Натомість, звертається до українців Філарет. Його у ролику не представили ані як почесного патріарха ПЦУ, ані як настоятеля неіснуючої УПЦ КП. Окрім того, серед релігійних лідерів на кадрах ролику опинився настоятель УПЦ МП Онуфрій. Хто ще знявся у відеозверненні – у матеріалі.

Дивіться відеозвернення релігійних лідерів України:

Як виглядає Нотр-Дам після пожежі?

У мережі з’явилися унікальні фото інтер’єру культового Собору Паризької Богоматері. Знімки зробили днями, майже через місяць після масштабної пожежі, яка зруйнувала готичний шпиль і покрівлю Нотр-Даму.

На кадрах зафіксовані обгорілі рештки риштування та камені, які досі не прибрали із приміщення Собору.




Як виглядає після пожежі Собор Паризької Богоматері// фото – ABC News

Вціліла скульптура у Нотр-Дамі// фото – ABC News

Що відомо про пожежу у Нотр-Дамі?15 квітня 2019 року частину Собору Паризької Богоматері – одну з найвідоміших культурних пам'яток світу охопила масштабна пожежа.

Рятувальникам вдалось її ліквідувати лише через 9 годин. Вогонь зруйнував верхню частину шпиля храму, годинник і значну частину покрівлі, також сильно постраждали вітражі.

Внаслідок обвалу даху в одному місці утворилась величезна діра у стелі. Кам'яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися. Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам відбудують впродовж 5 років.

Наразі триває міжнародний конкурс серед архітекторів на реконструкцію даху Собору Паризької Богоматері.

Новий витік підтвердив особливості топового смартфона Redmi

$
0
0
Про загадковий флагманський смартфон від бренду Redmi відомо вже багато інформації, однак детальні технічні характеристики досі тримали в таємниці. Напередодні презентації пристрою в мережі засвітилася фотографія із специфікаціями новинки.

Характеристики.Як повідомляє Gizchina, флагман Redmi отримає 6,39-дюймовий дисплей з роздільною здатністю Full HD + без вирізів, який буде прикритий загартованим склом Corning Gorilla Glass 5. В екран вмонтують сканер відбитків пальців.

Працюватиме новинка на топовому процесорі Qualcomm Snapdragon 855.

Фронтальна 20-мегапіксельна камера сховається в корпусі на висувному механізмі. Основна камера буде потрійною з роздільною здатністю основного сенсора 48 Мп. Ємність вбудованого акумулятора складе 3600 мАг.

Redmi
Характеристики флагманського смартфона Redmi

Окрім того, заявлена підтримка швидкої зарядки потужністю 27 Вт. Також смартфон отримає ІК-порт, 3,5-міліметровий аудіороз'єм і модуль NFC.

Назва смартфона.Зауважимо, нещодавно в мережі засвітиласяймовірна названового флагманського смартфона. За повідомленнями інсайдерів новинка отримає назву Redmi K20 Pro.

Дата анонсу. Генеральний директор Redmi Лю Вейбін пообіцяв оголосити дату презентації новинки 14 травня. Раніше різні джерела повідомляли, що анонс пристрою запланували на 15 травня.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно


У Зеленського прокоментували скандал із візитом адвоката Трампа в Україну

$
0
0
Новообраний президент Володимир Зеленський дізнався про приїзд, а згодом і скасування візиту особистого адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані до України зі ЗМІ.

Радник майбутнього президента Дмитро Разумков в ефірі ICTV зауважив, що ніхто з команди Зеленського не давав коментарі американським журналістам щодо скандалу з приїздом Джуліані, передає "Українська правда".

"Про те, що приїжджає Рудольф Джуліані, Зеленський дізнався зі ЗМІ й те, що він не приїжджає, теж дізнався зі ЗМІ. Саме тому мені дивна інформація, яка з'явилася в американських ЗМІ про те, що хтось з представників команди давав коментар про те, що там є якісь підводні камені. Це не відповідає дійсності", – сказав він.

Разумков висловив сподівання, що непорозуміння у взаєминах команди Зеленського з адміністрацією США буде знято.

У чому суть скандалу з приїздом адвоката Трампа в Україну? Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані планував приїхати в Україну, щоб зустрітися з Зеленським, але скасував свій візит. Юрист заявив, що причиною скасування візиту стали "виснажливі атаки" і те, що в Україні йому доведеться опинитись у середовищі "ворогів президента", а в деяких випадках – ворогів США. Таким Джуліані вважає нібито нардепа Сергія Лещенка, який нібито допоміг Демократичній партії США під час президентських виборів у 2016 році.

Сам Лещенко у відповідь на звинувачення заявив, що ці заяви Джуліані свідчать про вплив генерального прокурора України Юрія Луценка. Останній нібито вводить в оману юриста президента США та інших американців, тому що хоче втриматися на посаді.

Водночас, радник майбутнього президента не захотів конкретно відповідати на питання, чи хтось із команди Зеленського наразі працює над вирішенням цієї ситуації.

"Я думаю, що такі питання повинні носити конфіденційний характер, це раз. Два – Зеленський готовий проводити такі зустрічі не тільки з офіційними представниками держав, а й в тому числі і зустрічатися з представникамитих чи інших політичних сил, або не політичних сил, які будуть зацікавлені в подальшому поглибленні взаємин між державами, які позитивно налаштовані і допомагають нам в боротьбі за нашу незалежність", – підсумував політтехнолог.

Чому Джуліані хотів зустрітися з Зеленським?Щоб переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому. Це розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори США 2016 року та щодо участі сина екс-віце-президента Джозефа Байдена в роботі української газової компанії.

Джуліані також хотів розповісти Зеленському "все, що знає про людей, які його оточують, і наскільки важливо провести повне, справедливе розслідування".

Проте американські журналісти були переконані, що адвокат Трампа так намагався допомогти лідерові США у президентській кампанії 2020 року. Сам Джуліані стверджував, що не втручається у вибори, а "втручаємося в розслідування, на яке маємо право".

Колишня зірка "Барселони" та "Манчестер Сіті" заявив, що готовий грати за київське "Динамо"

$
0
0
36-річний івуарійський екс-гравець "Барселони" і "Манчестер Сіті" Яя Туре, який зараз є вільним агентом, зізнався, що був би не проти пограти за "Динамо" чи "Шахтар".

Яя Туре не виходив на поле з моменту завершення контракту з грецьким "Олімпіакосом" в грудні 2018 року.

"Пограти рік чи два у "Динамо"? Це – не проблема. Я поговорю з Дмитром Селюком про це", – посміхаючісь, сказав Туре в ефірі програми "Бомбардир".

До слова, нещодавно івуарієць, останнім клубом якого був грецький "Олімпіакос", побував на базі київського "Динамо", де потренував молодих гравців.

Нагадаємо, що в складі "Манчестер Сіті" Яя Туре виграв три титули Прем'єр-ліги, Кубок Англії і два Кубки Ліги. Також з 2003-го по 2005 роки Туре захищав кольори донецького "Металурга".

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Не пийте надто гарячою: Супрун розповіла про користь та шкоду кави

$
0
0
Кава може як бути корисною, так і шкодити для здоров'я людей. Втім, якщо помірно споживати цей напій заради задоволення, а не стимуляції мозку, то вона може виявляти корисні властивості.

У 2016 році каву внесли до списку речовин з протипухлинною дією, розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

Чим корисна кава?

За словами Супрун, зараз каву вважають елементом здорового раціону. Зокрема, кава добре впливає на такі процесив нашому організмі:

  1. Покращує стан вистилки кровоносних судин і тим самим зменшує ризик атеросклерозу.
  2. На 40% зменшує ризик раку печінки у людей-носіїв вірусу гепатиту С.
  3. Зменшує прояви панкреатиту (запалення підшлункової залози, 24 канал).
  4. В деяких людей, кава на 18-60% зменшує ризик розвитку хвороби Паркінсона.
  5. В людей, які швидко руйнують кофеїн, кава знижує розвиток серцево-судинних хвороб.
  6. Ті, хто регулярно та помірно споживають каву, мають на 15% нижчу ймовірність передчасної смерті. 
  7. Любителі кави рідше хворіють на діабет, а в діабетиків кава стає на заваді утворенню вісцерального жиру (на животі). 
  8. Кава підвищує тиск і покращує мозковий кровообіг. 
  9. Кава стимулює утворення фактору росту нервів BDNF (іншими стимулянтами його синтезу є біг, танці та інтервальне голодування).
  10. Збільшує сфокусованість, боруться з сонливістю та покращує настрій. 

Чим кава може шкодити? 

• Першою причиною є повільне знешкодження кофеїну.

Як розповіла Супрун, кофеїн, як і ліки та стероїдні гормони, проходить знешкодження в печінці. Власники "повільних" цитохромів довго знешкоджують кофеїн, тому він може викликати тахікардію, гіпертензію, біль в серці, тривожність і порушення сну.

Також кава активує симпатичну нервову систему. Звідси висновок: якщо кава на вас сильно діє, від неї калатає серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон — не пийте каву. Саме вам вона шкідлива. 

• Другою шкідливою причиною є залежність від кави.

Часто якщо ми маємо мало сну, але потрібно зосередитися, ми п’ємо багато кави, яка зрештою перестає діяти. В цій ситуації шкідлива не сама кава, а хронічний брак сну.

Як виникає залежність? Спершу від кави добре: вона викликає викид гормонів, які залучені у відчуттях задоволення, бадьорості чи радості. Кава може і викликати умовний рефлекс самим лише ароматом чи контекстом споживання. В результаті кофеїн "гальмує гальмування", а мозок продовжує вивільнення нейромедіаторів збудження. Але вічно так тривати не може: нейромедіатори закінчуються, починають діяти інші механізму відчуття втоми та виснаження, а мозок збільшує кількість аденозинових рецепторів. В результаті, щоб їх всі заблокувати, слід вжити ще більше кави.

Що робити?Змиритися з тим, що хочеться спати і виспатися. Якщо ви відчуваєте, що стали залежні від кави, то варто не пити каву кілька тижнів. Тільки тоді кількість аденозинових рецепторів зменшиться до звичного рівня.

• Окрім того, кава шкодить, якщо її поєднувати зі смаколиками та/або молоком.

Таке не помітне споживання солодощів з вмістом транс-жирів і без будь-яких корисних речовин, як-то клітковина чи вітаміни — шкодить здоров’ю.

Натомість молоко не є абсолютним злом, воно шкодить передусім людям із непереносимістю лактози, тобто нездатністю розщеплювати цукор молока. Який висновок? Каву краще запивати водою, пити без цукру і смаколиків чи молока. Велике лате з цукром не має бути замінником вчасної і повноцінної страви.

Як визначити, скільки кави пити?

Перш за все, ви маєте спиратися на свої відчуття від кави. Якщо вона на вас "не діє", то можете пити еквівалент до 6 порцій еспресо на день. Якщо кава вас надто збуджує, то вживайте не більше порції на день.

– Офіційні джерела найчастіше радять пити до чотирьох порцій кави на день — еквівалент 400 мг кофеїну. 

– Якщо вам варто "зробити ривок", але сил немає, випийте кави і поспіть 15 хвилин. Під час сну в мозку стане менше аденозинових рецепторів, і кофеїну буде легше заблокувати решту. Такий трюк допоможе почуватися бадьоріше.

– Не пийте каву, а також інші напої, надто гарячими. Це збільшує ризик раку стравоходу.

– Атлети можуть покращити відчуття на забігу чи тренуванні, якщо вип’ють міцну велику каву та зап’ють її соком.

– Каву можна пити вагітним жінкам, але 1-2 рази на день. Під час вагітності кофеїн руйнується повільніше, і на це слід зважати. Високі дози кофеїну під час вагітності збільшують ризик викидню чи народження дитини із малою вагою. 

– Коли п’єте каву, зважайте не на розмір порції, а на кількість меленої кави, взятої для приготування.

– Кава може збільшувати ризик остеопорозу, але в разі, що її п’ють жінки в менопаузі в кількості близько 8 порцій на день.

– Кава у поєднанні із цигарками збільшує задоволення від того і другого, подовжує дію кави, тобто сповільнює знешкодження кофеїну, а в деяких людей покращує знешкодження бензопірену сигаретного диму. 

– Уникайте енергетичних напоїв, що містять кофеїн. Там його доза дуже висока, і, до того ж, є забагато цукру та додаткові стимулятори.

Пам’ятайте, щоби кава приносила користь та залишалася елементом здорового раціону — споживайте її помірно та керуйтеся відчуттями свого організму.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Курс валют на 14 травня: долар та євро дещо подешевшали

$
0
0
На вівторок, 14 травня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні щодо американського долара та євро. Вартість американської та європейської валют змінилася незначно – обидві трохи подешевшали.

Як на своєму сайтіповідомляє Нацбанк, 14 травня американський долар коштуватиме 26,11 гривні.

Ціна "зеленого" у гривні попереднього банківського дня була на 10 копійок вищою.

Щодо євро, то його ціна також змінилася незначно, лише на 7 копійок.

У вівторок, 14 травня, ціна європейської валюти становитиме 29,36 гривні.

14 травня – яке сьогодні свято та що не можна робити в цей день

$
0
0
14 травня 2019 року відзначають день Веремія Запрягальника. З цих днів проводиться велика кількість посівних робіт, а погода встановлюється по-літньому теплою.

Іменини сьогодні святкують: Ніна, Тамара, Макар.

Народні прикмети на 14 травня

– Хмарна погода цього дня  – зима настане рано і буде дуже морозною. 

– Ясна погода – буде гарний урожай.

– З'явилися комарі на Веремія – пора вирушати в поле і сіяти жито.

– Не можна 14 травня давати в борг зерна і насіння – врожаю не буде.

– Ялинові шишки червоніють, а соснові стають зеленими – можна сіяти ячмінь.

– Погана погода – прикмета того, що зима буде суворою.

– Вечірня роса віщує ясний день.

– Пшеницю і озиме жито найкраще сіяти в повний місяць, а овес – за 2 дня до або після повного місяця.

14 травня – день посівних робіт
14 травня – день посівних робіт

Що можна робити 14 травня

1. Слухайте свій власний голос та інтуїцію. Не поспішайте з висновками і рішеннями. Це саме той період, коли варто декілька разів відміряти, а лише потім – відрізати.

2. Ідеальний день для самоаналізу та медитації. Надихайтеся природою для створення гарного настрою.

Що не можна робити 14 травня

1. Уникайте цього дня жирну їжу, оскільки вона погано вплине на ваше самопочуття.

Viewing all 261692 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>