Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261592 articles
Browse latest View live

Дата інавгурації Зеленського: коли її розгляне комітет регламенту Ради

$
0
0
Проекти постанов про дату інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського розглядатиме Верховна Рада. Але тільки після того, як їх вивчить комітет Ради з питань регламенту. Наразі інформація про дату засідання комітету – суперечлива.

Для проектів постанов про інавгурацію новообраного президента України профільним є Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України. Його планове засідання повинне відбутися у середу, 15 травня. Однак, може відбутися позачергове засідання – у вівторок, 14 травня. У самому комітеті кажуть, що поки що розпорядження щодо проведення позачергового засідання – немає, пише "Інтерфакс".

"З того, що я знаю – засідання комітету точно в середу, за планом", – заявив член регламентного комітету та фракції БПП Володимир Арешонков. І додав, що голова комітету Павло Пинзеник має змогу та право скликати 14 травня позачергове засідання комітету, але "поки що команди немає".


Арешонков допускає ймовірність позачергового засідання регламентного комітету

Інший нардеп тієї ж фракції Олексій Гончаренко по завершенню засідання фракції в понеділок, 13 травня, сказав журналістам, що засідання регламентного комітету Ради відбудеться саме у вівторок, 14 травня, вранці.

Фракція ухвалила рішення. Ми готові підтримати будь-яку дату (інавгурації Зеленського – 24 канал), яку завтра підтримає регламентний комітет. Завтра вранці – засідання регламентного комітету,
– заявив Гончаренко.

Утім, скільки саме членів фракції підтримають призначення інавгурації на 19 травня, Гончаренко не знає: "Багато колег висловили запитання до цієї дати. І з точки зору того, що це дата пам'яті жертв політичних репресій, і з точки зору тих вимог, які сьогодні висуваються парламенту".

Гончаренко
​Гончаренко заявив, що комітет Ради з питань регламенту збереться саме 14 травня

"Нам здається, що Володимир Олександрович переплутав країну. Це в Російській Федерації президент щось вимагає, а парламент – просто нотаріальна контора", – підсумував Гончаренко.

Інавгурація
Про інавгурацію Володимира Зеленського – в інфографіці 24 каналу


Курс долара в Україні: прогноз на тиждень

$
0
0
Аналітики очікують цього тижня продовження зниження курсу долара. Зміцненню гривні сприяють хороші світові ціни на чорні метали та аграрну продукцію.

Також маємо серйозний попит нерезидентів на облігації внутрішньої державної позики – вони дають високу реальну прибутковість. Це значить, що іноземці куплять наші облігації і принесуть таким чином валюту в Україну. Чим її більше, тим вона дешевша.

Крім того, кінець весни-початок літа – традиційний сезон зміцнення національної валюти.

Цього тижня ми очікуємо продовження зниження долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 26 гривень, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 25,9-26,1 гривні,
– сказав у коментарі 24 каналу старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

Він нагадав, що минулого тижня курс долара до гривні активно знижувався на всіх сегментах валютного ринку на 1,0-1,2%, досягнувши одинадцятимісячного мінімуму. 

Найкращі експонати OldCarLand-2019

$
0
0
Не всі змогли побувати на найбільшому автомобільному шоу України – весняному OldCarLand-2019. Та й потрапивши в круговерть фестивалю, не кожен міг виділити найкращі експонати. Авто24 опитав експертів в галузі автомобільного ретро й пропонує читачам добірку кращих експонатів.

Насправді, найкращі експонати для різних категорій глядачів будуть різними. Але ми спиралися передусім на позиції історичної автентичності автомобілів, їх стану й культурної цінності. Тому нехай читачі, чиї враження не співпадуть з думкою експертів, особливо не переймаються – у кожного свій смак.


Bentley S2 (1959 – 1962)

Британський преміум-клас, відновлений до прекрасних технічних кондицій, до недавнього часу не бачив ніхто зі столичної ретротусовки. У рідкісної машини цікава історія – перш ніж потрапити в Україну, вона поїздила і Великою Британією, і хайвеями США.

Нинішній власник відзначає високий технічний рівень розкішного седана і багате оснащення, включаючи дивовижний для 1959 р кондиціонер салону (звісно, працює). Машина, хоч і “взута” в нерідні колеса зі спицями, цілком гідна того, щоб бути представленою на найпрестижніших конкурсах автомобільної краси.

Ford T (1908 – 1927 рр.)

Основоположника масового доступного автопрому привезли до Києва зі Львова – природно, на лафеті, хоча по території Музею авіації він цілком успішно катався своїм ходом. Модель, яка показала світові, що автомобіль може бути таким же доступним, як і будь-які предмети побуту, відновлена його власником Дмитром Степановим до автентичного стану у вигляді модифікації 1912 року.

Просто вражає працездатність раритету – протягом декількох днів фестивалю Ford T невтомно катав дітей і дорослу публіку по бетонці Музею авіації. З 15 мільйонів екземплярів "бляшанки Ліззі" (таке прізвисько носила машина на батьківщині) відомо про два примірники в Україні – і обидва вони на цей раз були присутні на фестивалі.

М-21 “Волга” (1957 р.)

"Волга" першої генерації – найпопулярніший серед вітчизняних реставраторів і колекціонерів автомобіль, і ним важко когось здивувати. Але майстерня "Автоклассика" змогла – адже вперше представлений на весняному "Олдкарленді" автомобіль укомплектований автоматичною трансмісією.

З огляду на те, що такі версії “Волги” випускалися лише в 1956 р. і в мізерній кількості (невідома навіть точна цифра), важко навіть уявити, наскільки нелегко відновлювати подібні автомобілі до оригінального стану.

Fiat-500 Giardiniera (1960 – 1975 рр.)

Культова в багатьох країнах світу "п'ятисотка" присутня в Україні, мабуть, в єдиному екземплярі – в усякому разі, в кузові універсал під ім`ям Giardiniera точно. Автомобіль приїхав на фестиваль з Одеси – причому своїм ходом! – де його і відновлювали.

Однак, перший період свого життя в Україні (а потрапив він до нас близько 40 років тому) "Фіатік" провів у Львові. Більшу частину життя машина простояла через несправність трансмісії, що, судячи з усього, і врятувало її для наступних поколінь – наші дороги могли б "вбити" малюка з його 12-дюймовими колесиками і єдиною ресорою в передній підвісці за одну п'ятирічку.


Opel Blitz (1937 р.)

Як не дивно, трофейна німецька вантажівка перебуває в оригінальному стані – не дивлячись на значний вік. Судячи з усього, вона не піддавалася капітальному ремонту або реставрації, у всякому разі, останні півстоліття. Співробітники Військово-історичного музею з м. Українка, які привезли машину на фестиваль, підтримують її в повній справності.

Цікаво, що машина представлена в довгообазній версії зі звичайною бортовою вантажною платформою. Швидше за все, цей екземпляр створювався для комерційної експлуатації, але був мобілізований в німецьку армію під час війни. Про те, що він служив у вермахті, свідчить так звана "поганка" – армійського стандарту світломаскувальна фара на крилі.


AWO 425 Simson (1950 – 1962 рр.)

Марка і модель мотоцикла з цікавою долею. Цей мотоцикл конструктивно близький до BMW R23, який до війни виробляли на заводі, що опинився в 1945-му в радянській зоні окупації, і через патентну чистоту його довелося виготовлювати під новим ім'ям – спочатку AWO, а після 1957 року Simson. Двоколісна машина має чотиритактний одноциліндровий двигун об'ємом 250 см куб.

Мотоцикл AWO 425 поставлявся в Радянський Союз за угодою про репарації – в якості компенсації збитків, завданих вітчизняній економіці фашистами. Згідно з розповіддю власника, даний зразок був отриманий ним в розібраному вигляді, буквально в декількох мішках. Однак була проведена грамотна реставрація, хоча й без зайвого лоску. Широкій громадськості цей екземпляр показаний вперше. Власне, як і всі інші описані тут екпонати.

Екіпаж Валерія Горбаня і Сергія Ларенса переміг на ралі Фортеця

$
0
0
Три екіпажі Eurolamp WRT взяли участь у другому етапі Чемпіонату України з ралі – ралі Фортеця, який відбувся 11-12 травня 2019 року в Кам'янець-Подільському. Рівних же не було Валерію Горбаню та Сергію Ларенсу.

Екіпаж Валерія Горбаня і Сергія Ларенса не мав будь-яких турнірних завдань на перегони, тому розглядав її виключно як тренувальний виїзд. З самого старту гонки українсько-естонському екіпажу не було рівних. Спецділянку за спецділянкою зелено-червоний Mini JCW WRC пішов у відрив від суперників. Екіпаж фінішував кращим на всіх швидкісних відрізках і впевнено оформив перемогу на ралі Фортеця.

По-іншому пройшла гонка для Ігоря Чаповського з Іваном Мішиним. Одеський екіпаж проводив першу спільну гонку на новій для себе техніці. З огляду на цей фактор, а також тривалу відсутність Ігоря за кермом спортивного автомобіля, можна констатувати, що п'яте місце в абсолютному заліку для екіпажу схоже на перемогу в гонці.

Третій екіпаж у складі Андрія Захарчука та Ярослава Кадученка впевнено проїхав всю дистанцію і побачив фініш в складній гонці, яка також була дебютною для екіпажу в такому складі.

Силою утримували у психіатричній клініці: Брітні Спірс зробила резонансну заяву в суді

$
0
0
Поп-співачка Брітні Спірс приголомшила всіх резонансною заявою. Під час судового засідання артистка розповіла, що насправді вона не добровільно перебувала у психіатричній клініці, а її силою там тримали.

Як повідомив інсайдер TMZ, засідання відбулось у п'ятницю, 10 травня. Розгляд справи Брітні Спірс проходив у закритому режимі, оскільки служителі Феміди врахували стан психологічного здоров'я зірки. При цьому позивачем була сама артистка, яка звернулась до представників одного з судів Лос-Анджелеса з проханням позбавити її батька опікунства над нею. 

У 2008 році, у Брітні Спірс стався нервовий зрив, тому місцевий суд ухвалив рішення передати опікунство над співачкою її батьку Джеймі. Саме чоловік може розпоряджатись рахунками зірки та відповідає за її лікування. 

За інформацією джерел таблоїда, під час засідання 37-річна Брітні змінила свої показання. Вона переконувала суддів, що її батько, Джеймі Спірс, запроторив її в клініку без будь-якої згоди. Окрім цього, у лікарні він змушував артистку приймати наркотичні препарати. 

Резонансну заяву Брітні підтвердив адвокат, якого найняла її мати, та й сама Лінн Спірс. Раніше вона публічно заявляла, що робила все можливе, щоб дізнатись причину перебування доньки у психіатричній клініці, однак відповіді так і не отримала. У своєму судовому позові Лінн вимагала надати їй деталі, які стосуються опікунства над донькою, що триває 11 років. Вкінці справи жінка сподівається отримати юридичні права, щоб впливати на рішення свого екс-коханого Джеймі Спірса у питаннях, які стосуються Брітні. 

Однак судді вирішили не поспішати з рішенням. Вони поки детально розглядають справу та призначили Брітні Спірс психіатричну експертизу. І це не дивно: залу суду артистка покинула босоніж


Брітні Спірс босоніж вийшла з суду / Скріншот

Що відомо про лікування Брітні Спірс

Від 2008 року Брітні Спірс поступово відновила свій емоційний стан та не мала нервових зривів. Проте на початку квітня 2019-го у ЗМІ з'явилась інформація, що артистка проходить курс лікуванняу клініці. За попередньою інформацією, у Рехаб зірка потрапила через погіршення стану здоров'я її батька та складні операції, які він ледь пережив. Впоратись із хвилюванням самотужки артистка не змогла, відтак звернулась за допомогою до медиків. 

Згодом журналісти отримали досить резонансні заяви, які стосувались Брітні Спірс. Зокрема, мама зірки заявила, що її доньку утримують у клініці насильно, а інсайдери розповіли, що поп-діва планує завершити вокальну кар'єрута більше не вийде на сцену. Після таких тривожних новин сторінку Брітні Спірс засипали повідомленнями схвильовані прихильники. Однак для фан-групи вона записала відеозвернення, в якому повідомила, що в неї все гаразд, курс лікування завершився та наразі вона перебуває вдома. 

Моя ситуація унікальна. Але я обіцяю, що зроблю все, що зараз потрібно. Ви можете не знати це про мене, але я сильна і буду стояти до кінця за те, чого хочу. Ваша любов і відданість вражає, але те, що мені зараз насправді потрібно – це трішки приватності, щоб впоратися з усіма труднощами, які з'явилися у моєму житті. І якщо ви зможете це зробити, я буду вам дуже вдячна,
– додала вона.

 

Як велосипед впливає на здоров'я чоловіка

$
0
0
У велосипедистів проблем з потенцією насправді менше, ніж у людей, які займаються іншим видом спорту.

Раніше були опубліковані роботи, в яких йшлося, що тривале сидіння на вузькому сідлі, призводить до перегрівання промежини та це дуже шкідливо й веде до імпотенції та навіть раку яєчок.

У дослідженні Університету Каліфорнії – Сан-Франциско взяли участь майже 4000 учасників їх розділили в 3 групи: велосипедисти, бігуни та плавці. Це були не професійні спортсмени, а просто люди, які регулярно займаються спортом.

Групи були однорідними за віком, індексом маси тіла і супутніх захворювань. Всі чоловіки були опитані на предмет наявності проблем із сечовипусканням, з потенцією та ознак хронічного простатиту.

Велосипед корисний для чоловічого здоров'я
Велосипед корисний для чоловічого здоров'я

Виявилося, що у велосипедистів проблем з потенцією насправді менше, ніж у людей, що займаються іншим видом спорту. Проблеми із сечовипусканням або хронічний простатит у велосипедистів не частіше, ніж в інших чоловіків.

Але любителів велосипедів може турбувати оніміння промежини (ризик в 10.6 разів вищий) і ризик розвитку стриктур уретри (звуження просвіту сечівника) у 2.5 рази частіші через травми при падінні.

Оніміння промежини можна знизити якщо стояти на педалях понад 20% часу поїздки та підняти кермо вище, ніж сідло, або хоча б поставити ручки керма в рівень з рівнем сидіння

Висновок:велосипеди – не тільки не шкідливо, але може бути навіть і корисно для чоловічого здоров'я. 

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Фани "Карпат" звернулися до Димінського та Коломойського передати їм клуб і отримали відповідь

$
0
0
Вболівальник "Карпат" написали звернення до власників футбольного клубу. Вони просили Петра Димінського та Ігоря Коломойського передати їм керівництво клубом. І отримали відповідь. Але не від тих, до кого зверталися.

Спочатку звернення було опубліковано на facebook-сторінці FCKarpaty.com.ua. Однак згодом його прибрали звідти. У самому звернені йшлося про те, що вболівальникам "Карпат" не надто подобаються останні результати команди. Особливо виліт на ранніх стадіях Кубка України від "від суперника, що представляю навіть не місто, а селище міського типу"

"Тому звертаємось до вас, Петре Петровичу та Ігорю Валерійовичу – передайте Клуб нам. Ми приймемо його у власність на спеціально створену для цього організацію і знайдемо партнерів, з якими команда поверне свій характер, перемоги та традиції", – йшлося у зверненні.

Однак згодом на таке звернення надійшла відповідь. Але не від Петра Димінського чи Ігоря Коломойського. А від фанатів "Карпат". На сторінці "Ультрас Карпат" було опубліковано текст з підписами фанатських угрупувань клубу LCF, Pride, GFF, Banderstadt Ultras, Green-White Ultras, Галичани, Green Legion, Fierce Crew, Autofans та "старших фанатів".

"Для того, щоб ні в кого не виникало сторонніх питань та додуманих намірів, ми хочемо чітко дати зрозуміти: нам невідома особа авторів даного звернення до власників клубу. Відтак, ми впевнено стверджуємо, що ці люди не мають нічого спільного із фанатським рухом «Карпат». Більше того, нам не зрозуміло, про яку масовість свого руху заявляють ці "вболівальники", якщо на більшість домашніх матчів команди приходить менш, ніж 1,5-3 тисячі глядачів, і тенденція йде на спад. Про яку відданість та підтримку йде мова в цьому зверненні, якщо вся кількість людей, що підтримує команду на виїзних матчах, вивезена нашими силами особисто?", – йдеться у звернені фанатів команди.

Відтак ультрас клубу "наполегливо рекомендує "тим, хто не знає", не брати на себе надлишкової відповідальності за відповідні речі чи участь в якомусь русі, і не замилювати очі громадськості неоднозначними заявами, зверненнями, кляузами, а надто підписуючи їх іменем вболівальників "Карпат".

Варто нагадати, що Петро Димінський є почесним президентом клубу. 18 серпня 2017 року поблизу села Ямельня на Львівщині Mercedes, що належить Петрові Димінському, в’їхав у легковик, за кермом якого була 31-річна Наталія Тріла. Жінка померла на місці. Провину за аварію взяв на себе охоронець Димінського Андрій Борщ. Сам Петро Димінський 22 серпня виїхав закордон. Після цього в Україну він не повертався. 15 грудня 2017 року Національна поліція оголосила Петра Димінського у розшук, а 1 березня 2018 року Димінському суд заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Попри це, Петро Димінський продовжує вільно подорожувати Європою. 1 лютого 2018 року його помітили на матчі "Карпат" у Туреччині, де футболісти проводили збори. У вересні 2018 року Димінський відвідав матч "Карпат" у Польщі.

Щодо Ігоря Коломойського, то йому приписують частку у львівських "Карпатах" через ряд офшорів.

Який вигляд має інтер’єр Собору Паризької Богоматері після масштабної пожежі: фото

$
0
0
У мережі з’явилися фото інтер’єру культового Собору Паризької Богоматері. Знімки, зроблені днями, майже через місяць після масштабної пожежі, яка зруйнувала готичний шпиль і покрівлю Нотр-Даму.

На кадрах зафіксовані обгорілі рештки риштування та камені, які досі не прибрали із приміщення Собору. Знімки опублікував телеканал ABC News.

Так, тепер стало відомо, що головний вівтар Нотр-Дам де Парі теж був зруйнований. Коли впав шпиль Собору, то декілька тонн каменю, дерева та риштувань потрапили всередину святині й зруйнували вівтар.

Нотр-Дам де Парі Собор Паризької Богоматері інтер'єр
Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі пожежа інтер'єр
Собор Паризької Богоматері інтер'єр пожежа Нотр-Дам де Парі
Як після пожежі виглядає всередині Собор Паризької Богоматері

Окрім того, на кадрах видно, що в даху залишаються два отвори, затягнуті спеціальною сіткою. У храмі лежать камені зі зруйнованого даху. При відновленні їх використовувати не планують.

Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі інтер'єр пожежа
Дірка у стелі Собору Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі пожежа інтер'єр
Вціліла статуя у Соборі Паризької Богоматері

Руйнівна пожежа спалила майже дві третини даху Нотр-Даму і розтопила близько 400 тонн свинцю звідти, а також – зі шпилю Собору. Ремонтники всередині церкви носять захисні костюми та маски, щоб триматися подалі від свинцю і регулярно здають аналізи на виявлення його рівня у крові.

Що відомо про пожежу у Нотр-Дамі?15 квітня 2019 року частину Собору Паризької Богоматері – одну з найвідоміших культурних пам'яток світу охопила масштабна пожежа.

Рятувальникам вдалось її ліквідувати лише через 9 годин. Вогонь зруйнував верхню частину шпиля храму, годинник і значну частину покрівлі, також сильно постраждали вітражі.

Внаслідок обвалу даху в одному місці утворилась величезна діра у стелі. Кам'яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися. Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам відбудують впродовж 5 років.

Наразі триває міжнародний конкурс серед архітекторів на реконструкцію даху Собору Паризької Богоматері.

Більше інформації про масштабну пожежу у Нотр-Дам де Парі: відео

 


Блискавка влучила у дитячий садок на Кіровоградщині: фото

$
0
0
В Олександрії, що на Кіровоградщині, під час грози блискавка влучила в дитячий садок, внаслідок чого сталася пожежа. Зокрема, горіли речі в музичному на другому поверсі будівлі.

Деяка територія в кімнаті вигоріла, оскільки загорілися штори, сценічні костюми та мультимедійний проектор.

Зі слів очевидців, під час сильної грози пролунав гучний гуркіт, потім загоряння й задимлення на другому поверсі садочка.

Прибувши на місце події, на подвір`ї дитячого садка рятувальники відчули сильний запах горілого дроту.  Всі двері та вікна були відкриті, а працівники закладу чекали на вулиці. Вихователі встигли вивести дітей на свіже повітря. Постраждалих немає.

Пожежа від удару блискавки у садочку: фото


Зазначимо, що до гасіння пожежі залучались 14 рятувальників та 4 одиниці техніки.

Знесення незаконних забудов: чи стане Львів прикладом для інших міст

$
0
0
Новини про початок знесення незаконних забудов у Львові викликали чималий резонанс. Демонтажі львівських "беззаконок" – перші серйозні прецеденти в Україні. Особливо пильно до цього випадку варто придивитися місцевій владі Києва, який є не лише лідером за будівництвом, але й лідером за незаконними забудовами.

У квітні у Львові була знесена 7-поверхівка на Личаківській – вона стала першою незаконною будівлею, яку не тільки суд дозволив знести, але її й дійсно знесли. 

6 травня також у Львові, на проспекті Чорновола, 67б знесли два поверхи незаконної забудови. Мерія Львова у 2004 році видала дозвіл на будівництво на цій вулиці тимчасового павільйону. Забудовник замість цього звів капітальну двоповерхову споруду. За що і поплатився – суд прийняв рішення про знесення. Це стало другим випадком законного демонтажу.

Досвід Львова – чи стане прикладом

Як у Львові вдалося знести незаконну забудову? Судові процеси для отримання дозволу на цей демонтаж тривали понад 2 роки. А за словами мера Львова Андрія Садового загалом судові процеси довкола цього об'єкта тривають з 2007 року.

Як пояснила у коментарі 24 каналу керівник напрямку "Будівництво" Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олена Шуляк, важливо, що була наявність політичної волі місцевої влади та ідеальний збіг підстав: об’єкт побудований на земельній ділянці, яка надавалася для обслуговування індивідуального житлового будинку, будувався без розроблення проектної документації, не було належним чином вироблених вихідних даних, і роботи здійснювалися без проведення належної експертизи та без отримання дозвільного документу. Крім цього, вдалося встановити безпосереднього власника будівництва, до якого можна подати позов на компенсацію витрат за знесення.

І, мабуть, це головне: в будинку не було продано жодної квартири і не існувало проблем з інвесторами. Це – ідеальний збіг обставин, який створив прецедент. Повторення подібної ситуації малоймовірно,
– вважає Олена Шуляк.

Знесення незаконної будівлі у Львові
Так у Львові побороли незаконну будівлю

Незаконні будівлі Києва

За словами Олени Шуляк, за приблизними підрахунками, в Києві кількість багатоквартирних житлових будинків, які побудовані незаконно (тобто, мають проблеми з оформленням будівництва) перевищує 70 об’єктів. А є ще й понад 200 "мертвих" недобудов.

Наприкінці грудня 2014 року мер Києва Володимир Кличко заявив про початок безкомпромісної кампанії по боротьбі з незаконними забудовами. І за 4,5 роки ця кампанія зазнала цілковитої поразки – кількість незаконних забудов на тлі популістських заяв місцевої влади про боротьбу з незаконним будівництвом лише збільшується.

Наприклад, лише за перше півріччя 2018 року їхня кількість збільшилась з 67 до 71. Поодинокі випадки демонтажу, варто зазначити заради справедливості, все ж відбувалися. Можна згадати про демонтаж 2-х поверхів будівлі на Десятинній у 2015 році, "косметичний" демонтаж ЖК "Мозаїка" на Стратегічному шосе у 2016. Тобто – подекуди щось відбувається. Але системно – ні. Тут варто згадати про "будинок-монстр" на Подолі, який вже став чи не символом безкарності та безвідповідальності,
– уточнила Олена Шуляк.

Чи передбачена відповідальність

Теоретично, чинне законодавство передбачає можливість знесення чи демонтажу незаконного будівництва, каже експерт. Але практичні інструменти – відсутні. Серед основних перешкод, що заважають цивілізованому співіснуванню інтересів інвестора, забудовника, влади та громади в питаннях забудови територій:

- проблемність судової системи України;
- відсутність грошей на реалізацію рішень із демонтажу незаконних забудов;
- неефективність державних підходів до вирішення проблем щодо організації забудови.

Звідки ростуть ноги у незаконних будівель

Сама система організації забудови в Україні має системні недоліки на всіх етапах, кажуть аналітики. Дотримання всіх вимог і проходження всіх процедур створюють для бізнесу більше ризиків, ніж ігнорування законних вимог. Це – системний парадокс української держави, пояснила Олена Шуляк.

За словами експерта, процедура виділення земельної ділянки триває щонайменше 8,5 місяців і не гарантує заявнику у підсумку отримання цієї землі під забудову. Обрана ділянка може бути оперативно виділена іншій особі (часто пов’язаній з владою), а потім – перепродана за подвійною-потрійною вартістю заявнику. І всі ці 8,5 місяців марного чекання бізнес несе збитки від простою. Тому часто будівельні роботи розпочинають на ще не оформленій землі.

Будинок-монстр на Подолі
Будинок-монстр на Подолі

Отримання дозволу на будівництво – це окреме питання. Попри заяви ДАБІ про "прозорість", процес отримання дозволу – процедура з дуже високими корупційними ризиками: у видачі можуть відмовити навіть за одну граматичну помилку. А от отримати дозвіл за хабар навіть "заднім числом", як стверджують учасники ринку, – можливо досить просто. Тому для забудовника менше ризиків розпочати будівництво без дозволу, а вже потім "домовитися". Сама процедура їх до цього підштовхує.

Досить часто несумлінні забудовники, які реалізують незаконні проекти, розпочинають реалізацію квартир ще до отримання дозвільних документів. А потім використовують майбутніх власників квартир як своєрідний щит для захисту або таран "для пробиття" своїх інтересів. Так влада заганяється в куток протистояння не з незаконними забудовниками, а із законними інвесторами,
– зауважила Олена Шуляк.

На думку експерта, щоб привести ситуацію до цивілізованого стану, необхідно створити умови, коли бізнесу стане вигідно та зручно працювати за законом. Необхідно змінити системні підходи, які знищують інтерес забудовників до роботи в правовому полі. Зараз чинна система не гарантує бізнесу зниження ризиків у випадку дотримання норм, навпаки – обхід законів і домовленості з представниками влади несуть менше ризиків. І тоді ми хоча б перестанемо накопичувати проблемні забудови в наших містах. І з’являться можливості для поступового вирішення проблем незаконного будівництва.

Ubisoft офіційно анонсувала гру Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint: трейлер та сюжет

$
0
0
Компанія Ubisoft офіційно анонсувала гру Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint. Розробники опублікували одразу два трейлери: релізний та гемплейний.

Сюжет.Як повідомляє Overclockers, в Ghost Recon Breakpoint гравці будуть знову боротися за бійців загону "Привиди".

Дія гри переноситься на секретний острів Ауро, де поєднуються дика природа і передові технології. Останнє – заслуга компанії з випуску дронів Skell Technology, яка працює на цьому острові.

Острів Ауро і Skell Technology захоплюють "Вовки" – група колишніх спецназівців і членів загону "Привиди". Найманцями керує Коул Уокер (у виконанні актора Джона Бернтала). Загарбники змушують виробника дронів зробити зі своїх пристроїв передові машини для вбивства. На ліквідацію "Вовків" відправляють, природно, загін "Привидів".

Релізний трейлер гри Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint – дивіться відео

Геймплей.У Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint додали втому солдат, сумування ефектів поранень, складний ландшафт, нові тактичні механіки і свіжий набір бойових прийомів.

Також додадуть більше елементів стелса: солдати зможуть надягати камуфляж і зливатися з місцевістю, а також ховати тіла убитих. На привалах можна змінити зброю, клас та інші параметри персонажа.

Трейлер геймплея Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint – дивіться відео

Крім основної сюжетної компанії, де можна грати вчотирьох, з'явиться і PvP-режим. Після релізу розробники додадуть купу контенту і новий режим рейдів.

Дата виходу. Кооперативний шутер Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint вийде 4 жовтня 2019 року на ПК, Xbox One і PS4.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Чому Луценко не хоче йти з посади генпрокурора: пояснення політоглядача

$
0
0
Юрій Луценко не хоче йти з посади генпрокурора, тому що має високий антирейтинг і низькі шанси у політиці. Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів політичний оглядач Леонід Швець.

Юрій Луценко неодноразово казав, що після виборів президента піде зі своєї посади, він займеться тим, що йому найбільше подобається, тобто політикою, партійною політикою", – зазначив експерт.

Однак зараз, як пояснив Швець, він відмовився від своїх обіцянок і каже, що буде займати місце генпрокурора і далі. Мовляв, він ні в чому не вбачає ані непрофесійного, ані неетичного підтексту.

Це більше свідчить про те, що у Юрія Луценка, дійсно, з політичними перспективами зараз проблема. Це не секрет, що він один з тих, у кого найбільший антирейтинг в країні. І брати такого політика до себе в якусь партію або йому формувати якусь партію – це токсично. Він став токсичним,
– наголосив політичний оглядач.

Чи буде він таким же токсичним і для Петра Порошенка, який планує йти в парламент, – Леонід Швець відповів ствердно.

"Є багато розмов, що там буде якось переформатована партія. І хоча таким буде займатися чомусь такий "нетоксичний" в лапках пан як Кононенко. Я думаю, що Луценко там теж не дуже бажаний", – зазначив політоглядач. 

Відео: інтерв'ю з Леонідом Швецем

 

Андрій Лунін прийняв важливе рішення щодо свого майбутнього в "Реалі"

$
0
0
"Леганес" хоче зберегти в своїх рядах орендованого у "Реала" воротаря Андрія Луніна. У клубі цінують українця і вражені його роботою на тренуваннях.

Сам Лунін також хотів би залишитися в "Леганесі", повідомляє Marca.

"Леганес" повинен буде отримати схвалення Зінедіна Зідана і "Реала", так як воротар може повернутися на "Сантьяго Бернабеу", щоб бути другим після Тібо Куртуа.

Основний голкіпер "Леганесу" Іван Куельяр ще може покинути клуб цього літа, і, з огляду на те, наскільки високо цінується Лунін, у Пеллегріно не виникне сумнівів у тому, що він стане першим номером, якщо залишиться.

Андрій Лунін в поточному сезоні зіграв у шести матчах в Кубку і чемпіонаті Іспанії. У неділю, 12 травня, він вийшов на полевперше з 9 березня.

"Леганес" після 37 турів Ла Ліги займає 13 місце. Наступний поєдинок команда проведе проти "Уески".

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Зірка "Всі жінки – відьми" Алісса Мілано закликала відмовитись від інтиму: відома причина

$
0
0
Голлівудська акторка Алісса Мілано, яка зіграла Фібі Галлівел у серіалі "Всі жінки – відьми", запровадила у мережі незвичний флешмоб. Зірка закликала всіх жінок відмовитись від інтимних стосунків.

Причиною для такої заяви стало введення у штаті Джорджія заборони на аборти. Відтак 46-річна Алісса Мілано закликала всіх жінок відстоювати свої права та розпочати страйк інтимним стосункам. 

На своїй сторінці в Instagram акторка зізналась, що вже долучилась до своєрідного флешмобу та таким чином хоче захистити репродуктивні права жінок.

Наші репродуктивні права знищуються. Допоки жінки не мають законного контролю над своїм тілом, вони не можуть ризикувати вагітністю. Приєднуйтесь до мене, не займайтеся сексом. Я закликаю до #SexStrike,
– заявила Алісса Мілано. 

Новий закон набирає чинності в окремих штатах США з 1 січня 2020 року. Згідно з документом, жінка не може робити аборт після шостого тижня вагітності, коли на УЗД вже прослуховується серцебиття дитини. За порушення закону передбачається кримінальна відповідальність, яка може мати форму довічного ув'язнення і навіть смертної кари. При цьому жінки будуть прирівнюватись до вбивць. Раніше у штаті Джорджія дозволялось робити аборт до 20 тижня вагітності. 

Закон, який підписали 7 травня, набув чималого резонансу в мережі. Чимало жінок виступили проти документа. Їх підтримали і голлівудські зірки. Окрім Алісси Мілано, акторка Еван Рейчел Вудвисловила своє обурення стосовно таких обмежень для жінок. Вона запропонувала ввести обов'язкову вазектомію для чоловіків, звернувшись й до тих, хто підтримує заборону на аборти. 

 

Судова тяганина навколо націоналізації "Приватбанку": НБУ програв апеляцію

$
0
0
Національний банк України програв апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 березня 2018. Цим рішенням суд скасував інспекційну перевірку "Приватбанку" 2016 року, через яку банк і визнали неплатоспроможним, а згодом – націоналізували.

13 травня 2019 року Шостий апеляційний адмінсуд відхилив скаргу НБУ на рішення Окружного адмінсуду Києва – йдеться у прес-релізі на сайті Національного банку України.

Мовиться про рішення від 2 березня 2018 року, у якому суд задовольнив позов екс-акціонера "Приватбанку" кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. У позові компанія вимагала скасувати інспекційну перевірку "Приватбанку" 2016 року, через яку банк і визнали неплатоспроможним, а згодом – націоналізували.

Що відомо про перевірку "Приватбанку" з боку НБУ?У 2016 році, переконані в НБУ, були підстави для інспекційної перевірки "Приватбанку" – бо програму фінансового оздоровлення банку (погоджена з екс-акціонерами та топ-менеджментом) у самому банку не виконали. Перевірку здійснили і за її результатами "було встановлено, що план реструктуризації банком не виконувався, капіталу банку було недостатньо для дотримання вимог щодо нормативів капіталу та покриття кредитних ризиків".

Все це трапилося напередодні визнання "Приватбанку" неплатоспроможним та його подальшої націоналізації – адже до цього підвели висновки зазначеної перевірки, підтверджені незалежною міжнародною аудиторською компанією, яку залучив до перевірки сам "Приватбанк".

    Як у НБУ відреагували на поразку в суді

    У НБУ не погоджуються з рішенням суду і готують касаційну скаргу. 

    Порядок та підстави для проведення планових і позапланових перевірок у банках регламентуються положенням Національного банку. У разі виявлення суттєвого погіршення фінансового стану банку Нацбанк має підстави для проведення відповідної перевірки,
    – пояснив позицію НБУ начальник управління претензійно-позовної роботи Віктор Григорчук.

    За його ж словами, перевірка фінансової стійкості банків, а особливо системно важливих, є одним із пріоритетних завдань НБУ – для забезпечення фінансової стабільності в Україні.

    Чому Україна націоналізувала "Приватбанк"?"Приватбанк" був і є найбільшим банком в Україні за обсягом активів. Але після кризи у банківській системі країни уряд 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку".

    Уряд тоді послався на пропозицію Національного банку і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Після націоналізації "Приватбанку" обоє втратили свої акції і назвали націоналізацію незаконною.

    Як розгортаються події навколо "Приватбанку"

    Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку" за позовом Коломойського. Суд вирішив, що процедура виведення неплатоспроможного "Приватбанку" з ринку за участю держави порушує норми законодавства.

    19 квітня з'ясувалося, що суд також скасував рішення НБУ від 13 грудня 2016 року щодо визначення переліку пов'язаних з банком фізичних і юридичних осіб, а 20 квітня Печерський суд Києва прийняв рішення про розірвання договору особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування "Приватбанку" на суму 9,2 мільярда гривень, отриманих до його націоналізації.

    26 квітня стало відомо, що Ігор Коломойський подав ще 5 позовів у Господарський суд Києва до НБУ та "Приватбанку". Його мета – скасувати свою заборгованість за кредитами Нацбанку.


    Аванс "своїм" людям чи збереження впливу: чому Порошенко роздає нагороди

    $
    0
    0
    Чинний президент в останні тижні рясно роздає нагороди та звання, але переважно, "своїм людям". Але виявилося, що нагороджені державними званнями, орденами не завжди мають проукраїнську позицію.

    Навіщо гарант робить такі "подарунки" – розбиралися журналісти 24 каналу.

    Військові звання від Порошенка

    Гучні нагороди, призначення та військові звання – останні дні на президентській посаді Петро Порошенко обдаровує, підвищує та відзначає. Погони й нагороди роздають сотнями, часом – навіть таємно.

    Так, генерал-полковника отримав скандальний очільник відділу К Служби безпеки УкраїниПавло Демчина. Він мав би боротися з корупцією, а натомість – сам став фігурантом корупційної історії. Адже попри скромні доходи, дружина Демчини має елітні маєтки та машини.

    Павло Демчина
    Павло Демчина

    І от замість розслідування джерел незаконного збагачення чи звільнення – таємним указом Павло Демчина отримує підвищення.

    Я не знаю, що має бути в голові у людини, яка нагороджує таким високим званням Павла Демчину. Замість звільнення, символ корупції в СБУ отримує високе звання,
    – сказав голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

    Лише у травні Порошенко одним махом роздав 24 генеральських звань військовим, прикордонникам та силовикам. Так, генерал-лейтенанта отримав Микола Шевцов – людина, яка безпосередньо відповідала за охорону складів з боєприпасами, що за час війни тричі горіли і вибухали.

    Державні нагороди від Порошенка

    Указом президента від 4 травня високі державні нагороди отримали одразу 273 людини. І серед них також чимало дивних персонажів.

    Орден "За заслуги" отримав скандальний забудовник Ігор Лисов. Його пасинок в 2009 році з ножем напав на водія поливальної машини в Києві, але справа не дійшла до суду. А сам Лисов обіцяв збудувати в Києві храм для Української автокефальної церкви, а натомість передав його Московському патріархату.

    Ігор Лисов
    Ігор Лисов

    Ще одну відзнаку "За заслуги" отримав від президента взагалі російський громадський діяч Василь Дума, якого Кремль використовував для дискредитації українського руху.

    Окрім нагород, в останній момент попіклувався президент і про призначення. Днями призначив нового члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення – органу, який роздає і відбирає ліцензії радіостанціям і каналам. На місце Юрія Артеменка, каденція якого добігала кінця, президент поставив працівника своєї Адміністрації – журналіста Володимира Горковенка.

    Звільнення і призначення в останні тижні провів Президент і у силовому блоці. До того ж, 6 травня Порошенко призначив нового командувача Операції об'єднаних сил – генерал-лейтенанта Олександра Сирського. А 7 травня звільнив командувача Національної гвардії Юрія Аллерова. Виконувати його обов'язки поки буде заступник Микола Балан.

    Чому Порошенко роздає нагороди скандальним посадовцям

    Головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов  розповів, що багато разів Порошенку вказували на недоліки в організації Служби безпеки України щодо невиконання вказівок та програми зберігання боєприпасів, але він все одно зробив такі скандальні призначення.

    Порошенко ще бачить себе в політиці. Він чомусь думає, що його переоберуть в парламент. І всі ці звання у своїй більшості – це аванс людям, які лишаються при владі і які мали б його там захищати,
    – заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

    Натомість експерт Олександр Солонтай наголосив, що Порошенкові потрібні медіавпливи, адже попереду вибори до Верховної Ради. "Хоча після цього дискусія продовжиться, тому що новообраний президент Зеленський зможе ротувати членів Нацради, адже він теж зацікавлений у тому, щоб впливати на власний простір", – додав він.

    За словами Бутусова, такий позачерговий "зорепад" (призначення та нагороди, – 24 канал) – це політичні події, пов’язані з тим, що чинний президент Порошенко залишає свою посаду, тому він хоче наостанок якось віддячити людям зі своєї команди


    +Відео

    Затримання Росією суден, що прямують до українських портів: що сьогодні відбувається на Азові

    $
    0
    0
    Росія на Азові продовжує затримувати судна, що прямують до або з українських портів Маріуполя та Бердянська, щоправда це здебільшого відбувається на вході та на виході з Азовського моря, натомість безпосередньо у самому морі затримання та зупинки припинилися ще у жовтні.

    Про це розповів голова спостережної ради організації "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко з посиланням на дані моніторингової групи "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та редакції видання BlackSeaNews.

    За його словами, на вході до Азовського моря, станом на 1 травня, можна спостерігати сильне зростання. Зокрема, він переконує, що у березні було в середньому 25,3 години, в квітні загальний час затримань і зупинок суден зріс у 1,58 раза, і наразі він складає 40,1 години. Тобто, відбулося зростання на рівні 58,5%.

    Азовське море, Азов, затримання та зупинки суден, водний транспорт
    Як Росія зупиняла та затримувала судна на вході до Азовського моря упродовж липня 2018-го – квітня 2019 року

    Щодо виходу з Азовського моря, то тут навпаки відбулося певне зменшення часу затримань і зупинок судок, щоправда воно є не дуже великим. Як переконує Клименко, в березні в середньому затримання складало 33,7 годин, а вже у квітні цей показник становить 24,4 години.


    Як Росія зупиняла та затримувала судна на виході з Азовського моря упродовж липня 2018-го – квітня 2019 року

    Водночас Клименко наголосив, щобезпосередньо в морі затримань і зупинок суден немає з жовтня. Також він оприлюднив деталі інформації, яку напередодні озвучив колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

    На 54 кілометрів Бердянської коси берегова охорона РФ хотіла зупинити судно Sea Bird (власник – Lebanon), що прямувало до Бердянська. Також того ж дня на 46 кілометрів Бердянської коси Росія хотіла зупинити судно Blue Moon (також власник – Lebanon), що прямувало до Бердянська з лівійського міста Місурата, Лівія. Це була спроба ФСБ зупинити ці судна, але цьому запобігли українські катери,
    – зазначив він.

    Як РФ блокує Керченську протоку? Вже майже рік Росія блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямують до українських портів. Час затримки кораблів може сягати більше ніж тиждень. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.

    Як блокування Керченської протоки позначилося на українських портах?Порти Маріуполя та Бердянська зазнають великих збитків через цю блокаду. У зв'язку з цим обидва порти змушеними були перейти на 4-денний робочий тижденьта скоротити штат працівників. Загалом через агресію РФ та блокування судноплавства морська галузь України втратила близько 10 мільярдів гривень.

    До слова, у середині березня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомляло, що через блокаду та затримку з боку Росії кораблів, які мали пройти в Азовське море через Керченську протоку, Маріупольський торговий порт втратив 33% свого флоту та до 140 тисяч тонн експортної металопродукції у місяць.

    "Для того, щоб покращити ситуацію в портах Маріуполя та Бердянська, обговорюємо кілька можливостей. Одна з них – використання внутрішніх фінансових ресурсів, які могли б залишитися в портах. Не менш важливим фінансовим ресурсом є додаткові кошти ЄС", – переконував очільник відомства Вадим Черниш.

    якою сьогодні є ситуація на азові:

    Скільки людей померли від кору в Україні

    $
    0
    0
    Загалом із 6 грудня 2018 року до 25 квітня 2019 року на кір в Україні захворіло 47 383 людей — 22 220 дорослий і 25 163 дітей. Від ускладнень кору померло 16 людей.

    За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з 2 по 8 травня найбільше нових випадків кору зареєстровано:

    • у Харківській (389 хворих: 288 дорослих і 101 дитина),
    • м. Київ (177 хворих: 88 дорослих і 89 дітей),
    • Тернопільській (212: 64 дорослих і 148 дітей),
    • Київській (190: 97 дорослих і 93 дитини),
    • Хмельницькій (198: 78 дорослих і 120 дітей) областях.

    Рівень захворюваності на кір в Україні продовжує зростати.

    Кір в Україні
    Кір в Україні і в світі

    Від початку року вакцинувалися КПК понад 200 тисяч людей. Україна за підсумками 2018-гоочолила десятку країн, де захворюваність на кір зросла найбільшеу порівнянні з попереднім роком.

     
    Кір – що це?
    Інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин.

    Щоб вберегтись від кору потрібно зробити дві дози вакцини, які захищають від хвороби на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (1 і 6 років).

    Симптоми кору

    Симптоми кору

    Спочатку спалаху інфекції в Україні захворіло більше людей, ніж у всій Європі разом.

    Що треба знати про кір: дивіться відео

    Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

    Українка Костюк здолала росіянку Грачову у фіналі кваліфікації престижного турніру в Іспанії

    $
    0
    0
    16-річна українська тенісистка Марта Костюк вийшла в основну сітку турніру в іспанському місті Ла-Бісбал-д'Ампурда .

    Марта Костюк – Міріам Бьянка Булгару 2:0 (6:1, 6:2)

    Марта Костюк – Варвара Грачова 2:1 (6:3, 1:6, 10:1)

    У першому раунді кваліфікації Костюк обіграла Міріам Бьянку Булгару з Румунії, а в другому – росіянку Варвару Грачову.

    У першому колі основної сітки Марта Костюк зустрінеться з Аріною Родіоновою. У минулому році Марта обіграла австралійку в кваліфікації Australian Open.

    В основній сітці турніру в Ла-Бісбал-д'Ампурда також виступить 19-річна українська тенісистка Катаріна Завацька.

    Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

    Вєсті Кремля: Модне падіння Путіна на льоду. Похмілля від "пабєди"

    $
    0
    0
    У свіжому випуску програми "Вєсті Кремля" за 13 травня – Путін так усіх вразив своєю грою в хокей, що наступного разу може без проблем їхати на тиждень високої моди в Мілан чи Париж. В РФ на 9 травня полюбляють дітей одягати у військову форму, а всіх інших – обвішувати георгіївськими стрічками. Щоправда, при цьому забувають про добробут справжніх ветеранів та війни, які Росія розпочала сьогодні.

    Також у випуску:

    У "Безсмертному полку" пабєданосци йшли з портретами, які їм роздали, і про які їм нічого не відомо.

    Ліза Пєскова лізе у вибори.

     


    +Відео
    Viewing all 261592 articles
    Browse latest View live


    <script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>