Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 261442 articles
Browse latest View live

Для Зеленського бажано було лишити Шевчука головою Конституційного суду, – Лещенко

$
0
0
14 травня голову Конституційного суду Станіслава Шевчука звільнили, а на його місце призначили Наталію Шапталу, яка працює в КС ще з часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це розповів народний депутат Сергій Лещенко у прямому ефірі 24 каналу.

За словами Лещенка, цікавим є те, що в Конституційному суді, який вирішує багато важливих для України питань, залишилися судді Януковича, які в 2010 році дали екс-президенту додаткові повноваження, що дозволили йому узурпувати владу.

Ці судді фактично є на гачку в Петра Порошенка, тому що він, ставши президентом, замість того, щоб їх звільнити, залишив працювати в цьому суді. Натомість Шевчука, який був близький до оточення Зеленського зняли,
– заявив нардеп.

Лещенко наголосив, що на його місце поставили суддю Шапталу внаслідок змови Порошенка з людьми Януковича, тому ми отримали ще один суд, на який не зможе впливати нова влада.

"Бажаним сценарієм для Зеленського було лишити Шевчука на посаді голови Конституційного суду. Це інформація не "зсередини", це звичайний аналіз – краще було б нічого не змінювати", – підсумував Лещенко.

Нова голова КС Наталія Шаптала
Нова голова КС Наталія Шаптала

Його колега, ведуча Євгенія Моторевська додала, що в Наталі Шептали закінчуються повноваження влітку цього року, тому будуть обиратися нові судді Конституційного суду.

Як у Зеленського прокоментували звільнення Шевчука

За словами радника Володимира Зеленського Руслана Рябошапки, відправлений у відставку глава Конституційного суду Станіслав Шевчук не сприймався на цій посаді іншими суддямиКС.

"Один з головних чинників – це особистісне неприйняття фігури Станіслава Шевчука як глави Конституційного суду іншими суддями КС. Багато суддів КС скаржилися на те, що самі процедури в КС здійснювалися не так, як це передбачено законом, а часто керувалися в ручному режимі головою суду, було багато інших процедурних порушень. Це все накопичувалося протягом певного періоду, і, врешті-решт, вилилося в таке рішення суддів КС ", – відповів Рябошапка.

Що відомо про Станіслава Шевчука?Станіслав Шевчук – це український юрист, доктор юридичних наук, Суддя Європейського Суду з прав людини. 13 березня 2014 року його обрали за квотою Верховної Ради суддею Конституційного Суду України. 21 лютого 2018 року він посів посаду Голови Конституційного Суду України.

Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук з початку року потрапив одразу у кілька скандальних історій. Зокрема, саме йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Також кілька суддів звинуватили Шевчука у системних порушеннях законодавства та дисципліни. Лист із закликом піти з посади Головисудді адресували своїм колегам по КСУ.

До того ж, журналісти програми "Схеми" з’ясували, що 13 березня Шевчук зустрічався з адвокатом олігарха Ігоря Коломойського, а паралельно представником Володимира Зеленського Андрієм Богданом. 18 квітня у порядку денному КСУ стояло питання скасування люстрації, як припускають у ЗМІ, після розголосу інформації про зустріч Богдана, який, до речі, потрапляє під неї, з Шевчуком – його відклали.

14 травня Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів. Згодом судді КС звільнили Шевчука з посади судді під час спецзасідання – це рішення підтримали 12 суддів.

Дивіться повний випуск програми "Що це було?" за 15 квітня 2019 року

 


День "замінувань" у Львові та Кривому Розі: як шукали вибухівку та чи дійсно була небезпека

$
0
0
Львів та Кривий Ріг – два українських міста сьогодні стали епіцентром подій. Більше 40 начебто замінованих адрес. Серед будинків був навіть і той, в якому живуть батьки новообраного президента Зеленського.

У Львові зранку повідомили про "замінування" біля Львівської дитячої лікарні.

Цей медзаклад став одним із семи, де шукали вибухівку. Усіх пацієнтів евакуйовувати не стали. Приймають лише термінових пацієнтів.


Львівська дитяча лікарня

Проте жодних підозрілих предметів у лікарні, на щастя, не виявили. Медики кажуть: правоохоронці змогли швидко оглянути приміщення, бо відділення зараз на карантині через кір. І сторонніх туди не пускають. Та все ж незручностей в роботі ранкова новина додала.

Загалом у Львові аноніми повідомили про вибухівку на 28 об'єктах. Серед них – житлові будинки, сім лікарень і аеропорт.

Вживаються усі заходи для встановлення особи зловмисника, який надсилає усі ці повідомлення,
– сказала речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.

І поки фахівці перевіряли вказані адреси, до копів звернувся чоловік, під автівкою якого вибухнув невідомий пристрій. Характерний звук чоловік почув просто під час поїздки. На щастя, ані водій, ані пішоходи не постраждали.


Вибух у Львові

А у Кривому Розіранок також видався напруженим для місцевих правоохоронців та рятувальників. Діяли зловмисники за такою ж схемою, як і у Львові. Надіслали до поліції лист з п'ятнадцятьма адресами. Серед них – 5 лікарень та 10 житлових багатоповерхівок.

Території обгородили, а пацієнтів із медзакладів евакуювали. Цікаво, що серед переліку замінованих будинок є і той, в якому живуть батьки новообраного президента Володимира Зеленського. Усіх жителів також попросили покинути свої домівки, щоправда, не всім одразу повідомили причину евакуації.

Після тривалих перевірок ані у Львові, ані у Кривому Розі підозрілих предметів не виявили. Останнім часом псевдомінери суттєво активізувались. Лише у Львові за минулі 2 тижні правоохоронці отримали 40 повідомлень по замінування різних об'єктів і у жодному випадку небезпека не підтвердилась. А за надання неправдивої інформації горе-жартівникам світить від двох до шести років позбавлення волі


+Відео

Треба "плавно передати" владу Зеленському: про що говорили посли G7 з Порошенком

$
0
0
Посли країн "Великої сімки" порадили чинному президенту України Петру Порошенку "плавно передати" владу новообраному гаранту Володимиру Зеленському. На їхню думку, це дозволить Україні продовжити шлях реформ.

Під час зустрічі вони також відзначили досягнення Порошенка на займаній посаді. Зокрема, говорили про реформи та прогрес у цьому питанні. Наприклад, наголосили на успішному реформуванні банківського сектору та націоналізації "Приватбанку". Обговорили й те, які кроки забезпечать розвиток країни у подальшому. 

"Україна сьогодення немає нічого спільного з Україною 2014 року. І ми усі розуміємо ваш особистий внесок в цьому прагненні. Ви наблизили Україну до Європейського Союзу", – зазначив глава Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі.

У свою чергу Порошенко подякувавза "потужну підтримку" та закликав країни "Великої сімки" та Євросоюз і надалі триматись цієї позиції, оскільки Росія складає небезпеку не тільки для нашої країни, а для всієї Європи. 

Також президент висловив сподівання, що санкційна політика проти РФ продовжиться і країни G7 зможуть посприяти звільненню захоплених Росією українських моряків. 

"Я звертаюсь до вас з проханням продовжити підтримку України, особливо враховуючи ситуацію з безпекою. Продовжити підтримку нашої країни на шляху реформ. Це є надзвичайно важливим", – сказав Порошенко. 

Це була остання зустріч Порошенка з послами країн "Великої сімки" як президента України. 

Зазначимо, що інавгурацію нового Президента України Володимира Зеленського народні депутати перетворили на трилер. Народні депутати досі сперечаються щодо дати інавгураціїй реєструють постанови про це. Пропонують 17 травня, 19, 20, 26, 28-ме та навіть 3 червня. Наразі 7 пропозицій! Сам Володимир Зеленський хоче 19-го.

Чому все так складно? Після оприлюднення результатів виборів, Верховна Радамає 30 днів, аби призначити дату інавгурації новообраного президента. В нашому випадку – до 3 червня. Але призначає саме Рада. Втім спочатку всі постанови має розглянути профільний комітет, рекомендувати лише одну дату, після того питання виносять на розгляд у сесійну залу. У разі якщо сесійна зала провалює голосування, дату одноосібно призначає голова парламенту.


Коли має відбутися інавгурація Зеленського

Скандальні призначення: за що Порошенко нагородив особистого охоронця

$
0
0
П'ятий президент України Петро Порошенко не кидає боротьбу за владу і хоче отримати високий результат на парламентських виборах.

Про це в ефірі 24 каналу сказав головний редактор Цензор.net Юрій Бутусов.

За його словами,  прораховує, яким чином він може взяти участь у виборах 2024 року. Рівень його амбіцій після поразки на виборах не знизився, а навпаки. Тому він зацікавлений у тому, щоб посилювати свої позиції у владі, силових структурах.

Призначення різні, їх всі не можна називати політичними, там є й нормальні. Завжди так роблять – в указ вносять людей по яких немає суперечок і всі розуміють, що це потрібно зробити, бо вони заслужені. І разом з ними ще й сумнівні призначення, а є й такі, які викликають відразу,
– зазначив журналіст.

На його думку, найбільш негативним "героєм" є начальник особистої охорони президента Юрій Федоров, якого перевели у військову розвідку. Через тиждень "служби" там у Міністерстві оборони представили його як генерала-лейтенанта.


Юрій Федоров

До цього він був генерал-майором державної охорони. Це відносно невеликий підрозділ, який очолює Валерій Гелетей, який від Віктора Ющенка за чотири роки президентства отримав чотири генеральських звання.

І така сама ситуація з Федоровим, він довірена, наближена особа до Порошенка, як ми знаємо від Олександра Онищенка.

Депутат-втікач Олександр Онищенко, за словами гостя програми, був замішаний у корупційних схемах. Він написав книжку, у якій розказав, як передавав гроші чинному главі держави через особистого охоронця.

Дивіться повний випуск програми "Що це було?" за 15 квітня 2019 року

 

Згадати Все: Наркоманія в Союзі

$
0
0
Хто думає, що наркозалежні з'явилися у 90-х – глибоко помиляється. Все почалося у Союзі. Уявіть, героїн продавали в аптеках до 50-х. А до цього "доблесні" вояки робили більшовицький переворот у наркотичному угарі.

Наркомани були завжди. Просто ще століття тому їх так ніхто не називав. У тридцяті роки вживання морфію взагалі не вважалося чимось поганим. Як і викурити косячок у ще давніші часи.

Конопляні плантації на українських теренах вирощували не лише для пошиття одягу. Гуцули у горах чи мешканці українського Півдня розумілися на рослинах. А от за появу наркотиків цей світ має завдячувати фармакології. Цілющі розслабляючі властивості різних листочків і грибочків широко стали застосовувати для лікування болю. Ампулки та таблеточки без обмежень продавалися в аптеках.

Ще на початку 20 століття почався вибух наркоманії в Російській Імперії. Зазвичай вживали морфій, кокаїн, який вільно продавався в аптеках, і частково опіум. Опіумом бавились матроси та студенти, а морфій – це наркотик інтелігенції,
– згадав історик-публіцист Юрій Гудименко.

Письменник Михайло Булгаков був відомим наркоманом того часу. Свої враження від приймання так званих медикаментів він описав у оповіданні "Морфій".

Михайло Булгаков
Михайло Булгаков

Психотерапевт Олександр Іванов зазначив, що більшість людей наркоманами робили саме лікарі, які з доброю душею призначали ліки, що викликали залежність.

Тодішні лікарі особливо не переймалися саме лікуванням. Вони чудово вміли знімати біль і розслабляти пацієнта доступними засобами. Всі щасливі, хоч і живуть недовго. А коли Європу трусонуло війнами й революціями, наркоманія розквітла буйним цвітом. На початку 20 століття типовий солдат був або п'яний, або під кайфом. Психологічно важко було витримати жахливі картинки війни, а під речовинами життя ставало більш безтурботним.

Ті, хто воював і мав поранення були особисто знайомі з наркотиками. Після травми солдати потрапляли до шпиталю, а там їм кололи морфій або опіум. Згодом ці ж вояки шукали способи отримати ще дозу, навіть купували "ліки" безпосередньо у лікарів,
– зауважив Олександр Іванов.

Знеболювальні у величезних кількостях поставлялися у місця дислокації військових. І звичайно ж, ніхто особливо не стежив куди й для яких потреб їх використовують.

Морфію виписувалось на будь-яку частину по 2-3 літри на місяць. Звичайно, все це просто не використовувалось, а стояло банками. І людина, яка спробувала і мала доступ до цього, могла колотися,
– додав психотерапевт.


Травмованим солдатам кололи морфій або опіум

Військові лабораторії швидко зорієнтувалися: наркоманія – це ще й спосіб вимуштрувати безстрашного солдата. Одним із таких засобів були таблетки бадьорості – Перветин. Наукова назва – метамфетамін, а в народі просто вінт.

Синтезований у Японії на початку 20 століття. Таблеточки видавали у повсякденний раціон солдатам багатьох армій світу, перетворюючи їх у біороботів, які не відчували втоми та потреби в їжі. Кожна наступна війна лише поглиблювала проблему.

І війна у Кореї, і війна в Афганістані мали однакові наслідки – величезна кількість солдатів ставали наркоманами. Це за часом збігалося з фактичним розпадом Союзу, тому за цією проблемою ніхто не наглядав,
– повідомив Гудименко.

Надскладна афганська війна для радянського солдата була позбавлена мотивації, а ситуація, коли ворог міг ховатися за кожним каменем змушувала тікати з тієї реальності всіма нечисленними доступними засобами.


Величезна кількість солдатів ставали наркоманами

Про те, хто з лідерів держав вживали наркотики – дивіться у програмі.


+Відео

Трамп запровадив надзвичайний стан у США для захисту комунікаційних мереж

$
0
0
Президент США Дональд Трамп підписав указ про введення надзвичайного стану на національному рівні для забезпечення безпеки інформаційної та комунікаційної інфраструктури країни.

У Білому домізазначили, що цим указом Трамп наділив міністра торгівлі США повноваженнями забороняти транзакції, які становлять загрозу для безпеки країни.

У листі Трампа Конгресу пояснюється, що такий крок було прийнято з метою усунення загрози, пов'язаної з необмеженим придбанням або використанням у США інформаційно-комунікаційних технологій, які перебувають під контролем "закордонних противників".

Раніше видання Financial Timesповідомляло, що Трамп 15 травня може видати розпорядження, яке фактично заборонить американським компаніям використовувати будь-яке телекомунікаційне обладнання, вироблене китайською компанією Huawei. Зазначається, що у документі не будуть згадуватися конкретні країни й компанії, але він дасть міністерству торгівлі США право перевіряти будь-які транзакції за участю компаній, які можуть загрожувати безпеці країни.

Китайська компанія вже давно викликає побоювання у влади США. Вони вважають, що Китай може використовувати її обладнання для кібершпигунства. З приходом Трампа до влади тиск на компанію посилився, оскільки він хоче покласти край "крадіжці Китаєм інтелектуальної власності американських компаній".

Меркель засумнівалася у здатності Єврокомісії блокувати будівництво "Північного потоку-2"

$
0
0
На думку німецької канцлерки Ангели Меркель, Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу "Північний потік-2". Вона наголосила, що проект практично повністю затверджений.

Глава німецького уряду визнала, що нова газова директива містить можливість опротестувати здійснення проекту газопроводу. Однак вона впевнена, що ця норма не зможе стати підставою для його зупинки, повідомило видання DW.

Водночас ключовим моментом при будівництві другого газопроводу по дну Балтійського моря, на думку Меркель, є українське питання.

Україна повинна залишатися транзитною країною, не зважаючи на "Північний потік",
– наголосила канцлерка.

Вона пообіцяла обговорити це питання з Володимиром Зеленським після його вступу на посаду українського президента.

Той факт, що проти "Північного потоку-2" виступає основний кандидат на пост глави Єврокомісії від правоцентристської Європейської народної партії Манфред Вебер, Меркель пояснила його повагою до позиції східноєвропейських країн, які висловлюють побоювання у зв'язку з проектом.

Головний кандидат європейських консерваторів на виборах до Європарламенту Манфред Вебер неодноразово висловлювався проти будівництва газопроводу. У випадку, якщо йому вдасться очолити Єврокомісію, він пообіцяв зробити все можливе, щоб заблокувати проект. Вебер вважає, що "Північний потік-2" суперечить інтересам Євросоюзу, тому що підсилить залежність ЄС від російської сировини.

Що таке "Північний потік-2"?Це друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярда кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

"Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Вже побудовано приблизно 1170 кілометрів газопроводу.


Де проходить "Північний потік-2"

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Фахівці переконують, що з точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект. Крім того, існують твердження, що поява "Північного потоку-2" збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. До слова, Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

У Британії розшифрували загадковий манускрипт Войнича

$
0
0
Дослідник Джерард Чешир з Брістольського університету у Великобританії розгадав мовну систему манускрипту Войнича і перевів деякі його фрази. На думку вченого, рукопис написано забутою протороманською мовою, яка була поширеною по всій європейській частині Середземномор'я.

Статтю з результатами дослідження опублікували в журналі Romance Studies.

Автор роботи зауважив, що знакова система манускрипту складніша і менш інтуїтивна, ніж інші види писемності, що пояснює її рідкість і швидке старіння. Так, в рукописі використовувалося поєднання забутих мов, в тому числі розмовної латині. Серед інших унікальних властивостей манускрипту – присутність незнайомих символів, відсутність спеціальних знаків пунктуації та подвійних приголосних, наявність дифтонгів, трифтонгів, квадріфтонгов і навіть квінтіфтонгов, які використовувалися для позначення певних звуків.

Чешир вважає, що для розшифровки манускрипту необхідно зрозуміти граматичні правила. У статті він перерахував ключові символи, використані в рукописі, їх різні варіанти написання і відповідність широко використовуються символами в сучасних мовах. Дослідник також перевів деякі написи, які супроводжували зображення, присутні на багатьох сторінках рукопису. Тексти були присвячені купанню, лікарським рослинам, виверженню вулкана та астрології.

Рукопис Войнича є середньовічним рукописом, написаним в XV столітті невідомими авторами. Артефакт виявив у 1912 році польський антиквар Вільфрід Войнич у стародавньому південноєвропейському замку Вілла Мондрагоне. Багато вчених вважають, що манускрипт не піддається розшифруванню в принципі, оскільки неодноразові спроби зрозуміти написане зазнали невдачі.

Наразі манускрипт є власністю бібліотеки Єльського університету. Кілька років тому він був повністю оцифрований.


Текст закону про українську мову опублікували на сайті "Голосу України"

$
0
0
Закон про забезпечення функціонування української мови як державної опубліковано в четвер на сайті офіційного видання Верховної Ради – газети "Голос України".

На сайті видання зазначається, що сьогодні, 16 травня 2019 року, закон надруковано.

Після півночі текст закону був опублікований на сайті "Голосу України". Остаточна редакція закону буде доступна після публікації. Сам закон, за винятком окремих його положень, набуде чинності через два місяці після публікації.

15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон № 5670-д про забезпечення функціонування української мовияк державної. Напередодні документ був підписаний спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм. Сам же закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня 278 голосами народних депутатів.

Що передбачає закон про українську мову як державну: інфографіка 24 каналу

закон про українську мову

 

Які штрафи передбачені за порушення закону про мову:

У діловодстві та правоохоронцямипередбачений штраф від 3 400 до 6 800 гривень.

У сфері культури, освіти, реклами– штраф від 3 400 до 6 800 гривень.

У друкованих ЗМІ– штраф від 6 800 до 8 500 гривень.

У сферах публічного спілкування– штраф від 3400 – 5100 гривень.

На телебаченні або радіо– штраф від 8500 до 10200 гривень

В наданні інформації у сфері послуг– від 5100 – 6800 гривень.

Публічне приниження чи зневажання державної мови– штраф 850 гривень.

У інших випадкахпередбачений штраф, розміром від 3 400 до 5 100 гривень. Проте якщо порушення відбулося вперше, можна відбутись лише попередженням. Якщо ж хтось порушить закон вдруге за рік, то штраф складе вже 8 500 – 11 900 гривень.

Гороскоп на 16 травня для всіх знаків зодіаку

$
0
0
Гороскоп на сьогодні, 16 травня 2019 року, передбачає несприятливий для побачень та обговорень. Втім, головним завданням буде – взяття під контроль емоцій. Для тих, кому це вдасться, день пройде вдало. Читайте гороскоп на 16 травня 2019 року для всіх знаків зодіаку далі в матеріалі.

Гороскоп обіцяє складний день з можливими сварками. У цей день багатьох може переслідувати не найкращий настрій, проте ближче до вечора ситуація налагодиться. Читайте гороскоп на кожен день для всіх знаків зодіакуу нас на сайті.

Гороскоп на 16 травня для всіх знаків зодіаку

Овен (21 березня – 20 квітня)

Гороскоп на травень 2019 для Овнів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Овнів 

Четвер сприятливий для справ по дому – прибирання чи дрібний ремонт. Залучіть до цих справ і вашу кохану людину. Окрім того, що наведете лад у будинку та позбавитесь від зайвих речей, ви ще й зможете зміцнити власні стосунки та підвищити рівень довіри один до одного.

Телець (21 квітня – 20 травня)

Гороскоп на  травень 2019 для Тельців

Гороскоп на 16 травня 2019 для Тельців

Тельцям варто бути обачним зі словами. Необачно сказана гостра фраза може спровокувати конфлікт, залагоджувати який у вас не буде бажання. Тому краще двічі думайте перед тим, як сказати зайве.

Близнюки (21 травня – 21 червня)

Гороскоп на  травень 2019 для Близнюків

Гороскоп на 16 травня 2019 для Близнюків

Будьте обачними на дорозі та при виконанні не найбезпечніших робіт. Не завадить обережність і у спілкуванні, намагайтеся говорити лише про власні почуття та не звинувачувати інших. В іншому випадку може розгорітися суперечка, на яку витратите надто багато сил.

Рак (22 червня – 22 липня)

Гороскоп на  травень 2019 для Раків

Гороскоп на 16 травня 2019 для Раків

Відпустіть ситуацію, дайте справам в житті відбуватися природним чином, і ви будете здивовані, коли побачите, як зміниться ваша реальність і наскільки щасливішим ви станете.

Лев (23 липня – 23 серпня)

Гороскоп на  травень 2019 для Левів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Левів

У цей день добре спрацьовуватиме інтуїція. Високі шанси визначити недоброзичливці та брехунів. Втім до рішучих дій не вдавайтеся, проявіть дипломатичність – так ви зможете обіграти ситуацію на свою користь.

Діва (24 серпня – 23 вересня)

Гороскоп на  травень 2019 для Дів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Дів

Дівам варто проявити турботу і увагу до своєї сім'ї, справді вислухати потреби ваших близьких та піти на поступки. Особливо це актуально для тих представників знаку, яким притаманна неабияка впертість і себелюбство.

Терези (24 вересня – 23 жовтня)

Гороскоп на  травень 2019 для Терезів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Терезів

У цей день не можна впадати у ностальгію, скаржитися та жаліти себе. Краще дійте раціонально: щось болить – ідіть до лікаря, не вистачає грошей – шукайте можливість заробити, втомилися – перепочиньте і знову беріться за справи.

Скорпіон (24 жовтня – 22 листопада)

Гороскоп на  травень 2019 для Скорпіонів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Скорпіонів

День буде сприятливим для здійснення фінансових операцій, укладення угод та домовленостей. Також період сприятливий для навчання та творчості. Будь-які починання в цей день отримають додаткове енергетичне підживлення.

Стрілець (23 листопада – 21 грудня)

Гороскоп на  травень 2019 для Стрільців

Гороскоп на 16 травня 2019 для Стрільців

У першій половині дня вам буде легко вдаватися знайомство з новими людьми. Ймовірно, що відбудеться важлива та цікава зустріч, яка згодом вплине на ваше життя. Також є високі шанси здобути нові знання, розібратися зі складним питанням.

У суперечки сьогодні встрявати не варто – лиш витратите дорогоцінну енергію, яку все ж краще використати для самовдосконалення та вирішення поточних завдань.

Козеріг (22 грудня – 20 січня)

Гороскоп на  травень 2019 для Козерогів

Гороскоп на 16 травня 2019 для Козерогів

Якщо сьогодні вам кортітиме встряти в суперечку зі старшими ні з того, ні з сього – не дивуйтеся, але постарайтеся себе стримати від перепалки. Лють не піде вам на користь, а лише ще більше пригнітить.

Водолій (21 січня – 20 лютого)

Гороскоп на  травень 2019 для Водоліїв

Гороскоп на 16 травня 2019 для Водоліїв

Почніть день з читання – 15 – 20 хвилин за корисною книжкою чи добротною статтею стануть ідеальним стартом. Оберіть що-небудь про здоровий спосіб життя чи мотивацію – є шанс помітити нову ідею, яка якісно змінить ваше життя.

У цей день на Водоліїв чекає приємна звістка, яка може прилетіти від родичів чи друзів, особливо тих, з якими вже давно у вас не було контактів.

Риби (21 лютого – 20 березня)

Гороскоп на  травень 2019 для Риб

Гороскоп на 16 травня 2019 для Риб

У любовній сфері ви можете відчути дику пристрасть. Саме час для ризикованих амурних авантюр! Переживати не варто – не нарубати дров вам допоможе ваша розсудливість.

Сімейним Рибам та тим, у кого є пара, такий настрій також припаде до душі.

Коломойський повернувся в Україну

$
0
0
Олігарх Ігор Коломойський, у ніч на 16 травня, прилетів в Україну після майже дворічної відсутності. До цього він проживав в Швейцарії та Ізраїлі.

Спершу про це повідомив журналіст програми Схеми Михайло Ткач у своєму Telegram. Згодом сам Коломойський підтвердив цю інформацію у коментарі виданню theБабель.

Зазначається, що літак, на борту якого перебував Коломойський, прилетів в аеропорт Дніпра з Тель-Авіва о 2:30 ночі в четвер, 16 травня.

О 02:30 із Тель-Авіва в аеропорт Дніпра прилетів літак групи "Приват" з бортовим номером UR-PRT. Про пасажирів поки інформації немає. За інформацією джерел цим літаком прилетів олігарх Ігор Коломойський. Він не був в Україні з червня 2017 року,
– написав Ткач.

На питання видання theБабель, чим Коломойський збирається зайнятися в Україні у першу чергу, він відповів, що не знає.

В Україну повернувся Коломойський
Літак групи "Приват" прилетів в аеропорт Дніпра

Раніше Ігор Коломойський, заявляв, що готується повернутися в Україну з Ізраїля після інавгурації Володимира Зеленського.

Чим загрожує реванш проросійських сил на виборах в Раду: заява СБУ

$
0
0
Реванш проросійських сил на парламентських виборах восени несе серйозну загрозу для України, адже тоді у Кремля з'явиться можливість за допомогою цих політсил змінювати закони України.

Заступник глави Служби безпеки Олег Фролов на дискусії щодо зовнішнього втручання в українські президентські вибори 2019 року зауважив, що Росія давно втручається у всі сфери життєдіяльності України, передає "Інтерфакс".

Прихід проросійських сил у парламент – це дуже важливо (для Росії, – 24 канал). Україна – парламентсько-президентська республіка. Якщо цей реванш відбудеться і станеться прихід проросійських партій, тоді з'явиться можливість змінити не тільки закони України, а й Конституцію,
– сказав він.

У той же час представник СБУ констатував, що "як не дивно, але найбільше інвестицій все ще йде в Україну з Росії".

До слова, раніше колишній генеральний секретар НАТО та екс-прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен розповів, що Росія спробує делегітимізувати ситуацію в Україні під час парламентської кампанії, яка почнеться в Україні восени. На його думку, Кремль розраховує просунути у Верховну Раду кандидатів, які будуть підтримувати РФ. Мета Москви – перетворити новий український парламент "на ще більш фрагментований та менше реформістський, ніж той, що є зараз. Хаос буде слугувати інтересам Росії більше, ніж будь-який окремий український політик або партія".

Що відомо про вибори до Верховної Ради?27 жовтня, якщо обраний президентом Володимир Зеленський не розпустить парламент достроково. Виборці голосуватимуть у загальнодержавному окрузі (за політичні партії) та в одномандатних округах (за кандидатів-мажоритарників).

Виборчий процес стартує 29 липня – з цієї дати можна висуватися у нардепи. Партії обиратимуть своїх представників у парламент, або деякі політики висуватимуться самі. Документи до ЦВК для реєстрації треба подати не пізніше, ніж 13 серпня. Завершиться реєстрація 18 серпня.

Результати виборів ЦВК має оприлюднити не пізніше, ніж 16 листопада. А 6 грудня ЦВК повинна офіційно зареєструвати обраних нардепів та видати їм посвідчення. Перша сесія новообраної Ради має пройти до 16 грудня.

парламентські вибори
Рейтинг партій в Україні станом на квітень

Фернандо Алонсо безглуздо розтрощив болід перед гонкою "500 миль Індіанаполіса": відео

$
0
0
Пілот McLaren Фернандо Алонсо потрапив в аварію ходу практики в рамках підготовки до гонки "500 миль Індіанаполіса".

Алонсо їхав за Гремом Рейхолом в третьому повороті. На високій швидкості його машину винесло в стіну, після чого трапилася аварія.

Це була моя помилка, я недооцінив рівень зчеплення з трасою в третьому повороті. Хочу вибачитися перед командою і хлопцями, яких тепер чекає багато роботи. Урок засвоєно. Завтра ми повернемося, ставши сильніше,
– зазначив Алонсо.

Алонсо відразу не зміг відповісти команді по радіо, хоча самостійно вибрався з машини. Гонщика вже обстежили в медичному центрі на автодромі і виписали.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Фітнес-трекер Xiaomi Mi Band 4 засвітився на свіжих фото

$
0
0
В мережі з'явились нові фото із майбутньою новинкою — фітнес-трекером 4 покоління Xiaomi Mi Band. Девайс показаний у вимкнутому та у робочому стані.

Як пише slashleaks, у ввімкненому стані на дисплеї видно тільки місце функціональної сенсорної клавіші, яка відзначена кругом.

Що прояснили знімки. Як свідчать нові фото, користувач зможе побачити назву композиції, коли буде програватись музика. Також власник трекера зможе перемикати треки, регулювати гучність і ставити відтворення на паузу. Як видно, смарт-браслетом можна буде управляти фірмовим голосовим помічником.

 Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4  можуть представити вже у травні

Що було відомо.Раніше з'явилась інформація, що Xiaomi Mi Bandмало чим відрізнятиметься від попередника. Головною особливістю новинки стане відсутність заглиблення під сенсорну кнопку. Відрізнятиметься також і зарядка. Тепер трекер потрібно буде класти в неї, а не засовувати.

Коли представлять. Точної дати анонсу поки не повідомляють. Та за чутками, його мають анонсувати вже цього місяця.

 Xiaomi Mi Band 4

Про ціну поки нічого невідомо

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Курс валют на 16 травня: гривня продовжує падати

$
0
0
На четвер, 16 травня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні щодо американського долара та євро. Обидві валюти зросли в ціні.

Відповідно до данихдержавного регуляторного органу, "зелений" додав у ціні одразу 21 копійку в порівнянні з попереднім банківським днем. 

Тож у четвер за долар доведеться викласти 26 гривень 37 копійок

Євро здорожчало на 12 копійок, тож коштуватиме 29 гривень 49 копійок.


16 травня – яке сьогодні свято та що не можна робити в цей день

$
0
0
16 травня 2019 року відзначається день Мавра-молочника. Кажуть, що з цього дня у корів додається молоко. Також сьогодні в Україні відзначають День вишиванки. Цей день святкують кожного року в третій четвер травня.

Іменини сьогодні святкують: Тимофій, Микола, Павло, Петро.

Народні прикмети на 16 травня

– Якщо дуб раніше від ясена розпускає листя, то це обіцяє посушливе літо.

– Не можна садити капусту в четвер, адже її з'їдять черв'яки. 

– Під час посіву треба пересипати насіння з рук в руки, щоб вродила не бруква, а смачна капуста.

– Солов'ї заспівали до 16 травня – прикмета до того, що скоро все зацвіте навколо.

– Велика роса – буде хороший урожай огірків.

– Ясна погода 16 травня – зберете багато огірків. 

– Черемха цвіте, і тепла погода встановилися – в пору посіву теж буде тепло

– Чим раніше зацвіте черемха, тим більш теплим або гарячим буде літо, а восени також буде тепло.

Що можна робити 16 травня

1. Якщо в ластівчиному гнізді в цей день відшукати невеликий камінчик, то його можна використовувати як оберіг від будь-якого зла.

Що не можна робити 16 травня 

1. В цей день не можна мити голову, адже накличете собі неприємності на роботі.

День вишиванки: найкращі картинки-привітання

$
0
0
День вишиванки – чудове, самобутнє свято української культури. Вишиванка завжди була і залишається українською святинею. Вишиванка символізує в собі високу мудрість, духовне багатство та зв'язок поколінь. Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають щорічний День вишиванки, тож не забудьте одягнути сорочку на навчання чи на роботу.

День вишиванки відзначають не лише в Україні, а й у більш, ніж 50 країнах світу. У 2014 році свято вийшло за межі нашої країни і стало Всесвітнім Днем Вишиванки. Наш національний одяг одягають зірки шоу-бізнесу, політики з різних куточків світу та знаменитості. Вишиванка стала не лише ідентифікатором нашої країни, а й надзичайно красивим та ошатним вбранням для багатьох людей. Привітайте сьогодні друзів та близьким з цим святковим днем.

День вишиванки: найкращі картинки-привітання

ип
День вишиванки


З Днем вишиванки: картинки


День вишиванки 2019: листівки


Всесвітній день вишиванки


День вишиванки 2019: найкращі картинки


День вишиванки 2019: листівки


Гарні картинки з Днем вишиванки

Рада у четвер призначить дату інавгурації Зеленського

$
0
0
Народні депутати сьогодні, 16 травня, мають проголосувати у Верховній Раді та призначити конкретну дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Спікер Верховної ради України Андрій Парубій під час пленарного засідання 15 травня зауважив, що депутати самі визначать дату проведення інавгурації Зеленського.

Дата інавгурації призначається рішенням Верховної Ради України. Лише у випадку, якщо б Рада не підтримала жодної із запропонованих постанов, тоді голова Верховної Ради України – він має такі повноваження – самостійно призначає дату інавгурації. Але кожна фракція сказала, що підтримує всі постанови, і я думаю, що в нас не буде проблем із тим, щоб Рада прийняла рішення, а не робила з цього питання інтригу,
– зазначив Парубій.

Загалом у Раді зареєстровано 8 проектів постанов про проведення інавгурації Володимира Зеленського.

Під час засідання 15 травня регламентний комітет Ради розглянув усі проекти постанов, визнавши їх законними. При цьому, в.о. глави регламентного комітету Павло Пинзеник додав, що проведення церемонії інавгурації Зеленського в два етапи, як пропонує Каплін, не передбачена чинним законодавством.

Хто і коли пропонує провести інавгурацію Зеленського?

  1. Нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Володимир Куренной – 17 травня;
  2. Позафракційний нардеп Сергій Міщенко – 19 травня;
  3. Позафракційний нардеп Віктор Балога – 19 травня;
  4. Нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Каплін – 19 травняу Верховній Раді і 3 червня на НСК "Олімпійський";
  5. Позафракційний нардеп Віталій Купрій – 20 травня і 26 травня;
  6. Нардепи Андрій Тетерук, Юрій Береза, Михайло Хміль, Остап Єднак, Олексій Мушак – 28 травня;
  7. Нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Сугоняко – 1 червня.

Коли Зеленський офіційно стане президентом?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату може визначити Верховна Рада.

Якщо інавгурація Зеленського відбудеться до 27 травня, то згідно з Конституцією України, новообраний президент може достроково розпустити парламент. Зокрема, Верховну Раду можна розпустити не пізніше, ніж за півроку до закінчення терміну її повноважень – до 27 листопада. Будь-який розпуск парламенту після цієї дати буде не конституційним.

Генеральский марафон от Порошенко – наглость и оскорбление офицерского корпуса в Украине

$
0
0
3 мая Президент Украины Порошенко уволил с должности начальника службы безопасности президента Управления государственной охраны генерал-майора Юрия Федорова.

Далее, своим указом президент назначил Федорова заместителем начальника Главного управления разведки Министерства обороны Украины. 13 мая секретным указом военному разведчику Юрию Федорову присвоено звание генерал-лейтенант.

Федоров по настоящее время находится рядом с президентом и фактически продолжает руководить его охраной. Но его должность в охране – генерал-майорская, ему нельзя присвоить более высокое звание. И вот для того, чтобы порадеть близкому человеку, Порошенко переводит Федорова в военную разведку на вышестоящую должность! Хотя никакого отношения к военной разведке Федоров не имеет вообще.

Несколько циничных деталей:

1. Федоров представлен к званию генерал-лейтенанта решением министра обороны Полторака, а не своего теперь непосредственного начальника – главы ГУР Бурбы.

2. Федоров ни разу не появлялся в ГУРе, он продолжает охранять президента.

3. В ГУР Федорова оформили только с одной целью – чтобы засекретить указ и не публиковать.

4. Присвоение звания Федорову – один из рекордов военной карьеры в Украине – всего неделю числился в ГУР МО – и уже "заслужил" новое звание! Интересно, какие заслуги Федорова записал министр в представлении? Это же может стать основанием для пересмотра этого решения.

Получается, близость к высокопоставленному телу – самая удобная карьера, не надо рисковать, не надо служить в войсках, проводить рискованные операции... Военные разведчики рискуют собой, за ними даже в Киеве ведут охоту российские спецслужбы, устраивают покушения, но чтобы стать генерал-лейтенантом военной разведки, оказывается, всем этим заниматься не надо. Лучше охранять того, кто раздает звания. Просто подарочек получил за госсчет, пенсию чуть повыше за какую-то неделю теперь может оформить, а что – ведь можно так?

Возмутительная наглость и оскорбление офицерского корпуса в Украине. Позор тому, кто так бездарно раздает государственные звания, и тому, кто имеет наглость такие подачки принимать, никакого понятия об офицерской чести у Федорова нет.

Это уже 28-е генеральское звание, присвоенное президентом в мае. Это, наверное, самый молодой военнослужащий генерал-лейтенант в Украине, вот уж у кого служба изнурительная...

Як допомагає тест ДНК вилікувати хвороби

$
0
0
Гени – це ділянки ДНК, в яких зашифровані дані про певні спадкові ознаки. Грубо кажучи, в них записано ріст, форму вух і носа, колір шкіри, очей, волосся та інші зовнішні ознаки, а також схильність до деяких захворювань і навіть риси характеру, обумовлені будовою мозку.

Вважається, що генетичний аналіз (тест ДНК) – це розшифровка ДНК конкретної людини. Але це трохи не так. Основна мета не розшифровка, скільки інтерпретація результатів. Тобто вашу ДНК порівнюютьз еталонною і шукають відхилення.

Підбір найефективніших ліків

Такий аналіз називається фармакогенетичним тестуванням. Він дозволяє виявити, які лікарські препарати найкраще проявлять себе при вашій ДНК.

Цілком може виявитися, що поширене лікування на вас майже не діє, а рідкісне, що застосовується в 5-10% випадків, виявиться панацеєю. Або, скажімо, є дуже ефективний препарат, але з серйозними побічними ефектами. В цьому випадку генетичний аналіз допоможе встановити, наскільки яскраво це буде виражено у вас і чи можна вам приймати такі ліки.

Фармакогенетичне тестування вже сьогодні використовують при лікуванні деяких видів раку.

Виявлення причин вже наявних хвороб

Наприклад, у вас хронічне захворювання, але медики ніяк не можуть визначити чому воно почалось, а тому не розуміють, як вас лікувати. Генетичний тест дає можливість виявити причини хвороби в генах. Якщо виявиться, що справа дійсно в ДНК, лікар зможе уточнити діагноз і скоригувати лікування.

ДНК-тест може допомогти вилікувати хвороби
ДНК-тест може допомогти вилікувати хвороби

Профілактика хвороб, до яких є схильність

Існують сімейні захворювання, такі як цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, багато видів раку. Якщо серед ваших близьких або далеких родичів є хоча б кілька людей з подібними спадковими проявами, генетичний тест вам необхідний.

Він допоможе встановити, наскільки великі ваші ризики захворіти. Якщо буде виявлено схильність, ви за допомогою лікаря зможете скоригувати спосіб життя, щоб максимально відтягнути або зовсім не допустити появи симптомів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Viewing all 261442 articles
Browse latest View live