Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 263996 articles
Browse latest View live

Віталій Кличко розповів, чи балотуватиметься його брат Володимир до Верховної Ради

$
0
0
Голова Києва Віталій Кличко заявив, що його брат Володимир може піти в політику, оскільки партія "Удар" однозначно братиме участь у парламентських виборах.

Про це він повідомив у прямому ефірі телеканалу "Прямий". 

Зазначимо, інфоромація про те, що Володимир Кричко балотуватиметьсяу Верховну Раду поширилася у ЗМІ ще 8 травня, проте остаточних рішень немає.

Що стосується Володимира, то я переконаний в тому, що йому небайдужі процеси, які відбуваються в Україні. Він завжди мене підтримував. Він є патріотом і робить все для того, щоб Україна стала по-справжньому європейською країною. Щодо його участі у політичному житті України, то на це питання, я думаю, що він сам зможе відповісти. Це буде некоректно за нього відповідати,
– сказав Віталій Кличко.

Проте, відповідаючи на питання, чи буде Віталій Кличко очолювати цю партію, він відповів: "Однозначно".

Чим Володимир Кличко займається зараз?Після завершення професійної кар'єри боксера він почав викладати у швейцарському університеті Санкт-Галлена. Володимир розробив і веде курс під назвою CAS Change&Innovation Management.

У 2018 році Володимир представив свою книгу під назвою "Управління викликами", в якій розповідається про те, як досягти поставлених цілей.

У березні 2018 року стрімінгова платформа DAZN запропонувала Кличку контракт на 40, а потім на 80 мільйонів доларів за повернення на ринг. Боксер нібито заробить ці гроші, якщо проведе 3 поєдинки як професіонал. Бої можуть відбутися в 2019 році – у травні, вересні та грудні. Наразі Володимир Кличко не дав відповіді на пропозицію DAZN.


Вишиванка по-українськи: техніка і найпоширеніші орнаменти в регіонах країни

$
0
0
Купуючи вишиванку, ми частіше звертаємо увагу на її колір та оздоблення, ніж задумуємось над тим, яку техніку виготовлення для неї обрали майстрині чи машинки. А дарма, бо, приглянувшись до щільності ниток і частоти орнаментів на полотні, можна визначити, з якої частини України вона "походить".

Тому в честь Дня вишиванкидизайнерка та знавчиня українського традиційного одягу Дзвенислава Булка-Манькоознайомила LifeStyle24 із тим, які шви найчастіше використовують для сорочок у регіонах країни. Також вона розповіла, чому для національного вбрання обирають той чи інший символ і що він означає.

Найпоширеніші техніки для вишивання сорочок

За словами знавчині національного вбрання, в Україні нараховують понад 200 технік вишивки: основні та додаткові. "Серед них є ті, під час яких майстрині використовують два ряди ниток (верхоплут): однією вишивають основу впрокол полотна, а грубшою – зазвичай, вовняною, обплутують стібки цієї основи. Інші ж порушують цілісність матеріалу (виколювання, вирізування, солов'їні вічка), тобто, після їхнього застосування утворюються дірочки. Ще вишивальниці витягують нитки в мережки чи з'єднують деталі сорочки, використовуючи змережування", – каже Дзвенислава Булка-Манько.


Під час вишивання сорочки застосовують основні та декоративні техніки / Галас

"На Сокальщині та Косівщині вишивають, здебільшого, хрестиком, Західне Поділля славиться борщівською вишивкою"

Існує умовний поділ регіонів України за вишиванками, які вони виготовляють. Однак, як вважає експертка, лише для однієї сорочки умільниці могли використовувати і досі використовують навіть два десятки технік! "Тому ми не можемо стверджувати, що шов є визначальним у тій чи іншій частині країни. Хоча, наприклад, на Сокальщині та Косівщині вишивають переважно хрестиком з геометричним орнаментом, також у межах Гуцульщини використовують низинку. А на Київщині й Чернігівщині найпоширенішими з декоративних технік є лиштва та вирізування. Західне Поділля ж у нас асоціюється з борщівською і заліщицькою вишивками (верхоплут, колодочки, кафасор). Буковина характерна циркою в поєднанні з лічильною гладдю", – пояснює Дзвенислава Булка-Манько.


Серед домінантних вишивок на Західному Поділлі – борщівська /Pinterest 

Орнаменти на українських вишиванках

Наші предки недарма "поселяли" на вишиванку певні символи. Так вони виражали, чого саме хочуть попросити в сил природи чи Бога. "Серед найпоширеніших зображень, які майстрині вишивають на рукавах та комірах сорочки, є коло, сварга, ромб, рожа (ружа) та берегиня, що символізують відповідно сонце, домашнє вогнище, плодючість, чоловіче й жіноче начала. Часто вишивають ще квіти, птахів і баранячі ріжки", – розповідає знавчиня українського традиційного одягу.


На українських вишиванках часто зображають різні види рожі (ружи) / Pinterest


Ще один із найпоширеніших символів – сварга, який символізує сонце / Pinterest

Такій підбірці зображеного на вишиванках вона знаходить і логічне пояснення: "Ці символи можна зустріти практично на всіх українських вишиванках і не тільки, адже люди хотіли й хочуть того ж: здоров'я та родючості", – каже Дзвенислава Булка-Манько.

А якою технікою вишили вашу сорочку? Чи впізнали, з якого вона регіону? Діліться з нами фото цього вбрання у коментарях.

Смартфон OnePlus 7 Pro став героєм ще кількох тестів

$
0
0
Презентація нового флагманського OnePlus 7 Pro наробила чимало галасу. Смартфон перевірили у всіх можливих тестах і не обійшли тести на продуктивність та автономність.

Співробітники ресурсу GSMArena ретельно вивчили новинку і провели низку лабораторних досліджень, щоб оцінити продуктивність і автономність OnePlus 7 Pro.

Продуктивність.Незважаючи на наявність передових компонентів і новітньої пам'яті, OnePlus 7 Pro ні в одному з бенчмарків не зайняв лідируючу позицію. Його результати можна порівняти з іншими флагманами 2019 року, але не більше того.

Щоправда, варто враховувати той факт, що в смартфоні OnePlus 7 Pro використовується дисплей з частотою оновлення 90 Гц. Він помітно підвищує навантаження на процесор для забезпечення більш плавної картинки.


GeekBench 4.1 (багатоядерний режим)


GeekBench 4.1 (одноядерний режим)


AnTuTu 7

Автономність. При використанні стандартних налаштувань і частоти оновлення зображення на дисплеї 90 Гц смартфон видав 34 години 24 хвилини при розмові по 3G, 10 годин 10 хвилин при веб-серфінгу і 14 годин 33 хвилини програвання відео.

При перемиканні OnePlus 7 Pro на стандартні 60 Гц автономність помітно зростає: 11 годин 45 хвилин веб-серфінгу і 16 годин 17 хвилин відтворення відео. Додатково в налаштуваннях можна знизити роздільну здатність до Full HD+ або увімкнути адаптивну зміну роздільної здатності для збільшення часу автономної роботи пристрою.

OnePlus 7 Pro
Автономність OnePlus 7 Pro при частоті оновлення 90 Гц

OnePlus 7 Pro
Автономність OnePlus 7 Pro при частоті оновлення 60 Гц

Зарядка.Ще одним нововведенням OnePlus 7 Pro стала більш швидка зарядка Warp Charge потужністю 30 Вт, що з'явилася в OnePlus 6T McLaren Edition. З її допомогою можна зарядити смартфон з 0 до 60% за 30 хвилин, а при використанні старої зарядки на 20 Вт апарат заряджається на 47% за півгодини.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

День вишиванки в Україні: політики показали яскраві фото

$
0
0
День вишиванки в Україні цьогоріч святкують 16 травня. На вулицях міст традиційно можна побачити людей у колоритному національному одязі, а дівчат – у барвистих віночках. Керівники держави та політики вже привітали українців зі святом та похизувалися своїми унікальними вишиванками.

Президент України Петро Порошенко зауважив, що вишиванка – це незмінний та завжди сучасний символ України.

Допоки таємниці майстерності української вишивки з покоління в покоління матері передають своїм донькам – доти житиме Україна! У нашій вишитій сорочці радість і журба, надія та сила, які віддавна супроводжують кожного українця. Вдягнувши наш національний одяг, ми вкотре доводимо, що любов до України живе у наших серцях,
– наголосив президент.

Новообраний президент Володимир Зеленський також привітав всіх з Днем вишиванки. "Вишиванку не забув, поголитися забув! Не забудьте всіх привітати", – написав він в соцмережі. 
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман показав відео з набережної Дніпра у Києві, на якому фотографується з українцями у різнобарвних вишиванках.
 

 

Багато депутатів прийшли у колоритних вишиванках на засідання Верховної Ради.

Колишній віце-прем'єр-міністр та посол України в Білорусі Роман Безсмертний також привітав українців за святом та показав фото з маленькими доньками у вишиванках.

Світлиною в улюбленій вишиванці поділилася і народна депутатка від БПП Оксана Юринець.

До привітань приєдналися й представники українського посольства в Алжирі.

 

Канадські депутати не оминули увагою українське свято і прийшли у вишиванках на роботу у парламент.

"Наповнили канадський парламент українськими візерунками. День вишиванки в Оттаві святкуємо з канадськими депутатами та українськими інтернами", – написав посол України в Канаді Андрій Шевченко.

 

Також патріотичними світлинами у вишиванках поділилися й інші українські політики та високопосадовці.

 

 

 

 

Прогноз погоди на 16 травня: в частині України дощитиме, але буде тепло

$
0
0
Погода в Україні у четвер, 16 травня, буде по-літньому теплою у більшості регіонів. При цьому дощі із заходу поширяться і на схід та частину півдня.

Щодо температури повітря, що у східних областях та у південній вона становитиме +25+29 градусів, а подекуди навіть і +30, повідомила синоптик Наталка Діденко.

На решті території України вдень очікується +20+26 градусів. На заході буде дещо прохолодніше – +17+22 градуси.

Дощів з грозами варто чекати у західних областях, місцями у Вінницькій, Житомирській, Київській та Одеській областях.

У Києві 16 травня ймовірні дощ із грозою, а температура повітря становитиме +23+25 градусів.

Прогноз погоди на четвер, 16 травня, у містах України:

Ужгород – +17…+19

Львів – +17…+19

Івано-Франківськ – +18…+20

Тернопіль – +19…+21

Чернівці – +18…+20

Хмельницький – +19…+21

Луцьк – +19…+21

Рівне – +18…+20

Житомир – +22…+24

Вінниця – +23…+25

Одеса – +24…+26

Миколаїв – +26…+28

Херсон – +25…+27

Сімферополь – +24…+26

Кропивницький – +25…+27

Черкаси – +24…+26

Чернігів – +23…+25

Суми – +23…+25

Полтава – +25…+27

Дніпро – +26…+28

Запоріжжя – +26…+28

Донецьк – +26…+28

Луганськ – +26…+28

Харків – +26…+28

Київ – +24…+26

Прогноз погоди Україна 16 травня
Прогноз погоди на 16 травня від Укргідрометцентру

Україна – 5-й топ-напрямок переїзду бразильців, наші легіонери – 18-і у світі. Вражаюче дослідження футбольної міграції

$
0
0
Міжнародний центр спортивних досліджень (CIES) презентував цікаву статистику міграції футболістів. Деякі факти вас здивують.

Football Observatory проаналізувала кількість легіонерів у 147 лігах з 98 країн. У порівнянні з попереднім роком їхня чисельність зросла на 5% (628 гравців). На весну 2019-го відсоток легіонерів у світовому футболі складає 21,4.

Варто відзначити, що розглядаються лише ті футболісти, які виховані в одній країні, а потім переїхали для виступів в іншу. Наприклад, українець Ерік Шуранов не вважатиметься українським легіонером у Бундеслізі, а Марлос – вважатиметься бразильським в УПЛ.

17-річний Шуранов підписав контракт з Нюрнбергом – українцем цікавилася Баварія та ще 3 клуби Бундесліги

Найбільше легіонерів постачає Бразилія – 1330вихованих у країні футболістів наразі грають за кордоном. Вони представлені у 85 з 98 досліджених асоціаціях.

Україна – 5-й найпопулярніший напрямок (разом з Іспанією) переїзду тамтешніх гравцівпісля Португалії, Японії, Італії та Саудівської Аравії. 39 бразильців наразі виступають в нашому чемпіонаті (заслуга в першу чергу Шахтаря та ФК Львів).

Франція та Аргентина солідно поступаються лідеру, але також виділяються солідним експортом футбольної сили. Ці три нації беруть на себе майже четвертину всіх легіонерів у світі – 22,5%.

Україна у цьому рейтингу посідає 18-те місце – 196 наших футболістів грають за кордоном.Це більше, ніж в Італії, Росії, США, Мексики, Чилі, Південної Кореї, Японії.

Найбільше українців грають в Білорусі (28) та Угорщині (20).Популярними напрямками переїзду наших футболістів також є Польща, Казахстан, Словаччина та, на жаль, Росія. Українські гравці загалом представлені в 34 країнах серед 98 досліджуваних.

"Голодуючі" Поволжя-2: повний список українців, які виступають у чемпіонаті Росії прямо зараз – їх більше, ніж ви думали

У порівнянні з минулим роком кількість українських легіонерів зросла на 14 осіб.Найбільший приріс показали Бразилія (+64), Іспанія (+61) та Аргентина (+57).

Лідером за легіонерами "на душу населення" є Ісландія.Острівна країна делегує за кордон 59 футболістів, тобто кожного 5458-го свого мешканця. Один з таких є в УПЛ – Арні Вільх'яльмссон грає за Чорноморець.

Вражає також домінація балканських країн у цьому рейтингу – 6 представників у топ-8. Це зайвий раз доводить, наскільки талановиті футболісти в країнах екс-Югославії. Вони найкращі у світі за співвідношенням футболістів до кількості населення.

Найлюб'язніше приймає легіонерів Англія – там зараз виступають 728 футболістів з інших країн (найбільше французів – 87). Італійський футбол також з радістю запрошує іноземців – 636 таких на цей момент.

По другу сторону Атлантики найбільше їдуть в США – МЛС має чимало латиноамериканців з Мексики, Центральної та Південної Америки. Щоправда, найкращі з них все ж віддають перевагу Піренейському півострову, тому Іспанія та Португалія також серед головних імпортерів.

Найбільш легіонаризованим є чемпіонат Кіпру– 17,5 іноземця в розрахунку на один клуб (63% всіх футболістів ліги представляють інші країни). На другому місці італійська Серії А – 16,1 легіонера в середньому на клуб. Замикає топ-3 португальська Прімейра.

В АПЛ легіонери займають 59% від усіх гравцівнеймовірно багато.

Україна заслужила уваги в протилежному рейтингу. Наша Перша ліга входить у топ-3 дивізіонів з найменшою питомою вагою легіонерів.На один клуб другого українського дивізіону припадає 0,8 іноземного гравця (3% легіонерів від загальної кількості футболістів ліги).

Перша ліга поступається лише бразильським Серії D та Серії C. Окрім української першості в топ-9 немає жодного іншого представника УЄФА.

Бонус: найпопулярніші напрямки переїзду футболістів певної країни в іноземний чемпіонат.

Випуск новин за 9:00: Повернення Коломойського. Обстріли на передовій

$
0
0
У випуску новин за 16 травня станом на 9:00 – журналіст "Схем" повідомив, що о пів на третю ночі із Тель-Авіва на летовищі Дніпра сів літак групи "Приват". Мовляв, цим рейсом і повернувся Ігор Коломойський. На передовій збільшилась кількість обстрілів. Під вогнем опинилася майже вся лінія розмежування, зокрема окупанти понад 9 разів порушували режим тиші.

Також у випуску:

Більшість представників держав-членів ПАРЄ підтримують зняття санкцій з Росії.

Вже втринадцяте День вишиванки сьогодні відзначають в Україні і світі.

Парламент має проголосувати за постанову, яка визначить день інавгурації новообраного президента.


+Відео

Українські військові вдягнули вишиванки та символічно розфарбували БМП: вражаючі фото та відео

$
0
0
День вишиванки в Україні відзначають в четвер, 16 травня. До свята вирішили долучитися і українські воїни, які щодня захищають наші території від російської агресії на Донбасі.

Так, 10 Гірсько-Штурмова бригада яскраво розмалювала свою військову техніку – бойову машину піхоти.

Українські бійці теж святкують День вишиванки: фото

Зазначимо, що 10 Гірсько-Штурмова бригада була сформована у Івано-Франківській області у місті Коломия, тому в мережі вони опублікували відео, на якому розмальовують техніку під символічну пісню.

Дивіться відео: як військові розфарбували БМП

Українські військові публікують фото до Дня вишиванки. 

Що відомо про День вишиванки?Всесвітній День вишиванкивідзначається щороку в третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одиним з найбільш старовинних українських атрибутів. В історичних книжках можемо прочитати ствердження Геродота, який розповідав, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України.

Кожен регіон України – незрівнянний у техніці виконання унікальних вишиванок. Кожна майстриня з різних місцевостей по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. В кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.


Лідер "Шахтаря" може повернутися до матчу проти "Динамо"

$
0
0
Півзахисник "Шахтаря" та збірної України Марлос близький до повернення на поле.

Марлос через проблеми з паховими кільцями не грав в УПЛ з 3 квітня, однак гравець має шанс повернутися до матчу чемпіонату України з "Динамо".

Коли повернуся на поле? Я вже почав тренуватися. Працюю багато, тому все буде добре. Чи зіграю в матчі з "Динамо"? Подивимося,
– цитує Марлоса офіційний сайт ТК "Футбол 1/2".

У нинішньому сезоні 30-річний Марлос провів 24 матчі за донецький клуб, відзначившись 10 голами і 3 результативними передачами.

"Шахтар" очолює турнірну таблицю УПЛ, випереджаючи "Динамо" на 9 очок. Також "гірники" вибороли Кубок України у сезоні 2018/19, перемігши у фіналі "Інгулець"

Матч "Шахтаря" і "Динамо" в рамках 30 туру УПЛ відбудеться 22 травня на ОСК "Металіст". Початок – о 19.30. 

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

 

 

Не приховують почуттів: новий вихід 28-річної Кітті Спенсер і її 60-річного бойфренда – фото

$
0
0
Любов не знає віку! Це доводить знаменита модель, яка є племінницею легендарної принцеси Діани, Кітті Спенсер та її 60-річний коханий мільярдер Марк Льюіс. Пара відкрито вийшла на публіку та підтвердила чутки про їхній роман.

Чутки про роман Марка і Кітті зробили бурхливе обговорення у мережі через те, що чоловік є страшим за модель більш ніж на 30 років. Про це повідомляє видання Daily Mail.

Тепер Спенсер підтвердила їхні стосунки. Пара потрапила в об'єктиви папараці на прогулянці у Нью-Йорку. Кітті була одягнена у рожевий светр з кольоровими штанами та срібним клатчем. Дівчина трималася за руки бізнесмена та торкалася його спини і плечей. Відтак племінниця принцеси Діани жестами показала свою симпатію то Льюіса.

Марк Льюіс – це знаменитий британський бізнесменом і власник англійського бренду одягу та аксесуарів Whistles. Перші чутки про його роман з племінницею принцеси Діани підірвали мережу в серпні 2018 року. Однак пара не з'являлася разом на жодних світських заходах після цього, а також не потрапляла в об'єктиви папараці.


Кітті Спенсер і Марк Льюіс / TheImageDirect.com / Daily Mail


Кітті Спенсер  / TheImageDirect.com / Daily Mail

Раніше пара була помічена разом при виході з нью-йоркського готелю The Mark Hotel, що розташований на Мангеттені. 


Кітті Спенсер під час виходу з готелю разом зі своїм 60-річним бойфрендом
/ TheImageDirect.com / Daily Mail


Кітті Спенсер під час виходу з готелю разом зі своїм 60-річним бойфрендом
/ TheImageDirect.com / Daily Mail

П'ять продуктів, які руйнують жіноче здоров'я

$
0
0
Коли ми піклуємося про свою фігуру, то мова йде не тільки про підтримку стрункості, а й про здоров'я організму.

Дієтолог Олена Кален назвала продукти, яких жінкам бажано уникати.

Сіль

Цей продукт викликає набряки. Особливо протипоказана за тиждень перед критичними днями. Дієтолог радить вивчати етикетки продуктів і зменшити споживання солі.

Алкоголь

Він порушує функціонування яєчників. Спиртне негативно впливає на формування яйцеклітин, викликаючи їх деструкцію.

Кава і чай

Такі напої погано впливають на тканину молочних залоз. Кофеїн підвищує рівень пролактину. Велика кількість призводить до перезбудження нервової системи і має властивість накопичуватися в яєчниках, також погіршується робота кишківника.

Дієтолог радить пити трав'яний чай, щодо кави – то не більше 1-2 чашок щодня.⠀

Цукор

Продукт підвищує рівень інсуліну, через що можуть виникнути різні запальні захворювання статевих органів. Викликає перепади настрою, призводить до діабету другого типу та ожиріння внутрішніх органів.

Варто відмовитися від вживання газованих напоїв, а пакетовані соки замінити на смузі – перемелені в блендері суміші з овочів, фруктів і зелені.

Рекомендована добова доза цукру за даними ВООЗ для жінки становить не більше 9 чайних ложок в день.

Чипси

Вони призводять до зміни обміну речовин, після чого вага при вживанні меншої кількості їжі набирається швидше. Через вміст рафінованої олії чипси стають канцерогеном і збільшують рівень поганого холестерину у крові. Вживання чипсів збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і деменції (недоумства).

Дієтолог радить при виборі продукту звертати увагу на склад. Найбільше того інгредієнту, який вказаний на етикетці спочатку.

Чим більше цукру, солі та жиру міститься в продукті, тим більш яскраво виражені його смакові якості, часто на шкоду поживним цінностям.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Війна мертвих та війна живих – росіяни знають про 1945 рік більше, ніж хотілося б Кремлю, – NZZ

$
0
0
Спогади про перемогу над нацистською Німеччиною святкуються в Росії кожного 9 травня загальнонаціональними урочистими заходами та демонстрацією військової сили. При цьому "героїчний" наратив лише частково прикриває досвід людей. Для мільйонів росіян війна та те, що сталося після неї, є дуже неоднозначним...

Мій двоюрідний дідусь, Борис Ілліч Ваксер (1927-2004), наприкінці травня 1946 року написав листа до своєї рідні в Ленінград – це була його перша ознака життя після німецького нападу на Радянський Союз. Ось витяг:

"Любі мої! Вперше за п’ять років я отримав можливість написати вам листа. Я спробую викласти все коротко й розповім, що трапилося зі мною після 22 червня 1941 року. 27 червня, коли Німеччина захопила Мінськ, мій батько важко захворів й в нас пропала можливість йти далі пішки. Ми полишили своє майно та зупинилися в містечку в 80 кілометрах східніше Мінська. 26 серпня мого хворого батька застрелили німці, як заручника, поміж сотень інших євреїв та комуністів, й сім’я залишилася на моєму піклуванні, на руках 14-річного хлопчика. Я втік із гетто з фальшивими документами й жив, як білорус, в містечку Ракові. Незважаючи на всі намагання, мені не вдалося врятувати мою сім’ю – мою хвору матір 22 квітня 1943 року закололи на смерть багнетом в "лікарні" єврейського гетто, а мій братик Ося був наприкінці 1942 року разом з іншими єврейськими дітьми спалений в Тростенці неподалік Мінська..."

В графі "адреса відправника" стояло: виправний робітничий табір "Печора" (ГУЛАГ), Республіка Комі. Борис, який пережив війну, після звільнення був звинувачений в співробітництві з німцями, заарештований, допитаний та засуджений. НКВС здалося підозрілим, що він, єврей, пережив масове знищення німцями євреїв. Почитаємо ще трохи з листа Бориса:

Але я вижив! Й не лише вижив – я створив підпільну групу, яка підтримувала зв’язок із партизанами й працювала в німецькому тилу в найважчих умовах: Рига, Вільнюс, Каунас, Кенігсберг, Варшава, Берлін – за Батьківщину. Незважаючи на це, 16 квітня 1944 року мене було заарештовано в Барановичах, в партизанському загоні, за звинуваченням в антирадянській діяльності – тому що мені вдалося втекти від німецьких вбивць...

Багатозначність та самоцензура

Приклад Бориса – це промовиста, але водночас поширена доля: один з багатьох досвідів, які щонайщільніше поєднують між собою війну та сталінський терор. Для нього та для мільйонів інших це поєднання було дано не лише в реальності, а й в спогадах.

На одному з ленінградських цвинтарів Борис збудував символічну могилу для своєї сім’ї: Ілля, Йосип, Хая – померли в 1941, 1942 та 1943. Самого його теж поховали в ній в 2004 році.

Ми не можемо знати, з якої саме перспективи Борис згадував про війну. Як людина, яка пережила Голокост? Як активний боєць Спротиву? Як невинна жертва сталінських репресій? Ймовірно, що всі три "ідентитети" відігравали свою роль. Багатозначність та розбіжності, деформація та самоцензура відзначають радянські та російські спогади про війну. Так полишається й досі, незважаючи на нібито єдиний, інсценований державою ритуал спомину, який має викликати почуття гордості й який виражається, перш за все, 9 травня, в День Перемоги над нацистською Німеччиною.

Але повернемося до дідуся. Ці його короткі замальовки вбивств його батьків та брата перегукуються з контекстом "операції Барбаросса", німецької війни на винищення проти Радянського Союзу. Швидко наступаючий Вермахт чинить злочини на значних просторах СРСР: вбиває політичних комісарів та євреїв, бомбардує та захоплює Мінськ, за кілька тижнів потому починається геттоїзація єврейського населення: 80 тисяч євреїв загнані до найтіснішого простору, жити мають право лише ті, хто можуть працювати, старих та хворих вбивають.

Колесо знищення


Меморіальний комплекс у Тростянці

Систематичне вбивство радянських євреїв належить до війни на винищення, "Голокост набоїв" чиниться всюди й часто-густо – перед очима загалу. Тростенець, де було вбито меншого брата Йосипа – найбільший табір знищення на всьому радянському просторі: тут було страчено та, після перелому в війні, який стався в 1943 році, спалено, аби замісти сліди, 150 тисяч людей. Для радянських жертв – не лише євреїв, а й білорусів, росіян, українців – німецькі загарбники не вели переліків. Тому можна лише приблизно відтворити, хто лежить в масовому похованні в 20 кілометрах від Мінську. Підсумок німецької окупації Білорусі: 1,5 мільйонів загиблих цивільних осіб та 800 тисяч загиблих радянських військовополонених.

Для Бориса приховання його єврейства було засобом виживання: під білоруським ім’ям він воював разом із іншими партизанами в підпіллі. Німці жорстко діяли проти них: в межах так званої "боротьби з бандами", заарештовані, після страшних тортур, прилюдно страчувалися та вішалися на центральних майданах. Як помсту й для того, щоб налякати населення, окупанти спалювали цілі села разом із мешканцями – загалом 9 тисяч. Після закінчення війни відчайдушна боротьба партизанів проти значно сильніших окупаційних сил стала однією з специфічних ознак радянсько-білоруської культури спогаду, в якій, природно, центральне місце посідали героїзм, самопожертва та гордість за перемогу.

НКВС засудив 17-річного Бориса до 8 років ГУЛАГа. Це був не окремий, нетиповий випадок. Після війни було засновано близько сотні "таборів перевірки та фільтрації" й "перевірка" лише зрідка тривала лише визначені десять днів. Під час свого майже дворічного "попереднього арешту" Борис побачив багато таборів – у Мінську, Москві та Гомелі, його рідному місті, до якого він ніколи не повернувся.

Затавроване "життя потому"


Для Росії 9 травня – "Культ Перемоги"

Відпустили його після смерті Сталіна, коли Микита Хрущов, зводячи рахунки зі Сталіним, відпустив 100 тисяч арештантів ГУЛАГа. "Життя потому" було затаврованим: для більшості тих, хто повернувся з таборів, зустріч була наготована аж ніяк не святкова. Вони відчували на собі ворожість, яку проявляли до них в їх рідних містах та селах. Борис подався не до Мінська, а до Ленінграда, до своєї рідні. Надто болючими були спогади про смерть його сім’ї та про часи в ув’язненні, надто явними були ворожість та недовіра колишніх сусідів. Існування в якості подвійної жертви дуже сильно впливала на спогади та на розповіді. З одного боку, відчувалась необхідність виправдатися, з іншого – неможливість розмовляти про втрати та травми. З цього боку була ще й недостатність визнання та політичної необхідності – ні держава, ані суспільство не розглядали його, як жертву – аж до самої перебудови, коли досвід жертв був загалом підвищений в ціні.

Ще два фактори були визначними для спогадів про війну з боку людей зі схожими долями: по-перше, розповідати про втрату родичів у Голокості було в Радянському Союзі важко– особлива єврейська доля не мала собі місця в офіційних спогадах. Для Бориса це була "особиста" трагедія. По-друге, слідуючи бажанню тримати все болюче від себе подалі, тема активного спротиву партизанських загонів отримала важливе місце. Бориса дуже мучило те, шо він не міг врятувати свою сім’ю. Чи відповідала прив’язка страшного досвіду до спогадів про героїчну боротьбу його власному бажанню перемогти біль від втрати родичів? Спогади про партизанську боротьбу, про власну мужність та мужість його товарищів, про нагороду "За участь у війні" були для нього так само, як для багатьох інших, допомогою в вибудуванні власного позитивного образу. "Ми самі собі розповідаємо історії, аби жити" - писав колись Жоан Дідіон і Гіоргі Конрад погоджувався з ним: "На питання про сенс життя кожен відповідає своєю біографією".

Застряглі в підтвердженні

Мовчання, заперечення та героїчні спогади були стратегіями, які допомогли Борисові жити далі. Після свого повернення з табору, він працював прорабом, закінчив паралельно вечірній курс в Ленінградському університеті, обзавівся сім’єю та зробив кар’єру, як керівник великої будівельної компанії. До кінця свого життя він залишався енергійною людиною, сповненою оптимізму.

Спогади про війну були для мільйонів людей в Радянському Союзі схожими з борисовими: багатогранними, такими, в яких змішувалися героїзм та скорбота, необхідність виправдання та необхідність мовчання. Той, хто бажає уявити собі це, нехай прочитає "Життя та долю" Василя Гроссмана або "Мого лейтенанта" Данііла Граніна. Війна справді була місцем для героїзму, але водночас і місцем для скорботи. Можливо, саме тому 9 травня, день перемоги в "Великій Вітчизняній війні", залишився для Бориса до кінця життя найважливішим, "святим" святом.

Із нинішніми офіційними заходами спогадів про війну, якими було засновано "культ Перемоги", це має небагато спільного. Протиріччя та двозначність воєнного досвіду щезають з кожною смертю людей з воєнного покоління. Також далеко не в першу чергу йдеться про часто сприйнятний, як "розмахування шаблею" парад на Красній площі в Москві. Йдеться про те, як "війна" "інсценується" в цей день сьогоднішнім суспільством та які уяви та бажання вона наповнює сенсом. В школі молоде покоління вчиться сприймати війну, не як біль, а як привід для гордощів. Ці гордощі мають бути засвоєні й стати традицією для майбутніх поколінь.

Війна живих відтіснює війну мертвих. Якщо розповіді в сім’ї не здатні збудувати противагу – спогади про перемогу, скоріш за все, закріпляться скоро в беззаперечній формі державної основи.

Автор:Єкатерина Махотіна, Neu Zürcher Zeitung
Переклад для 24 каналу:Борис Немировський

Хутрові ферми: як шуби та іграшки забирають життя

$
0
0
Навіть в епоху стрімкого розвитку технологій та інновацій, вивчення просторів Всесвіту та удосконалення штучного інтелекту у світі лишається місце для середньовічної жорсткості промислових масштабів у "хутрової моди".

Попри величезну кількість різних видів теплого одягу на будь-який смак та гаманець, любителі хутра активно купують шуби або іграшки для дітей чи дорослих зі шкіри живих тварин. Така продукція не є життєво необхідною, але користується високою популярністю.

Чому хутрові ферми – це дуже жорстоко не лише стосовно тварин, а і щодо людей, які опиняються поруч із ними – розбирались журналісти 24 каналу.

Як складається ситуація з хутром у світі?

У багатьох країнах Європи вже прийняті закони, що ініціюють повну заборону продажі і виробництва хутра до 2025 року. Серед них – Норвегія, Бельгія та Нідерланди. Боснія і Герцоговина повністю заборонить такий кривавий бізнес до 2029 року. А Великобританія, Австрія, Данія, Люксембург, Хорватія та Сербія повністю відмовились від хутра в проміжку з 2000 до 2019 року. Такий шлях не є одноденним, але він повністю виправданий та можливий.

Дані зоозахисників про заборону хутрового виробництва

Однак, європейських бізнесменів такі зміни не надто лякають і вони відкривають свої ферми в Україні.

Як складається ситуація з хутром в Україні?

Загрозливо. Активісти громадського об’єднання "Єдина Планета" попереджають, що далі через слабку систему екологічного контролю ситуація може стати ще гіршою.

"У країнах Європи триває процес законодавчої заборони виробництва хутра як невиправдано жорстокої та шкідливої для довкілля галузі. Це загрожує переміщенням небезпечних хутрових ферм в Україну через слабку систему екоконтролю в нашій державі", – пояснили в організації.

"Єдина Планета" створили кампанію "ХутроOFF", яка має сприяти забороні хутрового виробництва до 2025 року і прийняття законопроекту №10019, що регулюватиме процес заборони такого бізнесу в Україні.

На даний момент в Україні діє 37 хутрових ферм, але данські та голландські бізнесмени вже подали заявки на відкриття своїх комплексів, узгодження цих документів призведе до зростання кількості ферм вдвічі.

Чому такі ферми – це жорстоко?

Тому що все, що там відбувається – жорстокість промислового масштабу. Багато ферм приховують умови утримання тварин, але чорноробочі цих комплексів неодноразово повідомляли, що шеди (клітки для хутрових тварин) мають лише дах, тваринки часто недоїдають, або ж можуть їсти своїх "сусідів", яких робочі кинули після здирання шкіри, їх постійно нашпиговують препаратами, які збільшують обсяг хутра на тваринці і провокують відмирання внутрішніх органів, в норок постійно з’являються виразки.

Вбивають тварин удушенням газом, ламанням ший або електрошоком. Навіть якщо після цих знущань тварина ще жива, з неї вже знімають шкіру.

Трупи використаних звірків або перемелюють та віддають як їжу ще живим тваринам, або масово спалюють на полях. Туди ж вивозять послід тварин.

Відео 18+ про будні на хутряних фермах. Увага! Краще не дивитись емоційно вразливим людям:

Але ж вони безпечні для людей?

Ні. Через відсутність адекватної утилізації надлишками азоту і фосфору забруднюються поверхневі і підземні води. Це призводить до цвітіння водойм, масової загибелі риби, псування питної води в криницях. Про шкоду таких ферм попереджали у МОЗ.

У брошурі "Хутрові ферми" ГО "Єдина Планета" наводить приклад село Шульгівка Дніпропетровської області, де за два роки діяльності норкової ферми відбулося забруднення не тільки поверхневих вод, а і грунтових, тому вони наголошують: "Якщо динаміка забруднення збережеться, то упродовж 6 років колодязі поблизу цієї ферми будуть непитними".

Велика кількість відходів призводить до зафосфачування та зниження родючості навколишніх ґрунтів. Житло продати на такій території можна хіба що за копійки. В тому числі – через постійний сморід, який провокує у людей розвиток алергії, захворювання дихальних шляхів та онкологічні хвороби. Селяни про наслідки діяльності такого бізнесу дізнаються, коли вже пізно.

За даними ХутроOFF та ГО "Екодія", на хутрових фермах працюють некваліфіковані селяни, їх приваблюють робочі місця поряд з домом, але керівництво довіряє їм лише чорну роботу – забиття тварин чи спалювання трупів. Селяни постійно працюють на холоді або на палючому сонці, тому що укриття немає, та й попрацювати більше двох місяців на таких фермах вдається одиницям, бо у робітників починаються мігрені, розлади сну та хвороби дихання.

Часто, щоб отримати підтримку серед населення, хутровики тимчасово вирішують проблеми села, наприклад із вивезенням сміття, прокладанням доріг і надання робочих місць.

Світовий банк вже давно визнав хутрове виробництво катастрофічно небезпечним для екології і відносить в п’ятірку гірших з точки зору забруднення навколишнього середовища токсичними важкими металами. Українське законодавство теж відносить цей бізнес до об’єктів підвищеної екологічної небезпеки. На черговій акції за прийняття закону №10019 під Верховною Радою Павло Вишебаба зазначав, що для бюджету України таке виробництво є збитковим протягом останніх чотирьох років, попри те що відкриття і діяльність хутрових ферм в країні зростає. Тобто, вони працюють в тіні і ухиляються від сплати податків.

Акція протесту проти хутряних ферм у Києві 

Як можнавплинути на розвиток індустрії в Україні?

Українська влада законопроект про заборону хутрового виробництва досі не включила до порядку денного, але українські активісти наголошують – прийняття цього закону має відбутися в 2019 році, тому що це тривалий процес, що передбачає повну перекваліфікацію працівників таких ферм. На сторінці в соціальних мережах ХутроOFF вже промотують чергову акцію "Україна БЕЗ шкуродерень - акція на підтримку #МійЗакон10019".

Та поки влада зволікає, громадяни діють та виганяють закордонних хутровиків з своїх населених пунктів, чим допомагають уникнути в Україні екологічної катастрофи. Наприклад, громада Бродівського району після багатьох слухань на черговій сесії районної ради підтримала заборону на розвиток хутряного виробництва у своєму районі і не дозволили побудувати данському бізнесмену Крістіану Расмуссену норкову ферму в селі Лешні, яка могла стати наймасштабнішою в Україні.

Також жителі села Сінгури Житомирської області виступили проти розширення ферми голландського бізнесмена, а також закликають закрити взагалі його ферму або правильно утилізувати відходи, тому що забруднюється кисень, грунт та вода в селі, навіть в криницях.

Активісти гуманістичного руху UAnimals постійно ведуть переговори з українськими брендами з метою відмовитись від кривавого хутра й долучитись до світового проекту FurFreeRetailer, і їм вдається. До цього об'єднання вони вже залучили 23 українських дизайнери, маркет Кураж Базар, Гешефт та сервіс Oh my Look!.

Нещодавно Олександр Тодорчук у соціальній мережі повідомив, що найбільша мережа секс-шопів "Насолода" в Україні після перемовин з представниками UAnimals відмовилась від продажу продукції з натурального хутра.

Автор: Валентина Дячук

Клімкін розповів, хто з високопосадовців США приїде до Зеленського на інавгурацію

$
0
0
На інавгурацію до новообраного президента України Володимира Зеленського із США плануюють приїхати восокопоставлені гості. Серед них – віце-президент Майк Пенс.

Окрім нього можуть приїхати також інші гості із США, сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю LB.ua.

"Обговорюється присутність високопоставлених гостей. Можу підтвердити, що віце-президент США – це одна з опцій", – сказав він.

Глава МЗС додав, що Пенс приїде на інавгурацію Зеленського, якщо це буде збігатися з його графіком.

Як тільки буде визначена точна дата інавгурації, то тоді і зможемо говорити про присутність тих чи інших гостей,
– сказав Клмікін. 

Зазначимо, Клімкін провів плідну зустріч з Володимиром Зеленським. Політики обговорили низку питань, зокрема – Клімкін має намір запропонувати Зеленському свою відставку. Однак співпрацювати із новообраним президентом глава МЗС готовий, якщо "у них збігатимуться цінності". 

Коли Зеленський офіційно стане президентом?Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату може визначити Верховна Рада 15 травня.

У Верховній Раді вже зареєструваликілька постанов щодо дати інавгураціїЗеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога та депутат від БПП Сергій Каплін пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня і 26 травня, нардепи Андрій Тетерук, Юрій Береза, Михайло Хміль, Остап Єднак, Олексій Мушак – 28 травня, а ще один член БПП Олександр Сугоняко – 1 червня.

інавгурація зеленського
Що відомо про інавгурацію Зеленського

Інавгурація Зеленського: хто зі світових лідерів може приїхати в Україну

$
0
0
На інавгурацію новообраного Президента України Володимира Зеленського вже запрошено кількох міжнародних лідерів, які вітали його з перемогою на виборах. На захід точно прибудуть представники Канади та США. Дата події поки невідома, але вона повинна відбутися до 3 червня.

Про це розповів радник Зеленського, колишній міністр фінансів країни Олександр Данилюк у Брюсселі.

Уже запрошення (на інавгурацію – 24 канал) були неформально зроблені. Дуже багато лідерів вітали президента Володимира Зеленського з успіхом на виборах і були певні запрошення вже зроблені. Тут вже організаційне питання, бо ми наразі не знаємо дату інавгурації,
– сказав Данилюк.

Радник новообраного президента пояснив, що дату інавгурації Зеленського має визначити Верховна Рада.

"Коли буде зрозуміла дата, ми будемо визначатися і з форматом інавгурації, хто приїде, і які будуть наші перші візити. Тут може бути або ми обираємо, або насправді є вже певний графік подій за кордоном, в яких Президент має брати участь. Зокрема, це "нормандський формат". Є глобальні зустрічі, у яких ми будемо брати участь", – розповів він.

Зеленського з перемогою привітали такі світові лідери:

- президент США Дональд Трамп;
- канцлер Німеччини Ангела Меркель;
- канцлер Австрії Себастіан Курц;
- голова Європейської Ради Дональд Туск;
- президент Польщі Анджей Дуда;
- генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг;
- президент Франції Еммануель Макрон;
- прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо;
- президент Білорусі Олександр Лукашенко;
- президент МолдовиІгор Додон;
- президент Литви Даля Грібаускайте;
- прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей;
- президент Азербайджану Ільхам Алієв;
- прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу;
- прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте;
- президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоганта інші.

Ймовірно, саме когось з цих лідерів і запросив Зеленський на свою інавгурацію в Україну.

Водночас, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що на інавгурацію Зеленського точно прибуде американська делегаціянайвищого рівня. Наразі узгоджується її остаточний склад та дата приїзду.

Сам Волкер планує ще до того часу особисто зустрітися з новообраним президентом, аби обговорити конфлікт в Донбасі і кроки, які можна було б зробити, щоб повернути спокій і мир на цю землю.

Також, на інавгурацію планують приїхати і представники Канади, передає УНН

"Канада буде рада прийняти участь і, як тільки буде встановлена дата, ми визначимо наше представництво на інавгурації", – повідомила прес-служба уряду країни.

Зі свого боку, глава МЗС України Павло Клімкін анонсував приїзд Майка Пенса– віце-президента США. Пенс відвідає інавгурацію Зеленського, якщо йому це дозволить зробити графік. 

Як тільки буде визначена точна дата інавгурації, то тоді і зможемо говорити про присутність тих чи інших гостей,
– пояснив Клімкін.

Він також зазначив, що слід також очікувати приїзд інших високопосадовців із США. 

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

У команді майбутнього гаранта переконані, що інавгурація Зеленського може відбутись 28 або 30 травня, щоб він не зміг розпустити Верховну Раду. Адже тоді до парламентських виборів залишиться менше півроку.

Зеленський переміг у другому турі виборів: відео

 

 

 


Сассуоло – Рома: прогноз букмекерів

$
0
0
В рамках 38-го туру італійської Серії А "Сассуоло" прийме на своєму полі "Рому". Букмекери оцінили шанси команд на перемогу.

Прогноз MarathonBet

"Рома" продовжує боротьбу за Лігу Чемпіонів. У передостанньому турі Серії А вовки їдуть в гості до "Сассуоло". Від топ-четвірки клуб з Рима відстає на три очки.

Тому експерти саме гостей вважають фаворитом. Коефіцієнт на перемогу "Роми" – 1,45. Господарів – 6,9. Нічия – 5,25.

Вовки набрали хороший хід. Вони не програють ось уже сім поєдинків поспіль.

Чи зможе столичний клуб обіграти непоступливий "Сассуоло". Відповідь не за горами. Стартовий свисток цього матчу пролунає у суботу 18 травня о 21:30.

Seria A
Seria A. Тур 37

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram


+Відео

"Самопоміч" підтримає лише одну дату інавгурації Зеленського, – Садовий

$
0
0
Фракції партії "Об'єднання "Самопоміч" у парламенті готова голосувати за проект постанови щодо інаугурації Володимира Зеленського 19 травня.

Як зазначив лідер партії, мер Львова Андрій Садовий, 19 травня – це дата, яку запропонував сам Зеленський. За постанови з іншими датами фракція не голосуватиме.

Крім цього Садовий додав, що "Самопоміч" очікує від парламенту голосування за два важливі рішення – про зняття депутатської недоторканності і зміну виборчої системи до парламенту.

Ми наполягаємо, аби цей парламент першочергово ухвалив два важливі рішення – зняття депутатської недоторканності і зміну виборчих правил на систему "відкритих списків". Після цього цей парламент можна сміливо розпускати і йти на вибори,
– написав він.

 

З якого регіону вишиванка? Тест на національну ідентичність

$
0
0
Вишиванка – неабияка причина гордості для українців! Адже цю красу у своїх колекціях періодично використовують дизайнери світового масштабу та вдягають зірки. Це наша національна ідентичність. Зрештою, це просто неймовірно гарна річ. До Дня вишиванки редакція 24 Каналу підготувала для вас цікавий тест.

У кожного регіону – своя вишиванка, свій унікальний і неповторний стиль! Чи знаєте ви, чим відрізняються вишиті сорочки у різних регіонах України?

 

День вишиванки: в кого з українських зірок найкрасивіше вбрання

$
0
0
День вишиванки в Україні цьогоріч святкують 16 травня. На вулицях міст традиційно можна побачити людей у колоритному національному одязі. Українські зірки також вітають зі святом та вбираються у барвисті вишиванки. Хто з зірок одягнув традиційне вбрання – читайте у матеріалі LifeStyle 24.

Не лише українські зірки приміряють вишиванки, а й одягають у них своїх дітей. Так, до прикладу, зробила українська телеведуча Ольга Фреймут, показавши своїх діток – Євдокію та Валерію у національному одязі.

Хто з українських зірок одягнув вишиванку

Оля Цибульська і Дзідзьо

"Вітаємо з Днем вишиванки. Чия ліпша: моя чи кумова?" – підписала фото Оля.

Ольга Сумська

ольга сумська
Ольга Сумська / Instagram-Stories / @olgasumska

Діти Олі Фреймут

"Не забудьте одягнути вишиванку. Зі святом Вас! Євдокія зібралася в садочок. Образ не ідеальний, але зручний. Від червоних туфельок відмовилася, попросила кросівки не за кольором. А ви даєте можливість дітям самостійно обирати одяг?" – додала зіркова мама.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений FreimutOlia (@freimutolia)

 


Син Олі Фреймут Валерій / Instagram-Stories / @freimutolga

Потап

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Oleksii Potapenko (@realpotap)

 

Ектор Хіменес Браво і Оля Фреймут

Шеф-кухар колумбійського походження підготував не менш ефектний образ. Ектор одягнув, замість традиційної вишиванки, піджак з вишитими квітами. 

Катя Осадча

Катя Осадча
Катя Осадча / Instagram-Stories / @kosadcha

Катя Осадча
Катя Осадча / Instagram-Stories / @olgasumska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Katya Osadcha (@kosadcha)

 

Сергій Притула

Ірина Федишин

 

Джамала

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Jamala (@jamalajaaa)

 

 

Негода накрила Івано-Франківськ: в області підтоплено понад 300 будинків – фото та відео

$
0
0
Увечері 15 травня негода прокотилася Івано-Франківськом та прилеглими селами. Унаслідок потужної тригодинної зливи річка Павлівка вийшла з берегів та підтопила понад три сотні житлових будинків.

Рівень води в них подекуди сягнув одного метра. Рятувальникам навіть довелося евакуювати чотирьох людей з їхніх домівок та чотирьох пасажирів з автомобілів.

Окрім того, постраждали дві адміністративні будівлі та затоплено 5 доріг.

В Івано-Франківську підтопило будинки: фото

Вулиця Надрічна у місті затоплена майже повність, машини буксують у воді.

 

Від самого ранку рятувальники намагаються подолати наслідки негоди, але підтопленими й досі залишається більше сотні будинків. Рівень води наразі знижується. 

Viewing all 263996 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>