Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 264046 articles
Browse latest View live

В Україні заборонили популярне знеболювальне

$
0
0
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками встановила заборону на дві серії препарату "Німесил".

Таке рішення відомство прийняло у середу, 15 травня.

Мова йде про "Німесил",гранули для оральної суспензії, 100 мг/2 г в однодозових пакетах серій 84857, 83413.

Заборону встановили через те, що препарат вироблений для Лабораторі ГІДОТТІ С.п.А., Італія, з маркуванням польською мовою.

В Україні заборонили дві серії препарату
В Україні заборонили дві серії препарату "Німесил"

"Німесил" застосовують для симптоматичного лікування різноманітного гострого болю. Також він сприяє зниженню запального процесу, має жарознижувальну дію.

Препарат рекомендується використовувати при:

  • больовому синдромі в результаті різних травм (ударах, розтягненнях, переломах та ін.);
  • різних хворобах кістково-м'язової системи (остеоартрозі, бурситі, радикуліті, остеохондрозі, артриті, виразковій хворобі шлунку та ін.);
  • больових синдромах в результаті хірургічного втручання;
  • зубному, головному болі;
  • болісних менструаціях;
  • гострому больовому синдромі абсолютно будь-якої локалізації;
  • ГРВІ, підвищенні температури.

Під заборону також потрапив російський препарат "Реддитукс" 100 мг, концентрат для приготування розчину для інфузій всіх серій. Ліки вилучили через те, що вони не були зареєстровані в Україні.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.


Випуск новин за 10:00: Зняття санкцій з Росії Радою Європи. День вишиванки

$
0
0
У випуску новин за 16 травня станом на 10:00 – на засіданні комітету у Страсбурзі 39 із 47-ми держав-членів підтримали проект міністерського рішення, у якому відкривається шлях для повернення Росії за надзвичайною процедурою. Сьогодні в Україні та у всьому світі відзначають день вишиванки. Щороку його святкують у третій четвер травня.

Також у випуску:

Посли "Великої сімки" закликали чинного президента Петра Порошенка плавно передати владу своєму наступнику.

Негода накрила Івано-Франківськ та прилеглі села.

Музикант та громадський діяч Святослав Вакарчук запрошує людей до оглядового майданчика біля Національного музею історії України.


+Відео

США підготували нову відповідь Росії через отруєння Скрипалів

$
0
0
Держдеп США підготував ще один пакет антиросійських санкцій у справі про отруєння у британському Солсбері екс-розвідника Росії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Держдеп уже відправив відповідний документ державному секретарю Майку Помпео та президенту Дональду Трампу на погодження, заявила заступниця держсекретаря Андреа Томпсон, пише "Голос Америки". 

Вона наголосила, що нові обмеження — це частина ширшої стратегії США щодо Росії.

Перший пакет американських санкцій через отруєння Скрипаля почав діяти 27 серпня 2018 року. Серед обмежувальних заходів– заборона продажу Росії зброї, а також товарів і технологій подвійного призначення.

Натомістьдругий пакет санкційможе включати, зокрема, повну заборону на експорт до Росії американських товарів, обмеження імпорту російських товарів в США, зниження рівня дипломатичних відносин та заборону на авіаперевезення державними компаніями.

Що відомо про отруєння Скрипаліву Солсебері?4 березня 2018 року тут отруїли колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Їм вдалося вижити, проте тривалий час і батько, і донька перебували в лікарні.

Британське слідство з’ясувало, що отруїли Скрипалів працівники ГРУ Росії Олександр Петров (справжнє ім’я – Олександр Мішкін) і Руслан Боширов (справжнє ім’я – Анатолій Чепіга). А зробили вони це за допомогою нервово-паралітичної речовини "Новачок". Bellingcat і The Insider довели, що Петров і Боширов справді є працівникамиросійських спецслужб. Пізніше з'явилась інформація про третього фігуранта резонансної справи – так званого "Сергія Федотова", який міг курувати "Боширова" та "Петрова" у Солсбері.

Проблеми з дизельним паливом в Україні закінчились

$
0
0
Паніка на ринку нафтопродуктів, яка була пов’язана з неякісною російською нафтою що призвела до зупинки декількох нафтопереробних заводів вже вщухла. Оператори ринку підтверджують нормалізацію поставок.

В Україні не відбудеться дефіциту дизельного палива, заявляє власник підприємства "ПрикарпатЗахідтранс" Микола Воробей. За його словами, основний замовник підприємства - компанія "Протон" - отримала дозвіл на прокачування палива.

"Також є білоруський нафтопереробний завод, Мозирський, який після вимушеної зупинки нарощує потужності виробництва і палива там досить", - підкреслив Воробей.

За словами білоруського інвестора, підприємство планує диверсифікацію поставок дизельного палива для України.

"Ми дивимося, щоб додатково завантажувати цей обсяг білоруським ресурсом, Мозирським - завод підключений до цієї трубі ... йде залізницею, тому використовуючи наші можливості вже і логістичні переваги в зв'язку з тим, що ми є власниками цієї труби, ми будемо додатково довантажувати ці обсяги . Це десь близько 30%, ми можемо додати саме і в першу чергу для українського ринку ", - повідомив Воробей.

Також він пообіцяв інвестувати і в модернізацію існуючих потужностей для підвищення екологічної безпеки підприємства.

"Бізнес бізнесом, але найважливіше - це люди, природа, екологія. І ми будемо, як акціонери, максимально приділяти цьому увагу. Тому що загроза вона скрізь і завжди існує на будь-якому: новий, старий ... будь-який об'єкт. Це все ж нафтопродукт, це легкозаймисті рідини. І за цим треба дивитися, починаючи від охорони, технологічної безпеки, дотримання всіх режимів ", - підкреслив Воробей.

Зараз акціонери вивчають всю матеріальну базу для прийняття подальших рішень по модернізації підприємства і поліпшення умов для близько 500 працівників.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн "Белнефтехим" заявив про різке погіршення якості російської нафти сорту Urals, яка надходить транзитом через нафтопровід "Дружба", що загрожує ушкодженнями для обладнання білоруських нафтопереробних заводів.

На Мозирський НПЗ прибувала російська нафта з високим вмістом хлорорганики, яка має підвищену корозійну активність. Устаткування було пошкоджено. 23 квітня Білорусія припинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу і країни Балтії.

Польща також призупинила на невизначений час прийом російської нафти по нафтопроводу "Дружба" з Білорусії через підвищеного вмісту в ній хлорорганічних сполук.

25 квітня Білорусія частково відновила експорт світлих нафтопродуктів в Україну і Польщу.

Баскетбол: "Мілуокі" завдяки неймовірному ривку наприкінці матчу переміг "Торонто"

$
0
0
У фіналі Східної конференції НБА відбувся перший фінальний матч – "Мілуокі" приймали "Торонто". І виграли цю гру, повівши у серії до чотирьох перемог.

Хоча ще у першій чверті баскетболісти "Торонто" довели, що не випадково грають у фіналі Сходу. Їм вдався ривок у матчі 0:16. Тож ще у першій чверті "Репторс" мали хорошу перевагу у рахунку. Її вони активно втримували другу та третю чверть.

Але на останню 12-хвилинку сил вже не вистарчило. "Торонто" набрав лише 17 очок, на противагу 32 очками "Мілуокі". При цьому "Бакс" закінчили гру ривком 10:0.

Мілуокі – Торонто 108:100 (23:34, 28:25, 25:24, 32:17). Рахунок у серії 1:0

 

Як українська вишиванка підкорила світ: секрети від модного дизайнера

$
0
0
Українська дизайнер Юлія Магдич створює українські вишиванки для половини світу – від Америки до Близького Сходу. Вона точно знає, як і чим може підкорити вишиванка, а також кого і чому у світі вона вже підкорила.

Про секрети правильної вишиванки, її довговічність, а також – який код несе у собі, та чому і як правильно носити вишиванки, Юлія розповіла сайту "24" у ексклюзивному інтерв'ю.

Довідка:Юлія Магдич у фешн-бізнесі з 19 років. Створила фактично "з нуля" повний цикл виготовлення дизайнерських вишиваних виробів – від задуму малюнку, фасону і дизайну, втілення його у виробі, і аж – до доставки кінцевому власнику. Серед зіркових клієнтів Магдич – українські співачки Джамала, Тіна Кароль, телеведуча Катерина Осадча, французька співачка Патрисія Каас. Вишивку від українського дизайнера вже носять у понад 35 країнах світу, таких як США, Мексиці, Франції, Італії, Австрії, Німеччині, Греції, Іспанії, Туреччині, Великобританії, майже всіх країнах Близького Сходу, навіть у Кот-д'Івуар. Найближча мета Юлії – зробити дизайнерські вишиванки доступними для кожного українця.

Юліє, як спеціаліст розкажіть – чим і чому українська вишиванка, зокрема Ваша, підкорила світ?

Є декілька причин. Перша – це дуже гарно. Українська вишиванка прикрасить будь-яку жінку в будь-якому куточку світу. Вишивка виступає своєрідним обрамленням обличчя. Це як з картиною: підібрав правильну раму – полотно "заграло" по-новому, неправильну – картина "загубилася". Вишиванка – це "правильна рама" для будь-якого обличчя, питання тільки у правильно підібраній комбінації кольорів.

Друга причина – вишиванка дуже великий відгук отримала під час Революції гідності. Символом попередньої революції, Помаранчевої, обрали оранжевий колір. Новій революції потрібен був новий візуальний код, символ. Який колір вибрати – малиновий, рудий? Звучить абсурдно. І вишиванка якраз стала другим прапором нашого народу. Люди за кордоном на підтримку України одягали вишиванки – як свідчення, що вони з українським народом і підтримують його прагнення кращого майбутнього. Сьогодні результати Революції суперечливі, але вишиванка продовжує бути символом єдиного пориву нації, її натхненням.

І вже в цьому політичному ключі вишиванка взяла свій старт в моді. Як все відбулось. У Києві двічі на рік проходить Mercedes-benz fashion-week. Ми зібрали прес-сніданок, куди прийшли найвідоміші модні видання – vogue.com (найвпливовіший ресурс в світі моди), Vogue Italia та багато інших. Їм наші вишиванки відгукнулися.

Вони казали – це щось нове, незвичайне, цього в моді раніше не було. Як Коко Шанель ввела в моду чорний колір, так само і вишиванка для модних критиків стала чимось абсолютно новим. Вони все це відзняли, опублікували, і вишиванка, як то кажуть, "пішла світом".

Але все ж популярність української вишиванки почалася з революції? Адже вишивають не тільки українці.

Політична причина популярності – це друга причина. А третя – розповідаю. Я недавно відвідувала Музей Світу у Відні, де представлені різні етнографічні експонати, з різних країн світу, навіть – череп людини (не знаю чи справжній). І що мене вразило – наші орнаменти дуже схожі на вишивки індіанців Латинської Америки, Мексики. Навіть африканські країни мають вишивки дуже схожі на українські.

Я вже мовчу про слов'янські народи. І у нас виникає питання – чому наша вишиванка, а не ті ж чехи чи білоруси? Звичайно, політичний сплеск привернув увагу до України, проте, я вважаю українців найбільш творчою нацією світу. Так, інші теж мають дуже гарні вишивки, але такого розмаїття фактур, кольорів, стилів на теренах однієї країни ви більше ніде не зможете знайти. Кожен регіон, та що там, кожне село має свої, неповторні, індивідуалізовані поколіннями стиль і техніку.

Юлія Магдич
Юлія Магдич несе світу українські вишивані традиції

Як саме Ви прийшли до вишиванок, що вони стали вашим бізнесом і натхненням?

Я працюю у фешн-індустрії з 19 років. Етнографія та історія завжди були у сфері моїх інтересів з дитинства. Наша родина зі Львова, ми традиційно на всі свята вдягаємо стрій. І коли я переїхала в Київ і якось прийшла на інституську дискотеку у порваних джинсах і вишиванці – всі завмерли від подиву. Для моїх однокурсників це межувало з епатажем. А для мене це був звичний одяг.

Знаючи закони модного світу, мені було простіше створити бізнес-структуру бренду.

Думаю, що в популяризації української вишивки є велика заслуга нашої команди. Мода розвивається зверху вниз. Є люксовий сегмент, є середній сегмент, є мас-маркет-сегмент. Ми з компанією зайшли в люксовий і середній, зараз плануємо прийти і в мас-маркет. І нам було важливо вдягнути впливових блогерів, зірок, щоб популяризувати українську вишивку. І вони радо зустріли нашу ініціативу, ми їм дуже вдячні.

Без їхньої допомоги вишиванка б так не вибухнула. Це було би просто символом – хтось колись вдягнув би на засідання Ради безпеки ООН, щоб підтримати Україну, і поступово б ця хвиля стихла. А треба було надати цьому бізнес-складової. І спільними зусиллями всього колективу це вдалося. Ми вже продавалися в магазинах за кордоном, коли до нас звернувся легендарний лондонський універмаг Selfridges, ми зрозуміли, що це успіх.

Щодо вишиванок – я багато вишивала сама. Вишивала моя мама – моя перша вишиванка вишита нею. Вишивала моя бабця. І коли з'явився запит у суспільстві, коли мої друзі казали – хочемо вишиванку, хочемо показати, що ми – інші, то я зробила кілька вишиванок, намалювала щось більш сучасне, це були такі сукні, кафтан-кімоно, в нових кольорах, не в традиційних молочному чи білому, а в незвичних. Люди почали носити, спрацював "сарафанний маркетинг".

Ми зробили ще – знову їх розібрали. Ще – розібрали. Ми створили сторінку в Інтернеті, на яку почали підписуватися з різних країн. І сторінка почала рости. Я завжди акцентую на тому, що ми не вкладали жодного долара в рекламу. Тільки органічний трафік. Мені взагалі подобається природній бізнес, котрий іде не від пропозиції, а від попиту. Ми просто показували, що ми робимо – людям подобалось, вони нас рекламували. Якісний, правильний, креативний продукт сам себе продає.

Розкажіть детальніше про візерунки – звідки вони беруться, що символізують?

Якщо розбирати мої вишиванки – то частина узорів традиційна. Але я їх пробую подати у варіанті 3d. Наприклад, калина, дуби – одні з найтрадиційніших узорів українських. Це символи чоловічі, відображають силу. Чому ми їх вишиваємо на жіночому одязі – тому що українська жінка має міцний стрижень, так історично склалось.

Українки ще за княжої доби успадковували земельні наділи, в той час як у Європі жінки не мали жодних майнових прав. Католицька церква відносно недавно визнала, що у жінок є душа. Українська жінка у нас історично наділена широкими правами.

У чому моя технологія щодо старовинних узорів – я їх розкладаю на деталі. Колекціоную старовинні вишиванки, аналізуємо з командою техніку, колористику, згодом демонструємо їх у сучасному читанні.

Щоб закладений пращурами візуальний код був дуже легким для сприйняття. Ми живемо у час так званого кліпового мислення – стиснутої до мінімуму інформації та чіткої візуалізації. І я хочу, щоб картинка на сукні була максимально багата і проста.

Але в нас є і традиційні вишивки. Борщівка, наприклад. Там дрібний хрестик в чотири нитки, вишивається вона до місяця. Їх ми робимо для того, щоб зберегти традиції.

Борщівка Магдич
Традиційна вишивка-борщівка від Юлії Магдич

А значна частина візерунків – просто народжується в голові. Наприклад, колекція з братчиками мені наснилася, я їх чітко побачила. Технічно ми намучилися – місяці три чи чотири, не виходило. Але все одно, командними зусиллями, ми відтворили мій сон на тканині.

Що надихає на створення нових візерунків?

Історія. Всі кажуть – подорожі. А що таке подорожі – це коли ти стикаєшся з душею народу, його культурною спадщиною. Я дуже багато читаю історичної літератури, вона мене заворожує. І я собі в голові завжди уявляю, як би я одягнула такого короля, чи цю княгиню, чи лицаря – як би він мав виглядати в годину свого тріумфу. Я уявляю, як зустрілися вперше гетьман зі своєю дружиною, і як би вона мала виглядати, щоб він палко закохався в неї. Мені хочеться показати красу жінки. Історію створюють особистості, і мені хочеться ці образи розкрити.

Ну і, звичайно, мене надихає родина, любов. Мені хочеться сподіватися, що це видно у наших роботах. У нас навіть на сайті написано Made of love.

Борщівка вишивається місяць. А скільки триває робота над іншими виробами?

Все залежить від об'єму вишивки, техніки. Простіші речі вишиваються кілька днів. А повний цикл виробництва повністю вишитої сукні – від 2 до 4 тижнів. Є такі вироби, які вишиваються до 2 місяців – розшиті перлинами, бісером, золотою ниткою.

На довгу сукню йде 15-20 кілометрів нитки. І це спеціальні нитки, резистентні. Щоб не деформувалася, не тягнулася, не змінювала колір. І це один із секретів того, як створити правильну вишиванку. Ми використовуємо тільки і виключно натуральні тканини – льон, котон. На осінь наші нововведення – бавовняні вишиванки і оксамитові, які зараз стали супер-популярними за кордоном, найбільше в Америці і на Близькому Сході.

Вишиванка тим і цінна, що вона дуже екологічна, довго зберігається, не виходить з моди. Її можна згодом передати донці, онучці. Саме тому якість для нас – основа основ.

Ми на 100% made in Ukraine, повний цикл, від початку і до кінця, здійснюється нашими майстринями з золотими руками.

Братчики Магдич
Візерунок братчики, створений Юлією Магдич

І тканини в Україні купуєте?

По різному. Із тканинами в Україні є моменти – вони не конкурентноспроможні за ціновою пропозицією. Великі льон-комбінати в Україні пропонують дуже дорогу сировину. Наприклад, білоруський льон-комбінат більше конкурентоспроможний в цьому плані. І якщо ви звернетесь до великих  українських текстильних комбінатів – то майже всі вони купують білоруський льон.

І цей момент мені би дуже хотілось змінити – щоб на наших виробництвах використовували тільки наш льон. Є куди рости і над чим працювати.

Як носити вишиванки, з чим комбінувати? Як у світі носять?

Наймодніший сьогодні тренд – вишиванка плюс кеди, білі, які до всього пасують. І це така універсальна "форма" – її можна і в літак одягнути, і на вечерю, і в музей, і в гості. Навіть на офіційні заходи. От індійці на офіційних заходах ходять у сарі, не підлаштовуються під європейську культуру, просто демонструють свою, власну. Мені хотілось би, щоб українські політики, урядовці теж частіше з’являлися на заходах у традиційному українському одязі.

Друге – зараз весілля в українському стилі на піку популярності. Люди повернулися до свого коріння і насолоджуються цим. Плюс вишиванка на таїнстві вінчання прикриває плечі і руки, на відміну від "традиційних" суконь з голими плечами, коли доводиться намотувати якісь шалики, болеро тощо.

У арабському світі наші вишиванки часто одягають замість абаї. Там більш стримані вишивки, вони їм підходять у цій якості.

Вишиванки можна носити з джинсами, шортами, брюками. Зараз навіть в офісах замість Casual Friday в прогресивних компаніях ввели нову традицію – Friday у вишиванках.

Але важливо розуміти – вишиванка не має бути занадто коротка, щоб не показувати пояс штанів. Пояс має бути не акцентний. Мені подобається комбінація – широкі штани і заправлена вишиванка. Це створює силует "пісочний годинник". Це для жінок. Виправлену вишиванку рекомендую залишити в минулому році. А чоловікам навпаки – тільки так і можна носити. Заправляти вишиванку в джинси чоловікам – це табу.

Довга вишиванка Магдич
Якщо вдягаєте  довгу вишивану сукню з підборами – одяг має закривати взуття

Зараз ще вишиванку носять в таких рок-інтерпретаціях – з косухою, грубими ботами. Носять навіть з ботфортами – коротку сукню-вишиванку.

Ще дуже гарно – з традиційним капелюшком або з солом’яним кошиком, як Джейн Біркін. Соломка цього року в тренді. Прекрасно виглядають ансамблі, коли мама з донечкою вдягають однакові вишиванки.

Ще у нас є таке ноу-хау – вишиванки з оголеними плечами. Ми його ввели, потім воно стало популярним. Ми цим дуже пишаємося. Взагалі в Кувейті і Катарі нас підробляють активніше, ніж Dolce&Gabbana. Ми спочатку були у розпачі від такої кількості підробок, в тому числі і в Україні. А потім зрозуміли, що власне за цим показником і можна оцінювати популярність бренду.

Як носити вишиванку не можна?

Сукня-вишиванка має свою довжину. Якщо ви взуваєте взуття на підборі, то не раджу носити вишиванку довжиною до кісточки. Сукня має або закривати взуття, або бути довжиною до трохи нижче середини щиколотки. Інакше – це ріже довжину ніг і деформує пропорцію тіла. Має бути відкритим вузеньке місце ніжки, окраса кожної жінки.

Підперезувати вишиванку треба в залежності від типу фігури. Якщо худорлява, субтильна фігура – можна навіть без поясу. Якщо фігура пишна, з тонкою талією і широкими стегнами – це високий пояс. Якщо фігура спортивна, без яскраво вираженої талії – пояс краще на стегна в'язати.

Юліє, розкажіть про своїх зіркових клієнтів. Як вони обирають вишиванку?

У нас в Україні, певне, вже всі зірки одягалися. Є такі, хто чітко знають, що хочуть – надсилають картинку й кажуть – тільки таке. Коли зірки замовляють, це зазвичай завжди потрібно на вчора. Ми до цього готові, часто і ночами працюємо, бо розуміємо, що людина має в цьому вийти на червону доріжку, на ефір.

Часто зірки замовляють собі вишиванки на відпочинок. Їм це і зручно, і вони хочуть десь за кордоном засвідчити свою патріотичність в ошатній вишиванці. Процес замовлення часто відбувається через стилістів, проте в основному – вони стежать за нашими оновленнями в Інстаграм, і коли бачать річ, яка їм подобається – пишуть нам про це.

Із того, що люблять українські зірки – це плаття з оголеними плечами, дуже. На літо підкреслити лінію ключиць – кожна дівчина хоче.

Каас у вишиванцы Магдич
Патрисія Каас у вишиванці авторства Юлії Магдич

До нас у магазин у Києві завітала Патрисія Каас. Як виявилося, відома співачка стежила за нами на міжнародних Інтернет-платформах. Вона показала скріншоти в телефоні і чітко знала, чого хоче. Але ми їй підібрали ще також кілька гарних вишиванок на море. Їй дуже сподобалася колекція братчиків. Навіть на концерті у Львові Патрисія співала в нашій вишиванці, про що повідомила прямо зі сцени. Зал вибухнув аплодисментами.

Зіркові клієнти загалом прості в роботі, вони розуміють, які картинку хочуть дати, вони сміливі, готові до всього нового. І мені це цінно як творчій людині – я можу себе виразити у їх сукнях, є простір для творчості. Наприклад, у Джамали на відкритті Євробаченні був наший білий кейп і біла сукня. Це ми розробляли індивідуально. Цей комплект, "Табун", де 4 метри вишивки, в традиційних українських кольорах, ще й підкреслив і татарське коріння Джамали. Такі замовлення додають натхнення.

Джамала у вишиванці Магдич
Джамала красувалася на Євробаченні-2017 в ексклюзивному наряді від Юлії Магдич 

А хто найскладніші клієнти?

Їх всього десь 1-2 відсотка. Для мене найскладніші ті, хто часто міняє свою думку. Давайте переробимо. А давайте переробимо назад. Це технічно складно, коли на вчора. І це буває і з українськими, і з закордонними клієнтами.

Ще у клієнтів зі східних країн інший режим дня. Вони на 6 ранку водять дітей до школи, о 12 забирають. Вдень там спека, тому сплять там двічі на добу – вдень і вночі. І потім активне життя з 5-6 вечора до першої ночі. І я довго звикала, що мені о 12 ночі дзвонять з якимись бізнес питаннями. Або в 7 ранку відводять дітей – і починають дзвонити і писати. А в нас це 5-6 ранку. Але ми вже до цього призвичаїлися.

Ми радо відгукуємося на різноманітні стилі співпраці для того, щоб ще більше популяризувати українську вишиванку в світі.

Верховна Рада обрала дату інавгурації Зеленського

$
0
0
Інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського відбудеться 20 травня. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада на засіданні 16 травня – за проголосували 315 нардепів.

Проект постанови подав депутат Віталій Купрій, перед тим депутати не підтримали 2 постанови про проведення інавгурації 19 травня.

Загалом нардепи розглядали сім проектів постанов, три з яких пропонували провести інавгурацію 19 травня, інші – 17 травня, 20 травня, 26 травня та 28 травня. Один з авторів проекту постанови про дату інавгурації 28 травня Андрій Тетерук відкликав свій проект під час обговорення.

Ми прийняли рішення щодо проведення урочистого засідання Верховної Ради, присвяченого складанню присяги на вірність народу України новообраним президентом Зеленським 20 травня о 10 ранку,
– сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Нардепи голосували за кожну із постанов у порядку їх подання. Перші дві постанови №10270 (інавгурація 19 травня об 11:00) авторства Сергія Міщенка та №10270-1 (19 травня о 10:00) авторства Віктора Балогине набрали необхідної підтримкм нардепів.

Як голосували депутати: 

"Блок Петра Порошенка" – 116голосів

"Народний фронт" – 66голосів

"Опозиційний блок" – 20голосів

"Самопоміч" – 16 голосів

"Відродження" – 6голосів

"Радикальна партія Олега Ляшка" – 19голосів

"Батьківщина" – 18 голосів

"Воля народу" – 16 голосів

Позафракційні нардепи: – 38 голосів

Яку дату пропонували у Зеленського?

Зазначимо, сам новообраний президент хотів провести інавгурацію 19 травня. У команді Зеленського саме такий вибір пояснювали тим, що хочуть уникнути "транспортного колапсу" в Києві (19 травня – неділя). При цьому там зазначали, що Верховна Рада відтягувала голосування за дату інавгурації через "страх депутатів перед розпуском"

Коли інавгурація Зеленського
Коли може відбутися інавгурація Зеленського

Що Зеленський планує робити після інавгурації?

Серед перших ініціатив – законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа. Окрім того, він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за "кнопкодавство" та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Переможець президентських перегонів ще раніше заявляв: він іде у президенти України лише на один термін, що триватиме 5 років. За цей час він обіцяє подати перший законопроект "Про народовладдя", який повинен формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми. Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на "рівні натівських стандартів".

 

Зеленський переміг у другому турі виборів: відео

Які офіційні результати виборів? 23 квітня Центральна виборча комісія підрахувала 100% голосів президентських виборів. Володимир Зеленський отримав 73,22% голосів, а Петро Порошенко – 24,45%. Відрив між кандидатами – майже 49%.

Повнорозмірна копія Honda Civic Type R з кубиків Lego

$
0
0
Honda долучилася до клубу моделей, повнорозмірні копії яких було стоврено з кубиків Lego.

Команда з дев'яти чоловік витратила 1300 годин і 320 тисяч деталей конструктора, аби створити копію Civic Type R.

При цьому вся конструкція трималася на міцному сталевому каркасі, а всі кубики склеїли між собою.


Honda Civic Type R з кубиків Lego

Модель дуже схожа на оригінал і навіть має робочі фари та вказівники поворотів, які активуються за допомогою звичайного планшета.

 Civic Type R
Honda Civic Type R

На машину вже чекає участь в австралійському телешоу ‘LEGO Masters’ і численних розважальних заходах.


+Відео

Скільки коштували інавгурації українських президентів

$
0
0
Інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського відбудеться 20 травня. Офіційна церемонія вступу президента України на посаду не може вважатися якимось особливо дорогим шоу – з декораціями, артистами та технічним забезпеченням. Та все ж певні гроші з кишені українців на інавгурацію завжди виділяються.

24 канал поцікавився – скільки раніше було витрачено бюджетних (читай – наших з вами) грошей, щоб вручити президенту "булаву". Пам'ятаємо, що гривня останні роки зазнавала карколомних коливань і падінь. Тому порівнюємо суми, витрачені на інавгурації, з мінімальною на той час заробітною платою.

Як повідомили у відповідь на запит 24 каналу у Державному управлінні справами, для проведення офіційних заходів з нагоди складання присяги українському народові Віктором Ющенком касові видатки склали 1 мільйон 446 тисяч гривень. На проведення заходів з нагоди інавгурації Президента України Віктора Януковича – 1 мільйон 790 тисяч гривень, Петра Порошенка – 1 мільйон 284 тисячі гривень.

Мінімальна заробітна плата у січні 2005 року (під час інавгурації Ющенка), була 262 гривні, у лютому 2010 (інавгурація Януковича) – 869 гривень, у червні 2014 (інавгурація Порошенка) – 1218 гривень.

Виходить, щоб сплатити інавгурацію Ющенка, трохи більше 5500 українців мали б віддати свої "мінімалки". Прийняти на президентську посаду Януковича коштувало понад 2000 мінімальних зарплат. А Порошенко обійшовся у "всього" трохи більше 1000 "мінімалок".

Вартість інавгурацій
Скільки "мінімалок" коштували інавгурації президентів

Євробачення-2019: де і коли дивитися пряму трансляцію другого півфіналу

$
0
0
В ізраїльському Тель-Авіві 14 травня відбувся перший півфінал Євробачення, де визначилась перша десятка фіналістів. Завтра, 16 травня, глядачі побачать інших 18 країн-конкурсантів, які боротимуться за головну перемогу на конкурсі. Де і коли дивитися пряму трансляцію другого півфіналу – читайте далі.

Другий півфінал Євробачення-2019пройде в Тель-Авіві, 16 травня, о 22 годині за київським часом. Пісенний конкурс буде проводитися на сцені одного з павільйонів ізраїльського виставкового центру Expo Tel Aviv.

Євробачення-2019
Коли дивитись Євробачення-2019 / 24 Канал

Шоу на живо транслюватиме Суспільний мовник на телеканалах UA:Перший, UA: Культура та СТБ. Ведучим, який коментуватиме Євробачення на UA: Перший стане Тімур Мірошниченко, а на телеканалі СТБ традиційно незмінним ведучим трансляції буде Сергій Притула. 

На YouTube-каналі Суспільного мовника шанувальники пісенного конкурсу мають змогу побачити цікаві подробиці конкурсу. Також на сторінці Євробачення у Facebook кожен охочий може побачити щоденні влоги з подробицями пісенного конкурсу, які транслюватимуться на сторінці.

Трансляція Євробачення буде доступна на офіційному YouTube-каналі пісенного конкурсу. 

Євробачення-2019 – порядок виступу учасників другого півфіналу:

1. Вірменія: Srbuk – Walking Out

2. Ірландія: Sarah McTernan – 22

3. Молдова: Anna Odobescu – Stay

4. Швейцарія: Luca Hänni – She Got Me

5. Латвія: Carousel – That Night

6. Румунія: Ester Peony – On a Sunday

7. Данія: Leonora – Love Is Forever

8. Швеція: John Lundvik – Too Late for Love

9. Австрія: Pænda – Limits

10. Хорватія: Roko Blažević – The Dream

11. Мальта: Michela Pace – Сhameleon

12. Литва: Jurijus – Run with the Lions

13. Росія: Сергій Лазарєв – Scream

14. Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju Tokës

15. Норвегія: KEiiNO – Spirit in the Sky

16. Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade

17. Північна Македонія: Tamara Todevska – Рroud

18. Азербайджан: Chingiz – Truth

Додамо, що сьогодні, 15 травня, повтор першого півфіналу Євробачення можна буде переглянути о 15:45 годині на телеканалах UA: Перший та об 11:00 годині на UA: Культура. О цій же порі ви зможете переглянути повтор другого півфіналу Євробачення у п'ятницю, 17 травня.

Деякі його поради – це приниження мене: Епіфаній відповів на обвинувачення Філарета

$
0
0
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній розповів про свій конфлікт з Філаретом та наголосив, що деякі його поради принижували Епіфанія як предстоятеля ПЦУ.

Про це предстоятель ПЦУ розповів у інтерв'ю сайту "ВВС Україна".

Вже тиждень в автокефальній православній церкві триває відкритий конфлікт між її предстоятелем митрополитом Епіфанієм та його колишнім наставником, екс-предстоятелем УПЦ КП Філаретом.

Епіфаній зазначив, що протягом останніх днів лунало багато заяв, але в Православній церкві України немає розколу. "Ми поважаємо святійшого патріарха Філарета, який багато зробив, щоб українська церква стала автокефальною. Думки окремих архієреїв не демонструють позицію всієї церкви", – сказав він.

За словами предстоятеля ПЦУ, спілкуючись з почесним патріархом Філаретом, він неодноразово наголошував, що готовий прислухатись до його порад, бо справді він має великий досвід керівництва церквою понад півстоліття. Але, як наголосив Епіфаній, він не готовий виконувати певні ультиматуми, бо був законно обраний на Об'єднавчому соборі предстоятель.

Я прислухався, спілкувався з ним, але весь цей час певною мірою було навіть деяке приниження мене як предстоятеля церкви через тиск та вимоги, несумісні зі статутом і томосом. Але, не дивлячись ні на що, я заради миру та єдності робив та надалі робитиму усе залежне від мене, щоб в нас все було добре,
– відповів Епіфаній.

Нагадаємо, що колишній голова УПЦ КП Філарет звинуватив очільника ПЦУ Епіфаніяу відмові від домовленостей, досягнутих під час Об'єднавчого собору 15 грудня. За словами Філарета, сьогодні в Українській православній церкві відбувається "розділення, двовладдя, і це може призвести до печальних наслідків". Водночас він наголосив, що Київський патріархат не потрібно відновлювати, оскільки він "був, є і буде".

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО КОНФЛІКТУ МІЖ ФІЛАРЕТОМ І ЕПІФАНІЄМ У ПЦУ:

Чи можлива інавгурація Зеленського на стадіоні: аналіз юристів

$
0
0
16 травня Верховна Рада все ж визначилась з датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Він, в понеділок, 20 травня, о 10 ранку складе присягу українському народу і приступить до виконання обов’язків президента України. Тепер постає питання – де ж відбудеться ця знакова подія.

Раніше в ЗМІ з’явилась інформація про те, що в штабі лідера президентських перегонів планують нестандартну інавгурацію. В ЗМІ припускали – йдеться про стадіон. Де згідно з вимогами закону має відбутись інавгурація і чи можливо її провести на стадіоні – журналістка 24 каналу з’ясувала у юристів.

Відійти від стандартів

Булаву, яка є одним з церемоніальних президентських клейнодів, Володимир Зеленський повинен отримати під час інавгурації. Урочиста церемонія має відбутись у Верховній Раді, так твердять експерти. Проте, на думку юристів, не все так однозначно. На їх переконання складання новообраним президентом присяги (з цього моменту починаються його повноваження) можливе як у Верховній Раді Україні, так і поза її межами, зокрема на стадіоні.

Партнер правничої групи "Colares" Олександр Вовкпереконує, що новообраний Президент України вступає на пост не пізніше, ніж через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складання присяги народові на урочистому засіданні Верховної Ради. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду України. Так говорить стаття 104 Основного Закону.

Діяльність народних служителів регулюється окремим законом – "Про Регламент Верховної Ради України". Стаття 2 регламенту передбачає, що український парламент проводить свої засідання у будинку Верховної Ради (за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 5). Однак за рішенням ВРУ, ухваленим більшістю народних депутатів від конституційного складу законодавчого органу, її засідання можуть проводитися в іншому місці. Статтею 9 Конституції передбачено, що засідання парламенту можуть бути як пленарними, так і урочистими,
– зазначає Олександр Вовк.

Підстав для проведення урочистих засідань є дві:

– складання присяги новообраними народними депутатами перед відкриттям першої сесії;

– складання присяги новообраним президентом за результатами проведення як чергових, так і позачергових виборів.

Окрім цього, статтею 164 закону України "Про Регламент Верховної Ради України" визначено місце складання присяги новообраним Президентом України – зал засідань Верховної Ради, якщо депутати не ухвалять інше рішення.

інавгурація Володимира Зеленського
Коли має відбутись інавгурація Володимира Зеленського 

Слід зазначити, що для участі в урочистому засіданні українського парламенту з приводу складання присяги новообраним Президентом України запрошуються голова Центральної виборчої комісії, голова Конституційного Суду та інші гості, списки яких голова Верховної Ради узгоджує з новообраним президентом та головою Конституційного Суду України.

Відкриття урочистого засідання здійснюється головою Верховної Ради, а в разі відсутності – його першим заступником чи заступником.

Оскарженню не підлягає?

Для проведення інавгурації на стадіоні новообраному президенту знадобиться згода не менше ніж 226 народних депутатів. У випадку отримання такої згоди підстав для оскарження в судовому порядку місця проведення інавгурації не буде,
– говорить Олександр Вовк.

Керуючий партнер АО "Чудовський і партнери" Ігор Чудовський погоджується з колегою і додає, що ані закон "Про вибори Президента України", ані Конституція не визначають конкретне місце складання присяги новообраним Президентом України.

Слід звернутися до Закону "Про Регламент Верховної Ради України", де зазначається, що урочисте засідання Верховної Ради з приводу складення присяги новообраним Президентом України проводиться в залі засідань Верховної Ради, якщо Верховною Радою не прийнято іншого рішення, – додає Ігор Чудовський.

Дата і час проведення урочистого засідання ВРУ визначаються за погодженням з новообраним Президентом України, тому можна припустити, що і місце проведення урочистого засідання може погоджуватись з ним же.

Аналізуючи можливі варіанти інавгурації Володимира Зеленського, варто згадати, як складав присягу другий Президент України Леонід Кучма у 1999 році. Тоді урочисте засідання Верховної Ради проводили у столичному Палаці "Україна".

"Складання присяги новообраним Президентом України навіть на стадіоні може бути цілком можливим та законним, для цього достатньо Верховній Раді прийняти відповідне рішення та силовим структурам подбати про безпеку цього заходу, і якщо зважати на минулий досвід проведення дебатів на НСК "Олімпійський", питання безпеки цілком можна вирішити", – резюмує Ігор Чудовський.

 

Латвійський інвестор звернувся до посла Латвії через незаконні дії митниці, СБУ та ГПУ

$
0
0
Від дій посадових осіб Сумської митниці з блокування автомобілів та митного оформлення вантажів ряду підприємств, що імпортують тканини, постраждала латвійська компанія.

Про це заявив заступник директора OOO "LBTEX" (Рига, Латвія) Валерій Єрьомін в листі Надзвичайному і Повноважному Послу Латвійської Республіки в Україні Юрісу Пойкансу.

"Ми змушені звернутися до Вас за допомогою для припинення незаконних дій співробітниками Генеральної прокуратури України та оперативними співробітниками ГУ БКОЗ СБ України, зокрема слідчим Генеральної прокуратури України Терещенко С.Н. і прокурором Генеральної прокуратури України Даничем Є.А., співробітником СБУ Нестренко Б.В.", стверджує в листі Єрьомін.

За даними підприємця, між ТОВ "LBTEX" (Латвія, Рига) і ТОВ "ВУЛТЕКС-С" (Суми, Україна) укладено зовнішньоекономічний контракт. І саме на митному посту "Центральний" в Сумах повинні проводитися митні формальності для завершення митного оформлення товарів. Право власності на товар переходить від продавця до покупця з моменту митного оформлення товару в Україні.

За словами Єрьоміна, 14 травня 2019 року на митному терміналі почали відбуватися незаконні слідчі дії, зокрема, вилучення товарів, які належать ТОВ "LBTEX".

"Нашим представником в місті Суми подано відповідну заяву про злочин, скоєний вищезазначеними службовими особами, яку зареєстровано в Сумському міському відділі поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області. Попередні збитки, завдані незаконними діями співробітників правоохоронних органів становить 4,362 млн грн", додав Єрьомін.

У компанії вважають, що чиновники силових структур перевищують свої службові повноваження та безпідставно вилучають товар, призначений для ТОВ "ВУЛТЕКС-С", який належить ТОВ "LBTEX".

"Просимо дипломатичного втручання в явно незаконні дії співробітників Генеральної прокуратури України та ГУ БКОЗ СБ України, зокрема слідчого Терещенко С.Н., прокурора Данич Є.А., оперативного співробітника СБУ Нестренко Б.В., які своїми діями завдають нашому підприємству збиток і роблять економічно невигідним подальшу співпрацю з підприємствами України", наголошується в листі.

Нагадаємо, раніше ряд компаній, які імпортують тканини, в тому числі для потреб армії, звернулися до новообраного президента Володимира Зеленськогоз проханням звернути увагу на ситуацію, що склалася з блокуванням імпорту товарів на Сумській митниці.

Еліна Світоліна оплатила термінову операцію юній тенісистці, яка коштувала 12 тисяч євро

$
0
0
16-літня українська тенісистка Дарія Лопатецька потребувала термінову операцію. Від цього залежало, чи зможе дівчина і надалі займатися спортом. На допомогу родині прийшла перша ракетка України Еліна Світоліна.

Дарія Лопатецька отримала травму меніска на турнірі в Римі. Тож дівчину відправили до місцевої лікарні. Однак термінова операція коштувала чималих грошей – 12 тисяч євро. І родина Лопатецької звернулася за допомогою.

"Нещодавно закінчилася операція Дар'ї. Все пройшло успішно. Ми хочемо подякувати всім, хто підтримував нашу сім'ю, і без різниці, була ця допомога матеріальна або моральна. Також хочемо окремо подякувати Еліні Світоліній, яка оплатила операцію. Зараз Дарина знаходиться в клініці і деякий час вона буде залишатися там. Реабілітація вимагає великих зусиль для неї та фінансових витрат для нас", – розповіла сестра Дарії Марія Лопатецька в коментарі btu.org.ua.

Щодо самої Дарії, то поки невідомо, скільки триватиме реабілітація та коли спортсменка зможе повернутися на корт.

Вакарчук представив свою партію "Голос"

$
0
0
Музикант Святослав Вакарчук 16 травня оголосив про створення власної партію "Голос", з якою візьме участь у парламентських виборах восени. Гасло політсили: "Голос – партія справжніх змін".

Лідер "Океану Ельзи" виступає у Києві біля музею історії України перед своїми прихильниками.

Вакарчук пояснив, що йде у політику, адже Україна потребує справжніх змін, яких вимагає народ. Він згадав про агресію Росії та додав, що країна має протистояти ворогу та захищати власну безпеку.

Ми створюємо нову політичну силу. Партію справжніх змін "Голос". Тож сьогодні в Україні зазвучить новий голос. Мій голос. Ваш голос. Наш з вами голос. З вашою підтримкою я поведу партію "Голос" на парламентські вибори. Бо саме під куполом Верховної Ради приймаються головні рішення, які впливають на кожного українця
– сказав Вакарчук.

За його словами, для засновників партії пріоритетом є змінити правил гри в українській політиці та відхід від старої системи. Наразі партія перебуває у процесі реєстрації.


Святослав Вакарчук на презентації партії "Голос"

Хто потрапив у команду Вакарчука?

  1. Юлія Клименко – заступниця міністра економіки;
  2. Ярослав Юрчишин – колишній виконавчий директор Transparency International Ukraine ;
  3. Соломія Бобровська – українська діячка, виконувач обов'язків голови Одеської облдержадміністрації;
  4. Юрій Соколов – заслужений лікар України;
  5. Андрій Шараскін ("Богема") – кіборг, захисник Донецького аеропорту.

Вакарчук презентував команду партії "Голос"

Вакарчук наголосив, що політсила не буде брати гроші в олігархів, а фінансуватиме її прозорий бізнес і прості українці. 

Також, музикант закликав українців приєднуватися до команди "Голосу". Для цього потрібно зареєструватися волонтером на сайті GolosZmin.org.


Вакарчук презентує партію "Голос"

Яку позицію матиме партія "Голос" щодо президента України?

За словами Вакарчука, "якщо президент пропонуватиме зміни, ми будемо виступати за ще більші зміни". Його команда буде уважно стежити за виконанням обіцянок главою держави, а в разі їх невиконання – "змусить його відповідати перед виборцями".

Це кінець старої політики і початок політики нової, політики, яка принесе Україну справжні зміни. Стара політика належала олігархам. Ми ж не беремо в олігархів жодної копійки, жодної цукерки. Олігархи не пишуть і не фінансують наших сценаріїв. Нами ніхто не володіє,
– додав співак.

Зауважимо, Святослав Вакачук вже був у політиці. У 2007 році за списками партії "Наша Україна – Народна самооборона" він пройшов до Верховної Ради. Однак вже за рік музикант склав свої повноваження.

Програма партії "Голос" Святослава Вакарчука



Програма політичної партії "Голос"


Презентація партії "Голос" Святослава Вакарчука

 

Які шанси у партії Вакарчука на парламентські вибори: думка експерта

На думку політичного експерта Андрія Вігірінського, партія Вакарчука може пройти до парламентуна осінніх виборах. Певний удар по рейтингах співака могла завдати підтримка Порошенка на президентських виборах, адже цим лідер "Океану Ельзи" проігнорував запит суспільства на нові обличчя. Проте, з іншого боку, для багатьох українців партія Вакарчука стане новим учасником перегонів. 

Які дані останніх соцопитувань щодо парламентських виборів?Згідно з дослідженням, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 14 квітня, серед тих виборців, які вже визначилися з вибором і планують прийти на вибори, відсотки розподіляються так: "Слуга народу" – 25,9%. "Опозиційна платформа –"За Життя" – 15,7%. Блок Петра Порошенка "Солідарність"– 13,9%. ВО "Батьківщина" – 12,1%. "Громадянська позиція" – 5,1%. "Сила і Честь" – 5%. Ще дві партії близькі до прохідного бар’єру: Радикальна партія Олега Ляшка (4,8%) і ВО "Свобода" (4,6%).


Які партії пройшли б у Раду, якби вибори відбулися у квітня


Після пологів: Тіна Кунакі приголомшила розкішним виходом на Каннському кінофестивалі – фото

$
0
0
22-річна дружина французького актора Венсана Касселя Тіна Кунакі, яка у квітні 2019 року вперше стала мамою, після пологів тривалий час не з'являлася на публіці та світських заходах. Шанувальники з нетерпінням очікували на перший вихід зірки після пологів і він пройшов вражаюче! Молода мама вийшла на червону доріжку Каннського кінофестивалю у середу, 15 травня.

Для другого дня кінофестивалю Тіна Кунакі одягнула довгу оксамитову сукню з великим бантом, підкресливши пишне декольте та струнку фігуру через місяць після пологів.

Модель сміливо позувала перед об'єктивами фотографів та виглядала впевнено і красиво. Для червоної доріжки дружина Венсана Касселя обрала нюдовий макіяж, зробивши матовий тон обличчя та легкий акцент коричневими тінями на очах. Волосся Тіна також розпустила і виглядала дуже свіжо у такому образі.

Тіна Кунакі
Тіна Кунакі / Getty Images

Тіна Кунакі
Тіна Кунакі / Getty Images

Тіна Кунакі
Тіна Кунакі / Getty Images

Додамо, 22-річна Тіна Кунакі і 52-річний Венсан Кассель одружилися у серпні 2018 року. Для дівчини дочка Амазоні стала першою і третьою для актора. У Касселя є ще дві дочки, які народилися у шлюбі з італійською актрисою Монікою Беллуччі.

Відмова від пластику на рівні міста, держави та світу

$
0
0
У березні Європарламент ухвалив постанову про заборону на продаж пластикового одноразового посуду та інших дрібниць з пластику.

В Українському парламенті, на жаль, так і не з'явився оновлений рамковий законопроект про відходи, та інші законопроекти в цій галузі які би регулювали використання пластику, утилізацію батарейок та іншого. А тепер про усе докладніше.

За даними Організації Об'єднаних Націй, до 2050 року у Світовому океані пластику буде більше, ніж риби, якщо людство не відмовиться від товарів із нього. Першим борцем із пластиком виступає ЄС. Європарламент ухвалив постанову про заборону на продаж пластикового одноразового посуду та інших дрібниць з пластику, що мають альтернативу.

Про проблему боротьби з пластиковими відходами говорять давно, та поки в Україні таких масштабних заборон на законодавчому рівні немає. Ми маємо унікальний шанс впроваджувати кращі європейські практики у боротьбі за чисте довкілля,
– зазначив Голова ГО "Всеукраїнська організація "Зелений Фонд. Подолання гуманітарних та екологічних катастроф" Олег Бондаренко.

Заборона має набути чинності у 2021 році. Після того, як документ опублікують на офіційних ресурсах, країни ЄС матимуть два роки для зміни правил. До того планується провести інформаційну кампанію для населення. Пластиковий одноразовий посуд маркуватимуть спеціальними написами про його шкоду для довкілля.

Також планується поступово замінити у виробництві пластикових пляшок матеріали на перероблений пластик та матеріали, що швидше розкладаються. Окрім того, виробники пластикових пляшок мають подбати про те, щоб корки від них не відокремлювались. Загалом європейська стратегія відмови від пластику розрахована до 2030 року. Її мета – зменшити засміченість морів та океанів, зменшити кількість викидів СО2 в атмосферу та допомогти людям перейти до більш сприятливого для довкілля способу життя".

Зокрема з 1 квітня у Грузії набула чинності заборона на виробництво, імпорт та продаж поліетиленових пакетів.Тепер в країні дозволено виробляти, імпортувати та реалізовувати тільки ті пакети, які розкладаються у природі. Компанії, які проігнорують заборону, буде оштрафовано на 500 ларі, а це 185 доларів. За повторне порушення штраф сягне 1000 ларі, що дорівнює 371 долару.

Від поліетиленових пакетів нещодавно відмовилися також Австралія та Чилі.

Тішить, що українські міста теж не стоять осторонь фундаментальних екологічних питань. Найбільш активно на дану проблему відгукнулись мешканці західної України. Зокрема, 9 квітня влада Львова провела День без пластику. Усі свідомі мешканці міста Лева в цей день приходили за покупками у супермаркети зі своїми багаторазовими або паперовими торбами для продуктів.Жодних поліетиленових пакетів!Активісти просять львів'ян та гостей міста також відмовлятись надалі і від пластикового посуду.

Ініціатива є частиною програми по скороченню кількості непереробних відходів "Нуль відходівґ". Таким чином влада міста має намір показати компаніям, інститутам, стартапам, які готові пропонувати торговим мережам якісні паперові замінники, що ринок відкритий. Проте львівські активісти пішли далі і одним днем не обмежились. Тож у місті Лева стартувала тримісячна кампанія "Без поліетилену". Вона триватиме до третього липня, Всесвітнього дня відмови від поліетиленових пакетів.

В курортному Славську теж заборонили використовувати поліетилен. Таке рішення депутати Славської селищної ОТГ прийняли на черговому засіданні сесії. Поліетиленові пакети планують замінити на паперові пакети та тканинні торбинки багаторазового використання. Відмову від поліетилену будуть запроваджувати поступово, пропонуючи покупцям альтернативні варіанти:біологічні полімерні, паперові пакети чи тканинні багаторазові торби. У Славську планують провести інформаційну кампанію серед населення, у школах, а для господарств запропонують програму матеріального заохочення.

В Україні для належної реалізації Національної стратегії управління відходами до 2030 року, і для імплементації Директив ЄС в сфері відходів та налагодження ефективної системи поводження з відходами в Україні, необхідно оновити законодавство в цій сфері до Європейських вимог.

Українські реалії поводження із побутовими, небезпечними відходами, десятками тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ – вимагають системних нормативних змін, які повинні базуватися на європейських підходах. На жаль, до цього часу поводження з пластиком, одноразовим пластиковим посудом, поліетиленовими пакетами обмежуються тільки місцевими ініціативами Саме рамковий законопроект про відходи так і не був поданий до Верховної Ради, а він закладає правові основи поводження із відходами в Україні, які потім будуть деталізовані в інших законодавчих актах щодо специфічних видів відходів в тому числі і обмеження використання пластикових пакетів, та обмеження використання дрібних виробів з пластику.

За підрахунками експертів,щорічно європейці викидають 25 млн тонн пластикових відходів, з яких менше 30% йде на переробку. Саме тому не лише світовий океан (де 80% всього сміття – це пластик) задихається, уся земля стогне від пластикових відходів і благає про допомогу. Люди повинні нарешті схаменутись, аби наступним поколінням залишити чисту планету. Слід пам'ятати, що боротися з пластиком можливо й самостійно, не чекаючи на заборони від уряду.

Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

$
0
0
На парламентських виборах 2019 року до Верховної Ради мають шанси потрапити 4 партії, які набирають 5% та більше голосів виборців. Це – "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Батьківщина".

Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", українського інституту соціальних досліджень імені Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг".

Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.

Які партії проходять у Раду та скільки голосів набирають?

  • "Слуга народу" – за неї готові проголосувати 29,5% (серед тих, хто визначився, і точно голосуватиме – 39,9%);
  • "Опозиційна платформа – За життя" – готові голосувати 8,1% (10,9%);
  • "Блок Петра Порошенка "Солідарність" набирає 7,8% голосів виборців (10,6%);
  • ВО "Батьківщина" – 6,7% голосів (9,1%).

Які партії поки що не проходять у Раду?

  • "Честь і сила" Ігоря Смешка – за неї проголосували б 3,8% українців (5,1% тих, хто визначився);
  • "Громадянська позиція" – 3,7% (5,0%);
  • "Опозиційний блок – партію миру і розвитку" – 2,6% (3,5%);
  • Радикальна партія Олега Ляшка – 2,4% (3,3%);
  • ВО "Свобода" – 1,8% (2,4%);
  • "Об'єднання "Самопоміч" – 1,5% (2,0%).

Партія Святослава Вакарчука набрала б 0,7% голосів виборців (0,9% тих, хто визначився). Зауважимо, що соціологічне опитування було проведено до того, як Вакарчук 16 травня оголосив, що таки піде на парламентські вибори та створить для цього партію "Голос".

Скільки українців планують голосувати на парламентських виборах?

  • 49,3% опитаних сказали, що точно готові голосувати на парламентських виборах, якби вони проходили в найближчу неділю.
  • 29,9% українців відповіли, що скоріше готові голосувати, аніж ні.
  • 8,8% опитаних точно б не брали участь у голосуванні.
  • 5,5% – скоріше б не голосували.
  • 6,4% – вагалися з відповіддю на питання.

Соціологічне дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня в 24 областях України та Києві. Було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки – не більше 1,83%.

Redmi готує до випуску нового "вбивцю флагманів": деталі та перші фото на камеру

$
0
0
Лише нещодавно суббренд компанії Xiaomi офіційно анонсував вихід смартфона Redmi K20, а тепер в мережі з’явилося підтвердження існування Pro-версії. В соцмережі Weibo опублікували перше фото, яке зробили на ще неанонсований смартфон.

Що відомо про Redmi K20 Pro?Як повідомляє Gizchina, Сан Чанс з відділу промислових інвестицій Xiaomi опублікував в соціальній мережі Weibo фотографію дитини, в кутку якої можна помітити невеликий напис – Redmi K20 Pro AI Triple Camera.

Це підтвердило існування Pro-версії флагманського Redmi K20 і наявність у нього потрійної основної камери з функціями штучного інтелекту.

Redmi K20 Pro
Знімок, зроблений на камеру Redmi K20 Pro

З самого фото складно робити якісь висновки, так як воно доступне тільки в стислому форматі. З чуток, смартфон обладнають флагманським 48-мегапіксельним сенсором Sony IMX586. Решта дві камери можуть бути призначені для портретної зйомки, оптичного наближення і надширококутної зйомки.

Привітання OnePlus.Окрім того, співробітник індійського представництва Xiaomi привітав OnePlus з презентацією нового флагмана і нагадав про швидкий вихід "вбивці флагманів 2.0", явно натякаючи на майбутній Redmi K20 або Redmi K20 Pro.

Redmi K20 Pro
Redmi не пропустила можливість пожартувати над OnePlus

Нагадаємо, що в минулому році Xiaomi пропонувала фанатам OnePlus купити більш доступний Pocophone F1 з таким же процесором.

Дата презентації Redmi K20 і Redmi K20 Pro досі не оголошена.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Німеччина "дотиснула" Словаччину, Росія закинула 10 шайб на ЧС з хокею: відео

$
0
0
На чемпіонаті світу з хокею 2019 відбулися чергові матчі. У них визначилися команди, які точно зіграють у плей-офф. Серед них Німеччина та Росія, які обіграли своїх суперників.

Німеччині випало грати з господарями турніру – збірної Словаччини. Останні прагнули перемогти, адже програли два попередні матчі. І словаки були близькі до того. Якщо перший період закінчився без закинутих шайб, то на початку другого німці вийшли вперед. Але хокеїсти Словаччини вдало скористалися грою у більшості, закинувши дві шайби з інтервалом в 1:25 хвилини.

Та за дві хвилини до кінця матчу німці зрівняли рахунок. А коли до кінця гри залишалося 27 секунд, переможну шайбу закинув Драйзайтль.

Німеччина перемагає та гарантує собі участь у плей-офф чемпіонату світу.

Німеччина – Словаччина 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Ще один учасником плей-офф стала Росія. Їх збірна не мала проблем у матчі проти Італії. Вже на 31 секунді матчу рахунок був відкритим (найшвидша шайба цього турніру). До кінця першого періоду Росія була попереду 4:0. Ще чотири шайби влетіло у ворота італійців у другому періоді. В третьому періоді росіяни відзначилися лише двома точними кидками.

Росія – Італія 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)

 

Viewing all 264046 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>