Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 264096 articles
Browse latest View live

"Гра престолів" 8 сезон 6 серія: трейлер та нові промо-кадри епізоду

$
0
0
Телеканал HBO виклав у мережу трейлер шостого (останнього) епізоду восьмого сезону "Гри престолів". Прем'єра шостої серії відбудеться 19 травня у США та 20 травня в Україні.

Новий трейлер шостого, фінального епізоду "Гри престолів" 8 сезон був опублікований на YouTube-каналі серіалу.

6 серія серіалу "Гра престолів" вийде на екрани 19 травня 2019 року і в ніч на 20 травня її зможуть побачити в Україні всі, хто матиме доступ до одного з двох відеосервісів – OLL. TV або MEGOGO. Саме вони надають доступ глядачам до продукції HBO. Шостий епізод фентезійної саги триватиме орієнтовно 1 годину 20 хвилин.

Творці серіалу "Гра престолів" в тизері показують, як в Королівській гавані настала справжня розруха після війни за Залізний трон. Дейнеріс Таргарієн з висоти споглядає на руїни, в той час як Тіріон Ланністер з неприхованим жахом дивиться, що трапилось з його колишньою домівкою. Хто виграє битву та стане королем Семи королівств – ми дізнаємось вже в цій серії.

Дивіться трейлер шостого епізоду серіалу "Гра престолів" 8 сезон:

Також представники HBO опублікували пару промо-кадрів, щоб підігріти цікавість шанувальників до виходу нової серії.

Промо-кадр 6 серії 8 сезону
Промо-кадр 6 серії 8 сезону "Гри престолів" / HBO

Промо-кадр 6 серії 8 сезону
Промо-кадр 6 серії 8 сезону "Гри престолів" / HBO

Що таке "Гра престолів"?Фентезійний серіал, створений на основі циклу романів "Пісні льоду і полум'я" телеканалом НВО. Хоч автор циклу Джордж Мартін написав перший роман у 1996 році, серіал вийшов на екрани лише через 15 років – у 2011 році. Однак події саги вже обігнали сюжетні лінії, які описані в книгах. Тому шостий, сьомий та восьмий (останній) сезони серіалу базуються на чернетках книг, які ще не з'явились на прилавках книгарень.

Прем'єра фінального 8 сезону серіалу "Гра престолів" відбулась на телеканалі HBO 14 квітня 2019 року. Згідно з анонсом, серіал буде містити всього 6 серій тривалістю близько 7 годин.


"Блок Петра Порошенка" готовий до дострокових виборів у Раду, – Герасимов

$
0
0
Парламентська фракція "Блок Петра Порошенка" готова до проведення і позачергових парламентських виборів, і строкових, які мають пройти восени 2019 року.

Голова фракції БПП Артур Герасимов у кулуарах парламенту заявив, що кожна партія завжди повинна бути готовою до виборів, передає Укрінформ.

Будь-яка політична сила, яка себе поважає, має бути до виборів готова з наступного ранку, коли вона отримала таке запитання. Тобто ми не боїмося ні дострокових виборів, ні строкових,
– наголосив нардеп.

Політик також зауважив, що питання дострокових виборів у Верховну Раду стосується новообраного президента Володимира Зеленського і наголосив, що БПП готовий до проведення виборів у будь-який день.

Які партії проходять у Верховну Радустаном на травень: соцопитування

На парламентських виборах 2019 року до Верховної Ради мають шанси потрапити 4 партії, які набирають 5% та більше голосів виборців. Такі спільні результати оприлюднили центр "Соціальний моніторинг" та український інститут соціальних досліджень імені Яременка і Соціологічної групи "Рейтинг".

"Слуга народу" – за неї готові проголосувати 29,5% (серед тих, хто визначився, і точно голосуватиме – 39,9%);
"Опозиційна платформа – За життя" – готові голосувати 8,1% (10,9%);
"Блок Петра Порошенка "Солідарність" набирає 7,8% голосів виборців (10,6%);
ВО "Батьківщина" – 6,7% голосів (9,1%).

Загалом прийти проголосувати на вибори, якби вони проходили в найближчу неділю, готові майже 50% опитаних. 8,8% респондентів точно б не брали участь у голосуванні.

Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.

Розпуск Ради: які підстави і що про це треба знати?Згідно з Конституцією України, президент може достроково розпустити парламент, але це потрібно зробити не пізніше, ніж за півроку до закінчення строку повноважень Ради. Каденція чинного скликання парламенту триває до 27 листопада. Тож розпустити Раду можливо лише до 27 травня. Будь-який розпуск парламенту після цієї дати буде не конституційним.

Підстави для розпуску парламенту: якщо протягом місяця фракції не сформували коаліцію, протягом 60 днів після відставки уряду не призначили новий склад, або народні депутати місяць не збираються на пленарні засідання. Наразі єдиний можливий сценарій – це відсутність коаліції.

Якщо парламент не розпустять достроково, то наступні вибори до Ради відбудуться 27 жовтня.

розпуск ради, дострокові парламентські вибори

Умови, за яких можуть розпустити Верховну Раду

 

 

Символ єдності: як українська вишиванка перетворилася на зброю

$
0
0
З 2006 року українці по всьому світу почали відзначати День вишиванки. Ідею запропонувала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк, тому щороку в третій четвер травня українці вбираються у вишиті сорочки.

Після революції Гідності та початку російської агресії – цей елемент одягу набув для українців особливого значення.

Головна редакторка газети "Приазовский рабочий" Олена Калайтан не боялась одягати вишиванку в Маріуполі навіть упродовж неспокійного періоду з травня по червень 2014 року, коли місто було під контролем бойовиків псевдореспубліки.

Ніколи не було соромно чи страшно, навпаки – це гордість. Вишиванка, до якої ми ставилися раніше, як просто до красивої сорочки, до якогось елементу одягу, зараз стала символом єдності,
– сказала Олена.

Жінка разом зі своєю редакцією намагається популяризувати в місті традиційну українську сорочку. Два роки тому на День вишиванки журналісти влаштували невеличкий пробіг біля моря. Олена радіє, що за останні роки маріупольці змінили своє ставлення до цього вбрання.

Флешмоб біля моря на День вишиванки у 2017 році
Флешмоб біля моря на День вишиванки у 2017 році

А в Києві у колекції поляка з українським корінням є вишиванки ручної роботи та навіть вишиті футболки. У Києві Марек Сієрант живе п’ятий рік. До вибору сорочок підходить серйозно.

А от як правильно її вибрати – Мареку порадили майстри, і він тепер усім пропонує керуватися цим принципом.

Вишиванка тебе теж кличе. Та, яка тобі найбільш сподобається і ти не сумніваєшся, ту і бери. Тут певним чином є зв’язок: в закладеннях тих орнаментів твоя душа, а вишивка кличе твою душу,
– відповів Марек.

Ще зі шкільних років вишиванками захоплювалася етнодизайнерка Христина Патик. Тоді вона їздила з експедиціями селами Західної України. У колекції Христини – близько 30 вишитих сорочок. У одній з них жінка виходила заміж.

"Це сорочка 19 століття. з Поділля, Тернопільської області. Тут дуже цікаво проінтерпретовані і золота, і срібна нитки. Така сорочка одягається на велике свято, до церкви", – прокоментувала Христина.

Вишиті сорочки та національне вбрання дизайнерки Христини Патик: фото

Уже шостий рік поспіль Христина перетворює старовинну вишивку на сучасний лад. І щороку кількість охочих придбати сучасні українські сорочки лише зростає.

Дизайнерка каже, що в сорочки наші пращури зашивали багато символів й кодів, частина з яких досі не розгадана. Тож для більшості українців вишиванка – це не лише елемент одягу та генетичний код, це ще й оберіг та елемент захисту.

Що відомо про День вишиванки?Всесвітній День вишиванкивідзначається щороку в третій четвер травня. Свято покликане популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одним з найбільш старовинних українських атрибутів. В історичних книжках можемо прочитати ствердження Геродота, який розповідав, що одяг скіфів був прикрашений вишивкою, а вони, як відомо, проживали на території сучасної України.

Кожен регіон України – незрівнянний у техніці виконання унікальних вишиванок. Кожна майстриня з різних місцевостей по різному використовували техніки вишивки, а особлива відмінність полягала саме в орнаментах. В кожній області можна прослідкувати свої, неповторні вишиванки.


+Відео

Топ-5 пісень Святослава Вакарчука з політичним підтекстом: відео

$
0
0
16 травня музикант і фронтмен популярного українського гурту "Океан Ельзм" Святослав Вакарчук оголосив про створення власної партії "Голос", з якою візьме участь у парламентських виборах восени. Гаслом політсили стало "Голос – партія справжніх змін".

Вакарчук пояснив свій намір йти у політику тим, що Україна потребує справжніх змін, яких вимагає народ. За його словами, країна має протистояти ворогу та захищати власну безпеку. Святослав відзначився за часи музичної кар'єри патріотизмом та щирою любов'ю до своєї країни, мови та культури.

Артист, який часто відстоює інтереси України, неодноразово виступає на концертах з українським прапором та спілкується державною мовою.


Святослав Вакарчук / Instagram / @okean__elzy

Також пісні гурту "Океан Ельзи" надихають не лише ліричною музикою, а й актуальними гаслами для сьогодення в Україні. Редакція LifeStyle 24 підготувала підбірку найпопулярніших пісень Святослава Вакарчука з політичним підтекстом.

Топ-5 пісень Святослава Вакарчука з політичним підтекстом

"Океан Ельзи" – "Не твоя війна": дивіться відео

"Океан Ельзи" – "Без бою": дивіться відео

"Океан Ельзи" – "Вставай": дивіться відео

"Океан Ельзи" – "Все буде добре": дивіться відео

"Океан Ельзи" – "На лінії вогню": дивіться відео

Програма партії "Голос" Святослава Вакарчука

Програма політичної партії
Програма політичної партії
Програма політичної партії "Голос"

Які шанси у партії Вакарчука на парламентських виборах: думка експерта

На думку політичного експерта Андрія Вігірінського, партія Вакарчука може пройти до парламенту на осінніх виборах. Певний удар по рейтингах співака могла завдати підтримка Порошенка на президентських виборах, адже цим лідер "Океану Ельзи" проігнорував запит суспільства на нові обличчя. Проте, з іншого боку, для багатьох українців партія Вакарчука стане новим учасником перегонів.

Які дані останніх соцопитувань щодо парламентських виборів?Згідно з дослідженням, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 14 квітня, серед тих виборців, які вже визначилися з вибором і планують прийти на вибори, відсотки розподіляються так: "Слуга народу" – 25,9%. "Опозиційна платформа –"За Життя" – 15,7%. Блок Петра Порошенка "Солідарність"– 13,9%. ВО "Батьківщина" – 12,1%. "Громадянська позиція" – 5,1%. "Сила і Честь" – 5%. Ще дві партії близькі до прохідного бар’єру: Радикальна партія Олега Ляшка (4,8%) і ВО "Свобода" (4,6%).


Які партії пройшли б у Раду, якби вибори відбулися у квітні
Які партії пройшли б у Раду, якби вибори відбулися у квітні

Святослав Вакарчук представив свою команду, дивіться відео:

 

 

Трамп заборонив використовувати обладнання Huawei: що про це відомо

$
0
0
Американський президент підписав відповідний указ про заборону використанні обладнання Huawei у США.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який забороняє американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання, яке загрожує інтересам країни, повідомляє Axios.

Яка користь із цієї заборони для США. Зокрема, указ стосується китайської компанії Huawei. Великі американські компанії вже не використовують обладнання Huawei, оскільки це заборонено. При цьому, розпорядження президента швидше торкнеться невеликих підприємств, які намагаються заощадити на використанні технологій китайської компанії.

Радники Трампа вже кілька місяців закликали його підписати цей документ, проте президент відмовлявся, побоюючись поставити під загрозу торговельну угоду з Китаєм.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Команда Вакарчука: хто потрапив у партію "Голос" і що про них відомо

$
0
0
Святослав Вакарчук 16 травня представив власну партію "Голос", з якою планує йти на парламентські вибори восени. Наразі до політичної сили входять лише шестеро членів. Проте, музикант закликав небайдужих українців приєднуватися до команди "Голосу".

За словами Вакарчука, він йде у політику аби почати справжні зміни в Україні, яких вимагає народ. 

Ми створюємо нову політичну силу – "Голос". З вашою підтримкою я поведу партію на парламентські вибори. Бо саме під куполом Верховної Ради приймаються головні рішення, які впливають на кожного українця,
– заявив Вакарчук.

Лідер партії "Голос" наголосив, що пріоритет для її засновників – змінити правила гри в українській політиці та відійти від старої системи. Наразі партія перебуває у процесі реєстрації.

Члени партії "Голос": список

Святослав Вакарчук


Засновник партії "Голос" Святослав Вакарчук

Лідер політичної партії "Голос". Вокаліст, музикант та лідер рок-гурту "Океан Ельзи", композитор, громадський діяч, заслужений артист України. Співзасновник Центру економічної стратегії та Фонду "Люди майбутнього", посол доброї волі Програми Розвитку ООН для молоді в Україні.

У 2007 році за списками партії "Наша Україна – Народна самооборона" був народним депутатом Верховної Ради. Однак вже за рік музикант склав свої повноваження.

За оцінкою низки видань, Святослав Вакарчук входить до першої сотні найвпливовіших і найвідоміших людей в Україні.

Напередодні президентських виборів в Україні ширилися чутки про його ймовірну участь у гонці. Проте, 28 січня 2019 року Вакарчук офіційно заявив, що не буде балотуватися на посаду глави держави.

Юлія Клименко


Член партії Вакарчука "Голос" Юлія Клименко

Була заступницею міністра економіки України у 2015-2016 роках. Має великий досвід в управлінні організаціями у державному та приватному секторах. До 2015 року вона протягом 17 років працювала у приватному секторі на керівних посадах в компаніях з іноземними інвестиціями.

Наразі Клименко є радником Президента Київської школи економіки та опікується бізнес освітою. Має досвід багаторічної співпраці з громадськими організаціями, бізнес-асоціаціями, представниками уряду та парламенту.

Також Клименко була членом правління організації Transparency International Ukraine, але після презентації партії "Голос" завершила співпрацю з нею через участь у передвиборній кампанії.

За участю Юлії Клименко на посаді заступника Міністра економіки здобуто такі досягнення:

- створено офіс ефективного регулювання BRDO;
- усунуто понад 100 бар’єрів для бізнесу;
- розроблено і подано на розгляд уряду стратегію державної політики у сфері малого і середнього бізнесу;
- підписано програму Європейського Союзу EU SURE на суму 95 мільйонів євро для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні;
- підписано програму ЄС COSME для підтримки малого і середнього бізнесу обсягом 2,3 мільярда євро;
- підготовлено і запроваджено реформу системи нагляду (контролю), підготовлено закони для їх подальшого прийняття Парламентом;
- розроблено і затверджено процедури та політики в секторі надання державних послуг;
- проведено реформу Міністерства (50% скорочення штату, перегляд функцій і об’єднання департаментів (з 26 до 19), оновлення керівництва департаментів (80%).

Ярослав Юрчишин


Член політсили "Голос" Ярослав Юрчишин

Громадський активіст, експерт у галузі боротьби з корупцією. Був виконавчим директором Transparency International Ukraine, але як і Клименко, завершив співпрацю організацією через участь у передвиборній кампанії.

Він був членом Ради громадського контролю при НАБУ, конкурсної комісії з обрання прокурорів САП, радником на громадських засадах Секретаря РНБО Андрія Парубія, очільником Київської міської територіальної організації партії "ДемАльянс", помічником нардепів Лесі Оробець та Ігоря Кріля. З 2001 року є членом Пласту.

Також, Юрчишин – співавтор антикорупційної реформи в Україні, адже з іншими активістами добився створення антикорупційного суду.

Соломія Бобровська


Член команди партії "Голос" Соломія Бобровська

Українська діячка, у 26 років стала виконувачкою обов'язків голови Одеської обласної державної адміністрації. До цього була радницею голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. 

У 2017 році вона увійшла в ТОП-30 до 30 за версією видання Kyiv Post. Також нагороджена медаллю УПЦ КП "За жертовність і любов до України".

Бобровська є співзасновницею громадських ініціатив Євромайдан SOS, Допомога Держприкордонслужбі та активісткою руху "Чесно. Фільтруй Раду!". Наразі вона очолює ГО "Українська Основа" та є членом Пласту.

Також активістка має досвід роботи в громадському секторі та на державній службі в Кабінеті Міністрів (була помічницею віце-прем'єра України з гуманітарних питань Олександра Сича).

Андрій Шараскін


Андрій Шараскін – член партії "Голос"

Кіборг Донецького аеропорту з позивним "Богема", актор та режисер. У серпні 2014 року пішов захищати Україну на Донбас. Через два роки став заступником командувача Української добровольчої армії з суспільно-політичних питань. Також був головою національного руху "Державницька ініціатива Яроша", а в 2019 році став головою Координаційної ради добровольців та волонтерів Національного Форуму "Трансформація України".

За участь у боях за Донецький аеропорт отримав ще й іменну зброю від секретаря РНБО Олександра Турчинова, нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня, відзнакою Президента України та медаллю учасника АТО.

Юрій Соколов


Член команди партії "Голос" Юрій Соколов

Заслужений лікар України, доктор медичних наук, інтервенційний кардіолог та провідний український вчений. Є професором кафедри кардіології Національної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та завідувачем відділення Інтервенційної кардіології Національного наукового центру "Інститут кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска" у Києві. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Соколов також є почесним членом Європейського товариства кардіологів (F.F.S.C.), представником України в міжнародній громадській ініціативі "Stent for Life" та членом-кореспондентом Національної Академії медичних наук за спеціальністю інтервенційна кардіологія.

Окрім того, Юрій Соколов має чималі здобутки у медицині – він вперше провів низку складних кардіологічних операцій пацієнтам з інфарктом міокарда.

Святослав Вакарчук представив свою команду, дивіться відео:

 

 

Електробайк, який створив студент з Хмельницького, будуть випускати серійно

$
0
0
Вартість моделі становитиме близько $2500.

20-річний Євген Богачук, який навчається на третьому курсі Хмельницького національного університету на спеціальності "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", власноруч спроектував та зібрав електровелосипед.

На створення електричного велосипеду Євген витратив близько року часу. "Спеціальність, на якій я навчаюся, пов'язана з сонячними панелями і вітряками, але я завжди любив конструювати і кататися на велосипеді, тому вирішив спробувати скласти власний електробайк. Працював над проектом впродовж року після пар. Вдома виділив кімнату в квартирі, де складав його. Довелося протягом двох років відкладати стипендію на запчастини до байку", - каже Євген. Запчастини замовляв в інтернеті.

Фото: y.e.

Електробайк важить 58 кг, розганяється максимум до 60 км/год. Заряджати його можна від звичайної розеки, на повну зардк треба 5 годин. Запас ходу – 80 кілометрів.

Перша модель електробайка – універсальна. Однак в планах Євгена – створити легшу модель, для міста. "Він буде менше важити, буде полегшена рама і комплектуючі, дві зйомні батареї. Відповідно буде і нижча ціна. Хочу спробувати зробити їх спеціалізованими, для доставки по місту", - говорить Євген Богачук.

За словами Євгена, зацікавлені люди в інвестуванні проекту вже є. Виробництво електробайків хочуть організувати у Хмельницькому, продавати – в Україні та за кордоном. Орієнтовна ціна майбутніх двоколісних – дві з половиною тисячі доларів.

Пісня гурту Hatari з Ісландії на Євробаченні-2019: переклад і відео виступу

$
0
0
Про БДСМ-гурт з Ісландії під назвою Hatari чули ще задовго до першого півфіналу Євробачення-2019 в Ізраїлі. У першому півфіналі, який відбувся 14 травня, в прямому ефірі учасники панк-рок гурту виконали пісню Hatrið mun sigra і неабияк здивували своїх прихильників.

Чоловіча група, що складається з трьох виконавців – Клеменса, Маттіаса та Ейнара – підготувала ефектний номер, де задіяла великі металеві декорації і тематичні костюми в стилі БДСМ, у яких вони вже з'являлись на репетиціях Євробачення-2019. Варто додати, що цьогоріч перший півфінал загалом видався доволі відвертим, адже чимала кількість конкурсантів з'явилась на головній сцені Євробачення у коротких міні, високих ботфортах та з чималими декольте.

Молодий чоловічий гурт на музичному конкурсі пройшов до фіналу. Якщо ви хочете поглянути, як запалили ісландці у першому півфіналі Євробачення-2019 – дивіться відео.

Hatari – Hatrið mun sigra: дивитись відео онлайн

 

Текст пісні Hatrið mun sigra гурту Hatari

Гурт Hatari (оригінальний текст пісні представника Ісландії на Євробаченні-2019):

Hatrið Mun Sigra

Svallið var hömlulaust
Þynnkan er endalaus
Lífið er tilgangslaust
Tómið heimtir alla

Hatrið mun sigra
Gleðin tekur enda
Enda er hún blekking
Svikul tálsýn

Allt sem ég sá
Runnu niður tár
Allt sem ég gaf
Eitt sinn gaf
Ég gaf þér allt

Alhliða blekkingar
Einhliða refsingar
Auðtrúa aumingjar
Flóttinn tekur enda
Tómið heimtir alla

Hatrið mun sigra
Evrópa hrynja
Vefur lyga
Rísið úr öskunni
Sameinuð sem eitt

Allt sem ég sá
Runnu niður tár
Allt sem ég gaf
Eitt sinn gaf
Ég gaf þér allt

Allt sem ég sá
Runnu niður tár
Allt sem ég gaf
Eitt sinn gaf
Ég gaf þér allt

Hatrið mun sigra
Ástin deyja
Hatrið mun sigra
Gleðin tekur enda
Enda er hún blekking
Svikul tálsýn

Hatrið mun sigra

Переклад пісні Hatrið mun sigra гурту Hatari

Гурт Hatari (перекладений текст пісні представника Ісландії на Євробаченні-2019 на українську мову):

Ненависть переможе

Балкон був нестримний
Блістер нескінченний
Життя безглузде
Порожнеча вимагає від усіх

Ненависть переможе
Радість закінчується
Вона все ще ілюзія
Підроблена ілюзія

Все, що я бачив
Розривайте
Все, що я дав
Один раз дав
Я дав вам все

Всеосяжний обман
Одностороннє покарання
Погані
Втеча закінчується
Порожнеча вимагає від усіх

Ненависть переможе
Європа руйнується
Веб лежить
Вийдіть з попелу
Єдиний, як єдиний

Все, що я бачив
Розривайте
Все, що я дав
Один раз дав
Я дав вам все

Все, що я бачив
Розривайте
Все, що я дав
Один раз дав
Я дав вам все

Ненависть переможе
Любов вмирає
Ненависть переможе
Радість закінчується
Вона все ще ілюзія
Підроблена ілюзія

Ненависть переможе


Картину Моне повторно продали на аукціоні: тепер у 44 рази дорожче

$
0
0
Картину французького імпресіоніста Клода Моне із серії "Копиці сіна" продали за рекордну ціну – 110,7 мільйона доларів. Попереднього разу її виставляли на аукціоні у 1986 році. Тоді вона пішла з молотка лише за 2,5 мільйона доларів.

Полотно стало найдорожчим із коли-небудь проданих робіт Моне. Крім того, вперше картину у художньому стилі "імпресіонізм" купили за більш ніж 100 мільйонів доларів. Прізвище покупця, який не посоромився викласти кругленьку суму за роботу французького митця, не розголошують.

Моне написав картину у 1890 році, зобразивши фермерське поле із копицями сіна. Воно розташовувалося одразу за садом Клода Моне у Живерні. Протягом півроку він закінчив серію пейзажних робіт, яка складалась з 25 полотен. Художник хотів зобразити снопи у різні пори року, за різної погоди та освітлення. 


Клод Моне "Копиці сіна", 1890 рік // Sotheby's

У аукціонному будинку Sotheby's повідомили, що за весь час його існування картина Моне стала дев'ятою у списку найдорожчих лотів. 

Полотно із серії "Копиці сіна" змінило власника втретє. До того, як його продали у 1986 році, майже століття нею володіла одна родина, яка купила картину напряму у дилера Моне.

За 19 років це четверта картина Моне, яку продали на аукціоні. Раніше ціновий рекорд серед робіт художника належав "Водяним ліліям". Полотно продали за 84,7 мільйона доларів у 2018 році на аукціоні Christie's.


Клод Моне "Водяні лілії", близько 1914-1917 років // Christie's

Лемпард на чолі "Дербі" вийшов у фінал за право грати в АПЛ і феєрично відсвяткував: відео

$
0
0
Англійський клуб "Дербі", який очолює легендарний у минулому футболіст Френк Лемпард, вийшов у фіналі плей-офф раунду за право грати в англійській Прем'єр-лізі.

Лідс – Дербі 2:4
Голи:
 Даллас, 24, 62 – Міріотт, 45, 85, Маунт, 46, Уілсон, 58 (пен.)

Вилучення: Берарді, 78 (Лідс) – Малон, 90+1 (Дербі)

У першому матчі "Лідс" здобув мінімальну перемогу й перед повторним поєдинком був фаворитом. На 24 хвилині "павичі" повели в рахунку завдяки голу Далласа. Однак наприкінці тайму Міріотт зрівняв рахунок, а по перерві "Дербі" вийшов уперед завдяки голу Маунта.

На 58 хвилині Уілсон закріпив успіх "Дербі" й тепер відіграватися змушений був "Лідс". На 62 хвилині Даллас оформив дубль і вирівняв рахунок у двоматчевому протистоянні. У плей-офф раунді так зване правило виїзного голу не використовують.

Вирішальний гол на 85 хвилині забив Міріотт, коли "Лідс" був у меншості через вилучення Берарді. У компенсований час арбітр вирівняв склади, оскільки на червону картку награв захисник "Дербі" Скотт Малон. Однак господарі не встигли цим скористатися.

Після матчу наставник "Дербі" Френк Лемпард разом з командою феєрично святкував вихід у фінал плей-офф. У вирішальному матчі за право грати в АПЛ "Дербі" зіграє проти"Астон Вілли" на стадіоні "Вемблі" у Лондоні. Матч відбудеться 27-го травня.

 

ТЕСТ: Перевір, наскільки добре ти знаєш історію України

$
0
0
Твоя Батьківщина здобула незалежність у 1991 році, проте її історія набагато старіша. Ми підготували для тебе цікавий тест – перевір, чи знаєш ти важливі історичні факти про Україну.

Землі України населяли ще давні племена людей. А тепер тут живемо ми. Історія нашої країна насичена подіями та постатями. Пройди тест і переконайся, що про свою Батьківщину ти знаєш багато!

Відповідай на питання та ділися результатом з друзями!

День вишиванки 2019: від античних богів до засновників Києва

$
0
0
День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. В цей день на вулицях українських міст помітно більшає людей у вишитих сорочках.

У Львові до Дня вишиванки вже не перший рік в український одяг вдягають скульптури чотирьох античних богів на площі Ринок.

Діану, Адоніса, Амфітріту та Нептуна цього разу вирішили вдягнути у торішній стрій, дещо його вдосконаливши, пише Zaxid.net.

У вишиванках, якими прикрашають статуї присутні гуцульські мотиви та борщівський стиль.

Пройдіть тест: З якого регіону вишиванка?

Статую Нептуна "одягли" у класичну вишиту сорочку, доповнивши її джинсовими шортами та сумкою через плече.

День вишиванки Львів памятник Нептун
Скульптуру Нептуна у Львові вдягнули у вишиванку//Фото з Instagram

У Львові у вишиванки вдягнули також левів біля Ратуші. Скульптуру лева, присвячену 100-річчю ЗУНР допомагав вдягати міський голова Андрій Садовий.

У Києві вбранням з вишиваним орнаментом прикрасили "дитячі" пам'ятники засновникам Києва на Поштовій Площі.

Пам'ятники маленьким засновникам Києва вдягнули у вишиванки: дивіться фото

Фото: ukr.segodnya.ua

Що треба знати про День вишиванки?Всесвітній День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Свято має на меті популяризувати українську культуру і традиції. Вишита сорочка вважається одиним з найбільш старовинних українських атрибутів.

Кожен регіон України має свій власний орнамент для вишиванки. Майстрині з різних місцевостей по-різному використовували техніки вишивки, в кожній області дотепер можна простежити власні неповторні вишиванки.

Читайте більше про історію та традиції Дня вишиванки.

Дивіться, як День вишиванки 2019 в національному одязі святкують українські політикита зірки.

Путін очікує особистих перемовин із Зеленським щодо газу, – Коболєв

$
0
0
Президент Росії Володимир Путін очікує на особисті перемовини з новообраним президентом України Володимиром Зеленським у питанні продовження транзиту газу українською газотранспортною системою.

Перемовин з Росією відбуваються дуже мляво, а якщо сказати точно - то зовсім не відбуваються, сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише "Укріфнорм".

Під час Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Сoncorde Capital він наголосив, що для України втрата транзитного потоку - втрата 3 мільярдів доларів річного доходу. Це приблизно 3% ВВП.

Фактично за рік ми можемо втратити все зростання попереднього року. Це критично важливий ризик,
– сказав Коболєв.

Коболєв наголосив, що Росія офіційно повідомила – говоритиме тоді, коли новий президент офіційно вступить у повноваження. За його словами, саме тоді відбудеться розмова Зеленського і Путіна. При цьому Коболєв прогнозує, що перемовини відновляться у червні, важливою у них буде позиція Німеччини та США.

Чому Коболєв заговорив про нову газову кризу?На його думку Росія спробує створити штучну кризу після 2019 року, починаючи з 1 січня, як це було в 2009-му. Ця криза дасть змогу Росії "проштовхнути" власний інтерес. В України та Росії закінчується договір, і "Газпром" на перемовинах "займає позицію незрозумілу та тягне час", вважає Коболєв.

"Критичною для цих перемовин буде позиція Німеччини, яка має безпосередній вплив на запуск "Північного потоку" і може вимагати від Росії підписання нової угоди з Україною. Критично важливою буде позиція США щодо санкцій - чи будуть вони чи не будуть", – додав він.

До факторів впливу на перебіг переговорів очільник Нафтогазу назвав новий судовий позов проти "Газпрому". Його мета – компенсація Україні 12 мільярдів у випадку, якщо новий договір не підпишуть.

Якщо ж ці фактори будуть недостатньо сильними і якщо їх вплив не примусить Росію змінити свою позицію, кризи не уникнути 
– наголосив Коболєв.

Що відомо про судовий процес "Нафтогазу" проти Росії?"Нафтогаз" ініціював арбітражне провадження проти Російської Федерації у жовтні 2016 року, відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Російської Федерації "Про сприяння та взаємний захист інвестицій", більш відомої як українсько-російська інвестиційна угода. Постійний третейський суд у Гаазі провів слухання щодо юрисдикції у травні 2018 року. Арбітражне провадження проти Російської Федерації спільно з материнською компанією ініціювали шість підприємств Групи "Нафтогаз" – ДАТ "Чорноморнафтогаз", АТ "Укртрансгаз", ТОВ "Лікво", АТ "Укргазвидобування", АТ "Укртранснафта", ДК "Газ України".

Де купити та з чим носити українську вишиванку: захопливі фото образів

$
0
0
Сьогодні одяг, який оздоблений орнаментною вишивкою, став невід'ємною частиною гардеробу не лише українців, але й людей з різних куточків світу. Де знайти вишиванку своєї мрії та з чим її носити – читайте у матеріалі LifeStyle 24.

Бренд Yuliya Magdych

Ціни: від 160 до 4500 доларів

Ви неодмінно ловитимете погляди перехожих, одягнувши вишукані сукні та блузи від дизайнерки Юлії Магдич. Її етноодяг набув популярності не лише в Україні, а й в усьому світі. 

Джамала, Тіна Кароль та навіть дочка легендарного рок-музиканта Оззі Осборна є прихильницями українського бренду.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Which one should we choose for show the show for @olgasumska ? 1, 2 or 3?

Допис, поширений Made of loveworldwide (@yuliya_magdych)

Особливістю бренду є яскрава колористика та великі етнічні візерунки на одязі. Зазвичай на сукнях та блузах зображені традиційні українські орнаменти, до прикладу, калина та дуб. За словами дизайнерки, вони символізують силу, а тому підкреслюють міцний стрижень українок.

Дивіться фото вишуканих суконь від бренду Yuliya Magdych:

Юлія Магдич вважає, що нині найстильнішим образом з вишиванкою є її поєднання з білими кедами. Такий look підійде для будь-якої події.

"Це така універсальна "форма" – її можна і в літак одягнути, і на вечерю, і в музей, і в гості. Навіть на офіційні заходи", – розповіла дизайнерка.

Etnodim 

Ціни: від 500 до 5000 гривень

Шукаєте щось лаконічне та водночас стильне? Тоді вам потрібно звернути увагу на український бренд Etnodim, який з маленького інтернет-магазину перетворився у відому компанію з прихильниками у Європі та США.

Дивіться фото стильних вишиванок від бренду Etnodim:

Etnodim позиціонує себе як бренд сучасних вишиванок. За їхніми словами, вони ціляться на молоду аудиторію та створюють одяг, який актуальний не тільки для тематичних свят.

Дивіться фото вишуканих суконь бренду Etnodim:

Для бренду запитання "З чим носити вишиванку?" вже втрачає сенс, адже їхнє вбрання можна поєднувати з тим же одягом, що і звичайні сорочки та блузи. Одяг Etnodim балансує між мінімалізмом і функціональністю, а геометричні орнаменти надають одягу вишуканості. 

Зерно

Ціни: від 680 до 7500 гривень 

Бренд, який об'єднує українських дизайнерів та за невеликий період існування набрав стрімких обертів. Українці шиють одяг за зразками народних убрань, а декорують їх народними техніками – вишивки та вибійки.

Якщо ви вже обрали вишиванку, однак, шукаєте доповнення до образу, то бренд "Зерно" допоможе у цьому. Серед широкого асортименту компанії можна знайти вишукані спідниці, корсети, штани та сумку з етнодеталями.

Дивіться фото одягу з натуральних тканих від бренду "Зерно":

Особливістю цього бренду є його екологічність – дизайнери шиють одяг лише з натуральних тканин.

Svitlo

Ціни: від 1500 до 15500 гривень

Елегантність, практичність та жіночність – так можна описати етноодяг від українського бренду Svitlo. Команди дизайнерів вважає, що українське етно має бути осучаснене з метою використання одягу на щодень.

"Одягати щодень традиційну вишиванку є недоречним, а от одяг з елементами етно – буде в самий раз", – наголосили у компанії.

Дивіться фото красивих вишиванок від бренду Svitlo:

Одяг від Svilto часто можна побачити на відомих українках. До прикладу, прихильницею бренду є перша леді України Марина Порошенко, а також телеведуча Катя Осадча.

марина порошенко
Марина Порошенко у вишиванці від Svitlo

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

З днем вишиванки, українці! #svitske #osadcha #Ukraine #Kyiv

Допис, поширений Свiтське Життя (@svitsketv)

Бренд Svitlo рекомендує у будні дні одягати вишиванку зі штанами, джинсами, спідницею-олівцем та шортами. До прикладу, практичним варіантом у гардеробі стане біла блуза з натуральної тканини. Для образу на щодень можете поєднати таку вишиванку з джинсами Mom і кедами, а для святкового виходу – зі спідницею, туфлями та намистом в українському стилі.

Бренд Lili Bratus

Ціни: від 1000 до 7000 гривень

Якщо ви хочете вишиванку, яка вирізнятиме вас з-поміж інших, то дизайнерка Лілія Братусь вам допоможе. Вона є власницею Ательє індивідуального образу, який створить для вас особливе вбрання.

За словами дизайнерки, основними завданнями при створенні етноодягу вона ставить сучасність, витонченість та вишуканість. Особливу увагу приділяє кольорам та орнаментам. Серед її робіт ви знайдете лише стримані, універсальні образи, які з усім гармонійно поєднуватимуться. 

Дивіться фото етноодягу від Лілі Братусь:

Лілія зазначила, що при створенні образу з вишиванкою треба звертати особливу увагу на фасон, вид та кількість вишивки.

"Я особисто люблю носити вишиванку як блузу чи топ з будь-чим. Для мене сьогодні важливим є універсальність одягу і вишиванка – не виняток. Вона має поєднуватись і зі спідницею будь-якої довжини, з джинсами, з жилетом, пасувати під кросівки, туфлі чи ботильйони", – пояснила дизайнерка.

5 стильних способів носити вишиванку

Вишиванка та штани

Щоб мати вишуканий та елегантний вигляд, пропонуємо поєднати вишиванку з класичними штанами. Доповніть свій образ туфлями-човниками, стильною сумкою та сміло відправляйтесь в офіс чи на ділову зустріч.

вишиванка
Вишиванка у поєднанні зі штанами

Вишиванка та джинси

Стильним та зручним образом для будь-якої пори року є вишиванка у поєднанні з джинсами. Що цікаво, важливу роль в такому образі може зіграти взуття. 

вишиванка
Вишиванка з джинсами | фото Etnodim

Якщо хочете більш офіційний образ, то одягніть туфлі на підборах, якщо ж ви зібрались в кіно з друзями – білі кеди чи кросівки.

вишиванка
Туфлі на підборах зроблять ваш образ елегантним / Фото Varenyky Fashion

Сукня-вишиванка

Нині дизайнери пропонують безліч варіантів суконь з елементами вишивки. Якщо хочеться легкості та невимушеності, то оберіть плаття у світлих тонах з натуральних тканин.

сукня вишиванка
Сукня-вишиванка у світлих тонах / Фото Yuliya Magdych

Щоб мати більш елегантний вигляд, то зверніть увагу на довгі плаття темних кольорів, але з яскравими елементами. До прикладу, різнокольоровий геометричний або квітковий орнамент на вбранні стильно доповнить ваш look.

сукня вишиванка
Елегантне плаття з вишивкою / Фото Yuliya Magdych

Вишитий верхній одяг

Якщо погода не дозволяє красуватись у стильній вишиванці, то це не є проблемою, аби мати особливий вигляд. Українські дизайнери люблять експериментувати, а тому створили безліч варіантів верхнього етноодягу для справжніх модниць.

жакет вишитий
Вишуканий жакет / Фото Svitlo

Одягніть речі в базових кольорах та найпростішого крою, але доповніть образ стильним жакетом з елементами яскравої вишивки. Такий look на будь-якій жінці матиме стильний та елегантний вигляд.

верхній вишитий одяг
Стильне пальто з елементами етно / Фото Etnodim

Про історію та традиції свята вишиванки – читайте у матеріалі 24 каналу

Як змінилися ціни на "євробляхи" перед введенням драконівських штрафів

$
0
0
З одного боку ціни на "євробляхи" досягли історичного мінімуму. З іншого - зросли в півтора-два рази. А власники таких авто вимагають продовжити період їх законного перебування на наших дорогах. Скільки ж зараз коштують "евробляхи"?

Об'єктивно, ті, хто хотів легалізувати свою "євробляху", вже зробили це під час пільгового періоду до 22 лютого (за офіційними даними легалізовано 140 тисяч авто з більш ніж 640 тисяч ввезених). А ті, хто цього не зробив і досі їздить на польських або литовських номерах, швидше за все і не збираються розмитнювати свої авто.

Одні власники “євроблях” розраховували доїздити на них в якомусь таксі-сервісі, однак їм починають відмовляти. Деякі намагаються в терміновому порядку продати європейські "корчі". Хтось планує здати їх на розбирання, хтось - в утиль, за ціною металобрухту. А хтось просто залишить свого "залізного коня" пастися десь в прикордонній зоні. Але питання, що робити з пів мільйона нерозмитнених авто, вельми актуальне.

Програна партія

Сьогоднішній мітинг "євробляхерів" біля будівлі ВР схожий на бажання розіграти гру по-новому. Складно сказати, на що розраховують учасники мітингу. На те, що ВР, яку погрожує розпустити новий президент, зробить, так би мовити дембельський акорд і амністує "євробляхи"? Або на те, що у нового Президента інший погляд на податкову політику по відношенню до автомобілів і вартість розмитнення не повинна бути вищою за вартість самого авто?

У будь-якому випадку, тут швидше за все зібралися люди, які не збираються легалізувати свої автомобілі за діючими ставками. А тепер - просто намагаються продовжити термін їх використання, щоб, так би мовити, добити і вичавити все до останньої копійки. І, здається, знову намагаються зробити дурнями тих, хто вже легалізував свій автомобіль під час пільгового періоду до 22 лютого і сплатили до бюджету 13 млрд гривень (ці кошти пішли на виплату надбавок пенсіонам перед президентськими виборами).

Ми вже розповідали про ціни на старі автомобілі. Це було якраз напередодні закінчення пільгового періоду розмитнення "євроблях" 22 лютого. На цей раз ми вирішили зробити замір напередодні нової дати - 23 травня. Буквально через тиждень завершується час, коли порушники термінів перебування на тимчасовому і транзитному ввезенні ще можуть використовувати свої авто без фінансових наслідків. Але вже після 24 травня, їх можуть почати відловлювати і ставити на штрафмайданчики.А тих, хто перебував за кермом - штрафувати. Сумма штрафу – до 170 тисяч гривень.

Можна сміливо констатувати, що ціни на "євробляхи" впали до історичного мінімуму. Перше ж оголошення, яке попалося, – це Peugeot 307 2002 року за $100. Автомобіль не розмитнений, але, як повідомляє його власник, заводиться. За "соточку" американських грошей пропонується і нерозмитнений Fiat Brava 2001 року. А нерозмитнений Mercedes-Benz C220 2002 року пропонують за $150. Правда, як виявилося, $ 150 - це тільки ціна капота, який, як і решта автомобіля, знаходиться в Польщі. За іншими запчастинах прайс треба уточнювати. Цей "Мерс" - наочний приклад того, як власники "євроблях" намагаються хоча б частково повернути сплачені за них гроші. Що цілком зрозуміло.

Чому ж такі авто не здають, як металобрухт, наприклад? Або на розбирання, де раніше можна було заробити не $ 100, а, як розповідають, від $ 300 до $ 600?

Цікаво, що за той же Peugeot 307 2002 року теоретично можна отримати $ 797. Таку суму, як середню ціну, показує калькулятор на одному з сайтів з викупу авто на розбирання. Але, мабуть, це "замануха", і при реальному продажу з'явиться купа причин, за якими середня ціна сильно впаде.

Легально здати нерозмитнене авто на розбирання не так просто. Власники розборок перед тим, як купити подібний автомобіль перевіряють, хто і коли його завіз, чи не в розшуку він, чи знятий чи з обліку. Адже якщо у них знайдуть прострочену "бляху", то цілком можуть повісити на власника розбирання оплату всіх платежів і штрафів за неї. Але слід враховувати, що майже всі "розбори" нелегальні, тому словосполучення "легально здати нерозмитнене авто на розбирання" має дуже мало спільного з реальністю.

Зараз пропозиція таких авто без документів перевищує попит. Не випадково на деяких сайтах з автовикупу відразу пишуть, що "Єврономери не купуємо". Хоча, є і сайти, на яких, навпаки, господарям "євроблях" обіцяють золоті гори за найвищими цінами. Тільки чомусь українські власники авто за $ 100 не здають туди свої машини, а виставляють їх на сайтах з автопродажів.

Хоча, теоретично, навіть здати автомобіль на металобрухт вигідніше, ніж продавати його за $ 100. Ціна тонни металу, а в автомобілі їх близько двох, - 5500-6000 грн. за тонну. Плюс - окремо продаються колеса, скло, аудіосистема і т.д. Проте, "євробляхи" намагаються продати по оголошенню, тому що на них немає документів. А на металобрухт офіційно приймають тільки машини, зняті з реєстрації з актом вибракування. Втім, все індивідуально, здати на металобрухт можна що завгодно.

Реальні ціни

Щоб отримати картину реальних цін, ми порівняли ціни на моделі авто такого ж віку і марки, як і 3 місяці тому.

У січні нинішнього року в Україні можна було купити старий (добре старий) автомобіль за $ 400-500. У лютому, перед закінченням пільгового періоду розмитнення, ціни впали. Наприклад, в лютому 2019 го за Volkswagen Caddy 2002 року з дизельним мотором 1,9 л. просили всього $ 200. За $ 300 пропонували Volkswagen Passat 1996 р не на ходу. За ті ж $ 300 і теж не на ходу пропонували Renault Clio 2001 року після ДТП. За $ 300 можна було взяти і дизельний Volkswagen Golf III 1994 р "на запчастини або цілий" з рекордним пробігом 999 тис. Км. Ціни на нерозмитнені іномарки, які їздять (як писали в оголошеннях їх власники) починалися мінімум з $ 350. Це, наприклад, бензиновий Volkswagen Golf III 1991 г. А нерозмитнені Renault Laguna 1999 р з пробігом "всього" 300 тис. км пропонувалася за $ 399.

За нерозмитнений VW Passat 1996 р, але на ходу, сьогодні просять вже від $ 600, за Renault Clio 2001 р – $ 830, VW Golf 1994 р - $ 360- $ 500, а за Renault Laguna 1994 р – від $ 650, а деякі навіть - від $ 950.

Була серед пропозицій 3-місячної давності і Audi A6 1997 р за $ 400 з пробігом 700 тис., яка перебувала в Польщі. Сьогодні за подібну машину виставили ціну $ 1000.

Парадокс, але сьогодні, після закінчення пільгового періоду, ціни, за якими пропонують нерозмитнені авто, виросли в півтора-два рази, в порівнянні з лютим.

Логічно пояснити це явище напередодні репресивних заходів до таких автомобілів нам не зміг ніхто. Швидше за все це "націнка за ризик", адже нерозмитнені авто продають сьогодні ті люди, які не хочуть платити за їх легалізацію. Велика ймовірність і того, що за перші місяці легалізації "євроблях" потенційні покупці розібрали кращі і дійсно ще “живі” авто, а залишилися тільки "висяки".


Українська чи мексиканська вишиванка? Патріотичний тест

$
0
0

З нагоди Дня вишиванки ZAXID.NET вирішив з’ясувати як добре ми розуміємо і відчуваємо ці загадкові візерунки, у яких, як стверджують етнографи і культурологи, закодована душа українського народу.

Ми зробили простий тест, у якому з двох вишивок потрібно вибрати саме українську. Але будьте уважні – вишивання хрестиком і гладдю притаманне не лише українцям.

Короткий тест на знання української вишивки

Чи зможете ви впізнати українську вишиванку

Почнемо з простого. Де тут український орнамент?

Одна з цих вишиванок із Закарпаття. Вгадайте яка.

undefined

undefined

А тут зможете знайти українців?

undefined

undefined

Впізнайте українську вишивку.

undefined

undefined

На одній з цих фотографій національне вбрання українців. Є ідеї?

undefined

undefined

Один із цих килимів український. Який?

undefined

undefined

Повертаємося до сорочок. Українську впізнаєте?

undefined

undefined

А по узорах на рушниках вгадаєте Україну?

undefined

undefined

Складне питання: яка з цих скатертин з України?

undefined

undefined

Що з цього могло бути на українському священику середини XVIII століття?

undefined

undefined

Нічо так

Та хай буде

Український боксер Далакян проведе захист чемпіонського титулу в нестандартному місці

$
0
0
Чемпіон світу в найлегшій вазі за версією WBA українець Артем Далакян (18-0, 13 КО) проведе свій третій захист пояса.

Українець зустрінеться з офіційним претендентом з Таїланду Саравутом Таворнхамом (20-1, 15 КО) 15 червня.

Бій відбудеться в Києві на вертолітному майданчику КВЦ "Парковий".

Також в рамках вечора боксу в ринг вийдуть Ігор Кудрицький, Тимур Бриків, Ігор Магурін, Владислав Мельник і боксери з Європи й Таїланду. Бій Кудрицького проти Джамала Усманова буде за вакантний пояс чемпіона України.

Квитки на вечір боксу коштують від 100 до 1200 гривень.

Артем Далакяностанній бій провів 15-го грудня 2018 року. Він впевнено захистив свій титул у бою проти Грегоріо Леброна (21-4, 16 КО).

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Екологічний податок йде на інші ціні, це неправильно, – міністр екології

$
0
0
Семерак заявив, що ці гроші використовуються не ефективно і потребують перерахунку.

Механізм розподілу, чинного екоподатку вимагає перегляду, так як він не спрямовується безпосередньо на екологічні цілі, про це заявили учасники глобального економічного форуму за підтримки ООН, який відбувся в Києві, повідомляє "5 канал".

Так, за словами міністра навколишнього середовища Остапа Семерака, велика частина коштів екологічного податку йде не на екологію, а на інші цілі.

Сьогодні в Україні 45 відсотків коштів, які сплачуються від екологічного податку, йдуть у загальний фонд бюджету. А далі ті люди, які приймають рішення про те, як ділиться загальний фонд бюджету, направляють ці кошти на освіту, на охорону здоров'я, на навколишнє середовище, на будівництво доріг тощо. Це неправильно,
– заявив Семерак.

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді вже зареєстровано нові законодавчі ініціативи, які позитивно оцінює бізнес.

Так за словами начальника управління з охорони навколишнього середовища компанії "Метінвест" Владислава Варнавського реформа екоподатку дозволить зробити екологічний податок дійсно ефективним.

"Законопроекти досить прості, і вони пропонують використовувати до 70 відсотків екологічного податку на екологічні проекти підприємств. Тобто, підприємство приймає рішення про те, що воно буде реалізувати проект, інвестує власні кошти, і коли проект завершений, вже підписані документи про введення в експлуатацію, підприємство залишає в своєму розпорядженні ту частину екоподатку, яка може покрити ці витрати", – заявив Варнавский .

Раніше, міжнародна компанія "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявила, що незважаючи на те, що платежі по екологічному податку ростуть, вони не використовуються в Україні на природоохоронні цілі.

При, цьому велика частина коштів надходить до державного бюджету, а не до місцевого, і витрачається на що завгодно, але тільки не на екологію.

Необхідно змінити механізм розподілу і використання цих коштів, а також стимулювати підприємства вкладати гроші в поліпшення навколишнього середовища, вважає фінансовий директор "АрселорМіттал Кривий Ріг" Сергій Плічко.

Випуск новин за 14:00: Коментар Зеленського щодо інавгурації. Вакарчук про парламентські вибори

$
0
0
У випуску новин за 16 травня станом на 14:00 – у штабі Зеленського прокоментували призначення Верховною Радою інавгурації на 20 травня. Поки нічого проти не мають. Святослав Вакарчук нарешті заявив, що йде в політику. На Пейзажній алеї штаб Вакарчука організував прес-брифінг, на якому пролунала ця заява.

Також у випуску:

Тим часом посли країн "Великої сімки" закликали поки що чинного президента Петра Порошенка плавно передати владу своєму наступнику.

Як святкують українці День вишиванки.

Негода накрила Івано-Франківськ та прилеглі села.


+Відео

Вакарчук чи ні: кому належить цитата – тест

$
0
0
Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук іде на парламентські вибори з власною партією "Голос". Про таке рішення він заявив 16 травня. 24 канал підготував тест про найвідоміші цитати співака – про політику, патріотизм і не тільки.

Взимку 2019 року він відмовився брати участь у президентських виборах. Тоді Святослав Вакарчуксказав, що його не цікавить президентський пост та влада, а лише реальні зміни в країні. Він додав, що зараз, у джинсах, "може зробити більше для країни, ніж вдягнувши краватку".

Тепер же Вакарчук балотується в Раду. До його команди увійшли Юлія Клименко, Ярослав Юрчишин, Соломія Бобровська, Юрій Соколов, Андрій Шараскін. Партія "Голос" закликає українців приєднуватися до їхньої команди. Головним завданням вони називають зміну правил гри в українській політиці та відхід від старої системи.

Вакарчук уже не вперше приміряє на себе роль нардепа. У 2007-му на позачергових виборах він був обраний у Верховну Раду за списком пропрезидентського блоку "Наша Україна — Народна самооборона". Та вже у грудні 2008-го добровільно склав депутатські повноваження.

Лідер "Океану Ельзи" має величезну популярність серед українців. Його пісні та вислови надихають прихильників, і до них прислухається весь світ.

Пройдіть тест 24 каналу і дізнайтеся, наскільки добре ви знаєте цитати Святослава Вакарчука.

 

 

Viewing all 264096 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>