Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 264246 articles
Browse latest View live

Прем’єр-міністр України: кого б хотіли бачити українці на цій посаді

$
0
0
На посаді прем'єр-міністра українці хотіли б бачити лідерку партії ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко, екс-голову СБУ Ігоря Смешка або нардепа Юрія Бойка. За кожного з них висловилися по 10% опитаних, інші політики набрали менше голосів.

Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка та Соціологічної групи "Рейтинг". Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соцопитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.

Кого українці хотіли б бачити прем’єром після можливої ​​зміни складу Кабміну:

  • 10,2% опитаних українців висловилися за Юлію Тимошенко,
  • 10% – Ігоря Смешка,
  • 9,7% – Юрія Бойка,
  • 8,8% – чинного прем’єра Володимира Гройсмана,
  • 7,1% – лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка,
  • 4,4% – лідера Радикальної партії Олега Ляшка,
  • 3,9% – чинного Президента України Петра Порошенка,
  • 3,7% – лідера партії "Самопоміч", мера Львова Андрія Садового,
  • 2,6% – голову політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, 2,3% – бізнесмена Ігоря Коломойського,
  • 2,1% – екс-прем'єра Арсенія Яценюка,
  • 0,5% – мера Києва Віталія Кличка,
  • 0,4% – міністра внутрішніх справ Арсена Авакова,
  • 11% – іншого політика,
  • 23,3% – не змогли відповісти.

Дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня в 24 областях України та Києві. Всього було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки – не більше 1,83%.

Прем'єр-міністра на посаду призначає президент України: що ще входить до його повноважень

Президент України повноваження прем'єр-міністр інфографіка


Митний комітет рекомендує продовжити легалізацію "євроблях" ще на 90 днів

$
0
0
Це рішення було одноголосно прийнято на засіданні комітету.

На засіданні Комітету з митної та податкової політики Верховної Ради було одноголосоно прийнято рішення щодо внесення в сесійний зал правки про відтермінування репресій "євробляхерів".

Зокрема, голова комітету Ніна Южаніна в ході перемовин погодила з членами комітету таке рішення. Під час розгляду в паламенті в другій половині для 16 травня 2019 року одного з законопроектів, які стосуються митної чи податкової політики, внести з голосу правку до Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України", в якому строки введення штрафів за експлуатацію автомобілів на іноземних перенести на 90 днів, тобто в кінцевих положеннях Закону цифри "180" замінити на "270". Таким чином, термін початку репресій щодо "євроблях" має бути подовжено до 21 серпня. Втім, податкова пільга щодо 50% акцизу не подовжена.

Цей крок було зроблено під тиском мітингарів на "євробляхах", які вже другий день страйкують під парламентом.

Пастки доходного раю: чому Україна не використовує свій великий потенціал, – NZZ

$
0
0
Україна є країною з низьким рівнем заробітної платні, яка розташована просто двері у двері з Євросоюзом. Але вона не користується потенціалом свого розташування. Що може зробити новий президент, колишній комік Зеленський, аби змінити це становище?

На Заході може переважати уявлення про те, що Україна – це така сіра, тьмяна колишня радянська республіка. Але ця картинка – невірна. Хто подорожує цією країною, той відчуває велику відкритість та величезний економічний потенціал. Багато людей просто заряджені енергією, вмотивовані та добре освічені.В промисловості, в IT-секторі або в сільському господарстві країна має багаточого, що може запропонувати світові. Перш за все – зарплатня тут дуже невелика.

В принципі, на східному кордоні Євросоюзу розташована країна з китайським рівнем доходів,
– каже Роберт Кіршнер з Німецької консультативної групи "Україна".

Середня зарплатня складає лише 9500 гривень (365 швейцарських франків) на місяць. Взагалі-то, в країні має відбуватися справжнісінька навала іноземних підприємців, які хотіли б використати цей "доходний рай" для своїх виробництв.

Країна невикористаних шансів

Але Україна досі залишається країною невикористаних шансів.

"Потенціал – це все, що ми маємо" – кажуть з цього приводу українці з чорним гумором. Скажімо, дуже великим є розчарування через те, що Україна з моменту прозахідного євромайданівського перевороту 2014 року ледь-ледь спромоглася залучити собі іноземних інвесторів.

Можна було б чекати більшого, хоча б тому, що Україна, завдяки всеохоплюючій угоді про вільну торгівлю, отримала добрий доступ до внутрішнього ринку ЄС,
– вважає економіст Кіршнер, який довгий час консультує Україну за дорученням німецького уряду.

Але прямі іноземні інвестиції досі ледве жевріють на відмітці 1,8% від загального обсягу економіки.

Це можна пояснити: уява про країну в стані війни, без сумніву, відлякує багато іноземних підприємців – навіть, якщо конфлікт на Сході України обмежується лише невеличкою частиною величезної держави. Через наслідки валютної та економічної кризи 2014/15 років тут все ще діє контроль за пересуванням капіталу, який робить неможливим для іноземних фірм повністю забирати свої прибутки додому. Але, перш за все, відлякує відсутність правової держави. Права власності не захищаються належним чином корумпованими судами та установами й це вважається найбільшою економічною проблемою України.

Іноземні фірми багато приносять

Присутність іноземних підприємств була б важливою для країни та її людей. Кіршнер нещодавно розробив з цього приводу зі своїми співавторами окреме дослідження. Незважаючи на невеликий обсяг інвестицій,іноземні підприємці, на його думку, тримають на собі значну частку української економіки: вони забезпечують третину загального виробництва, вони значно продуктивніші, ніж місцеві фірми, й вони платять кращу зарплатню.

Іноземні фірми не просто залучають до країни капітал та машини, вони також використовують сучасні методи менеджменту та забезпечують інтеграцію до міжнародних виробничих мереж,
– пояснює Кіршнер під час розмови в Берліні.

Іноземні фірми також можуть допомогти зробити українську економіку "чистішою", тому що хабарі або робота "по-чорному" для них є цілком неможливими.

Вимоги до президента

Чи може новий президент України, колишній комік Володимир Зеленський, щось зробити? Як всередині країни, так і за кордоном за його діями спостерігають з великою напругою. Перш за все, вибір незвичного нового політика призвів до деякої непевності, тому що, наприклад, незрозуміло, як буде розвиватися співпраця з парламентом, вибори до якого мають відбутися восени. Але Зеленський, з точки зору іноземних інвесторів, пропонує, певно, також і шанси.

Так, в межах своєї компетенції, він має, перш за все, можливість продовжити реформу юстиції. Цим він може зробити дещо для боротьби з корупцією, щоб в Україні з’явилася правова держава. Це було б великим прогресом як для місцевого населення, так і для іноземних діячів. Щоправда, в цьому випадку йдеться про справжній геркулесовий подвиг. Лакмусовим папером, скажімо, буде позиціонування Зеленського стосовно традиційно дуже впливових в Україні олігархів.

Наразі було б великою перемогою, якби Україна зберегла важко здобуту макроекономічну стабільність.

Центральним питанням є продовження співпраці з Міжнародним Валютним фондом, – вважає з цього приводу також і економіст Кіршнер. – Президент може своєю діяльністю це підтримати.

Без МВФ за спиною є загроза, що наступного року Україна знову порине в валютну та боргову кризу. Іноземні інвестори тоді вже точно оминатимуть цю країну.

Автор:Маттіас Бенц
Джерело: Neu Zürcher Zeitung
Переклад:Борис Немировський

Про футболіста "Ліверпуля" зняли смішну пародію через гол "Барселоні": відео

$
0
0
Про оборонця англійського "Ліверпуля" Трента Александера-Арнольда зняли кумедну пародію через його виконання кутового удару в матчі проти "Барселони".

Як відомо, за рахунку 3:0 на користь "Ліверпуля"англійському клубу вдалося заробити кутовий удар, який вирішив виконати Трент Александер-Арнольд.

Спершу футболіст чекав, щоб всі гравці традиційно зібралися у штрафному суперника, після чого можна було б виконати подачу.

Проте Арнольд несподівано для всіх вирішив прострілити у штрафний майданчик "Барселони". На пас захисника відгукнувся Дівок Орігі й забив четвертий вирішальний гол.

Що цікаво, початок моменту Орігі не бачив, однак швидко зорієнтувався та забив гол.

Після цього вийшло кумедне відео про Трента Александера-Арнольда.

 

Епіфаній анонсував синод: говоритимуть про конфлікт з Філаретом

$
0
0
Окрім загальних церковних справ, на ньому обговорять конфлікт між предстоятелем ПЦУ Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом. Однак зміни статуту розглядати не будуть.

Священний синод ПЦУ відбудеться 24 травня і на ньому розглянуть "певні рішення, які стосуються єдності", повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю "ВВС News Україна".

"Бо я як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність", – сказав Епіфаній.

Глава ПЦУ додав, що не планують розглядати зміни до статуту або відправку Філарета на покій, про що заявляв сам патріарх.

Навпаки, я як предстоятель захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій – це відверта неправда,
– пояснив він.

При цьому Епіфаній зазначив, що згідно з нормами нового статуту, архієрей обирається на кафедру на все життя. Однак глава ПЦУ пояснив, "якщо будуть якісь непорозуміння чи вчинені певні дії" – це буде розглядатись і Священним синодом, і церковним судом.

"Після будуть прийматися відповідні рішення за статутом", – сказав предстоятель ПЦУ.

Чому між Епіфанієм та Філаретом конфлікт?Почесний патріарх новоствореної Православної церкви України Філарет допустив розкол православ'я і стверджує, що уповноважений скликати собор. Також він наполягає, що Київський патріархат досі існує.

Однак у Мінкульті кажуть, що інформація про нібито відновлення діяльності Української православної церкви Київського патріархату не відповідає дійсності. Там нагадали, що діяльність УПЦ КП було припинено шляхом об'єднання і приєднання до новоствореної Православної церкви України на Помісному соборі 15 грудня 2018 року.

Вже 30 січня 2019 року було зареєстровано статут релігійної організації "Київська митрополія ПЦУ". Тому, релігійне об'єднання УПЦ КП і релігійна організація "Київська патріархія УПЦ" фактично та юридично припинили свою діяльність.

Дострокові парламентські вибори: що думають народні депутати

$
0
0
Депутати проголосували за дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Обрали день, який найбільше влаштував усіх нардепів. Та навіть ухвалили це конституційною більшістю

Народним депутатам було складно зрозуміти, яку дату обрати для інавгурації президента. Тому що сам Володимир Зеленський хотів 19 травня, а інші нардепи наполягали на даті 28 травня, коли Володимир Зеленський не зможе розпустити парламент. Лунали дати й про 20 або 26 травня та 3 червня. Проте погодили, щоб це було 20 травня. Про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Тепер є питання, а чи розпустить Володимир Зеленський Верховну Раду. Адже за пів року до того, як сплинуть повноваження Верховної Ради, а це буде 27 травня, вже влаштувати дострокові парламентські вибори. Проте тепер у Володимира Зеленського є цілий тиждень, аби це зробити.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

"Я, як юрист, не бачу законних підстав для призначення позачергових виборів. Можливо, що це буде політичне питання. Давайте подивімося які будуть питання у президента Зеленського й тоді будемо говорити. Ми готові завжди до виборів", – заявив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Ми за вибір. Якщо він буде достроковим, то будемо йти та працювати. Дуже важливо нагадати, що цей парламент не виконав дві свої найважливіші обіцянки. Не зняв недоторканність і не проголосував за закон про вибори до верховної ради на пропорційній основі з відкритими списками,
– розповів голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Проте всі фракції запевняють, що у будь-якому випадку до позачергових парламентських виборів вони готові.


+Відео

Про що говорить вишиванка: орнаменти та їхні значення в інфографіці

$
0
0
У День вишиванки в Україні, коли люди гуляють в національному одязі, вулиці нагадують яскравий калейдоскоп. Українські вишиті сорочки вражають красою і багатством. Однак не всі знають, що малюнки на вишиванках мають глибокий символізм.

У День вишиванкиви вдягнули українську сорочку, але не знаєте, що означають візерунки на ній? LifeStyle 24 підготував інфографіку зі значеннями всіх символів. Кожен стібочок, зірочка чи квіточка – щось означають. Українці вірили, що вишиванка є оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, і намагалися закодувати в орнаменті щастя, долю, життя та волю.

Візерунків для вишиванок є безліч, зважаючи на те, що кожен регіон мав свої оболивості в оздобленні сорочок. Ми зібрали найпопулярніші орнаменти українських вишиванок.

День вишиванки: орнаменти і що вони означають
Українські вишиванки: орнаменти і що вони означають

Квадтрат на вишиванці

Основні значення: благополуччя, мир, достаток; земне поле.

Квадрат символізує досконалість, гармонію, порядок. В українській традиції є одним із символів землі. Духовно квадрат символізує Матерію, а коло – символ досконалості. Тобто, квадрат протилежний до кола. Квадрат – знак особливого числа 4, яке українці розуміли як символ першоелементів. Це чотири точки земної кулі: сторони світу; пори року; життєві цикли; частини доби.

Ромб на вишиванці

Основні значення:союз сонця і землі, плодючість.

Ромб пов`язують із плодючістю людини і землі. Він складається із двох трикутників, які символізують чоловіче і жіноче начало. Ромб із крапкою посередині означає засіяне поле, яке для наших предків дорівнювало добробуту і достатку. Ромбоподібні узори вишивали на весільних рушниках та на весільному одязі молодої. Одяг із вишитими ромбами молода жінка, завагітнівши, мала носити аж до народження дитини.

Коло на вишиванці

Основні значення:символ сонця, божественна енергія, безперервність буття і вічність.

Коло – як символ сонця походить ще з язичницької релігії, де означає божественну, життєдайну енергію. Це також безперервність буття і вічність. Коло як сонце із променями, що виходять на зовні, дарує силу та енергію. Водночас промені, обернуті всередину – навпаки забирають енергію, таке коло може символізувати пустоту.

Рослинні мотиви на вишиванці

Основні значення: чистота, процвітання роду та життя.

Рослини найчастіше вишивають на Чернігівщині. Далі розповідаємо про найпоширеніші рослинні мотиви в українських вишиванках.

Квіти на вишитій сорочці означають віддзеркалення чистоти, процвітання роду та життя.

Калина символізує любов, багатство, красу, материнство і потомство роду (кущ – мати, ягоди – дітвора). Саме тому її часто можна зустріти на весільних вбраннях та рушниках.

Гілки дубавишивали на чоловічих сорочках як прообраз Перуна – бога блискавки і грому.

Виноград означає сімейне щастя

Квіти маку допомагали захиститися від злого ока.

День вишиванки: що означають візерунки на сорочках
Найпоширеніші візерунки українських вишиванок

Дерево життя на вишиванці

Основні значення: краса, молодість, оновлення душі і тіла; безсмертя, відродження після смерті, родючість.

Дерево життя означає модель світобудови з трьома складовими: підземне царство, земний світ і небесне царство. Дерево зображає корінням – минуле, стовбуром – сучасне, кроною – майбутнє. У ньому водночас закладено істину єднання трьох світів та образ роду, продовження життя.

Серце на вишиванці

Основні значення: символ переважно на весільних сукнях для щасливого сімейного життя.

Серце вишивали на весільних сукнях, щоб сімейне життя було щасливими.

Зорі на вишиванці

Основні значення: оберіг від зла і негативу, захищає від хвороб і безсилля.

Візерунки зірок, складені в форму Алатир – це орнамент, який символізує зв'язок людини з космосом. А сам алатир – оберіг від зла і негативу, захищає від хвороб і безсилля.

Шеврони на вишиванці

Основні значення: жіноча і чоловіча сутність, дух і матерія.

Шеврони – це подібні до трикутника фігури, однак вони не мають основи (незамкнуті). Ті з них, які обернуті вершиною вниз, означають жіночу, або матеріальну сутність, лоно; вершиною вгору – чоловічу, духовну сутність. Шеврон із точкою перетину ліній вгорі вважається одним із найдавніших орнаментальних знаків, що зустрічався ще у малюнках палеоліту і означав гору або землю. Давні зразки вишитих рушників із символами шевронів були знайдені зокрема на Чернігівщині.

Хвилясті лінії на вишиванці

Основні значення: вода, дощ, плинність часу та еволюція Всесвіту.

Хвилясті лінії, сигми, зигзаги пов'язують із водою. Малюнок вертикально розташованих паралельних зигзагів позначав дощ, що падає зверху, а горизонтальні зигзагоподібні або прямі лінії могли символізувати небесну вологу. Фігура спіралі також означала плинність часу та циклічний рух сонячного диска.

Хрест на вишиванці

Основні значення: оберіг від злих духів.

Хрест є одним із найпоширеніших знаків у світовій культурі загалом. Він символізує ідею центричності, а не розмежування простору, на відміну від квадрата і кола. Прямий хрест – символ Творця, Сонця чоловічого начала; косий хрест – жіноче начало, Місяць.

Сварга на вишиванці

Основні значення:символ сонячного культу, домашнього вогнища, родинного щастя.

Цей візерунок (сварга) відомий під назвою свастика – це той самий хрест, але у русі. Наші предки вірили в його магічну силу. В давніх українців він асоціювався із силою домашнього вогнища, родинним щастям. Сварга – давній, енергетично дуже сильний знак.

Повна рожа, або восьмипроменева зірка на вишиванці

Основні значення:поєднання жіночого і чоловічого начал, що дає життя усьому.

Восьмипроменева зірка фігура складається із прямого і косого хрестів і означає об'єднання чоловічого і жіночого начал. Цей символ часто називають Зіркою Богородиці і вишивають на іконах Діви Марії.

Кривий танець, або безконечник на вишиванці

Основні значення: життєвий шлях, символ вічного бутя, сили та життєвої енергії.

Безконечник використовували на території України ще 20 тисяч років тому. Більш м'які вигини цього візерунка асоціюють з водою, гармонійним плином життя. Він утворює "вічний" безконечний орнамент, який снується, наче нитка долі, але завжди повертається до першоджерела. Він зображає життєвий шлях і водночас є символом вічного буття. Безконечником найчастіше прикрашали чоловічі сорочки, символізуючи на них силу і життєву енергію.

Особливу увагу під час вибору вишитого вбрання потрібно приділити й кольорам. Білий, звісно, символізує чистоту та цноту, червоний є ознакою життєвої сили, зелений – природи та життя, синій – води та неба.

На аукціоні продали найдорожчу у світі скульптуру: як вона виглядає

$
0
0
На аукціоні Christie's у Нью-Йорку продали скульптуру відомого американського митця Джеффа Кунса "Кролик". Робота пішла з молотка за рекордний 91 мільйон доларів, ставши найдорожчою серед скульптур живих художників.

На перший погляд може здатися, що "Кролик" – це надута повітряна кулька. Та насправді скульптура виконана з нержавіючої сталі. Перед торгами роботу оцінили у 50-70 мільйонів доларів. 

На своєму сайті Christie's описав "Кролика" як "милого, зловісного, мультяшного, нав'язливого, пустотливого, сексуального, прохолодного, сліпучого і знакового".

У мистецькому світі Джеффа Кунс доволі епатажна постать. Його кітчеві роботи збирають навколо себе тих, хто возвеличує талант художника, і тих, хто звинувачує його у надмірній відвертості. Наприклад, Кунс видав "домашню Камасутру" під назвою "Зроблено на небасах". Обґрунтував це тим, що було б цікаво дізнатись, де та межа, після якої люди відчувають до себе відразу, провину і сором. 


Джефф Кунс "Зроблено на небесах", 1989 рік // Jeff Koons 

Хоча не всі його роботи провокативні та скандальні. У 1992 році Кунс створив інсталяцію "Цуценя" – 13-метрового тер'єра, прикрашеного справжніми квітами. 


Джефф Кунс "Цуценя", 1992 рік // Jeff Koons


Скільки українців позитивно ставляться до Росії та Путіна

$
0
0
До Росії ставляться позитивно 40,3% українців, а до президента РФ Володимира Путіна –12,6% опитаних. Для порівняння, у лютому до Росії добре ставилися 57% українців.

Про це свідчать результати спільного соцопитування центру "Соціальний моніторинг", Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка та Соціологічної групи "Рейтинг". Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соцопитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.

Що ще відомо про ставлення українців до Росії?

  • 9,2% опитаних українців заявили, що дуже позитивно ставляться до Росії,
  • 31,4% – швидше позитивно,
  • 31,4% – швидше негативно,
  • 28% – дуже негативно.

Як українці ставляться до Путіна?

  • 12,6% опитаних заявили, що позитивно ставляться до Путіна,
  • 65,6% – негативно,
  • 16,6% – нейтрально,
  • 4,7% – не змогли відповісти,
  • 0,4% – відповіли, що не знають такого.

Дослідження проводилося з 30 квітня по 10 травня в 24 областях України та Києві. Всього було опитано 3 тисячі респондентів. Стандартна похибка вибірки – не більше 1,83%.

З 1 серпня мито на автомобілі з РФ складе 5%

$
0
0
Вчора на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято рішення про введення спецмита на всі російські товари, крім енергетичних і фармацевтичних позицій, з 1 серпня 2019 року. Розмір спецмита складе 5%.

“З 1 серпня 2019 року на ввезення на митну територію України товарів, що походять з РФ, незалежно від інших видів мита, впровадження спеціального мита у відсотках від митної вартості товарів”, - сказав перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Таким чином, під дії спецмита в розмірі 5% в цей раз потраплять автомобілі, автобуси, запасні частини, шини і інша техніка походженням з РФ. На українському ринку зараз присутні такі автомобілі, походженням з Російської Федерації: Lada (всі моделі), ГАЗ (всі моделі), УАЗ (всі моделі), VW Polo Sedan, Hyundai Creta і Accent, Chevrolet Niva, Kia Rio, а також КАМАЗ і ПАЗ. Ці автомобілі додадуть до ціни мінімум 6%, що для ряду моделей може бути фатальним і змусить їх покинути український ринок.

Вакарчук іде в парламент: які шанси в його партії

$
0
0
Святослав Вакарчук оголосив про свою участь у парламентських виборах України на чолі партії "Голос". Хто увійшов до нової політсили і які шанси на перемогу, – в матеріалі 24 каналу.

Друга спроба

Вакарчук під час презентації своєї партії "Голос" пояснив, що йде у політику, адже Україна потребує справжніх змін, яких вимагає народ. Він згадав про агресію Росії і додав, що країна має протистояти ворогу та захищати власну безпеку. За його словами, для засновників партії пріоритетом є змінити правил гри в українській політиці та відхід від старої системи.

Фахівці зауважують: партія Вакарчука "Голос" може подолати п’ятивідсотковий бар’єр і пройти до парламенту на осінніх виборах. Але питання, чи готові українці подарувати співаку другий шанс. Вакарчук проігнорував суспільний запит на нові обличчя на президентських виборах і фактично підтримав Порошенка. Цим, зазначає голова Центру досліджень політичних цінностей Олесь Доній, скористався Зеленський.

На президентських виборах Вакарчук не зважився піти в напрямку народних очікувань. І сфокусував настрої очікування нового на Зеленському. Розгромна для Порошенка перемога Зеленського – результат вагань Вакарчука,
– переконаний Олесь Доній.

Вакарчук Зеленський
Вакарчук не пішов на вибори президента і цим скористався Зеленський? 

Тому, за словами політолога, позитив для нової партії Вакарчука – суспільство готове до "неполітичних політиків". Мінус – коли потрібно було ризикнути на виборах президента, Вакарчук пропустив велику можливість.

Директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна говорить: минулого року на питання: чи потрібні нові політичні лідери, 8% респондентів називали Вакарчука. Зеленського – 6%. Мураєва 4%. Тобто сподівання на Вакарчука були високі.

Політолог Андрій Вігірінський переконаний, що 8-9 місяців тому Вакарчука мав рейтинги, які дозволяли йому вийти до другого туру разом із Зеленським. За його словами, частина виборців у Центральній та Західній Україні віддала б перевагу Вакарчуку, а не Порошенку.

Як політичний проект "Вакарчук" може говорити про докорінні зміни в країні, якщо за фактом підтримував діючого президента Порошенка? Як Вакарчук може говорити про проблеми корупції, якщо підтримував та особисто комунікував з людиною, яка цю ж корупцію в очах виборців і уособлювала?
– наголошує Андрій Вігірінський.

Які умови для перемоги?

На думку Ірини Бекешкіної, для успіху Вакарчука потрібно дві умови.

Зараз у Вакарчука і його умовної партії рейтинги близько 2%. Партія може подолати п’ятивідсотковий виборчий бар’єр. Але це залежить, чи в його команді будуть відомі і авторитетні люди. По-друге, чи будуть максимальні можливості з’являтися в ЗМІ. Але він не набере надто багато голосів,
– вважає Ірина Бекешкіна.

До команди Вакарчука увійшли умовно нові "неполітичні політики". Як зазначає Олесь Доній, всі п’ятеро свідомо підібрані – не депутати, з невеликим політичним бекграундом.

  • Юлія Клименко – заступниця міністра економіки;
  • Ярослав Юрчишин – колишній виконавчий директор Transparency International Ukraine ;
  • Соломія Анатоліївна Бобровська – українська діячка, виконувач обов'язків голови Одеської облдержадміністрації;
  • Юрій Соколов – заслужений лікар України;
  • Андрій Шараскін ("Богема") – кіборг, захисник Донецького аеропорту.

Вакарчук оголосив, що йде з партією на парламентські вибори: відео

Але, на переконання експерта, цього мало. Шанси Вакарчука залежать і від того, чи виникнуть на виборах ще цікаві і яскраві політпроекти, чи оновляться вже існуючі? Чи зможе співак залучити інших союзників і створити ширшу коаліцію?

Вакарчук замахується на 5 % чи більше? Якщо на 5%, то може отримати 4,5%. Для більшого результату потрібно створювати коаліцію, як свого часу зробив Ющенко, який фактично очолив все націонал-демократичне середовище. У Вакарчука гарні стартові можливості. Кращі, ніж у багатьох лідерів партії. Але це не гарантія подолання прохідного бар’єру,
– наголошує Доній.

Крім того, додає фахівець, успіх залежить від того, чи зможе Вакарчук створити свій міф. Якщо нові обличчя, то це вже конкуренція із Зеленським. Тоді в чому відмінність? Назва партії не так важлива. Люди реагують на міфи.

"Чи зможе Вакарчук розширити своє електоральне поле, як технологічно, без заяв, це зробив Зеленський, якого підтримали і україно-культурне і російсько-культурне поля? Чи спрацює така технологія вдруге? Питання з основним міфом. Вакарчуку треба переконати, чим він відрізняється", – підкреслює експерт.

З ким конкуруватиме Вакарчук?

Політпроект Вакарчука, на думку політологів і соціологів, відтягне електорат у Порошенка, частково побореться за фан-клуб Зеленського. Зокрема, за словами заступника директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайла Міщенка, партії Вакарчука і Зеленського орієнтовані на молодіжний електорат. Порошенко, говорить експерт, на президентських виборах орієнтувався на виборців західного регіону. Вакарчук теж може сподіватися на значну підтримку на Заході.

Олесь Доній уточнює: в першу чергу, Вакарчук вступає в конкуренцію з Порошенком. Співак виступає на україно-культурному полі. Умовно праве, ультраправе середовище монополізував Порошенко на президентських виборах. Вакарчук забиратиме голоси тих, хто в першому турі голосував не за Порошенка, але в другому підтримав діючого президента.

Вакарчук Порошенко Зеленський
Вакарчук забиратиме голоси Порошенка і Зеленського 

За словами Ірини Бекешкіної, потенційний електорат партії Вакарчука – Захід і Центр України. Те, що в Порошенка і Тимошенко міг забрати Вакарчук, – молодіжний електорат, уже забрав Зеленський. Тому Вакарчук може відібрати голоси, в основному, в "Слуги народу" Зеленського, якого підтримали не лише на Сході, але й на Заході і Центрі.

Хоча, наголошує Андрій Вігірінський, залишиться питання: чи особлива Вакарчука думка так і залишиться незрозумілою та нереалізованою, чи стане конструктивною.

У період, коли був суспільний запит на зміни і люди готові були делегувати Вакарчуку можливість на їх проведення, у нього не вистачило сміливості, стійкості, ще чогось. Він не спробував взяти на себе персональну відповідальність. Зараз, коли мова йде про колективну безвідповідальність парламенту, в співака з’явилась готовність зайняти невеликий сектор у Верховній Раді,
– підкреслив Андрій Вігірінський.

Українські спортсмени вибороли золоту та бронзову нагороду на змаганнях з шахів

$
0
0
Українські шахісти вибороли дві нагороди на Всесвітніх інтелектуальних іграх (IMSA World Masters 2019), що відбуваються зараз у китайському Хеншуї.

Український гросмейстер Антон Коробов у блискучому стилі виграв рапід-турнір.

Харків'янин набрав 8,5 очка з 11-ти й став переможцем турніру ще за тур до фінішу.

У жіночому рапід-турнірі відзначилася Марія Музичук. Львів'янка набрала 6,5 очка з 11-ти й поділила 3-4 місця і стала бронзовим призером завдяки кращому додатковому коефіцієнту.

У змаганнях також взяли участь киянин Руслан Пономарьов – 5 очок і 8-ме місце та харків'янка Анна Ушеніна – 5 очок і 12-те місце.

У чоловічому і жіночому турнірах виступали по 16 учасників. 17-18 травня на Всесвітніх інтелектуальних іграх відбудуться змагання з бліцу.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Вакарчук йде на парламентські вибори: програма партії "Голос"

$
0
0
Участь у парламентських виборах Святослав Вакарчук пояснює необхідністю справжніх змін, що їх вимагають українці. Наразі його партія "Голос" перебуває у процесі реєстрації, однак основні напрямки і пріоритети своєї діяльності вже презентувала українцям.

Знищити внутрішнього ворога і стати сильними перед ворогом зовнішнім – саме на цьому наголошує лідер політичної сили Святослав Вакарчук у своїй програмі.

Він переконаний, що стара політика "ослаблює державу ізсередини", поки Росія підриває нашу безпеку і створює загрозу ззовні. Тому команда Вакарчука хоче "змінити правила гри" в українській політиці.

"Голос" і Президент

У своєму зверненні лідер наголошує: "сліпа віра у нового Президента – це стара політика", бо "нового обличчя на Банковій недостатньо". У партії вважають, що "вірити слід у народ, а президент повинен бути підзвітним народові".

"Я скажу вам так: якщо Президент пропонуватиме зміни, ми будемо виступати за ще більші зміни. Якщо він забуде про свої обіцянки, ми змусимо його відповідати перед виборцями. Нам потрібні справжні зміни, а не їх імітація", – обіцяє Вакарчук.

Олігархи

Вакарчук запевнив, що партія не братиме жодної копійки в олігархів, а фінансуватиме її прозорий бізнес і прості українці.

Стара політика належала олігархам. Ми ж не беремо в олігархів жодної копійки, жодної цукерки. Олігархи не пишуть і не фінансують наших сценаріїв. Нами ніхто не володіє, 
– переконує він.

Програма партії Вакарчука "Голос" 

У партії наголошують, що людина – найвища цінність, навколо якої слід об’єднати суспільство, а об’єднане суспільство має створювати рівні можливості.

Що обіцяють у партії Вакарчука?

- нова політична культура та інклюзивна демократія – основа розвитку країни;

- збереження територіальної цілісності України та повернення окупованих територій;

- підтримувати та гарантувати незворотність європейського шляху розвитку країни;

- посилювати обороноздатність через підтримку сильної армії і входження в НАТО.

Як "Голос" пропонує забезпечувати зростання економіки: 

  • розвиток інноваційної економіки та малого і середнього бізнесу, підвищення продуктивності праці;
  • сучасна освіта та медицина, високі стандарти безпеки та екології, справедливе пенсійне забезпечення та соціальна допомога, рівні можливості доступу до ринку праці;
  • демонополізація та лібералізація ринків;
  • економічна інтеграція з ЄС і глобальними ринками;
  • поступове зниження частки держави в економіці та значне підвищення ефективності державного управліня. 

Окрім того, серед завдань – розвиток освіти та охорони здоров’я, щоб "примножувати людський потенціал" та зберігати українську ідентичність. У "Голосі" створення рівних правил для всіх і зниження рівня корупції бачать в незалежності судової гілки влади та перезапуску антикорупційних органів.

Партія наголошує, що працюватиме на "довготривалі стратегічні здобутки" і робитиме це із прозорим фінансуванням та відкритістю. Досягати завдань хочуть відкрито: громадські слухання, публічні дискусії щодо ініціювання і ухвалення законодавчих змін.

Програма партії "Голос":

Які дані останніх соцопитувань щодо парламентських виборів?Згідно з дослідженням, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 14 квітня, серед тих виборців, які вже визначилися з вибором і планують прийти на вибори, відсотки розподіляються так: "Слуга народу" – 25,9%. "Опозиційна платформа –"За Життя" – 15,7%. Блок Петра Порошенка "Солідарність"– 13,9%. ВО "Батьківщина" – 12,1%. "Громадянська позиція" – 5,1%. "Сила і Честь" – 5%. Ще дві партії близькі до прохідного бар’єру: Радикальна партія Олега Ляшка (4,8%) і ВО "Свобода" (4,6%).

 

 

Євробачення-2019: пісні всіх країн і що відомо про учасників

$
0
0
Євробачення-2019 проходить у Тель-Авіві. Перший півфінал конкурсу вже відбувся 14 травня, другий проходитиме сьогодні, 16 травня, а фінал, де визначиться переможець Євробачення – 18 травня. Україна в цьогорічному пісенному конкурсі участі не бере, відтак немає права на голос.

LifeStyle 24 зібрав для вас усіх виконавців музичного конкурсу Євробачення-2019, щоб ви могли краще ознайомитися з їхніми піснями. 

Список учасників Євробачення-2019 усіх країн

В першому півфіналі Євробачення-2019 вже виступили 17 країн-учасниць:

1. Кіпр: Tamta – Replay

2. Чорногорія: D-moll – Heaven

3. Фінляндія: Darude feat. Sebastian Rejman – Look Away

4. Польща: Tulia – Pali się

5. Словенія: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi

6. Чехія: Lake Malawi – Friend of a Friend

7. Угорщина: Joci Pápai – Az én apám

8. Білорусь: Zena – Like It

9. Сербія: Nevena Božović – Kruna

10. Бельгія: Eliot Vassamillet – Wake Up

11. Грузія: Oto Nemsadze – Sul Tsin Iare

12. Австралія: Kate Miller-Heidke – Zero Gravity

13. Ісландія: Hatari – Hatrið mun sigra

14. Естонія: Victor Crone – Storm

15. Португалія: Conan Osíris – Telemóveis

16. Греція: Katerine Duska – Better Love

​17. Сан-Марино: Serhat – Say Na Na Na

Дивіться пісні учасників першого півфіналу Євробачення-2019:

Словенія: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi

Zala Kralj & Gašper Šantl – новий словенський дует, який об'єднався у 2017-му році. До зустрічі обидва артисти були зосереджені на розвитку своєї кар'єри на музичній сцені Словенії.

Білорусь: Zena – Like It

Зіна Купріянович, народилася 17 вересня 2002 року в Мінську. Будучи молодою артисткою, співачка отримала безліч нагород, серед яких – перше місце на дитячому конкурсі "Слов'янський базар" у Вітебську 2014 року. У 2016 році Зена була голосом Моани, головної героїні в російській версії однойменного фільму Disney.

Чорногорія: D mol – Heaven 

D mol – молода чорногорська вокальна група з шести осіб, яка сформувалася в приватній музичній школі Daniel Alibabic. Наставником групи є Alibabic – колишній учасник колективу No Name, а також представник Чорногорії на Євробаченні-2005 в Києві.

Кіпр: Tamta – Replay 

Tamta народилася і виросла в Грузії. Вона переїхала до Греції у віці 22 років і взяла участь в телешоу "Грецький ідол", посівши друге місце. Наразі є однією з найуспішніших і найвпливовіших виконавців в грецькій поп-музичній індустрії, а також вважається однією з найкращих вокалісток Греції.

Сербія: Nevena Božović – Kruna

Невена Божович представлятиме Сербію після перемоги в Нацвідборі. Це не перший досвід участі в конкурсі – Невена посіла третє місце на дитячому Євробаченні-2007 і була учасницею групи My 3, яка представляла Сербію на Євробаченні-2013.

Польща: Tulia – Fire of Love (Pali się)

Все почалося в жовтні 2017 року, коли Depeche Mode опублікували на своїй офіційній фан-сторінці цікаву фолк-версію одного зі своїх головних хітів Enjoy the Silence, створену чотирма унікальними і талановитими дівчатами зі Щецина. Сьогодні Tulia є представницями Польщі на Євробаченні-2019.

Угорщина: Joci Pápai – Az én apám

Музика завжди звучала в родині Йоці Папаї, оскільки його батько був керівником великого циганського оркестру. У 4 роки він вибрав той же шлях, що і Папаї-старший, коли вперше взяв у руки гітару – інструмент, з яким відтоді не розлучається.

Чехія: Lake Malawi – Friend of a Friend

Lake Malawi – інді-поп-група, заснована у 2013 році Альбертом Черни. Спочатку Lake Malawi збиралися реалізуватися за межами Чехії і весь репертуар гурту був англомовним. Гурт вже знайомий українській публіці, адже їх запрошували виступати на українському Нацвідборі.

Фінляндія: Darude feat. Sebastian Rejman – Look Away

Даруде є одним з найуспішніших фінських артистів сучасної епохи. У розпал трансового буму початку 2000-х років Даруде, він же Віллі Віртанен, створив сингл "Піщана буря". Цей трек став одним із найпродаваніших танцювальних синглів в історії електронної танцювальної музики.

Естонія: Victor Crone – Storm

Віктор Крон народився у 1992 році в Швеції. Він виріс в музичній родині, його бабуся була співачкою, а дідусь – скрипалем, але тільки коли батьки купили йому першу гітару у віці 12 років, він став займатися музикою. У 14 років почав співати і писати власні пісні, а коли йому було 18, отримав можливість поїхати до Сполучених Штатів, щоб складати музику в Теннессі, Нью-Йорку і в культовій студії Capitol Records в Лос-Анджелесі.

Португалія: Conan Osíris – Telemóveis

Конан Осіріс – псевдонім 30-річного Тіаго Міранди. Він народився в Лісабоні 5 січня, того ж дня, що і Хаяо Міядзакі, режисер анімаційного фільму "Конан – хлопчик з майбутнього", яким надихнувся Тіаго. Друга половина його псевдоніма, Осіріс, походить від символу відродження і воскресіння в єгипетській міфології.

Ісландія: Hatari – Hatrið mun sigra 

Колектив Hatari позиціонує себе як "антикапіталістична група виконавців технічної продуктивності БДСМ" і з гордістю представляє Ісландію на Євробаченні-2019.

Грузія: Oto Nemsadze – Sul Tsin Iare

Отар Немсадзе народився 18 червня 1989 року в місті Горі, розташованому в східній частині Грузії. У віці трьох років мама почала вчити його співу, і, як бачимо, вельми успішно. У 2013-му році Отар брав участь в шоу "Голос країни" у команді Святослава Вакарчука.

Австралія: Kate Miller-Heidke – Zero Gravity

Кейт Міллер-Хейдке – співачка та автор пісень, яка подорожує світами сучасної естради, фолку та опери. Вона випустила чотири студійні альбоми в Австралії, досягнувши мультиплатинового статусу. Її останній альбом O Vertigo дебютував під номером чотири в чартах австралійських альбомів, побив рекорди австралійського краудфандингу і був номінований на премію ARIA.

Сан-Марино: Serhat – Say Na Na Na

Цього року Серхат вдруге представлятиме Сан-Марино на Євробаченні. Він є досвідченим співаком, автором пісень, музичним продюсером, а також продюсером телевізійних шоу. Проте за освітою він стоматолог.

Греція: Katerine Duska – Better Love

Кетрін Дуска – греко-канадська співачка і авторка пісень, яка наразі проживає в Афінах. Її відомий дебютний альбом Embodiment був випущений 2016 року Minos EMI/Universal Records, а 2018 року її сингл Fire Away був обраний для офіційної телевізійної рекламної кампанії на канадському телебаченні.

Бельгія: Eliot Vassamillet – Wake Up

Еліот представлятиме свою країну на 64-му конкурсі Євробачення в Тель-Авіві. Його пісня Wake Up була написана П'єром Дюмуліним. П'єр доклав руку до City Lights – меланхолійної поп-балади у виконанні Бланш, яка зайняла четверте місце на конкурсі Євробачення-2017.

В другому півфіналі Євробачення-2019 виступлять 18 країн-учасниць:

1. Вірменія: Srbuk – Walking Out

2. Ірландія: Sarah McTernan – 22

3. Молдова: Anna Odobescu – Stay

4. Швейцарія: Luca Hänni – She Got Me

5. Латвія: Carousel – That Night

6. Румунія: Ester Peony – On a Sunday

7. Данія: Leonora – Love Is Forever

8. Швеція: John Lundvik – Too Late for Love

9. Австрія: Pænda – Limits

10. Хорватія: Roko Blažević – The Dream

11. Мальта: Michela Pace – Сhameleon

12. Литва: Jurijus – Run with the Lions

13. Росія: Сергій Лазарєв – Scream

14. Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju Tokës

15. Норвегія: KEiiNO – Spirit in the Sky

16. Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade

17. Північна Македонія: Tamara Todevska – Рroud

18. Азербайджан: Chingiz – Truth

Дивіться пісні учасників другого півфіналу Євробачення-2019:

Австрія: Paenda – Limits

Співачка та мультиінструменталістка Паенда (Габріела Горн) зробила собі ім'я на сцені зі складним електро-попом. Дівчина сама пише музику і слова, а також займається продюсуванням свого продукту.

Вірменія: Srbuk – My love

Вірменська співачка Србуі Саргсян більше відома за сценічним ім'ям Srbuk. У 2010-му році дівчина зайняла друге місце вірменського шоу "Х-Фактор", а минулого року брала участь в українському шоу "Голос країни", де посіла четверте місце.

Латвія: Carousel – That Night

Гурт Carousel складається з Sabine Žuga та Maris Vasilevsky. Вони працюють разом із 2015-го року та виступають у стилі інді-поп.

Румунія: Ester Peony – On a Sunday

Естер Піоні (справжнє ім'я Alexandra Creţu) – румунська співачка й автор пісень. Її пристрасть до музики з'явилася в дитинстві, коли вона жила з родиною в Монреалі, Канада. Популярною дівчина стала у 2014-му році завдяки виконанню каверів на відомі треки.

Албанія: Jonida Maliqi – Ktheju tokës

36-ти річна Йоніда Малічі відома тим, що зображує Джульєту в албанській музичній версії "Ромео і Джульєтти" разом з Alban Skënderaj. Йоніда виступить на Євробаченні з піснею про емігрантів, які покинули свою рідну землю задля пошуку щастя на чужині.

Північна Македонія: Тамара Тодевська – Let me love you

Тамара Тодевська вже виступала на сцені Євробачення від своєї країни у складі тріо у 2008-му році, але цього разу вона буде виступати сольно. Її сестра Тіана Дапчевіч також підкорювала сцену Євробачення. Це було у 2014-му році у Копенгагені й Тамара тоді стала бек-вокалісткою своєї сестри.

Мальта: Michela Pace – Chameleon

Переможниця мальтійського талант-шоу The X Factor, сімнадцятирічна Мікела Пач, навчається в школі-консерваторії для дівчат у Вікторії. На проекті її тренером був Keith Debono, який співпрацює з Ira Losco, що представляла Мальту на пісенному конкурсі в 2002-му та 2016-му роках.

Нідерланди: Duncan Laurence – Arcade

Дункан Лоренс (справжнє ім'я – Duncan de Moor) – 24-річний нідерландський співак, музикант, продюсер, який закінчив рок-академію в Тільбургзі, що на сході Нідерландів. В 2014-му році Дункан брав участь у The Voice of Holland під своїм справжнім ім'ям. Він зміг дійти аж до півфіналу зі своєю наставницею IIse DeLange, яка у складі гурту The Common Linnets посіла друге місце на Євробаченні-2014.

Росія: Сергій Лазарев – Scream

Сергій Лазарев вже брав участь у Євробаченні у 2016-му році з піснею You Are the Only One. Тоді він посів третє місце.

Хорватія: Roko Blažević – The Dream

Роко Блажевич вже встиг потрапити у скандал "з плагіатом". Його сценічний образ нагадує виступ на Євробаченні-2008 азербаджанського дуету Ельнура Гусейнова та Саміра Джавадзаде. Композиція "Мрія" була написана Жаком Ходеком, представником Хорватії на Євробаченні у 2017-му році та з віршами Чарлі Мейсона. The Dream виконується англійською та хорватською мовами.

Ірландія: Sarah McTernan – 22

Молдова: Anna Odobescu – Stay

Швейцарія: Luca Hänni – She Got Me

Данія: Leonora – Love Is Forever

Швеція: John Lundvik – Too Late for Love

Литва: Jurijus – Run with the Lions

Норвегія: KEiiNO – Spirit in the Sky

Азербайджан: Chingiz – Truth

Проти Лещенка відкрили справу через можливий хабар

$
0
0
Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо народного депутата Сергія Лещенка за фактом можливого отримання ним хабара. Політика викликали на допит.

У САП посилаються на публікації у ЗМІ про те, що Лещенко купив елітну квартиру в центрі Києва за гроші, начебто отримані як хабар.

Лещенко нібито систематично отримував мільйонні хабарі від підприємця за лобіювання бізнес-інтересів останнього, додали у САП з посиланням на медіа. Нардеп за хабарі нібито впливав на посадовців органів влади та правоохоронних органів, а також формував необхідні суспільні думки в медіапросторі.

Щоб перевірити цю інформацію, САП відкрила провадження та викликала Лещенка на допит.

Досудове розслідування у справі проводитиме Національна антикорупційна бюро.

Новина доповнюється…

Напередодні допитами Лещенку пригрозив генпрокурор Юрій Луценко, щоправда в іншій справі. Голова ГПУ заявляв, що нардепа викличуть на допит та можуть вручити підозруза нібито розголошення даних досудового слідства у справі про "чорну касу" "Партії регіонів".

Луценко також звинуватив Лещенка в тому, що нардеп нібито втрутився у вибори президента США 2016 року, публікуючи дані про "чорну бухгалтерію". Зауважимо, що в публікаціях фігурував Пол Манафорт, який співпрацював з "регіоналами" та у 2016 році керував виборчим штабом Дональда Трампа.

Лещенко відкинув будь-яке втручання в американські вибори та закликав Луценка якомога швидше ініціювати зняття з нього депутатської недоторканності та викликати на допити у прямому ефірі.


До яких захворювань призводить відсутність сніданку

$
0
0
Останні дослідження настійно не рекомендують пропускати сніданки. Якщо ви не їсте вранці, вас чекають проблеми зі здоров'ям – причому вони будуть ще серйозніше, якщо налягати на вечерю.

У статті китайських і американських дослідників, опублікованій в Journal of the American College of Cardiology, стверджується: пропуск сніданку пов'язаний з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.До таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані з американського Національного дослідження стану здоров'я і харчування населення за 1988-1994 роки.

Матеріали містили інформацію про 6550 американців у віці від 40 до 75 років, у яких в анамнезі не було згадок про серцево-судинних захворюваннях або раку. Середній вік респондента склав 53,2 роки. Приблизно 48% учасників опитування були чоловіками. Було зареєстровано 2318 випадків смерті, в тому числі 619 – від серцево-судинних захворювань.

Респондентам ставилося запитання "Як часто ви снідаєте?", а можливі відповіді включали "кожен день", "кілька днів на тиждень", "рідко" і "ніколи".

Опитування показало, що серед учасників дослідження 5,1% ніколи не снідали, 10,9% робили це рідко, приблизно 25% снідали кілька разів на тиждень (але не кожен день) і 59% не пропускали сніданок.

Виявилося, що у першої групи людей (хто ніколи не снідав) після поправок на вік, стать, етнічне походження, соціально-економічний статус, особливості харчування і способу життя, на 87% був вищий ризик смертності від серцево-судинних захворювань, ніж в останньої (хто снідає щодня). Загальний ризик смертності у першої групи (в порівнянні з другою) виявився теж вище – на 19%.

Сніданок зменшує ризик передчасної смерті
Сніданок зменшує ризик передчасної смерті

В іншому дослідженні бразильських вчених, опублікованій в European Journal of Preventive Cardiology, повідомляється, що у людей, які пропускають сніданки, але щільно вечеряють перед сном, в 4-5 разів підвищено ризик передчасної смерті, стенокардії або повторного інфаркту міокарда через 30 діб після виписки зі стаціонару через настання серцевого нападу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Прогноз погоди на 17 травня: Захід продовжить вмиватися дощами, а на Півдні – до +30

$
0
0
Погода в Україні у п'ятницю, 17 травня, буде майже по-літньому спекотною. Щоправда, не всюди. Західні регіони продовжить заливати затяжними дощами і градуси там будуть помітно нижчими, ніж на решті території України.

А взагалі короткочасні дощі можливі у всіх областях, окрім, південних, а також – Сумщини й Харківщини, передає український синоптик Наталка Діденко.

П'ятниця в Україні знову демонструватиме градуси, які б більше годилися літу. 17 травня на Півдні та Сході – до +26...+30 градусів. Та й взагалі, буде тепло, протягом дня на решті території +20...+26 градусів,
– зазначає фахівець.

Найхолодніше 17 травня буде на Закарпатті. Там температура повітря підніметься максимум до + 17...+19 градусів.

Своєю чергою,найспекотнішапогода очікується на Херсонщині. Там повітря прогріється до +28...+30 градусів.

Синоптики Укргідрометцентру попереджають: 17 травня у західній частині країни – дощі, подекуди грози та шквали 15 – 20 метрів за секунду, вночі на Рівненщині, Житомирщині та Вінниччині – значні дощі.

У Києві 17 травня є ймовірність дощу з грозою. Стовпчики термометрів піднімуться до позначок у +23...+26 градусів.

Прогноз погоди на п'ятницю, 17 травня, у містах України:

Ужгород – +17…+19

Львів – +20…+22

Івано-Франківськ – +21…+23

Тернопіль – +23…+25

Чернівці – +21…+23

Хмельницький – +23…+25

Луцьк – +20…+22

Рівне – +21…+23

Житомир – +22…+24

Вінниця – +23…+25

Одеса – +25…+27

Миколаїв – +27…+29

Херсон – +28…+30

Сімферополь – +27…+29

Кропивницький – +24…+26

Черкаси – +24…+26

Чернігів – +23…+25

Суми – +23…+25

Полтава – +23…+25

Дніпро – +25…+27

Запоріжжя – +27…+29

Донецьк – +25…+27

Луганськ – +25…+27

Харків – +25…+27

Київ – +23…+25

погода прогноз погоди прогноз погоди на травень прогноз погоди на 17 травня
Прогноз погоди на п'ятницю, 17 травня, від Укргідрометцентру

Марина Порошенко дала пораду Олені Зеленській

$
0
0
Дружина Петра Порошенка Марина порадила дружині новообраного президента Олени Зеленській, як досягнути гарних результатів у ролі першої леді.

В ефірі радіо НВвона закликала її "не прислухатися до порад політтехнологів або протоколістів".

"Робити треба те, до чого спонукає душа, тоді вона побачить, що вона не може не робити чогось корисного для суспільства", – підкреслила Марина Порошенко.

Тільки з такими емоціями і з таким внутрішнім відчуттям своєї дотичності до якогось проекту можна досягти гарних результатів,
– сказала дружина чинного президента.

Сама ж дружина майбутнього президента України Володимира Зеленського Олена розповіла, що дуже переживаєчерез статус першої леді країни, адже це серйозна відповідальність. Окрім того, вона б хотіла залишитися поза політикою і надалі займатися своєю роботою у "Студії Квартал 95".

Якщо це можливо, я б хотіла займатись тим, чим я займалась. З іншого боку, мені кажуть: є ж перші леді, які створюють фонди і займаються благодійністю. Я дуже серйозно до цього ставлюся, адже це величезна відповідальність. У це треба повністю зануритись і я з цього приводу переживаю,
– зауважила вона.

Водночас, дружина кандидата переконана, що така персона, як перша леді країни, своєю роботою може привернути увагу до проблемтих, хто дійсно може допомогти. Тобто це людина, яка може гарантувати результат.

З Мариною Порошенко Олена Зеленська не знай, але чудово ставиться до неї "як до жінки і матері".

"Я чула, що вона займається питанням інклюзивної освіти. Це дійсно дуже важливо. Я не заглиблювалася в те, які там зміни відбулися, але я впевнена, що вони є. Це, звичайно, викликає величезну повагу", – зазначила вона.

Що відомо про Марину Порошенко та Олену Зеленську: дивіться відео

 

Зідан влаштував грандіозну чистку в Реалі – Лунін опинився в "зеленій зоні"

$
0
0
Мадридський гранд планує грандіозну чистку складу у літнє міжсезоння.

Реал може стати головним хедлайнером найближчого трансферного вікна. На шляху до табору "бланкус" перебувають Еден Азар, Поль Погба, Лука Йовіч та Ферлан Менді. Не виключено, що цю компанію поповнять ще один-два футболісти зі світовим ім'ям. Однак перш ніж підписувати нових гравців, Флорентіно Перес повинен позбутися зайвого баласту, розвантаживши зарплатну відомість і отримавши додаткову кругленьку суму для масштабного "шопінгу".

Реал підготував велику чистку і рекордні 540 мільйонів на галактичні трансфери – свіжі новини для Луніна

Після численних зустрічей з тренерським штабом Зідана у Вальдебебас, однак з яких завершиласьсерйозними розбіжностямиміж представниками президента і французьким фахівцем щодо майбутнього Луніна, керівництво Реала прийняло рішення позбутися одразу 14-х гравців. Авторитетна Марка дізналась імена усіх приречених, які потрапили до "червоної зони" у трансферному списку "бланкос". Загалом футболісти першої команди королівського клубу були розділені на три кольорові групи: зелений – точно залишається; жовтий – під сумнівом; червоний – точно піде.

Воротарська позиція з вічною дилемою Луніна

Як повідомлялось трохи раніше, воротарську позицію Реала після відходу Кейлора Наваса повинні закрити Тібо Куртуа, Люка Зідан і Андрій Лунін. Бельгієць залишиться першим номером, попри не дуже переконливу гру з регулярними травмами. Як керівництво, так і тренер вважають, що він ще не сказав свого останнього слова.

Натомість рішення щодо дублера Куртуа ризикує спричинити справжній землетрус на Бернабеу. Зідан бачить у цій ролі свого сина Люку, а Флорентіно прагне зробити ставку на українця, якого неодноразово називав майбутнім клубу. Можливо, крапка у цьому питанні буде поставлена на першому передсезонному зборі мадридців у США. Хто краще працюватиме, той і отримає звання №2, яке надасть можливість захищати ворота основного складу в Копа дель Рей. Хоча, травматичність Куртуа відкриває перед Луніним та Зіданом-молодшим значно ширші перспективи.

Лунін значно подешевшав – каталонські ЗМІ іронізують з трансферної вартості гравця Реала

Відмова від трьох молодих оборонців

Вже офіційний трансфер Мілітао, а також просунута стадія перемовин з Ліоном щодо переходу Менді зачиняють двері перед трьома молодими захисниками, на яких ще зовсім недавно покладались величезні сподівання. Мова йде про двох лівих латералів Серхіо Регілона і Тео Ернандеса, а також центрального оборонця Хесуса Вальєхо. Перший зробив серйозний прорив при Соларі, але Зідан збирається довірити його позицію 23-річному гравцеві Ліона та своєму улюбленцю Марсело.

Вальєхо втомив клуб регулярними травмами, пропустивши майже весь сезон, а Тео просто розчарував слабким прогресом і скандальною поведінкою поза межами футбольного поля. Влітку молодший брат Лукаса Ернандеса буде повернутий з Сосьєдада у Мадрид лише для того, щоб йому знайшли новий клуб, який буде готовий заплатити принаймні 15 млн євро. Два роки тому француз обійшовся "бланкос" значно дорожче – 25 млн.

Велика чистка середньої лінії

Флорентіно Перес активно працює над трансфером Поля Погба, а також двох альтернатив французу на випадок невдачі у перемовинах з Манчестер Юнайтед, який вимагає абсурдні для президента "бланкос" 170 млн євро.Значно дешевші варіанти на столі у боса королівського клубу – Крістіан Еріксен (Тоттенхем) та Донні ван де Беек (Аякс). Однак прихід бодай одного з цих футболістів викличе серйозне перенасичення півзахисту, що суперечить планам Зізу. Француз хоче коротку обойму (не більше 21 гравця) та вже особисто вказав на двері Маркосу Льоренте і Дані Себальйосу.

Немає місця у новому проекті також для Хамеса Родрігеса та Матео Ковачіча, на продажі яких спробують виручити серйозні кошти. Обоє мають хороший попит серед топових європейських клубів. Відзначимо, що колумбієць хотів би залишитись на Бернабеу, але Зідан не бачить його у складі, а тримати на лаві такого гравця француз вважає безумством.

Оскар, який разом з Луніним провів сезон у Леганесі, та Едегор приречені на чергові оренди. Мадрид розраховує на них у майбутньому, але не зараз. Про повноцінні трансфери цих молодих хавбеків не може бути й мови, зазначає Марка. Натомість Іско з Браїмом наразі перебувають у зоні ризику. Їхнє майбутнє оповите туманом – Зідан сильно сумнівається.

Прихід Азара як довгоочікуваний кінець для Бейла

Атакувальна ланка Реала повинна зазнати найбільш суттєвої трансформації у літнє трансферне вікно. Еден Азаар та Лука Йовіч однією ногою вже перебувають на Бернабеу, а це означає, що провальний Гарет Бейл точно покине мадридський клуб. Цього вимагають фанати, тренер і, схоже, сам Флорентіно, який довго захищав валлійця. Подейкують, що "бланкос" також мріють про Салаха, який може пришвидшити прощання з Лукасом Васкесом. Однак іспанець навряд чи матиме багато шансів при Зізу навіть без трансферу єгиптянина.

Повноцінний продаж очікує на Майораля та Де Томаса, які виступали за Леванте і Райо відповідно на правах оренди. А ось Маріано, повернувшись з Ліона минулого літа за серйозні гроші (25 млн), ризикує стати частиною угоди з придбання Йовіча.

Почуватись у безпеці можуть лише Бензема, Вінісіус таРодріго, який приєднається до мадридців у червні.

"Арсенал" жорстко розкритикував УЄФА через фінал Ліги Європи в Баку

$
0
0
Лондонський "Арсенал" виступив із критичною заявою з приводу фіналу Ліги Європи, який відбудеться в столиці Азербайджану Баку.

УЄФА може надати "Арсеналу", який у фінальній грі зіграє з "Челсі", всього 6 тисяч квитків.

"Всі в "Арсеналі" раді виходу у фінал Ліги Європи, ми з нетерпінням чекаємо матчу з "Челсі" в середу, 29 травня. Однак ми вкрай розчаровані тим фактом, що через транспортні обмеження УЄФА може надати "Арсеналу" максимум 6000 квитків на стадіон місткістю понад 60 000 чоловік. Час покаже, чи буде можливим для 6000 вболівальників "Арсеналу" відвідати матч, враховуючи вкрай складну подорож.

У нас 45 тисяч власників абонементів, і пропустити матч такому числу вболівальників через те, що УЄФА вибрав місце проведення фіналу з таким обмеженим транспортним забезпеченням, просто неправильно. Реальність така, що будь-який клуб, який опинився у фіналі, не зміг би задовольнити попит з боку їхніх уболівальників.

Ми отримали багато скарг від наших уболівальників з цього приводу й повністю поділяємо їхні побоювання. Від імені наших уболівальників ми хотіли б зрозуміти критерії, за якими вибираються місця проведення фіналів, а також, як в цьому контексті враховуються вимоги уболівальників.

Ми наполегливо закликаємо УЄФА враховувати логістику та побажання уболівальників при будь-яких майбутніх рішеннях щодо вибору місць проведення фіналів, оскільки те, що сталося у цьому сезоні, є неприйнятним і не повинно повторитися. Ми будемо раді приєднатися до будь-яких майбутніх дискусій, щоб уникнути повторення подібної ситуації", – йдеться у заяві на сайті "Арсеналу".

Фінальний матч Ліги Європи проти "Челсі" можуть пропустити не тільки англійські вболівальники, але й футболіст "канонірів" Генріх Мхітарян. Гравець, швидше за все, не зіграє у фіналі через політичний конфлікт Вірменії та Азербайджану.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Viewing all 264246 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>