Quantcast
Channel: 24 Канал - Всі новини
Viewing all 264744 articles
Browse latest View live

Руслан Маліновський став чемпіоном Бельгії разом з "Генком": фото

$
0
0
Український півзахисник бельгійського клубу "Генк" Руслан Маліновський став чемпіоном Бельгії разом зі своєю командою.

Команді українця вдалося оформити чемпіонський титул за тур до завершення чемпіонату.

У матчі 9-го туру другого етапу чемпіонату Бельгії поділив очки з "Андерлехтом", зігравши 1:1. Цього виявилося достатньо, щоб забронювати перше місце за тур до фінішу чемпіонату, оскільки головний переслідувач "Брюгге" в паралельному матчі в більшості поступився "Стандарду" 0:2.

Таким чином, за тур до кінця "Брюгге" відстає від "Генка" на 4 очки в турнірній таблиці чемпіонату Бельгії.


Фото: GETTY IMAGES

"Генк" став чемпіоном вперше з сезону 2010/2011. Це четверте чемпіонство клубу з однойменного міста в історії й перше для українця. Завдяки цій перемозі "Генк" зіграє в груповому етапі Ліги чемпіонів.


Фото: GETTY IMAGES

26-річний українець провів на полі весь матч. Маліновський у 37 матчах чемпіонату забив 13 голів і зробив 12 результативних передач. Всього у сезоні у всіх турнірах він забив 16 голів і віддав 16 результативних передач в 51 зустрічі.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram


Випуск новин за 10:00: Фіналісти Євробачення-2019. Смерч на Житомирщині

$
0
0
У випуску новин за 17 травня станом на 10:00 – у Тель-Авіві завершився другий півфінал пісенного конкурсу. На ньому журі та глядачі обрали другу десятку учасників фіналу, перша ж стала відома ще 14 травня. На Житомирщині неподалік села Пилиповичі полями пронісся смерч. Буревій пошкодив 39 будинків та знеструмив дві вулиці.

Також у випуску:

Російські найманці 13 разів відкривали вогонь по позиціях Збройних сил України. Внаслідок ворожих обстрілів один захисник загинув, ще один зазнав поранення.

У столичному Солом'янському суді обирають запобіжний захід екс-командувачу Нацгвардії Юрію Аллерову. Його підозрюють у заволодінні держмайном на понад 80 мільйонів гривень.

Парламент Канади відмовився визнавати депортацію кримських татар геноцидом. Для ухвалення такої резолюції не вистачило голосів.

"Європейська коаліція" в парламенті може припинити своє існування, адже фракція "Народний фронт" готується вийти з неї.


+Відео

Помер Бей Юймін – архітектор Піраміди Лувра

$
0
0
У США помер відомий американський архітектор китайського походження Бей Юймін. Його найвідомішою роботою є скляна піраміда біля Лувра у Парижі.

26 квітня 2019 року архітекторові виповнилось 102 роки.

Про смерть Бей Юйміна повідомив його син. Його батька не стало у ніч на четвер, 16 травня, пише New York Times.

Що відомо про Бей Юйміна?Він народився в провінції Гуандун на півдні Китаю. У 17 років відправився на навчання до США. За словами самого митця, його інтерес до архітектури з'явився тоді, коли вперше побачив найвищу на той час будівлю Шанхаю – 20-поверховий готель Гоцзі.

Розробив чимало проектів адміністративних і житлових будівель. Першим досвідом у проектуванні громадських будівель стала будівля Державного центру з дослідження атмосфери, яка була збудована у 60-ті в долині штату Колорадо.

На його рахунку понад 50 проектів по всьому світу.

архітектор Бей Юймін помер
Архітектор Бей Юймін помер на 103-му році життя//Фото: Getty images

Найвідоміші роботи архітектора Бей Юйміна:

Його найбільш впізнаваною роботою є скляна Піраміда Лувра, яка була зведена біля найбільш відвідуваного музею світу у 1989-му.

Зал слави рок-н-ролув Клівленді (штат Огайо, США)

Зал слави рок-н-ролу будівля архітектура Бей Юймін
Зал слави рок-н-ролу у Клівленді//Фото: Getty images

Вежа банку JPMorgan Chaseу Нью-Йорку

Бей Юймін вежа банк Нью-Йорк
Вежа банку JPMorgan Chase//Фото: chasetower.com

Вежа Банку Китаюу Гонконгу

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#impei #bankofchinatower #architect #architecture #건축 #건축가 I.M. Pei 1917.4.26 - 2019.5.16 RIP

Допис, поширений користувачем @ onehe369

Фаунтейн-плейсв Далласі

Fountain Place архітектура Бей Юймін
Будівля Fountain Place у Далласі 

Бібліотека імені Джона Кеннедіу Бостоні

Бібліотека Джон Кеннеді Бостон будівля Бей Юймін
Будівля Бібліотеки імені Джона Кеннеді у Бостоні//Фото: Getty images

Однією з його останніх робіт став Музей мусульманского мистецтва у Досі (Катар)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#impei #rip #museumofislamicart #miadoha

Допис, поширений Soo (@soochoi_)

Бей Юймін став одним з перших лауреатів Прітцкерівської премії– найпрестижнішої нагороди в архітектурі.

1979 був названий роком Бей Юйміна у США.

KAZKA, DZIDZIO і Федишин: зірки відповіли на звинувачення щодо несплати податків

$
0
0
Заступник голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов днями опублікував список у Facebook з представників шоу-бізнесу, які, за його словами, свою діяльність не позначають у документах і податків не сплачують.

У публікації заступника голови ДФС зазначалося, що у список тих, хто неправдиво заповнює декларації, намагаючись уникнути оподаткування, потрапили Анна Сєдокова, Ані Лорак, Дзідзьо, Камалія, Андрій Хливнюк (фронтмен групи "Бумбокс"), ПОЗІТІВ ("Время и Стекло"), Марія Яремчук, Амадор Лопес, MARUV, Tayanna, О. Зарицька (KAZKA), Василь Ломаченко, Еліна Світоліна, Олександр Усик та інші.

Деякі українські зірки вже відреагували на звинувачення щодо несплати податків. Так, як пише KP.UA., менеджер гурту KAZKA заявив, що Бамбізов опублікував неправдиву інформацію.

Євген Бамбізов опублікував неправдиву інформацію. Серед "зірок, які далеко не завжди виступають зразковими платниками податків" він вказав ім'я Олександри Зарицької — солістки гурту KAZKA. У той час як Олександра чесний платник податків, і всі її доходи оподатковуються згідно з чинним законодавством України. Хочемо звернути увагу державних органів на те, що поширення дезінформації ганьбить репутацію, честь і гідність артистів. На наш погляд, важливо утримуватися від оцінювальних суджень осіб, які обіймають такі високі посади. Навіть на своїй особистій сторінці необхідно усвідомлювати відповідальність за поширення неправдивої інформації й вибір помітних заголовків, властивих жовтій пресі,
– наголосив менеджер KAZKA.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений KAZKA (@kazka.band)

 

В коментаріТСН продюсер Дзідзьо Анатолій Безух також заявив, що артист є співробітником компанії, в якій отримує заробітну плату, і платити податки "в індивідуальному порядку" не повинен.

Цей допис у Facebook свідчить або про некомпетентність, або про необізнаність, або про бажання пропіаритись. Дзідзьо не являється суб'єктом підприємницької діяльності. Він є співробітником компанії, в якій отримує зарплату. Він ще є співвласником компанії, і компанія сплачує йому дивіденди та авторські. Якщо людина є працівником компанії, то платити податки в індивідуальному порядку не повинна. Дзідзьо є абсолютно сумлінним і зразковим платником податків. І все прозоро. Так, ми непогано заробляємо, але є і чималі витрати – зарплати музикантів, колективу, утримання офісу, студії та багато іншого. З прибутку обох наших компаній ми сплачуємо всі податки. От наприклад минулого місяця ми виплатили Дзідзьо дивіденди 500 тисяч, і одразу 58 тисяч податку сплатили,
– пояснив Анатолій Безух.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений DZIDZIO (@dzidzio)

 

Українська співачка Ірина Федишин також зізналася, що не розуміє, як опинилася у цьому списку.

"Ми з чоловіком тривалий час платимо податки. Я не дуже добре розбираюсь, проте в нас є бухгалтер, і всю звітність сумлінно подає. Дуже сумно, чесно", – додала вона.

Продюсер Федишин Віталій Човник пояснив, що Ірина зареєстрована як підприємець лише кілька місяців, до цього всі податки сплачувались від його імені.

Останні місяці року, коли Ірина вже була платником податків, були великі витрати на шоу – костюми, постановка, робота великої команди – і вийшло, що податку з прибутку сплачується менше, оскільки були великі видатки. Гонорари за ці шоу Ірина отримає наприкінці 2019 року, і тоді все буде видно у декларації. Ще треба враховувати, що і я залишаюсь платником податків, і ми все справно платимо,
– додав продюсер співачки.

 

Неанонсований смартфон Redmi K20 Pro протестували на продуктивність: результат вражає

$
0
0
В очікування презентації нового флагмана Redmi K20 в мережі опублікували практично всі характеристики смартфона. Однак, голова бренду Лю Вейбін продовжує підігрівати цікавість користувачів до майбутньої новинки.

Як повідомляє 4PDA, на своїй сторінці в соціальній мережі Weibo Вейбін опублікував результати випробування Redmi K20 Pro в популярному мобільному бенчмарку.

Результати тесту. За даними джерела, смартфон на базі процесора Snapdragon 855 з фірмовою системою охолодження при тестуванні в AnTuTu продемонстрував результат в 458 754 бали. Згідно з базою даних бенчмарка, поточний лідер Android-рейтингу, Xiaomi Mi9, набрав "всього лише" 371 423 бали з аналогічним процесором.

 Redmi K20 Pro
Неанонсований  Redmi K20 Pro встановив новий рекорд в AnTuTu

Характристики. За наявною інформацією, Redmi K20 Pro отримає від 6 до 8 ГБ оперативної пам'яті, вбудований накопичувач об'ємом до 256 ГБ і 6,39-дюймовий AMOLED-дисплей з вбудованим сканером відбитків пальців.

Попередні витоки продемонстрували фронтальну камеру на висувному механізмі, а раніше Лю Вейбін підтвердив наявність у новинки модуля NFC і 3,5-міліметрового аудіороз'єму. Окрім того, Redmi K20 Pro отримає основну камеру із модулем на 48 Мп та акумулятор на 4 000 мАг з підтримкою швидкої зарядки.

Промо-ролик смартфона Redmi K20 Pro – дивіться відео

Дата анонсу. Презентацію перших флагманських смартфонів бренду Redmi запланували на найближчі дні, однак точної дати поки не повідомили офіційно. В той же час мережею ширяться чутки, що довгоочікувані бюджетні флагмани представлять вже 25 травня.

Як повідомляють китайські джерела, одночасно буде представлена ​​і базова версія пристрою під назвою Redmi K20 з процесором Snapdragon 730.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Перша домедична допомога: у Львові організували навчання для вчителів

$
0
0
У Львові вчителі на кілька днів самі стали учнями. Для них провели спеціальні курси, де вони навчалися надавати першу домедичну допомогу.

Під час навчань вчителі тренувалися в умовах близьких до реальних. Ще невпевнено і трохи з помилками, проте вже вміють визначають стан потерпілої.

Їм пояснили, якщо людина дихає до приїзду швидкої, то її можна перевернути на бік. Далі кожні дві хвилини контролювати вдих-видих.

Вчителі домедична допомога
Навчання з домедичної допомоги

Якщо ж дихання немає, потрібно провести серцево-легеневу реанімацію. Розстібнути одяг та впевнитись, що у роті немає слизу чи сторонніх предметів. А далі прикласти долоні на низ середньої третини грудини й зробити тридцять натисків та два вдихи.

Далі вчителям показують як працювати з дефібрилятором. Це невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги при раптовому важкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків.

дефібрилятор
Як виглядає дефібрилятор

Тут важливо правильно прикласти одноразові електроди й виконати звукові вказівки з апарата. Вчителі уважно слухають і усе конспектують. Кажуть, що слухати й одразу закріплювати на практиці – найкраще.

Дуже важливо ще спробувати самостійно надати допомогу на манекенах. Адже коли у житті зустрінешся з таким випадком, щоб не забоятися допомогти людині,
– розповіла вчителька Галина Залізняк.

"Була така ситуація, коли мені треба було викликати швидку, проте я дуже розгубилася. Тому знання це добре, а навички, як діяти в таких екстремальних ситуаціях – це зовсім різні речі", – додала вчителька Оксана Мельничук.

Вчителі домедична допомога
Вчителі практикуються надавати домедичну допомогу

Курс першої домедичної допомоги вчителі будуть проходити впродовж двох днів. Під час навчання вивчатимуть, як діяти при побутових травмах, а пізніше складуть іспит.

Відпрацьовується на практиці робота серцево-легеневої реанімації та при яких умовах її потрібно робити. Також розглядаються різні невідкладні стани. Наприклад, як діяти при підозрі інсульту, інфаркту, опіках чи переохолодженні,
– пояснила заступник директора Мальтійської служби допомоги у Львові Марія Панчак.

Загалом курс навчання пройдуть понад 200 педагогів з усіх навчальних закладів Львова.


+Відео

"Самопоміч" не планує брати участь у формуванні нової коаліції, – Сироїд

$
0
0
Фракція "Об’єднання "Самопоміч" не має наміру брати участь у формуванні коаліції у Верховній Раді восьмого скликання. А це 25 депутатів.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд після того, як "Народний фронт" заявив про вихід з коаліції.

"Самопоміч" заявила про своє ставлення до коаліції ще в 2016 році. Ці люди кращими не стали. Навпаки – показали багато своїх неспроможностей. "Самопоміч" не бачить можливості вступати з цими людьми в коаліцію", – сказала вона.

Що означає вихід "Народного фронту" з коаліції? Це означає, що коаліція припинила своє існування. На створення нової коаліції депутати мають 30 днів – до 16 червня. Новообраний президент Володимир Зеленський мав право розпустити Раду, якщо коаліції не має протягом 30 днів. Однак тепер він не зможе цього зробити, адже розпустити парламент неможливо менш ніж за півроку до кінця каденції чинної влади.
підстави розпуску ради
Підстави для розпуску Верховної Ради

Вихід "Народного фронту" з коаліції можна пояснити тим, що загалом дострокові парламентські вибори є невигідними для нардепів з цієї партії. Адже, за даними соцопитувань, у політсили майже немає шансів потрапити до нового складу Ради. У "Народному фронті" раніше заявили, що до чергових парламентських виборів відбудеться повний ребрендинг політсилиі зміняться гравці.

 

 

Зеленський вже не зможе розпустити Раду: юридичні підстави

$
0
0
Новообраний український президент Володимир Зеленський вже не зможе розпустити Верховну Раду. Все – через рішення фракції "Народного фронту" вийти з парламентської коаліції.

Вже 20 травня Зеленський має офіційно вступити на пост глави держави, а достроково розпустити Раду можна до 27 травня. Проте зробити це майбутньому українському лідеру не вдасться.

Нардепи від "Народного фронту" оголосити про вихід із коаліції. Спікер парламенту Андрій Парубій підтвердив її розпуск.

Коаліція депутатських фракцій була заснована 27 листопада 2014 року. Тоді до неї увійшли фракції Блоку Петра Порошенка, "Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії Олега Ляшка, "Народного фронту", "Батьківщини". В її складі було 302 депутати. Пізніше "Самопоміч", Радикальна партія і "Батьківщина" заявили про вихід із коаліції.

Тепер депутати матимуть 30 днів, щоб створити нову коаліцію. Протягом цього періоду розпустити Верховну Раду – неможливо. Після цього – вже теж.

 

Раніше кандидат юридичних наук, адвокат Василь Мірошниченко у коментарі 24 каналу припускав, що проти ймовірного розпуску українського парламенту найбільше пручатимуться саме депутати від "Народного фронту".

Категорично проти дострокових виборів і буде пручатися до останнього "Народний фронт". Вони не проходять ніяк (на наступних парламентських виборах – 24 канал), і їх ніхто не збирається брати з собою на хвіст,
– зазначав експерт.

які партії проходять у Раду
Які партії мають шанси пройти у Раду в жовтні: інфографіка

До речі, після оголошення про розпад коаліції прем’єр-міністр України Володимир Гройсман із трибуни Ради заявив, що тепер Кабмін теж працюватиме до наступних парламентських виборів.

Зазначимо, що вони мають відбутися 27 жовтня.

розпуск Ради
За яких обставин в Україні є можливим розпуск парламенту: інфографіка


Український боксер Дерев'янченко не битиметься за титул IBF через помилку

$
0
0
Чемпіон світу за версіями WBC, WBA Super, IBF в середній вазі мексиканець Сауль Альварес не зобов'язаний наступний бій проводити з українцем Сергієм Дерев'янченком, який є обов'язковим претендентом по лінії IBF.

Раніше IBFзобов'язала сторони Альвареса і Дерев'янченка почати переговори, які могли тривати 30 днів. Бій повинен був відбутися не пізніше 4 серпня.

У команді Альваресана потенційний поєдинок відреагували негативно, оскільки українець нещодавно програв боксеру, якого Альварес переміг 4-го травня.

У підсумку ця заява IBF виявилася помилковим, оскільки Альварес є об'єднаним чемпіоном, а обов'язкові захисти проводяться за порядком. Це підтвердили й в IBF, повідомляє Talksport.

Наступний на черзі захист мексиканця – не по версії IBF. Крім того, Альварес також має право просити про відстрочку, коли прийде час захищати титул IBF в бою з українцем.

Дерев'янченко став обов'язковим претендентом на чемпіонський бій у квітні, перемігши рішенням суддів Джека Кулкая (25-4, 13 КО). Після цього він піднявся на перше місце у рейтингу IBF. У WBC Дерев'янченко піднявся на четверте місце.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

Українці подають позови до суду проти поліцейських з TruCam

$
0
0
Поліцейські пообіцяли максимально ускладнити життя водіям, які люблять перевищувати швидкість. Як повідомив заступник голови департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, з 13 травня на траси країни вийшли 25 додаткових нарядів з лазерними радарами TruCam – число “радарних” патрулів в країні досягло сотні.

Крім того, днями виповнилося півроку, як радари повернулися на дороги України після 9-річної перерви. То, чи змогли радари знизити число аварій і скількох лихачів вдалося зловити за допомогою цих апаратів.

“З моменту початку використання приладів, з жовтня 2018 року, ми склали понад 138 тисяч постанов за даний вид порушень”, – повідомив Білошицький.

Ми ж проаналізували статистику аварійності на українських дорогах і з’ясували, що вперше за останні роки число аварій трохи знизилося. Наприклад, перед поверненням радарів аварійність була на рівні 14 тисяч ДТП в місяць. Це дані офіційного звіту патрульної поліції за вересень минулого року, коли радари ще не використовували і у поліції взагалі не було ніяких вимірювачів швидкості.

Через півроку, у квітні 2019 року, на трасах України відбулося трохи більше 12 тисяч аварій. Хоча швидкість вище дозволеної норми все одно залишається однією з головних причин смертності і травматизму. Зараз за добу в дорожніх аваріях гинуть в середньому 7 осіб, а травмуються – понад 60. ДТП за добу відбувається понад 390.

Якщо ж проаналізувати судові рішення, де фігурують лихачі, то можна виявити безліч фактів, коли водії навіть зараз, незважаючи на радари, мчать на швидкості понад 100 км/год в населених пунктах, хоча допустима швидкість – всього лише 50 км/год. Мало того, за ці півроку вже майже 300 водіїв спробували оскаржити постанови про штрафи, подаючи до суду на патрульних.

Порушники мотивували свої позови тим, що TruCam взагалі поза законом. Деякі з позовів судами першої інстанції були задоволені, але відчайдухи зазнали невдачі в апеляційних судах. Одна з таких справ нещодавно слухалася у Другому апеляційному адмінсуді (Харків).

У рішенні суду сказано, що жінка-водій в селі Циганське Полтавської області мчала зі швидкістю 108 км/год, після чого її зупинили поліцейські. Копи зняли порушення на фото за допомогою радара і виписали штраф на суму 510 грн.

Водій не погодилася і подала в суд, мотивуючи це тим, що було недостатньо доказів її провини. У суді першої інстанції жінка виграла справу, але в апеляції її чекав провал – суддя визнав, що доказів достатньо, а сам радар використовується поліцейськими законно.

Померла Ешлі Массаро – 39-річна модель Playboy

$
0
0
Американська модель та зірка Playboy Ешлі Массаро померла у віці 39 років. Причини смерті наразі невідомі.

39-річну Ешлі знайшли у несвідомому стані у себе вдома на Лонг-Айленді і терміново госпіталізували, але через деякий час лікарі констатували її смерть. Про це повідомляє видання CNN.

Додамо, що у Массаро залишилася 19-річна донька Алексіс. Крім того, у січні жінка ніби передбачила свою смерть та залишила таку публікацію у себе в Instagram: "Ті, хто померли вчора, мали плани на цей ранок. І ті, хто помер цього ранку, мали плани на вечір. Не приймайте життя, як даність. В одну мить все може змінитися. Тому частіше прощайте і любіть всім серцем. У вас може більше ніколи не бути шансу".

 

Ешлі починала кар'єру гімнасткою і учасницею конкурсів краси. Вона стала власницею титулів Miss Hawaiian Tropic USA 2002 і Miss Hawaiian Tropic Canada 2005, згодом дебютувала у рестлінг.

 

 

У квітні 2007 року Ешлі Массаро з'явилася на обкладинці журналу Playboy. Вона закінчила кар'єру рестлера в 2008 році.

 

 

 

"Голден Стейт" у божевільному матчі переміг "Портленд" у півфіналі НБА: відео

$
0
0
Баскетбольний клуб "Голден Стейт" зумів виграти другий поспіль матч у півфінальній серії плей-офф раунду в "Портленда".

Голден Стейт – Портленд 114:111 (29:31, 21:34, 39:24, 25:22)

На старті матчу баскетболісти "Портленда" заволоділи ініціативою і досить комфортно себе почували на чужому паркеті. У підсумку, їм вдалося виграти першу чверть. Уже в другій 12-хвилинці гості довели свою перевагу до +17 і пішли на велику перерву з перевагою у 15 очок.

Після перерви на паркеті вже був інший "Голден Стейт". "Ворріорс" в середині чверті зрівняли рахунок і навіть вийшли вперед. Перед початком останньої чверті рахунок був рівний і на паркеті точилася запекла боротьба.

За хвилину до фінальної сирени перемогу могла вирвати будь-яка команда. "Голден Стейт" перемагав з різницею у 3 очки й гості мали час на останню атаку, однак не зуміли довести її до логічного завершення.

Таким чином, "Голден Стейт" здобув другу перемогу в серії й наступні поєдинки відбудуться на паркеті "Портленда". Найкращим гравцем матчу став Стефен Каррі. Він набрав 37 очок, зробив 8 результативних передач та стільки ж підбирань.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram

"Північний потік-2": оператор проекту назвав дату закінчення будівництва

$
0
0
Оператор проекту "Північний потік-2" назвав ймовірну дату закінчення будівництва газопроводу. Так, якщо Данія дасть дозвіл на його зведення на своїй території, роботи можуть закінчитися вже у другій половині 2020 року.

Данія має дати дозвіл на будівництво трубопроводу на південний схід від острова Борнхольм, що розташований у Балтійському морі. Так, зведення двох паралельних підводних трубопроводів заплановане на континентальному шельфі у виключній економічній зоні країни. Про це мовиться в заявціоператора проекту Nord Stream 2 AG.

Планується, що трубопровідна система буде завершена і готова до транспортування газу у другій половині 2020 року,
– йдеться у заявці.

Зазначимо, що дозволи на будівництво газопроводу "Північний потік-2" вже видали у Швеції, Німеччині, Фінляндії та Росії. Підготовчі роботи на суші і на морі розпочалися у 2018 році в усіх чотирьох країнах. Наразі трубопровід прокладають у водах Німеччини, Швеції і Фінляндії.

Так, російський морський газопровід в обхід України готовий вже на 48% (приблизно 1,1 тисячі кілометрів). Данія – остання країна, яка досі не видала дозвіл на будівництво. Громадські слухання в Данії щодо маршруту газопроводу в водах на південь від Борнхольма пройдуть 19 червня.

Що таке "Північний потік-2"?Це – друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

маршрут
Маршрут "Північного потоку-2": карта

"Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді.

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія.

Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

У Харкові знайшли BMW з історією: країна стане багатшою

$
0
0
Звідки беруться сяючі лаком і хромом ретроавтомобілі, які нам показують в музеях і на історичних фестивалях? Захоплені історією люди відновлюють їх з металобрухту. Один такий екземпляр недавно потрапив в руки реставраторів з харківського клубу "Самоходъ".

Культурна спадщина України через кілька років стане багатшою: харківський технічний клуб "Самоходъ" взяв в роботу автомобіль BMW 340 випуску 1950 р. Точніше, це не зовсім автомобіль, а поки тільки проект, але проект, зважаючи на отриманий матеріал і виходячи з репутації майстерні, вельми перспективний.

Автомобіль BMW 1950 р.в., недавно здобутий харківським клубом "Самоходъ", не заводили близько двадцяти років.

Як розповідають "самохідівці", бувалий автомобіль 1950 г.в. їм передав земляк, харків'янин, небайдужий до історії техніки. Автомобіль, який простояв в гаражі близько 20 років, далеко не в ідеальному стані, і не зовсім комплектний, але тим не менше слід визнати, що в такому віці все могло б бути і гірше.

Автомобілю буде необхідна заміна або серйозна реставрація передніх і задніх крил, перебирання агрегатів і повна перетяжка салону. Мабуть, наймасштабніші роботи – це тотальна боротьба з корозією, в ході якої потрібно знищити навіть мікроскопічні осередки іржі на рідному металі.

Відсутні оригінальне облицювання передка (ми бачимо на фото такий собі мікс з решітки радіатора BMW і ГАЗ-12 ЗИМ), фари, шини, колісні ковпаки, кермо і деякі деталі фурнітури салону – і це тільки список найбільш важливих, дефіцитних компонентів.

Комплексна реставрація ретроавтомобілів такого роду навіть у професіоналів займе кілька років. Пошук запчастин ведеться паралельно з роботами.

Втім, цей автомобіль, який випускався в 1949 – 1953 рр. в кількості 21 тис. шт., по ряду причин в досить помітній кількості поставлявся в СРСР. Причому поставки ці були офіційними, так що шанси роздобути багато потрібних деталей “в оригіналі” є.

Історія BMW 340

Модель BMW 340 – не найбільш типовий представник баварської марки. Деякі навіть стверджують, що це не зовсім BMW, тим більше що з 1951 року ця модель і справді втратила офіційне право носити шановний бренд. Що за історія така?

Завод компанії BMW в Айзенахе Automobilwerk Eisenach був одним з перших підприємств Європи, де виробляли автомобілі (1896 – 1991 рр.). З кінця XIX століття тут робили автомобілі марок Wartburg, потім Dixi, а з 1928 р. – BMW. Це був перший автомобільний завод марки BMW і найбільший в структурі компанії.



У моделі BMW 340 (вона ж EMW 340) непроста історія: її позбавили і своєї Батьківщини, і права носити своє ім'я.

Але після Другої світової війни м. Айзенах виявилося на території Східної Німеччини. Радянські окупаційні власті зберегли виробництво в м.Айзенах – до речі, на відміну від Мюнхена, де розпоряджалися американці. Причому німецькі технологи і конструктори налагодили в Айзенасі виробництво декількох довоєнних моделей BMW: 321 (1945 – 1950 рр.), 326 (1945 – 1946 рр.), 327 (1952 – 1955 рр.).

А потім була створена і власна нова BMW 340 (1949 – 1953 рр.), з використанням конструкції моделі 326 і довоєнного концепту BMW 332.

На початку 1950-х було випущено лише 21 тис. екземплярів моделі BMW 340, і кількість збережених машин невелика.

Автомобіль вийшов цілком вдалим, його використовували в держструктурах НДР, поставляли в Союз і навіть продавали на експорт. Але незабаром мюнхенська штаб-квартира BMW пред'явила Айзенаху позов з приводу неправомірного використання марки BMW (Bayerische Motoren Werke). Тяганина з приводу того, яка з BMW “більш справжня” – мюнхенська або айзенахська – тривала кілька років і закінчилася перемогою Мюнхена. Але Айзенах уступив саму малість: в липні 1952 р. поміняв одну букву в назві і один колір в логотипі. Перша буква в абревіатурі EMW означала Айзенахскі (моторні заводи).

Логотип машин, випущених на заводі BMW в Айзенасі після липня 1952 р. для ринків Европи, відрізнявся від баварського лише кольором та першим словом абревіатури.

Автомобілі з цим ім'ям завод в Айзенасі виробляв недовго, перейшовши в 1955 на марку Wartburg. А в 1991 році, після об'єднання двох Німеччин, один з найстаріших автозаводів в Європі закрили зовсім. Але пам'ять про нього бережуть вироблені на ньому автомобілі – в тому числі і екземпляр, за який днями взялися реставратори з Харкова.

Для порятунку екології в Україні Верховна Рада підготувала рішення щодо екоподатку

$
0
0
На сьогоднішній день гроші від екоподатку використовуються не за призначенням.

Тому у Верховній Раді пропонують прийняти європейські норми і поліпшити екологію України.

Як розповіла народний депутат від фракції Радикальної партії Валерія Заружко, для цієї мети у парламенті є проекти законів 10146 і 10147. Про це повідомляє "Обозреватель".

Екологічний податок – механізм відшкодування шкоди природі, заподіяної у результаті діяльності людини. Але зараз отримані гроші використовуються неефективно. Їх можуть направити на погашення боргів із виплати заробітних плат або на утримання держструктур, але не на екологію.

"Виходячи зі статистичних даних, лише 25% від екокоштів йдуть за призначенням. Крім цільового використання, ми хочемо ввести податкові стимули для підприємств, щоб вони інвестували в модернізацію та оновлення своїх потужностей.

Як це зробимо? З коштів, інвестованих в екологічну безпеку обладнання, підприємства мали можливість до 70% екоподатку списувати. І ще важливий момент, щоб уникнути корупційної складової – все повинно бути прописано в законі і опрацьовано за аналогією з поверненням ПДВ, тобто, в автоматичному режимі", – пояснила Заружко.

Такий підхід вже давно використовується в Європі. У багатьох країнах він стягується з підприємств, які забруднюють середовище. А отримані гроші йдуть на вирішення екологічних проблем. Зокрема, на будівництво очисних споруд, безпечну утилізацію відходів, збереження природних заповідників, ландшафтні роботи і так далі.

Крім того, це одна з умов, яку Україна повинна прийняти в рамках "Національного плану" – зобов'язання, прописаного в угодах із Європейським Союзом.

"Перед нами стоять чіткі зобов'язання щодо поліпшення екологічної складової. Ми як країна зобов'язані зробити. Це прописано в нашому євроінтеграційному пакеті і ми повинні це зробити якомога швидше, інакше будемо вважатися неблагонадійним партнером", – підкреслила народний депутат.

У четвер, 16 травня, у Міністерстві екології проходив круглий стіл на цю тематику за участю як профільних фахівців, так і народних депутатів. Було ухвалено рішення – ідею підтримати. Тому в найближчі тижні, за словами Заружко, два законопроекти винесуть на голосування парламентаріїв у першому читанні.


Баварія – Айнтрахт: прогноз букмекерів на вирішальний матч чемпіонату Німеччини

$
0
0
Для того, аби здобути сьомий поспіль титул одному з найбільш титулованих клубів світу – німецькій "Баварії" – необхідно вибороти перемогу в матчі проти "Айнтрахту". Букмекери вірять, що мюнхенці знов триматимуть кубок переможців.

З високою ймовірністю Ніко Ковач разом з "Баварією" знов може стати чемпіоном, однак цього разу у титулі тренера.

Для здобуття срібної салатниці мюнхенцям в остаточному турі потрібно вдома здолати колишню команду свого наставника "Айнтрахт", який усе ще бореться за місце у лігочемпіонівській топ-четвірці. Проте фахівці не сумніваються у перемозі "роттен".

Так, коефіцієнт на перемогу "Баварії" складає 1,28, на тріумф гостей – аж 12, а на нічию – 6,2. До того ж очікують і великої кількості голів у матчі. Коефіцієнт на те, що команди заб'ють щонайменше чотири м'ячі – 1,69. Відзначаться менш, як чотири рази – 2,3.


Баварія – Айнтрахт: прогноз букмекерів

До слова, матч "Баварія" – "Айнтрахт" розпочнеться 18 травня рівно о 16:30.

Підписуйтеся на наш Twitterта Telegram


+Відео

Луценко заперечує правопорушення у справах колишнього віце-президента США і його сина

$
0
0
Генеральний прокурор України Юрій Луценко поставив крапку у питаннях правопорушень Джо Байдена і його сина в Україні, незважаючи на претензії з боку адвоката президента Дональда Трампа.

Про це Луценко заявив виданню Bloomberg.

Питання стосується дипломатичних дій Байдена, в той час як його син, Хантер Байден, знаходився в раді директорів Burisma Group – найбільшої приватної газодобувної компанії України. Будучи віце-президентом США, Байден-старший підтримував антикорупційну політику в Україні в 2016 році, яка, зокрема, включала заклик до відставки колишнього Генпрокурора країни Віктора Шокіна, пише видання.

У свою чергу Луценко заявив, що ні Хантер Байден, ні Burisma в теперішньому часі не є об'єктом розслідування.

"Я не хочу, щоб Україна знову стала суб'єктом президентських виборів в США. Хантер Байден не порушував ніяких українських законів – принаймні, на даний момент ми не бачимо ніяких порушень", – зазначив Генпрокурор України.

Раніше особистий адвокат президента США Руді Джуліані заявляв, що у Джо Байдена виник конфлікт інтересів, коли він спілкувався з українськими чиновниками щодо боротьби з корупцією.

У березні 2016 року Байден нібито поставив ультиматум: Україна не отримає мільярд доларів США у вигляді гарантій за кредитами, якщо не впорається з корупцією і не звільнить генерального прокурора Віктора Шокіна.

Луценко сказав Bloomberg, що зустрічався з Джуліані в січні цього року.

Генеральний прокурор підкреслив, що нинішнє розслідування жодних чином не стосується Burisma.

"Усі справи проти Burisma були закриті. Я не бачу правопорушення серед іноземців, Які працювала на Burisma в Україні", – сказав Луценко.

Вакарчук имеет возможность объединить вокруг себя оппозицию президенту Зеленскому

$
0
0
Святослав Вакарчук представил новую партию, и будущая парламентская кампания имеет все шансы стать противостоянием двух политических проектов – артиста Зеленского и партии артиста Вакарчука.

 Они имеют шансы стать основными игроками на выборах, возглавить партийные рейтинги – хотя, безусловно, рейтинговые авансы надо оправдать и отработать в ходе кампании, ничего гарантированного нет.

ВыдвижениеЗеленского и Вакарчука – это очень антироссийский и антитоталитарный феномен. В Украине возможно то, что невозможно в соседней царской федерации. Гражданское общество дает поддержку людям, которые олицетворяют антисистемность, не связаны с государством, популярность которых основана не на власти.

В современном информационном обществе репутационный капитал является главной политической ценностью. Это стержень, без которого самый технологичный политический проект не может взлететь.

Открытость, прозрачность, понятность. Это составные части нового лидерства. Безусловно, перевес получит тот, кто к рейтингу, популярности и доверию добавит способность объединять, структуру управления, которая способна реализовать планы в конкретные шаги и действия. Качественные коммуникации, команда, способная создать доверие, стратегии структурных изменений. Новая эпоха.

Думаю, партия Вакарчука имеет шансы объединить под своим флагом очень многие демократические проевропейские проекты – если, конечно, стратегия объединения будет проводиться. Вакарчук имеет возможностьобъединить вокруг себя оппозицию новому президенту Зеленскомуи его партии "Слуга народа". Конечно, при этом Святослав нанесет удар по планам Петра Порошенко, который намерен вернуться во власть на парламентских выборах с новым проектом политической партии.

Но и вообще политическая карта будет перекроена. Острый запрос на изменения требует презентации людей будущего.

При этом, полагаю, что спрос будет в новых проектах и на определенное число тех политиков, кто сейчас в правительстве и парламенте. Думаю, что новые проекты будут все равно вынуждены опираться на определенное число профессиональных политиков,которые уже имеют опыт работы во власти, и не засвечены в больших коррупционных скандалах. Потому что политика требует провайдеров во многих сферах, запросы общества усложняются, нужны люди, способные строить постоянно действующие политические партии, работать в регионах, готовить проекты решений и их выполнять. У нас еще слишком маленький политический класс, слишком мало управленцев, слишком мало коммуникаторов. Выборы-2019 показывают низкую профессиональную компетентность власти и политической системы, ее уязвимость.

Конечно, энергия многих действующих политиков и их ресурсы будут направлены на получение персонального убежища на мажоритарных округах.

Сегодня новая политика – это значит думать более гибко и строить более прочно. Да, лидерство сегодня это не харизма и ежеминутные решения– это флаг. Потому что центром планирования политики в новом мире будет не лидер – а ее потребитель.

Новая политическая стратегия должна начинаться с предложения будущего для обычного избирателя и гражданина. Любая инициатива, потребитель которой не видит перспективы для себя – обречена на провал.

И то, что популярность и доверие к Зеленскому и Вакарчуку сегодня делают их фаворитами, завтра может сделать их еще более уязвимыми. Потому что власть – это кредит доверия, который дисконтируется с первого дня, и даже сохраняя власть можно очень быстро стать политическим банкротом.

Киевляне требуют назвать улицы в честь "погибших" чернобыльских дайверов, но они выжили

$
0
0
К годовщине аварии на Чернобыльской АЭС, а также с выходом сериала HBO о страшной трагедии украинцы вспомнили о героях-ликвидаторах. Правда, в несколько диком формате, не разбираясь в фактах.

Историю так называемых "Чернобыльских дайверов" пользователи соцсетей вспомнили и начали обсуждать буквально пару дней назад, когда вышла соответствующий эпизод сериала.

Вклад Бориса Баранова, Валерия Беспалова и Алексея Ананенко в недопущение термобарического взрыва, который был способен разнести всю АЭС, сложно переоценить. А поскольку тогда еще молодые люди совершили настоящий подвиг, отправившись в затопленный радиоактивной водой подвал, их история сразу же обросла легендами.

Киевляне требуют назвать улицы в честь 'погибших' чернобыльских дайверов, но они выжили - фото 181134

По некоторым версиям все открывшие клапаны и слившие воду из бассейна ликвидаторы, умерли едва ли не через неделю после работы. Только это неправда. Борис Баранов скончался лишь в 2005 году, а остальные его коллеги живы до сих пор. Но разбираться с этим фактом мало кто хочет. Тем более, автор петиции на сайте Киевсовета Борис Новожилов, который предложил властям столицы назвать улицы в честь имен "погибших". А для более красочного описания ситуации и вовсе скопировал текст неизвестного автора с описанием цинковых гробов и тайного захоронения героев в Москве.

Эпичная ситуация, в общем. Хотя, идея-то и неплохая, ведь почему бы не изменить топонимы в рамках декоммунизации, и не назвать улицы в честь самоотверженных участников тех событий.

Інавгурація Зеленського: хто зі світових лідерів приїде до України

$
0
0
На інавгурацію новообраного Президента України Володимира Зеленського вже запрошено кількох міжнародних лідерів, які вітали його з перемогою на виборах. На захід точно прибудуть представники Канади та США. Урочиста церемонія пройде 20 травня та розпочнеться о 10:00.

Раніше радник обраного президента Володимира Зеленського та водночас колишній міністр фінансів країни Олександр Данилюк зазначав, що неформальні запрошення на інавгурацію вони вже зробили.

"Дуже багато лідерів вітали президента Володимира Зеленського з успіхом на виборах, і було певні запрошення вже зроблено. Далі вже стоїть організаційне питання", – зауважив він.

Хто вітав Зеленського з перемогою на виборах президента:

– президент США Дональд Трамп;

– канцлер НімеччиниАнгела Меркель;

– канцлер Австрії Себастіан Курц;

– голова Європейської Ради Дональд Туск;

– президент Польщі Анджей Дуда;

– генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг;

– президент Франції Еммануель Макрон;

– прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо;

– президент Білорусі Олександр Лукашенко;

– президент Молдови Ігор Додон;

– президент Литви Даля Грібаускайте;

– прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей;

– президент Азербайджану Ільхам Алієв;

– прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу;

– прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте;

– президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоганта інші.

Ймовірно, саме когось з цих лідерів і запросив Зеленський на свою інавгурацію в Україну.

Згодом спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що на інавгурацію Зеленського точно прибуде американська делегаціянайвищого рівня. Наразі узгоджують її остаточний склад та дату приїзду. Сам Волкер планує ще до того часу особисто зустрітися з новообраним президентом, аби обговорити конфлікт в Донбасі і кроки, які можна було б зробити, щоб повернути спокій і мир на цю землю.

Вже є відомим, що з боку американської сторони на інавгурації може бути присутнім віце-президент СШАМайк Пенс.Його приїзд до України, зокрема, анонсував очільник МЗС України Павло Клімкін. За словами міністра, Пенс відвідає інавгурацію Зеленського, якщо йому це дозволить зробити графік. Також Клімкін зазначив, що слід очікувати на приїзд і інших високопосадовців із США. 

Зі своїм представником на інавгурації вже визначились у НАТО. Представлятиме організацію на церемонії помічник генерального секретаря Альянсу, посол Алехандро Алваргонсалес,передає інформаційна агенція "Інтерфакс-Україна".

На інавгурації президента Зеленського НАТО буде представлено помічником генерального секретаря Відділу з політичних питань і політики безпеки, послом Алехандро Альваргонзалесом. Перебуваючи в Києві, посол Альваргонзалес також візьме участь у прийомі, присвяченому 70-річчю НАТО, 
– розповіли в організації.

Також вже стало відомо про те, хто приїде на інавгурацію Зеленського від ЄС. Так, представляти Європейський Союз на церемонії будевіце-президент Європейської Комісії Марош Шефчович.

Коли відбудеться інавгурація Зеленського?Уранці 16 травня Верховна Рада нарешті затвердила дату інавгурації Володимира Зеленського. Відповідно до рішення нардепів, яке підтримали 315 осіб, захід пройде 20 травня. Прес-служба Зеленського уже почала акредитувати журналістів на подію. За їхніми словами, інавгурація Володимира Зеленського розпочнеться о 10:00.

Якою є процедура інавгурації Президента України?Відповідно до Конституції, обраний президент мусить скласти присягу народові України на урочистому засіданні Верховної Ради, що проводять у сесійній залі українського парламенту. У день урочистого засідання Верховна Рада України не розглядає інших питань. Приведення Президента України до присяги здійснює Голова Конституційного Суду.

Урочисте засідання з нагоди вступу на посаду Президента України відкриває голова ВР, далі лунає державний гімн України. Опісля спікер повідомляє про присутніх на урочистому засіданні осіб і надає слово очільнику ЦВК для оголошення результатів президентських виборів.

Наступне, голова КС повідомляє про виконання новообраним Президентом України усіх Конституційних вимог щодо несумісності з посадою Президента України, відсутності інших обставин, що унеможливлюють складання ним присяги. Після цього запрошує до трибуни новообраного Президента України та вручає йому текст присяги українському народові, зміст якої визначено Конституцією.

Новообраний президент, поклавши праву руку на Конституцію України і, за бажанням, на Пересопницьке Євангеліє проголошує присягу українському народові, підписує її та передає підписаний текст голові Конституційного суду. Останній, зі свого боку, оголошує, що новообраний Президент України склав присягу українському народові відповідно до статті 104 Конституції України та вступив на посаду Президента України.

У підсумку голова Конституційного суду України передає Голові Верховної Ради України текст присяги українському народові, підписаний Президентом України. Голова ЦВК вручає новообраному Президентові України посвідчення Президента України, а голова Конституційного суду – офіційні символи влади Президента України (прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України).

На завершення, новий президент проголошує звернення до українського народу — інавгураційну промову із трибуни Верховної Ради, після чого займає місце у сесійній залі парламенту біля прапора Президента України. Голова Верховної Ради України закриває урочисте засідання, присвячене вступу на посаду новообраного Президента України. Лунає Державний гімн України.

Що відомо про Володимира Зеленського: відео

 

Що Зеленський планує робити після інавгурації?Серед перших ініціатив– законопроекти про зняття недоторканності з президента, народних депутатів, суддів, про імпічмент президента та відкликання нардепа. Окрім того, він пропонує проводити вибори до парламенту та місцевих рад за відкритими списками, а за "кнопкодавство" та прогули засідань – позбавляти мандатів.

Переможець президентських перегонів ще раніше заявляв: він іде у президенти України лише на один термін, що триватиме 5 років. За цей час він обіцяє подати перший законопроект "Про народовладдя", який повинен формувати головні завдання для влади, зокрема через референдуми. Зеленський також пропонує провести референдум щодо вступу України до НАТО, а зарплату для українських військових зробити на "рівні натівських стандартів".

 

ІНАВГУРАЦІЯ ВОЛОДИМиРА ЗЕЛЕНСЬКОГО: хроніка ОСТАННІХ подій

Viewing all 264744 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>